Перейти к содержимому

Фотография

Faiq Ağayev təcavüzə məruz qaldı-bıcaqlandı

• Авторизуйтесь для ответа в теме
Сообщений в теме: 167

#91 _MOLLA_

_MOLLA_

Naqib – Captain

• Murid
  • 984 сообщений

Отправлено 28 сентября 2010 - 16:33

Qardaş sənin ağıllı oğlan olmağıva hec şüpəm yoxdur, inan. Sag ol məsləhətivə görə.
Bacımızın acıq müraciətinə acıq cavab vermək məsləhət bildim. LC yazana LC-də cavav vermişəm narahat olma qardaş!

seyid narahatlığım tək sənə görədir ki əllərinin donu açılsın tezliklə bizi mənalı postlarınla feyziyab edəsən. Başqa narahatçılıq yoxdu.
Hər kəs cənnətə getmək istəyir amma heç kim ölmək istəmir

#92 Omar

Omar

Muslim

• Emir
  • 1 140 сообщений

Отправлено 28 сентября 2010 - 16:33

Allahın haram buyurduğu cana haqsız yerə qəsd etməyin.

Ey Allah kəlamını əlində bayraq edib mavilərin tərəfini saxlayan userlər :) Siz hardan bilirsiz ki Faiq haqsız yerə öldürülüb?
P.S. Müsəlman və mavi! Əcəb işə düşdük haaa gecə vaxtı. :))))
Факты не перестают быть фактами, когда их игнорируют

#93 AHMADIYYE

AHMADIYYE

Aqid – Colonel

• Emir
  • 2 642 сообщений

Отправлено 28 сентября 2010 - 16:42

kimin nə demək istədiyi gün kimi aydındır. Sizə də məsləhət görərdim ki söhbətdən tam ətraflı xəbərdar olmamış nəticə çıxartmağa tələsməyəsiz. Məncə Seyidin də sözlərində haqq var amma çox az. Yenə də deyirəm bir yaxşı öyrənin ki hadisə nə üstə baş verib.

SALAM ALEYKUM,

Qardaş, bu mövzuda artıq ücüncü dəfə yazıram: hər hansı məsələ barədə fikrimi bildirmək hər kəsin (mən daxil) haqqıdır. Digər yuzerin fikirlərini yozmaga ehtiyac yoxdur ki, Mir Mustafa qardaş bunu aydın yazıb. Mən kimsəyə nə agıl qoyub, nə yerini göstərirəm Kİ ÖZÜMƏ QARŞI EYNİ RƏFTARI GÖZLƏMƏK HAQQIM.

Mən tələsənlərdən deyiləm. Bunu və digər çox vacib məsələləri hələ də anlamış deyilsiniz isə - təsüf edirəm.

ALLAH AMANINDA

P.S. Camaatı mənə LC yollamagdan vaz kecin. Hər kəsin inanın ki öz aglı var. Həm MirMustafanın, həm mənim, hər bir digər yuzerin.

Əllahummə səlli əla Muhəmmədin və ali Muhəmməd, kəma səlləytə əla İbrahimə və əla ali İbrahimə və barik əla Muhəmmədin və əla ali Muhəmməd, kəma barəktə əla İbrahimə və əla ali İbrahim, innəkə həmidun məcid. AMİN!

#94 Ehli beyt ashigi

Ehli beyt ashigi

Raid – Major

• Murid
  • 1 300 сообщений

Отправлено 28 сентября 2010 - 16:42

Allahın haram buyurduğu cana haqsız yerə qəsd etməyin.

