Перейти к содержимому

Публикации jamaat

331 публикаций создано jamaat (учитываются публикации только с 30-марта 23)

#95151 Terrorçu sələfilərdən iyrənc fətva!!!

Отправлено автор: jamaat 22 августа 2012 - 04:07 в Əqidə və fiqh

Arur haqda isterdim sual verem.

Siz bir Selefi olarag,Selef Alimi Adnan Aruru Selefi sheyxi gebul edirsiz? Ve bu sapik alimin bu kimi fetvalarini nece gebul edirsen?

men bir selefi olaraq Adnan Arurinin bu kimi fetvalarini təxribat kimi qəbul edirəm və bildirirəm ki bizim böyük alimlerimiz bele fetvani desteklemirler.

bu fetvani verən alim bu meselede hele ki balaca adamdir.

bu qeder

#95162 Terrorçu sələfilərdən iyrənc fətva!!!

Отправлено автор: jamaat 22 августа 2012 - 14:48 в Əqidə və fiqh

sen hele de daniwirsan? )))

bəli mən hələ də danishiram.

xosh gəlmisən . gəl sən də danish.

amma sərhəddi kechmə.

P.S, əgər düshünürsənsə ki sənin cəzalanmağina mən səbəb olmusham və əgər bu belədirsə onda mən səndən üzr istəyirəm.

#95140 Terrorçu sələfilərdən iyrənc fətva!!!

Отправлено автор: jamaat 22 августа 2012 - 02:55 в Əqidə və fiqh

Ümumiyyətlə "sələfi"lərin oxumuş "elm tələbə"ləri belə başqa məzhəb nümayəndələri ilə münazirələrdə pis duruma düşürlər.

birincisi onlar sizin yaninizda pis duruma düshürlərsə yəni bidət əhlinin,bunda problem yoxdur, əsas odur Allahsubhanahuvataalanin yaninda pis vəziyyətə düshməsinlər.

ikincisi onlar əgər Allahsubhanahuvataalanin yaninda pis vəziyyətə düshürlərsə bu onlarin problemidir sələf əqidəsinin yox.getsinlər zəhmət chəksinlər və daha da yaxshi hazirlashsinlar ki bidət əhlinin iradlarina daha da elmli cavab verməklə Allahsubhanahuvataalanin raziliğini qazansinlar.

bu qədər.

#95106 Terrorçu sələfilərdən iyrənc fətva!!!

Отправлено автор: jamaat 20 августа 2012 - 03:21 в Əqidə və fiqh

Mən sənə əvvəl də yazmışdım, amma sən məndən sitat gətirəndə o sözlərimi ixtisara salırsan. Belə olmaz. Mən qeyd eləmişdim ki, Rəsulullah (s) haqqı müəyyən etmək üstün düsturlar qoyub gedib. Yoxsa razı deyilsiniz? Mən soruşuram sizdən, sizin üçün bu haqqın meyarı nədən ibarətdir? Deyəssən ki, Quran, sünnə filan bəşməkan. Quran və sünnəni neyni cür başa düşən səhabə nə Siffeyndə qarşı-qarşıya gələrdi, nə Cəməldə. Qarşı-qarşıya gəliblərsə, bunların hamısı doğru yol göstərən ulduz ola bilməz. Deməli aralarında kimlərsə var ki, haqqın mizanıdır. Elə deyilmi?

bu sözləri ixtisara salmamisham və belə bir qəsdim də olmayib. indi isə cavab verirəm Allahin iznilə.

baxmayaraq ki Quran və Sunnani mahiyyət etibari ilə eyni cür basha düshüblər sahabilər məlumunuz olsun ki bu yalniz əqidəvi məsələlərə aid idi.

o ki qaldi kim desə ki "sahabilər göydəki ulduz kimidirlər və hansina uysaniz azmassiniz " bax qardashim kim ki belə düshünür o shəxs yanilir. səbəbi isə budur ki bu fikir batildir.

p.s. sənin saydiğin döyüshlərdə haqqin mizani Ali (R.A) idi.

#95094 Terrorçu sələfilərdən iyrənc fətva!!!

