Перейти к содержимому

Публикации jamaat

331 публикаций создано jamaat (учитываются публикации только с 07-мая 23)

#95454 Terrorçu sələfilərdən iyrənc fətva!!!

Отправлено автор: jamaat 08 сентября 2012 - 20:48 в Əqidə və fiqh

cunki siz yezidi temizliye cixartmag isteyirsiz.

onu təmizə çixatmaq istəyənlərə Allah lənət etsin biz sələflərin yezidi sevdiyimizi deyənlərə də .

#95093 Terrorçu sələfilərdən iyrənc fətva!!!

Отправлено автор: jamaat 20 августа 2012 - 01:17 в Əqidə və fiqh

Ay salafi salam.
Demak sozunden bela cixdiki sene serf edilen ibn teymiyyenin fetvalarini gebul edirsen amma sene serf etmeyen ibn teymiyyenin fetvalarini gebul etmirsen))

vaaleykumasalam.

xeyr, mənim sözümdən sən deyən chixmadi əksinə mənim sözümdən o chixdi ki, ibn teymiyyenin haqq olan fetvalarini qəbul edirəm amma haqq olmayanlarini isə yox. mən istisnasiz olaraq yalniz Allah və rəsulunun sözlərini və sələfin icmasini qəbul edirəm. ibn teymiyye məsum deyil.

#95503 Terrorçu sələfilərdən iyrənc fətva!!!

Отправлено автор: jamaat 09 сентября 2012 - 22:31 в Əqidə və fiqh

kisiliyin catirsa qeyd et neye gore ve nece menim seni nasibi ve veleduzina adlandirmagim movzuda peyda olub.amma inanmiram etirafi basarasan.

kishiliyim chatir və qeyd edirəm və Allaha and ichirəm ki sənin məni nasibi və vaələduzina adlandirmağinin səbəbini bilmirəm.

#95094 Terrorçu sələfilərdən iyrənc fətva!!!

Отправлено автор: jamaat 20 августа 2012 - 01:20 в Əqidə və fiqh

Camaat! Bayram axshami vehabiler Dagistanin Xasavyurt sheherinde Imam Ali adina mescide soxulub möminleri iftar zamani avtomatla soxulub möminleri ateshe tubular. YaralIlar var. Allah rizasina dua edin

Allah onlara lənət etsin .!

#95458 Terrorçu sələfilərdən iyrənc fətva!!!

Отправлено автор: jamaat 08 сентября 2012 - 21:12 в Əqidə və fiqh

O ki galdi yezid lanat olmusha, ona radiallahu enhu yazanlarin adini yazim sana. 1 Kurtubi 2 saud alimlari 3 ibn kasir 4 ibn teymiyye.

bax tatar bu sualdan qaçmaqla hech düz etməmisən. təkrar səndən tələb edirəm. ya dəlil gətirəcəksən ki, 1 Kurtubi 2 saud alimlari 3 ibn kasir 4 ibn teymiyye. bu alimlər yezidə radiyallahuanhu deyiblər və ya yaziblar ,ya da ki yalanchilardan olacaqsan. mən ümid edirəm ki sən etiraf edəcəksən ki səni aldadiblar.

#95096 Terrorçu sələfilərdən iyrənc fətva!!!

Отправлено автор: jamaat 20 августа 2012 - 01:28 в Əqidə və fiqh

Amma onu da deyim ki, biz shiyeler ibn teymiyyeni nasibi bilirik,

tatar ola bilər sən belə bilirsən və xəta edirsən. chünki shiələr ibn teymiyyeni nasibi saymirlar. təkrar edirəm ola bilər ki hansisa shiə cahilliyindən ibn teymiyyeni nasibi saysin, lakin bu " biz shiyeler ibn teymiyyeni nasibi bilirik," sözünü deməyə əsas vermir.

P.S. əgər ibn teymiyye nasibidirsə Allah ona lənət etsin, yox əgər deyilsə səhvən ona nasibi deyənlərə Allah hidayət versin .

#95106 Terrorçu sələfilərdən iyrənc fətva!!!

