Перейти к содержимому

Публикации jamaat

331 публикаций создано jamaat (учитываются публикации только с 30-марта 23)

#93032 Quran təhrİf olunmayıb

Отправлено автор: jamaat 24 июня 2012 - 22:13 в Şiə-sünni dialoqu

Bismihi təala! :rolleyes:

Sən niyə görə and içirsən ki, mənə axırıncı dəfə yazırsan ?

Əxican,artistlik eləməyə nə lüzum var axı ?

bax, gəl sənə bir hiyləni izah edim. Mən səndən xahiş eləmişdim ki, sən mənim üçün "şiə olduğuna və əhli-beyti (ə) sevdiyinə" and içəsən ?

Sən mənim xahişimi yerinə yetirmədin əxican!

Mən səndən xahiş eləmişdim ki, "CƏFƏRİ FİQHİNƏ ƏSASƏN NAMAZ QILDIĞIVA AND İÇƏSƏN"...

Mənim istədiyim şeyə and işməklə sənin iddia etdiyin şeyə and içmək isə tamamilə bir-birindən fərqli şeylərdi.

Əvvəla, "şiə" tərəfdar deməkdir və "mən şiəyəm" deyərkən məlum deyil ki, sənin qəsdin kimin tərəfdarı olmağıva and içməkdi.

Bundan əlavə... Lap tutalım ki, "Əlinin (ə) şiəsi" olduğuna and içirsən.

Axı, nəticə etibarı ilə vahabilər də bunu iddia edirlər ki, "əsl şiələr, Əlinin (ə) əsl tərəfdarları onlardı, İmam Əli (ə) əslində onların imamıdır"....

İstəsən bu sözümü təsdiq eləmək üçün sənə vahabi "aliminin" videosunu da yerləşdirə bilərəm, sən də izləyərsən! :rolleyes:

Əhli-beyti (ə) sevməyivə and içməyə gəlincə ... Bəli! Mümkündür ki, sən əhli-beyti (ə) sevdiyivi iddia edəsən. Axı, vahabilər də əhli-beyti (ə) sevdiklərini iddia edirlər.

Xülasə ... Sən bizim istədiyimiz şey barədə and içməmisən...

Guya, mən bilmirdim ki, sən "Allaha and olsun şiəyəm, əhli-beyti (ə) sevirəm" deyərək söhbəti fırlada bilərsən ?

Məhz bu variantdan xəbərdar olduğum üçün səndən bunu istəmədim.

Səndən istədiyim budur :

Buyur ! And iç ki, sən namazı CƏFƏRİ FİQHİNƏ ƏSASƏN QILIRSAN. AND İÇ ALLAHA!

Qalanı özü bilərsən Allahla! Niyə and içmədin ki ?

2. BUndan əlavə axırıncı dəfə and içirsən ki, mənə yazırsan. Deməli, sən də görürsən ki, artıq bundan əlavə artistlik eləməyi bacarmadığın üçün YAZMAMAQ QƏRARINA GƏLİB AND İÇİRSƏN. Çünki, bir də səni sıxsam maskan düşəcey.

Zatən artıq maskan düşdü. axı sənə demişdim ki, boyun qçaırtsan , kəzzəbliyin sübuta yetmiş olacey.

3. BUndan əlavə "and içirəm ki, sənə axırıncı dəfə yazıram" deməyə ehtiyac yox idi. Çünki, sənin mənə yazmaq istəməməyivin səbəbi səni vahabilikdə ittiham etməyim idisə, sənə söz verdim ki, əgər dediyim məsələyə and içsən, zahirən bunun doğru olduğuna qərar veirb sənə inanacağam. Deməli, məsələ də həll oluceydi. Elə deyilmi ? Bəs səni nə vadar elədi ki, belə and içəsən ? Çünki, özün də görürsən ki, "vota-vot"-du ! Maskavın cırılmağına az qalıb!

Zahirən guya mənim istədiyim şeyə and içirsən, amma, əslində heç səndən tələb etmədiyim şeyə İKİBAŞLI SÖZLƏRLƏ and içib, bizi aldatmağa çalışırsan ? :rolleyes:

Ay ağaları hiyləgər Əmr bin As , Muaviyə olan kimsə!

Sən burdan bura bizə variant gəlirsən ? :rolleyes:

Hələ də səndən cavabımı almamışam!

Səndən cavab gözləyirəm!

İkinci dəfə də şansın var!

