Перейти к содержимому

Публикации jamaat

331 публикаций создано jamaat (учитываются публикации только с 29-апреля 23)

#95108 Terrorçu sələfilərdən iyrənc fətva!!!

Отправлено автор: jamaat 20 августа 2012 - 03:30 в Əqidə və fiqh

Məlum olsa, deyərəm ki, sən filan əqidədəsən. Həqiqət oldu ya olmadı deyərəm. Sonra yadınlaşdırarıq düz olub olmadığını. Yoxsa məni nədəsə ittiham etmək istəyirsən? Açıcca de başa düşərəm.

achiqca deyirəm. sən aqressivsen. hələ də salam verməyə tərəddüd edirsən.

#95143 Terrorçu sələfilərdən iyrənc fətva!!!

Отправлено автор: jamaat 22 августа 2012 - 03:23 в Əqidə və fiqh

Buyurun baxin zamanemizin Muaviyye (l) ve YezItlerin (Vahabilerin) emellerine.

bunlar sənin dediyin kimi " zamanemizin Muaviyye (l) ve YezItlerin (Vahabilerin) emelleri" yox zəmanəmizin xevaricləri və tekfirchilerinin emelleridir.o xevaricler ki Muaviyyenin destesinde bir nefer de yox idi .Onlarin hamisi bizim imamimiz Ali(R,A)nun destesinden chixmishdilar nece ki indi de bizim imamlarimizi tek edib yene de xevaric olublar.

bu qədər.

#95098 Terrorçu sələfilərdən iyrənc fətva!!!

Отправлено автор: jamaat 20 августа 2012 - 01:46 в Əqidə və fiqh

eger sen felsefeni gebul edirsense neca ola biler ki salafi galmisan))))???

mən yunan fəlsəfəsinə bulashmish fəlsəfəni qəbul etmirəm və sizə də məsləhət görürəm ki bunlardan uzaq duarsiniz ki, bu səbəblə Əhli Beytə daha yaxin olasiniz. Əhli Beytin fəlsəfəsi Quran fəlsəfəsidir və Sunnadir. Yəni əsil fəlsəfə Hikmətdir. Bax biz sələfilər üchün də fəlsəfə hikmətlə dolu olan Quran və Sunnadir.

P.S. o ki qaldi necə sələfə gəlmishəm ,bax tam səmimi deyirəm ki məni hech kim sələfə dəvət etməyib və Allahin iznilə özüm sechmishəm bu yolu Allahin iznilə. və etiraf edim ki fəxr edirəm bu yolda olmağimla . Allaha da dua edirəm ki məni Əhli Beytin də yolu olan bu yoldan məni hech vaxt ayirmasin və son nəticə olaraq axirətdə məni onlarla bir yerdə olmaği nəsib etsin. Əmin.

#95097 Terrorçu sələfilərdən iyrənc fətva!!!

Отправлено автор: jamaat 20 августа 2012 - 01:40 в Əqidə və fiqh

Yunan Falsafasine gore mentigle yaradani insan gozle gore bilmez,

bax qardash axir ki gəldin o yerə ki niyə sələf alimləri yunan fəlsəfəsinə bulashmish islam fəlsəfəsini qadağan ediblər.

səbəb göz qabağindadir. sən və digərləri Allahi məntiqlə dərk etmək istəyirsiniz hansi ki bu mümkün deyil. bir misal chəkim, Ali (r.a) deyib ki , əgər məntiqlə olsaydi gərək idi ki biz ayaqlarimizin altindan məs chəkəydik ,lakin mən Allah rəsulunu ayaqlarinin üstündən məs chəkən gördüm. indi bax qardashim bu məsələdə əgər məntiq özünü doğrultmursa Allahin zati ilə bağli məsələlərdə necə doğruldacaq.?

p.s. səni və bütün müsəlmanlari ramazan bayrami münasibətilə təbrik edirəm və Allahdan istəyirəm ki səni və bütün müsəlmanlai Əhli Beytlə bir yerdə həshr etsin.! Əmin.

#95012 Terrorçu sələfilərdən iyrənc fətva!!!

