Перейти к содержимому

Фотография

İmam Zamana (əc) beyət və onun qaydaları

• Авторизуйтесь для ответа в теме
Сообщений в теме: 483

#361 Kanan_313N

Kanan_313N

Raid – Major

• Murid
  • 1 351 сообщений

Отправлено 08 июля 2011 - 01:05

Bismillah,aydındır...Qulaq as indi.Sənin dəlilin nədir ki,biz İmam Zamanın(əf) vilayətinə şəhadət verməliyik azanda.Əgər bunu müstəhəb kimi deyirsənsə bəhs edək,yox vacib kimi deyirsənsə,sənə "udachi",çünki bu bidətdir.Bidət o şeyə deyilir ki,dinə sonradan gətirilib,bir halda ki,İslam Peyğəmbərinin(s) dövründə etməyiblər,onda o bidət olur...Qaldı ki,müstəhəb niyyətinə,necə ki biz Əli(ə)-a şəhadət veririk bu niyyətlə.Sən əgər onu azanda deməməyi qəbahət sayırsansa,onda bütün 10İmam(ə) (İmam Əli və Mehdi çıxılmaqla) səhabələri deməməklə qəbahət ediblər.Belə ki,10İmam(ə) dövründə heç kəs İmamın(ə) vilayətinə şəhadəti azanda deməyiblər,əgər deyiblərsə buyur dəlilini gətir,yox yoxdursa(ki elədir),onda sən bidət elədiyini boynuna al!!!

#362 İstifadəçi

İstifadəçi

Raqib – Seargeant

• Murid
  • 141 сообщений

Отправлено 08 июля 2011 - 01:17

Ay zındıq, sən deyilsən damarlarıvı doğrayan ki, siz İmama (ə) beyət eləməmisiz deməli murtədsiz ?

Mənim harda və nə vaxt belə bir şey yazdığımı göstərməyən özü zındıqdır və Yezidin (L) tayıdır.

Bismillah,aydındır...Qulaq as indi.Sənin dəlilin nədir ki,biz İmam Zamanın(əf) vilayətinə şəhadət verməliyik azanda.Əgər bunu müstəhəb kimi deyirsənsə bəhs edək,yox vacib kimi deyirsənsə,sənə "udachi",çünki bu bidətdir.Bidət o şeyə deyilir ki,dinə sonradan gətirilib,bir halda ki,İslam Peyğəmbərinin(s) dövründə etməyiblər,onda o bidət olur...Qaldı ki,müstəhəb niyyətinə,necə ki biz Əli(ə)-a şəhadət veririk bu niyyətlə.Sən əgər onu azanda deməməyi qəbahət sayırsansa,onda bütün 10İmam(ə) (İmam Əli və Mehdi çıxılmaqla) səhabələri deməməklə qəbahət ediblər.Belə ki,10İmam(ə) dövründə heç kəs İmamın(ə) vilayətinə şəhadəti azanda deməyiblər,əgər deyiblərsə buyur dəlilini gətir,yox yoxdursa(ki elədir),onda sən bidət elədiyini boynuna al!!!

Dedim axı, söhbətin bu tərəfini dartıb uzatmayaq. Bunlar əvvəldə danışılıb, elə ən çox da sən yazmısan ki. Demək ki, sənin anlayacağın şey deyil bu. Səbr edin, görəcəksiz kimin bidət etdiyini.

#363 Ehli beyt ashigi

Ehli beyt ashigi

Raid – Major

• Murid
  • 1 300 сообщений

Отправлено 08 июля 2011 - 01:50

Tem bolee, Yer üzündə məsum İmam (ə) var, ona beyət etməkdə də heç kimə mane olan şey yoxdur, bu halda gedəsən qeyri-məsuma beyət edəsən, bu yolverilməzdir.

Şəxsən mənə məne olan budur ki,mən İmamı görmürəm,cünki O,(ə.s) qeybdədir.Göstər İmamı mənə məndə gedim beyət edim.
Sözün var?
İkincisi də ki,biz məgər qeyri məsuma beyət etmişik?Müctəhidə təqlid nə vaxtdan beyət sayılıb?

Özü də, mən heç yerdə yazmamışam azanda "Məhdiyyən Huccətullah" deməsən, mürtəd olursan.

Onda nə istəyirsən bu camaatdan?Sən hec bunu deyədə bilmərsən axı,cünki 1-cə dənə dəlilin yoxdur.Olsaydı coxdan düzmüşdün bura.

Azanda "Məhdiyyən Huccətullah" deməmək və qeyri-məsuma beyət etmək fərqli-fərqli şeylərdir. Bu nə xasiyyətdir sizdə, adamın gözünün içinə yalan demək? Bütün yazılar göz qabağındadır axı, insaf da yaxşı şeydir.

