Перейти к содержимому

Публикации jamaat

331 публикаций создано jamaat (учитываются публикации только с 27-апреля 23)

#94955 Terrorçu sələfilərdən iyrənc fətva!!!

Отправлено автор: jamaat 13 августа 2012 - 07:23 в Əqidə və fiqh

Arab, sene deyilib axi artstlik eleme )

mən sənə xəbərdarliq etmishdim sən isə nəticə chixartmadin və məni görmək istəmədiyim ishə vadar etdin.

indi mənə qulaq as. əgər mən sən deyən Arab nikli kəsəmsə və ya sənin nəzərdə tutduğun və artistlikdə ittiham etdiyin kəsəmsə Allah mənə lənət etsin .yox əgər mən həmən kəs deyiləmsə Allah sənə lənət etsin.

P.S. ay Arab sən bilmirəm buna nə edibsən ancaq onu bilirəm ki bu adamin məlun olmağina səbəb oldun . yaziğin gəlmir sənin buna .

#94732 Terrorçu sələfilərdən iyrənc fətva!!!

Отправлено автор: jamaat 04 августа 2012 - 00:42 в Əqidə və fiqh

Birinə nasibi demək ayrı şeydir,nasibiliyə meylli demək ayrı.Sizin şeyxləriniz də insanları "əsl xavaric","tam xavaric olmayan xavaricliyə meylli" deyə qisimlərə bölür.İbn Teymiyyənin nasibi fikirlərə meyli olub.Tam şəkildə nasibi deyil.İstənilən halda siz Hz.Əlidən çox uzaqsız.Təkcə yezidi canfəşanlıqla müdafiə etməyiniz iki üzünüzü göstərir.

Salamaleykum .

Ola bilər kimsə yezidi müdafiə edir. Şəxsən mən müdafiə etmirəm hətta o vaxt yaşasaydi İmam Huseynlə(R.A) birlikdə şəhid də olardim inşallah.

yezidi müdafiə edənlərə heç nə deyə bilmərəm ancaq o ki qaldi sən dediyin kimi yezidi kimsə canfəşanliqla müdafiə edirsə (hansi ki mən buna inanmiram) onlara Allah subhanahuvataala lənət etsin.

#95206 Terrorçu sələfilərdən iyrənc fətva!!!

Отправлено автор: jamaat 24 августа 2012 - 00:49 в Əqidə və fiqh

Men bu meseleni (Adnan Arurun Suriyeye NATO goshunlarinin cagirmagin) özünü senin kimi Selef adlandiran birisinden sorushdum,o mene bilirsen nece cavab verdi? Adnan Arurun NATO goshunlarini Suriyeye cagirmagda haklidir ve buna delil olarag Peygemberin(s.e.s) Bedr savashinda xaricilerin kömeye cagirdigini delil getirdi.

kim ki deyir ki "Adnan Arurun NATO goshunlarini Suriyeye cagirmagda haklidir " o shəxs yanilir. Arurun buna haqqi chatmir. getirdiyi delil de batildir. Ona görə ki Peyğəmbərimiz bir rəhbər idi və buna səlahiyyəti chatirdi. Arurun isə buna səlahiyyəti yoxdur. size bir misal chekim inshallah ki mesele aydin olar. Sabah əgər xavaricler Məkkəni ələ kechirmek isteseler və bu məqamda saudyye hökuməti natodan silahli yardim istese bunu ede biler ,necə ki 70ci illerde bunu bir defe etmishdir ve neticede de xavaricleri mehv ederek Allahin evini onlarin elinden xilas etmishdi. bu böyük meseledir,men ise balaca adam ,ona göre bu qisa melumatla kifayetlenirem.yoxsa ki bu genish bir mövzudur.

o selefi qardashima da de ki gətirdiyi dəlil burada yerinde deyil ve inshallah bir de bu delili bele yerde getirmesin. müqayise düzgün olmadi.

bu qeder.

#94733 Terrorçu sələfilərdən iyrənc fətva!!!