Отправлено автор: jamaat 15 августа 2012 - 00:51 в Əqidə və fiqh

Senin dediklerin bele cixir ki,Sehabeleri sevmek müselmanlara vacibdir ve bunu etmeyen "böyük günaha" dücar olur?

xeyir elə deyil. mənim dediyimdən belə chixir ki səhabələri sevmək yox təhqir etməmək və söyməmək vacibdir. və kimsə səhabələri təhqir edərsə və söyərsə bax onda bunu edən "böyük günaha" dücar olur.

sahabələri tənqid etmək olar,necə ki sələfilər lazim olanda tənqid edirlər. məsələn Ali (r.a) na qarshi chixan sahabiləri tənqid etməyən alim demək olar ki yoxdur.

p.s. səhabələrdən istisna olaraq yalniz Ali( R.A) ni sevmək fərzdir. əks halda münafiq olarsan.

#95153 Terrorçu sələfilərdən iyrənc fətva!!!

Отправлено автор: jamaat 22 августа 2012 - 05:03 в Əqidə və fiqh

Bunlarla İbn Teymiyyənin bir çox fikri eyni deyil.

niyədə eyni olmalidir ki ?

ibn Teymiyye ® məsum deyil.

#95206 Terrorçu sələfilərdən iyrənc fətva!!!

Отправлено автор: jamaat 24 августа 2012 - 00:49 в Əqidə və fiqh

Men bu meseleni (Adnan Arurun Suriyeye NATO goshunlarinin cagirmagin) özünü senin kimi Selef adlandiran birisinden sorushdum,o mene bilirsen nece cavab verdi? Adnan Arurun NATO goshunlarini Suriyeye cagirmagda haklidir ve buna delil olarag Peygemberin(s.e.s) Bedr savashinda xaricilerin kömeye cagirdigini delil getirdi.

kim ki deyir ki "Adnan Arurun NATO goshunlarini Suriyeye cagirmagda haklidir " o shəxs yanilir. Arurun buna haqqi chatmir. getirdiyi delil de batildir. Ona görə ki Peyğəmbərimiz bir rəhbər idi və buna səlahiyyəti chatirdi. Arurun isə buna səlahiyyəti yoxdur. size bir misal chekim inshallah ki mesele aydin olar. Sabah əgər xavaricler Məkkəni ələ kechirmek isteseler və bu məqamda saudyye hökuməti natodan silahli yardim istese bunu ede biler ,necə ki 70ci illerde bunu bir defe etmishdir ve neticede de xavaricleri mehv ederek Allahin evini onlarin elinden xilas etmishdi. bu böyük meseledir,men ise balaca adam ,ona göre bu qisa melumatla kifayetlenirem.yoxsa ki bu genish bir mövzudur.

o selefi qardashima da de ki gətirdiyi dəlil burada yerinde deyil ve inshallah bir de bu delili bele yerde getirmesin. müqayise düzgün olmadi.

bu qeder.

#95638 Terrorçu sələfilərdən iyrənc fətva!!!

Отправлено автор: jamaat 16 сентября 2012 - 01:15 в Əqidə və fiqh

buyur oxu http://selef.my1.ru/news/2008-10-23-68
http://fatwaonline.n...estion&id=14007
http://qa.whyislam.r...php?f=28&t=3478
Rus dilinde yeginki basha dushursuz??
buyur zahmat olmasa cavab ver

rus dilində kifayət qədər bilirəm Allahin iznilə. Buyurdum oxudum və sənə təəccüb etdim. Bax ay tatar təkrar edirəm və xahish edirəm ki, həm sən və həm də bashqalari

da mənim fikrimi bilsinlər. Sən iddia etdin ki kurtubi, ibn teymiyye və s.sələf alimləri yezide radiyallahuanhu deyiblər. Mən də dedim ki, belə bir shey yoxdur və əgər varsa subut et. Sən də yuxaridaki üch məqalənin ssilkasini verdin.Mən də diqqətlə oxudum və orada radiyallahuanhu sözünə rast gəlmədim. İndi də səndən xahish edirəm ki mənə göstərəsən radiyallahuanhu sözü kechən cümlələri. ola bilər sən hansisa cümlələri elə basha düshmüsən ,lakin bu sənə əsas vermir ki ,səhabələrə olunan müraciəti yezid kimi alchağa shamil edəsən.

bu qədər.

