Перейти к содержимому

Публикации jamaat

331 публикаций создано jamaat (учитываются публикации только с 21-апреля 23)

#94741 Terrorçu sələfilərdən iyrənc fətva!!!

Отправлено автор: jamaat 04 августа 2012 - 02:24 в Əqidə və fiqh

Siz salafilere gore peygabar(s0savadsiz olub???))))

salamaleykum.

biz selefilere göreə peyğəmbər sallallahuvaaleyhivaalihivassalam savadli olub yalniz yazib oxuya bilməyib. savad bashqa sheydir yazib oxumaq bashqa shey qardashim.

savadsiz o kəsə deyilir ki məsələn yazib oxumaği öyrədirsə oda ki qabiliyyəti çatmir öyrənməyə və savasdsiz sayilir. lakin peyğəmbərimiz bu cür savadsizliqdan uzaqdir. ona yazmaği və oxumaği öyrədən olsaydi vallahi ərəbin ən dahi xəttati olardi. necə ki subut edib ki nədən yapishibsa onu ən kamil formada edib.

bu qədər.

#94715 Terrorçu sələfilərdən iyrənc fətva!!!

Отправлено автор: jamaat 02 августа 2012 - 05:01 в Əqidə və fiqh

]Ay salafi mene maraglidir ki siz salafiler artig bidetlere yol verirsiz. Gah deyirsen salafilikde falsafa var indi deyirsen ki musalman muasir geyine biler, meger peygambar bela bir ish gorub???
Siz salafilerin egidesine gore peygambarin saggali uzun bgi yoxdur, indide bir salagi cins shalvar obtyajka geyinir gisa balag, uzun saggal big yox ve deyirki biz peygambarin yolu ile gedirik, bu duzdur??
Siz islami salafiliyi teblig edanda camaata demirsiz ki, musigi haram , shakil cekdirmek haram, uzun aggal saxlamag lazimdir, ad gunu haram. bunlari gizledirsiz duzdur????
niye?? Zahmat olmasa aciglayin

slamaleykum.

ay tatar qardash men demirem muselman muasir geyine biler men deyirem ki muselman muasirlerinin geyindiyini islam qaydalarina uygun geyine biler. yeni muasirlerinin geyindiyi geyimini isbala riayet etmekle ve dar geyinmemekle . sorushursan ki meger peygambar bela bir ish gorub??? cavab verirem beli peyqember bele ish gorub. Peyqember oz muasirlerinin geyimini geyinib. isbala riayet edib ve bize de emr edib ve biz de emre tabe oluruq.

sonra sorushursan ki /indide bir salagi cins shalvar obtyajka geyinir gisa balag, uzun saggal big yox ve deyirki biz peygambarin yolu ile gedirik, bu duzdur??/

cavab verirem ki xeyr bu duz deyil ve men de bu barede seninle hemfikirem ve selef qardashlarima uzumu tutub deyirem ki Allahdan qorxsunlar ve bele geyinmesinler. isbala riayet etsinler lakin dar geyinmesinler. isbalsiz olmaq ve dar geyinmek qadaqandir .

sonra sorushursan ki /Siz islami salafiliyi teblig edanda camaata demirsiz ki, musigi haram , shakil cekdirmek haram, uzun aggal saxlamag lazimdir, ad gunu haram. bunlari gizledirsiz duzdur????
niye??

cavab verirem xeyir bu duz deyil. biz islami tebliq edende evvelce shirkden chekindiririk sonra ise deyirik ki musiqi her bir halda de haramdir . shekil chekdirmek de umumiyyetle haramdir xususi hallarda icazelidir meselen senedlerchun daha xatire uchun yox. ad gunu de qetiyyen olmaz din adina olsa bidetdir din adina olmasa kafirlere oxshamaqdir. uzun saqqal saxlamaq vacibdir ve dord barmaqdan az olmasi ise haramdir. hansi selefse islama devetini bu cur aparmirsa ve camaati aldadirsa ki bu sadalidiqlarim haram yox halaldir getsin tovbe etsin ki belke Allah subhanahuvataala onu baqishladi. tekrar edirem bunlari gizletmek haramdir.

#94933 Terrorçu sələfilərdən iyrənc fətva!!!

