Перейти к содержимому

Публикации jamaat

331 публикаций создано jamaat (учитываются публикации только с 29-марта 23)

#95898 Əbu Zeyd - "Şiəlikdə Tovhid"

Отправлено автор: jamaat 05 октября 2012 - 11:06 в Şiə-sünni dialoqu

Yazılan hədisdə isə biz bunu görmürük.Ona görə deyirik ki peyqəmbər də cəhalət və israf olub amma cahil və israfçı olmayıb.

salamaleykum. qardashim sen burada deyirsen ki "ona görə deyirik ki". bu deyirk ki deyende kimi qesd edirsen? bizim alimlərdən hansi o hedisi sen deyen kimi sherh edib ki? Allah rizasi üchün mənim sözlərimi tənə kimi qəbul etmə. Mən sadəcə olaraq sənə bildirmək istəyirəm ki, sələf alimlərindən hech kim Allah resulunu cahaletde ve israfda suchlamayib. Ola bilər ki sən deyəsən ki onlar suchlamayiblar, onda mən bashqa cür deyim. Hech bir selef alimi suchlamasa da belə bir faktin olduğunu təsdiqləməyib. Yox əgər bunun əksini deyirsənsə dəlilini gətir baxim və mən də bu məsələdə cahil olduğumu təsdiqləyim. Lakin dəlil gətirəndə ayə və hədislə kifayətlənmə ,gətirdiyin ayə və hədislərin shərhlərini də gətir ki baxim görüm alimlər də sənin kimi basha düshüblər o ayə və hədisləri ,yoxsa bashqa cür.

P.S.BİR DƏ TƏKRAR EDİRƏM SƏLƏF ƏQİDƏSİNƏ GÖRƏ PEYĞƏMBƏRLƏR GÜNAH ETMƏKDƏN VƏ XUSUSİLƏ İSRAF ETMƏKDƏN MƏSUMDURLAR.

bu qədər.

#95896 Əbu Zeyd - "Şiəlikdə Tovhid"

Отправлено автор: jamaat 05 октября 2012 - 10:29 в Şiə-sünni dialoqu

Yuxarıda biri mənə yazıb ki Abu Zeyd niyə bəhs zamanı kameradan istifadə etməyə icazə verməyib.
Əbu Zeyd heç dərslərini kameraya çəkilməyə icazə vermir o ki qalmışdı ki bəhsə icazə versin.

salamaleykum qardash. ola bilsin sen az melumatlisan. men sene bildirmek isteyirem ki mende texminen 3saatliq videobehs var shielerle Shahin qardashimizin.

#95889 Əbu Zeyd - "Şiəlikdə Tovhid"

Отправлено автор: jamaat 05 октября 2012 - 01:17 в Şiə-sünni dialoqu

Şiə sözünü dilinə gətirmə bir də xahiş edirəm. Şiə sən deyən əməli etməkdən də, bu sözü dilinə gətirməkdən də uzaqdı. Heç bir üzr sənin bu əməlinə haqq qazandıra bilməz. Heç olmasa nikindən utan, Mumin.

Admin gəlib lazım olan tədbiri görər inşaAllah

Allah hidayət eləsin.

Allah köməyin olsun master_yer. Məni məyus etmədin və əsl shiə olduğunu subut etdin və rafiziliyə dəstək olmadin. Allahsubhanahuvataala səni və ailəni Əhli Beytlə bir yerdə həshr etsin . Əmin.

#95873 Əbu Zeyd - "Şiəlikdə Tovhid"

Отправлено автор: jamaat 04 октября 2012 - 16:27 в Şiə-sünni dialoqu

Həm mənim həm də sənin iman gətirdiyin peyqəmbər(sas) günah və xəta edib.Dəlil Muhamməd 19 .

salamaleykum qardash. qardash .bizim sələf əqidəsinə görə peyğəmbərlər məsumdurlar. günah etməzlər. etdikləri xəta ola bilir.

bu qədər.