#95506 Terrorçu sələfilərdən iyrənc fətva!!!

Отправлено автор: jamaat 09 сентября 2012 - 22:43 в Əqidə və fiqh

Eger men selefilere suallar movzusunda seni hec neden nasibi ve veleduzina adlandirmisamsa Allahin leneti menim ve ezizlerimin uzerine olsun yox eger bunu sen o movzuda qurmusansa onda Allahin leneti senin ve ezizlerinin uzerine olsun! Amin de

AMİN!!! AMİN!!! AMİN!

#95360 Terrorçu sələfilərdən iyrənc fətva!!!

Отправлено автор: jamaat 02 сентября 2012 - 23:29 в Əqidə və fiqh

Ay salafi gel sadece rahat bir de sualimi yazim. Sizin salaf alimleriniz uezida emiralmominin deyir yezida radiallahu enhu yazir, duzdur?

Ay tatar gəl mən də sənə rahat bir de cavab yazim. Nəinki bizim sələf alimlərindən ,hətta kimliyindən asili olmayaraq hansisa müsəlman yezidə əmirəlmöminin deyirsə özü bilər,lakin kimsə yezidə radiallahuanhu deyirsə və yaxud yazirsa ,bax o kəs kafirdir. Sən mənə o tulaya radiyallahuanhu deyənlərin adlarini yaz mən də indidən onlarin kafir olmağini bəyan edirəm. təkrar edirəm mənim qərarim əsla dəyishməyəcək, sən alimlərin adlarini yaz və mən də onlari təkfir edim. hərçənd ki təkfirə münasibətim pisdir lakin çox böyük bir məmuniyyətlə yezidə radiyallahuanhu deyənləri təkfir edərdim.

buyur yaz o alimlərin adlarini.

#95325 Terrorçu sələfilərdən iyrənc fətva!!!

Отправлено автор: jamaat 01 сентября 2012 - 03:08 в Əqidə və fiqh

Niyə belə cılız düşünürsən?

"komplimenti"ne göre teshekkür edirem.

#94994 Terrorçu sələfilərdən iyrənc fətva!!!

Отправлено автор: jamaat 14 августа 2012 - 01:39 в Əqidə və fiqh

Haqq üzrə tək olmaq məsələsi İbn Məsuddan gəlib. Bəs hamı belə düşünürmü?

haqq üzrə olmaq məsələsi Rəbbimizdən gəlir. İbn Məsuddan da Allah razi olsun. O ki qaldi "Bəs hamı belə düşünürmü? "məsələsinə bax bu məni ilgiləndirmir.

məni ilgiləndirən odur ki bizim əqidədə jamaat olmaq haqq üzrə olmaqla olur daha tolpada olmaqla yox. əgər tolpa dediyim kütlə də haqq üzrə olarsa onda yenə də saya baxilmir haqqa baxilir.

bu qədər.

#94961 Terrorçu sələfilərdən iyrənc fətva!!!

Отправлено автор: jamaat 13 августа 2012 - 13:33 в Əqidə və fiqh

Salam aleykum!

jamaat qardash,islamda sevmemek ne zamandan günah olub? Cavabina önceden teshekkür edirem.

vaaleykumasalam.

qardashim,sual verirsen ki sehabeleri sevmemek nezamandan günah olub?

mən də cavab verirem Allahin iznile.sehabeleri sevmemek nə deməkdir? gəl əvvəlcə bu məsələyə baxaq. əgər sən səhabəni sevmirsense ve qesdin budur ki o Allah resuluna dini yaymaqda yardimedib hansi ki bu imkansizdir ,onda sən nəinki günah edirsən hətta əbədi cəhənnəmi haqq edirsən. bu halda yalniz qeyri müsəlmanlar olurlar. ikincisi ise əgər sən səhabəni sevməməkdə qəsdin budur ki o səhabə Allah rəsuluna xəyanət edib və hansi ki bu nəzəri cəhətdən mümkündür bax bu halinda sən böyük günah edirsən o vaxt ki özünü sələfə nisbət edəsən. üchüncüsü əgər sənə hüccət qaldirilarsa və sənə sübut olunarsa ki səhabələri sevməmək olmaz və hətta sən bunu anlayarsansa bax bundan sonrasevməməkdə israr etsən onda günah etmish olarsan hansi məzhəbdə olmağindan asili olmayaraq.