Отправлено автор: jamaat 04 августа 2012 - 01:11 в Əqidə və fiqh

Ay salafimesele orsidir ki falsafanin ne oldugunu men sizin cavabinizdan bla basha dushurem ki siz anlamirsiz)))
Geribedir))) Felsefe sozu ela yunan sozudur ve yunan falsafasinde ne haram oldugunu mana deya bilersiz? zahmat olmasa)))

ay shiyə salamaleykum.mən yorulmadim sizə salam verməkdən inşallah bir gün gələr cavabimi eşidərəm.

1.Fəlsəfə (latınca, φιλοσοφία) — varlığın (yəni təbiət və cəmiyyətin), insan təfəkkürünün və idrak prosesinin tabe olduğu ən ümumi qanunauyğunluqlar haqqında elm.

indi isə mənə deyin zəhmət olmasa varliğin yəni təbiət və cəmiyyətin ,insan təfəkkürünün və ən nəhayət idrak prosesinin tabe olduğu ən ümumi qanunauyğunluqlar haqqinda elm Quran və Sunna deyil bəs onda nədir.???

2."Filo" və "sofiya" yunan sözləridir. "Sofiya" hikmət, "filo" isə sevmək deməkdir."Filosofiya" - "hikməti sevmək" mənasını verir. "Fəlsəfə" isə orta əsr şərq alimlərinin bu yunan sözünü ərəb dilinə uyğun demələrindən yaranıb.

indi isə mənə deyin görək mən də fəlsəfəyə hikmət demədimmi və ya hikmət də Quran və Sunna deyilmi???

3.sual verirsən ki fəlsəfədə nə haramdir cavab verirəm:

Fəlsəfəyə ilk kateoqriya anlayışını antik dövr yunan filosofu Aristotel gətirmişdir. İnsanın dünyanın dəyişdirilməsinə və dərk edilməsinə istiqamətlənmiş fəaliyyəti boyu təbii olaraq kateqoriyalar da dəyişir və formalaşır. Onların sayı çoxalır, məzmunu genişlənir. Fəlsəfədə əsas hesab olunan kateqoriyalar aşağıdakılardır:
Məkan
Zaman
Səbəb
Hərəkət
Kəmiyyət və keyfiyyət
Oxşarlıq və əkslik, ziddiyyət
Təkcə, xüsusi və ən ümumi
Mahiyyət və hadisə
Zərurət
Təsadüf
İmkan və gerçəklik
Məzmun və forma

indi isə mənə diqqətlə qulaq as ay tatar qardaş mən sizin alimlərin üç cildlik islamdünyagörüşü kitabini diqqətlə oxumuşam vaxtilə. orada yazilanlarla tam razilaşmasam da həmən kitabda alimləriniz çox gözəl şəkildə aristotelin və daha başqa yunan filosoflarinin yuxarida sadalanan kateqoriyalarin hər birinə ayrica təkzib veriblər və o filosoflarin şirk və küfrlərini çox məharətlə açiqlayiblar .Allah o alimlərə rəhmət etsin və günahlarini bagishlasin .Amin.

#95160 Terrorçu sələfilərdən iyrənc fətva!!!

Отправлено автор: jamaat 22 августа 2012 - 05:44 в Əqidə və fiqh

Amma Azerbaycanda hicab meselesinde bir Selefi deyilen shexs, cixib etirazin bildirmedi,hele yürüshe gatilmaglarin goyag kenara..))))

Birincisi Quran ve Sunnaya göre mitinq ve numayishler qadağandir.

ikincisi məgər dövlət hicab geyinməyi qadağan edir ki?

desəniz ki bəli edir. sual verirem harada hicabli olmaği qadağan edir? desəniz ki məktəbdə, yenə də sual edirəm məgər məktəbdə hicabla da olsa qizlarimiz naməhrəm oğlanlarla bir yerdə təhsil ala bilərlərmi? desəniz ki ala bilər. yenə də sorushuram hansi təhsili ala bilər? o təhsili ki hələ də ushaqlarimiza öyrətmək istəyirlər ki insan meymundan əmələ gəlib. sonra da öyrətsinlər ki qadinla kishinin hüququ eynidir? sonra da və s......

