Перейти к содержимому

Публикации jamaat

331 публикаций создано jamaat (учитываются публикации только с 17-мая 23)

#95489 Sələfilərə suallar

Отправлено автор: jamaat 09 сентября 2012 - 14:44 в Şiə-sünni dialoqu

indi isə səmimi cavab ver yədullah sözü ərəb dilindən necə tərcümə olunur və nə məna verir elə ərəblrin özündə!səmimi cavab ver

verməsən yuxaridaki postuna əsasən səmimiliyin şübhə altina düşür.

Ali İmran 73 ,Maidə 64,Fəth 10,Hədid 29 da yədullah kəlməsi işlədilir bu sözün təbiri əl mənasindadir ya qüdrət ?

gətir tərcümələri tök bura ərəbdən yədullah sözünü tərcümə et

nə oldu sənə belə birdən birə? niyə cavab vermədin ki? bəs niyə böyük boyük iddia edirdin ki mən riyakaram. təkrar edirəm əgər mən riyakaramsa mənə,riyakar deyiləmsə Allahsubhanahuvataala sənə LƏNƏT ETSİN.ƏMİN. Əgər bu dəfə də Amin deməsən,gələn dəfə məcbur olub övladlarimizi da xanimlarimizi da bu Lənətin ichərisinə gətirəcəm. İndi özün bil. o ki qaldi sənin suallarina mən mütləq hamisina cavab verəcəm.

#95487 Sələfilərə suallar

Отправлено автор: jamaat 09 сентября 2012 - 14:14 в Şiə-sünni dialoqu

Amin əgər sən səmimi deyilsənsə Allahsubhanahuvataala sənə LƏNƏT ETSİN.AMİN

əgər səmimiyəmsə ...nə olacaq? ona niyə cavab vermədin. elə isə mən deyim.

əgər səmimiyəmsə Allahsubhanahuvataala Sənə Lənət Etsin.

#95484 Sələfilərə suallar

Отправлено автор: jamaat 09 сентября 2012 - 13:00 в Şiə-sünni dialoqu

jamaət,səndə səmimilik yoxdur,yazilarin da riyadir

arif ,əgər mən səmimi deyiləmsə Allahsubhanahuvataala mənə lənət etsin, yox əgər səmimiyəmsə Allahsubhanahuvataala sənə LƏNƏT ETSİN. Əmin.

#95483 Sələfilərə suallar

Отправлено автор: jamaat 09 сентября 2012 - 12:57 в Şiə-sünni dialoqu

etiraf etsin ki mən ibni teymiyyənin dediklərini hoccət sayiram

Əli ə.s min sözləri mənə höccət deyil.biz də mövzunu baqlayaq bilək ki kişi etiraf etdi.

ibn teymiyyenin hər dediklərini höccət sayanlara Allahsubhanahuvataala lənət etsin, Əli R.A nin sözlərini höccət saymayanlara Allah lənət etsin. Bizdə olmayan sifətləri bizə aid edənlərə də Allah lənət etsin.Əmin.

#95506 Terrorçu sələfilərdən iyrənc fətva!!!

Отправлено автор: jamaat 09 сентября 2012 - 22:43 в Əqidə və fiqh

Eger men selefilere suallar movzusunda seni hec neden nasibi ve veleduzina adlandirmisamsa Allahin leneti menim ve ezizlerimin uzerine olsun yox eger bunu sen o movzuda qurmusansa onda Allahin leneti senin ve ezizlerinin uzerine olsun! Amin de

AMİN!!! AMİN!!! AMİN!

#95507 Terrorçu sələfilərdən iyrənc fətva!!!

Отправлено автор: jamaat 09 сентября 2012 - 22:49 в Əqidə və fiqh

muaviyenin elinden su icenden gozlemirem de

ƏGƏR MƏN MUAVİYYƏNİ HAQLİ BİLİRƏMSƏ ALLAH MƏNƏ LƏNƏT ETSİN. İMAMLA OLAN MUHARİBƏDƏ HAQLİ ƏLİ R.A. idi.

yox əgər mən muaviyyənin əlindən suichən deyiləmsə Allahsubhanahuvataala sənə lənət etsin.

