Перейти к содержимому

Публикации ramiz

5 публикаций создано ramiz (учитываются публикации только с 21-апреля 23)

#37182 «Fatimə mənim canımın bir parasıdır hər k...

Отправлено автор: ramiz 12 февраля 2010 - 22:58 в Şiə-sünni dialoqu

Rəsulullah (s)buyurub: “Hər kəsə qızım Fatimə qəzəb etsə mən də ona qəzəb edərəm. Hər kəsə Mən qəzəb etsəm Allah ona qəzəb edər” (“Fəslul-xitab” Buxari, “Musnəde Əhməd ibn Hənbəl”)

:) ;) :shades:
“.... Ey muhacirlər vay olsu sizə! Bu Allahın hökmüdür ki, Atamın mənə saxladığı irsimi oğurlayıb hörmətimi sındırsınlar?! Siz də məni himayət etməyib təhqir olunduğumu eşidib sukut edirsiniz! .... Ey Əbu Quhafənin oğlu Allahın kitabında yazılıb ki, sən atandan irs aparasan, amma mən Atamdan irs aparmayım? Necə də böyük iftiradır! Bu necə bidətdir ki, Allahın dininə daxil edirsiniz? Məgər qarşıdan gələn məhşərdən xəbəriniz yoxdur və qorxmursunuz? ... İndi ki, sən mənim haqqımı əlimdən aldın və nə istəyirsən elə.....Tezliklə həmin vədəgahda sitəmkarın rüsvay olub məzlumun haqqı bərqərar olan gündə görərsən ki, hər bir xəbərin öz yeri və hər məzlumun pənahı var!”

Yuxarıdakı bu sözlər Həzrəti Muhammədin (s) “Men onun sevincine sevinirem ve narahatlıgına gore narahat oluram” eziz yadigarının sozleri deyilmi?

Ənfal 41 - (Ey möminlər!) Əgər siz Allaha və haqla batilin ayırd edildiyi gün – iki dəstənin bir-birilə qarşılaşdığı gün (Bədr günü) bəndəmizə (Muhəmmədə) nazil etdiyimizə (ayələrə) iman gətirmisinizsə, bilin ki, ələ keçirdiyiniz hər hansı qənimətin beşdə biri Allahın, Peyğəmbərin, onun qohum-əqrəbasının, yetimlərin, yoxsulların və müsafirlərindir (pulu qurtarıb yolda qalan yolçularındır). Allah hər şeyə qadirdir!

Bu ayəyə görə müsəlmanların əldə etdiyi qənimətlərin beşdə biri əhlibeytin olmalıdır. Əbu Bəkr və ondan sonrakı hakimlər bunu, Fədəki və s. əhlibeytin əlindən alıb onlara zülm etdilər.

Ağa get tarixi yaxşı oxu... Mütləq.... Bəsdir iftira atdın.... Heyif İranda tehsil alıram. Yoxsa seni cağırardım söhbətə... MEHZ SİZİN qum müktebinin rəzalətlərini sizə göstərməyə.

Əvvəla, Qum məktəb deyil, elmi hövzədir. İkincisi, sənin kimi boş-boş danışanlar və yalanı bir qəpiyə satanlar bura çox girib. Ücüncüsü, offtopa və uşağsayağı hədə-qorxulara görə uzunmüddətli ban! Xoş getdin!

#37172 Şiyələr və cihad

Отправлено автор: ramiz 12 февраля 2010 - 22:42 в Şiə-sünni dialoqu

Eger keçən 14 əsrə fikir versək şiyələr Allahin sözünü ucaldmaq üçün cihad ediblər mi?? Hərəniz özünüzə bu sualı verin və siz təbiyi ki YOX cavabı alacaxsız.

Adə şiələr cihad edəndə, Əbubəkrlə Ömər qayanın dibində oturub belıçka çırtdıyırdı!

İbn-i Ebi’l- Hadid el-Mutezile’nin Hz. Ali (a.s)’ın fazileti hakkında olan “Aleviyyat-ı Seb’” isimli meşhur şiirinin içerisinde Hayber babında Baiyye Kasidesi adıyla söylediği şu şiir:

“Hayber hakkındaki haberleri söylemek istemiyor musun? O savaşta akıl sahiplerini hayrete düşürecek bir takım şeyler vardır. Öne geçip kaçanlar (yani Ebu Bekir’le Ömer), bayrak taşımaya alışmamışlardı. İşte bundan dolayı o yüce bayrağa zillet ve horluk örtüsünü örterek kaçtılar. Halbuki savaştan kaçmanın büyük bir günah olduğunu biliyorlardı. Yahudi’lerin büyüklerinden cesur bir genç kılıcını çekmiş, atının üzerinde, baharın yeşilliklerini yemiş şehvet dolu ve kudurmuş bir erkek deve kuşu gibi, sanki gelin evine kına götürüyormuşçasına onlara rahatça saldırmış. Onun kılıç ve mızrağından çıkan ölüm ateşinin yankıları onları korkutmuştur. Ben (İbn-i Ebi’l Hadid) sizin yerinize (Yahudilerin karşısından kaçmanızdan dolayı), özür diliyorum. Zira ölüm herkesin hoşlanmadığı, yaşamını sürdürmek ise herkesin sevdiği bir şeydir. Siz de ölümden korktunuz. Halbuki, herkes ölümü tadacaktır...”

