Перейти к содержимому


Публикации Antipassion

3 публикаций создано Antipassion (учитываются публикации только с 05-мая 23)


#9838 Maidə5/3 və Hz Mehdi!

Отправлено автор: Antipassion 14 мая 2009 - 22:30 в Qur'an və onun təfsiri

Bu kelmeni yaddan chixartma - « yəni zamana və cəmiyatin tələblərinə uyğun olaraq, onlara dəyişikliklər edə biləcək”.» Hezreti Mehdinin (a) idarechisi Allah Tealanin ozudur. Ona gore, misal uchun, Mehdinin (a) qelebe chalmasi qeti bir ishdir ve bu ishe hech kimin shubhesi yoxdu



Əvvəla hansı delille deyirsen ki Mehdi r. « yəni zamana və cəmiyatin tələblərinə uyğun olaraq, onlara dəyişikliklər edə biləcək”.». Gəlib qadınlara hicabı açın deyəcək, yoxsa kişilərə saqqal daha lazım deyil deyəcək! Peyğəmbər s.a.v. Mehdinin sadəcə İslam ordusun komandiri olacağını deyib. Yenədə İsa ə. desəydin deyərdim hə. Mən Oamrın dedikləri ilə razıyam. Allahın dini kamil, Kitabı kamil. Kimsə buna dəyişiklik edə bilməyəcək və bu qanunlar Sur çalınana kimi ən doğru qanunlardır. Bunun əksisni deyən murtəddir!



#9826 Bid`ət

Отправлено автор: Antipassion 14 мая 2009 - 17:28 в Əqidə və fiqh

Təravih namazını ilk dəfə sünnə edən 14-cü ildə Ömər ibn Xəttab olub. Beyhəqi bunu Urvədən rəvayət etmişdir.
Ramazanın ikinci yarısında qunut tutan ilk şəxs Ömər olmuşdur. İbn Abu Şeybə bunu Ətadan rəvayət etmişdir.
İbn Əbu Şeybə İbn Ömərdən rəvayət edir: İlk dəfə Ramazan ayında (təravih) namazını cəmaət şəklində qıldıran Ömər ibn Xəttab olmuşdur.



Bəs onda niyə Əli r.a. xəlifə olandan sonra bu bidəti nəhy eləmədi! Yoxsa oda bidətçi olub? :rtfm:



#9825 Ответ аятуллы Макарема Ширази на заявления имам-хатыба Запретной мечети

Отправлено автор: Antipassion 14 мая 2009 - 17:18 в Общеисламские темы

Его светлость аятулла Насер Макарем Ширази сегодня в реакции на раскольнические высказывания шейха Аделя Калбани в своем письменном послании отметил, что это не первый случай, когда ваххабиты предают анафеме шиитов, последователей непорочных имамов, и дозволяют проливать кровь невинных мусульман.



Я б не сказал что шииты кафиры. Но они бидатчики это точно! И плюс большинство их из-за незнаия мушрикы, коим я тоже являлся 2 года назад! Я сам несколько раз призывал о помощи разных сеййидов и имамов (НаузубилЛах). Наверно имам-хатыб Каабы передал анафеме имеено эту часть шиитов. (То есть незнаюших). Но влюбом случае имам-хатыб поступает очень неосторожно и неправильно учитывая нынешнее положение уммы которое окружено врагами. Лично для меня тот кто говорит "Ля илаха иллялЛах" и потверждает сердцем является для муслимом!


"Когда вы предаете анафеме шиитов, а другие предают анафеме вас, это не решает никакой проблемы. Таким способом вы только приближаете врагов ислама к их заветной цели".


С этой фразой полностью согласен! Браво!!!




Рейтинг@Mail.ru