Перейти к содержимому

Публикации Saqi_73

1000 публикаций создано Saqi_73 (учитываются публикации только с 05-июня 23)

#42248 Bu gününüz necə keçdi?

Отправлено автор: Saqi_73 08 марта 2010 - 22:24 в Дискуссии на общие темы

Artıq "Suala sualla cavab veririk?" və "Qəlbimdən süzülən sözlər" mövzuları real həyatıma da təsir edir. Axırda deyəcəklər divanə olmuşam... ALLAH qorusun!

Real həyatda da bu qədər sual verirsən? Sənün axırun nə olacaq? Bundan kimsə xəbərdardır?

P.S. Deyəsən temanı yenə qarışdırdım, aaaaa? Helədi, uşaqlar?

Bu Şairə qoşulanı belə olmuşam, əvvəl belə deyildim! :scenic: :blushL: :secret: :flowers1:

Belə goturəndə Həci hec danışmırdı ki,soberunlarda sakit oturmuşdu.Hec bilmədim bu qardaşin dili var,ya yox! Neynədilər ee gor :loool:

Mən nə dedim, axı? AAAAAAA

#42287 Bu gününüz necə keçdi?

Отправлено автор: Saqi_73 09 марта 2010 - 07:20 в Дискуссии на общие темы

20 dənə gətir, qalsa, aprarsan, qalmasa da ki..... Nə bilim, vALLAH, lap başımı itirmişəm...

#41926 Bu gününüz necə keçdi?

Отправлено автор: Saqi_73 07 марта 2010 - 11:06 в Дискуссии на общие темы

Dünəndən dilxorçuluqdur, səhəri də ki... Deyəsən bunun " doqonkası" uzun olacaq! Koroçe qovorya, Aləm qarışıb bir-birinə! Heç nastroyenim yoxdur, Aygünün sözü olmasın, " DEPRESSYONDAYIM".
Axmaq insanlar demək hələ də var və olacaq! Bu da təbii bir şeydir, real baxmaq lazımdır.
Demək ki, HƏYAT DAVAM EDİR!

#41514 Bu gününüz necə keçdi?

Отправлено автор: Saqi_73 05 марта 2010 - 08:26 в Дискуссии на общие темы

Saqi ve Heyder qardaş, Allah qəbul etsin ziyarətlərinizi!

Çox təşəkkür edirəm, Bacım! ALLAH SİZƏ və istədiklərinizə qismət eləsin, PEYĞƏMBƏR (S) və ALİ PEYĞƏMBƏRƏ xatir!

#41513 Bu gününüz necə keçdi?

Отправлено автор: Saqi_73 05 марта 2010 - 08:24 в Дискуссии на общие темы

Beraderan azize men! Man hala ba Heydər313 der şəhr Qum hastam!
Mənim əziz qardaşlarım, mən indi Heydər 313-lə Qum şəhərindəyəm!
Bu gün bəzi müqəddəs ziyarətgahları ziyarət etdik, bəziləri isə qalir.
Bu sətirləri bir Qardaşımızın evindən yazırıq. Kərbalayi Seyyid Günahkar qardaşımızla da görüşdük. ALLAH razı olsun, çox əxlaqlı və mərifətli Qardaşdır.Bizə xidmət eləməknən bizi xəcalətli etdi. Bəlkə də sizin cavablarınızı oxuya bilməyəcəyik.çünki sabah inşəALLAH Məşhəd ziyarətinə çıxırıq. Heydər313 yanımda oturub,öldürür məni, ay camaat, alın məni bunun əlindən, amma bilirəm ki, fəryadıma heç kim çatmayacaq. Sizlər üçün də dua etmişik,namaz qılmışıq. ALLAH sizin arzularınızı qəbul eləsin.
P.S; Heydər313 "öz" şiələrinə osobı salam göndərir. Hələlik bu qədər!

qardashlar Allah ziyaretinizi qebul etsin inshAllah bizi coxlu coxlu dua eliyin ...........Gunahkar qardashimiza da bizim salamlari catdirin

Pozdno, Rita! Tı polyubila Vora!

