Перейти к содержимому

Публикации jamaat

331 публикаций создано jamaat (учитываются публикации только с 14-мая 23)

#95113 Terrorçu sələfilərdən iyrənc fətva!!!

Отправлено автор: jamaat 20 августа 2012 - 05:21 в Əqidə və fiqh

Onların da nümayəndəsi gəlib deyər ki, bəs xeyirdimi "sələfilərdən sayan"? Elə bizik də sələfi.

birincisi chox böyük ehtimalla onlar terorchu sözündən qürur duyurlar.

ikincisi shərt o deyil ki kimsə desin ki mən sələfiyəm. shərt odur ki o bunu sübut etsin.

üchüncüsü də chox təəssü ki sən sələfin nə olduğunu bilmirsən. bilsəydin bunu yazmazdin. inshallah ki nə vaxtsa bilərsən sələfilik nədir. sələfilərin bu mövzu ilə əlaqədar bircə əlamətini deyirəm səninchün və sələfiləri terrorda ittiham edənlər üchün. Mən bəyan edirəm və Allaha da and ichirəm ki sələf əqidəsi terrorun əleyhinədir və bir dənə də alim tapa bilməzsiniz ki indiki terror aktlarini dəstəkləsin. əksinə onlar cavanlari planetin hər yerində olan teror aktlarindan uzaq durmağa chağirirlar və bəyan edirlər ki o qruplashmalar hamisi sheytanin ordularidir. bundan sonra da biz sələfiləri terrorchu adlandiracaqsansa daha sənə sözüm yoxdur.

P.S. onu da bildirim ki mən o dərəcədə cəfəri məzhəbini bilirəm ki nə qədər özünə shiə deyən olsa da mən onlarin cəfəri məzhəbindən olmadiqlarini onlarin özlərinə belə sübut edə də bilirəm .bəs necə olur ki sən sələfə bələdəm deyirsən və bununla belə deyirsən ki birdən onlarin da nümayəndələri gəlib nəsə iddia edər və filan beshmekan.nə isə...

bu qədər.

#94738 Terrorçu sələfilərdən iyrənc fətva!!!

Отправлено автор: jamaat 04 августа 2012 - 02:05 в Əqidə və fiqh

Yeri galmshken Misirde Nur partiyasi(salafiler) seckilere gedirler, bu uzdur?

salamaleykum.

onlar ixvanlardir.

#95516 Terrorçu sələfilərdən iyrənc fətva!!!

Отправлено автор: jamaat 09 сентября 2012 - 23:52 в Əqidə və fiqh

Jamaat deyesen dash mohkem deyib bashina shokun tesirinden yaddashin itib.eybi yoxdu amma ,ders olsun sene bir de bele basindan boyuk sehv etme.

Allahin iznilə yaddashimdan shikayətim yoxdur. o ki qaldi dashin təsirinə hərchənd ki mənə dəyməyb, yox əgər dəyibsə də dashin yarasi tez sağalir.

vay sənin halina ki bu qədər lənətin altindan necə chixaracaqsan özünü və əzizlərini.

#94739 Terrorçu sələfilərdən iyrənc fətva!!!

Отправлено автор: jamaat 04 августа 2012 - 02:13 в Əqidə və fiqh

Bir dene de sual verim)) Neye gore salafilere gore gadinlar mashin sure bilmezler??

salamaleykum.

səni yenə aldadiblar. qadağani saudiyyede müəyyən səbəblərə görə qoyublar. arxayin ol o səbəb qadinlarin mashin sürməsinin haram olmasi deyil.

əgər sələfin bu məsələdə hökmünü bilmək istəyirsənsə buyur:

Qadının maşın sürməsinin hökmü

Sual: Qadının maşın sürməsinə icazə verilirmi?

Cavab: Bir halda ki, qadına dişi (uzunqulağın) üzərində getmək icazə verilir, ohalda ona maşın sürmək də icazəlidir.

Sual verən: Lakin uzunqulaq ilə maşın arasında fərq var axı.

Şeyx Albani: Hansı (qadını) daha çox örtür (gizlədir)-uzunqulaq üzərində getməkyoxsa maşında? Mən maşını (maşın sürməyi) təklif edərdim.

www.alalbany.org
<br style="mso-special-character:line-break"><br style="mso-special-character:line-break">

Muhammad Nasiraddin əl Albani

#95507 Terrorçu sələfilərdən iyrənc fətva!!!