Отправлено автор: jamaat 20 августа 2012 - 01:20 в Əqidə və fiqh

Camaat! Bayram axshami vehabiler Dagistanin Xasavyurt sheherinde Imam Ali adina mescide soxulub möminleri iftar zamani avtomatla soxulub möminleri ateshe tubular. YaralIlar var. Allah rizasina dua edin

Allah onlara lənət etsin .!

#95203 Terrorçu sələfilərdən iyrənc fətva!!!

Отправлено автор: jamaat 24 августа 2012 - 00:21 в Əqidə və fiqh

Salam aleykum!

Burda ireli sürülen her hansi iddianin böhtan olmadigini sen menden de yaxshi bilirsen.

vaaleykumassalam!

mən tam səmimi deyirəm ki mən bunun böhtan olmadiğini bilmirəm ,nəinki səndən yaxshi bilirem.

əgər bunlar böhtan deyilsə avtomatik olaraq müsəlmanin qanini tökməyə əmr edənlər sələfilikdən chixib xavaric olurlar. burada yalniz dövlət orqanlari istisnadir.yəni asayishi qorumaq üchün üsyan etmish müsəlmanlara atilan güllələr istisnadir.səlahiyyətli orqanlardan bashqa hech bir sələf aliminin ixtiyari chatmir ki hansisa destenin güllələnməyinə fetva versinler. əgər sizdə bu dəlil varsa mən də sizinlə shərik olaraq o alimləri qinamağa haziram. lakin yenə də təkrar edirəm,sələf alimləri bu məsələdə chox ehtiyyatlidirlar və səlahiyyətləri chatmadiqlari halda bu fetvalari verməzlər.

bu qədər.

#95322 Terrorçu sələfilərdən iyrənc fətva!!!

Отправлено автор: jamaat 01 сентября 2012 - 02:57 в Əqidə və fiqh

Sən onun qəlbinəmi girdin görəsən marağı, qərəzi və ya hər nəyisə yoxdur bu mövzuya qarşı?

xeyir mən onun qəlbinə girməmishəm. sadəcə olaraq bir müsəlman haqqinda sui zenn etmək qadağandir,mən isə onun haqqinda husnu zenn etmişəm və təəccüblənirəm ki sən niyiə narahat olursan mənim husni zennimden.?

#95523 Terrorçu sələfilərdən iyrənc fətva!!!

Отправлено автор: jamaat 10 сентября 2012 - 00:36 в Əqidə və fiqh

yene de deyirem sen cox basindan boyuk sehv eledin mene murekkeb cahil dedin

yaxshi arif mən etiraf edirəm ki mən bashimdan böyük səhv etdim və sənə mürəkkəb cahil dedim. burada da haminin yaninda səndən üzr istəyirəm.

yaxshi arif, indi sən mənə de görüm bu sözlərə görə də adama nasibi və vələduzina deyərlərmi?

#95503 Terrorçu sələfilərdən iyrənc fətva!!!

Отправлено автор: jamaat 09 сентября 2012 - 22:31 в Əqidə və fiqh

kisiliyin catirsa qeyd et neye gore ve nece menim seni nasibi ve veleduzina adlandirmagim movzuda peyda olub.amma inanmiram etirafi basarasan.

kishiliyim chatir və qeyd edirəm və Allaha and ichirəm ki sənin məni nasibi və vaələduzina adlandirmağinin səbəbini bilmirəm.

#95458 Terrorçu sələfilərdən iyrənc fətva!!!

Отправлено автор: jamaat 08 сентября 2012 - 21:12 в Əqidə və fiqh

O ki galdi yezid lanat olmusha, ona radiallahu enhu yazanlarin adini yazim sana. 1 Kurtubi 2 saud alimlari 3 ibn kasir 4 ibn teymiyye.

bax tatar bu sualdan qaçmaqla hech düz etməmisən. təkrar səndən tələb edirəm. ya dəlil gətirəcəksən ki, 1 Kurtubi 2 saud alimlari 3 ibn kasir 4 ibn teymiyye. bu alimlər yezidə radiyallahuanhu deyiblər və ya yaziblar ,ya da ki yalanchilardan olacaqsan. mən ümid edirəm ki sən etiraf edəcəksən ki səni aldadiblar.

#95415 Terrorçu sələfilərdən iyrənc fətva!!!