Yaxşı bəs necə beyət etməliyəm?Mən deyirəm ki,Azanda demək olmaz cünki bidətdir.Sən isə deyirsən ki,beyət vacibdir.Məndə sənə deyirəm ki,İmamı göstər mənə yada ki,yerini de gedim beyət edim.Yoxsa mən qeyb aləmində deyiləm ki,İmamla beyət edim.Ala nə cətin adamlarsuz siz.

Yəqin heç biriniz inkar etmirsiniz ki, İslamda zamanın İmamına beyət var, olmalıdır və vacibdir.

Bura bax!Mən inkar edirəm.Dəlil gətir ki,beyət deyilib. Hədisə don geyindirmə.İmamını tanımayan və qəbul etməyəndən gedir söhbət.Bizdə ki,ƏlhəmdulillAh tanıyırıqda, qəbulda edirik.

Yaxşı, bu vacib beyəti azan vasitəsilə etməli deyiliksə, onda nə vasitəsilə etməliyik, gedin onu araşdırın, axtarın

Nəyisə araşdırmaq lazımdırsa sən araşdır.Azan İmamlara(ə.s) beyət ücündür məgər?Hz.Peyğəmbər(s.ə.v)deyil bu dini gətirən?Məndə sənə deyirəm ki,cox yox 1-cə dənə dəlil gətir ki,Peyğəmbər(s.ə.v)buyurub ki,azanda İmamlara beyət edin.

Çünki bu beyəti necə əmələ gətirəcəyini özün də bilmirsənsə, demək heç beyət də etməmisən.

Sən guya bilirsən?Lap tutaq ki,biz bilmirik və etməmişik(məsələn)Bəs sən hardan bilirsən ki,məs beyət bu yolla olmalıdır?Dəlilini gətirdə.İslamda məgər belə şey var ki,hərə necə başa düşdü elədə əməl eləməlidir?Nəyə əsasən sən bunu deyirsən?DƏLİL,DƏLİL,YENƏDƏ DƏLİL!

Və ya, dəlil üzrə nəsə tapmısızsa, gedin ona əməl edin.

Bizim dəlilimiz budur ki,İmam(ə.s)deyib ki,biz müctəhidlərə tabe olmaqla ona tabe oluruq.

Mən də dəlil üzrə tapdığıma əməl edirəm.

Axı nə tapmısan yalandan elə tapmışam,bilirəm filan behman.Tapan insan sübut, dəlilini göstərər,yoxsa gəlib burda şeytanın toxumunu səpməz.

Sənə görə səhvdir,

Mənə görə yox, dəlillərə əsasən səhvdir.

mənə görə düz.

Sənə görə necə düz ola bilər ki,8 aydır burdasan 1-cə dənə dəlilin yoxdur?

Buna hələ cavab ver.

Hansı İmamlarımızın dövründə İmamların adını cəkiblər azanda və bu vasitəylə beyət ediblər?
Həsənən(ə.s),Hüseynən(ə.s),Zeynalabidinən(ə.s),Bagirən(ə.s.),Sadiqən(ə.s),Kazimən(ə.s),Rzayən(ə.s),
Təqiyyən(ə.s),Nəqiyyən(ə.s),Həsənən(ə.s) HÜCCƏTULLAH kim deyib?

Сообщение отредактировал Ehli beyt ashigi: 08 июля 2011 - 01:56

Hüseynə yerlər ağlar göylər ağlar
Bətuli Mürtəza, Peyğəmbər ağlar"
Hüseynin nuhəsin Dilriş yazanda
Müselman sehlidir ki, kafər ağlar"

#364 İstifadəçi

İstifadəçi

Raqib – Seargeant

• Murid
  • 141 сообщений

Отправлено 08 июля 2011 - 02:11

Yəqin heç biriniz inkar etmirsiniz ki, İslamda zamanın İmamına beyət var, olmalıdır və vacibdir.

Bura bax!Mən inkar edirəm.Dəlil gətir ki,beyət deyilib.

Şükür sənə, İlahi! Bunu da gördük. İslamda zamanın İmamına beyətin vacibliyini də inkar etdilər. O beyət ki, onun uğrunda Kərbəla şəhidlərinin qanını axıdıblar. Sənin nəyinlə danışıme mən bu sözdən sonra. Get işinlə məşğul ol, bədbəxt. Doldur yer üzünü zülmlə. Şükrü də elə buna görə elədim. Şeytan zülmünüzü artırsın!

#365 Vey-sal

Vey-sal

Шиит-джафарит

• Murid
  • 1 154 сообщений

Отправлено 08 июля 2011 - 02:12

Ay zındıq, sən deyilsən damarlarıvı doğrayan ki, siz İmama (ə) beyət eləməmisiz deməli murtədsiz ?