Ya xahiş etdiyim məsələyə , dorğu düzgün and içəceysən, ya da kəzzəbliyin sübuta yetirilmiş olucey!

P.S

Axı, səndən xahiş elədim ki, 3-4 gün də buna görə vaxtımızı alma! )

salamaleykum. xahish edirəm mənim sözümü təhqir hesab etmə. mən sənin əqidəvi bəyənməsəm də səni savadli bilirəm və sənin bu "der" lə olan xoş münasibətini anlamiram. bu adam cahil deyil. avam da deyil. mən qeybi bilmirəm ancaq insanlarla olan tecrübəmə əsaslanaraq deyirəm ki bu adam özünə görə elmli birisidir və burada sizi dolamaqla və biz seleflerin bashini ashaği soxmaqla məşquldur. əgər o cahildirsə ALLAH SUBHANAHU TAALA ONA HİDAYƏT VERSİN. yox əgər mürəkkəb cahildirsə onun işi lap çətinləşir. nə isə deməyim budur ki zərrə qədər özünüzə hörmət edirsinizsə onu buraxin getsin özünü asmağa. xətrinizə dəydimsə haqqinizi halal edin.

#95102 Terrorçu sələfilərdən iyrənc fətva!!!

Отправлено автор: jamaat 20 августа 2012 - 02:52 в Əqidə və fiqh

Niyə axı? Dində nass qarşı ictihad etmək, Peyğəmbərin (s) sünnətini qadağan etmək varmı? Əgər yoxdursa, bunu sonradan ortaya çıxardanda niyə bidət sayılmır?

Peyğəmbərin (s) sünnətini qadağan etmək ona görə bidət sayilmir ki belə etmək insani kafir edər bidətchi yox.

#95017 Terrorçu sələfilərdən iyrənc fətva!!!

Отправлено автор: jamaat 15 августа 2012 - 01:22 в Əqidə və fiqh

Shianin agidesine gore yezid kafirdir amma salaf egidesine gore yezid(Lenet) emiralmomininduir)))
Bu ne meseledir)))

sorushursan ki bu"Bu ne meseledir)))" mən də cavab verirəm ki biz yalniz zahirinə görə yezidə müsəlman deyirk.

bizim əlimizdə də sizin dəlillər olsaydi və bu dəlillər səhih olsaydi biz də yezidi kafir sayardiq. yezid kimdir ki ona görə də biz günaha bataq. əgər kimsə yezidi sevirsə o insan kafirin ta kendisidir, vallahi.

bu qədər.

#94987 Terrorçu sələfilərdən iyrənc fətva!!!

Отправлено автор: jamaat 14 августа 2012 - 00:52 в Əqidə və fiqh

əl-Buxari deyir ki, cəhmilərlə şiələrin arxasında namaz qılmaqla xristian və yəhudilərin arxasında namaz qılmaq arasında fərq görmürəm. Onlara salam verilməz, onlar ziyarət olunmaz, onlarla ailə qurulmaz, şəhadətləri qəbul olunmaz və qurbanları yeyilməz. (Xalqu Afal əl-İbad, s.14)

[attachment=2889:kae.

əl-Buxari görmürsə özü bilər. mən güman edirəm ki əl-Buxari® rafiziləri qəsd edib. sələfin cumhuruna görə shiələrə salam verilər, onlar ziyarət olunar, onlarla ailə qurmaq məsləhət olmasa da kəbin halaldir, shəhadətləri qəbul olunar və qurbanlari yeyilər. o ki qaldi arxalarinda namaz qilmağa burada bəli sələfə görə bu məqbul deyildir. səbəbi isə chox sadədir. səbəb əqidə ilə bağli deyil fiqhlə bağlidir. yəni dəstəmazla.

bu qədər.

#95113 Terrorçu sələfilərdən iyrənc fətva!!!

Отправлено автор: jamaat 20 августа 2012 - 05:21 в Əqidə və fiqh

Onların da nümayəndəsi gəlib deyər ki, bəs xeyirdimi "sələfilərdən sayan"? Elə bizik də sələfi.

birincisi chox böyük ehtimalla onlar terorchu sözündən qürur duyurlar.

ikincisi shərt o deyil ki kimsə desin ki mən sələfiyəm. shərt odur ki o bunu sübut etsin.

