Перейти к содержимому

Публикации jamaat

331 публикаций создано jamaat (учитываются публикации только с 29-марта 23)

#95421 Sələfilərə suallar

Отправлено автор: jamaat 06 сентября 2012 - 01:01 в Şiə-sünni dialoqu

.haqqi tanisan bileceksen kim haqqin terefindedir.vessalam

bəli mən haqqi tapmisham və haqqin terefinde biz sələfilərik. Haqq dedikdə mən Əhli Beytin də getdiyi yolu nəzərdə tuturam. Nə qədər ki Əhli Beytin yolundan uzaq olacaqsiniz bidətlərinizlə, bir o qədər də qinanacaqsiniz Hesab Günündə .

vaaleykumasalamrahmatullahivabarakatuhu.

#95468 Sələfilərə suallar

Отправлено автор: jamaat 09 сентября 2012 - 02:43 в Şiə-sünni dialoqu

MashaAllah gunlerde olasan qardasim.fikir verme bu nasibiye.imamlarin adlarin oxuyub narahat olub.axir ki ozunu ele verdi veleduzina.jamaat sene vehabilere suallar movzusunda sual vermisdik.ebes yere vermemisdik.haqq gelende batil yox olar.ALi a.s eqideni puc qoz etdi xutbesi ile.indi ne qeder isteyirsen dagit ozunu

arif ,bu sözlerinden hech utanmadinmi? Ayib olsun sənə. Niyə belə edirsən ki, hər halda mən səndən kifayət qədər böyüyəm və hər halda səni hech vaxt təhqir etməmishəm.

#95420 Sələfilərə suallar

Отправлено автор: jamaat 06 сентября 2012 - 00:54 в Şiə-sünni dialoqu

elini qoy vicdanina ve xutbeni bir de oxu qardasim.mehz eqidenin esaslarinin eleyhine oldugunu bileceksen diqqetle oxusan.

mən əlimi qoyuram vicdanima və bəyan edirəm ki nəinki bu xütbəni hətta bu kitabda olan digər xütbələri 2002-2003-cü illərdə konspektləshdirmishəm və mahiyyət etibari ilə bu xütbələrin hamisini əzbər bilirəm. təkrar edirəm mahiyyət etibari ilə. bunu qeyd etməklə təkəbbürlük etməkdən Allaha siğiniram. sən neçənci dəfədir ki təkid edirsən ki, bunu diqqətlə oxuyum və mən də məcbur oldum ki bunlari qeyd edim.

bu xütbəni diqqətlə oxumaq barədə də bu qədər.

#95419 Sələfilərə suallar

Отправлено автор: jamaat 06 сентября 2012 - 00:43 в Şiə-sünni dialoqu

salam aleyke jamaat.xeyr sehv edirsen qardas teesub seni qoymur haqqa catasan.

vaaleykumassalam Arif. Allaha and içirəm ki, mən nəinki təəssübkeş deyiləm ,hətta təəssübkeşlərlə mücadilə aparmaq üçün Allahdan yardim istəyirəm. Və mən bu forumda bir dəfə demişəm və yenə də təkrar edirəm,məni sələf əqidəsində olmağa heç kim dəvət etməyib,baxmayaraq ki dəvət olunmaq eyib deyil. Mən bu əqidəyə digər əqidələrin ichindən seçərək gəlmişəm və peshman da deyiləm və inaniram ki Allahsubhanahuvataala da məni peshman etməz.

təəssüb haqda bu qədər.

#95417 Sələfilərə suallar

Отправлено автор: jamaat 05 сентября 2012 - 20:44 в Şiə-sünni dialoqu

Belə isə kim Allahı vəsf edərsə, Ona oxşar və bənzər yaratmış,

bəli biz də deyirik " kim Allahı vəsf edərsə, Ona oxşar və bənzər yaratmış,".

bu ehtimal olunan xutbede Ali r.a insanlari Allahi vəsf etməkdən chəkindirir hansi ki , biz də bunu edirik . sadəcə olaraq biz Allahi Onun özünü vəsf etdiyi kimi vəsf edirik ,hansi ki sələflər xususilə də Əhli Beyt bizə də bunu məsləhət bilir. Yəni Əhli Beyt imamlari Allahi vəsf etməyin yolunu yalniz Allahin özünü vəsf etməyi kimi etməkdə görürlər .

p.s. Ali r.a.-dan soruşuldu:"Rəbbini nə ilə tanidin?" Buyurdu:"Özünü mənə tanitdiği ilə!" Usuli kafi.

bu qədər.