Molla Qaqaş, sənin salamlarını bizə Günahkar Qardaşımız çatdırdı, ALLAH Sizi və istədiklərinizi ALİ eləsin!

#43006 Bu gününüz necə keçdi?

Отправлено автор: Saqi_73 12 марта 2010 - 19:18 в Дискуссии на общие темы

Çox pis, həddindən də artıq PİS! ALLAH betərindən saxlasın! Bu günüm getsin, gəlməsin!

Nolub ay qardash?bir bolushun qorak

Məndə olan məlumata gorə,dunən cəbhənin təmas xəttində"vovkalar" HƏCİYƏ hucuma cəhd ediblər.Mudafiiə və Qafqaz musəlmanları idarəsinin məlumat mərkəzinin verdiyi acıqlamadan məlum olub ki,atışmada iricapli silahlardan da istifadə olunub.Duşmən tərəfdən itgilər var.Belə ki,Həci sərrast atəşlə "vovkalardan" birinin lopuna,qəlyanin komurunu guppuldadıb!Dyşmən aldıği yaradan neytral sahədə kecinib! Meyitin qaytarılması və onu sahədən uzaqlaşdırılması ucun Həcinin numayəndəliyi ilə danışiqlar gedir.Vəziyyət təhlukəli olsa belə-NİSBİ SAKİTLİKDİR!

ATƏT bu işə nə deyir?

ATƏT-in Bakı ofisinə yaxın olan mənbənin verdiyi xəbərə gorə,Bu qurum monitorinq aparmaq məcburiyyətində qaldi.

Adını soyqırım qoymasalar yaxşıdı.....

#43164 Bu gününüz necə keçdi?

Отправлено автор: Saqi_73 13 марта 2010 - 10:05 в Дискуссии на общие темы

And ola ALLAHa ki, bu dünyamız bütün ağrılı-acılı üzü ilə doludur! Lakin bu dünyanın murdarlıqlarının içindən də Gözəl və Könül oxşayan Gül-Çiçək :) tapmaq olar! :gizildish: Sadəcə, çoxları balaca uşaq kimi, o gülü dərib ləçəklərini yolub ayaq altına Tapdalamağa atırlar! Belələrinə nə deyəsən? Təəssüflə onun bu Gülün qədrini bilmədiyinə, sonradan başa düşəndə isə, artıq gec olacağına baxırsan...... Neyləmək olar...... Həyatdır, bütün üzləri ilə..... Amma 1 çeyi qeyd edim...... ;)
HƏYAT DAVAM EDİR, CƏNABLAR! :)
:)

#54287 Bu gününüz necə keçdi?

Отправлено автор: Saqi_73 20 июня 2010 - 21:14 в Дискуссии на общие темы

Sənə Can qurbandır, Komandir! ALLAH Səni qorusun! Qorxuram ki, o gəminin adı TİTANİK ola axırda...... O naqruzkaya dözmək olar?

#52324 Bu gününüz necə keçdi?

Отправлено автор: Saqi_73 02 июня 2010 - 20:59 в Дискуссии на общие темы

Gözəl bir gün, Əlhəmdulillah! .... , qalanını MOLLA gəlib yazar!

#46027 Bu gününüz necə keçdi?

Отправлено автор: Saqi_73 31 марта 2010 - 21:18 в Дискуссии на общие темы

Qardaşım, mən hələ indiyə qədər 1 dənə də olsun mövzu açmamışam, nə bilim. Açsalar, yazarıq inşəALLAH!

#44213 Bu gününüz necə keçdi?

Отправлено автор: Saqi_73 18 марта 2010 - 17:45 в Дискуссии на общие темы

ALLAH cəmi mömin bacı-qardaşlarımızın köməyi olsyun! Bu günüm belə dəəə, orta.... ALLAH gözəl günlər qismət eləsin hamıya!

#39079 Bu gününüz necə keçdi?