.

P.S.baxmayaraq ki Ali (R.A) da sahabədir lakin burada istisna olaraq onu seməməklə münafiq olaraq əbədi cəhənnəmi haqq edərsən baxmayaraq ki bu dünyada müsəlmanlardan sayilacaqsan.

#94740 Terrorçu sələfilərdən iyrənc fətva!!!

Отправлено автор: jamaat 04 августа 2012 - 02:18 в Əqidə və fiqh

Siz salafilerde ne ucun acig aydin yazmizmirsiz ki, salafilerushaglar ucun insana oyuncaglari haramdir)))

salamaleykum.

biz selefilerde o oyuncaqlar haramdir ki onlarin gözləri achiq aydin olsun. qalan oyuncaqlar haram deyil. görürsən ki mənim profilimdəki shəkildə gözlər görsənmir.

sən də isə tam əksinə.

#94753 Terrorçu sələfilərdən iyrənc fətva!!!

Отправлено автор: jamaat 04 августа 2012 - 05:35 в Əqidə və fiqh

Azərbaycanda islam da Əhli Sünnət də həmişə olub.Sənin yaşın nədir bilmirəm ancaq araşdır görüm vahabiyyət (Allah kökünü kəssin) azərbaycanda hansı yollarla yayılıb.

salamaleykum.

məni basha sal zəhmət olmasa necə yəni "Azərbaycanda islam da olub Əhli Sunnət də həmishə olub. Yəni islam ayridir Əhli Sunnət də ayri .Mən belə basha düshdüm ki sən xəta etmisən .eybi yoxdur.

indi isə kechək sənin o sözünə ki " Əhli Sünnət də həmişə olub". Olubsa əgər heç olmasa biri çixsin burada desin ki bəli siz sələfilər Azərbaycanda olmayanda biz burada olmushuq. Mən də sözümü götürüm geri. sen ise olmayan sheydən danishirsan olan isə bu idi ki cənub rayonlari deyirdi biz shiəyik shimal rayonlari da deyirdi biz sünnüyük. bundan artiği olmayib.

hələlik bu qədər .

#94717 Terrorçu sələfilərdən iyrənc fətva!!!

Отправлено автор: jamaat 02 августа 2012 - 05:19 в Əqidə və fiqh

Bu gecə vaxtı əcəb məzəli sözlər işlədirsən.Sizsiz Əlinin yolunu gedən?Hələ bir şeyxiniz İbn Teymiyyənin Hz.Əli və Əhli Beyt haqqındakı nasibi fikirləri ilə tanış ola sonra gəl Əlinin yoluyla getməkdən danış.

salamaleykum.

muhaqqiq qardash eger ibn teymiyye nasibidirse Allah onu mutleq cezalandiracaq men ise deyirem ki eger ibn teymiye nasibidirse Allah ona lenet etsin yox eger nasibi deyilse Allah ona nasibi deyenlere layiqdilerse hidayet etsin layiq deyillerse onlara da lenet etsin. Amin. Yeqinliyin varsa sen de Amin de..

#94689 Terrorçu sələfilərdən iyrənc fətva!!!