Отправлено автор: jamaat 12 августа 2012 - 06:14 в Əqidə və fiqh

Biz deyirik ki abubakri osmani omeri sevmirik, umumiyyetle 14 mesumu hamidan ustun sayirig,

bunu etməklə siz günah edirsiniz lakin islamdan chixmirsiniz.

#94716 Terrorçu sələfilərdən iyrənc fətva!!!

Отправлено автор: jamaat 02 августа 2012 - 05:11 в Əqidə və fiqh

Məzhəb imamları sizin etiqadda olmayıblar.Sələfin etiqadı Təfvid xələfin isə təvil etmək olub.

salamaleykum.

muhaqqiq qardash mezheb imamlari bizim etiqadda olublar . Men kechen defe unutdum yazmaqa indi yaziram nein ki onlar hetta Ehli Beyt de selef olub .Men bu mubarek Ramazan ayinda ozu de Ali (r.a)nin shehid edildiyi ayda Allaha and ichirem ki Ali R/A selef olub . Senin de yeqinliyin varsa and ich ki olmayib ve bundan sonra da bizim ishimiz qalsin Allaha.

#94929 Terrorçu sələfilərdən iyrənc fətva!!!

Отправлено автор: jamaat 12 августа 2012 - 05:56 в Əqidə və fiqh

Vallahi ozuvu qoymusan lap axirinci yola )))

düzünü de sən namaz qilirsan hech olmasa möhürlə?

əgər mən sən deyənlərə layiqəmsə Allah məni bağishlasin, yox əgər layiq deyiləmsə Allah sənə hidayət versin.

sənin shərindən Allaha siğiniram.

#94717 Terrorçu sələfilərdən iyrənc fətva!!!

Отправлено автор: jamaat 02 августа 2012 - 05:19 в Əqidə və fiqh

Bu gecə vaxtı əcəb məzəli sözlər işlədirsən.Sizsiz Əlinin yolunu gedən?Hələ bir şeyxiniz İbn Teymiyyənin Hz.Əli və Əhli Beyt haqqındakı nasibi fikirləri ilə tanış ola sonra gəl Əlinin yoluyla getməkdən danış.

salamaleykum.

muhaqqiq qardash eger ibn teymiyye nasibidirse Allah onu mutleq cezalandiracaq men ise deyirem ki eger ibn teymiye nasibidirse Allah ona lenet etsin yox eger nasibi deyilse Allah ona nasibi deyenlere layiqdilerse hidayet etsin layiq deyillerse onlara da lenet etsin. Amin. Yeqinliyin varsa sen de Amin de..

#94739 Terrorçu sələfilərdən iyrənc fətva!!!

Отправлено автор: jamaat 04 августа 2012 - 02:13 в Əqidə və fiqh

Bir dene de sual verim)) Neye gore salafilere gore gadinlar mashin sure bilmezler??

salamaleykum.

səni yenə aldadiblar. qadağani saudiyyede müəyyən səbəblərə görə qoyublar. arxayin ol o səbəb qadinlarin mashin sürməsinin haram olmasi deyil.

əgər sələfin bu məsələdə hökmünü bilmək istəyirsənsə buyur:

Qadının maşın sürməsinin hökmü

Sual: Qadının maşın sürməsinə icazə verilirmi?

Cavab: Bir halda ki, qadına dişi (uzunqulağın) üzərində getmək icazə verilir, ohalda ona maşın sürmək də icazəlidir.

Sual verən: Lakin uzunqulaq ilə maşın arasında fərq var axı.

Şeyx Albani: Hansı (qadını) daha çox örtür (gizlədir)-uzunqulaq üzərində getməkyoxsa maşında? Mən maşını (maşın sürməyi) təklif edərdim.

www.alalbany.org
<br style="mso-special-character:line-break"><br style="mso-special-character:line-break">

Muhammad Nasiraddin əl Albani

#94728 Terrorçu sələfilərdən iyrənc fətva!!!

Отправлено автор: jamaat 03 августа 2012 - 21:38 в Əqidə və fiqh

jamaat exi berekellahu fik.

salamaleykum.

jazakallahu xayran axi

#94901 Terrorçu sələfilərdən iyrənc fətva!!!