#95810 Əbu Zeyd - "Şiəlikdə Tovhid"

Отправлено автор: jamaat 01 октября 2012 - 18:24 в Şiə-sünni dialoqu

Əssələmu aleykum, əxi. Səbirli ol. Öyüd nəsihət ver.
Lənətləşməni hər an istifadə etmə.
Vay olsun o insanın halına ki onun üzərinə Allahın lənəti olur.

vaaleykumassalamrahmatullahuvabarakatuhu.

səbirli ol deyirsen mene qardashim,lakin men bunun kimi alchaqlara görə chox əziyyət chəkdiyimə görə səbirli ola bilmədim. mən hələ gözləyirdim ki bu məndən üzr istəyəcək.

lakin bu balaca mənə pochtuma ele sözlər yazib ki hech deyiləsi deyil. mən hələ də basha düshmürəm ki bu insanlar biz sələflərin adini nə səbəbə görə batirirlar. nə əxlaq var nə qanacaq nə də ki tərbiyə. bəlkə də atasi yashindayam lakin mene yazdiqi sözlere bax. eybi yoxdur inshallah ya o balaca ağillanar a da ki lap cilizlashar.Allahsubhanahuvataala ona hidayət versin.

o ki qaldi lənətdən hər an istifadə etməyimə bu elə bir sheydir ki bu vaxtla deyil bu qarshi tərəfin həyasizliğindan asilidir.necə ki kafirlər Allah rəsulunu yalanladilar bax onda Allahsubhanahuvataala lənətlə bağli ayə göndərdi. sen de ki mene nesihet edəndən dərhal sonra ,yəni 11dəqiqədən sonra lənət elədin kimlərəsə hansi ki gərək hech olmasa nəsihətdən dərhal sonra etməzdin.hansi ki mən səni dəstəkləyirəm.

bəli vay olsun sözünlə də raziyam.

#95809 Автомобильные советы

Отправлено автор: jamaat 01 октября 2012 - 17:49 в Автомобильный Форум

[/quote]

#95765 Əbu Zeyd - "Şiəlikdə Tovhid"

Отправлено автор: jamaat 29 сентября 2012 - 01:28 в Şiə-sünni dialoqu

Sən də maska taxıb az donjuanlıq elə.

salamaleykum .

sən deyəsən chashmisan balaca pontifik. sən mənə deyirsən ki mən maska taxmisham.amma bilmirəm nəyə görə deyirsən. əgər mən maska taxmishamsa Allahsubhanahuvataala mənə, taxmamishamsa sənə lənət eləsin ay bash kahin. hech utanmirsan mənə shər atirsan ?mənə don juan deyirsən və yenə də mənə shər atirsan. don juan bazliq eləməyilə məshhur olan bir adamin ləqəbidir.sən məni zinakarliqdami ittiham edirsən ay kafir adiyla, nikiylə chixish edən və sələfiliyə ləkə gətirməklə özünə sələfi deyiən bədbəxt. sən məni bu rafizi dediklərinlə səhv salirsan deyəsən.ağilli ol bir də tanimadiğin mənə shər atma .shiələrə shər atdiğin bəs deyil indi də mənim kimi sələfiyə shər atirsansa deməli sən Allalahdan qorxmursan. Get əvvəl nikini dəyish ay balaca.Mənim nikim jamaatdir və qarshisina Əhli Sunna qoymaqla kimliyimi bilə bilərsən əgər ağlin varsa hansi ki mən buna shübhə edirəm.Sənin nikinin mənasini bilmək istəyirsənsə sənə deyim ki sənin bu kafir nikinin mənasi "bash kahin" kimi olur ümumən. Xususən isə Neron Avqust və sair kafir və mushriklərin titullari sayilir. İndi de görüm Allah rizasi üchün sən kafir nikiylə maskalanib sələfi müdafiə edirsən ,yoxsa mən öz nikimlə kimliyimi ortaya qoymaqla maskasiz chixish edirəm. Get əgər doğrudan da əgər sələfilikdən azdan choxdan xəbərin varsa təzədən gəl.

