Перейти к содержимому

Фотография

Forumun ad günü mübarək

• Авторизуйтесь для ответа в теме
Сообщений в теме: 17

Опрос: 313-ün dəyərləri (9 пользователей проголосовало)

forum mənə nələri verdi?

1. dostları (6 голосов [42.86%])

Процент голосов: 42.86%

2. anlamı (5 голосов [35.71%])

Процент голосов: 35.71%

3. həyatda axtardıqlarımı (3 голосов [21.43%])

Процент голосов: 21.43%

4. hec nə vermədi (0 голосов [0.00%])

Процент голосов: 0.00%

Голосовать Гости не могут голосовать

#1 MIROTVORES70

MIROTVORES70

SHOOTER

• Emir
  • 4 604 сообщений

Отправлено 01 июля 2010 - 00:49

Bir zamanlar inanmazdım ki monitorun üz qabığında hansisa virtual bir forum bu qədər həyatımı dəyışəcək qədər qiymətli ola bilər! Amma Allahın möcüzələri hər addımda,hər saniyələrdə gözləniləndir! Cox yazmaqdan uzağam.Cunki yadıqlarımız forumu tarixə,tarixi isə foruma kocürdü.Forumla birlikdə hamımız tarıxləşdik! Yazılarımızda,fikirlərimizdə,əməllərimizdə, təzadlar da oldu-cicək qoxusu da! Təkkəbbur dənizinin dalğıclarına acıdıq,mərhəmət bağının bağbanları ilə sabahımıza SÜKÜRLƏR OLSUN dedik.Anlamazlıq mərəzinin mərizlərinə ŞƏFALAR dilədik.Hər şeylər oldu,fərarılər də,burun cəkənlər də,sədaqətlilər də,qorxaqlar və qorxaqlığı başına qalxan edənlər də.Bu bir Forum deyilən zaman saatının omrümüzdə vuran cığğıltıları idi.Davam edir bu zaman saatı- dayanmazdır! Hər bir cətinliyə sizə gərərək işləyir.Sabah da işləyəcək,daha sabahlarda da işləyəcək-cun tarix yolunun yolcusudur bu forum.NƏ isə...
Doğum yox-yaradılan günün mübarək TARİXİMİZİN SALNAMƏSİ-SALNAMƏMİZİN TARİXİ !!!

Сообщение отредактировал MIROTVORES70: 01 июля 2010 - 00:56

Быть ШАХИДОМ для менья честь и великая мечта.Я скажу Амин,и Вы скажите!

Изображение

#2 _MOLLA_

_MOLLA_

Naqib – Captain

• Murid
  • 984 сообщений

Отправлено 01 июля 2010 - 08:09

Mən də öz növbəmdə forumumuzu təbrik edirəm. İlki öncə bu forumu yaradanlara öz minnətdarlığımı bildirirəm. Bu foruma məni dəvət edən başqa forumlarda məntiqli yazıları ilə məhşur olan Meysəm Təmmar, CAPİTAN, nikli user (Rüfət)-ə öz minnətdarlığımı bildirirəm. Forumun adminstrasiyasına da bizim kaprizlərə səbrlə dözüb, bizi yola verdiyi üçün təşəkkür edirəm. Xüsusi təşəkkürüm Abu Sufyan Ordusu nikli qardaşımız VAQİF-ədir. Qardaş Allah səndən razı olsun. Bu foruma qatılandan sonra həyatımda dini səpgidə bir çox dəyişiklik oldu. Daha tez tez xeyriyyə işlərində iştirak etməyə başladım. Nəysə bu barədə çox yazmaq olar ......bu forumun inkişafında zərrə qədər də rolu olan hər bir userdən Allah hər iki dünyada razı olsun. İnşallah bundan sonra da forumuz yeni userlərlə dolub daşar və biz də islamın və əqidəmizin uğrunda nəsə etmiş olarıq. Bir daha ad günün Mübarək www.313news.net/forum :cray:
Hər kəs cənnətə getmək istəyir amma heç kim ölmək istəmir

#3 MirMustafa

MirMustafa

Mulazzim Awwal – 1st lieutenant

• Murid
  • 691 сообщений

Отправлено 01 июля 2010 - 09:27

Assalamun Aleykum əziz bacı və qardaşlar!