Ey Allah kəlamını əlində bayraq edib mavilərin tərəfini saxlayan userlər :) Siz hardan bilirsiz ki Faiq haqsız yerə öldürülüb?
P.S. Müsəlman və mavi! Əcəb işə düşdük haaa gecə vaxtı. :))))

Bu sözdən sonra nə bilim........................Halaldır
Hüseynə yerlər ağlar göylər ağlar
Bətuli Mürtəza, Peyğəmbər ağlar"
Hüseynin nuhəsin Dilriş yazanda
Müselman sehlidir ki, kafər ağlar"

#95 AHMADIYYE

AHMADIYYE

Aqid – Colonel

• Emir
  • 2 642 сообщений

Отправлено 28 сентября 2010 - 16:44

And olsun Rəbbimizə bu forum mənə çox şeylər oyrədib. Hammıdan razıyam. Amma son zaman əllərim donub yaza bilmirəm, yalnız bəzi userlərin bilmədən və ya bilərək mövzularda çaşqınlıq yaratmaqlarına görə.
Allah daha yaxşı bilir bizləri və bizim niyyətlərimizi. Allah sizdəndə razı olsun inşallah.
P.S. Bu postu bacımıza cavab olaraq yazdım. Xahiş edirəm bəziləri öz fikirlərini bildirməsinlər.

ALLAH Sizdən razı olsun və hər bir bəndənin hacətini versin Bildiyi kimi.

Bu mövzu isə istifadəçilərin çox maraqlı tərəflərini açdı ki bunda da İNŞALLAH bir xeir var.

ALLAH AMANINDA

Əllahummə səlli əla Muhəmmədin və ali Muhəmməd, kəma səlləytə əla İbrahimə və əla ali İbrahimə və barik əla Muhəmmədin və əla ali Muhəmməd, kəma barəktə əla İbrahimə və əla ali İbrahim, innəkə həmidun məcid. AMİN!

#96 _MOLLA_

_MOLLA_

Naqib – Captain

• Murid
  • 984 сообщений

Отправлено 28 сентября 2010 - 16:48

Qardaş, bu mövzuda artıq ücüncü dəfə yazıram: hər hansı məsələ barədə fikrimi bildirmək hər kəsin (mən daxil) haqqıdır. Digər yuzerin fikirlərini yozmaga ehtiyac yoxdur ki, Mir Mustafa qardaş bunu aydın yazıb. Mən kimsəyə nə agıl qoyub, nə yerini göstərirəm Kİ ÖZÜMƏ QARŞI EYNİ RƏFTARI GÖZLƏMƏK HAQQIM.

Mən tələsənlərdən deyiləm. Bunu və digər çox vacib məsələləri hələ də anlamış deyilsiniz isə - təsüf edirəm.

ALLAH AMANINDA

P.S. Camaatı mənə LC yollamagdan vaz kecin. Hər kəsin inanın ki öz aglı var. Həm MirMustafanın, həm mənim, hər bir digər yuzerin.

burda heç kim heç kimi qadağan etmir ki yazı (post) öz fikirlərini yazsın. 3-cü dəfədir ki deyirsiz fikrimi bildirirəm, mən də 3-cü dəfədir ki deyirəm mövzu barədə ətraflı fikir sahibi olmadan o üzdənirağın tərəfini tutmağa dəyməz.

Mən tələsənlərdən deyiləm.

bunu indiiyə qədər çox gözəl anlamışam amma insanıq da hardasa tələsə bilərik gərək bunu boynumuza alaq.

PS--Ürəyi istəyən varsa axşam gəlsin kubinkaya oturaq bir bizim mələdə çay içək ........

#97 _MOLLA_

_MOLLA_

Naqib – Captain

• Murid
  • 984 сообщений

Отправлено 28 сентября 2010 - 16:49

Bu sözdən sonra nə bilim........................Halaldır

qaqaş sən də Omar-a halal dedinsə sənə halal olsun :gizildish:

#98 Omar

Omar

Muslim

• Emir
  • 1 140 сообщений

Отправлено 28 сентября 2010 - 16:50

Bilmirəm ağlayım ya gülüm. Gör zəmanə nə yerdədir ki müsəlman+ibadət əhli durub hansısa qoluboya görə öz müsəlman qardaşları ilə bəhs edir.
1. deyirəm ki elə insanların (qoluboyların) hökmü elə ölümdür.
2.Söhbəti bilmədikləri halda hansı əsasla Faiqi məzlum çıxardırlar.
3.Bəlkəm xəbərimiz yoxdur hansısa qoluboyu öldürdüyünə görə Allah Təala həmin insana günah yazır?
4.Uzun sözün qısası Allah bu cür faiqsevər müsəlmanları faiqlə məhşur eləsin.