Отправлено автор: jamaat 01 августа 2012 - 02:01 в Əqidə və fiqh

6-Mene hedis getirki peygambar etmediklerini etmek olar. Peygambar (s) deveye minirmish ve siz salafilerde yalniz peygambar etdiklerini edirsiz. duzdur??
Zahmat olmasa cavab verin

salamaleykum .

tatar qardaş yenə də təkrar edirəm. Peyğəmbər (s.a.v.a.v.s)in yaşadiği ərazidə dəvə minik növlərindən biri olduğu üçün o dəvə minib .dəvənin islama heç bir dəxli yoxdur. kim desə ki dəvə minmək sünnətdir və yaxud maşin minmək bidətdir o yalan danişir. sünnət olan minik sürməkdir.

bu qədər.

#94667 Terrorçu sələfilərdən iyrənc fətva!!!

Отправлено автор: jamaat 31 июля 2012 - 21:20 в Əqidə və fiqh

eli e.s. ebubekre, omere, osmana tabe olmayib eksine onlari xain fasiq bilirdi. muaviye eliyle e.s. vuruwub, bele eli e.s. sevensense de ki allah muaviyeye lenet etsin! hesen e.s. xilafeti muaviyeye vermeyib,yene yalan daniwirsan. yezit de ki sizin sevimli xelifenizdir)) P.S. Arab, xeyiri yoxduye ne maskada gelsen de taninacagsan))))))))).

salamaleykum.

muheqqiq qardaş sən niyə belə aqressivsən . belə olmaz. deyirsən ki əgər Əlini sevirəmsə Muaviyəyə lənət deyim. Bax qardaşim sən Müaviyəyə(r.a) lənət edirsən ki səndə yəqinlik var ki o lənətə layiqdir. Məndə isə səndəki yəqinlik yoxdur. Mən belə deyə bilərəm səninçün; əgər muaviyyə lənətə layiqdirsə Allah ona lənət etsin yox əgər layiq deyilsə Allah ona lənət edənlərə lənət etsin. Əmin. sən də Amin de.

yezidə gəlincə isə yezid kimlərin sevimli xəlifəsidirsə Allah o bədbəxtlərə də lənət etsin.

P.S,indi isə keçək mənə atdiğin şərə. məni sən kiminləsə səhv salirsan. mən inaniram ki sən də oruc tutursan ona görə də sənə lənət etmirəm . əgər mən sənin nəzərdə tutduğun adamamsa Allah mənə lənət etsin yox o adam deyiləmsə Allah sənə hidayət versin.

Ayibdir qardaşim sən bir də mənə şər atma.

#94814 Terrorçu sələfilərdən iyrənc fətva!!!

Отправлено автор: jamaat 07 августа 2012 - 05:18 в Əqidə və fiqh

Bax men Shiye,

2-Omer Abu Bakri Osmani sevmirem

salamaleykum.

mən də sənin yerinə olsaydim sevməzdim. kim peyğəmbərin vəsiyyətinə müxalif olanlari sevər ki.

lakin Əlhəmdulilləh ki mən sənin kimi düshünmürəm.

bu qədər.

#94825 Terrorçu sələfilərdən iyrənc fətva!!!

Отправлено автор: jamaat 07 августа 2012 - 06:24 в Əqidə və fiqh

bax ela buna gore siz salafileri Azerbaycanda sevmirler va harada gorduler mezemmet edib laga goyurlar.

salamaleykum.

biz seleflerin lağa qoyulmağimiz ve vətənimizdə sevilməməyimiz ,məzəmmət olunmağimiz ilk baxishdan xosha gələn olmasa da ,lakin shərəflidir. bilirsinizmi niyə shərəflidir?ona görə ki əgər biz sevilseydi demeli sizi razi salan ishler görmeli olacaqdiq və nəticə etibari ilə sizlərdən sechilməyəcəkdik. lakin Rəbbimiz bizim sechilməyimizi istəyir.ona görə də kusura baxmayin biz sizi yox Rəbbimizi razi salmaği sechdik. Eybi yoxdur. Peyğəmbərimizi də öz vətənində sevmədilər, məzəmmət etdilər və lağa da qoydular. İndi bildinizmi bizi niyə sevmirlər.Allaha and olsun Peyğəmbərimizin yolunu getdiyimizə görə diskriminasiya olunuruq bu millət tərəfindən. İnshallah Allah bizim millətimizə hidayət verər ya da biz də hicrət ederik buradan. Allahin yeri genishdir.

bu qədər.