bu qədər

B

#95743 Əbu Zeyd - "Şiəlikdə Tovhid"

Отправлено автор: jamaat 27 сентября 2012 - 12:41 в Şiə-sünni dialoqu

Get dalıvı ye də. Öz kitablarıvızda yazılıb bunlar. Min dəfə bu forumda bunları müzakirə eləmişik. Çağır gəlsin bu useydcik foruma.

niyə əxla qsizli qedirsen ki. sözün varsa cavab ver. daha tərbiyəsizlik etmək nəyə lazim. bunun nə sənin əqidənə nə də ki bu sayta faydasi olacaq . əksinə olacaq.inshallah ki sözlərimi təhqir kimi basha düshməzsən. mən yalnizca nəsihət etdim. haqqina girdimsə haqqini halal et.

#95738 İngiltərə çempionatı

Отправлено автор: jamaat 25 сентября 2012 - 20:42 в Футбол

Bu barede kim ne bilir? deyilenlere gore bakida MU nun mektebi acilir.

salamaleykum. bunu tene kimi yox nesihet kimi qebul olunmasini isteyirem.http://www.youtube.com/watch?v=pFtEfpMYbrc

#95733 Əbu Zeyd - "Şiəlikdə Tovhid"

Отправлено автор: jamaat 24 сентября 2012 - 23:06 в Şiə-sünni dialoqu

Henbeli_84 Qardashima bu videonu meslehet gorerdim. Baxmamisdan once deyimki danishan ele sinin exilerindendir.

[media]http://www.youtube.com/watch?v=ErcAu3IgxyU[/media]

salamaleykum. burada deyilen her biri qizila bərabər sözlərdir. deyilənlərin hamisini dəstəkləyirəm. Allahsubhanahuvataala danishan müsəlman qardashimizi və bizləri Əhli Beytlə bir yerdə həshr eyləsin.Əmin.

#95638 Terrorçu sələfilərdən iyrənc fətva!!!

Отправлено автор: jamaat 16 сентября 2012 - 01:15 в Əqidə və fiqh

buyur oxu http://selef.my1.ru/news/2008-10-23-68
http://fatwaonline.n...estion&id=14007
http://qa.whyislam.r...php?f=28&t=3478
Rus dilinde yeginki basha dushursuz??
buyur zahmat olmasa cavab ver

rus dilində kifayət qədər bilirəm Allahin iznilə. Buyurdum oxudum və sənə təəccüb etdim. Bax ay tatar təkrar edirəm və xahish edirəm ki, həm sən və həm də bashqalari

da mənim fikrimi bilsinlər. Sən iddia etdin ki kurtubi, ibn teymiyye və s.sələf alimləri yezide radiyallahuanhu deyiblər. Mən də dedim ki, belə bir shey yoxdur və əgər varsa subut et. Sən də yuxaridaki üch məqalənin ssilkasini verdin.Mən də diqqətlə oxudum və orada radiyallahuanhu sözünə rast gəlmədim. İndi də səndən xahish edirəm ki mənə göstərəsən radiyallahuanhu sözü kechən cümlələri. ola bilər sən hansisa cümlələri elə basha düshmüsən ,lakin bu sənə əsas vermir ki ,səhabələrə olunan müraciəti yezid kimi alchağa shamil edəsən.

bu qədər.

#95637 Terrorçu sələfilərdən iyrənc fətva!!!

Отправлено автор: jamaat 16 сентября 2012 - 00:59 в Əqidə və fiqh

Ay salafi. Sen yenada oz sozunden donmursen)))

ay tatar, bəli mən yenə də öz sözümdən dönmürəm. Ona görə yox ki bizdə məntiq haramdir(yunan məntiqi), ona görə ki mən dediyim həqiqətdir.Həqiqət isə ondan ibarətdir ki, o alchaq yezidə hech bir sələf alimi deməyib radiyallahuanhu,hansi ki ,sən iddia edirsən.

