Перейти к содержимому

Публикации jamaat

331 публикаций создано jamaat (учитываются публикации только с 23-мая 23)

#94839 Terrorçu sələfilərdən iyrənc fətva!!!

Отправлено автор: jamaat 07 августа 2012 - 18:44 в Əqidə və fiqh

Qardaş sənə deyəndə ki, sufilik nədi bilmirsən gərək razılaşardın.

salamaleykum.

mən razilashmadim və düz də etdim.

#94837 Terrorçu sələfilərdən iyrənc fətva!!!

Отправлено автор: jamaat 07 августа 2012 - 18:42 в Əqidə və fiqh

Çünki onlarda oynamaq filan da zapodlo deyil.

salamaleykum.

master_ier' qardash bəli düz deyirsən sələflərdə oynamaq filan da zapodlo deyil. sələflərdə zapodlo olan bidet etməkdir. o ki qaldi oynamaq filana bax mən deyim sən də və bashqalari da bilsin ki sələflərdə bu haramdir zapadlo yox.

#94836 Terrorçu sələfilərdən iyrənc fətva!!!

Отправлено автор: jamaat 07 августа 2012 - 18:38 в Əqidə və fiqh

Bəlkə bidətçi sələfilərdəndi?

salamaleykum.

sənə nə oldu belə ' 'master_ier qardash. nə tez qocaldin sən? hech bidətchi sələf demək olar. necə ki isti dondurma olmur elə də bidətchi sələf olmur. ona görəki dondurmaya isti sözü yarashmadiği kimi sələfə də bidət sözü yarashmir. sələf ki bidət etdi olur ya xavaric ya da sufi və ya hənəfi və s. sələf bidət edəndə yalniz rafizi və ya shiə ola bilmir.

bu qədər.

#94834 Terrorçu sələfilərdən iyrənc fətva!!!

Отправлено автор: jamaat 07 августа 2012 - 07:34 в Əqidə və fiqh

Hələ sufiliyin nə olduğunu öyrən,kiminlə dost kiminlə düşmən olunması lazım olduğunu öyrən

salamaleykum.

mən öyrəndim və belə qənaətə gəldim ki sufi olmağin nəticəsi belə olur .

Allah sizi de bizi de bu sufilerden qorusun inshallah.

#94833 Terrorçu sələfilərdən iyrənc fətva!!!

Отправлено автор: jamaat 07 августа 2012 - 07:08 в Əqidə və fiqh

Hələ sufiliyin nə olduğunu öyrən,

slamaleykum.

deyirsən ki sufiliyi öyrənim. bax sufilər bunlardir mən bu sufilərdən nə öyrənim?

#94832 Terrorçu sələfilərdən iyrənc fətva!!!

Отправлено автор: jamaat 07 августа 2012 - 06:57 в Əqidə və fiqh

İbn Kəsir bunlarla eyni əqidədə olmayıb.O Əşari idi və bunlar kimi Şəfaəti şirk saymırdı.Təfsirində bunlara görə şirk və bidət olan bir çox məsələyə yer verib.

İbn teymiyyə fəlsəfəni haram saymasına baxmayaraq özü fəlsəfədən az istifadə etməyib.Ümumiyyətlə onun bir-birini təkzib edən fikir və əməlləri az olmayıb.

salamaleykum.

qardash seni aldadiblar.

ibn kesir ibn teymiyyenin xas telebesi olub ve hal-hazirda əlimizdə olan təfsirlərin arasinda yəni sələf əqidəsinin ən chox istifade etdiyi tefsir de ibn kesirindi.

bu qədər.

#94831 Terrorçu sələfilərdən iyrənc fətva!!!

Отправлено автор: jamaat 07 августа 2012 - 06:53 в Əqidə və fiqh

Hələ sufiliyin nə olduğunu öyrən,kiminlə dost kiminlə düşmən olunması lazım olduğunu öyrən sonra boşboğazlıq edərsən.

salamaleykum.

mənə boshboğaz dediyine göre haqqimi sene halal edirem. lakin senden xahish edirem bir de meni tehqir etme.

o ki qaldi sufilərə buyurun baxin görün mən bu sufi ilə nece dost olum ? xoshunuza gelirse qoy sizin dostlariniz olsun bi sufiler.

#94830 Terrorçu sələfilərdən iyrənc fətva!!!