Отправлено автор: jamaat 20 августа 2012 - 03:21 в Əqidə və fiqh

Mən sənə əvvəl də yazmışdım, amma sən məndən sitat gətirəndə o sözlərimi ixtisara salırsan. Belə olmaz. Mən qeyd eləmişdim ki, Rəsulullah (s) haqqı müəyyən etmək üstün düsturlar qoyub gedib. Yoxsa razı deyilsiniz? Mən soruşuram sizdən, sizin üçün bu haqqın meyarı nədən ibarətdir? Deyəssən ki, Quran, sünnə filan bəşməkan. Quran və sünnəni neyni cür başa düşən səhabə nə Siffeyndə qarşı-qarşıya gələrdi, nə Cəməldə. Qarşı-qarşıya gəliblərsə, bunların hamısı doğru yol göstərən ulduz ola bilməz. Deməli aralarında kimlərsə var ki, haqqın mizanıdır. Elə deyilmi?

bu sözləri ixtisara salmamisham və belə bir qəsdim də olmayib. indi isə cavab verirəm Allahin iznilə.

baxmayaraq ki Quran və Sunnani mahiyyət etibari ilə eyni cür basha düshüblər sahabilər məlumunuz olsun ki bu yalniz əqidəvi məsələlərə aid idi.

o ki qaldi kim desə ki "sahabilər göydəki ulduz kimidirlər və hansina uysaniz azmassiniz " bax qardashim kim ki belə düshünür o shəxs yanilir. səbəbi isə budur ki bu fikir batildir.

p.s. sənin saydiğin döyüshlərdə haqqin mizani Ali (R.A) idi.

#95097 Terrorçu sələfilərdən iyrənc fətva!!!

Отправлено автор: jamaat 20 августа 2012 - 01:40 в Əqidə və fiqh

Yunan Falsafasine gore mentigle yaradani insan gozle gore bilmez,

bax qardash axir ki gəldin o yerə ki niyə sələf alimləri yunan fəlsəfəsinə bulashmish islam fəlsəfəsini qadağan ediblər.

səbəb göz qabağindadir. sən və digərləri Allahi məntiqlə dərk etmək istəyirsiniz hansi ki bu mümkün deyil. bir misal chəkim, Ali (r.a) deyib ki , əgər məntiqlə olsaydi gərək idi ki biz ayaqlarimizin altindan məs chəkəydik ,lakin mən Allah rəsulunu ayaqlarinin üstündən məs chəkən gördüm. indi bax qardashim bu məsələdə əgər məntiq özünü doğrultmursa Allahin zati ilə bağli məsələlərdə necə doğruldacaq.?

p.s. səni və bütün müsəlmanlari ramazan bayrami münasibətilə təbrik edirəm və Allahdan istəyirəm ki səni və bütün müsəlmanlai Əhli Beytlə bir yerdə həshr etsin.! Əmin.

#95456 Terrorçu sələfilərdən iyrənc fətva!!!

Отправлено автор: jamaat 08 сентября 2012 - 21:01 в Əqidə və fiqh

Ay salafi senin getirdiyin delil cavablari gormurem.

Ay salafi hegigeten deyirem incime, senin shexsi fikrin bizi maraglandirmir, bizi maraglandirir salaf egidesi yezid barede. Inan mana helemde konkret cavab almamisham senden
geribedir ))))) Halamda san salafi ozune deyirsen))

incimək hissi mənə yaddir. mən incimək əvəzinə həmishə sözümü deyirəm. o ki qaldi sələfilərin yezidə münasibətinə ay tatar sənə nə qədər deyilib ,yenə də deyirəm

biz sələfilərə görə yezidə lənət oxunmaz və yezid sevilməz. o ki qaldi shəxsi fikrimə mənə görə yezid tuladir. sənə axirinci dəfə deyirəm bir də deməyəcəm bu məsələ əqidə məsələsi deyil. sən isə məsələləri qarishdirirsan .

o ki qaldi özümə sələfi deməyimə bəli mən "hələmdə " yox ,hələ də sələfiyəm və Allahdan da diləyim budur ki məni sələfi olaraq öldürsün.Əmin.

#95098 Terrorçu sələfilərdən iyrənc fətva!!!

Отправлено автор: jamaat 20 августа 2012 - 01:46 в Əqidə və fiqh

eger sen felsefeni gebul edirsense neca ola biler ki salafi galmisan))))???

mən yunan fəlsəfəsinə bulashmish fəlsəfəni qəbul etmirəm və sizə də məsləhət görürəm ki bunlardan uzaq duarsiniz ki, bu səbəblə Əhli Beytə daha yaxin olasiniz. Əhli Beytin fəlsəfəsi Quran fəlsəfəsidir və Sunnadir. Yəni əsil fəlsəfə Hikmətdir. Bax biz sələfilər üchün də fəlsəfə hikmətlə dolu olan Quran və Sunnadir.

P.S. o ki qaldi necə sələfə gəlmishəm ,bax tam səmimi deyirəm ki məni hech kim sələfə dəvət etməyib və Allahin iznilə özüm sechmishəm bu yolu Allahin iznilə. və etiraf edim ki fəxr edirəm bu yolda olmağimla . Allaha da dua edirəm ki məni Əhli Beytin də yolu olan bu yoldan məni hech vaxt ayirmasin və son nəticə olaraq axirətdə məni onlarla bir yerdə olmaği nəsib etsin. Əmin.