Məndə təbriklərə qoşuluram. Forumun yaranmasının 2 ili münasibəti ilə hamıvızı təbrik edirəm, xüsüsən bu forumu yaradanları.
Qısa müddət ərzində maraqlı və ən əsası dini marifləndirmə baxımında dəyərli iş aparmısınız. Allah razı olsun sizdən!
36:60-62
Ey Adəm övladı! Məgər Mən sizdən əhd almadımmı ki, Şeytana ibadət etməyin, o sizin açıq-aşkar düşməninizdir,
Və (sizə buyurmadımmı ki) Mənə ibadət edin, doğru yol budur?!
Həqiqətən, (Şeytan) içərinizdən çoxlarını yoldan çıxartdı. Məgər ağlınız kəsmirdi?

#4 al-Fath

al-Fath

Amid – Brigadier General

• Naib
  • 3 239 сообщений

Отправлено 01 июля 2010 - 09:38

Ad günümüz sabahdı.
Пархаю как бабочка , жалю как пчела (Мухамед Али)

#5 MirMustafa

MirMustafa

Mulazzim Awwal – 1st lieutenant

• Murid
  • 691 сообщений

Отправлено 01 июля 2010 - 10:30

Ad günümüz sabahdı.

Sabahda yazarıq inşallah! :cray:
36:60-62
Ey Adəm övladı! Məgər Mən sizdən əhd almadımmı ki, Şeytana ibadət etməyin, o sizin açıq-aşkar düşməninizdir,
Və (sizə buyurmadımmı ki) Mənə ibadət edin, doğru yol budur?!
Həqiqətən, (Şeytan) içərinizdən çoxlarını yoldan çıxartdı. Məgər ağlınız kəsmirdi?

#6 Shemsi

Shemsi

Muqaddam – Lieutenant Colonel

• Murid
  • 1 723 сообщений

Отправлено 01 июля 2010 - 15:12

Haqqı eşidib tabe olanlara salam olsun!
Forum əhlinə (ra) salam olsun!

Mən bura fikirlərimi yazmışam, əvvəlki vaxtlarıma nisbətdə xeyli bilik əldə etmişəm, ünsiyyət qurmuşam insanlarla, hansı ki, bu çox vacib ehtiyacdır, həyatda tanıdığım insanlarla xeyriyyə tədbirlərinə qoşulmadığım halda, forumun xeyriyyə tədbirlərinə qoşulmuşam, forum mənim üçün vasitə olub ki, Allah rizası üçün, islam yolunda "nəsə" edim, əvvəlkindən daha cəsarətli olmuşam :)) ənn ənn vacibi isə çoox gözəl insanlar tanımışam, az da olsa dost qazanmışam. Saytın və ya forumun 2 yaşı mənim üçün həqiqətən bayramdır, sevindirici haldır. Saytın uzunömürlü olmasını diləyirəm, çox xeyirli işlərə imza atmasını diləyirəm. Ümud edirəm, yaxın gələcəkdə saytımız daha çox tanınacaq.

Bütün forumçulardan da xahiş edirəm ki, şəxsi hisslərinə, incikliklərinə və s. səbəblərə görə forumdan küsüb getməsinlər. Mən də kimisə incitmişəm, kimdənsə incimişəm. (misalçün yazdım incidiyimi :)mən heç kimnən incimirəm ) Amma getmirəm))

Əziz və hörmətli qardaş-bacılarım!
Sizləri təbrik edirəm. Allah bizləri müvəffəq etsin!

P.S. Bilirəm tez təbrik etdim, ama bilmək olmaz sabah başıma nə gələcək. Sora deyilməsin ki, Şəmsi getdi, forumu təbrik də eləmədi :shades:

Сообщение отредактировал Shemsi: 01 июля 2010 - 15:13

Sormaz ki bilsin,
sorsa bilirdi.
Bilmez ki sorsun,
bilse sorardı.

#7 Şair

Şair

Forumun faktiki Ali Məqamlı Rəhbəri

• Emir
  • 2 087 сообщений

Отправлено 01 июля 2010 - 15:31

Forum userlərinə salam olsun!