Отправлено автор: jamaat 09 сентября 2012 - 22:49 в Əqidə və fiqh

muaviyenin elinden su icenden gozlemirem de

ƏGƏR MƏN MUAVİYYƏNİ HAQLİ BİLİRƏMSƏ ALLAH MƏNƏ LƏNƏT ETSİN. İMAMLA OLAN MUHARİBƏDƏ HAQLİ ƏLİ R.A. idi.

yox əgər mən muaviyyənin əlindən suichən deyiləmsə Allahsubhanahuvataala sənə lənət etsin.

Amin.

#94740 Terrorçu sələfilərdən iyrənc fətva!!!

Отправлено автор: jamaat 04 августа 2012 - 02:18 в Əqidə və fiqh

Siz salafilerde ne ucun acig aydin yazmizmirsiz ki, salafilerushaglar ucun insana oyuncaglari haramdir)))

salamaleykum.

biz selefilerde o oyuncaqlar haramdir ki onlarin gözləri achiq aydin olsun. qalan oyuncaqlar haram deyil. görürsən ki mənim profilimdəki shəkildə gözlər görsənmir.

sən də isə tam əksinə.

#95111 Terrorçu sələfilərdən iyrənc fətva!!!

Отправлено автор: jamaat 20 августа 2012 - 03:49 в Əqidə və fiqh

Səhabələr ictihadın hansı şərtlərinə cavab verdilər ki, bu icazə onlara verilir?

etiraf edirəm ki mən bu shərtləri burada bir iki cümlə ilə yaza bilmək iqtidarinda deyiləm.

bu genish mövzudur.

inshallah bu mövzuya qaydariq Allahin iznilə.

#94741 Terrorçu sələfilərdən iyrənc fətva!!!

Отправлено автор: jamaat 04 августа 2012 - 02:24 в Əqidə və fiqh

Siz salafilere gore peygabar(s0savadsiz olub???))))

salamaleykum.

biz selefilere göreə peyğəmbər sallallahuvaaleyhivaalihivassalam savadli olub yalniz yazib oxuya bilməyib. savad bashqa sheydir yazib oxumaq bashqa shey qardashim.

savadsiz o kəsə deyilir ki məsələn yazib oxumaği öyrədirsə oda ki qabiliyyəti çatmir öyrənməyə və savasdsiz sayilir. lakin peyğəmbərimiz bu cür savadsizliqdan uzaqdir. ona yazmaği və oxumaği öyrədən olsaydi vallahi ərəbin ən dahi xəttati olardi. necə ki subut edib ki nədən yapishibsa onu ən kamil formada edib.

bu qədər.

#95505 Terrorçu sələfilərdən iyrənc fətva!!!

Отправлено автор: jamaat 09 сентября 2012 - 22:42 в Əqidə və fiqh

amma inanmiram etirafi basarasan.

sən inanmasan da mən ətrafli yazacam.

maraqlananlar üchün ətrafli yaziram. bu adam oturduğum yerdə məni bu mövzudan dəvət etdi bashqa bir mövzuya və mən də onun təklifini qəbul edib getdim tatarin achdiği mövzuya və bunun suallarina cavab verdim və cavablarim da davam edirdi .bu adam nədənsə narazi idi və mən Allaha and ichirəm ki bunu hech cür anlamiram ki , mənim günahim nədir. bundan sonra mən bir sharin Allahin oğlu haqqindaki sherindən kupletlər yerləshdirdim vchatda. arif də bunun əvəzinə imamlar haqqinda sherlər yazdi və nədənsə bildirdi ki guya mən imamlarin adini eshidəndə narahat oluram. mən chatda yazdim ki sən mürəkkəb cahilsən və o da mənə nasibi və vələduzina dediki bəs mən niyə onun suallarina cavab vermirəm və s. mənə nədə ittiham etdiyini isə rabitəsiz sözlərlə bildirir. guya mən publikaya oynayiram və s.

bu qədər.

P.S .indi isə shiələrə müraciət edirəm. siz deyin görüm mənim hansi sözlərim arifə qarshi təhqirdir,və ya hansi sözlərim imamlarin əleyhinədir. əgər siz mənə bildirsəniz mənim arifə qarshi təhqirlərimi,mən söz verirəm ki,günahimi etiraf edəcəm.

bu qədər.

#94742 Terrorçu sələfilərdən iyrənc fətva!!!

Отправлено автор: jamaat 04 августа 2012 - 02:30 в Əqidə və fiqh

COX GERIBEDIR)))
Ay salafi, demak sizce salaf egidesi Azerbaycana gelmemishden gabag Azerbaycanda islam yox idi??
Amma duzunu yaziz, zahmat olmasa.

salamaleykum ay şiə.

deyirsən ki düzünü yazim mən də tamsəmimi deyirə ÇOX QƏRİBƏ olsa da bəli ,demək sələf əqidəsi Azərbaycana gəlməmişdən qabaq Azərbaycanda əsil islam yox idi. Olan yalniz bidet ve hurfelerle dolu islam idi.