Mənim harda və nə vaxt belə bir şey yazdığımı göstərməyən özü zındıqdır və Yezidin (L) tayıdır.

Bu mövzunun 313-cü postunda siz yazmısınız;

İstifadəçi (01 Июль 2011 - 22:59) писал:
Məsumdan qeyrisinə beyət edən mürtəddir!

http://313news.net/forum/index.php?/topic/4301/page__view__findpost__p__75987

Bəlkə İmamı (ə) məsum saymırsız?
Bizləri günahlandırdınız ki, guya müctəhidlərə təqlid etməklə "məsumdan qeyrisinə beyət etmişik"
Məntiqə görə, Qardaşın yazdığı cümlə doğrudur.

siz İmama (ə) beyət eləməmisiz deməli murtədsiz

Bu cavab sizi qane edirmi, İstifadəci?
Yoxsa artistliyivi davam etdirəcəksən?

İman qəlb ilə tanımaq (etiqad bəsləyərək inanmaq), dil ilə iqrar etmək və (əl, ayaq, göz, qulaq, dil və bu kimi) üzvlərlə əməl etməkdir. "İmam Əli əleyhis-salam. Nəhcül-Bəlağə"

http://quran.az/17/15[/b][/font][/size][/color]

#366 Vey-sal

Vey-sal

Шиит-джафарит

• Murid
  • 1 154 сообщений

Отправлено 08 июля 2011 - 02:18

Şükür sənə, İlahi! Bunu da gördük. İslamda zamanın İmamına beyətin vacibliyini də inkar etdilər. O beyət ki, onun uğrunda Kərbəla şəhidlərinin qanını axıdıblar. Sənin nəyinlə danışıme mən bu sözdən sonra. Get işinlə məşğul ol, bədbəxt. Doldur yer üzünü zülmlə. Şükrü də elə buna görə elədim. Şeytan zülmünüzü artırsın!

Qardaş belə yazdı ki, bəlkə bu yolla siz dəlil gətirəcəksiniz.
Amma görürəm sizdən Moskvanın qışında heç qar da almaq olmaz

İman qəlb ilə tanımaq (etiqad bəsləyərək inanmaq), dil ilə iqrar etmək və (əl, ayaq, göz, qulaq, dil və bu kimi) üzvlərlə əməl etməkdir. "İmam Əli əleyhis-salam. Nəhcül-Bəlağə"

#367 İstifadəçi

İstifadəçi

Raqib – Seargeant

• Murid
  • 141 сообщений

Отправлено 08 июля 2011 - 02:22

Bizləri günahlandırdınız ki, guya müctəhidlərə təqlid etməklə "məsumdan qeyrisinə beyət etmişik"

Harda günahlandırdığımı göstər! Sən "şırım"ın yerinə "cırım" oxuyursansa, bu mənim təqsirim deyil!

#368 İstifadəçi

İstifadəçi

Raqib – Seargeant

• Murid
  • 141 сообщений

Отправлено 08 июля 2011 - 02:28

Düzünü de, "qardaşın" sənə PM atdı ki, orda quşlamışam, bu cür yaz ki, malalansın? )))
And iç ki, "qardaşın" onu yazmaqla İslamda zamanın İmamına beyətin vacibliyini inkar etməyib. Nə cür adamsız siz. İnkar etməyin buynuzu olmur ki.

#369 Vey-sal

Vey-sal

Шиит-джафарит

• Murid
  • 1 154 сообщений

Отправлено 08 июля 2011 - 02:31

Harda günahlandırdığımı göstər! Sən "şırım"ın yerinə "cırım" oxuyursansa, bu mənim təqsirim deyil!

Mən sənin əlınin uşağıyam, mövzuda eşələnim? Sən iki gün bundan əvvəl yazdığını unudursan. Skeleroz deyilsən?
Mən sənə sübut etməli deyiləm.
Sən əvvəlcə bu mövzuda "3 rəngli həyata" yazdığın adları (zındıq, yezidin tayı) özünə götür, onda mənim mövzuda axtarışıma dəyər.
Hə, bir də;
bəlkə kope-pest edirsən?
yoxsa "istifadəçi" nikinin iki sahibi var? De biz də bilək.

Сообщение отредактировал Vey-sal: 08 июля 2011 - 02:33

#370 Ehli beyt ashigi

Ehli beyt ashigi

Raid – Major

• Murid
  • 1 300 сообщений

Отправлено 08 июля 2011 - 02:32

Necə afirist adamlarsuz siz!Vəhabilərnən eyni tip adamlarsuz.
Bədbəxt sənsən ki,səni aciz qoydum, söz tapmadun yazmağa gücün bar qızları kimi dilinə catdı?
Sənin kimi,muviyyələrin hec İmama beyəti lazım deyil!İmam İnşəAllah zühur edəndə sənin kimilərin kəlləsini ucurdacaq.
Gör nə həyasız adamsan ki,sözü fırladıb başqa cürə yozmaq istəmisən.
Kərbəlada məgər İmam gücnən kimisə beyəıt elətdirməyə gedirdi?Yoxsa özü beyət etmirdi?
50 dənə şey yazmışam,bunun mənə yazdığı cavaba bax.
Suallara cavab ver!And olsun Allaha səndən əl cəkən deyiləm.
Sizin kimi dindən cıxan xəvaricləri gərək hardan cıxıb ora kimi qovasan.