Mənimçün əsl bayram 10 gündən sonradır. Foruma nikimlə daxil olmağımdan düz 2 il keçəcək. :secret:

Bu 2 ildə çox şey əldə etdim. Düzdü hardasa bunun (fasilələri toplasaq) 1 ilə yaxınını forumda ola bilmədim. Amma əldə etdiklərim çox şey oldu. İtirdiyim isə yalnız vaxt. Deyirlər ki, vaxt qızıldan da qiymətlidir. Mənsə burda qazandıqlarımı vaxtdan qiymətli hesab edirəm. Bu söz özü forumun mənə nə qədər fayda verdiyinə bir sübutdur. Ümüdvaram çoxlarına da faydalı olub.

Başda MÜRİDLƏR ( :shades: ) olmaqla, bütün forum userlərini təbrik edirəm ! :)

P.S

Mən də kimisə incitmişəm, kimdənsə incimişəm. (misalçün yazdım incidiyimi :)mən heç kimnən incimirəm ) Amma getmirəm))

Elə buna görə getməmisiz. Yoxsa mənim üstümdə (mən belə anladım) 3 daimi user forumu həmişəlik tərk edib. Nə isə, mən də toy-bayramda olduğu kimi, maraqlı momentdə hansısa kədərli xatirələri yada saldım deyəsən. Nə edək poeziya vurğunu oldun belədi də :blushL:

Yenə də haqqıma girənlərə haqqımı halal eləmişəm və xahiş edirəm kimin haqqına girmişəmsə, onlar da haqlarını halal eləsinlər. Allah razı olsun.

Dostlarımızın canı sağolsun! :shades:

#8 Shemsi

Shemsi

• Murid
  • 1 723 сообщений

Отправлено 01 июля 2010 - 15:52

Mən də kimisə incitmişəm, kimdənsə incimişəm. (misalçün yazdım incidiyimi :)mən heç kimnən incimirəm ) Amma getmirəm))

Elə buna görə getməmisiz. Yoxsa mənim üstümdə (mən belə anladım) 3 daimi user forumu həmişəlik tərk edib. Nə isə, mən də toy-bayramda olduğu kimi, maraqlı momentdə hansısa kədərli xatirələri yada saldım deyəsən. Nə edək poeziya vurğunu oldun belədi də :shades:
[/size][/font]

Qardaaaaş, bəs o 3 nəfərin adın niyə yazmamısız? )) Nə olmuşdu ki, onlar sizdən küsüb forumu tərk etdilər? İnanmıram siz küsdürəsiz kimisə), ama olubsa könüllərin alıb geri qaytarmaq da borcunuzdur ))
Mən sizi konfliktli user kimi tanımıram axııı, bu nətəər oluf?? ))

Sormaz ki bilsin,
sorsa bilirdi.
Bilmez ki sorsun,
bilse sorardı.

#9 al-Islam

al-Islam

Forumun Ali məqamlı rəhbəri

• Emir
  • 1 952 сообщений

Отправлено 01 июля 2010 - 16:13

Mən də hamını təbrik edirəm. Başda al-Fath olmaqla, forumda əməyi keçən bütün şəxslərə minnətdarlığımı bildiriəm. Forumun ad gününündən 21 gün sonra isə mənim forumdakı ad günümdü (Şair demişkən) :shades:
Shemsi bacı, amma deyəsən mən "qalmaqallı" userlərdəndənəm :) Amma forum xalqı bilir ki, mən bu cür vasitələrlə gündəmə gəlməyin əleyhinəyəm :secret:

يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا كُونُوا قَوَّامِينَ لِلَّهِ شُهَدَاءَ بِالْقِسْطِ ۖ وَلَا يَجْرِمَنَّكُمْ شَنَآنُ قَوْمٍ عَلَىٰ أَلَّا تَعْدِلُوا ۚ اعْدِلُوا هُوَ أَقْرَبُ لِلتَّقْوَىٰ ۖ وَاتَّقُوا اللَّهَ ۚ إِنَّ اللَّهَ خَبِيرٌ بِمَا تَعْمَلُونَ