Отправлено автор: jamaat 10 августа 2012 - 07:16 в Əqidə və fiqh

Osman el-Xebis haralardadi? Belke kisiqirigi mücahid olmaq isteyir :)

Osman el-Xebis deye bilersenmi bu fetvalar neye esaslanir? öz ana ve bacisi ile yatan kraliniz Yezide? Yoxsa ananiz Aise l.a-nin uydurma südüne? hmm... belke ibni Teymiyyenin tualetden fetva veren babasina esaslanir?

osmanla ne ishin var özün bilersen .lakin dediyin sözlərin fərqindəmisən hech?

sən ölüb diriləndən sonra İslam Peyğəmbərinə nə cavab verəcəksən zövcəsinə satashdiğina görə. tutaq ki bizim bashimiz xarabdir. yenə də bu hech kimə haqq vermir ki möminlərin anasi haqda belə danishsin.Allahsubhanahuvataala sənə hidayət versin. Artiq əskik danishdimsa mənə də hidayət versin. Əmin.

#94731 Terrorçu sələfilərdən iyrənc fətva!!!

Отправлено автор: jamaat 04 августа 2012 - 00:32 в Əqidə və fiqh

1.Əli -r.a.-sələf olub düzdür.Sələfus salehdən biri olub.Sələf keçmiş,keçmiş nəsil deməkdir.
2.Siz özünüzə sələf niyə deyirsiz?Axırdakı "i"ni də deyin.Yəni Sələfi.
3.Sələfi deyildikdə Sələfin izində olan onun yoluyla gedən nəzərdə tutulur.Sələfilik,Sələfiyyə termini son əsrdə yaranmış bir termindir.Bu termini hətta İbn Teymiyyı,İbn Abdulvahhab da işlətməyib.Ona görə də bunun özü elə yenilikdir.

salamaleykum.

bu selef sözünü mən sənə söz verirəm ki geniş açiqlayacam inşallah. alimlərimizin diliylə və izahi ilə inşallah.

ancaq hələlik özüm bir də Allahin iznilə təzədən izah edim .Mən bir müsəlman kimi iddia edirəm ki Allah subhanahuvataalanin göndərdiyi din Muhamməd sallallahualeyhivaalihivassallam tərəfindən necə təbliq olunmuşsa və bu dində əsas olan tohidi-yəni rububiyyətdə tohidi,uluhiyyətdə tohidi və ən nəhayət əsmail sifətdə tohidi Ehli Beytden olan Ali,Hasan,Huseyn,Fatima radiyallahuanhumalar necə anlamişlarsa ,fəhm etmişlərsə biz də o cür anlayiriq və fəhm edirk. fərqimiz yalniz bu anlamanin dərəcələrindədir mahiyyətində yox.bu dinin mahiyyətini biz yəni özümüzə sələfi dediyimiz müsəlmanlar eynilə ehli beyt kimi anlayiriq yalniz dərəcələrimizdə isə onlar kim biz kim. biz heç onlara çata bilmerik də.

həmçinin mən iddia edirəm ki özünə şiə deyənlər tohidi Ehli Beyt kimi anlamirlar və bidətlərə yol verirlər. Uzun söyləməyəcəm qisasi mən Allaha and içirəm ki bizim şirk dediyimizə Ehli Beyt de şirk deyərdi ,bizim bidət dediyimizə Ehli Beyt de bidet deyərdi.Və ən nəhayət biz Ehli Beytin əqidəsini daşiyiriq. Siz isə Ehli Beytin əqidəsində sapmalara yol verirsiniz. Buna mənim tam yəqinliyim var .Sənin də yəqinliyin varsa Allaha and iç ki sizin əqidəniz Ehli Beytin əqidəsidir. Və Allahsubhanahuvataala yanilanlara hidayət versin ,inadkarlara isə Lənət etsin. Əmin.

#94931 Terrorçu sələfilərdən iyrənc fətva!!!

Отправлено автор: jamaat 12 августа 2012 - 06:07 в Əqidə və fiqh

Ay salafi men sene sual verdim axi??))
20 yanvar shehidler gunu Azerbaycanda kecirdirler bu salaf egidesine gore duzdur ya yox??
Eger duz deyilse bes ne ucun bunu salafiler acig demirler?? Tegiyye edirler???
)))))

tatar mən sənin bu sualina ətrafli cavab vermishəm. yəqin izah edə bilməmishəm və ona görə də üzr istəyirəm. indi bir də chalishacam cavavb verməyə.