Отправлено автор: jamaat 05 сентября 2012 - 20:00 в Əqidə və fiqh

O ki galdi yezid lanat olmusha, ona radiallahu enhu yazanlarin adini yazim sana. 1 Kurtubi 2 saud alimlari 3 ibn kasir 4 ibn teymiyye.

ay tatar , mən sənə neçə dəfə demishəm ,yenə də deyirəm ki səni növbəti dəfə aldadiblar. O alimlərdən və umumiyyətlə sələf alimlərindən hech biri yezidə radiyallahuanhu deməyib və yazmayib. mənim dəlilim budur ki sələf alimləri sahabi olmayan hech kimə radiyallahuanhu deyə muraciət etmirlər və yazmirlar.

Əgər iddia etsən ki səni aldatmayiblar onda zehmet chək o alimlərin yezidə radiallahu dediklərini və ya yzdiqlarini subut et . Əgər subut edə bilməsən sənin savablarinin sevmədiyin shəxslərə getmək ehtimali var. Yox əgər subut etsən mən o alimlər haqqinda kəskin fikrimi burada bəyan edəcəm.

bu qədər.

#95002 Terrorçu sələfilərdən iyrənc fətva!!!

Отправлено автор: jamaat 14 августа 2012 - 02:35 в Əqidə və fiqh

Bu haqda sonra danışacam. Ancaq yuxarıdakı qeyd etdiyim məsələlərə cavab verərsən bir zəhmət. Paxıllığım tutdu, məndən sonra yazanlara cavab yazdın :)

salamaleykum. cavablari gecikdirdiyimə görə üzr istəyirəm.

P.S. səndən bir xahishim var mümkünsə onu yerinə yetir .mümkün deyilsə tam səmimi olaraq bildirirəm ki mən incimərəm .

xahishim bundan ibarətdir ki bu mövzunun adini "Terrorçu sələfilərdən iyrənc fətva!!!" əvəzinə " özünü sələflərdən sayan terrorçulardan iyrənc fətva" qoyasan.

bu haqqa daha yaxin görüsh olar .

bu qədər.

#94991 Terrorçu sələfilərdən iyrənc fətva!!!

Отправлено автор: jamaat 14 августа 2012 - 01:19 в Əqidə və fiqh

Ona görə də mənə çox maraqlıdı sənin əqidən. İcma deyirsən, nə bilim qardaş deyirsən. Hardadı o icma? Bu alimlər o icmadan niyə kənarda qalıblar?

maraqlidirsa təkrar edirəm mənim əqidəm Sələfi Salihin əqidəsidir. Yəni Qurani vəSunnani sələflərimiz olan səhabələr necə fəhm ediblərsə anlayiblarsa bax o cür də anlamaq. ifrata və təfritə yol vermədən. bu alimlər o icmadan kənarda qalmayiblar inshallah və onlar da cəfəri məzhəbində olanlari ümmətdən sayirlar inshallah. bir dənə də alim göstər ki cəfəri məzhəbini ümmətdən saymasin.

bu qədər.

yenə də təkrar edirəm ki əlhəmdulilləh ki siz cəfəri məzhəbindəsiniz rafizi deyilsiniz.

#94737 Terrorçu sələfilərdən iyrənc fətva!!!

Отправлено автор: jamaat 04 августа 2012 - 02:02 в Əqidə və fiqh

Hal hazirda dunyada sen deyan o gadar da salafilerin hormeti yoxdur, cunki salaf egidesi ila yashadin garak sahrada yashayasan)))

Salamaleykum.

bəli mən səninlə raziyam .hazirda dünyada seleflerin hörməti yoxdur. səbəbi də o deyil ki biz hörmətsizik. səbəbi odur ki bizə hörmət etməli olanlar bizə qarşi cəbhə qurublar. bu cəbhəni adi sunni -şiə cəbhəsidir. Allah siz məzhəbpərəst sunnilərə və şiələrə hidayət versin ki biz sələfilərin hansi əqidədə olduğunu dərk edəsiniz.

Allaha and içirəm ki Peygəmbərin sallallahualeyhivaalihivassalamin və Ehli Beyt anhumanin yolunu getdiyimiz üçün hörmətimiz yoxdur. Bizim hğrmətimiz yalniz Allah subhanahuvataalanin yanindadir ki bu da bizə kifayət edər.

#94748 Terrorçu sələfilərdən iyrənc fətva!!!