#95511 Terrorçu sələfilərdən iyrənc fətva!!!

Отправлено автор: jamaat 09 сентября 2012 - 23:06 в Əqidə və fiqh

.deyesen osman el xamis de senin profilindi.moderator yoxlayar bunu da .suala cavab yaz selefilere suallar movzusunda.artistliyini basga yerde ifa edersen.gozleyirik

bax sən məni üzədurmaqda ittiham etdin və nədənsə üzümə durusan ki osman mənim profilimdi. bax görürsənmi indi kim adamiin üzünə yalandan durub shərləyir və sonra da aliment teleb edir? sən islah olunmaqdan chox uzaqsan.üzr istəmək əvəzinə shər dalinca shər atirsan. yaziqlar olsun sənə. imamlar hechkimə zülm etməyiblər .sən kimdən öyrəndin bu zülmü. mən səni əhli beyt yoluna dəvət edirəm. chalish chashma daha.

#94743 Terrorçu sələfilərdən iyrənc fətva!!!

Отправлено автор: jamaat 04 августа 2012 - 02:35 в Əqidə və fiqh

Cox insanlar eslen ela bilirdiler ki salafizm ela sunnizm demakdir amma gorduler ki yox bu bela deyil,

salamaleykum.

bəli düz buyurursan onlar səhv bilirdilər selefiliyi sunnizm bilməkdə. və Allahin iznilə sonra başa düshdülər ki yox bu belə deyil. və düz də başa düşdülər .Kash ki Allahin Dinini də elə başa düşəydilər.

#94737 Terrorçu sələfilərdən iyrənc fətva!!!

Отправлено автор: jamaat 04 августа 2012 - 02:02 в Əqidə və fiqh

Hal hazirda dunyada sen deyan o gadar da salafilerin hormeti yoxdur, cunki salaf egidesi ila yashadin garak sahrada yashayasan)))

Salamaleykum.

bəli mən səninlə raziyam .hazirda dünyada seleflerin hörməti yoxdur. səbəbi də o deyil ki biz hörmətsizik. səbəbi odur ki bizə hörmət etməli olanlar bizə qarşi cəbhə qurublar. bu cəbhəni adi sunni -şiə cəbhəsidir. Allah siz məzhəbpərəst sunnilərə və şiələrə hidayət versin ki biz sələfilərin hansi əqidədə olduğunu dərk edəsiniz.

Allaha and içirəm ki Peygəmbərin sallallahualeyhivaalihivassalamin və Ehli Beyt anhumanin yolunu getdiyimiz üçün hörmətimiz yoxdur. Bizim hğrmətimiz yalniz Allah subhanahuvataalanin yanindadir ki bu da bizə kifayət edər.

#94744 Terrorçu sələfilərdən iyrənc fətva!!!

Отправлено автор: jamaat 04 августа 2012 - 02:39 в Əqidə və fiqh

Cunki eslan ela salafileri birinci dushmeni sunniler ozleri olub. Osmanli Sultanlari defelerle orani yeni salafilerin meskeni olan saudiyyani hucuma maruz goyub ve salaf egidesini oradan yox etmek isteyibler. Ela o sababdanda Bakida salafiler turklere sufi deyirler

salamaleykum.

MƏN SƏNİNLƏ TAMAMİLƏ RAZİYAM.selef qardashlarima da demishəm ki nə istəyirsiniz bu shiələrdən bizim əsl düshmənimiz sufilərdir.

#95112 Terrorçu sələfilərdən iyrənc fətva!!!

Отправлено автор: jamaat 20 августа 2012 - 03:59 в Əqidə və fiqh

İmam Hüseyn (ə.s)-ın əməli bu əqidəyə görə bəyənilmir?

əgər İmam Huseyn (R,A)nin əməlini qeyrisi etsəydi bashqa məsələ. Lakin İmam Huseynin(r.a) qiyami islama görə idi və birmənali olaraq İmam Huseyn (r.a) haqli idi və yezid haqsiz idi. və nəticədə Huseyne(r.a) qarshi zülm oldu.

P.S. kimsə bu məsələdə yezidi haqli bilirsə və Huseyni(r.a) haqsiz bilirsə o kəslər unutmasin ki bunu deməklə onlar istər bilərəkdən istərsə də bilməyərəkdən Huseyn (R,A)nin shəhadətini inkar edirlər . chünki Allahin subhanahuvataalanin raziliği olmayan əməlləri etməklə insan shəhid ola bilməz qətiyyən. İmam Huseyn (r.a) haqsiz və yezidi haqli bilənlər getsinlər tovbə etsinlər .