Dəlil gətirməyincə hecnə yazma,milləti bəsdirin azdırmağa calışdız.! sizin kimi şeytan sifətlərin şərindən Allaha sığınıram.

Сообщение отредактировал Ehli beyt ashigi: 08 июля 2011 - 02:35

#371 Ehli beyt ashigi

Ehli beyt ashigi

Raid – Major

• Murid
  • 1 300 сообщений

Отправлено 08 июля 2011 - 02:38

Düzünü de, "qardaşın" sənə PM atdı ki, orda quşlamışam, bu cür yaz ki, malalansın? )))
And iç ki, "qardaşın" onu yazmaqla İslamda zamanın İmamına beyətin vacibliyini inkar etməyib. Nə cür adamsız siz. İnkar etməyin buynuzu olmur ki.

Allah yalan danışana,mənim sözlərimi təhrif edib bura yazanlara lənət eləsin.Amin!

Mən o cümləni belə yazmışam.

(Bura bax!Mən inkar edirəm.Dəlil gətir ki,beyət deyilib. Hədisə don geyindirmə.İmamını tanımayan və qəbul etməyəndən gedir söhbət.Bizdə ki,ƏlhəmdulillAh tanıyırıqda, qəbulda edirik.)

Sonra gör nə yazmışam!

(

Yaxşı bəs necə beyət etməliyəm?Mən deyirəm ki,Azanda demək olmaz cünki bidətdir.Sən isə deyirsən ki,beyət vacibdir.Məndə sənə deyirəm ki,İmamı göstər mənə yada ki,yerini de gedim beyət edim.Yoxsa mən qeyb aləmində deyiləm ki,İmamla beyət edim.Ala nə cətin adamlarsuz siz.
)

Gücənməkdənsə dəlil yaz,ey iblis.

Сообщение отредактировал Ehli beyt ashigi: 08 июля 2011 - 02:41

#372 İstifadəçi

İstifadəçi

Raqib – Seargeant

• Murid
  • 141 сообщений

Отправлено 08 июля 2011 - 02:43

Mən sənin əlınin uşağıyam, mövzuda eşələnim? Sən iki gün bundan əvvəl yazdığını unudursan. Skeleroz deyilsən?
Mən sənə sübut etməli deyiləm.
Sən əvvəlcə bu mövzuda "3 rəngli həyata" yazdığın adları (zındıq, yezidin tayı) özünə götür, onda mənim mövzuda axtarışıma dəyər.
Hə, bir də;
bəlkə kope-pest edirsən?
yoxsa "istifadəçi" nikinin iki sahibi var? De biz də bilək.

Tapa bilirsən ki, sübut da edəsən?

Necə afirist adamlarsuz siz!Vəhabilərnən eyni tip adamlarsuz.
Bədbəxt sənsən ki,səni aciz qoydum, söz tapmadun yazmağa gücün bar qızları kimi dilinə catdı?
Sənin kimi,muviyyələrin hec İmama beyəti lazım deyil!İmam İnşəAllah zühur edəndə sənin kimilərin kəlləsini ucurdacaq.
Gör nə həyasız adamsan ki,sözü fırladıb başqa cürə yozmaq istəmisən.
Kərbəlada məgər İmam gücnən kimisə beyəıt elətdirməyə gedirdi?Yoxsa özü beyət etmirdi?
50 dənə şey yazmışam,bunun mənə yazdığı cavaba bax.
Suallara cavab ver!And olsun Allaha səndən əl cəkən deyiləm.
Sizin kimi dindən cıxan xəvaricləi gərək hardan cıxıb ora kimi qovasan.

Dəlil gətirməyincə hecənə yazma,milləti bəsdirin azdırmağa calışdız.! sizin kimi şeytan sifətlərin şərindən Allaha sığınıram.

Əşi, demədin ki, İslamda zamanın İmamına beyətin vacibliyini inkar edirsən? Mövzunun adı isə "İmam Zamana (əc) beyət və onun qaydaları"dır. Demək ki, bu mövzuda səninlə danışacağım bir şey yoxdur.
Görürsən ki, mövzuya qarışan vəhhabilərlə bu haqda danışmıram mən, çünki onlarda "zamanın İmamına beyət" anlayışı yoxdur. İndi sən də onlar kimi, sənin nəyinlə danışacağam ki. Hirsindən söyüşə keçmə. Xoş getdin.