20 yanvar shehidler gunu Azerbaycanda kecirdirler və bu sələf əqidəsinə görə düz deyil. bunu həmishə achiq demishik və yenə də deyirik İslamda qara bayram olmur.

mənə elə gəlir ki cavabim kifayət qədər aydndir. əgər yenə nəsə aydin olmasa məni yenə üzrlü bilərsən və sualini bir də təkrar verərsən.

#94732 Terrorçu sələfilərdən iyrənc fətva!!!

Отправлено автор: jamaat 04 августа 2012 - 00:42 в Əqidə və fiqh

Birinə nasibi demək ayrı şeydir,nasibiliyə meylli demək ayrı.Sizin şeyxləriniz də insanları "əsl xavaric","tam xavaric olmayan xavaricliyə meylli" deyə qisimlərə bölür.İbn Teymiyyənin nasibi fikirlərə meyli olub.Tam şəkildə nasibi deyil.İstənilən halda siz Hz.Əlidən çox uzaqsız.Təkcə yezidi canfəşanlıqla müdafiə etməyiniz iki üzünüzü göstərir.

Salamaleykum .

Ola bilər kimsə yezidi müdafiə edir. Şəxsən mən müdafiə etmirəm hətta o vaxt yaşasaydi İmam Huseynlə(R.A) birlikdə şəhid də olardim inşallah.

yezidi müdafiə edənlərə heç nə deyə bilmərəm ancaq o ki qaldi sən dediyin kimi yezidi kimsə canfəşanliqla müdafiə edirsə (hansi ki mən buna inanmiram) onlara Allah subhanahuvataala lənət etsin.

#94714 Terrorçu sələfilərdən iyrənc fətva!!!

Отправлено автор: jamaat 02 августа 2012 - 02:41 в Əqidə və fiqh

Ay Salafi deyasan san tazasan salafilikde??

Subut getir ki salafilikde felsefe oxumag ve ya felsefi dushunceler icaze verilir??? Sizin alimler Mekkede olan shekilleri ve ya Mekkede ve Medinede olan musigileri niye haram buyurmurlar???? Saudiyye bashdan ayaga shekillerle ve musigile icerisindedir.

De gorum ay salafi, sizin egideye gore ad gunu kecirtmek olar??? ve ya biz her il dovlat konstitusiya gunu kecirdirik bu sizin salafi egidesine zidd deyil???

salamaleykum ay shia beli men tezeyem selefilikde texminen on il olar.

subut getirirem.salafilikde felsefe oxumaq Quran oxumaqdir ve ya felsefi dushunceler de Hadis oxumaqdir. Indi men haradan subut getirim ki Quran oxumaq ve ya hadis oxumaq icazelidir.

Allaha and olsun ki bizim alimler harada olmaqindan asili olmayaraq musiqini ve shekilleri haram buyururlar. O ki qaldi saudiyyeye arxayin ol orada da haram buyurublar. bes niye orada bu haramlar bash verir bax bu chox maraqli sualdir ve cavabi da budur ki bizim alimlerin irandaki alimler kimi salahiyyetleri yoxdur eger olsaydi qarshisini alardilar. saudiyyede bash verenlere gore yaziqlar olsun oranin hakimlerine. onlar tovbe etmeseler sheksiz ki her bir harama gore cavab vrecekler haqq hesab gununde. buna hech shubhemiz yoxdur.

indi gelek senin sonuncu suallarina ay tatar qardash.bizim eqideye gore ad gununu kechirmek bidetdir. burada bir hashiye chixmaq isteyirem ve muraciet edirem butun ad gunu kechiren hemvetenlerime yeni ekseriyyeti ozune muselman deyen qardashlarima.