Отправлено автор: jamaat 04 августа 2012 - 03:03 в Əqidə və fiqh

Deyin gorum 20 yanvar shehidlr gunune munasibetin necadir?? Amma samimi cavab ver, bilirem siz salafilere gore( il saxlamag haramdir))

salamaleykum.

20 yanvari qeyd etmək din adina edilirsə bidətdir. biz sələfilərə görə il saxlamaq da din adina edilirsə bidətdir.

#94714 Terrorçu sələfilərdən iyrənc fətva!!!

Отправлено автор: jamaat 02 августа 2012 - 02:41 в Əqidə və fiqh

Ay Salafi deyasan san tazasan salafilikde??

Subut getir ki salafilikde felsefe oxumag ve ya felsefi dushunceler icaze verilir??? Sizin alimler Mekkede olan shekilleri ve ya Mekkede ve Medinede olan musigileri niye haram buyurmurlar???? Saudiyye bashdan ayaga shekillerle ve musigile icerisindedir.

De gorum ay salafi, sizin egideye gore ad gunu kecirtmek olar??? ve ya biz her il dovlat konstitusiya gunu kecirdirik bu sizin salafi egidesine zidd deyil???

salamaleykum ay shia beli men tezeyem selefilikde texminen on il olar.

subut getirirem.salafilikde felsefe oxumaq Quran oxumaqdir ve ya felsefi dushunceler de Hadis oxumaqdir. Indi men haradan subut getirim ki Quran oxumaq ve ya hadis oxumaq icazelidir.

Allaha and olsun ki bizim alimler harada olmaqindan asili olmayaraq musiqini ve shekilleri haram buyururlar. O ki qaldi saudiyyeye arxayin ol orada da haram buyurublar. bes niye orada bu haramlar bash verir bax bu chox maraqli sualdir ve cavabi da budur ki bizim alimlerin irandaki alimler kimi salahiyyetleri yoxdur eger olsaydi qarshisini alardilar. saudiyyede bash verenlere gore yaziqlar olsun oranin hakimlerine. onlar tovbe etmeseler sheksiz ki her bir harama gore cavab vrecekler haqq hesab gununde. buna hech shubhemiz yoxdur.

indi gelek senin sonuncu suallarina ay tatar qardash.bizim eqideye gore ad gununu kechirmek bidetdir. burada bir hashiye chixmaq isteyirem ve muraciet edirem butun ad gunu kechiren hemvetenlerime yeni ekseriyyeti ozune muselman deyen qardashlarima.

/ay menim qardash ve bacilarim bu ad gunu haradan chixdi bele. arashdiranda gorursen ki bize bunu sovet dovrunde kafirlerin den rojdeniya adlandirdiqi merasimden alinib. adini ise nedense doqum gunu yox ad gunu kimi tercume edibler. birinci sehv doqum gununu tehrif edib ad gunu elemisiz. gelin siz menimle razilashin ki ushaqlara adlari doqum gununde verilmir. ya qabaqcada ve ya sonradan qoyulur ve bu da ferqli gunlere dushur. onda gerek biz iki defe stol achaq biri doqum gunumuzde biri de adimiz qoyulan gunde bu daki texmini olacaq. deqiq bilinmez ki ad ne vaxt qoyulub. yox eger bir oxumush savadli chixar ve deyer ki xeyr bu kafir ruslardan goturulme den rojdeniya deyil bu merasim qedimden qalib yeni yene de kafir olan turk xalqlarindan hansi ki hemen qedimi turkler ushaq doqulanda ona ad vermirler ve gozleyirler ki bu ushaq heddi buluqa chatsin ve ozune ad qazansin ve onu da qazandiqi adla chaqirirlar. meselen Yalinciq Beyrek Qazan ve s.ve bu ad gunu ele hemen ad gunudur deseler onlara da cavab budur ki onda niye bu ad gununu den rojdeniyada yeni doqum gunune teyin edirsiniz. yene de mecbur olub iki defe stol achmaq lazim gelecek. biri heddi buluqa chatandaki qazandiqi ad gununu ve bir de doqulduqu gunu . bashqa versiya varsa buyursun menijm uchun de maraqlidir. bashinizi aqritdiqim uchun uzr isteyirem ve tam semimiyyetle deyirem ki bu yazini ciddi yazdim .chunki bir yerde bunu danishanda mene dediler ki bizimle mezelenirsen and ichdim ki yox ciddi deyirem/

beli dovletin konstitusiya gununu de kechirmek biz selefilere gore ziddir. chunki biz selefileri konstitusiyasi Qurandir ve Quran gunu de qardashim lap yaxinlashir.