#95106 Terrorçu sələfilərdən iyrənc fətva!!!

Отправлено автор: jamaat 20 августа 2012 - 03:21 в Əqidə və fiqh

Mən sənə əvvəl də yazmışdım, amma sən məndən sitat gətirəndə o sözlərimi ixtisara salırsan. Belə olmaz. Mən qeyd eləmişdim ki, Rəsulullah (s) haqqı müəyyən etmək üstün düsturlar qoyub gedib. Yoxsa razı deyilsiniz? Mən soruşuram sizdən, sizin üçün bu haqqın meyarı nədən ibarətdir? Deyəssən ki, Quran, sünnə filan bəşməkan. Quran və sünnəni neyni cür başa düşən səhabə nə Siffeyndə qarşı-qarşıya gələrdi, nə Cəməldə. Qarşı-qarşıya gəliblərsə, bunların hamısı doğru yol göstərən ulduz ola bilməz. Deməli aralarında kimlərsə var ki, haqqın mizanıdır. Elə deyilmi?

bu sözləri ixtisara salmamisham və belə bir qəsdim də olmayib. indi isə cavab verirəm Allahin iznilə.

baxmayaraq ki Quran və Sunnani mahiyyət etibari ilə eyni cür basha düshüblər sahabilər məlumunuz olsun ki bu yalniz əqidəvi məsələlərə aid idi.

o ki qaldi kim desə ki "sahabilər göydəki ulduz kimidirlər və hansina uysaniz azmassiniz " bax qardashim kim ki belə düshünür o shəxs yanilir. səbəbi isə budur ki bu fikir batildir.

p.s. sənin saydiğin döyüshlərdə haqqin mizani Ali (R.A) idi.

#95503 Terrorçu sələfilərdən iyrənc fətva!!!

Отправлено автор: jamaat 09 сентября 2012 - 22:31 в Əqidə və fiqh

kisiliyin catirsa qeyd et neye gore ve nece menim seni nasibi ve veleduzina adlandirmagim movzuda peyda olub.amma inanmiram etirafi basarasan.

kishiliyim chatir və qeyd edirəm və Allaha and ichirəm ki sənin məni nasibi və vaələduzina adlandirmağinin səbəbini bilmirəm.

#95107 Terrorçu sələfilərdən iyrənc fətva!!!

Отправлено автор: jamaat 20 августа 2012 - 03:25 в Əqidə və fiqh

Camaat olmaq haqq üzrə olur deyirsən. Bu haqqı müəyyən edən canlı bir şəxs olmalıdı axı. Əgər iki fərqli görüş varsa, deməli biri batildi. Quran var, təfsirçisi kimdi? Rəsulullah (s) ?

bəli təfsirchi Rəsulullah (s)dir.

#95506 Terrorçu sələfilərdən iyrənc fətva!!!

Отправлено автор: jamaat 09 сентября 2012 - 22:43 в Əqidə və fiqh

Eger men selefilere suallar movzusunda seni hec neden nasibi ve veleduzina adlandirmisamsa Allahin leneti menim ve ezizlerimin uzerine olsun yox eger bunu sen o movzuda qurmusansa onda Allahin leneti senin ve ezizlerinin uzerine olsun! Amin de

AMİN!!! AMİN!!! AMİN!

#95108 Terrorçu sələfilərdən iyrənc fətva!!!

Отправлено автор: jamaat 20 августа 2012 - 03:30 в Əqidə və fiqh

Məlum olsa, deyərəm ki, sən filan əqidədəsən. Həqiqət oldu ya olmadı deyərəm. Sonra yadınlaşdırarıq düz olub olmadığını. Yoxsa məni nədəsə ittiham etmək istəyirsən? Açıcca de başa düşərəm.

achiqca deyirəm. sən aqressivsen. hələ də salam verməyə tərəddüd edirsən.

#95509 Terrorçu sələfilərdən iyrənc fətva!!!

Отправлено автор: jamaat 09 сентября 2012 - 22:57 в Əqidə və fiqh

meni niye murekkeb cahil adlandirdin ki fizulinin nesiminin misralarini yazdiqima gore?cavabin da geldi ki beli ancaq nasibi ve veleduzina bundan narahat olar.tak cto sen mene das atmisan men de o dasi goturub vurmusam tepene.indi get kime isteyirsen sikayet ele :)

mən Allaha and icirəm ki mən sən yazdiğin misralara görə demədim o sözü. Əgər yalan deyirəmsə Allahsubhanahuvataala məni müsəlman kimi yox kafir kimi öldüsün.Amin.