Отправлено автор: Saqi_73 20 февраля 2010 - 18:39 в Дискуссии на общие темы

Nmazdan sonra yatmışam, özü də fil qulağında, o birisini də üstümə örtmüşəm ki, soyuq dəyməsin.
Yoxsa xəstələnərəm axı! Yuxudan durandan sonra, bir az komp. qurdaladım, özümlə ciddi məşğul olub, qonaqlarımı gözləməyə başladım, bir azdan gələcəklər!
Çox qəribədir ki, bu gün heç yerə çıxmamışam, özüm də inanmıram ki, " Bu mənəm, mən deyiləm?!

#38566 Bu gününüz necə keçdi?

Отправлено автор: Saqi_73 18 февраля 2010 - 23:30 в Дискуссии на общие темы

Məyusu ALLAH sevməz kəlamini bilməseydim,deyərdim ki,məyus və kuskun! Amma ALLAHA pənah! Gozləyirəm hələ!

Komandir, bizimle alakalı bir şey varmı, ya? 

Ne ede bileriz sizlerin problemlerine göre?

Duadırsa, arxayın ol!

#32618 Bu gününüz necə keçdi?

Отправлено автор: Saqi_73 16 января 2010 - 22:04 в Дискуссии на общие темы

Bu gun duşmən mənə həmlə etdi,adi"VİNDOVS EXPLORER" ,Acilmirdi. Bə qardaş bu kecəl kəlləmi mubarizələrdə ağartmamişammi, Strateji plan qurub ,ERD-GOMMANDER proqrami ilə hucuma kecdim.Hec 1 saat kecməmiş,duşmən qalasinin monitorunda mənim beyrağim dalğalandi. İnşəALLAH Xankəndində də bayrağim dağalanacaq!

Bayrağım deməklə tək özünü nəzərdə tutma!!! Bəs bilmirsən ki, bu qeyri-rəsmi olaraq qadağandır? Buna görə yatıb çıxmışlar var eee... Xankəndiyə bayrağı sancmaq üçün, əvvəl Xankəndini almaq, sonra bayrağı başqasına vermək lazımdır...

Alajam dəəə, Hələ Sarkisyanin eşşəyinə minib Ağdama qayidacam da))) :flowers1:

Müqayisəyə bax eeeeeee! Sarkisyan----eşşək!
Maraqlıdır, çox maraqlıdır!

#32620 Bu gününüz necə keçdi?

Отправлено автор: Saqi_73 16 января 2010 - 22:06 в Дискуссии на общие темы

axir ki ozume mashin aldim :)

BAAAAHHH))) COX MUBARƏK,COX MUBARƏK))) Obmivat eləmək lazimdu))))))))))))))))))))))))))))))

Ət maşınının nəyini abmivat eliyirsen :flowers1: ????

Yaman MƏZƏ oğlansan haaaa!

#31005 Bu gününüz necə keçdi?

Отправлено автор: Saqi_73 10 января 2010 - 19:29 в Дискуссии на общие темы

Bu günümüz belə başlandı: Səhər saat 6-da Xaş, bütün dəmdəstgahıyla... Yeriniz məlum, əgər yeyənisinizsə.... Çay süfrəsi.... Günorta da çay süfrəsi, qəlyan.....Axşami da ki....ALLAH xeyir eləsin! Uje qorxuram eeee!

#29666 Bu gününüz necə keçdi?

Отправлено автор: Saqi_73 02 января 2010 - 23:48 в Дискуссии на общие темы

Сестра может и Аллах оставил нас всех что на свете есть такие мудрые сестры как вы. сестра извините меня но это так и есть. Большую роль играете в обшестве.

ALLAH etrafda olan insanlari yari qeder Sizi kimi Bende ve Ceferi elesin INSALLAH, Haci.

Что до меня..я о себе очень плохого мнения (и это не ради того, чтобы урвать комплименты, честное слово). Ни мудрости, ни даже терпения..даже желания терпеть..просто не осталось.

Да простит меня АЛЛАХ.

Nəsə axır vaxtlar çox qayğılı görünürsünüz, salamatçılıqdır? Ne duxayte padom! Yenə çaşdım-- Ne padayte duxom!
Jizn prodoljaetsya, Bacı!