#95527 Terrorçu sələfilərdən iyrənc fətva!!!

Отправлено автор: jamaat 10 сентября 2012 - 01:11 в Əqidə və fiqh

Xeyr sene buna gore dememisem ki.sen ehli beytin senine yazilmis sheyri men cata yazandan sonra oxuyub ve sebebini beyan etmeden mene murekkeb cahil demisen ve men de bunu sheyri yazdigima gore gunahlandirdigin kimi qiymetlendirmisem cunki bu bele de olmusdu.senin qelbindekilerden men xeberdar deyilem ve bu halda senin bu sheyri oxuyub narahat oldugun kimi qiymetlendirmishem.nece ki sen meni bashqa sebeb gostermeden murekkeb cahil olmagimda suclandirmisan elece de men yaranmish situasiyaya uygun senin etdiyin sehvi qiymetlendirmisem.fakt subut da catda var.ac oxu.mene murekkeb cahil demeyinin sebebi zahirde bele gorsenir.yox basqa sebebdirse bu sebebin subutu yoxdur

arif , daha sənə sözüm yoxdur. bu məntiqlə ki sən məni ittiham edirsən bunun adina zenn deyilir. zenn ile ise hech kimi ittiham etmək olmaz. mənim daha sənə sözüm yoxdur. Səninlə mənim söhbətim qalsin SONa. İnshallah mən səndən haqqimi Allah qarshisinda istəyəcəm. Qoy bizə hökmü Rəbbimiz versin.

#95523 Terrorçu sələfilərdən iyrənc fətva!!!

Отправлено автор: jamaat 10 сентября 2012 - 00:36 в Əqidə və fiqh

yene de deyirem sen cox basindan boyuk sehv eledin mene murekkeb cahil dedin

yaxshi arif mən etiraf edirəm ki mən bashimdan böyük səhv etdim və sənə mürəkkəb cahil dedim. burada da haminin yaninda səndən üzr istəyirəm.

yaxshi arif, indi sən mənə de görüm bu sözlərə görə də adama nasibi və vələduzina deyərlərmi?

#95521 Terrorçu sələfilərdən iyrənc fətva!!!

Отправлено автор: jamaat 10 сентября 2012 - 00:32 в Əqidə və fiqh

men de eceb de edib deyirem ki sen bu sheyrden narahat oldgun ucun nasibi ve veleduzinaya xas ish gordun.

vallahi mən o sherdən narahat olmadim.

P.S. kash ki sən də əhli beytə mənim qədər bağli olaydin.

#95519 Terrorçu sələfilərdən iyrənc fətva!!!

Отправлено автор: jamaat 10 сентября 2012 - 00:28 в Əqidə və fiqh

sen meni hansi sebebe gore murekkeb cahil adlandirmisan?

arif , mən səni nəyə görə mürəkkəb cahil adlandirmağimi deyim. sən Ali r.a nun xutbesini yazirsan və mənə təklif edirsən ki, mən də sənə bu barədə fikrimi bildirim. Mən də sənə öz fikirlərimi bildirirəm. Sən təkrar olaraq bu xütbəni bir də yazirsan və mənə məsləhət görürsən ki ,mən bir də oxuyum və tələsməyim. Mən bir də oxuyuram və yenə də sənə deyirəm ki bu xutbe ile mən choxdan tanisham və yenə də sənə bu xütbəni cümləbəcümlə cavablandiriram. sən yenə də israr edirsən və s. mən də sənə bilmədiyini bilmədiyində ittiham ederək sənə yazdim ki, sən mürəkkəb cahilsən. sən isə bunu hansisa misralara bağlayirsan. günah səndədir ki zənn edirsən. sən bu suali orada da verə bilərdin, lakin sheytan səni tələskənliyə saldiğindan zənnə qapildin və məni təhqir etdin.