P.S.mən bu hökuməti dəstəkləmirəm hətta zalim sayiram. sadəcə olaraq unutmayin ki bizim günahlarimizin nəticəsi olaraq belə idarəchilər tərəfindən yönədilirik. necə ola bilər ki biz eysh ishrət ichində yashayaq ,Allahin qanunlarini cheynəyək və həm də adil rəhbərlər tərəfindən də idarə olunaq ? Biz nə vaxt ki Allahla aramizi düzəltməyəcəyik bax belə də idarə olunacayiq. Nə vaxt ki bu torpaqda Allah uca tutulacaq bax onda nəinki hicab problemi vallahi bütün problerimiz həllini tapacaq. bunu da unutmayin ki söhbət tək hicabdan getmir. baxin görün biz nə gündəyik ki ramazan ayinda televizorlarda nələr verdilər? hech islama aid nəsə duydunuzmu? bu millət shou istədikcə və tələb etdikcə Allah da yerdəki zalimlarin əli ilə bu milləti cəzalandiracaq.nə isə .... məsələ chox genishdir qardashim .inshallah bu barədə də genish danishariq Allahin iznilə.onda görəkcəksən ki ortaya atilmish "vahabi" " rafizi" " nurchu " söhbətləri haradan qaynaqlanir...və kimlərə sərf edir....oyunlara getməyin ... kim ki bu yəhudi oyunlarinda istər aktiv istərsə də passiv ishtirak etsə chox peshman olacaq axirətdə....Allahsubhanahuvataala bizi axirətdə peshman olanlardan etməsin.Əmin!!!

#94734 Terrorçu sələfilərdən iyrənc fətva!!!

Отправлено автор: jamaat 04 августа 2012 - 01:17 в Əqidə və fiqh

Ay salafi, Guranda hikmet var felsefe var amma sizin alimler(salafiler) falsafani haram buyurub. masalan eger sen deyirsen ki falsafa olarsasiz salafilre gore, onda meni basha sal gorek,bu ayede Allah ne demak isteyib. (Allah Ademi oz elleri ile yaratdi) bu ayede Allah ne demak isteyib??

\

salamaleykum ay şiə.

mən sənə söz verirəm ki bu sualina mütləq cavab verəcəm tezliklə inşallah.

#94936 Terrorçu sələfilərdən iyrənc fətva!!!

Отправлено автор: jamaat 12 августа 2012 - 06:26 в Əqidə və fiqh

Yani camaat bilsin ki, salafiler 2 elleri 2 ayaglari 2 gozleri barmaglari olan Allaha inanirlar???

yəni camaat bilsin ki tohid nədir və bir də bilsin ki necə ki biz də variq və Allah da var. lakin baxmayaraq ki hər birimiz variq lakin necə ki bizim varliğimizla Allahin varliği fərqlidir həmchinin eller ve ayaqlar da elə fərqlidir. kim ki eli ayaği inkar edir gərəkdirki varliğini da inkar etsin Allahin.

bu qədər.

#94735 Terrorçu sələfilərdən iyrənc fətva!!!

Отправлено автор: jamaat 04 августа 2012 - 01:35 в Əqidə və fiqh

Demak siz umumi insani deyerlere zidd cixirsiz?? Insan yaranib insan sevinmelidir, eger men oz anam ucun ve ya gizim ucun ad gunu kecirdiremse demak man Allaha sherik goshuram???? Hardan subut var sizdeki ad gunu kecirtmek olmaz?? eger desan ki peygambar ad gunu kecirtmeyib, onda gerek men de sene deyim ki peygambar sizin salafi egidesine gore bigini gixib ve eba geyinib ve hec vaxt uzunu girxmayib ve hec vaxt shalvar koynek geyinmeyib hec vaxt stolda kresloda eyleshmeyib(sizin salafiler ise bunlarin hamisini edirler. mene subut getir

salamaleykum .