#95501 Terrorçu sələfilərdən iyrənc fətva!!!

Отправлено автор: jamaat 09 сентября 2012 - 22:26 в Əqidə və fiqh

Jamaat sen heqiqetende yalanci ve nasibinin birisen qeyrisi yox.

arif ,bu qədər təhqir kifayətdir. indi isə buyur amin de. əgər mən həqiqətən də yalanchi və nasibiyəmsə Allahsubhanahuvatala mənə balalarima ,xanimlarima və umumiyyətlə butun əzizlərimə LƏNƏT ELƏSİN.

Yox əgər mən nasibi və yalanchi deyiləmsə Allahsubhanahuvataala sənə və sənin əzizlərinə lənət etsin. indi de görüm amin mən də baxim görüm necə deyirsən.

#95099 Terrorçu sələfilərdən iyrənc fətva!!!

Отправлено автор: jamaat 20 августа 2012 - 02:12 в Əqidə və fiqh

Fauzan da, əl-Buxari də, Əhməd b. Hənbəl də o biri də, bu biri də "İmamiyyə İsna Əşəriyyə"ni rafizi hesab edir. Çünki İmamiyyə Peyğəmbərə (s) xəyanət edən səhabələrə lənət oxuyur.

mən sənə tam məsuliyyətlə deyirəm ki əgər səhabələr Peyğəmbərə xəyanət ediblərsə Fauzan da, əl-Buxari də, Əhməd b. Hənbəl də və s. alimlərimiz də və həmchinin avamlardan sayilan mən və mənim kimilər də həmən səhabələrə sizdən də shiddətli formada lənətətləyərik. Buna hech kimin shübhəsi olmasin.

P.S. əgər kimsə İslam Peyğəmbərinin vəsiyyətinə müxalif olubsa və bu vəsiyyətin yerinə yetirilməsinə mane olubsa onda bu əməl sələf əqidəsinə görə böyük jüfrdür kimliyində asili olmayaraq bu əməli edənlər islamdan chixirlar.

P.S.S. əlhəmdulilləh ki bu belə deyil. Yox kimsə ki israr etsə ki elədir onda hech narahat olmağa dəyməz ,chünki bu əməli törədənlər nicat tapmayacaqlar.

#95090 Terrorçu sələfilərdən iyrənc fətva!!!

Отправлено автор: jamaat 19 августа 2012 - 17:14 в Əqidə və fiqh

Allah lənət eləsin.

AMIN!!!

#95100 Terrorçu sələfilərdən iyrənc fətva!!!

Отправлено автор: jamaat 20 августа 2012 - 02:39 в Əqidə və fiqh

Abu Zeyd də qeyd edir ki, bu gün Azərbaycanda 99% rafizidi.

Abu Zeyd bunu özüychün deyir. Yəni öz müshahidələrinə görə. Mənim müshahidələrimə görə isə bu gün Azərbaycanda 99% cahildir.istər shiələr olsun istərsə də biz sələfilər, nə qədər də özümüzə sələfi də desək shiə də desək biz həm sələfilikdən həm də shiəlikdən chox uzağiq. bizim ki hələ təqlidchilikdən uzağa getməyib. bu gün shiəni ittiham edənlərdən sorushursan sənin dəlilin nədir avamlardan olan əksəriyyət deyir ki flan filan sheylərə görə. Yaxshi bu filan filan sheyləri haradan bilirsən deyir ki Abu Zeyd deyir. Bu hələ avamlarin gətirdiyi dəlillərdir. bir az ərəbcə bilənlərdən sorushursan ki ay qardash bəs sən niyə shiələri ittiham edirsən ,onlar da deyir ki bəs Albani ®,Useymin®, ibn Bazz® və s.in rəyi budur. deyirəm ki qardashim sən onlarin dəlillərini bilirsən cavab bu olur ki onlar bilməsələr deməzlər və yazmazlar. vəziyyət bu qədər faciəlidir. həmchinin də sələfiləri ittiham edənlərdən sorushuram ki ay qardash sən niyə sələfiləri ittiham edirsən avamlardan olan əksəriyyət deyir ki bəs filan filan sheylərə görə. sorushursan ki yaxshi bu filan filan sheyləri haradan bilirsən deyirlər ki Sheyx Cavid deyir. bir az ərəbcə bilənlərdən də sorushursan ki ,ay qardash bəs sən niyə sələfiləri ittiham edirsən,onlar da deyir ki bəs Sistani ağa, Lənkərani ağa,Xomeyni ağa və s.ictihadi budur. deyirəm ki qardashim sən onlarin dəlillərini bilirsən cavab bu olur ki onlar bilməsələr deməzlər və yazmazlar. eynilə burada da vəziyyət acinacaqlidir.

