Перейти к содержимому

Публикации ZehrAsiqi

1 публикаций создано ZehrAsiqi (учитываются публикации только с 26-апреля 23)

#103040 Ömərin qatili kafir idimi?

Отправлено автор: ZehrAsiqi 21 июля 2015 - 16:22 в Hədislər

Peyğəmbər (s.ə.s) Öməri (l.a) "vəsf" edir.

"Hüzeyfə ibn əl-Yaman rəvayət edir ki, Rabi əl əvvəlin 9-cu günü idi. Mən Rəsulullahın (s.ə.s) yanına getdim. Əmirəl Müminun Əlini, İmam Həsən və İmam Hüseyn də orada idi. Hamı yemək yeyirdi. Rəsulullah (s.ə.s) Həsən və Hüseynə baxaraq gülümsədi və dedi: "Bu gün Allah sizin və babanızın düşmənini məhv edəcək və Allah sizin ananızın lənətini qəbul edəcəkdir. Bu gün o gündür ki, sizin və babanızın düşməninin yer üzündən silindiyi gündür"........Rəsulullah bu sözləri deyəndən sonra Ümm Həbibənin yanına getdi. Bu sözlərdən sonra mən artıq qəti olaraq əmin oldum ki, Ömər küfr içindədi. Beləliklə, Rəsulullah vəfat edəndən sonra mən Ömərin küfrünə, bidətlərinə, fitnəsinə şahid oldum. O, Allahın halal buyurduğunu haram etdi, Fatimənin üzünə və qarnına qapını çırpdı. Hüzeyfə sonra dedi: "Axır ki, Allah Təalə Peyğəmbərin və onun qızınının (Fatimənin) lənətini qəbul etdi və onu Əbu Lulu əl-Məcusinin əliylə ödürdü, Allah Əbu Luluya rəhmət eləsin" (Muhəmməd Baqir Məclisi, "Zədül Məad", səh. 433-436)

Рейтинг@Mail.ru