#94929 Terrorçu sələfilərdən iyrənc fətva!!!

Отправлено автор: jamaat 12 августа 2012 - 05:56 в Əqidə və fiqh

Vallahi ozuvu qoymusan lap axirinci yola )))

düzünü de sən namaz qilirsan hech olmasa möhürlə?

əgər mən sən deyənlərə layiqəmsə Allah məni bağishlasin, yox əgər layiq deyiləmsə Allah sənə hidayət versin.

sənin shərindən Allaha siğiniram.

#94893 Terrorçu sələfilərdən iyrənc fətva!!!

Отправлено автор: jamaat 10 августа 2012 - 06:31 в Əqidə və fiqh

Sən çox nahaq yerə bu cür düşünürsən. Çoxluğun dəlil gətirilməsini mən elə sələfilərdən eşitmişəm. Ona görə də qeyd etmişəm.

salamaleykum.

mən nahaq yox haqq olaraq belə düshünürəm. deyirsən ki "Çoxluğun dəlil gətirilməsini mən elə sələfilərdən eşitmişəm". sən deyirsən mən də inaniram . chünki hələki səni yalanchiliqda ittiham ede bilmerem və inaniram ki heş ede de bilmeyecem inshallah. onda qoy bu sözlərimi sənə deyən sələfilər eshitsinlər. bu sözü bilmeden demek cahillikdir. bilərəkdən demək ise iftiradir və böyük günahdir . mən sizi bu görüshdən chəkinməyi məsləhət bilirəm. bu məsələdə sələfin görüshü sizin dediyiniz kimi deyildir. sələfin görüshü bu məsələdə belədir ki haqq olan camaat olmaq üchün say shert deyil. shert haqq üzərində olmaqdir. sən haqq üzrə tək də olsan camaat elə sən olacaqsan qarshi tərəf isə kütlə sayilacaq yəni loru dildə "tolpa."

bu qədər.

#94882 Terrorçu sələfilərdən iyrənc fətva!!!

Отправлено автор: jamaat 10 августа 2012 - 05:36 в Əqidə və fiqh

Səmimiyyətinə şübhə etdiyim şəxsdən necə salam alım?

salamaleykum.

master_ier səmimiyyətimə qətiyyən shübhe etmə. mən nəinki ibadət ederken hətta cahil vaxtlarimda da bacardiqca səmimi olmusham. qarshi tərəfdən də onu gözləmishəm.ona görə də narahat olma.chünki səmimi olmayib kimə neyleyecem ki. kim ki səmimi deyil qoy o Allahdan qorxsun.

#94836 Terrorçu sələfilərdən iyrənc fətva!!!

Отправлено автор: jamaat 07 августа 2012 - 18:38 в Əqidə və fiqh

Bəlkə bidətçi sələfilərdəndi?

salamaleykum.

sənə nə oldu belə ' 'master_ier qardash. nə tez qocaldin sən? hech bidətchi sələf demək olar. necə ki isti dondurma olmur elə də bidətchi sələf olmur. ona görəki dondurmaya isti sözü yarashmadiği kimi sələfə də bidət sözü yarashmir. sələf ki bidət etdi olur ya xavaric ya da sufi və ya hənəfi və s. sələf bidət edəndə yalniz rafizi və ya shiə ola bilmir.

bu qədər.

#94617 Terrorçu sələfilərdən iyrənc fətva!!!

Отправлено автор: jamaat 29 июля 2012 - 12:52 в Əqidə və fiqh

aleykum es salam ve rahmetullah. O emelleri ki, islam alimleri wirk hesab edirler, hemin emeller wirkdir. Bundan kenarda wirk hesab etdiyiniz emellerin (tevessul, wefaet, Allahdan qeyrisine and icmek ve s.) hec biri wirk deyil.

salamaleykum.

təvəssül deyəndə əgər hərhansi bir insana xatir Allahdan istəmək nəzərdə tutursansabunun şirk olduğunu deyən bir dənə də alim yoxdur.

Рейтинг@Mail.ru