#95109 Terrorçu sələfilərdən iyrənc fətva!!!

Отправлено автор: jamaat 20 августа 2012 - 03:36 в Əqidə və fiqh

Qəşəng cavablar yazırsan. İbn Teymiyyə stilində. Yəni, oxucu elə bilir ki, cavabdı, amma əsas məqamların üzərindən sürüşüb keçirsən.

kash ki İbn Teymiyyə stilində yaza bilseydim tohid məsələlərində.

p.s. o ki qaldi sürüshüb kechməyə bu cümlə sən tərəfdən bir az uğursuz oldu. yox desən ki uğurlu oldu onda bunu mən təhqir kimi anlayacam. səndən də achiği deyim ki təhqir gözləmirəm.

#95515 Terrorçu sələfilərdən iyrənc fətva!!!

Отправлено автор: jamaat 09 сентября 2012 - 23:48 в Əqidə və fiqh

Jamaat sen yalan danisirsan.sen yalanci oldugun ucun gunde yuz defe de and icersen.Samral nikli istifadeciden sorush men dahi sair Fizulinin misralarin yazmisdim.samral masAllah yazdi.sen de yazdin ki men etiraf etmeliyem ki murekkeb cahilem.samral da yazdi ki menlesen men de senin bu misralardan narahatciligini nasibi ve veleduzina olmagin kimi qiymetlendirdim,cunki bu onlara xas ishdir.sorusun samral nikli istifadeciden desin.besdir yalan yaxdin.yalan ayaq tutar yerimez.

Allah shahiddir ki mən sənə hər cür izahat verdim ,and ichdim, lənət dedim və s.

eybi yoxdur bir də deyirəm . arif ,əgər mən sənin shair Fizulinin misralarina görə mürəkkəb cahil adlandirdimsa Allahsubhanahuvataala məni müsəlman kimi öldürməsin, yox əgər səni shair Fizulini misralarina görə yox bashqa səbəbə görə adlandirdimsa Allahsubhanahuvataala səni kafir kimi öldürsün. Amin. zərrə qədər imanin varsa sən də amin de.

o ki qaldi samrala ,sorush ondan görüm mən niyə səni mürəkkəb cahil adlandirdim. əgər o da desə ki fuzulinin misralarina görə bax onda gərəkdir ki o bunu bəyan etsin, hansi ki ağilli adam zənnlə kimisə ittiham etməz.

#95110 Terrorçu sələfilərdən iyrənc fətva!!!

Отправлено автор: jamaat 20 августа 2012 - 03:45 в Əqidə və fiqh

Necə oldu hər ikisi ümmət? Ümmət zəlalət üzrə birləşməz. Hədis var o boyda.

bəli düz deyirsən Ümmət zəlalət üzrə birləşməz. necə ki haqq olan Ali (r.a) ya qarshi olan hadisələrdə ümmət birləshmədi və sübut etdi ki Ali(r.a) haqqdir. Əgər Ali (r.a)haqq ola-ola tək qalsaydi onda o hədis yalan olardi. Əlhəmdulilləh ki ümmət zəlalət üzrə birləshmədi .

#95519 Terrorçu sələfilərdən iyrənc fətva!!!

Отправлено автор: jamaat 10 сентября 2012 - 00:28 в Əqidə və fiqh

sen meni hansi sebebe gore murekkeb cahil adlandirmisan?

arif , mən səni nəyə görə mürəkkəb cahil adlandirmağimi deyim. sən Ali r.a nun xutbesini yazirsan və mənə təklif edirsən ki, mən də sənə bu barədə fikrimi bildirim. Mən də sənə öz fikirlərimi bildirirəm. Sən təkrar olaraq bu xütbəni bir də yazirsan və mənə məsləhət görürsən ki ,mən bir də oxuyum və tələsməyim. Mən bir də oxuyuram və yenə də sənə deyirəm ki bu xutbe ile mən choxdan tanisham və yenə də sənə bu xütbəni cümləbəcümlə cavablandiriram. sən yenə də israr edirsən və s. mən də sənə bilmədiyini bilmədiyində ittiham ederək sənə yazdim ki, sən mürəkkəb cahilsən. sən isə bunu hansisa misralara bağlayirsan. günah səndədir ki zənn edirsən. sən bu suali orada da verə bilərdin, lakin sheytan səni tələskənliyə saldiğindan zənnə qapildin və məni təhqir etdin.

Рейтинг@Mail.ru