#99 _MOLLA_

_MOLLA_

Naqib – Captain

• Murid
  • 984 сообщений

Отправлено 28 сентября 2010 - 16:51

Bu mövzu isə istifadəçilərin çox maraqlı tərəflərini açdı ki bunda da İNŞALLAH bir xeir var.

:goodL: :goodL: :goodL: :goodL: Əlhəmdulillah bu mövzu sayəsində o üzdənirağın tərəfini tutanlar da bilindi.
Nə isə sabaha qədər inşallah.

#100 Ehli beyt ashigi

Ehli beyt ashigi

Raid – Major

• Murid
  • 1 300 сообщений

Отправлено 28 сентября 2010 - 16:53

İnşəAllah İmam zuhur etsə belənciynə qoluboyları dar ağacı gözləyir.
faiqə acıyan userlərə sualım var?
Onda siz hansı hissləri kecirəcəksiz?
Hüseynə yerlər ağlar göylər ağlar
Bətuli Mürtəza, Peyğəmbər ağlar"
Hüseynin nuhəsin Dilriş yazanda
Müselman sehlidir ki, kafər ağlar"

#101 AHMADIYYE

AHMADIYYE

Aqid – Colonel

• Emir
  • 2 642 сообщений

Отправлено 28 сентября 2010 - 16:59

:goodL: :goodL: :goodL: :goodL: Əlhəmdulillah bu mövzu sayəsində o üzdənirağın tərəfini tutanlar da bilindi.
Nə isə sabaha qədər inşallah.

O insanın tərəfini tutan olmadıgını belə görə bilmədiyiniz halda mən Sizə nə deyim.

Dərəbəyliydir, sanki qanun-qayda yoxdur. Hər ürəyi istəyən "ŞƏRİYƏT" deyə-deyə düşsün küçələrə bıcaq-avtomat ilə. Bu "məntiq" ilə yalnız belə anlamaq olar. Belə halları dəstəkləyənləri heç zaman anlamayacam. Belələri gedib öz "dövlətlərini" yaratsınlar və "şəriyətləri" ilə yaşasınlar.

Kimlərə HALAL yazıb, kimlərin üzərinə gedənləri də hər kəs gördü ƏLHƏMDULİLLAH.

ALLAH AMANINDA

Сообщение отредактировал AHMADIYYE: 28 сентября 2010 - 17:01

#102 Omar

Omar

Muslim

• Emir
  • 1 140 сообщений

Отправлено 28 сентября 2010 - 17:03

Dərəbəyliydir, sanki qanun-qayda yoxdur. Hər ürəyi istəyən "ŞƏRİYƏT" deyə-deyə düşsün küçələrə bıcaq-avtomat ilə. Bu "məntiq" ilə yalnız belə anlamaq olar. Belə halları dəstəkləyənləri heç zaman anlamayacam.

Heç kəs iddia eləmir ki bu əməl şəriətə görə düzdür.Kiminsə ölüm hökmünü yalnız şəri hakim verər.Amma bir ləvat edəni,fisqi yayanı,xəbis və murdar adamı öldürənidə heç kəs qınamamlıdır.

#103 al-Islam

al-Islam

Forumun Ali məqamlı rəhbəri

• Emir
  • 1 952 сообщений

Отправлено 28 сентября 2010 - 17:03

Salam aleykum. Çox təəssüfləndim, gör 1 müğənni bu boyda dindarı bir-birinə vurmağa qadirdi. Ayıb deyil? Mövzu 1 gündü açılıb uje az qala 5-ci səhifəyə keçir. Amma o biri bölmədə Fidan bacının Həzrət Əli (ə) haqqında açdığı mövzuda neçə nəfər ağamız haqqında fikrini bölüşüb?