deməli biz umumi insani deyerlere nəinki zidd çixmiriq əksinə islama kənardan gətirilmiş dəyərlərə qarşi çixiriq!!

yazirsan ki insan yaranib ki sevinsin. Allah subhanahuvataala isə öz kitabinda deyib ki O insani yaradib ki insan yalniz Allaha ibadət etsin. O ki qaldi sevinməyə insan Rəbbinə itaət etdikdə sevinər üsyan etdikdə isə kədərlənər. daha doğrusu kədərlənməlidir.

sonra yazirsan ki "eger men oz anam ucun ve ya gizim ucun ad gunu kecirdiremse demak man Allaha sherik goshuram????" cavab çox sadədir : xeyir tatar qardaş sən bu əməlinlə şirk etmirsən ,yalniz bidət edirsən.!!!! daha doğrusu bu mərasimi islamdan bilirsənsə bidət edirsən ,islamdan bilmirsənsə kafirlərə bənzəməklə ittiham olunacaqsan.əgər cahil deyilsənsə. cahilsənsə hansi ki mən bunu dushunmurem onda məsələnin hokmu dəyishir.

sonra sorushursan ki "eger desan ki peygambar ad gunu kecirtmeyib, onda gerek men de sene deyim ki peygambar sizin salafi egidesine gore bigini gixib ve eba geyinib ve hec vaxt uzunu girxmayib ve hec vaxt shalvar koynek geyinmeyib hec vaxt stolda kresloda eyleshmeyib(sizin salafiler ise bunlarin hamisini edirler. mene subut getir" bu suallarinin cavabini sənə qabaqca yazmişam ona görə də təkrar yazmaq istəmirəm .əgər sən istəsən mən yazdiqlarimi kopyalayib bura qoyaram.

#95158 Terrorçu sələfilərdən iyrənc fətva!!!

Отправлено автор: jamaat 22 августа 2012 - 05:21 в Əqidə və fiqh

Yene, eyni ölkede (Tunisde) Shielerin girginina fetva veren, ordaki Selef alimler haqqinda cavabi ne olacag?

bu da böhtandir. yox əgər böhtan deyilsə o alimlerde problemler var .

#94736 Terrorçu sələfilərdən iyrənc fətva!!!

Отправлено автор: jamaat 04 августа 2012 - 01:50 в Əqidə və fiqh

AY SALAFI MENE SUBUT GETIR KI SHIYLER SIZ SALAFILERE GARDASH SAYILIR))) MENE SALAFI ALIMLERINDEN SUBUT GETIR KI SHIYELER GARDASHDIR)))

SALAMALEYKUM AY ŞİƏ SUBUT GETİRİREM: BİZ SELEFİLERE GÖRƏ İNSAN SHEHADETİ DEMEKLE İSLAMA DAXİL OLUR. BİZ SELEFİLERE GÖRƏ BÜTÜN MÜSƏLMANLAR QARDAŞDİRLAR. ALLAHA AND OLSUN Kİ ŞİƏLƏR DƏ SHƏHADƏT GƏTİRDİKLƏRİNƏ GÖRƏ SELEFLER ONLARİ ÜMMETDEN SAYİR VE İSLAM DAİRƏSİNDƏ OLDUĞUNUZA GÖRƏ DƏ QARDASHİMİZSİNİZ.NƏ VAXT İSLAM DAİRƏSİNDƏN ÇİXSANİZ ONDA SİZ NƏİNKİ QARDAŞLİQDAN DA ÇİXACAQSİNİZ.

O Kİ QALDİ ALİMLƏRİMİZDƏN DƏLİL GƏTİRİM BUNU YALNİZ O VAXT GƏTİRƏCƏM Kİ SƏN MƏNƏ DƏLİL GƏTİRƏCƏKSƏN Kİ SƏLƏF ƏQİDƏSİNƏ GÖRƏ ŞİƏLƏR MÜSƏLMAN SAYİLMİRLAR.