Bizim konstitusiyamiz olan Quran gunu yox gunleri ise qedir geceleridir .Hemen gecelerde bizim konstitusiyamiz olan QURANI KERIM nazil olub.

Taatar qardashim seni de bu saytda zehmet cheken butun qardashlarimizi da ister mohurle olsun ister mohursuz ister eli baqli olsun ister eliachiq qarshidan gelen ramazanin en gozel gunleri olan qedir geceleri munasibetile umumiyyetle ramazan bayraminizi tebrik edirem ve Allahdan bizim hamimiza hidayet vermesini ve Cennetde Ehli Beytle birge olmamizi nesib etsin. Amin.

bu qeder.

#94687 Terrorçu sələfilərdən iyrənc fətva!!!

Отправлено автор: jamaat 01 августа 2012 - 01:50 в Əqidə və fiqh

4-Ezizimdaha biz shiyelerede yoxdaa))) Siz salafilere icaze vermirler ki shekil cekdirmek olar, siz salafilerde haramdir umumiyyatla, mana hadis getir peygambardan ki olar. Zahmat olmasa))

salamaleykum.

bəli tatar qardaş biz sələflərdə shəkil ümumiyyətlə haramdir xususilə yox. vəsiqə üçün şəkil çəkdirmək də xususi hal olduğu üçün icazə verilir.

#94656 Terrorçu sələfilərdən iyrənc fətva!!!

Отправлено автор: jamaat 31 июля 2012 - 14:09 в Əqidə və fiqh

Salamun Aleyke ve Rahmatullah

Eziz Musalman Qardawim deye bilersiz siz kimin selefisiniz Sozsuz ki Hamimiz Muhammad ( S ) selefiyik bes ondan sonra kimin selefi olmaliyiq ?

Sualimi geniw cavablasaniz minnetdar olaram size !!! ve Sualim Yalniz size aiddi wexsi nezerinizi bilmek isteyirik !!! Alimlerin goruwunu deyil !!! Wexsi Deyerken Eqli

delilinizi nezerde tuturuq!!

Allah Sizi Hifz Elesin!!

aleykumassalamvarahmatullahuvabarakatuhu.

şheyxulecem qardaş əgər yalniz mənim şəxsi nəzərimi bilmək istəyirsə buyurun diqqətlə dinləyin.

əgər Muhammad(s.a.v.a.v.s)dən sonra Ali(r.a) Abu bakrla(r.a) döyüssəydi mən Alinn qoşununda olardim.Ali(r.a) ona tabe oldu mən də oldum. Ali(r.a) Umar(r.a)la döyüşsəydi mən Alinin qoşununda olardim. Ali(r.a) ona tabe oldu mən də oldum.Ali(r.a) Usmanla(r.a) döyüşsəydi mən Alinin qoşununda olardim. Ali(r.a) ona tabe oldu mən də oldum. Ali(r.a) Muaviyəyə qarşi döyüşdü və mən də Alən qoşununda ona qarşi döyüşərdim. Həsən(r.a) xilafəti Müaviyyəyə verdi mən də verərdim. Huseyn(r.a) yezidə qarşi çixdi mən də ovaxt yaşasaydim Huseynlə(r.a) birgə olardim və şəhid olardim inşallah.

bu qədər.

Allah sübhanahu va taala məni Huseynlə (r.a) həşr etsin. Əmin.

#94805 Terrorçu sələfilərdən iyrənc fətva!!!

Отправлено автор: jamaat 07 августа 2012 - 02:38 в Əqidə və fiqh

1-Muaviyeni ve yezidi lenetleyirem

salamaleykum.

Mən səni anlayiram.Mən də sənin yerinə olsaydim lənətliyərdim.

Əlhəmdulilləh ki sənin durmunda deyiləm.

P.S. birden ele bilersen ki yezidi sevirem. bu bele deyil. vay olsun yezidin halina. o əgər bağishlansa mən təəccülənərəm .mənim ondan zəhləm gedir və ona hətta nifrət də edirəm.bu qədər.