Qaldı ki, mövzuya, açığı bu mövzunu sadəcə xəbər kimi buraxsaydıq daha yaxşı olardı. Amma madam ki, müzakirə gedib, mən də fikrimi bildirim.
Mənim Faiq və başqa bu cür insanlara sırf təvəlla-təbərra prinsipi ilə baxıram. Cəmiyyətdə fəsad yayanların, insanlara haramı təbliğ edənlərin və zalımların zülmündə iştirakı olanların yaxşılığını istəyə bilmərəm. O kəslər ki, pozğunçuluq yayırlar, onların hər birinə zəlil olmağı arzulayıram.
Bir rəvayət yadıma düşdü İmam Sadiqdən (ə). İmam öz səhabəsinə zalımın getdiyi səfərdən belə sağ qayıtmasını istəməsini uyğun görmür. Bu məsələnin mənəvi tərəfi.
Qaldı ki, bıçaqlanma hadisəsinə, əlbəttə ki, dərəbəylik deyil, kim kimə gəldi bıçaq vursa, da axırımız nə olar? Əlbəttə hüquq baxımından cinayətkar öz layiqli cəzasını almalıdır. Yəqin ki, fikrim aydın oldu.

Сообщение отредактировал al-Islam: 28 сентября 2010 - 17:05

يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا كُونُوا قَوَّامِينَ لِلَّهِ شُهَدَاءَ بِالْقِسْطِ ۖ وَلَا يَجْرِمَنَّكُمْ شَنَآنُ قَوْمٍ عَلَىٰ أَلَّا تَعْدِلُوا ۚ اعْدِلُوا هُوَ أَقْرَبُ لِلتَّقْوَىٰ ۖ وَاتَّقُوا اللَّهَ ۚ إِنَّ اللَّهَ خَبِيرٌ بِمَا تَعْمَلُونَ

"Ey iman gətirənlər, (bütün fərdi və ictimai işlərdə) həmişə Allaha görə möhkəm və mətin dayanan və ədalətə şəhadət verənlərdən olun! Hər hansı bir dəstə ilə düşmənçilik sizi ədalətsizliyə vadar etməsin. Ədalətli olun, ki, o, təqvaya daha yaxındır. Təqvalı olun! Həqiqətən Allah etdiklərinizdən xəbərdardır" ("Əl-Maidə",8)

#104 Omar

Omar

Muslim

• Emir
  • 1 140 сообщений

Отправлено 28 сентября 2010 - 17:05

Bir rəvayət yadıma düşdü İmam Sadiqdən (ə). İmam öz səhabəsinə zalımın getdiyi səfərdən belə sağ qayıtmasını istəməsini uyğun görmür. Yəqin ki, fikrim aydın oldu.

:flowers1: Əhsən !

#105 MirMustafa

MirMustafa

Mulazzim Awwal – 1st lieutenant

• Murid
  • 691 сообщений

Отправлено 28 сентября 2010 - 17:05

İnşəAllah İmam zuhur etsə belənciynə qoluboyları dar ağacı gözləyir.
faiqə acıyan userlərə sualım var?
Onda siz hansı hissləri kecirəcəksiz?

Heyif sənin başqa mövzularda yazdığın dəyərli postlarıva. Çox heyif! Markanı saxlamaq lazım idi, amma sən endin bu səviyəyə. Təssüf edirəm!
36:60-62
Ey Adəm övladı! Məgər Mən sizdən əhd almadımmı ki, Şeytana ibadət etməyin, o sizin açıq-aşkar düşməninizdir,
Və (sizə buyurmadımmı ki) Mənə ibadət edin, doğru yol budur?!
Həqiqətən, (Şeytan) içərinizdən çoxlarını yoldan çıxartdı. Məgər ağlınız kəsmirdi?

#106 AHMADIYYE

AHMADIYYE

Aqid – Colonel

• Emir
  • 2 642 сообщений

Отправлено 28 сентября 2010 - 17:06

burda heç kim heç kimi qadağan etmir ki yazı (post) öz fikirlərini yazsın. 3-cü dəfədir ki deyirsiz fikrimi bildirirəm, mən də 3-cü dəfədir ki deyirəm mövzu barədə ətraflı fikir sahibi olmadan o üzdənirağın tərəfini tutmağa dəyməz.

Edə də bilməz, bu bir.