Amin.

#95509 Terrorçu sələfilərdən iyrənc fətva!!!

Отправлено автор: jamaat 09 сентября 2012 - 22:57 в Əqidə və fiqh

meni niye murekkeb cahil adlandirdin ki fizulinin nesiminin misralarini yazdiqima gore?cavabin da geldi ki beli ancaq nasibi ve veleduzina bundan narahat olar.tak cto sen mene das atmisan men de o dasi goturub vurmusam tepene.indi get kime isteyirsen sikayet ele :)

mən Allaha and icirəm ki mən sən yazdiğin misralara görə demədim o sözü. Əgər yalan deyirəmsə Allahsubhanahuvataala məni müsəlman kimi yox kafir kimi öldüsün.Amin.

#95519 Terrorçu sələfilərdən iyrənc fətva!!!

Отправлено автор: jamaat 10 сентября 2012 - 00:28 в Əqidə və fiqh

sen meni hansi sebebe gore murekkeb cahil adlandirmisan?

arif , mən səni nəyə görə mürəkkəb cahil adlandirmağimi deyim. sən Ali r.a nun xutbesini yazirsan və mənə təklif edirsən ki, mən də sənə bu barədə fikrimi bildirim. Mən də sənə öz fikirlərimi bildirirəm. Sən təkrar olaraq bu xütbəni bir də yazirsan və mənə məsləhət görürsən ki ,mən bir də oxuyum və tələsməyim. Mən bir də oxuyuram və yenə də sənə deyirəm ki bu xutbe ile mən choxdan tanisham və yenə də sənə bu xütbəni cümləbəcümlə cavablandiriram. sən yenə də israr edirsən və s. mən də sənə bilmədiyini bilmədiyində ittiham ederək sənə yazdim ki, sən mürəkkəb cahilsən. sən isə bunu hansisa misralara bağlayirsan. günah səndədir ki zənn edirsən. sən bu suali orada da verə bilərdin, lakin sheytan səni tələskənliyə saldiğindan zənnə qapildin və məni təhqir etdin.

#95516 Terrorçu sələfilərdən iyrənc fətva!!!

Отправлено автор: jamaat 09 сентября 2012 - 23:52 в Əqidə və fiqh

Jamaat deyesen dash mohkem deyib bashina shokun tesirinden yaddashin itib.eybi yoxdu amma ,ders olsun sene bir de bele basindan boyuk sehv etme.

Allahin iznilə yaddashimdan shikayətim yoxdur. o ki qaldi dashin təsirinə hərchənd ki mənə dəyməyb, yox əgər dəyibsə də dashin yarasi tez sağalir.

vay sənin halina ki bu qədər lənətin altindan necə chixaracaqsan özünü və əzizlərini.

#95515 Terrorçu sələfilərdən iyrənc fətva!!!

Отправлено автор: jamaat 09 сентября 2012 - 23:48 в Əqidə və fiqh

Jamaat sen yalan danisirsan.sen yalanci oldugun ucun gunde yuz defe de and icersen.Samral nikli istifadeciden sorush men dahi sair Fizulinin misralarin yazmisdim.samral masAllah yazdi.sen de yazdin ki men etiraf etmeliyem ki murekkeb cahilem.samral da yazdi ki menlesen men de senin bu misralardan narahatciligini nasibi ve veleduzina olmagin kimi qiymetlendirdim,cunki bu onlara xas ishdir.sorusun samral nikli istifadeciden desin.besdir yalan yaxdin.yalan ayaq tutar yerimez.

Allah shahiddir ki mən sənə hər cür izahat verdim ,and ichdim, lənət dedim və s.

eybi yoxdur bir də deyirəm . arif ,əgər mən sənin shair Fizulinin misralarina görə mürəkkəb cahil adlandirdimsa Allahsubhanahuvataala məni müsəlman kimi öldürməsin, yox əgər səni shair Fizulini misralarina görə yox bashqa səbəbə görə adlandirdimsa Allahsubhanahuvataala səni kafir kimi öldürsün. Amin. zərrə qədər imanin varsa sən də amin de.

o ki qaldi samrala ,sorush ondan görüm mən niyə səni mürəkkəb cahil adlandirdim. əgər o da desə ki fuzulinin misralarina görə bax onda gərəkdir ki o bunu bəyan etsin, hansi ki ağilli adam zənnlə kimisə ittiham etməz.