P.S. ona görə də birinci özümü sonra da sizi Allahdan qorxmağa dəvət edirəm və inshallah chalishaq ən böyük bəla olan cahillikdə və avamliqdan qurtulaq .bu isə yalniz elmlə olur. mən özüm əminəm və sizi də əmin etmək istəyirəm ki hər kəs danishdiği sözün məsuliyyətini dərk etsə chalishar bilmədiyi sözü danishmasin. Allah sizi və bizi cahillikdən qorusun.Əmin.

#95107 Terrorçu sələfilərdən iyrənc fətva!!!

Отправлено автор: jamaat 20 августа 2012 - 03:25 в Əqidə və fiqh

Camaat olmaq haqq üzrə olur deyirsən. Bu haqqı müəyyən edən canlı bir şəxs olmalıdı axı. Əgər iki fərqli görüş varsa, deməli biri batildi. Quran var, təfsirçisi kimdi? Rəsulullah (s) ?

bəli təfsirchi Rəsulullah (s)dir.

#95101 Terrorçu sələfilərdən iyrənc fətva!!!

Отправлено автор: jamaat 20 августа 2012 - 02:47 в Əqidə və fiqh

Mənə görə hər hansı bir səhabənin Əhli-beytə (ə.s) zülmü, Peyğəmbərə (s) xəyanəti aşkardırsa, niyə lənət oxumayım ki? Allah belə min lənət eləsin. Münafiq səhabələrə nə vaxtdan lənət oxumaq eyib sayılır ki? Allah hətta zalımlara belə Quranda lənət edib.

əgər sən deyənlər həqiqətdirsə ,yəni Peyğəmbərə (s) xəyanəti aşkardırsa və s. onda shübhən olmasin ki sələfilər də ümumən bu əməlləri törədənlərə münasibəti sizinkindən fərqlənməz hətta deyərdim ki daha da shiddətli olar.

#95455 Terrorçu sələfilərdən iyrənc fətva!!!

Отправлено автор: jamaat 08 сентября 2012 - 20:50 в Əqidə və fiqh

Allah ona ebedi lenet elasin ve onu sevanlarada.

Allah yalniz sheytana əbədi lənət edir, o ki qaldi yezidi sevənlərə bəli ona sevənlərə nə istəyirsən de biz sələfilər də Əmin deyirik.

#95102 Terrorçu sələfilərdən iyrənc fətva!!!

Отправлено автор: jamaat 20 августа 2012 - 02:52 в Əqidə və fiqh

Niyə axı? Dində nass qarşı ictihad etmək, Peyğəmbərin (s) sünnətini qadağan etmək varmı? Əgər yoxdursa, bunu sonradan ortaya çıxardanda niyə bidət sayılmır?

Peyğəmbərin (s) sünnətini qadağan etmək ona görə bidət sayilmir ki belə etmək insani kafir edər bidətchi yox.

#95457 Terrorçu sələfilərdən iyrənc fətva!!!

Отправлено автор: jamaat 08 сентября 2012 - 21:05 в Əqidə və fiqh

Allahin barmagi ayaglari gulaglari oldugunu siz salafiler sozsuz gabul edirsiz duzdur???))
Alla her geca yera enir???)))

bu məsələnin isə burada hech yeri deyil, ay tatar. qisasi deyim ki ,əgər öyrənmək istəyirsənsə Allah özünü necə vəsf edirsə bax bizə görə də elədir. Bunu anlamaqda çətinlik çəkirsinizsə bu sizin problemdir.

#95103 Terrorçu sələfilərdən iyrənc fətva!!!

Отправлено автор: jamaat 20 августа 2012 - 02:58 в Əqidə və fiqh

Həəə. كل من لم يكن حنبلياً فليس بمسلم - "Hənbəli olmayan kafirdi" sözü Əbu Hatim ər-Raziyə məxsusdur. (əz-Zəhəbi, Tarix əl-İslam, 29/303).

Əbu Hatim ər-Razi əgər bu sözü deyibsə onda o bidətchidir.

#95473 Terrorçu sələfilərdən iyrənc fətva!!!