İkincisi: anlatdım, bir daha anlatıram - mən ümumən bu cürə əməllərə (digərin canına qəsd etmək kimi) bəraət qazandıra bilmirəm, qazandıranları da anlamıram.

Bu da mənim haqqım ki mənə bunu QURAN öyrədir.

Sadəcə bu qədər.

• Shale это нравится

#107 Omar

Omar

Muslim

• Emir
  • 1 140 сообщений

Отправлено 28 сентября 2010 - 17:12

Harda Qurani Kərimdə yazılıb ki livat edəni , haqsız olanı öldürmək olmaz.

#108 AHMADIYYE

AHMADIYYE

Aqid – Colonel

• Emir
  • 2 642 сообщений

Отправлено 28 сентября 2010 - 17:14

Hörmətli moder,

Müvafiq bölmədə buna dair mövzu açıb və istərsiniz bunu orada müzakirə edə bilərsiniz.

Bu mövzu isə sadəcə bir XƏBƏR mövzusu iydi..ikinci posta qədər.

#109 Omar

Omar

Muslim

• Emir
  • 1 140 сообщений

Отправлено 28 сентября 2010 - 17:20

Hörmətli moder,

Müvafiq bölmədə buna dair mövzu açıb və istərsiniz bunu orada müzakirə edə bilərsiniz.

Bu mövzu isə sadəcə bir XƏBƏR mövzusu iydi..ikinci posta qədər.

Siz iddia edirsiz bu əməl Quranb ilə haramdır.Məndə sual verirəm hansı ayə ilə?
P.S. mənə forumun qayda qanunu öyrətməyin.Mən forumlarda olanda bəlkəmdə siz kompyuter nə olduğunu bilmirdiniz.

#110 AHMADIYYE

AHMADIYYE

Aqid – Colonel

• Emir
  • 2 642 сообщений

Отправлено 28 сентября 2010 - 17:27

Siz iddia edirsiz bu əməl Quranb ilə haramdır.Məndə sual verirəm hansı ayə ilə?
P.S. mənə forumun qayda qanunu öyrətməyin.Mən forumlarda olanda bəlkəmdə siz kompyuter nə olduğunu bilmirdiniz.

WOW! :)

Ayə yuxarıda qeyd olunub.

Sizə isə son sözüm: istifadəçilərə yaxşı mənada nümunə olmaga çalısın. Qayda-qanunu gözəl bildiyiniz halda, buyurun moder bölməsinə.

ALLAHA ƏMANƏT

Сообщение отредактировал AHMADIYYE: 28 сентября 2010 - 17:29

#111 Omar

Omar

Muslim

• Emir
  • 1 140 сообщений

Отправлено 28 сентября 2010 - 17:30

Ayə yuxarıda qeyd olunub.

O barədə suallarımı qoymuşam imkan olsa ayəni diqqətlə oxuyun.Orda haqsız olaraq deyilir.

Sizə isə son sözüm: istifadəçilərə yaxşı mənada nümunə olmaga çalısın.

Mən hamıya yaxşı nümunə ola bilmərəm.Kimə görə yaxşıyam kimə görədə pis. Bu dünyada ədalət nisbidir mütləq deyil.

#112 AHMADIYYE

AHMADIYYE

Aqid – Colonel

• Emir
  • 2 642 сообщений

Отправлено 28 сентября 2010 - 17:37

ALLAH Şeytana lənət eləsin.

Mən sözümü dedim, artıq kimsə bu biyabırcı şəkil alan mövzuda mənim cavablarımı gözləməsin. (OMAR, Sizin cavabınız moder bölməsində)

ALLAH AMANINDA

Сообщение отредактировал AHMADIYYE: 28 сентября 2010 - 17:37

#113 Şair

Şair

Forumun faktiki Ali Məqamlı Rəhbəri

• Emir
  • 2 087 сообщений

Отправлено 28 сентября 2010 - 17:39

Yaxşı oğlan Faiqi müdafiə eləməz :) Bu mənim şəxsi fikrimdir.