#95511 Terrorçu sələfilərdən iyrənc fətva!!!

Отправлено автор: jamaat 09 сентября 2012 - 23:06 в Əqidə və fiqh

.deyesen osman el xamis de senin profilindi.moderator yoxlayar bunu da .suala cavab yaz selefilere suallar movzusunda.artistliyini basga yerde ifa edersen.gozleyirik

bax sən məni üzədurmaqda ittiham etdin və nədənsə üzümə durusan ki osman mənim profilimdi. bax görürsənmi indi kim adamiin üzünə yalandan durub shərləyir və sonra da aliment teleb edir? sən islah olunmaqdan chox uzaqsan.üzr istəmək əvəzinə shər dalinca shər atirsan. yaziqlar olsun sənə. imamlar hechkimə zülm etməyiblər .sən kimdən öyrəndin bu zülmü. mən səni əhli beyt yoluna dəvət edirəm. chalish chashma daha.

#95114 Terrorçu sələfilərdən iyrənc fətva!!!

Отправлено автор: jamaat 20 августа 2012 - 05:26 в Əqidə və fiqh

Mənim fikrimcə sələfilik sosializmdən komunizmə doğru inkişaf pillələrindən ibarətdir. Yəni, bu yolun sonu terror qruplaşmasıdır. Şəxsi fikrimdir, ona görə qatılmaya bilərsən.

sən yanilirsan. mən sənə məsləhət görürəm ki sələf əqidəsi haqqinda fikirlərinə yenidən nəzər kechirəsən.mən səni əmin edirəm ki sən əgər insafla yanashsan bu məsələyə onda sələfin terrordan nə qədər uzaq olduğunu görərsən inshallah.

#95113 Terrorçu sələfilərdən iyrənc fətva!!!

Отправлено автор: jamaat 20 августа 2012 - 05:21 в Əqidə və fiqh

Onların da nümayəndəsi gəlib deyər ki, bəs xeyirdimi "sələfilərdən sayan"? Elə bizik də sələfi.

birincisi chox böyük ehtimalla onlar terorchu sözündən qürur duyurlar.

ikincisi shərt o deyil ki kimsə desin ki mən sələfiyəm. shərt odur ki o bunu sübut etsin.

üchüncüsü də chox təəssü ki sən sələfin nə olduğunu bilmirsən. bilsəydin bunu yazmazdin. inshallah ki nə vaxtsa bilərsən sələfilik nədir. sələfilərin bu mövzu ilə əlaqədar bircə əlamətini deyirəm səninchün və sələfiləri terrorda ittiham edənlər üchün. Mən bəyan edirəm və Allaha da and ichirəm ki sələf əqidəsi terrorun əleyhinədir və bir dənə də alim tapa bilməzsiniz ki indiki terror aktlarini dəstəkləsin. əksinə onlar cavanlari planetin hər yerində olan teror aktlarindan uzaq durmağa chağirirlar və bəyan edirlər ki o qruplashmalar hamisi sheytanin ordularidir. bundan sonra da biz sələfiləri terrorchu adlandiracaqsansa daha sənə sözüm yoxdur.

P.S. onu da bildirim ki mən o dərəcədə cəfəri məzhəbini bilirəm ki nə qədər özünə shiə deyən olsa da mən onlarin cəfəri məzhəbindən olmadiqlarini onlarin özlərinə belə sübut edə də bilirəm .bəs necə olur ki sən sələfə bələdəm deyirsən və bununla belə deyirsən ki birdən onlarin da nümayəndələri gəlib nəsə iddia edər və filan beshmekan.nə isə...

bu qədər.

#94803 Terrorçu sələfilərdən iyrənc fətva!!!