#373 Vey-sal

Vey-sal

Шиит-джафарит

• Murid
  • 1 154 сообщений

Отправлено 08 июля 2011 - 02:44

:loool: Güldürdün məni. Lap, əhvalım açıldı.

Mən Qardaşın əvəzinə niyə and içirəm ki?
Sadəcə Qardaş mövzuda görünmürdü, mən bildiyimi yzdım.
Bəlkə yanılıram. Buna Qardaş münasibətin bildirəcək.

Sizin yazdıqlarınız uşaq oyunu "qovdu-qaçdıya" bənzədi.

Сообщение отредактировал Vey-sal: 08 июля 2011 - 02:45

#374 Ehli beyt ashigi

Ehli beyt ashigi

Raid – Major

• Murid
  • 1 300 сообщений

Отправлено 08 июля 2011 - 02:50

Əşi, demədin ki, İslamda zamanın İmamına beyətin vacibliyini inkar edirsən?

Allah yalancıya lənət eləsin əgər mən elə demişəmsə.
yuxarıda göstərdim sənə yalancı olmağını.Onlara cavab ver!

Bütün millət sənində yazılarını bizimdə yazılarımızı görürlər.Guya indi bu bizimlə danışmaq istəmirdə.Nə burcudursan,nə naza qoymusan özünü?Özün gəlib girmisəndə bu foruma.Sözün ,dəlilin varsa yaz yoxdursa sürüşqulu.Yaz nə qədər istəyirsən,elə bilmə ki,getmişəm,namazlarımı qılıb gəlirəm.Sənin kimi iblislərin məqsədi beyət deyil,insanları vaxtı vaxtında ibadətlərindən ayırmaqdır.Onu mən cox gözəl bilirəm.Setdəndə cıxmıram ki,bəhanən olmasın.Amma dəlilləri göstər.Göstərməsən KƏZZABSAN.

Сообщение отредактировал Ehli beyt ashigi: 08 июля 2011 - 02:55

#375 İstifadəçi

İstifadəçi

Raqib – Seargeant

• Murid
  • 141 сообщений

Отправлено 08 июля 2011 - 02:54

Allah yalan danışana,mənim sözlərimi təhrif edib bura yazanlara lənət eləsin.Amin!

Mən o cümləni belə yazmışam.

(Bura bax!Mən inkar edirəm.Dəlil gətir ki,beyət deyilib. Hədisə don geyindirmə.İmamını tanımayan və qəbul etməyəndən gedir söhbət.Bizdə ki,ƏlhəmdulillAh tanıyırıqda, qəbulda edirik.)

Sonra gör nə yazmışam!

(

)

Gücənməkdənsə dəlil yaz,ey iblis.

Hə, nə var ki, burda? Əvvəl beyətin vacibliyini inkar etmisən, dalıyca isə etiraf etmisən ki, İmamı (ə) görmürsən, yerini bilmirsən deyə, ona beyət etməmisən və yaxud edə bilmirsən. Əvvəl necə etdiyinizi deməsəz də, yenə iddia edirdiz ki, beyətimiz var, indi isə gah deyirsən beyət yoxdur, vacib deyil, gah da deyirsən beyətim yoxdur.

#376 Vey-sal

Vey-sal

Шиит-джафарит

• Murid
  • 1 154 сообщений

Отправлено 08 июля 2011 - 02:54

İstifadəçi yazmısan:

Tapa bilirsən ki, sübut da edəsən?

Oxu:

Bu mövzunun 313-cü postunda siz yazmısınız;

İstifadəçi (01 Июль 2011 - 22:59) писал:
Məsumdan qeyrisinə beyət edən mürtəddir!

http://313news.net/forum/index.php?/topic/4301/page__view__findpost__p__75987

Bəlkə İmamı (ə) məsum saymırsız?
Məntiqə görə, Qardaşın yazdığı cümlə doğrudur.

"Əhli-beyt aşiqi" qardaşım kefinizi pozmayın!
Yuxarıdakı postumla bu zındığın "adının" nə olduğunu ona sübut
etdim. Hələ bir, Yezidlə qohumluğu bəlli oldu. Bu zındığın digərlərindən fərqi odur ki, dayısı Yezidi(L) "ləhnətləyir"

Сообщение отредактировал Vey-sal: 08 июля 2011 - 02:58

#377 İstifadəçi

İstifadəçi

Raqib – Seargeant

• Murid
  • 141 сообщений

Отправлено 08 июля 2011 - 03:00

Bütün millət sənində yazılarını bizimdə yazılarımızı görürlər.Guya indi bu bizimlə danışmaq istəmirdə.Nə burcudursan,nə naza qoymusan özünü?Özün gəlib girmisəndə bu foruma.Sözün ,dəlilin varsa yaz yoxdursa sürüşqulu.