üchüncüsü də chox təəssü ki sən sələfin nə olduğunu bilmirsən. bilsəydin bunu yazmazdin. inshallah ki nə vaxtsa bilərsən sələfilik nədir. sələfilərin bu mövzu ilə əlaqədar bircə əlamətini deyirəm səninchün və sələfiləri terrorda ittiham edənlər üchün. Mən bəyan edirəm və Allaha da and ichirəm ki sələf əqidəsi terrorun əleyhinədir və bir dənə də alim tapa bilməzsiniz ki indiki terror aktlarini dəstəkləsin. əksinə onlar cavanlari planetin hər yerində olan teror aktlarindan uzaq durmağa chağirirlar və bəyan edirlər ki o qruplashmalar hamisi sheytanin ordularidir. bundan sonra da biz sələfiləri terrorchu adlandiracaqsansa daha sənə sözüm yoxdur.

P.S. onu da bildirim ki mən o dərəcədə cəfəri məzhəbini bilirəm ki nə qədər özünə shiə deyən olsa da mən onlarin cəfəri məzhəbindən olmadiqlarini onlarin özlərinə belə sübut edə də bilirəm .bəs necə olur ki sən sələfə bələdəm deyirsən və bununla belə deyirsən ki birdən onlarin da nümayəndələri gəlib nəsə iddia edər və filan beshmekan.nə isə...

bu qədər.

#94998 Terrorçu sələfilərdən iyrənc fətva!!!

Отправлено автор: jamaat 14 августа 2012 - 02:14 в Əqidə və fiqh

Bir də bu hədisə İmam Hüseyn (ə.s)-ın şəhadəti, Cəməl, Siffeyn müharibələri kontekstində bax. Bu hadisələrdə kim ümmət olur? Kim zəlalətdə qalır? Kim ümmətdən xaric olur?

o hadisələrdə hər iksi ümmət olur.zəlalətdə qalan isə muaviyyənin ictihadi oldu. ümmətdən xaric olanlar isə əlinin dəstəsindən oxun yayindan chixdiği kimi chixan xavariclər oldu.

bu qədər.

#95147 Terrorçu sələfilərdən iyrənc fətva!!!

Отправлено автор: jamaat 22 августа 2012 - 03:41 в Əqidə və fiqh

Salam aleykum!

Jamaat qardash senin yazilarina zahiren nezer yetirdikde insanin axlina bele bir fikir gelir "Allah Allah yeni Peygember (s.a.s) dövründe olan hegigi seleflerden gelib zamanemize cixan var"???

vaaleykumasalam.

Mezlum qardash senin ağlina gelen fikir tam həqiqətdir. nəinki zəmanəmizə qədər hətta qiyamətə qədər haqq üzre olan tayfa olacaqdir. bunu Quran ve Sunna da tesdiq edir.

bu qədər.

#95455 Terrorçu sələfilərdən iyrənc fətva!!!

Отправлено автор: jamaat 08 сентября 2012 - 20:50 в Əqidə və fiqh

Allah ona ebedi lenet elasin ve onu sevanlarada.

Allah yalniz sheytana əbədi lənət edir, o ki qaldi yezidi sevənlərə bəli ona sevənlərə nə istəyirsən de biz sələfilər də Əmin deyirik.

#95516 Terrorçu sələfilərdən iyrənc fətva!!!

Отправлено автор: jamaat 09 сентября 2012 - 23:52 в Əqidə və fiqh

Jamaat deyesen dash mohkem deyib bashina shokun tesirinden yaddashin itib.eybi yoxdu amma ,ders olsun sene bir de bele basindan boyuk sehv etme.

Allahin iznilə yaddashimdan shikayətim yoxdur. o ki qaldi dashin təsirinə hərchənd ki mənə dəyməyb, yox əgər dəyibsə də dashin yarasi tez sağalir.

vay sənin halina ki bu qədər lənətin altindan necə chixaracaqsan özünü və əzizlərini.

#95347 Terrorçu sələfilərdən iyrənc fətva!!!

Отправлено автор: jamaat 02 сентября 2012 - 20:02 в Əqidə və fiqh

Ay salafi, ela menede maraglidir ki, ne ucun sizin egidenize gore yezid (l) emirelmominin sayirsiz??
Yaxshi bes tutagim ki men ahli-sunna olmag isteyirem( Inshaallah bu hec vaxt olmaz , men senin salaf egideni gabul edim ya gametin ya ibn teymiyyenin???
Haraniz ayri ayri sozler deyirsiz axi))))

ay tatar yezidi kim əmirəlmöminin sayirsa öz ishidir. lakin bunu da bil ki bu bizdə əqidə məsələsi deyil. yox sələflərdən kim deyirsə ki yezidin əmirəlmöminin olmasi əqidə məsələsidir qoy o kəs dəlillərini gətirsin. mənə görə yezid tuladir.

p.s biz sələflərə görə yezid sevilməz və ona lənət olunmaz..

