Перейти к содержимому

Публикации Qarabağlı

7 публикаций создано Qarabağlı (учитываются публикации только с 29-марта 23)

#81403 Şiələrə suallar

Отправлено автор: Qarabağlı 27 сентября 2011 - 12:53 в Şiə-sünni dialoqu

Offtopa görə reyting.

#81396 Şiələrə suallar

Отправлено автор: Qarabağlı 27 сентября 2011 - 11:10 в Şiə-sünni dialoqu

Mən başa düşə bilmirəm, məgər bu vəhabilrə "Şeyx" deməyib ki, bu cür saytlara girməsinlər, birdən yollarını azarlar (yəni, əslində hidayət olarlar)? "Şeyx"inizin sözündən çıxırsınız? Ayıb olsun sizə :kav:
Offtop eləmə yoxsa reytingin coxalar+yazdığın offtopda silinəcək.

#80641 Şiələrə suallar

Отправлено автор: Qarabağlı 17 сентября 2011 - 08:36 в Şiə-sünni dialoqu

SELEFi adlı istifadəçi, səndən bir qardaş göstərdiyin kitablara əsasən Əli (ə)-ın qızı Ümmü Gülsümün elçiliyinin necə edilməsi, və ərə verilməsi barədə ətraflı yazmağı xahiş etdi. Əgər bu hadisə əhli-sünnədə sabitdirsə bunun necə və hansı şəraitdə baş verdiyini zəhmət olmasa yaz.

#80524 Şiələrə suallar

Отправлено автор: Qarabağlı 14 сентября 2011 - 14:52 в Şiə-sünni dialoqu

Aleyküm Salam qardaş.Buyur bu mövzüuya müraciət elə ətraflı ordan məlumat götürə bilərsiz.

Ömərlə Ümm Gülsümün nigahı həqiqət, ya iftira?

Allah razı olsun qardaş.

#80521 Şiələrə suallar

Отправлено автор: Qarabağlı 14 сентября 2011 - 14:16 в Şiə-sünni dialoqu

Salam qardaşlar. Elmli qardaşlardan bir xahişim var. Vəhhabilər tez-tez İmam Əli (ə) öz qızı Gülsümü Ömərə ərə verməsindən söz açırlar. Amma mən eşitmişəm ki, bu məsələyə əhli-sünnənin altı mötəbər kitabının heç birində rast glinmir. Xahiş edirəm bu məsələyə aydınlıq gətirilməsi üçün mənə kömək edərdiniz.

#80518 Sələfilərə suallar

Отправлено автор: Qarabağlı 14 сентября 2011 - 10:23 в Şiə-sünni dialoqu

Qardaşlar, bu özünü sələfi adlandıranların nəzərinə bir şeyi çatdırmaq lazımdır ki, onlardan fərqli olaraq bizdə səhih adlanan kitab yoxdur. Və hansı mənbə olmasından asılı olmayaraq Qurana və sünnəyə zidd olan heç nəyi biz qəbul etmirik.

#80299 Sələfilərə suallar

Отправлено автор: Qarabağlı 07 сентября 2011 - 14:54 в Şiə-sünni dialoqu

Salamun Əleykum. Eşitmişəm ki, ölkəmizdəki vəhabilərin öz aralarında da ixtilaf, hətta düşmənçilik var. Sualım onlaradır, nəyi bölüşdürə bilmisiniz? Bir-birinizi xəvaric adlandırmağınızın səbəbi nədir?

Рейтинг@Mail.ru