Yaxşı oğlan Faiqə lənət oxumaz - da de, Yezid mövzusunu yadımıza salaq :gizildish:

#114 MirMustafa

MirMustafa

• Murid
  • 691 сообщений

Отправлено 28 сентября 2010 - 17:42

Yaxşı oğlan Faiqi müdafiə eləməz :) Bu mənim şəxsi fikrimdir.

Yaxşı oğlan Faiqə lənət oxumaz - da de, Yezid mövzusunu yadımıza salaq :gizildish:

Allah səndən razı olsun Şair. Amma inan hec Faiqdən söhbət getmir. Televizorda oxuyanda tez kanalı dəyişirəm.
Möhmunə yaraşmaz kiminsə ölumunu bayram etmək. Deyən yox idi bəs belə nifrət var idi bu necə vaxtı gedıb niyə özun onu qətlə yetirmirdin. Əgər bu dinimə belə vacibidisə.

Сообщение отредактировал MirMustafa: 28 сентября 2010 - 17:45

Ey Adəm övladı! Məgər Mən sizdən əhd almadımmı ki, Şeytana ibadət etməyin, o sizin açıq-aşkar düşməninizdir,
Həqiqətən, (Şeytan) içərinizdən çoxlarını yoldan çıxartdı. Məgər ağlınız kəsmirdi?

#115 al-Fath

al-Fath

Amid – Brigadier General

• Naib
  • 3 239 сообщений

Отправлено 28 сентября 2010 - 18:23

4 şahidiniz varsa və hakim qərar çıxarıbsa öldürə bilərsiz. Sizin şahidiniz var?
Пархаю как бабочка , жалю как пчела (Мухамед Али)

#116 MirMustafa

MirMustafa

• Murid
  • 691 сообщений

Отправлено 28 сентября 2010 - 19:11

4 şahidiniz varsa və hakim qərar çıxarıbsa öldürə bilərsiz. Sizin şahidiniz var?

:gizildish: Omar 1 saatdır ki şahid axtarır!

Сообщение отредактировал MirMustafa: 28 сентября 2010 - 19:11

#117 Şair

Şair

Forumun faktiki Ali Məqamlı Rəhbəri

• Emir
  • 2 087 сообщений

Отправлено 28 сентября 2010 - 19:17

Ay eqreba, o soz sohbet choxdan gezir, bele livat ehlini oldurensuzse gedib oldurerdiz de. Ay qardawlar, onu bichaqliyan qaqaw livat ehli olduguna gore bichaqlamayibee, tehqir elediyine gore bichaqlayib. Bir de livat ehlinin soz azadligi var, hami yatandan soora iw bawina chixillar, tak wto ictimai asayiwi pozmullar. Sizse burda muzakire aparmaqla ictimai asayiwi pozursuz :whistling:

#118 tatar.

tatar.

Amid – Brigadier General

• Murid
  • 3 058 сообщений

Отправлено 28 сентября 2010 - 21:19

Salam aleykum eziz forum ehli.
Bu temani bashdan ayaga oxudum,ve bir az meyus oluram. mene bela gelirki bu badbaxt faig galib bir girag da ve biz ise calishirig ki bir birimize sozumuzu catdirag nese basha salag. Xahish edirem sizden bir az diggatli olun, cox xahish edirem. Bu forumu cox adam oxuyur lap cox adamlar oxuyur(yegin ki menden yaxshi bilirsiz).
Ezizlarim her kes oz fikrini deya biler burada, bura umumi forumdu ve dini hokumler cixartmag yeri deyildir.
Allah her sheyi bilendir ve hokm sahibidir.

ЛАББЕЙК ЙА ХУСЕЙН!!

www.youtube.com/watch?v=ebPCpKIL_cs&list=PL897F31D2FFF56549

#119 Fatime-Zahra

Fatime-Zahra

Mulazzim – lieutenant

• Murid
  • 343 сообщений

Отправлено 28 сентября 2010 - 21:27

And olsun Rəbbimizə bu forum mənə çox şeylər oyrədib. Hammıdan razıyam. Amma son zaman əllərim donub yaza bilmirəm, yalnız bəzi userlərin bilmədən və ya bilərək mövzularda çaşqınlıq yaratmaqlarına görə.
Allah daha yaxşı bilir bizləri və bizim niyyətlərimizi. Allah sizdəndə razı olsun inşallah.
P.S. Bu postu bacımıza cavab olaraq yazdım. Xahiş edirəm bəziləri öz fikirlərini bildirməsinlər.