#95251 Terrorçu sələfilərdən iyrənc fətva!!!

Отправлено автор: jamaat 28 августа 2012 - 06:03 в Əqidə və fiqh

jamaat
sənə bir sual vermək istərdim
sən bu usul kafi kitabınından qurana zidd getməyən imam sadiq.r.a. hədislərini qəbul edirsən ?
çünkü imzanda bu sözlər yer tutur

sen hardan chixdin? səni hələlik cahil sayiram. de görək sənin sualinin arxasinda hansi zay niyyətin durur? chasib birden elə bilərsən ki qeybi bilirəm, lakin narahat olma mən sənə sual verirəm ki 1-ci sən müsəlmansan ya yox? 2-ci sualimi isə 1-ci sualima cavab alanda verəcəm.

hələlik bu qədər.

#95158 Terrorçu sələfilərdən iyrənc fətva!!!

Отправлено автор: jamaat 22 августа 2012 - 05:21 в Əqidə və fiqh

Yene, eyni ölkede (Tunisde) Shielerin girginina fetva veren, ordaki Selef alimler haqqinda cavabi ne olacag?

bu da böhtandir. yox əgər böhtan deyilsə o alimlerde problemler var .

#94934 Terrorçu sələfilərdən iyrənc fətva!!!

Отправлено автор: jamaat 12 августа 2012 - 06:17 в Əqidə və fiqh

Biz shiyeler deyirik ki, Xeyir Allahdandir amma sher insandan(siz salafilerde de ise tersinedir)
Subut getir mene zahmat olmasa.

biz de siz de deyirik ki Xeyiri de sheri de Allah yaradib. bu barədə bizdə ixtilaf yoxdur. kim ixtilaf etsə islamdan chixar. təbii ki hüccətdən sonra.

bu qədər.

#94897 Terrorçu sələfilərdən iyrənc fətva!!!

Отправлено автор: jamaat 10 августа 2012 - 06:53 в Əqidə və fiqh

Mən oldu desəm də, olmadı desəm də, elə ciddi yazıram. Kimisə prikola tutmaq niyyətim də yoxdur. Həmin an dilimə, ürəyimə nə gəlirsə yazıram bura.

salamaleykum.

mən sənin səmimiyyətinə inaniram.

#94733 Terrorçu sələfilərdən iyrənc fətva!!!

Отправлено автор: jamaat 04 августа 2012 - 01:11 в Əqidə və fiqh

Ay salafimesele orsidir ki falsafanin ne oldugunu men sizin cavabinizdan bla basha dushurem ki siz anlamirsiz)))
Geribedir))) Felsefe sozu ela yunan sozudur ve yunan falsafasinde ne haram oldugunu mana deya bilersiz? zahmat olmasa)))

ay shiyə salamaleykum.mən yorulmadim sizə salam verməkdən inşallah bir gün gələr cavabimi eşidərəm.

1.Fəlsəfə (latınca, φιλοσοφία) — varlığın (yəni təbiət və cəmiyyətin), insan təfəkkürünün və idrak prosesinin tabe olduğu ən ümumi qanunauyğunluqlar haqqında elm.

indi isə mənə deyin zəhmət olmasa varliğin yəni təbiət və cəmiyyətin ,insan təfəkkürünün və ən nəhayət idrak prosesinin tabe olduğu ən ümumi qanunauyğunluqlar haqqinda elm Quran və Sunna deyil bəs onda nədir.???

2."Filo" və "sofiya" yunan sözləridir. "Sofiya" hikmət, "filo" isə sevmək deməkdir."Filosofiya" - "hikməti sevmək" mənasını verir. "Fəlsəfə" isə orta əsr şərq alimlərinin bu yunan sözünü ərəb dilinə uyğun demələrindən yaranıb.

indi isə mənə deyin görək mən də fəlsəfəyə hikmət demədimmi və ya hikmət də Quran və Sunna deyilmi???