#95480 Sələfilərə suallar

Отправлено автор: jamaat 09 сентября 2012 - 12:20 в Şiə-sünni dialoqu

jamaat haqqi qəbul etməyə də sənin özünü böyük saymağin qoymur.

səbəblər var ki sən bunlari öz ünvanina oxuyursan,bilmə ki əbəs yerə deyilib,təhqirdi,filandi.xeyr!düz söz həmişə aci olur.bax sən məni mürəkkəb

cahil sanirsan ( yəni nadan ) mən demirəm ki bu təhqirdir,cünki mən də bilirəm ki,mən alim deyiləm,alim deyiləmsə demək cahiləm.

amma bax sən öz əqlinlə seciminlə dəvətsiz ( özün qeyd etdiyin kimi ) gedib vəhabi olursan,Əimmənin adlari cəkiləndə daxilində narahat olursan və

bu narahatciligin yazilarinda da rezonans verir və bununla özünü ələ vermiş olursan.bu mövzuda da yazilanlari başqa məcraya cevirdin ki,mövzunun

məğzi yaddan cixsin əsas mətləbə qoymayasan gələk.amma alinmayacaq inşaAllah.indi bizim də az yaşimiz az, stajimiz ,təcrübəmiz yoxdur ! maşaAllah !

sənin kimilərin coxuna hansi sifətlə,niyyətlə gəliblərsə o tərzdə də gəldiyi ilə qoltuğuna verib yola salmişiq gəldiyi yerə agaci kotuyundən

tanimazlar jəmaət meyvəsindən taniyarlar,bəhrələrin büruzə verdi kökünü.hətta sənin niyyətin var ki bunlari

kopiyalayib movzuya salmisan ki ban verdirəsən mənə.amma alinmayacaq,sənin kimi nasibi ( osman əl xamis

vələduzina) ucbatindan NuN ban aldi amma day olmayacaq bu iş

arif, mənə diqqətlə qulaq as, əgər mən sən dediyin sözlərə layiqəmsə Allah mənə lənət eləsin. Yox əgər layiq deyiləmsə Allah sənə hidayət versin.Əmin.

#95482 Sələfilərə suallar

Отправлено автор: jamaat 09 сентября 2012 - 12:50 в Şiə-sünni dialoqu

Amin jamaat

mənim dostumun gözəl bir sözü var

publikaya işləmə

Sən məni vadar etdin. Səninlə bashqa cür mümkün deyil. İndi də Amin de görək necə deyirsən.

Əgər mən publikaya ishləyirəmsə Allahsubhanahuvataala mənə ,yox səmimiyəmsə Sənə LƏNƏT etsin. Əmin.

#95489 Sələfilərə suallar

Отправлено автор: jamaat 09 сентября 2012 - 14:44 в Şiə-sünni dialoqu

indi isə səmimi cavab ver yədullah sözü ərəb dilindən necə tərcümə olunur və nə məna verir elə ərəblrin özündə!səmimi cavab ver

verməsən yuxaridaki postuna əsasən səmimiliyin şübhə altina düşür.

Ali İmran 73 ,Maidə 64,Fəth 10,Hədid 29 da yədullah kəlməsi işlədilir bu sözün təbiri əl mənasindadir ya qüdrət ?

gətir tərcümələri tök bura ərəbdən yədullah sözünü tərcümə et

nə oldu sənə belə birdən birə? niyə cavab vermədin ki? bəs niyə böyük boyük iddia edirdin ki mən riyakaram. təkrar edirəm əgər mən riyakaramsa mənə,riyakar deyiləmsə Allahsubhanahuvataala sənə LƏNƏT ETSİN.ƏMİN. Əgər bu dəfə də Amin deməsən,gələn dəfə məcbur olub övladlarimizi da xanimlarimizi da bu Lənətin ichərisinə gətirəcəm. İndi özün bil. o ki qaldi sənin suallarina mən mütləq hamisina cavab verəcəm.