Отправлено автор: jamaat 07 августа 2012 - 06:46 в Əqidə və fiqh

Men dedim axi, Camaat Azerbaycan xalgi siz salafilerden iyrenir, niye?? Cuni siz 20 yanvar shehidlerini yad elamirsiz. Bu Allahada xosh getmez.Meger 20 yanvar gunu camaat arag icir ve ya regs edir??? Ay salafi, besdirin salaf cavabi ile yazdinda))) bir az mentigide ishlatmak pis olmazdi))

salamaleykum.

sen ne danishirsan ay shiə.

1. İmam Huseyn(r.a) da shehid intihar ednler de shehid?

2.unutma əməllər niyyətə görədir. kim ki Ləiləhəilləlləhə görə ölübsə shəhiddir. qalanlarinna isəAllah rəhmət eləsin.

3.O ki qaldi xalqin bizden iyrenmeyine darixmayin chox kechmez ki həmən bu xalq pirlerden iyrenecek inshallah.

4.o ki qaldi məntiqə bəli məntiq deyir ki insan kimin uğrunda ölersə onun da shəhididir.

bu qədər.

#94829 Terrorçu sələfilərdən iyrənc fətva!!!

Отправлено автор: jamaat 07 августа 2012 - 06:39 в Əqidə və fiqh

Vay vay. Sufilerle bir yerda namaz gilmirsiz?)))) Dagestanda sufilere gardash deyirsiz)))

salamaleykum. bəli biz məhkum olunmushuq sufilərə də sizə də zahiren muselman demeye.

#94828 Terrorçu sələfilərdən iyrənc fətva!!!

Отправлено автор: jamaat 07 августа 2012 - 06:37 в Əqidə və fiqh

camat cox gozel bilir sizin egideniz necadir)))

salamaleykum.

kashki bileydiler ay tatar qardash. bizim arzumuz da ele budur.

#94827 Terrorçu sələfilərdən iyrənc fətva!!!

Отправлено автор: jamaat 07 августа 2012 - 06:33 в Əqidə və fiqh

salaf egidesine gore shiyeler mushrik sayirlar duzdur???

salamaleykum.

xeyr.selef eqidesine göre shiələr müsəlman sayilr!!!.

#94826 Terrorçu sələfilərdən iyrənc fətva!!!

Отправлено автор: jamaat 07 августа 2012 - 06:31 в Əqidə və fiqh

Azerbaycanda 99 faiz salafi olan uzun saggal ve gisa shalvar bir genc evlenmek isteyende mutlag shalvarin balagini uzadir ve saggalini girxir.

salamaleykum.

yene de sher atirsan?! bir dene qiza gore shalvarin balağini uzadarlar ve ya saqqal qirxarlar. belə ednler varsa tovbe etsinler.yoxdursa tatar qardash sen tovbe et.

#94825 Terrorçu sələfilərdən iyrənc fətva!!!

Отправлено автор: jamaat 07 августа 2012 - 06:24 в Əqidə və fiqh

bax ela buna gore siz salafileri Azerbaycanda sevmirler va harada gorduler mezemmet edib laga goyurlar.

salamaleykum.

biz seleflerin lağa qoyulmağimiz ve vətənimizdə sevilməməyimiz ,məzəmmət olunmağimiz ilk baxishdan xosha gələn olmasa da ,lakin shərəflidir. bilirsinizmi niyə shərəflidir?ona görə ki əgər biz sevilseydi demeli sizi razi salan ishler görmeli olacaqdiq və nəticə etibari ilə sizlərdən sechilməyəcəkdik. lakin Rəbbimiz bizim sechilməyimizi istəyir.ona görə də kusura baxmayin biz sizi yox Rəbbimizi razi salmaği sechdik. Eybi yoxdur. Peyğəmbərimizi də öz vətənində sevmədilər, məzəmmət etdilər və lağa da qoydular. İndi bildinizmi bizi niyə sevmirlər.Allaha and olsun Peyğəmbərimizin yolunu getdiyimizə görə diskriminasiya olunuruq bu millət tərəfindən. İnshallah Allah bizim millətimizə hidayət verər ya da biz də hicrət ederik buradan. Allahin yeri genishdir.

bu qədər.

#94824 Terrorçu sələfilərdən iyrənc fətva!!!