3.sual verirsən ki fəlsəfədə nə haramdir cavab verirəm:

Fəlsəfəyə ilk kateoqriya anlayışını antik dövr yunan filosofu Aristotel gətirmişdir. İnsanın dünyanın dəyişdirilməsinə və dərk edilməsinə istiqamətlənmiş fəaliyyəti boyu təbii olaraq kateqoriyalar da dəyişir və formalaşır. Onların sayı çoxalır, məzmunu genişlənir. Fəlsəfədə əsas hesab olunan kateqoriyalar aşağıdakılardır:
Məkan
Zaman
Səbəb
Hərəkət
Kəmiyyət və keyfiyyət
Oxşarlıq və əkslik, ziddiyyət
Təkcə, xüsusi və ən ümumi
Mahiyyət və hadisə
Zərurət
Təsadüf
İmkan və gerçəklik
Məzmun və forma

indi isə mənə diqqətlə qulaq as ay tatar qardaş mən sizin alimlərin üç cildlik islamdünyagörüşü kitabini diqqətlə oxumuşam vaxtilə. orada yazilanlarla tam razilaşmasam da həmən kitabda alimləriniz çox gözəl şəkildə aristotelin və daha başqa yunan filosoflarinin yuxarida sadalanan kateqoriyalarin hər birinə ayrica təkzib veriblər və o filosoflarin şirk və küfrlərini çox məharətlə açiqlayiblar .Allah o alimlərə rəhmət etsin və günahlarini bagishlasin .Amin.

#94708 Terrorçu sələfilərdən iyrənc fətva!!!

Отправлено автор: jamaat 02 августа 2012 - 01:33 в Əqidə və fiqh

İmam Qazalini Əşari olduğuna görə əqidə öyrənilməsini düzgün saymırsız.Ancaq Əhli Sünnətin tamamına yaxını Əşari-Maturidi əqidəsində olub.Əhli Sünnət deyildikdə bu məzhəblər başa düşülüb.Sizin "sələf əqidəsi" dediyiniz məzhəbiniz isə Əhli Sünnət deyil.Bidət firqələrindən biridir.

salamaleykum.

muhaqqiq qardash sen ozun de vurquladin ki sunnuler ya asharinin ya da maturidinin eqidesinde olublar. beli ele buna gore de onlar bidet ehlidiler. onlardan sorushun ki ay henefi maliki henbeli shafii mezhebinde olan qardashlar neye gore siz o dord alimden yalniz fiqhi goturmusunuz . niye onlarin eqidesini goturmemisiniz.gedib asharinin ve ya maturudinin eqidesini goturmusunuz. budumu sizin onlara baqliliqiniz. men sorushmusham get sen de sorush. durub uzune baxacaqlar. onlar o dord alimin eqidesini ona gore goturmeyibler ki chun ki o dord alim selef eqidesinde olub .

#94682 Terrorçu sələfilərdən iyrənc fətva!!!

Отправлено автор: jamaat 01 августа 2012 - 01:29 в Əqidə və fiqh

jamaat, sən özünü sələfi adlandıranlardansan?Qazaliyə münasibətin necədir?

Qazali müsəlmandir. Alimdir. ancaq seleflerden deyil.

#94566 Terrorçu sələfilərdən iyrənc fətva!!!

Отправлено автор: jamaat 28 июля 2012 - 14:02 в Əqidə və fiqh

Yaxshi bes menim abubakra omere ve osmana hormetim yoxdursa demak men musalman sayilmiram???

salamaleykum.

senin əgər sadaladiğin sehabelere hörmətin yoxdursa və ya hətta onlari münafiq saymağin da seni islamdan çixarmir. baxilir senin qesdine. əgər sən qəsd edirsən ki həmən səhabələr Allah rəsulunun (S,A,V.A,S) vəsiyyətinə müxalif olublar və sən nəinki müsəlman sayilmirsan hətta savab da qazanirsan. yox əgər sən qəsd edirsən ki onlar Allah rəsulunun (S.A.V.A.) sünnəsini ən gözəl şəkildə yerinə yetiriblər və ona görə də hörmətə layiq deyillər onda sən islamdan çixirsan. mən belə zənn edirəm ki sən birincilərdənsən.

indi isə sənə deyirəm ancaq qoy sələfi qardaşlarim da eşitsinlər Əli (R.a) başqa səhabələrdən məhz buna görə fərqlənir. Yəni Əlini(R.a) sevməmək və ona hörmət qoymamaqla insan münafiq olaraq islamdan çixir. islamdan çixir deyende onunla müsəlman müamiləsi edilir lakin o nicat tapanlardan olmayacaq. Çünki Əlini sevməmək Peyğəmbəri sevməməkdir. Lakin unutmayin ki o üç səhabəni sevməyənlər onlari peyğəmbəri və Əhli beyti sevdiklərinə görə sevmirlər.