#95487 Sələfilərə suallar

Отправлено автор: jamaat 09 сентября 2012 - 14:14 в Şiə-sünni dialoqu

Amin əgər sən səmimi deyilsənsə Allahsubhanahuvataala sənə LƏNƏT ETSİN.AMİN

əgər səmimiyəmsə ...nə olacaq? ona niyə cavab vermədin. elə isə mən deyim.

əgər səmimiyəmsə Allahsubhanahuvataala Sənə Lənət Etsin.

#95484 Sələfilərə suallar

Отправлено автор: jamaat 09 сентября 2012 - 13:00 в Şiə-sünni dialoqu

jamaət,səndə səmimilik yoxdur,yazilarin da riyadir

arif ,əgər mən səmimi deyiləmsə Allahsubhanahuvataala mənə lənət etsin, yox əgər səmimiyəmsə Allahsubhanahuvataala sənə LƏNƏT ETSİN. Əmin.

#95483 Sələfilərə suallar

Отправлено автор: jamaat 09 сентября 2012 - 12:57 в Şiə-sünni dialoqu

etiraf etsin ki mən ibni teymiyyənin dediklərini hoccət sayiram

Əli ə.s min sözləri mənə höccət deyil.biz də mövzunu baqlayaq bilək ki kişi etiraf etdi.

ibn teymiyyenin hər dediklərini höccət sayanlara Allahsubhanahuvataala lənət etsin, Əli R.A nin sözlərini höccət saymayanlara Allah lənət etsin. Bizdə olmayan sifətləri bizə aid edənlərə də Allah lənət etsin.Əmin.

#95416 Sələfilərə suallar

Отправлено автор: jamaat 05 сентября 2012 - 20:28 в Şiə-sünni dialoqu

jamaat nikli istifadəci isə yazmir görünür ya haqq

ona catib ya da tərəddüd edir.inşaAllah birincisi olar...

jamaat nikli istufadəchiya haqq chatib, lakin bu haqq səni tapdiğin "haqq" dan fərqlənir. O ki qaldi tərəddüdə bax bu da düz deyil. mən nəinki tərəddüd edirəm mən tam əminliklə deyirəm ki sənin təkidlə yazdiğin ehtimal olunan xutbe sənin əleyhinədir. sadəcə olaraq sən nəyə görəsə bunun fərqində deyilsən.

yazmamağima gəlincə isə ,mən artiq xutbə dediyin yaziya cavab verməyə bashlamisham və bu yazilarim davam edəcək inshallah.

P.S. yuxarida qardash sənə imamdan aciq ashkar dəlil gətirib, bəs sən nəyə görə o dəlili anlamirsan mən bilmirəm. yəqin ki təəssüb imkan vermir .

bu qədər.

#95365 Sələfilərə suallar

Отправлено автор: jamaat 03 сентября 2012 - 00:36 в Şiə-sünni dialoqu

Allahı tanımağın zirvəsi isə Onun varlığına inanıb etiraf etmək və Onu

təsdiqləməyin kamalı, tək olduğunu bilməkdir.

bu sözləri Ali r.a deyə bilməz. Ona görə ki Allahin tək olduğunu bilmək Allahin tanimağin zirvəsi yox ibtidai formasidir. Yəni müshriklər də bilir ki Allah təkdir. Dəlil də Quranda yetərincədir.

hələlik bu qədər.

#95337 Sələfilərə suallar

Отправлено автор: jamaat 02 сентября 2012 - 06:33 в Şiə-sünni dialoqu

sənə Əli ə.s in xutbəsini təqdim edirəm

mənə təqdim etdiyin Ali r.a. nun xutbəsi yox , ehtimal olunan xutbesidir .

#95336 Sələfilərə suallar

Отправлено автор: jamaat 02 сентября 2012 - 06:24 в Şiə-sünni dialoqu

etiraf etsən lap əla olar amma bunu səndən gözləmirəm...cunki sizin ucun əmirəlmominin

ə.s sözü hoccət deyil bu da sizin sapiq yolda oldugunuza novbəti subutdur.

sonra da deyirsənki sualla cavab vermə. məni vadar edirsən .

nəyi etiraf edim ki?