SƏN QƏRİBƏSƏN . MƏN SƏNƏ SƏMİMİ OLARAQ QARDAŞ DEYİRƏM SƏN İSƏ İNCİYİRSƏN. SƏN SHƏHADƏTİ TƏRK ETMƏYİNCƏ VƏ YA İSLAMDAN ÇİXAN ƏMƏL ETMƏYİNCƏ VƏ O ƏMƏLİN SƏNƏ HUCCET OLARAQ GƏTİRİLMƏDİKCƏ SƏN DƏ OHÜCCETİ ANLAMDİQCA VƏ ANLADİQDAN SONRA YENƏ DƏ İSLAMDAN ÇİXARAN ƏMƏL ETMƏDİKCƏ MƏN SƏNƏ QARDAŞ DEYƏCƏM. SENİN XOSHUNA GƏLSƏ DƏ GƏLMƏSƏ DƏ.

#95203 Terrorçu sələfilərdən iyrənc fətva!!!

Отправлено автор: jamaat 24 августа 2012 - 00:21 в Əqidə və fiqh

Salam aleykum!

Burda ireli sürülen her hansi iddianin böhtan olmadigini sen menden de yaxshi bilirsen.

vaaleykumassalam!

mən tam səmimi deyirəm ki mən bunun böhtan olmadiğini bilmirəm ,nəinki səndən yaxshi bilirem.

əgər bunlar böhtan deyilsə avtomatik olaraq müsəlmanin qanini tökməyə əmr edənlər sələfilikdən chixib xavaric olurlar. burada yalniz dövlət orqanlari istisnadir.yəni asayishi qorumaq üchün üsyan etmish müsəlmanlara atilan güllələr istisnadir.səlahiyyətli orqanlardan bashqa hech bir sələf aliminin ixtiyari chatmir ki hansisa destenin güllələnməyinə fetva versinler. əgər sizdə bu dəlil varsa mən də sizinlə shərik olaraq o alimləri qinamağa haziram. lakin yenə də təkrar edirəm,sələf alimləri bu məsələdə chox ehtiyyatlidirlar və səlahiyyətləri chatmadiqlari halda bu fetvalari verməzlər.

bu qədər.

#94737 Terrorçu sələfilərdən iyrənc fətva!!!

Отправлено автор: jamaat 04 августа 2012 - 02:02 в Əqidə və fiqh

Hal hazirda dunyada sen deyan o gadar da salafilerin hormeti yoxdur, cunki salaf egidesi ila yashadin garak sahrada yashayasan)))

Salamaleykum.

bəli mən səninlə raziyam .hazirda dünyada seleflerin hörməti yoxdur. səbəbi də o deyil ki biz hörmətsizik. səbəbi odur ki bizə hörmət etməli olanlar bizə qarşi cəbhə qurublar. bu cəbhəni adi sunni -şiə cəbhəsidir. Allah siz məzhəbpərəst sunnilərə və şiələrə hidayət versin ki biz sələfilərin hansi əqidədə olduğunu dərk edəsiniz.

Allaha and içirəm ki Peygəmbərin sallallahualeyhivaalihivassalamin və Ehli Beyt anhumanin yolunu getdiyimiz üçün hörmətimiz yoxdur. Bizim hğrmətimiz yalniz Allah subhanahuvataalanin yanindadir ki bu da bizə kifayət edər.

#94731 Terrorçu sələfilərdən iyrənc fətva!!!