Отправлено автор: jamaat 07 августа 2012 - 02:29 в Əqidə və fiqh

Ay salafi)) yaxshida)))) deyirsen ki biz shiyeler size gardashig??? yalandir.

salamaleykum.

ay shiə bu yalan deyil bu həqiqətdir. dələlimiz də budur ki siz islamdan chixmadiqca umumən bizə qardash sayilirsiniz. bizim əqidəyə görə də siz ummətdən sayilirsiniz .

sənin xoshuna gəlsə də gəlməsə də mən səni musəlman sayiram və inshallah arzu edirəm ki biz hamimiz müsəlman kimi ölək və Cənnətdə Əhli Beytlə bir yerdə olaq. Əmin.

#94805 Terrorçu sələfilərdən iyrənc fətva!!!

Отправлено автор: jamaat 07 августа 2012 - 02:38 в Əqidə və fiqh

1-Muaviyeni ve yezidi lenetleyirem

salamaleykum.

Mən səni anlayiram.Mən də sənin yerinə olsaydim lənətliyərdim.

Əlhəmdulilləh ki sənin durmunda deyiləm.

P.S. birden ele bilersen ki yezidi sevirem. bu bele deyil. vay olsun yezidin halina. o əgər bağishlansa mən təəccülənərəm .mənim ondan zəhləm gedir və ona hətta nifrət də edirəm.bu qədər.

Allah subhanahuvataala bizi yezidlə yox Huseyn (R.A) ilə həshr etsin. Əmin.

#94802 Terrorçu sələfilərdən iyrənc fətva!!!

Отправлено автор: jamaat 07 августа 2012 - 02:22 в Əqidə və fiqh

Yene de salafi vabai))) Mene mentigle cavab yaz, hadis getir mene ki Peygambar buyurub ki ad gunu kecirtmek olmaz, var???? Men ad gunu kecirdirem

salamaleykum. sənə məntiqlə cavab verirəm. sən ad gunu kechirməklə Peyğəmbərdən sallalahualeyhivaalihivassallam önə kechirsən və bununla da günah edirsən. bu yaxshi ish olsaydi İmamimiz olan Peyğəmbərimiz bunu qeyd edərdi. O ki qaldi hədisə . Hədisi din adina bir shey edən gətirməlidir qardashim.

bu qədər.

#94801 Terrorçu sələfilərdən iyrənc fətva!!!

Отправлено автор: jamaat 07 августа 2012 - 02:17 в Əqidə və fiqh

Gozlayirem, amma salafi cavabi verme calishin mentigla cavab verin.

salamaleykum. mən inshallah sənə cavabi verəcəm .

#94800 Terrorçu sələfilərdən iyrənc fətva!!!

Отправлено автор: jamaat 07 августа 2012 - 02:09 в Əqidə və fiqh

O ki galdi Falsafaya, eger sizin ibn teymiyye ibn kesiriniz butun falsafani haram buyurubsa bunun tagsiri mende deyil)) yagin xeberin yoxdur.

salamaleykum.

ibn teymiyye ve ibn kesirmiz yunanlardan və digər müshriklərdən islama kechmish və biriləri tərəfində qəbul edilmish fəlsəfəni haram buyurmushlar daha əsil fəlsəfə olan yəni əsil hikmət olan Quran vəSunnani yox.

#94806 Terrorçu sələfilərdən iyrənc fətva!!!

Отправлено автор: jamaat 07 августа 2012 - 02:41 в Əqidə və fiqh

Meger abdulvehhab(Allah ona lenet elasin) emri ila sunnileri shiyalari giran orduya siz hagg gazandirirsiz??
Cox gozel bilirsiz ki 1802 ilda Abdulvahhabin destesi Kerbalada neler toradibler.
Budur salaf egidesi.??

salamaleykum.

xeyir sələf əqidəsi bu deyil. sələf əqidəsi Əhli Beytin əqidəsidir.

#95108 Terrorçu sələfilərdən iyrənc fətva!!!

Отправлено автор: jamaat 20 августа 2012 - 03:30 в Əqidə və fiqh

Məlum olsa, deyərəm ki, sən filan əqidədəsən. Həqiqət oldu ya olmadı deyərəm. Sonra yadınlaşdırarıq düz olub olmadığını. Yoxsa məni nədəsə ittiham etmək istəyirsən? Açıcca de başa düşərəm.

achiqca deyirəm. sən aqressivsen. hələ də salam verməyə tərəddüd edirsən.