Отправлено автор: jamaat 07 августа 2012 - 06:13 в Əqidə və fiqh

demak sizin salafilere gore biz Azerbaycan ehli islamda azmishdig???

salamaleykum. bəli ,demək bi selefilere göre bizim həmvətənlərimiz olan ata-babalarimiz məzhəbpərəst olduqlarina görə islamda azmishdilar ,sovet döneminde ise umumiyyetle mezhebler unudulmushdu ve xususile pirperestlik inkishaf etmishdi. indinin özündə də elə bir kənd və elə bir region yoxdur vətənimizdə ki ,oranin özünə məxsus pirləri olmasin, ocaqlari olmasin .chox maraqlidir ki hər xəstəliyi chözən pirlərimiz var, ocaqlarimiz var. bəzi pirlər də var ki orada hech qəbir də yoxdur. məsələn xidirzinda pirində və baba dağindaki məshhur prdə hech yalandan da olsa qəbir də yoxdur.istər özlərinə sunni deyen zonalarimiz istərsə də shiyə deyən zonalarimiz nəinki islamda azmishdilar ,hətta chox azmishdilar. bax qardashim selefiler azərbaycana gələndə bir bu pirləri gördülər bir də bu pirləri qoruyan keshikchilerini. ne ise Allah bizim millətimizə hidayət versin .Amin.

#94823 Terrorçu sələfilərdən iyrənc fətva!!!

Отправлено автор: jamaat 07 августа 2012 - 06:01 в Əqidə və fiqh

Mende deyirem siz salafi agidasine gore peygambar yazib oxuya bilmeyib amma siz salafiler yazirsiz ve oxuyursuz, demak siz bidet edirsiz???

salamaleykum. biz selefi əqidəsinə görə peyğəmbər yazib oxuya bilməyib,biz sələfilərsə yaziriq və oxuyuruq, demək bidet etmirik. chunki peyğəmbər istəyərdi ki ümmet hamisi yazib oxuya bilsin.Özü isə yazib oxumadan da hər sheydən xəbərdar olmaq imkanina malik idi Allah terefinden.

ay shiyə sonra da gileylənirsən ki mən yorğun oluram,bax belə suallara cavab verəndə həqiqətən də yoruluram. nə isə.

bu qədər.

#94822 Terrorçu sələfilərdən iyrənc fətva!!!

Отправлено автор: jamaat 07 августа 2012 - 05:54 в Əqidə və fiqh

Ay salafi, sizin oz sozunuzdur ki, eger peygambar ne etmeyibse bizde etmerik)))

salamaleykum ay shiə, bəli bizim sözümüzdür ki ,eger peyğəmbər ibadət sayila biləcək nə etməyibsə biz də etmərik. daha sən dediyin kimi yox.

bu qədər.

#94821 Terrorçu sələfilərdən iyrənc fətva!!!

Отправлено автор: jamaat 07 августа 2012 - 05:48 в Əqidə və fiqh

Vay deyasan hagigeten senin yorgunlugun gorsenir)))

salamaleykum.

bəli qardashim mən hərdən yoruluram. səbəbi isə ikinin üstünə iki gələndə onun dörd olmağini sübut ederkən olur.

P.S. Yorulmayan yalniz Allahdir.

#94820 Terrorçu sələfilərdən iyrənc fətva!!!

Отправлено автор: jamaat 07 августа 2012 - 05:47 в Əqidə və fiqh

salamaleykum.

#94819 Terrorçu sələfilərdən iyrənc fətva!!!

Отправлено автор: jamaat 07 августа 2012 - 05:43 в Əqidə və fiqh

Bu bidetdir))))
Saudiyyada gadinlara mashin surmek haramdir)))

Bu bidet deyil!!!!.

saudiyyada qadinlara mashin surmek haram deyil. sadece olaraq icaze verilmir mueyyen sebeblere göre.

senin demeyinden bele chixir ki saudiyyede hicab geyinmek de haramdir. chünki yerli qadinlar hamisi niqabda olurlar müeyyen sebeblere göre. orada eger niqasiz qadin görsen yeni hicabda bil ki ya gelmedir ya da ki azad deyil.

#94818 Terrorçu sələfilərdən iyrənc fətva!!!