Отправлено автор: jamaat 04 августа 2012 - 00:32 в Əqidə və fiqh

1.Əli -r.a.-sələf olub düzdür.Sələfus salehdən biri olub.Sələf keçmiş,keçmiş nəsil deməkdir.
2.Siz özünüzə sələf niyə deyirsiz?Axırdakı "i"ni də deyin.Yəni Sələfi.
3.Sələfi deyildikdə Sələfin izində olan onun yoluyla gedən nəzərdə tutulur.Sələfilik,Sələfiyyə termini son əsrdə yaranmış bir termindir.Bu termini hətta İbn Teymiyyı,İbn Abdulvahhab da işlətməyib.Ona görə də bunun özü elə yenilikdir.

salamaleykum.

bu selef sözünü mən sənə söz verirəm ki geniş açiqlayacam inşallah. alimlərimizin diliylə və izahi ilə inşallah.

ancaq hələlik özüm bir də Allahin iznilə təzədən izah edim .Mən bir müsəlman kimi iddia edirəm ki Allah subhanahuvataalanin göndərdiyi din Muhamməd sallallahualeyhivaalihivassallam tərəfindən necə təbliq olunmuşsa və bu dində əsas olan tohidi-yəni rububiyyətdə tohidi,uluhiyyətdə tohidi və ən nəhayət əsmail sifətdə tohidi Ehli Beytden olan Ali,Hasan,Huseyn,Fatima radiyallahuanhumalar necə anlamişlarsa ,fəhm etmişlərsə biz də o cür anlayiriq və fəhm edirk. fərqimiz yalniz bu anlamanin dərəcələrindədir mahiyyətində yox.bu dinin mahiyyətini biz yəni özümüzə sələfi dediyimiz müsəlmanlar eynilə ehli beyt kimi anlayiriq yalniz dərəcələrimizdə isə onlar kim biz kim. biz heç onlara çata bilmerik də.

həmçinin mən iddia edirəm ki özünə şiə deyənlər tohidi Ehli Beyt kimi anlamirlar və bidətlərə yol verirlər. Uzun söyləməyəcəm qisasi mən Allaha and içirəm ki bizim şirk dediyimizə Ehli Beyt de şirk deyərdi ,bizim bidət dediyimizə Ehli Beyt de bidet deyərdi.Və ən nəhayət biz Ehli Beytin əqidəsini daşiyiriq. Siz isə Ehli Beytin əqidəsində sapmalara yol verirsiniz. Buna mənim tam yəqinliyim var .Sənin də yəqinliyin varsa Allaha and iç ki sizin əqidəniz Ehli Beytin əqidəsidir. Və Allahsubhanahuvataala yanilanlara hidayət versin ,inadkarlara isə Lənət etsin. Əmin.

#94738 Terrorçu sələfilərdən iyrənc fətva!!!

Отправлено автор: jamaat 04 августа 2012 - 02:05 в Əqidə və fiqh

Yeri galmshken Misirde Nur partiyasi(salafiler) seckilere gedirler, bu uzdur?

salamaleykum.

onlar ixvanlardir.

#94954 Terrorçu sələfilərdən iyrənc fətva!!!

Отправлено автор: jamaat 13 августа 2012 - 07:21 в Əqidə və fiqh

Arab, sene deyilib axi artstlik eleme )

mən sənə xəbərdarliq etmishdim sən isə nəticə chixartmadin və məni görmək istəmədiyim ishə vadar etdin.

indi mənə qulaq as. əgər mən sən deyən Arab nikli kəsəmsə və ya sənin nəzərdə tutduğun və artistlikdə ittiham etdiyin kəsəmsə Allah mənə lənət etsin .yox əgər mən həmən kəs deyiləmsə Allah sənə lənət etsin.

P.S. ay Arab sən bilmirəm buna nə edibsən ancaq onu bilirəm ki bu adamin məlun olmağina səbəb oldun . yaziğin gəlmir sənin buna .

#94931 Terrorçu sələfilərdən iyrənc fətva!!!

Отправлено автор: jamaat 12 августа 2012 - 06:07 в Əqidə və fiqh

Ay salafi men sene sual verdim axi??))
20 yanvar shehidler gunu Azerbaycanda kecirdirler bu salaf egidesine gore duzdur ya yox??
Eger duz deyilse bes ne ucun bunu salafiler acig demirler?? Tegiyye edirler???
)))))

tatar mən sənin bu sualina ətrafli cavab vermishəm. yəqin izah edə bilməmishəm və ona görə də üzr istəyirəm. indi bir də chalishacam cavavb verməyə.