#95112 Terrorçu sələfilərdən iyrənc fətva!!!

Отправлено автор: jamaat 20 августа 2012 - 03:59 в Əqidə və fiqh

İmam Hüseyn (ə.s)-ın əməli bu əqidəyə görə bəyənilmir?

əgər İmam Huseyn (R,A)nin əməlini qeyrisi etsəydi bashqa məsələ. Lakin İmam Huseynin(r.a) qiyami islama görə idi və birmənali olaraq İmam Huseyn (r.a) haqli idi və yezid haqsiz idi. və nəticədə Huseyne(r.a) qarshi zülm oldu.

P.S. kimsə bu məsələdə yezidi haqli bilirsə və Huseyni(r.a) haqsiz bilirsə o kəslər unutmasin ki bunu deməklə onlar istər bilərəkdən istərsə də bilməyərəkdən Huseyn (R,A)nin shəhadətini inkar edirlər . chünki Allahin subhanahuvataalanin raziliği olmayan əməlləri etməklə insan shəhid ola bilməz qətiyyən. İmam Huseyn (r.a) haqsiz və yezidi haqli bilənlər getsinlər tovbə etsinlər .

#95111 Terrorçu sələfilərdən iyrənc fətva!!!

Отправлено автор: jamaat 20 августа 2012 - 03:49 в Əqidə və fiqh

Səhabələr ictihadın hansı şərtlərinə cavab verdilər ki, bu icazə onlara verilir?

etiraf edirəm ki mən bu shərtləri burada bir iki cümlə ilə yaza bilmək iqtidarinda deyiləm.

bu genish mövzudur.

inshallah bu mövzuya qaydariq Allahin iznilə.

#95110 Terrorçu sələfilərdən iyrənc fətva!!!

Отправлено автор: jamaat 20 августа 2012 - 03:45 в Əqidə və fiqh

Necə oldu hər ikisi ümmət? Ümmət zəlalət üzrə birləşməz. Hədis var o boyda.

bəli düz deyirsən Ümmət zəlalət üzrə birləşməz. necə ki haqq olan Ali (r.a) ya qarshi olan hadisələrdə ümmət birləshmədi və sübut etdi ki Ali(r.a) haqqdir. Əgər Ali (r.a)haqq ola-ola tək qalsaydi onda o hədis yalan olardi. Əlhəmdulilləh ki ümmət zəlalət üzrə birləshmədi .

#95109 Terrorçu sələfilərdən iyrənc fətva!!!

Отправлено автор: jamaat 20 августа 2012 - 03:36 в Əqidə və fiqh

Qəşəng cavablar yazırsan. İbn Teymiyyə stilində. Yəni, oxucu elə bilir ki, cavabdı, amma əsas məqamların üzərindən sürüşüb keçirsən.

kash ki İbn Teymiyyə stilində yaza bilseydim tohid məsələlərində.

p.s. o ki qaldi sürüshüb kechməyə bu cümlə sən tərəfdən bir az uğursuz oldu. yox desən ki uğurlu oldu onda bunu mən təhqir kimi anlayacam. səndən də achiği deyim ki təhqir gözləmirəm.

#94799 Terrorçu sələfilərdən iyrənc fətva!!!

Отправлено автор: jamaat 07 августа 2012 - 02:03 в Əqidə və fiqh

Cunki sizda mentig haramdir.

salamaleykum.tatar qardash bizdə məntiq haram deyil. bizde yunan fəlsəfəsindən qaynaqlanan və islam fəlsəfəsi adina sayilan məntiq haramdir. o ki qaldi əslində məntiqə məntiq uyğunluq deməkdir və uyğunluq elə odur ki əsl müsəlman sağlam məntiqə yəni uyğunluğa görə gərək sələf əqidəsində olsun daha sonradan dinə salinan məntiqsiz yəni uyğunsuz məzhəblərdə yox.

Рейтинг@Mail.ru