Ali r.a nun hansi sözü bizə huccet deyil?

o ki qaldi sapiq yolda olmağimiza bu artiq olmadi ki?

mənim üçün debat etməyi çətinləşdirirsən.

eybi yoxdur. çalişacam təmkinimi qoruyum Allahin iznilə.

#95335 Sələfilərə suallar

Отправлено автор: jamaat 02 сентября 2012 - 06:10 в Şiə-sünni dialoqu

salam aleykum jamaat nikli istifadəci

sən sələf əqidəsinin numayəndəsi oldugun ucun burada suali sənə ünvanlayiram xahiş edirəm calişib mənə dolgun cavab yazasan

yazilarini oxuyuram və zahirən səni musəlman qardaş kimi qəbul edirəm lakin sənə indi sənin əqidə əsaslari ilə bagli sual unvanlayacam

son dərəcə diqqətli olasan.xahiş edirəm suala sualla cavab verməyəsən.

vaaleykumassalamvarahmatullahuvabarakatuhu.

istəyirsən ki dolğun cavab verim və mən də çalişacam ki,bacardiqca ətrafli cavab verim. Məni müsəlman qardash kimi qəbul etdfiyinə görə təşəkkür edirəm və qarşiliğinda bildirirəm ki mən də həm səni həm də bütün şiələri zahirən müsəlman qardaş kimi qəbul edirəm. səhabələri və möminlərin analarini təhqir edənlər istisnadir. təkrar edirəm tənqid yox təhqir edənlər.

o ki qaldi suala sualla cavab verməməyimi istəyirsən, bildirirəm ki baxmayaraq ki suala sualla cavab vermək sunnadir, lakin mən bundan bacardiqca qaçmağa çalişacam.

#95348 Sələfilərə suallar

Отправлено автор: jamaat 02 сентября 2012 - 20:18 в Şiə-sünni dialoqu

Salafilere gore peygambar savadsiz olub(estagfrullah)
Salafiler ozleri deyirler ki biz sirf peygambarin sunnasi ile gedirik, bes siz salafiler eger gabul edirsiz ki rasulillah(s) ne yazib ne oxumagi bacarib, bes ne ucun siz salafiler yazib oxuyursuz?? Demak siz rasulillahin sunnasi ile getmirsiz??( eceb sualdir Vallahi))

əgər yazib oxumaği deyirsənsə bəli nəinki sələfilərə görə elə bütün müsəlmanlara görə islam peyğəmbəri savadsiz olub. yox əgər kimsə savadsiz deyəndə bundan bashqa bir shey qəsd edirsə ,bax onda bunu demək küfrdür.bunu deyənlər tovbe etməlidirlər.

P.S. tatar , mən sənə bu barədə genish cavab vermishdim bu barədə, belə görürəm ki sən bu məsələni düzgün anlamirsan. xahish edirəm"anlamirsan" sözünü təhqir kimi basha düshməyəsən. bashqa söz tapa bilmədim.

#95351 Sələfilərə suallar

Отправлено автор: jamaat 02 сентября 2012 - 20:32 в Şiə-sünni dialoqu

Salam aleykum jamaat.

bu cumlənə irad tutmaq məcburiyyətindəyəm

onda əhli hədis adlandirilan sizin qurum deyim ya kutlə deyim hansi ki muselmanlarin 4/3 nu teşkil edir ehtimal olunan

hədislərin uzərində qurulub.

Vaaleykumassalam Arif.

irad tutmaqda düz etmisən ya yox bu ayri söhbətdir. Lakin müsəlmanlarin 3 /4 nu təshkil edənlərin qurum və kütlə olduğunu çox düzgün qeyd etmisən. mən də səninlə raziyam ki bu özünü sünnülər adlandiran bu kütlə zəif hədislərlə əməl etdiklərinə görə bidət əhlidirlər.

biz sələfilər isə ümmət arasinda sayca nəinki bidət əhli olan sünnülərdən hətta bidət əhli olan şiələrdən də sayca azliqdayiq. kimsə etiraz etsə ki biz sələflər shiələrdən sayca çoxuq ,subut etsə bu mənim üçün shad xəbər olar.

p.s.apif ,xahish edirəm bunu tənə kimi qəbul etmə . dördə üç sözü 4/3 kimi yox, 3/4 kimi yazilir.