20 yanvar shehidler gunu Azerbaycanda kecirdirler və bu sələf əqidəsinə görə düz deyil. bunu həmishə achiq demishik və yenə də deyirik İslamda qara bayram olmur.

mənə elə gəlir ki cavabim kifayət qədər aydndir. əgər yenə nəsə aydin olmasa məni yenə üzrlü bilərsən və sualini bir də təkrar verərsən.

#94961 Terrorçu sələfilərdən iyrənc fətva!!!

Отправлено автор: jamaat 13 августа 2012 - 13:33 в Əqidə və fiqh

Salam aleykum!

jamaat qardash,islamda sevmemek ne zamandan günah olub? Cavabina önceden teshekkür edirem.

vaaleykumasalam.

qardashim,sual verirsen ki sehabeleri sevmemek nezamandan günah olub?

mən də cavab verirem Allahin iznile.sehabeleri sevmemek nə deməkdir? gəl əvvəlcə bu məsələyə baxaq. əgər sən səhabəni sevmirsense ve qesdin budur ki o Allah resuluna dini yaymaqda yardimedib hansi ki bu imkansizdir ,onda sən nəinki günah edirsən hətta əbədi cəhənnəmi haqq edirsən. bu halda yalniz qeyri müsəlmanlar olurlar. ikincisi ise əgər sən səhabəni sevməməkdə qəsdin budur ki o səhabə Allah rəsuluna xəyanət edib və hansi ki bu nəzəri cəhətdən mümkündür bax bu halinda sən böyük günah edirsən o vaxt ki özünü sələfə nisbət edəsən. üchüncüsü əgər sənə hüccət qaldirilarsa və sənə sübut olunarsa ki səhabələri sevməmək olmaz və hətta sən bunu anlayarsansa bax bundan sonrasevməməkdə israr etsən onda günah etmish olarsan hansi məzhəbdə olmağindan asili olmayaraq.

.

P.S.baxmayaraq ki Ali (R.A) da sahabədir lakin burada istisna olaraq onu seməməklə münafiq olaraq əbədi cəhənnəmi haqq edərsən baxmayaraq ki bu dünyada müsəlmanlardan sayilacaqsan.

#94932 Terrorçu sələfilərdən iyrənc fətva!!!

Отправлено автор: jamaat 12 августа 2012 - 06:11 в Əqidə və fiqh

Salam ay salafi. mene subut ela ki biz shiyeler salaf egidesine gore musalmanig.

vaaleykumasalam ay tatar qrdash. mən Allaha and ichirəm ki siz shiələr sələf əqidəsinə görə müsəlman sayilirsiniz. hansi sələfi bunun əksini deyirsə o mənə sübut eləsin ki shiələr müsəlman deyil.

bu qədər.

#95159 Terrorçu sələfilərdən iyrənc fətva!!!

Отправлено автор: jamaat 22 августа 2012 - 05:23 в Əqidə və fiqh

Shiyeler Suriye müxalifine (Selef Terorcularina) gatilmadiklarina göre onlarin ölüm fetvasin verirler,bes göresen bu kimi fetvalar hansi dine mexsusdur?

bu da selefe atilan böhtandir. əgər böhtan deyilsə bu əqidənin adi xavariclik və tekfirchilikdir. selefiliye dexli yoxdur onlarin .

#94933 Terrorçu sələfilərdən iyrənc fətva!!!

Отправлено автор: jamaat 12 августа 2012 - 06:14 в Əqidə və fiqh

Biz deyirik ki abubakri osmani omeri sevmirik, umumiyyetle 14 mesumu hamidan ustun sayirig,

bunu etməklə siz günah edirsiniz lakin islamdan chixmirsiniz.

#95162 Terrorçu sələfilərdən iyrənc fətva!!!

Отправлено автор: jamaat 22 августа 2012 - 14:48 в Əqidə və fiqh

sen hele de daniwirsan? )))

bəli mən hələ də danishiram.

xosh gəlmisən . gəl sən də danish.

amma sərhəddi kechmə.