ALLAH AMANINDA

AHMADIYYE bacı və MirMustafa qardaşla tam razıyam. Hər halda qarşımızdakı insan kim olursa olsun, onun bədbəxtliyinə sevinməyək. Heç olmazsa insaniyyət xatirinə.
ДА БЛАГОСЛОВИТ АЛЛАХ ПРОРОКА И ЕГО СЕМЬЮ !

#120 al-Islam

al-Islam

Forumun Ali məqamlı rəhbəri

• Emir
  • 1 952 сообщений

Отправлено 28 сентября 2010 - 21:56

ALLAH AMANINDA

AHMADIYYE bacı və MirMustafa qardaşla tam razıyam. Hər halda qarşımızdakı insan kim olursa olsun, onun bədbəxtliyinə sevinməyək. Heç olmazsa insaniyyət xatirinə.

Bacı, indi gəlin belə danışaq. Əgər bir kəs cəmiyyətdə fəsad törədirsə (söhbət Faiqdən yox, ümumilikdə gedir) fəsadı təbliğ edirsə aydındır ki, bu şəxs Allah düşmənidir. Əgər Allah düşmənidirsə möminin düşmənidir. İnsan psixologiyasında belə bir şey var ki, o, düşməninin məhv olmasını, aradan getməsini istəyir. Yəqin ki, bura qədər olanla hamı razıdı.
Yuxarıda bir neçə qardaşımız da bu prinsipdən yanaşıb, fikir bildiriblər, yəqin ki. Odur ki, siz və sizin fikirlərinizlə şərik olanlar o demək deyil ki, siz daha humanistsiniz. Bu Quranın məntiqidir-möminin mehribançılığı möminlərədir, fasiq qövmə yox. Əksinə, Peyğəmbər (s) və Əhli-beytinin həyatına baxsaq, günah əhlinə qarşı hansı mövqedə durduqlarını görərik.
İnsaniyyət xatirinə əgər mən Faiqi yolda yaralı tapsaydım, tez xəstəxanaya çatdırardım, bu insanlıqdandır sevgidən yox. Bu o demək deyil ki, mən onun yaşamasını istəyirəm, sadəcə insanlıq borcumdur.
Qaldı ki, cinayətə-Şair də qeyd elədi ki, bu necə deyərlər, heç də "şəri hökmün icrası məqsədilə" olmayıb. Şəri hakimin hökmü olmadan heç kim haqqında qətl hökmü verilməz. Bu hadisə cinayətdir!

Сообщение отредактировал al-Islam: 28 сентября 2010 - 21:58

يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا كُونُوا قَوَّامِينَ لِلَّهِ شُهَدَاءَ بِالْقِسْطِ ۖ وَلَا يَجْرِمَنَّكُمْ شَنَآنُ قَوْمٍ عَلَىٰ أَلَّا تَعْدِلُوا ۚ اعْدِلُوا هُوَ أَقْرَبُ لِلتَّقْوَىٰ ۖ وَاتَّقُوا اللَّهَ ۚ إِنَّ اللَّهَ خَبِيرٌ بِمَا تَعْمَلُونَ

"Ey iman gətirənlər, (bütün fərdi və ictimai işlərdə) həmişə Allaha görə möhkəm və mətin dayanan və ədalətə şəhadət verənlərdən olun! Hər hansı bir dəstə ilə düşmənçilik sizi ədalətsizliyə vadar etməsin. Ədalətli olun, ki, o, təqvaya daha yaxındır. Təqvalı olun! Həqiqətən Allah etdiklərinizdən xəbərdardır" ("Əl-Maidə",8)

Количество пользователей, читающих эту тему: 0

0 пользователей, 0 гостей, 0 скрытых пользователей

Рейтинг@Mail.ru