#95364 Sələfilərə suallar

Отправлено автор: jamaat 03 сентября 2012 - 00:06 в Şiə-sünni dialoqu

indi ise buyur Ali e.s in verdiyi izahi oxu ve razilasib razilasmadigini mene erz et.sen suala cavab yazmamaq ucun calisirsan mene ele gelir qardasim.vassalam

vaaleykumkasalam sən düz deyirsən ki sənə elə gəlir. yəni bu belə deyil .sadəcə olaraq sənə elə gəlir.

sən mənə 23:16da deyirsən izahi oxu və mənə erz et. sen hele de ferqine varmamisan ki 23:10 da mən artiq ərz etməyə bashlamisham. nədənsə sən mənim o cavabimi ya oxumamisan ya da ki sənə elə gəlib ki orada bashqa sheydən söhbət gedir .

onda təkra kopya edirəm. bu söz ehtimal olunan xütbənin ilk cümləsidir "İmam Əli (ə): «Dinin başlanğıcı Allahı tanımaqdır."

mən də ona cavabi belə yazdim "bəli biz sələfilər də deyirik ki "Dinin başlanğıcı Allahı tanımaqdır."

məlumunuz olsun ki biz sələfilər dini öyrənməyə bashladiqda ilk olaraq üç əsasdan bashlayiriq və bu üç əsasdan birinci də məhz Rəbbin kimdir? sualinin cavabidir ki , məhz Ali r. a. da bunu deməklə bizi düzgün istiqamətə yönəlməyi öyrədir."

hələlik bu qədər.

#95353 Sələfilərə suallar

Отправлено автор: jamaat 02 сентября 2012 - 21:52 в Şiə-sünni dialoqu

http://313news.net/article/a-208.html

avqustun 4-də tatar mənə ashağidaki suali vermishdi mən də cavablandirmishdim.mənim cavabimla sənin göstərdiyin yazida hansi ziddiyyət var ki?

Отправлено 04 Август 2012 - 02:24

tatar. (02 Август 2012 - 19:18) писал:

Siz salafilere gore peygabar(s0savadsiz olub???))))

salamaleykum.

biz selefilere göreə peyğəmbər sallallahuvaaleyhivaalihivassalam savadli olub yalniz yazib oxuya bilməyib. savad bashqa sheydir yazib oxumaq bashqa shey qardashim.

savadsiz o kəsə deyilir ki məsələn yazib oxumaği öyrədirsə oda ki qabiliyyəti çatmir öyrənməyə və savasdsiz sayilir. lakin peyğəmbərimiz bu cür savadsizliqdan uzaqdir. ona yazmaği və oxumaği öyrədən olsaydi vallahi ərəbin ən dahi xəttati olardi. necə ki subut edib ki nədən yapishibsa onu ən kamil formada edib.

bu qədər.

#95354 Sələfilərə suallar

Отправлено автор: jamaat 02 сентября 2012 - 22:10 в Şiə-sünni dialoqu

İmam Əli (ə): «Dinin başlanğıcı Allahı tanımaqdır.

bəli biz sələfilər də deyirik ki "Dinin başlanğıcı Allahı tanımaqdır."

məlumunuz olsun ki biz sələfilər dini öyrənməyə bashladiqda ilk olaraq üç əsasdan bashlayiriq və bu üç əsasdan birinci də məhz Rəbbin kimdir? sualinin cavabidir ki , məhz Ali r. a. da bunu deməklə bizi düzgün istiqamətə yönəlməyi öyrədir.