/ay menim qardash ve bacilarim bu ad gunu haradan chixdi bele. arashdiranda gorursen ki bize bunu sovet dovrunde kafirlerin den rojdeniya adlandirdiqi merasimden alinib. adini ise nedense doqum gunu yox ad gunu kimi tercume edibler. birinci sehv doqum gununu tehrif edib ad gunu elemisiz. gelin siz menimle razilashin ki ushaqlara adlari doqum gununde verilmir. ya qabaqcada ve ya sonradan qoyulur ve bu da ferqli gunlere dushur. onda gerek biz iki defe stol achaq biri doqum gunumuzde biri de adimiz qoyulan gunde bu daki texmini olacaq. deqiq bilinmez ki ad ne vaxt qoyulub. yox eger bir oxumush savadli chixar ve deyer ki xeyr bu kafir ruslardan goturulme den rojdeniya deyil bu merasim qedimden qalib yeni yene de kafir olan turk xalqlarindan hansi ki hemen qedimi turkler ushaq doqulanda ona ad vermirler ve gozleyirler ki bu ushaq heddi buluqa chatsin ve ozune ad qazansin ve onu da qazandiqi adla chaqirirlar. meselen Yalinciq Beyrek Qazan ve s.ve bu ad gunu ele hemen ad gunudur deseler onlara da cavab budur ki onda niye bu ad gununu den rojdeniyada yeni doqum gunune teyin edirsiniz. yene de mecbur olub iki defe stol achmaq lazim gelecek. biri heddi buluqa chatandaki qazandiqi ad gununu ve bir de doqulduqu gunu . bashqa versiya varsa buyursun menijm uchun de maraqlidir. bashinizi aqritdiqim uchun uzr isteyirem ve tam semimiyyetle deyirem ki bu yazini ciddi yazdim .chunki bir yerde bunu danishanda mene dediler ki bizimle mezelenirsen and ichdim ki yox ciddi deyirem/

beli dovletin konstitusiya gununu de kechirmek biz selefilere gore ziddir. chunki biz selefileri konstitusiyasi Qurandir ve Quran gunu de qardashim lap yaxinlashir.

Bizim konstitusiyamiz olan Quran gunu yox gunleri ise qedir geceleridir .Hemen gecelerde bizim konstitusiyamiz olan QURANI KERIM nazil olub.

Taatar qardashim seni de bu saytda zehmet cheken butun qardashlarimizi da ister mohurle olsun ister mohursuz ister eli baqli olsun ister eliachiq qarshidan gelen ramazanin en gozel gunleri olan qedir geceleri munasibetile umumiyyetle ramazan bayraminizi tebrik edirem ve Allahdan bizim hamimiza hidayet vermesini ve Cennetde Ehli Beytle birge olmamizi nesib etsin. Amin.

bu qeder.

#94733 Terrorçu sələfilərdən iyrənc fətva!!!

Отправлено автор: jamaat 04 августа 2012 - 01:11 в Əqidə və fiqh

Ay salafimesele orsidir ki falsafanin ne oldugunu men sizin cavabinizdan bla basha dushurem ki siz anlamirsiz)))
Geribedir))) Felsefe sozu ela yunan sozudur ve yunan falsafasinde ne haram oldugunu mana deya bilersiz? zahmat olmasa)))

ay shiyə salamaleykum.mən yorulmadim sizə salam verməkdən inşallah bir gün gələr cavabimi eşidərəm.

1.Fəlsəfə (latınca, φιλοσοφία) — varlığın (yəni təbiət və cəmiyyətin), insan təfəkkürünün və idrak prosesinin tabe olduğu ən ümumi qanunauyğunluqlar haqqında elm.

indi isə mənə deyin zəhmət olmasa varliğin yəni təbiət və cəmiyyətin ,insan təfəkkürünün və ən nəhayət idrak prosesinin tabe olduğu ən ümumi qanunauyğunluqlar haqqinda elm Quran və Sunna deyil bəs onda nədir.???

2."Filo" və "sofiya" yunan sözləridir. "Sofiya" hikmət, "filo" isə sevmək deməkdir."Filosofiya" - "hikməti sevmək" mənasını verir. "Fəlsəfə" isə orta əsr şərq alimlərinin bu yunan sözünü ərəb dilinə uyğun demələrindən yaranıb.

indi isə mənə deyin görək mən də fəlsəfəyə hikmət demədimmi və ya hikmət də Quran və Sunna deyilmi???