Min lənət eləsin!
Mən yazdım ki: "Yəqin heç biriniz inkar etmirsiniz ki, İslamda zamanın İmamına beyət var, olmalıdır və vacibdir."
Sən də yazdın: "Bura bax!Mən inkar edirəm.Dəlil gətir ki,beyət deyilib."

Sən yaxşısı budur, səhər get özünü həkimə göstər.

#378 İstifadəçi

İstifadəçi

Raqib – Seargeant

• Murid
  • 141 сообщений

Отправлено 08 июля 2011 - 03:06

Oxu:

Yoxsa o sitatdakını mənim yazdığımı düşünürsən? Get yaxşı-yaxşı bax gör onu kim yazıb.
Yenə deyirəm, göstər görüm mən harda yazmışam ki, imama beyət eləməyən mürtəddir və ya siz müctəhidlərə təqlid etməklə qeyri-məsuma beyət etmisiz.

#379 Vey-sal

Vey-sal

Шиит-джафарит

• Murid
  • 1 154 сообщений

Отправлено 08 июля 2011 - 03:09

Bütün millət sənində yazılarını bizimdə yazılarımızı görürlər.Guya indi bu bizimlə danışmaq istəmirdə.Nə burcudursan,nə naza qoymusan özünü?Özün gəlib girmisəndə bu foruma.Sözün ,dəlilin varsa yaz yoxdursa sürüşqulu.

Min lənət eləsin!
Mən yazdım ki: "Yəqin heç biriniz inkar etmirsiniz ki, İslamda zamanın İmamına beyət var, olmalıdır və vacibdir."

Sual da cavab da dolğun deyildir.
Çünki, hansı; zahiri ya da batini beyətdən söhbət getdiyi yazılmır. Müctəhid də bunu qeyd edir ki, İmamdan (ə) Qürbəti-kubrana görə zahırən beyət almaq olmaz.
Qardaş düzgün yazıbdır: Əsas odur ki, Zamanıvın İmamını (ə) tanıyasan.
Sən isə vəhabilərə məxsus şəkildə firladırsan.

Сообщение отредактировал Vey-sal: 08 июля 2011 - 03:12

#380 Vey-sal

Vey-sal

Шиит-джафарит

• Murid
  • 1 154 сообщений

Отправлено 08 июля 2011 - 03:16

Oxu:

Yoxsa o sitatdakını mənim yazdığımı düşünürsən? Get yaxşı-yaxşı bax gör onu kim yazıb.
Yenə deyirəm, göstər görüm mən harda yazmışam ki, imama beyət eləməyən mürtəddir və ya siz müctəhidlərə təqlid etməklə qeyri-məsuma beyət etmisiz.

Sitatı sitata qatma!
Bu forumun qaydalarına ziddir.
Sitatın müəllıfini göstər.
Bura sənin üçün "dışovıy" vəhabi saytı deyil!
Bağışla Moskvada sübh namazının vaxtıdır.
...Həya Əla Xəyril Əməl...

#381 İstifadəçi

İstifadəçi

Raqib – Seargeant

• Murid
  • 141 сообщений

Отправлено 08 июля 2011 - 03:49

Sitatı sitata qatma!
Bu forumun qaydalarına ziddir.
Sitatın müəllıfini göstər.
Bura sənin üçün "dışovıy" vəhabi saytı deyil!
Bağışla Moskvada sübh namazının vaxtıdır.
...Həya Əla Xəyril Əməl...

O sitatı birinci sən müəllifsiz olaraq posta qatmısan, mən yox. O sitatdakı cümləni ilk olaraq #360-cı postda 3_Rengli_HeyaT yazıb. Sonra mən #362-ci postda o sitatı ünvanla gətirib, ondan dediyini sübut etməsini istəmişəm. Daha sonra isə sən o cümlənin yalnız ikinci hissəsini götürüb ünvansız sitat kimi qarşıma qoymusan ki, "bu cavab sizi qane edirmi?". Onu bəyəm mən yazmışam ki, sübut kimi mənim qarşıma qoyursan? Yuxulusuzsa, gedin yatın da, gücnəndir bəyəm.

#382 Ehli beyt ashigi

Ehli beyt ashigi

Raid – Major

• Murid
  • 1 300 сообщений

Отправлено 08 июля 2011 - 03:51

Min lənət eləsin!

Sənə bilirsən necə yazığım gəlir.Bu gün bütün günü özünə lənətdən başqa bir şey qazanmamısan.
Yəni sizə verilən maddi vasait bu qədər coxdur ki,milyonlarla lənətdən üstündür?
Nə isə kecək əsas məsələyə.