#95352 Sələfilərə suallar

Отправлено автор: jamaat 02 сентября 2012 - 20:39 в Şiə-sünni dialoqu

Allahin zatinda sərhədlərin (əl ayaq daban ) ,məkani istiqaməti(ərş) olmagi kimi küfr olan fikirlər sizin sələf əqidəsinin

əsasini təşkil edir,bu küfrlər Əli ə.s in sözləri ilə uygun gəlmirsə sələflərin azginligini subut etmirmi?

bu barədə genish və ətrafli yazmaq lazim olduğuna görə mən hələlik qisa cavabla kifayətlənəcəm.

qisa cavab budur .Mən Allaha and ichirəm ki bu məsələdə nəinki Əli r.a ,hətta bütün əhli beyt sələf əqidəsində olub .yəni cəfərilərin Allahi tanidiqlari kimi yox.

hələlik bu qədər .

#92950 Quran təhrİf olunmayıb

Отправлено автор: jamaat 23 июня 2012 - 13:08 в Şiə-sünni dialoqu

xeyr namazda əlimi sinəmə bağlamıram.Sən sələfisənsə Abu Zeydin nömrəsini yaz da mənə ? Bir də sizin etiqadınız da İmama beyət etmək var?

1.sen salamimi niyə almadin. 2. sən yenə də firladirsan əl məsələsini və möhür məsəlisindən isə heç yazmadin.3. sələf olmaq üçün gərək şahinin nömrəsini bilməliyəm məgər. məndə onun nömrəsi yoxdur hələki mənə lazim da deyil. 4. sənin imama beyət etmək məsələsini soruşmağin isə təəccüblüdür. sən hələ üç əsasi oxu.5.əgər sələfsənsə ayib olsun sənə. cahil şiəsənsə get əvvəlcə cəfəri ol sonra daniş.

#93032 Quran təhrİf olunmayıb

Отправлено автор: jamaat 24 июня 2012 - 22:13 в Şiə-sünni dialoqu

Bismihi təala! :rolleyes:

Sən niyə görə and içirsən ki, mənə axırıncı dəfə yazırsan ?

Əxican,artistlik eləməyə nə lüzum var axı ?

bax, gəl sənə bir hiyləni izah edim. Mən səndən xahiş eləmişdim ki, sən mənim üçün "şiə olduğuna və əhli-beyti (ə) sevdiyinə" and içəsən ?

Sən mənim xahişimi yerinə yetirmədin əxican!

Mən səndən xahiş eləmişdim ki, "CƏFƏRİ FİQHİNƏ ƏSASƏN NAMAZ QILDIĞIVA AND İÇƏSƏN"...

Mənim istədiyim şeyə and işməklə sənin iddia etdiyin şeyə and içmək isə tamamilə bir-birindən fərqli şeylərdi.

Əvvəla, "şiə" tərəfdar deməkdir və "mən şiəyəm" deyərkən məlum deyil ki, sənin qəsdin kimin tərəfdarı olmağıva and içməkdi.

Bundan əlavə... Lap tutalım ki, "Əlinin (ə) şiəsi" olduğuna and içirsən.

Axı, nəticə etibarı ilə vahabilər də bunu iddia edirlər ki, "əsl şiələr, Əlinin (ə) əsl tərəfdarları onlardı, İmam Əli (ə) əslində onların imamıdır"....

İstəsən bu sözümü təsdiq eləmək üçün sənə vahabi "aliminin" videosunu da yerləşdirə bilərəm, sən də izləyərsən! :rolleyes:

Əhli-beyti (ə) sevməyivə and içməyə gəlincə ... Bəli! Mümkündür ki, sən əhli-beyti (ə) sevdiyivi iddia edəsən. Axı, vahabilər də əhli-beyti (ə) sevdiklərini iddia edirlər.

Xülasə ... Sən bizim istədiyimiz şey barədə and içməmisən...

Guya, mən bilmirdim ki, sən "Allaha and olsun şiəyəm, əhli-beyti (ə) sevirəm" deyərək söhbəti fırlada bilərsən ?

Məhz bu variantdan xəbərdar olduğum üçün səndən bunu istəmədim.

Səndən istədiyim budur :

Buyur ! And iç ki, sən namazı CƏFƏRİ FİQHİNƏ ƏSASƏN QILIRSAN. AND İÇ ALLAHA!

Qalanı özü bilərsən Allahla! Niyə and içmədin ki ?