3.sual verirsən ki fəlsəfədə nə haramdir cavab verirəm:

Fəlsəfəyə ilk kateoqriya anlayışını antik dövr yunan filosofu Aristotel gətirmişdir. İnsanın dünyanın dəyişdirilməsinə və dərk edilməsinə istiqamətlənmiş fəaliyyəti boyu təbii olaraq kateqoriyalar da dəyişir və formalaşır. Onların sayı çoxalır, məzmunu genişlənir. Fəlsəfədə əsas hesab olunan kateqoriyalar aşağıdakılardır:
Məkan
Zaman
Səbəb
Hərəkət
Kəmiyyət və keyfiyyət
Oxşarlıq və əkslik, ziddiyyət
Təkcə, xüsusi və ən ümumi
Mahiyyət və hadisə
Zərurət
Təsadüf
İmkan və gerçəklik
Məzmun və forma

indi isə mənə diqqətlə qulaq as ay tatar qardaş mən sizin alimlərin üç cildlik islamdünyagörüşü kitabini diqqətlə oxumuşam vaxtilə. orada yazilanlarla tam razilaşmasam da həmən kitabda alimləriniz çox gözəl şəkildə aristotelin və daha başqa yunan filosoflarinin yuxarida sadalanan kateqoriyalarin hər birinə ayrica təkzib veriblər və o filosoflarin şirk və küfrlərini çox məharətlə açiqlayiblar .Allah o alimlərə rəhmət etsin və günahlarini bagishlasin .Amin.

#94740 Terrorçu sələfilərdən iyrənc fətva!!!

Отправлено автор: jamaat 04 августа 2012 - 02:18 в Əqidə və fiqh

Siz salafilerde ne ucun acig aydin yazmizmirsiz ki, salafilerushaglar ucun insana oyuncaglari haramdir)))

salamaleykum.

biz selefilerde o oyuncaqlar haramdir ki onlarin gözləri achiq aydin olsun. qalan oyuncaqlar haram deyil. görürsən ki mənim profilimdəki shəkildə gözlər görsənmir.

sən də isə tam əksinə.

#94734 Terrorçu sələfilərdən iyrənc fətva!!!

Отправлено автор: jamaat 04 августа 2012 - 01:17 в Əqidə və fiqh

Ay salafi, Guranda hikmet var felsefe var amma sizin alimler(salafiler) falsafani haram buyurub. masalan eger sen deyirsen ki falsafa olarsasiz salafilre gore, onda meni basha sal gorek,bu ayede Allah ne demak isteyib. (Allah Ademi oz elleri ile yaratdi) bu ayede Allah ne demak isteyib??

\

salamaleykum ay şiə.

mən sənə söz verirəm ki bu sualina mütləq cavab verəcəm tezliklə inşallah.

#94900 Terrorçu sələfilərdən iyrənc fətva!!!

Отправлено автор: jamaat 10 августа 2012 - 07:09 в Əqidə və fiqh

P.S. əş-Şafeinin "Divan"ında gələn bu ifadələrdən başqa da çox maraqlı şerləri var. Məsələn, Əhl-beytlə (ə.s) təvəssül filan.

P.S.təvəssül barədə inshallah ayrica danishariq inshallah.

bu qədər.

#94735 Terrorçu sələfilərdən iyrənc fətva!!!

Отправлено автор: jamaat 04 августа 2012 - 01:35 в Əqidə və fiqh

Demak siz umumi insani deyerlere zidd cixirsiz?? Insan yaranib insan sevinmelidir, eger men oz anam ucun ve ya gizim ucun ad gunu kecirdiremse demak man Allaha sherik goshuram???? Hardan subut var sizdeki ad gunu kecirtmek olmaz?? eger desan ki peygambar ad gunu kecirtmeyib, onda gerek men de sene deyim ki peygambar sizin salafi egidesine gore bigini gixib ve eba geyinib ve hec vaxt uzunu girxmayib ve hec vaxt shalvar koynek geyinmeyib hec vaxt stolda kresloda eyleshmeyib(sizin salafiler ise bunlarin hamisini edirler. mene subut getir

salamaleykum .

deməli biz umumi insani deyerlere nəinki zidd çixmiriq əksinə islama kənardan gətirilmiş dəyərlərə qarşi çixiriq!!

yazirsan ki insan yaranib ki sevinsin. Allah subhanahuvataala isə öz kitabinda deyib ki O insani yaradib ki insan yalniz Allaha ibadət etsin. O ki qaldi sevinməyə insan Rəbbinə itaət etdikdə sevinər üsyan etdikdə isə kədərlənər. daha doğrusu kədərlənməlidir.