#22031 Bu gününüz necə keçdi?

Отправлено автор: Saqi_73 05 ноября 2009 - 11:38 в Дискуссии на общие темы

Hamiya salamlar,haminizi yeniden xow gorduk.Palchiq qaqa nese zeif iwtirak edir,yeni yazanlara da ugurlar.Galdi bu gune,gun yeni bawladi ve men de yeniden yazmaga bawladim.Bu yeni gun hamiya xeyirli olsun.AMIN! :victoryL:

Qaqam, qələmini qirmışdilar, yoxsa lampada nцyьt qurtarmışdş? Deyəsən bu sцhbətdən sonra gьnьnьn heз də yaxşı gedəcəyi gцzlənilmir axı, ay brat!

Qaqam bizim bele problemlerimiz yoxdu,sen bunu bilmeli idin axi... :)

Problem artıq var! Necə olub ki, sən bunu nəzərdən qaçırmısan? Sən axı belə oğlan deyildin! Mənim tanıdığıma görə sən həmişə məni böyük problem bilmisən. Problemlər artıq başlanır........Onsuz da gərginləşmiş vəziyyəti Cəhənnəmə döndərməyə çalıçma! Cəməl müharibəsi azdı bəyəm sənə? Qoy yaşayaq sakit həyatımızı. Yoxsa Varfalamey gecəsini bir daha dadızdıraq sənə?

#32621 Bu gününüz necə keçdi?

Отправлено автор: Saqi_73 16 января 2010 - 22:07 в Дискуссии на общие темы

Ət maşini olmazzzz) gəl məni qruntovoya salma)))

Komandir, ət maşını qruntovoyda getmir beyəm?

#32656 Bu gününüz necə keçdi?

Отправлено автор: Saqi_73 16 января 2010 - 22:52 в Дискуссии на общие темы

axir ki ozume mashin aldim :dance:

Mübarəkdir... Sağlığına qismət... Salamat sürəsən... İnşa ALLAH, ALLAH deyən yerlərdə, xeyir işlərə sərf edəsən! Amin!

Qardaşım, qırğın bozbaşın qırğınıdır eee, maşının yox!

Mən də sonra gördümmm...

MOLLA Qardaşımız bozbaş qonaqlığı verir inşəALLAH, gedirsən bizimlə?

#35916 Bu gününüz necə keçdi?

Отправлено автор: Saqi_73 06 февраля 2010 - 00:11 в Дискуссии на общие темы

Shemsi

Elə düzünü sən eləmisən

Mən nə vaxt səhv etmişəm ki :victoryL: Təvazökarlıq simvolundan sitatlar :victoryL:
Qardaş, işə gedən olsaydı, mən də onların sırasına qoşulardım. Əvvəl əlaqə saxladım, gördüm heç kəs getməyib. Görün nə qədər əhəmiyyətsiz bir işdə işləyirəm, amma əhəmiyyətli insanlarla :)

Bu günün zırıltısından danışmaq istəmirəm, amma işə gələndən sonra məlum oldu ki, 2 xəbər var: 1-i şad, 1-i bəd xəbər....
1. Şad xəbərdən başlayım: İşimizdə 1 nəfər Mövlamız Əmirəlmömin Əli (Ə)-ın ardıcıllarının sıralarına qoşuldu! Deməli, Əhli Beyt (Ə)-ın sıraları daha 1 nəfərlə gücləndi, İblis (L.Ə) isə zəiflədi. ( VOVKAların acığına!)
2. Bəd xəbərə qalanda isə.......İşə gələndə ətirim kurtkanın cibindən necə olub-düşüb, bilmirəm! Bir az dilxor oldum, amma şad xəbəri eşidəndən sonra ALLAHA şükür elədim!

Şad xəbərə çox sevindim :) Allah onu seçdiyi yolda sabitqədəm olanlardan qərar versin, Amin inşallah! Sizlərə də gördüyünüz işin əcrini versin.