2. BUndan əlavə axırıncı dəfə and içirsən ki, mənə yazırsan. Deməli, sən də görürsən ki, artıq bundan əlavə artistlik eləməyi bacarmadığın üçün YAZMAMAQ QƏRARINA GƏLİB AND İÇİRSƏN. Çünki, bir də səni sıxsam maskan düşəcey.

Zatən artıq maskan düşdü. axı sənə demişdim ki, boyun qçaırtsan , kəzzəbliyin sübuta yetmiş olacey.

3. BUndan əlavə "and içirəm ki, sənə axırıncı dəfə yazıram" deməyə ehtiyac yox idi. Çünki, sənin mənə yazmaq istəməməyivin səbəbi səni vahabilikdə ittiham etməyim idisə, sənə söz verdim ki, əgər dediyim məsələyə and içsən, zahirən bunun doğru olduğuna qərar veirb sənə inanacağam. Deməli, məsələ də həll oluceydi. Elə deyilmi ? Bəs səni nə vadar elədi ki, belə and içəsən ? Çünki, özün də görürsən ki, "vota-vot"-du ! Maskavın cırılmağına az qalıb!

Zahirən guya mənim istədiyim şeyə and içirsən, amma, əslində heç səndən tələb etmədiyim şeyə İKİBAŞLI SÖZLƏRLƏ and içib, bizi aldatmağa çalışırsan ? :rolleyes:

Ay ağaları hiyləgər Əmr bin As , Muaviyə olan kimsə!

Sən burdan bura bizə variant gəlirsən ? :rolleyes:

Hələ də səndən cavabımı almamışam!

Səndən cavab gözləyirəm!

İkinci dəfə də şansın var!

Ya xahiş etdiyim məsələyə , dorğu düzgün and içəceysən, ya da kəzzəbliyin sübuta yetirilmiş olucey!

P.S

Axı, səndən xahiş elədim ki, 3-4 gün də buna görə vaxtımızı alma! )

salamaleykum. xahish edirəm mənim sözümü təhqir hesab etmə. mən sənin əqidəvi bəyənməsəm də səni savadli bilirəm və sənin bu "der" lə olan xoş münasibətini anlamiram. bu adam cahil deyil. avam da deyil. mən qeybi bilmirəm ancaq insanlarla olan tecrübəmə əsaslanaraq deyirəm ki bu adam özünə görə elmli birisidir və burada sizi dolamaqla və biz seleflerin bashini ashaği soxmaqla məşquldur. əgər o cahildirsə ALLAH SUBHANAHU TAALA ONA HİDAYƏT VERSİN. yox əgər mürəkkəb cahildirsə onun işi lap çətinləşir. nə isə deməyim budur ki zərrə qədər özünüzə hörmət edirsinizsə onu buraxin getsin özünü asmağa. xətrinizə dəydimsə haqqinizi halal edin.

#92936 Quran təhrİf olunmayıb

Отправлено автор: jamaat 22 июня 2012 - 22:13 в Şiə-sünni dialoqu

Nun qardaş mən əli açıq namaz qılıram namaz qılanda da möhür ilə qılıram.İndi ürəyin rahat oldu? Ancaq mənim bəzi sünnilər ilə söhbətlərim və əbu Zeydin çıxışları şübhəyə salıb hətta özümü öldürmək həddinə çatmışam.

salam aleykum. sen niye nun verdiyi suala açiq cavab vermirsen ki "men namazda fatiheni deyərkən əllərini sinəndə bağlamirsan" və ya "səcdədə alnini möhürə qoyursan". bu kimi cavablarin əvəzinə qeyri müəyyən cavablar verirsən. onu da bildirim ki əgər sən də mənim kimi sələfsənsə nahaq yerə sələfə layiq hərəkət etmirsən . yox əgər cəfəri məzhəbindənsə onda get əqidəni öyrən və əsil cəfəri ol. əsil cəfəri olandan sonra isə əgər abu zeyde inansan onda gələrsən sələf olmağa. yoxsa ki sən bu halda qalsan doğrudan da intihar etməli olacaqsan. mənim sənə yaziğim gəlir. Allah subhanuhuvatala sənə hidayət versin.

Рейтинг@Mail.ru