P.S, əgər düshünürsənsə ki sənin cəzalanmağina mən səbəb olmusham və əgər bu belədirsə onda mən səndən üzr istəyirəm.

#94934 Terrorçu sələfilərdən iyrənc fətva!!!

Отправлено автор: jamaat 12 августа 2012 - 06:17 в Əqidə və fiqh

Biz shiyeler deyirik ki, Xeyir Allahdandir amma sher insandan(siz salafilerde de ise tersinedir)
Subut getir mene zahmat olmasa.

biz de siz de deyirik ki Xeyiri de sheri de Allah yaradib. bu barədə bizdə ixtilaf yoxdur. kim ixtilaf etsə islamdan chixar. təbii ki hüccətdən sonra.

bu qədər.

#95205 Terrorçu sələfilərdən iyrənc fətva!!!

Отправлено автор: jamaat 24 августа 2012 - 00:37 в Əqidə və fiqh

Muaviyye meselesine geldikde ise, Selefiler onun adin cekende,"Allah ondan razi olsun" deyirler..Sen shexsi olarag bunu demeye bilersen,amma bütün Selef alimleri bunu edir ve onu Sehabe adlandirirlar.

qardashim 'Mezlum' , bunu sənə deyirəm lakin qoy bashqalari da bilsinlər,burada söhbət Muaviyyənin shəxsiyyətindən getmir ,söhbət kimliyindən asili olmayaraq hər hansi bir səhabədən gedir. yəni biz shəxsən Muaviyyəyə yox bütün səhabələrə istisnasiz olaraq (radiyallahuanhu) deyirik. yəni biz bununla demək istəyirik ki Allahsubhanahuvataala ümumən səhabələrdən razidir.və bu o demək deyil ki onlarin hər bir əməlindən razidir. misalchün Muaviyyənin Əliyə tabe olmamağindan Allahsubhanahuvataala necə razi ola bilər? əsla ola bilməz . Hətta qəzəblənə də bilər və chox böyük ehtimalla qəzəblənib də. Yəni bizim əqidəmiz budur ki , Allahsubhanahuvataala ayri ayri hallarda etdikləri hərəkətə görə ayri ayri sahabileri qinayibsa da ümumən onlardan razi qalib. Yox əgər bunu deməklə biz yaniliriqsa ,hansi ki belə düshünmürük ,bax onda bizi ciddi cəza gözləyir. bu cəzadan da yenə də Allaha siğiniriq .

o ki qaldi selef alimlerinin onu Sahabe adlandirmağina ,bu bir heqiqetdir.

bu qeder.

#94935 Terrorçu sələfilərdən iyrənc fətva!!!

Отправлено автор: jamaat 12 августа 2012 - 06:21 в Əqidə və fiqh

Demek siz yalandan biz shiyelere musalman deyirsiz??? bes Allahdan gorxmursuz???)))) Bes hagg edalet?

biz Allahdan bacardiğimiz qədər qorxuruq və nechənci dəfədir təkrar edirəm ki sizi müsəlman sayiriq. o ki qaldi zahirən müsəlman saymağa sən niyə inciyirsən ki . kim shəhadət gətirirsə o islama daxil olur. ta ki islamdan chixaran bir shey etmədikcə .

#95207 Terrorçu sələfilərdən iyrənc fətva!!!

Отправлено автор: jamaat 24 августа 2012 - 00:55 в Əqidə və fiqh

Jamaat qardashim,eyer Adnan Arur kimi alimler selef deyillerse, bunlar Selef adindan nece cixish ede bilerler? Bes buna sizin hegigi dediyin Selef alimleri nece göz yumurlar?

qardashim men senin narahatchiliğini seninle bölüshürem ve seni inandiriram ki selef alimleri lazimi yerde lazimi sözlerini deyibler. en azindan onu deyibler ki o adamda problem var.

bu qeder.

Рейтинг@Mail.ru