#95516 Terrorçu sələfilərdən iyrənc fətva!!!

Отправлено автор: jamaat 09 сентября 2012 - 23:52 в Əqidə və fiqh

Jamaat deyesen dash mohkem deyib bashina shokun tesirinden yaddashin itib.eybi yoxdu amma ,ders olsun sene bir de bele basindan boyuk sehv etme.

Allahin iznilə yaddashimdan shikayətim yoxdur. o ki qaldi dashin təsirinə hərchənd ki mənə dəyməyb, yox əgər dəyibsə də dashin yarasi tez sağalir.

vay sənin halina ki bu qədər lənətin altindan necə chixaracaqsan özünü və əzizlərini.

#95515 Terrorçu sələfilərdən iyrənc fətva!!!

Отправлено автор: jamaat 09 сентября 2012 - 23:48 в Əqidə və fiqh

Jamaat sen yalan danisirsan.sen yalanci oldugun ucun gunde yuz defe de and icersen.Samral nikli istifadeciden sorush men dahi sair Fizulinin misralarin yazmisdim.samral masAllah yazdi.sen de yazdin ki men etiraf etmeliyem ki murekkeb cahilem.samral da yazdi ki menlesen men de senin bu misralardan narahatciligini nasibi ve veleduzina olmagin kimi qiymetlendirdim,cunki bu onlara xas ishdir.sorusun samral nikli istifadeciden desin.besdir yalan yaxdin.yalan ayaq tutar yerimez.

Allah shahiddir ki mən sənə hər cür izahat verdim ,and ichdim, lənət dedim və s.

eybi yoxdur bir də deyirəm . arif ,əgər mən sənin shair Fizulinin misralarina görə mürəkkəb cahil adlandirdimsa Allahsubhanahuvataala məni müsəlman kimi öldürməsin, yox əgər səni shair Fizulini misralarina görə yox bashqa səbəbə görə adlandirdimsa Allahsubhanahuvataala səni kafir kimi öldürsün. Amin. zərrə qədər imanin varsa sən də amin de.

o ki qaldi samrala ,sorush ondan görüm mən niyə səni mürəkkəb cahil adlandirdim. əgər o da desə ki fuzulinin misralarina görə bax onda gərəkdir ki o bunu bəyan etsin, hansi ki ağilli adam zənnlə kimisə ittiham etməz.

#95511 Terrorçu sələfilərdən iyrənc fətva!!!

Отправлено автор: jamaat 09 сентября 2012 - 23:06 в Əqidə və fiqh

.deyesen osman el xamis de senin profilindi.moderator yoxlayar bunu da .suala cavab yaz selefilere suallar movzusunda.artistliyini basga yerde ifa edersen.gozleyirik

bax sən məni üzədurmaqda ittiham etdin və nədənsə üzümə durusan ki osman mənim profilimdi. bax görürsənmi indi kim adamiin üzünə yalandan durub shərləyir və sonra da aliment teleb edir? sən islah olunmaqdan chox uzaqsan.üzr istəmək əvəzinə shər dalinca shər atirsan. yaziqlar olsun sənə. imamlar hechkimə zülm etməyiblər .sən kimdən öyrəndin bu zülmü. mən səni əhli beyt yoluna dəvət edirəm. chalish chashma daha.

#95509 Terrorçu sələfilərdən iyrənc fətva!!!

Отправлено автор: jamaat 09 сентября 2012 - 22:57 в Əqidə və fiqh

meni niye murekkeb cahil adlandirdin ki fizulinin nesiminin misralarini yazdiqima gore?cavabin da geldi ki beli ancaq nasibi ve veleduzina bundan narahat olar.tak cto sen mene das atmisan men de o dasi goturub vurmusam tepene.indi get kime isteyirsen sikayet ele :)

mən Allaha and icirəm ki mən sən yazdiğin misralara görə demədim o sözü. Əgər yalan deyirəmsə Allahsubhanahuvataala məni müsəlman kimi yox kafir kimi öldüsün.Amin.