Отправлено автор: jamaat 09 сентября 2012 - 03:58 в Əqidə və fiqh

Ay salafi axi ne ucun inanmirsan mana. Men ozum arab salafileri ile internetda danishmisham. Onlar salafidirler ve etiraf edirler ki yezid xalifa olub ve imam. Huseyn gerek xalifaya garshi cixmazdi. Men indi garshlardan xahish edaram sanin ucun burada salaf alimlarinin yezida neca beraet gazandirdigini ssilkasini goyar.

tatar yenə də məsələləri qarishdirirsan , mən səndən hansisa sələfi olan ərəblərin sözünü demirəm dəli gətir, mən hech sənə demirəm də ki kiminsə yezidi xəlifə saydiğina dəlil gətir, mən sənə deyirəm ki, mənə öz dediyin sözlərinə dəlil gətir. O sözlərinə ki , sən iddia edirsən ki, kurtubi, ibn teymiyye ve sair alimlər yezidə radiyallahuanhu deyiblər . bax zəhmət olmasa bu iddiani subut et və ya de ki səni aldadiblar və ya sən səhv basha düshmüsən.

P.S. səni "təbrik" edə bilərəm , qardashin Arif səni achdiğin mövzudaki yazilarima görə mənə nasibi və vələduzina dedi. mən onu hech basha düshmədim. yəqin ki, yuxulu olub. mən əgər o deyənlərə layiqəmsə Allah mənə lənət eləsin.

bu qədər.

#95104 Terrorçu sələfilərdən iyrənc fətva!!!

Отправлено автор: jamaat 20 августа 2012 - 03:04 в Əqidə və fiqh

İslamda Əbu Hənifədən daha şərli bir şəxs doğulmamışdır.

əl-Xətib əl-Bağdadi, Tarixi Bağdad, c.13, s.420, №22; Dar əl-Kutub əl-İlmiyyə - Beyrut

mən bu sözlərə shübhə edirəm. lakin bu sözlər əgər həqiqətən deyilibsə

bu sözlər Əbu Hənifəyə qarshi zülmdür. Əbu Hənifə xətalari ilə birlikdə bizim böyük alimlərimizdəndir.

#95502 Terrorçu sələfilərdən iyrənc fətva!!!

Отправлено автор: jamaat 09 сентября 2012 - 22:28 в Əqidə və fiqh

bunu men hec bir movzuda yazmamisam.

bəli sən bunu hech bir mövzuda yazmamisan. sən bunu chatda yazmisan.

#95105 Terrorçu sələfilərdən iyrənc fətva!!!

Отправлено автор: jamaat 20 августа 2012 - 03:09 в Əqidə və fiqh

Bu şəxslərə kafirmi deyirsən?

sələf əqidəsinə görə əgər bir shəxs birinə kafir deyərsə və nəticədə məlum olsa ki ittiham olunan shəxs kafir deyil onda bu söz deyənin üzərinə qayidir. Ancaq bu küfr insani islamdan chixaran küfr yox böyük günahlardan olan kichik küfr sayilir.

#95505 Terrorçu sələfilərdən iyrənc fətva!!!

Отправлено автор: jamaat 09 сентября 2012 - 22:42 в Əqidə və fiqh

amma inanmiram etirafi basarasan.

sən inanmasan da mən ətrafli yazacam.

maraqlananlar üchün ətrafli yaziram. bu adam oturduğum yerdə məni bu mövzudan dəvət etdi bashqa bir mövzuya və mən də onun təklifini qəbul edib getdim tatarin achdiği mövzuya və bunun suallarina cavab verdim və cavablarim da davam edirdi .bu adam nədənsə narazi idi və mən Allaha and ichirəm ki bunu hech cür anlamiram ki , mənim günahim nədir. bundan sonra mən bir sharin Allahin oğlu haqqindaki sherindən kupletlər yerləshdirdim vchatda. arif də bunun əvəzinə imamlar haqqinda sherlər yazdi və nədənsə bildirdi ki guya mən imamlarin adini eshidəndə narahat oluram. mən chatda yazdim ki sən mürəkkəb cahilsən və o da mənə nasibi və vələduzina dediki bəs mən niyə onun suallarina cavab vermirəm və s. mənə nədə ittiham etdiyini isə rabitəsiz sözlərlə bildirir. guya mən publikaya oynayiram və s.

bu qədər.

P.S .indi isə shiələrə müraciət edirəm. siz deyin görüm mənim hansi sözlərim arifə qarshi təhqirdir,və ya hansi sözlərim imamlarin əleyhinədir. əgər siz mənə bildirsəniz mənim arifə qarshi təhqirlərimi,mən söz verirəm ki,günahimi etiraf edəcəm.

bu qədər.

Рейтинг@Mail.ru