O hədis belədir:

Zamanının İmamını Tanımayan Cahil kimi Ölər.

Hanı burda beyət sözü?

Məndə sənə deyirəm ki,inkar edirəm,beyəti yox sən iddia etdiyin hədisi.

gözünə eynək tax oxu gör necə yazmışam:

Bura bax!Mən inkar edirəm.Dəlil gətir ki,beyət deyilib.Hədisə don geyindirmə.İmamını tanımayan və qəbul etməyəndən gedir söhbət.Bizdə ki,ƏlhəmdulillAh tanıyırıqda, qəbulda edirik.
Oxudun?

Korda bilir ki,balığ şordu.Bunu 100.000 adam oxusa hamısı deyər ki,(sənin kimiləri cıxmaq şərtilə) mən burda beyəti yox, sənin gətirdiyin hədisi inkar etmişəm.

Sən beyət deyəndə nəyi nəzərdə tutursan ümumiyyətlə?Beyəti dil ilə məgər edirlər ancaq?Əgər beyət təkcə dillə olsaydı onda əbu bəkr Hz.Əlinin (ə.s) üstünə qoşun nəyə görə göndərirdiki onun əlini sıxıb beyət etsin?

Hüdeybiyyədə Hz.Peyğəmbər(s.ə.v)səhabələrdən beyət aldı və öz əlini nəyə görə o biri əlinin üstünə qoyub osmanın yerinə də beyət etdi?
Osmana və digər səhabələrə deyərdi ki,onsuzda hər dəfə azanda mənə beyət edirsizdə.Hə necədi?
Dəlil belə olar ay boş boğaz.İndi gözləyirəm sənin dəlillərini.
İstəsən həkimdən qayıdandan sonra yazarsan,yoxsa yenə gijdiyəcəksən.

Birdə Allah yalancıya lənət eləsin ki,mən Veysəl qardaşa nəsə yazıb demişəm.Kefdəsəne ancaq lənət qazanırsan.Qeybdən xəbər verməyin aqibətidire bu.

Сообщение отредактировал Ehli beyt ashigi: 08 июля 2011 - 03:55

#383 Vey-sal

Vey-sal

Шиит-джафарит

• Murid
  • 1 154 сообщений

Отправлено 08 июля 2011 - 03:53

Yuxulusuzsa, gedin yatın da, gücnəndir bəyəm.

Yuxulu özünsən.
Mənim 365-ci postumda nə aydın deyilsə onu yaz.
Bu da postum;
http://313news.net/f...dpost__p__76841

Bu postla mən sizin yalanı üzə çıxartdım.

Сообщение отредактировал Vey-sal: 08 июля 2011 - 03:55

#384 Ehli beyt ashigi

Ehli beyt ashigi

Raid – Major

• Murid
  • 1 300 сообщений

Отправлено 08 июля 2011 - 04:03

Baqislayin isinize qarismaq istemirem.Sizin imaminizin saq olmasina delil varmi qurandan?Umumiyyet ile quranda imaminizdan behs eden her hansi bir aye varmi?

Rembo əmi,dayı,qardaş siz məgər xəvariclər kimi ancaq quranı qəbul edirsiz?Yoxsa Hz.Peyğəmbərin(s.ə.v) hadislərinidə qəbul edirsiz?
İmam tək bizim İmam deyile,hamının imamıdır buna mütavatir hədislər var.

#385 Ehli beyt ashigi

Ehli beyt ashigi

Raid – Major

• Murid
  • 1 300 сообщений

Отправлено 08 июля 2011 - 04:07

Baqislayin isinize qarismaq istemirem.Sizin imaminizin saq olmasina delil varmi qurandan?Umumiyyet ile quranda imaminizdan behs eden her hansi bir aye varmi?

Rembo əmi,dayı,qardaş siz məgər xəvariclər kimi ancaq quranı qəbul edirsiz?Yoxsa Hz.Peyğəmbərin(s.ə.v) hadislərinidə qəbul edirsiz?

Men sizden sorusdum ki Quranda imaminiz barede tek bir ayet bele varmi?Hele ki cavabinizi gozleyirem

Məndə sizə dedim ki,Peyğəmbərin səhih hədisi olsa olar?Yoxsa hədis qəbul eləmirsiz?

#386 Vey-sal

Vey-sal

Шиит-джафарит

• Murid
  • 1 154 сообщений

Отправлено 08 июля 2011 - 04:11

325-ci postunuzda yazmısınız:

Bunu da birdəfəlik sırğa elə qulağında: islamda zamanın imamına vacib olan beyət o imamın qeybdə olub-olmamasından asılı deyil, hər hansı halda ona beyət olunmalıdır. "İmam qeybdədir deyə, beyət zahirən mümkün deyil deyə, gəlin müctəhidlərə təqlid edin, bu da olsun sizin imama olan beyətiniz" - bax bu, sizin müctəhidlərin düzəltdiyi dindir.