#95507 Terrorçu sələfilərdən iyrənc fətva!!!

Отправлено автор: jamaat 09 сентября 2012 - 22:49 в Əqidə və fiqh

muaviyenin elinden su icenden gozlemirem de

ƏGƏR MƏN MUAVİYYƏNİ HAQLİ BİLİRƏMSƏ ALLAH MƏNƏ LƏNƏT ETSİN. İMAMLA OLAN MUHARİBƏDƏ HAQLİ ƏLİ R.A. idi.

yox əgər mən muaviyyənin əlindən suichən deyiləmsə Allahsubhanahuvataala sənə lənət etsin.

Amin.

#95506 Terrorçu sələfilərdən iyrənc fətva!!!

Отправлено автор: jamaat 09 сентября 2012 - 22:43 в Əqidə və fiqh

Eger men selefilere suallar movzusunda seni hec neden nasibi ve veleduzina adlandirmisamsa Allahin leneti menim ve ezizlerimin uzerine olsun yox eger bunu sen o movzuda qurmusansa onda Allahin leneti senin ve ezizlerinin uzerine olsun! Amin de

AMİN!!! AMİN!!! AMİN!

#95505 Terrorçu sələfilərdən iyrənc fətva!!!

Отправлено автор: jamaat 09 сентября 2012 - 22:42 в Əqidə və fiqh

amma inanmiram etirafi basarasan.

sən inanmasan da mən ətrafli yazacam.

maraqlananlar üchün ətrafli yaziram. bu adam oturduğum yerdə məni bu mövzudan dəvət etdi bashqa bir mövzuya və mən də onun təklifini qəbul edib getdim tatarin achdiği mövzuya və bunun suallarina cavab verdim və cavablarim da davam edirdi .bu adam nədənsə narazi idi və mən Allaha and ichirəm ki bunu hech cür anlamiram ki , mənim günahim nədir. bundan sonra mən bir sharin Allahin oğlu haqqindaki sherindən kupletlər yerləshdirdim vchatda. arif də bunun əvəzinə imamlar haqqinda sherlər yazdi və nədənsə bildirdi ki guya mən imamlarin adini eshidəndə narahat oluram. mən chatda yazdim ki sən mürəkkəb cahilsən və o da mənə nasibi və vələduzina dediki bəs mən niyə onun suallarina cavab vermirəm və s. mənə nədə ittiham etdiyini isə rabitəsiz sözlərlə bildirir. guya mən publikaya oynayiram və s.

bu qədər.

P.S .indi isə shiələrə müraciət edirəm. siz deyin görüm mənim hansi sözlərim arifə qarshi təhqirdir,və ya hansi sözlərim imamlarin əleyhinədir. əgər siz mənə bildirsəniz mənim arifə qarshi təhqirlərimi,mən söz verirəm ki,günahimi etiraf edəcəm.

bu qədər.

#95503 Terrorçu sələfilərdən iyrənc fətva!!!

Отправлено автор: jamaat 09 сентября 2012 - 22:31 в Əqidə və fiqh

kisiliyin catirsa qeyd et neye gore ve nece menim seni nasibi ve veleduzina adlandirmagim movzuda peyda olub.amma inanmiram etirafi basarasan.

kishiliyim chatir və qeyd edirəm və Allaha and ichirəm ki sənin məni nasibi və vaələduzina adlandirmağinin səbəbini bilmirəm.

#95502 Terrorçu sələfilərdən iyrənc fətva!!!

Отправлено автор: jamaat 09 сентября 2012 - 22:28 в Əqidə və fiqh

bunu men hec bir movzuda yazmamisam.

bəli sən bunu hech bir mövzuda yazmamisan. sən bunu chatda yazmisan.

Рейтинг@Mail.ru