Təki bütün bəd xəbərlər elə belə olsun, qardaş :)

ALLAH razı olsun, Bacı! Amma dönüb molla Nəsrəddinin halına, heç kim təsəlli verib demir ki:

"Darıxma, Sənə 1 dənə istədiyin ətirdən alarıq!"   

ALLAH hamımızın əcrini versin, Dünya və Axirətdə! İnsanın verə biləcəyindən ən yaxşısı--ALLAHın verəcəyidir, Biz hamımız onu istəyirik!

#35915 Bu gününüz necə keçdi?

Отправлено автор: Saqi_73 06 февраля 2010 - 00:03 в Дискуссии на общие темы

Bu günün zırıltısından danışmaq istəmirəm, amma işə gələndən sonra məlum oldu ki, 2 xəbər var: 1-i şad, 1-i bəd xəbər....
1. Şad xəbərdən başlayım: İşimizdə 1 nəfər Mövlamız Əmirəlmömin Əli (Ə)-ın ardıcıllarının sıralarına qoşuldu! Deməli, Əhli Beyt (Ə)-ın sıraları daha 1 nəfərlə gücləndi, İblis (L.Ə) isə zəiflədi. ( VOVKAların acığına!)
2. Bəd xəbərə qalanda isə.......İşə gələndə ətirim kurtkanın cibindən necə olub-düşüb, bilmirəm! Bir az dilxor oldum, amma şad xəbəri eşidəndən sonra ALLAHA şükür elədim!

Qardaş, günüvüz əbəs yerə keçməyibaa, təbriklər :victoryL:

Qardaşım,  :victoryL: bu smayl məni ətirdən də betər dilxor eləyir eeeee!

#33987 Bu gününüz necə keçdi?

Отправлено автор: Saqi_73 24 января 2010 - 08:46 в Дискуссии на общие темы

voobşe cezib ya informasiyalar da itib? əyər voobşe cezməyibsə,Həsənağa proqram qoyub oz bolumunə,onunla vosstanovit eləmək olur! Heynəmisən ee kompa? birdən birə ikisi birdən

Ümumən, 170-180 man.-lıq xərci var, 3-4 detalı dəyişməlidir, remont edənlər də qıraq uşaqlar deyil, öz Qardaşlarımızdır. Tak çto, " SVOYSKİ "-dilər, ALLAH razı olsun sözün əsl mənasında, 2 nəfər Qardaşımız öz noutbooklarını təklif etdilər, qəbul eləmədim. Ona qörə ki, işləyəndə hirslənirəm.

#33986 Bu gününüz necə keçdi?

Отправлено автор: Saqi_73 24 января 2010 - 08:29 в Дискуссии на общие темы

voobşe cezib ya informasiyalar da itib? əyər voobşe cezməyibsə,Həsənağa proqram qoyub oz bolumunə,onunla vosstanovit eləmək olur! Heynəmisən ee kompa? birdən birə ikisi birdən

Nervidən məni gic gülmək tutub! Hirsimi tökməyə adam axtarıram, adam olmasa da, Cəhənnəməki, heç olmasa 1 dənə VOVKA olaydı, onunla " Duşevnıy " söhbət eləyib stressdən çıxardım. O da yoxdur, neyləmək olar? Qalır ki, ALLAH deyən kimi, SƏBR etmək!

#22011 Bu gününüz necə keçdi?

Отправлено автор: Saqi_73 05 ноября 2009 - 10:30 в Дискуссии на общие темы

Hamiya salamlar,haminizi yeniden xow gorduk.Palchiq qaqa nese zeif iwtirak edir,yeni yazanlara da ugurlar.Galdi bu gune,gun yeni bawladi ve men de yeniden yazmaga bawladim.Bu yeni gun hamiya xeyirli olsun.AMIN! :rolleyes:

Qaqam, qələmini qirmışdilar, yoxsa lampada nцyьt qurtarmışdş? Deyəsən bu sцhbətdən sonra gьnьnьn heз də yaxşı gedəcəyi gцzlənilmir axı, ay brat!

Рейтинг@Mail.ru