Öldük burda gülməkdən ;) Allah səni güldürsün, ay qardaşııım :)

Ya Allah! Gör nə olub ee!!!! Ağzınıza almısınız bir seyi elə bilirsiniz İslam yalnız bundan ibarətdir. Heyif ki, sizi üzbəüz görbilmirəm indi, çox heyif. Hamınız eynisinz. Qumda oxuyanda da , İraqda olnda da gördüm. Boş boğaz fitnə salan.

#37169 Şiyələr və cihad

Отправлено автор: ramiz 12 февраля 2010 - 22:38 в Şiə-sünni dialoqu

Eger keçən 14 əsrə fikir versək şiyələr Allahin sözünü ucaldmaq üçün cihad ediblər mi??
Hərəniz özünüzə bu sualı verin və siz təbiyi ki YOX cavabı alacaxsız.
Və biz nə görürük, eger keçən 14 əsrə fikir versək?
Biz görürük ki bu şiyələr əksinə İslama və Allahın sözünü ucaldmaq ugrunda olan cihada qarşı olublar.
Misal:
Osmanli xilafəti kafirlərnən(avropaynan) döyüşdüyü zaman, onlar(şiyələr) avropalilarnan(kafirlərnən) əlbir olub xilafətə arxadan bir zərbə vurdular "çıldıran" döyüşündə.
Təbiyi ki onlarda heçnə alınmadi.

Sen ne bildinki biz cihad etmirik???
Insan gerek icndeki viruslari tmizleye sonrada basqasina guc gele..
Biz de ele bu ummetin viruslarin temizleyirik

Ya Allah özünüz bu ümmət içində virussunuz.... Necə təmizləyəcəksiniz axı.... Bu gülməlidi....

#37168 Bağdatda Şiəlik və Sünnilik üzərinə e...

Отправлено автор: ramiz 12 февраля 2010 - 22:35 в Şiə-sünni dialoqu

salam aleykum qardaş. mövzu üçün çox sağol.

Ağa cavab verir! Men başa düşmədim. .. guya sen bu kitabı yayımlamaqlan böyük cəsarət etmisen.... Gülməlidi həqiqətən ele bil sizin alimlər deyildi Bğdadın açarlarını kafir manqollara təhvil verib, Bağdad ktabxanasının yandırılmasına fətva verən. İnan Allaha. Hamənız beləsiniz. Mən sizin Qum məktəbinizi, İraq məktəbinizi də gördüm orda oxyanları da... Yazıda pozuda pərgardılar. Ama üz-üzə disputa gələndə, dillərinin qarınlarına girdiyini . yada söhbəti fırladdıqlarını gördüm. Ya Allah. Sizə məsləhətim bilirsen bedir. Məsələyə baş qoşmayın sizlik deyil.

#36769 Mütəvəkkil (la)

Отправлено автор: ramiz 10 февраля 2010 - 21:03 в Şiə-sünni dialoqu

فصل 34
247 وأما ما وضعه الرافضة في فضائل علي فأكثر من أن يعد قال الحافظ أبو يعلى الخليلي في كتاب الإرشاد وضعت الرافضة في فضائل علي رضي الله عنه وأهل البيت نحو ثلاث مئة ألف حديث ولا تستبعد هذا فإنك لو تتبعت ما عندهم من ذلك لوجدت الأمر كما قال
فصل 35
248 ومن ذلك ما وضعه بعض جهلة أهل السنة في فضائل معاوية ابن أبي سفيان قال إسحاق بن راهوية لا يصح في فضائل معاوية بن أبي سفيان عن النبي صلى الله عليه وسلم شيء قلت ومراده ومراد من قال ذلك من أهل الحديث أنه لم يصح حديث في مناقبه بخصوصه وإلا فما صح عندهم في مناقب الصحابة على العموم ومناقب قريش فمعاوية رضي الله عنه داخل فيه
Ay ağam mənim sufi. Sitat gətirəndə əvvəlini də yaz, habelə, sitatı sonuna qədər yazmağı unutma. Siz uğrlar arzu edirəm!

Рейтинг@Mail.ru