Отправлено автор: jamaat 07 августа 2012 - 05:38 в Əqidə və fiqh

Vay))) Ay salafi onlar ixvan deyil))) Misirde Nur partiyasi. yaxshi yaxshi arashdirin)))
deyasan siyasetden bela xabariniz yoxdur?

salamaleykum.

yenə də səni aldadiblar.

arashdirmağa ehtiyac yoxdur. selef ki bashladi syasətlə məshğul olmağa həmən olur ixvan. bildinmi qardashim bax misirdəki nur partyasi siyasətə qoshulan kimi oldu zülmət partiyasi və bashladi ixvanliğa.

o ki qaldi siyasətdən xəbərimin olmamağina chox təəssüf ki xəbərim var kash ki siyasətə ayirdiğim illərimi dinimizə həsr edeydim.

bu qədər.

#94817 Terrorçu sələfilərdən iyrənc fətva!!!

Отправлено автор: jamaat 07 августа 2012 - 05:32 в Əqidə və fiqh

Bax men Shiye,

5-gabul edirem ki Xeyir Allahdandir sher insandandir

salamaleykum.

qardashim xeyir də shər də Allahdandir. yəni xeyiri də shəri də yaradan Allah subhanahuvataaladir.

bu məsələni yaxshi öyrən qardashim. bu əqidə məsələsidir və burada chashmaq olmaz.

bu qədər.

#94816 Terrorçu sələfilərdən iyrənc fətva!!!

Отправлено автор: jamaat 07 августа 2012 - 05:29 в Əqidə və fiqh

Bax men Shiye,

4-gabul edirem ki Allah edaletlidir

salamaleykum.

düz edirsən ki Allahi ədalətli bilirsən. kim əksini təsdiq edirsə o kafirdir.

bu qədər.

#94815 Terrorçu sələfilərdən iyrənc fətva!!!

Отправлено автор: jamaat 07 августа 2012 - 05:26 в Əqidə və fiqh

Bax men Shiye,

3-Gebul edirem ki 14 masum var

salamaleykum.

mən də sənin yerinə olsaydim qəbul edərdim.

Əlhəmdulilləh ki mənə görə sələfin icmasi məsumdur. yəni sələflər ki hər hansi bir məsələdə icma etdilər bax həmən məsələ xətasizdir.

məsələn hər hansi bir sələfi xətadan və səhvdən uzaq deyil ,lakin səhabələr hansi məsələdə ittifaq ediblərsə bax həmən məsələnin özündə xəta ola bilməz.

bu qədər.

#94814 Terrorçu sələfilərdən iyrənc fətva!!!

Отправлено автор: jamaat 07 августа 2012 - 05:18 в Əqidə və fiqh

Bax men Shiye,

2-Omer Abu Bakri Osmani sevmirem

salamaleykum.

mən də sənin yerinə olsaydim sevməzdim. kim peyğəmbərin vəsiyyətinə müxalif olanlari sevər ki.

lakin Əlhəmdulilləh ki mən sənin kimi düshünmürəm.

bu qədər.

#94807 Terrorçu sələfilərdən iyrənc fətva!!!

Отправлено автор: jamaat 07 августа 2012 - 02:52 в Əqidə və fiqh

Ne ucun siz salafiler deyirsiz ki sherde xeyirde Allahdandir??? Bunu cavab ver zahmat olmasa))

salamaleykum.

sən məni təəccübləndirdin. necə yəni " Ne ucun siz salafiler deyirsiz ki sherde xeyirde Allahdandir???". Bunu ona görə deyirik ki bu belədir və bashqa cür deyən kafirdir. Hech müshriklər də bunu inkar etmirlər .

mənə elə gəlir ki sən məsələni basha düshməmisən və ya sənə səhv basha saliblar. mən sənə izah edim və inaniram ki sən də bizi kimi deyəcəksən.

biz sələfilər deyəndə ki xeyir de sher de Allahdandir qəsdimiz odur ki yəni yaradilish baximindan xeyiri de yaradan və sheri də yaradan Allahdir. dəlilimiz də odur ki biz Allahdan bashqa yaradan tanimiriq və bayaq dediyim kimi yalniz atəshpərəst olmaq lazimdir ki deyəsən ki xeyir allahi ayridir shər allahi isə ayri və bunu deyəndən sonra da olursan kafir və tovbe etməsən də olursan əbədi Cəhənnəmlik.

Mən inaniram ki shiələr də bu cür düshünürlər. Yəni biz sələfilər kimi. sən isə yəqin ki nəyisə səhv salmisan və inshallah ki sən də xeyirin və shərin Allahdan olduğunu qəbul edirsən.

Рейтинг@Mail.ru