Перейти к содержимому

Публикации jamaat

331 публикаций создано jamaat (учитываются публикации только с 28-апреля 23)

#95487 Sələfilərə suallar

Отправлено автор: jamaat 09 сентября 2012 - 14:14 в Şiə-sünni dialoqu

Amin əgər sən səmimi deyilsənsə Allahsubhanahuvataala sənə LƏNƏT ETSİN.AMİN

əgər səmimiyəmsə ...nə olacaq? ona niyə cavab vermədin. elə isə mən deyim.

əgər səmimiyəmsə Allahsubhanahuvataala Sənə Lənət Etsin.

#95489 Sələfilərə suallar

Отправлено автор: jamaat 09 сентября 2012 - 14:44 в Şiə-sünni dialoqu

indi isə səmimi cavab ver yədullah sözü ərəb dilindən necə tərcümə olunur və nə məna verir elə ərəblrin özündə!səmimi cavab ver

verməsən yuxaridaki postuna əsasən səmimiliyin şübhə altina düşür.

Ali İmran 73 ,Maidə 64,Fəth 10,Hədid 29 da yədullah kəlməsi işlədilir bu sözün təbiri əl mənasindadir ya qüdrət ?

gətir tərcümələri tök bura ərəbdən yədullah sözünü tərcümə et

nə oldu sənə belə birdən birə? niyə cavab vermədin ki? bəs niyə böyük boyük iddia edirdin ki mən riyakaram. təkrar edirəm əgər mən riyakaramsa mənə,riyakar deyiləmsə Allahsubhanahuvataala sənə LƏNƏT ETSİN.ƏMİN. Əgər bu dəfə də Amin deməsən,gələn dəfə məcbur olub övladlarimizi da xanimlarimizi da bu Lənətin ichərisinə gətirəcəm. İndi özün bil. o ki qaldi sənin suallarina mən mütləq hamisina cavab verəcəm.

#95365 Sələfilərə suallar

Отправлено автор: jamaat 03 сентября 2012 - 00:36 в Şiə-sünni dialoqu

Allahı tanımağın zirvəsi isə Onun varlığına inanıb etiraf etmək və Onu

təsdiqləməyin kamalı, tək olduğunu bilməkdir.

bu sözləri Ali r.a deyə bilməz. Ona görə ki Allahin tək olduğunu bilmək Allahin tanimağin zirvəsi yox ibtidai formasidir. Yəni müshriklər də bilir ki Allah təkdir. Dəlil də Quranda yetərincədir.

hələlik bu qədər.

#95364 Sələfilərə suallar

Отправлено автор: jamaat 03 сентября 2012 - 00:06 в Şiə-sünni dialoqu

indi ise buyur Ali e.s in verdiyi izahi oxu ve razilasib razilasmadigini mene erz et.sen suala cavab yazmamaq ucun calisirsan mene ele gelir qardasim.vassalam

vaaleykumkasalam sən düz deyirsən ki sənə elə gəlir. yəni bu belə deyil .sadəcə olaraq sənə elə gəlir.

sən mənə 23:16da deyirsən izahi oxu və mənə erz et. sen hele de ferqine varmamisan ki 23:10 da mən artiq ərz etməyə bashlamisham. nədənsə sən mənim o cavabimi ya oxumamisan ya da ki sənə elə gəlib ki orada bashqa sheydən söhbət gedir .

onda təkra kopya edirəm. bu söz ehtimal olunan xütbənin ilk cümləsidir "İmam Əli (ə): «Dinin başlanğıcı Allahı tanımaqdır."

mən də ona cavabi belə yazdim "bəli biz sələfilər də deyirik ki "Dinin başlanğıcı Allahı tanımaqdır."

məlumunuz olsun ki biz sələfilər dini öyrənməyə bashladiqda ilk olaraq üç əsasdan bashlayiriq və bu üç əsasdan birinci də məhz Rəbbin kimdir? sualinin cavabidir ki , məhz Ali r. a. da bunu deməklə bizi düzgün istiqamətə yönəlməyi öyrədir."

hələlik bu qədər.

#95351 Sələfilərə suallar

Отправлено автор: jamaat 02 сентября 2012 - 20:32 в Şiə-sünni dialoqu

Salam aleykum jamaat.

bu cumlənə irad tutmaq məcburiyyətindəyəm

onda əhli hədis adlandirilan sizin qurum deyim ya kutlə deyim hansi ki muselmanlarin 4/3 nu teşkil edir ehtimal olunan

hədislərin uzərində qurulub.

Vaaleykumassalam Arif.

irad tutmaqda düz etmisən ya yox bu ayri söhbətdir. Lakin müsəlmanlarin 3 /4 nu təshkil edənlərin qurum və kütlə olduğunu çox düzgün qeyd etmisən. mən də səninlə raziyam ki bu özünü sünnülər adlandiran bu kütlə zəif hədislərlə əməl etdiklərinə görə bidət əhlidirlər.

biz sələfilər isə ümmət arasinda sayca nəinki bidət əhli olan sünnülərdən hətta bidət əhli olan şiələrdən də sayca azliqdayiq. kimsə etiraz etsə ki biz sələflər shiələrdən sayca çoxuq ,subut etsə bu mənim üçün shad xəbər olar.

p.s.apif ,xahish edirəm bunu tənə kimi qəbul etmə . dördə üç sözü 4/3 kimi yox, 3/4 kimi yazilir.

#95348 Sələfilərə suallar

Отправлено автор: jamaat 02 сентября 2012 - 20:18 в Şiə-sünni dialoqu

Salafilere gore peygambar savadsiz olub(estagfrullah)
Salafiler ozleri deyirler ki biz sirf peygambarin sunnasi ile gedirik, bes siz salafiler eger gabul edirsiz ki rasulillah(s) ne yazib ne oxumagi bacarib, bes ne ucun siz salafiler yazib oxuyursuz?? Demak siz rasulillahin sunnasi ile getmirsiz??( eceb sualdir Vallahi))

əgər yazib oxumaği deyirsənsə bəli nəinki sələfilərə görə elə bütün müsəlmanlara görə islam peyğəmbəri savadsiz olub. yox əgər kimsə savadsiz deyəndə bundan bashqa bir shey qəsd edirsə ,bax onda bunu demək küfrdür.bunu deyənlər tovbe etməlidirlər.

P.S. tatar , mən sənə bu barədə genish cavab vermishdim bu barədə, belə görürəm ki sən bu məsələni düzgün anlamirsan. xahish edirəm"anlamirsan" sözünü təhqir kimi basha düshməyəsən. bashqa söz tapa bilmədim.

Рейтинг@Mail.ru