Həmçinin 319-ci postunuzu təkrarən oxuyun.

Əgər bunları da inkar etsəniz, deməli siz özünüzü "çox ağıllı" sayırsınız.

Сообщение отредактировал Vey-sal: 08 июля 2011 - 04:14

#387 İstifadəçi

İstifadəçi

Raqib – Seargeant

• Murid
  • 141 сообщений

Отправлено 08 июля 2011 - 04:15

Məndə sənə deyirəm ki,inkar edirəm,beyəti yox sən iddia etdiyin hədisi.

Orda hədisdən danışan olmadı, beyətdən danışıldı. Sualım da beyətin inkar olunmasına aid idi, hədisin deyil. Suala cavab yazanda baxmırsan ki, nəyə cavab yazırsan? Yoxsa iki arada sözünü necə fırlatmağın həllini axtarıb tapdın?

Veysələ o sözü ciddi olaraq yazmamışam, gördüm sənin yazdığını malalamaq istəyir, ona görə elə dedim. Guya sən başa düşmədin də bunu.

Yuxulu özünsən.
Mənim 365-ci postumda nə aydın deyilsə onu yaz.
Bu da postum;
http://313news.net/f...dpost__p__76841

Bu postla mən sizin yalanı üzə çıxartdım.

Sən canın, əl çək də, o postda içərisində "siz İmama (ə) beyət eləməmisiz deməli murtədsiz" cümləsi yazılmış o ünvansız sitatı sən yazmısan, mən yox. Sitatın da, orda yazılan cümlənin də müəllifi mən deyiləm. Başa düş, ey insan, mən yazmamışam onu. Onu mənim yazdığımı iddia edib özünü güldürmə millətə.

#388 Ehli beyt ashigi

Ehli beyt ashigi

Raid – Major

• Murid
  • 1 300 сообщений

Отправлено 08 июля 2011 - 04:17

Men sizden sorusdum ki Quranda imaminiz barede tek bir ayet bele varmi?Hele ki cavabinizi gozleyirem

Məndə sizə dedim ki,Peyğəmbərin səhih hədisi olsa olar?Yoxsa hədis qəbul eləmirsiz?

Vetendas men sizin mezhebiniz baresinde oyrenmek isteyirem.Ona gore sual verdim ki sizin mezhebinize gore Quranda 12 ci imamdan behs eden ve yaxud onun varliqina isare eden ayeler var yoxsa yoxdur?

Vətəndaş,Mende sizin mezhebinizden asılı olmayaraq sizdən soruşuram:
Qızıl üzük taxmamaq barəsində qurandan mənə 1 ayə gətirin.Dəstəmaz almaq haqqında ayə, və s. və ilaxır

#389 Vey-sal

Vey-sal

Шиит-джафарит

• Murid
  • 1 154 сообщений

Отправлено 08 июля 2011 - 04:23

İstifadəçi sizə cənab Şvarsneğer rolunda çıxmaq daha yaraşacaq.
Çunki o, həm idmançı, həm siyasətçi, ən başlıcası sizin kimi artistdir

• N_ن_N это нравится

#390 İstifadəçi

İstifadəçi

Raqib – Seargeant

• Murid
  • 141 сообщений

Отправлено 08 июля 2011 - 04:25

325-ci postunuzda yazmısınız:

Bunu da birdəfəlik sırğa elə qulağında: islamda zamanın imamına vacib olan beyət o imamın qeybdə olub-olmamasından asılı deyil, hər hansı halda ona beyət olunmalıdır. "İmam qeybdədir deyə, beyət zahirən mümkün deyil deyə, gəlin müctəhidlərə təqlid edin, bu da olsun sizin imama olan beyətiniz" - bax bu, sizin müctəhidlərin düzəltdiyi dindir.

Həmçinin 319-ci postunuzu təkrarən oxuyun.

Əgər bunları da inkar etsəniz, deməli siz özünüzü "çox ağıllı" sayırsınız.

325-ci postumdan gətirdiyin sitatın harasında mən iddia etmişəm ki, zamanın imamına beyəti olmayan mürtəddir? Ya harasında yazmışam ki, müctəhidə təqlid edən qeyri-məsuma beyət etmiş olur? Heç nə istəmirəm, o sitatda mənə "MÜRTƏD" və "QEYRİ-MƏSUM" sözlərini göstər.

319-cu postumda da elə bir şey iddia etməmişəm. Postun nömrəsini yazmayee, o iddianı etdiyim cümləmi göstər mənə. Copy elə görüm harda demişəm mən elə şey.

Количество пользователей, читающих эту тему: 0

0 пользователей, 0 гостей, 0 скрытых пользователей

Рейтинг@Mail.ru