sonra yazirsan ki "eger men oz anam ucun ve ya gizim ucun ad gunu kecirdiremse demak man Allaha sherik goshuram????" cavab çox sadədir : xeyir tatar qardaş sən bu əməlinlə şirk etmirsən ,yalniz bidət edirsən.!!!! daha doğrusu bu mərasimi islamdan bilirsənsə bidət edirsən ,islamdan bilmirsənsə kafirlərə bənzəməklə ittiham olunacaqsan.əgər cahil deyilsənsə. cahilsənsə hansi ki mən bunu dushunmurem onda məsələnin hokmu dəyishir.

sonra sorushursan ki "eger desan ki peygambar ad gunu kecirtmeyib, onda gerek men de sene deyim ki peygambar sizin salafi egidesine gore bigini gixib ve eba geyinib ve hec vaxt uzunu girxmayib ve hec vaxt shalvar koynek geyinmeyib hec vaxt stolda kresloda eyleshmeyib(sizin salafiler ise bunlarin hamisini edirler. mene subut getir" bu suallarinin cavabini sənə qabaqca yazmişam ona görə də təkrar yazmaq istəmirəm .əgər sən istəsən mən yazdiqlarimi kopyalayib bura qoyaram.

#94928 Terrorçu sələfilərdən iyrənc fətva!!!

Отправлено автор: jamaat 12 августа 2012 - 05:52 в Əqidə və fiqh

Jamaat. Tuxta meyxana deyenler kimi ne geldi tapib dowuyursen teki soz olsun )

sən məni niyə təhqir edirsən ki. arxayinsan ki mən sənin kimi tərbiyəsizlik etməyəcəm. mən sənə gör nə deyirəm .sən bu cümlələrinlə özün də etiraf edirsən ki meyxananin tuxta və ya tuxta olmayanini ayird edə bilirsən . ona görə də sən get bashin nədən yaxshi chixir o məkana. sən orada bomba oğlan olacaqsan. mən sənə axirinci dəfə xəbərdarliq edirəm öz əxlaqsizliğinla Əhli Beyti biyabir etmə. Elə et ki sənə shəfaət verə bilsinlər. Mənim qənaətimə görə onlar əxlaqsizlara shəfaət verməyəcəklər.

#94736 Terrorçu sələfilərdən iyrənc fətva!!!

Отправлено автор: jamaat 04 августа 2012 - 01:50 в Əqidə və fiqh

AY SALAFI MENE SUBUT GETIR KI SHIYLER SIZ SALAFILERE GARDASH SAYILIR))) MENE SALAFI ALIMLERINDEN SUBUT GETIR KI SHIYELER GARDASHDIR)))

SALAMALEYKUM AY ŞİƏ SUBUT GETİRİREM: BİZ SELEFİLERE GÖRƏ İNSAN SHEHADETİ DEMEKLE İSLAMA DAXİL OLUR. BİZ SELEFİLERE GÖRƏ BÜTÜN MÜSƏLMANLAR QARDAŞDİRLAR. ALLAHA AND OLSUN Kİ ŞİƏLƏR DƏ SHƏHADƏT GƏTİRDİKLƏRİNƏ GÖRƏ SELEFLER ONLARİ ÜMMETDEN SAYİR VE İSLAM DAİRƏSİNDƏ OLDUĞUNUZA GÖRƏ DƏ QARDASHİMİZSİNİZ.NƏ VAXT İSLAM DAİRƏSİNDƏN ÇİXSANİZ ONDA SİZ NƏİNKİ QARDAŞLİQDAN DA ÇİXACAQSİNİZ.

O Kİ QALDİ ALİMLƏRİMİZDƏN DƏLİL GƏTİRİM BUNU YALNİZ O VAXT GƏTİRƏCƏM Kİ SƏN MƏNƏ DƏLİL GƏTİRƏCƏKSƏN Kİ SƏLƏF ƏQİDƏSİNƏ GÖRƏ ŞİƏLƏR MÜSƏLMAN SAYİLMİRLAR.