#94734 Terrorçu sələfilərdən iyrənc fətva!!!

Отправлено автор: jamaat 04 августа 2012 - 01:17 в Əqidə və fiqh

Ay salafi, Guranda hikmet var felsefe var amma sizin alimler(salafiler) falsafani haram buyurub. masalan eger sen deyirsen ki falsafa olarsasiz salafilre gore, onda meni basha sal gorek,bu ayede Allah ne demak isteyib. (Allah Ademi oz elleri ile yaratdi) bu ayede Allah ne demak isteyib??

\

salamaleykum ay şiə.

mən sənə söz verirəm ki bu sualina mütləq cavab verəcəm tezliklə inşallah.

#94744 Terrorçu sələfilərdən iyrənc fətva!!!

Отправлено автор: jamaat 04 августа 2012 - 02:39 в Əqidə və fiqh

Cunki eslan ela salafileri birinci dushmeni sunniler ozleri olub. Osmanli Sultanlari defelerle orani yeni salafilerin meskeni olan saudiyyani hucuma maruz goyub ve salaf egidesini oradan yox etmek isteyibler. Ela o sababdanda Bakida salafiler turklere sufi deyirler

salamaleykum.

MƏN SƏNİNLƏ TAMAMİLƏ RAZİYAM.selef qardashlarima da demishəm ki nə istəyirsiniz bu shiələrdən bizim əsl düshmənimiz sufilərdir.

#94852 Terrorçu sələfilərdən iyrənc fətva!!!

Отправлено автор: jamaat 08 августа 2012 - 04:55 в Əqidə və fiqh

Bidətçi sələfi niyə demək olmur ki?

Bidətçi sələfi ona görə demək olmur ki chünki isti dondurma demək olmadiğina görə. nə vaxt isti dondurma demək məqbul olsa bidətchi sələfi də demək məqbul olacaq.

bu qədər.

#94829 Terrorçu sələfilərdən iyrənc fətva!!!

Отправлено автор: jamaat 07 августа 2012 - 06:39 в Əqidə və fiqh

Vay vay. Sufilerle bir yerda namaz gilmirsiz?)))) Dagestanda sufilere gardash deyirsiz)))

salamaleykum. bəli biz məhkum olunmushuq sufilərə də sizə də zahiren muselman demeye.

#94818 Terrorçu sələfilərdən iyrənc fətva!!!

Отправлено автор: jamaat 07 августа 2012 - 05:38 в Əqidə və fiqh

Vay))) Ay salafi onlar ixvan deyil))) Misirde Nur partiyasi. yaxshi yaxshi arashdirin)))
deyasan siyasetden bela xabariniz yoxdur?

salamaleykum.

yenə də səni aldadiblar.

arashdirmağa ehtiyac yoxdur. selef ki bashladi syasətlə məshğul olmağa həmən olur ixvan. bildinmi qardashim bax misirdəki nur partyasi siyasətə qoshulan kimi oldu zülmət partiyasi və bashladi ixvanliğa.

o ki qaldi siyasətdən xəbərimin olmamağina chox təəssüf ki xəbərim var kash ki siyasətə ayirdiğim illərimi dinimizə həsr edeydim.

bu qədər.

#94801 Terrorçu sələfilərdən iyrənc fətva!!!

Отправлено автор: jamaat 07 августа 2012 - 02:17 в Əqidə və fiqh

Gozlayirem, amma salafi cavabi verme calishin mentigla cavab verin.

salamaleykum. mən inshallah sənə cavabi verəcəm .

#94886 Terrorçu sələfilərdən iyrənc fətva!!!

Отправлено автор: jamaat 10 августа 2012 - 05:54 в Əqidə və fiqh

Sənin hansı alimin fətva verib ki, şiəyə qardaş deyəsən?

salamaleykum.

birincisi mənim alimlərimin cumhuru shiələri müsəlman görür .

ikincisi isə hər hansi bir müsəlmana salam vermək üchün biz alimlərimizdən fitva almiriq. mən hech inanmiram ki siz də alasiniz.

o ki qaldi qardash deməyə yəqin sənin də shübhən yoxdur ki bütün müsəlmanlar qardashdirlar. bunun üchün xüsusi fetva gözləmək yersizdir.

bu qədər.

Рейтинг@Mail.ru