Allah subhanahuvataala bizi yezidlə yox Huseyn (R.A) ilə həshr etsin. Əmin.

#94822 Terrorçu sələfilərdən iyrənc fətva!!!

Отправлено автор: jamaat 07 августа 2012 - 05:54 в Əqidə və fiqh

Ay salafi, sizin oz sozunuzdur ki, eger peygambar ne etmeyibse bizde etmerik)))

salamaleykum ay shiə, bəli bizim sözümüzdür ki ,eger peyğəmbər ibadət sayila biləcək nə etməyibsə biz də etmərik. daha sən dediyin kimi yox.

bu qədər.

#94901 Terrorçu sələfilərdən iyrənc fətva!!!

Отправлено автор: jamaat 10 августа 2012 - 07:16 в Əqidə və fiqh

Osman el-Xebis haralardadi? Belke kisiqirigi mücahid olmaq isteyir :)

Osman el-Xebis deye bilersenmi bu fetvalar neye esaslanir? öz ana ve bacisi ile yatan kraliniz Yezide? Yoxsa ananiz Aise l.a-nin uydurma südüne? hmm... belke ibni Teymiyyenin tualetden fetva veren babasina esaslanir?

osmanla ne ishin var özün bilersen .lakin dediyin sözlərin fərqindəmisən hech?

sən ölüb diriləndən sonra İslam Peyğəmbərinə nə cavab verəcəksən zövcəsinə satashdiğina görə. tutaq ki bizim bashimiz xarabdir. yenə də bu hech kimə haqq vermir ki möminlərin anasi haqda belə danishsin.Allahsubhanahuvataala sənə hidayət versin. Artiq əskik danishdimsa mənə də hidayət versin. Əmin.

#94890 Terrorçu sələfilərdən iyrənc fətva!!!

Отправлено автор: jamaat 10 августа 2012 - 06:14 в Əqidə və fiqh

Osmanın həcc ilə ümrəni bir yerdə yerinə yetirilməsini qadağan etməsi hansı bidətdəndir?

salamaleykum.

nəyisə qadağan etmək bidət deyil. əlavə etmək bidətdir.

Osman(r.a) haqqinda da ayrica danishariq inshallah.

#94855 Terrorçu sələfilərdən iyrənc fətva!!!

Отправлено автор: jamaat 08 августа 2012 - 05:12 в Əqidə və fiqh

Sünnilərdə çoxluq deyəsən hənəfilərdədi elə.

salamaleykum.

salamaleykum.

mən deyəndə ki sən nə tez qocaldin sən qəbul etmirsən. bu dəlil sənin əleyhinədir. sən isə bunun fərqinə varmirsan.

icazə ver mən izah edim ki niyə sənin əleyhinədir? mənim yanimda savadsiz sunnilər qürrələnəndə ki biz haqqiq ona görə ki shiələrdən dəfələrlə choxuq. bax mən onda onlara deyirdim ki gedin özünüzü həkimə göstərin .ona görə ki nə vaxtdan choxluq haqq üzrə olmağa shərt olub? sən isə ay master_ier' qardash onlarin choxluğunu mənə dəlil gətirirsən. nə isə...

bu qədər.

#94833 Terrorçu sələfilərdən iyrənc fətva!!!

Отправлено автор: jamaat 07 августа 2012 - 07:08 в Əqidə və fiqh

Hələ sufiliyin nə olduğunu öyrən,

slamaleykum.

deyirsən ki sufiliyi öyrənim. bax sufilər bunlardir mən bu sufilərdən nə öyrənim?

#94609 Terrorçu sələfilərdən iyrənc fətva!!!

Отправлено автор: jamaat 28 июля 2012 - 23:24 в Əqidə və fiqh

Sohbet bundan gedir ki, selefiler, wirk olmayan emelleri wirk hesab ederek ozlerinden bawqa butun islam dunyasini muwrik ve kafir hesab edirler.

salamaleykum. zəhmət olmasa deyə bilərsinizmi sələflər hansi əməli şirk sayirlar ki o əməl əslində şirk deyil. xahiş edirəm heç olmasa bir dənə əməli göstərin.

Рейтинг@Mail.ru