SƏN QƏRİBƏSƏN . MƏN SƏNƏ SƏMİMİ OLARAQ QARDAŞ DEYİRƏM SƏN İSƏ İNCİYİRSƏN. SƏN SHƏHADƏTİ TƏRK ETMƏYİNCƏ VƏ YA İSLAMDAN ÇİXAN ƏMƏL ETMƏYİNCƏ VƏ O ƏMƏLİN SƏNƏ HUCCET OLARAQ GƏTİRİLMƏDİKCƏ SƏN DƏ OHÜCCETİ ANLAMDİQCA VƏ ANLADİQDAN SONRA YENƏ DƏ İSLAMDAN ÇİXARAN ƏMƏL ETMƏDİKCƏ MƏN SƏNƏ QARDAŞ DEYƏCƏM. SENİN XOSHUNA GƏLSƏ DƏ GƏLMƏSƏ DƏ.

#94930 Terrorçu sələfilərdən iyrənc fətva!!!

Отправлено автор: jamaat 12 августа 2012 - 06:01 в Əqidə və fiqh

Jamaat qardaş,sənə dedim ki,çox məsələləri bilmirsən və səthi məlumatın var.Ona görə də bu cür mübahisələrə girişməyin məsləhət deyil.Xüsusən,sufilik,bidəti həsənə,təvəssül kimi mövzularda.

salamaleykum Muhaqqiq qardash. ola bilər ki mən chox məsələləri bilmirəm. ancaq etiraf etməliyəm ki sufiliyin ,bidətin və təvəssülün mahiyyətinin nədən ibarət olduğunu bilirəm. inshallah bir dəfə görüshərik və bunlarin hər biri barədə fikir mubadiləsi edərik. təkrar edirəm mahiyəti barədə.

bu qədər.

#94737 Terrorçu sələfilərdən iyrənc fətva!!!

Отправлено автор: jamaat 04 августа 2012 - 02:02 в Əqidə və fiqh

Hal hazirda dunyada sen deyan o gadar da salafilerin hormeti yoxdur, cunki salaf egidesi ila yashadin garak sahrada yashayasan)))

Salamaleykum.

bəli mən səninlə raziyam .hazirda dünyada seleflerin hörməti yoxdur. səbəbi də o deyil ki biz hörmətsizik. səbəbi odur ki bizə hörmət etməli olanlar bizə qarşi cəbhə qurublar. bu cəbhəni adi sunni -şiə cəbhəsidir. Allah siz məzhəbpərəst sunnilərə və şiələrə hidayət versin ki biz sələfilərin hansi əqidədə olduğunu dərk edəsiniz.

Allaha and içirəm ki Peygəmbərin sallallahualeyhivaalihivassalamin və Ehli Beyt anhumanin yolunu getdiyimiz üçün hörmətimiz yoxdur. Bizim hğrmətimiz yalniz Allah subhanahuvataalanin yanindadir ki bu da bizə kifayət edər.

#94932 Terrorçu sələfilərdən iyrənc fətva!!!

Отправлено автор: jamaat 12 августа 2012 - 06:11 в Əqidə və fiqh

Salam ay salafi. mene subut ela ki biz shiyeler salaf egidesine gore musalmanig.

vaaleykumasalam ay tatar qrdash. mən Allaha and ichirəm ki siz shiələr sələf əqidəsinə görə müsəlman sayilirsiniz. hansi sələfi bunun əksini deyirsə o mənə sübut eləsin ki shiələr müsəlman deyil.

bu qədər.

#94738 Terrorçu sələfilərdən iyrənc fətva!!!

Отправлено автор: jamaat 04 августа 2012 - 02:05 в Əqidə və fiqh

Yeri galmshken Misirde Nur partiyasi(salafiler) seckilere gedirler, bu uzdur?

salamaleykum.

onlar ixvanlardir.

#94934 Terrorçu sələfilərdən iyrənc fətva!!!

Отправлено автор: jamaat 12 августа 2012 - 06:17 в Əqidə və fiqh

Biz shiyeler deyirik ki, Xeyir Allahdandir amma sher insandan(siz salafilerde de ise tersinedir)
Subut getir mene zahmat olmasa.

biz de siz de deyirik ki Xeyiri de sheri de Allah yaradib. bu barədə bizdə ixtilaf yoxdur. kim ixtilaf etsə islamdan chixar. təbii ki hüccətdən sonra.

bu qədər.

Рейтинг@Mail.ru