"Ey iman gətirənlər, (bütün fərdi və ictimai işlərdə) həmişə Allaha görə möhkəm və mətin dayanan və ədalətə şəhadət verənlərdən olun! Hər hansı bir dəstə ilə düşmənçilik sizi ədalətsizliyə vadar etməsin. Ədalətli olun, ki, o, təqvaya daha yaxındır. Təqvalı olun! Həqiqətən Allah etdiklərinizdən xəbərdardır" ("Əl-Maidə",8)

#10 Şair

Şair

Forumun faktiki Ali Məqamlı Rəhbəri

• Emir
  • 2 087 сообщений

Отправлено 01 июля 2010 - 16:22

Bacı, kimnənsə çəkinəcəyim yoxdu, amma onlar forumda yazmadıqlarına görə adları qo qalsın. Amma bilməyən kəs yoxdu məncə

Nə olmuşdu ki, onlar sizdən küsüb forumu tərk etdilər? İnanmıram siz küsdürəsiz kimisə),

Yəqin mən həmişəki kimi haqsızlıq eləmişdim. özüm özümə inanmırdım, sizi başa düşürəm :shades:

ama olubsa könüllərin alıb geri qaytarmaq da borcunuzdur ))

Ağsaqqalımız könüllərini ala bilməyibsə, cail cavan nə edə bilər ki? )

Mən sizi konfliktli user kimi tanımıram axııı, bu nətəər oluf?? ))

İstəyirsə bu dünya lap dolana tərsinə,
Əqidəmi heç nəyə dəyişmərəm mən yenə...

Allah razı olsun bacı, amma çox dərinə getmək istəmirəm. Belə də ki, 1 user demişkən, gedənlərə təəssüflənmə, sevsəydi getməzdi.

P.S. Bu "P.S"-lərin üzündən axırda maa ban verəcəklər. :)

#11 katala

katala

Raqib Awwal – Master Seargeant

• Murid
  • 202 сообщений

Отправлено 01 июля 2010 - 16:31

Mən də təbriklərə qoşuluram.

Forum cox uğurlu alınıb. Forumu maraqlı edən əsas səbəblərdən biri də, bu forumda yazan savadlı qardaşlardır. Allah hamıdan razı olsun.
De: "Şübhəsiz ki, mənim namazım da, qurbanım da, həyatım da, ölümüm də aləmlərin Rəbbi Allah üçündür!

#12 tatar.

tatar.

Amid – Brigadier General

• Murid
  • 3 058 сообщений

Отправлено 01 июля 2010 - 23:17

Salam eziz gardashlarim va bacilarim.
Hegigeten forumun olmag bize bir nematdir,bu nematide cox gozel istifade etmakda Allah bize yar olsun.
Sizin haminizi tebrik edirem,haminizin zehmeti var,Allah har kasin urayince versin.
Allah bizi peygambar va ahli beyt ashiglerinden gerar versin va bu yolda davam etmaya bize yar olsun.
Amin ya rabbal alemin

Сообщение отредактировал tatar.: 01 июля 2010 - 23:17

ЛАББЕЙК ЙА ХУСЕЙН!!

www.youtube.com/watch?v=ebPCpKIL_cs&list=PL897F31D2FFF56549

#13 Saqi_73

Saqi_73

Naqib – Captain

• Murid
  • 732 сообщений

Отправлено 02 июля 2010 - 00:14

:) Salam aleykum, Ya Forum Əhli! Əhlisunna ual cəmaənin dili ilə desək, mən ŞİRK ELƏDİM.... :loool: Bütün hamınızı, böyüklü-kiçikli, təbrik edirəm! Bu " KÖRPƏ" NİN 2 YAŞI MÜNASİBƏTİLƏ Valideyninə, Dayələrinə, Qulluqçu və Xidmətçilərinə ƏHSƏN və AFƏRİN deyirəm! ALLAH saxlasın bu " Balanı"! Bütün zəhmət və əməyi keçənləri, o cümlədən başda Al Fath Qardaşımız olmaqla, ürəkdən təbrik edirəm! Halal Olsun Hamınıza, Mömin və Möminələr! Stəkanı... (çaşdım eee :blushL: ) Sükanı belə saxla! :scenic: :shades:
HİDAYƏT YOLUNUN YOLÇULARINA SALAM OLSUN !

#14 master_ier

master_ier

Naqib – Captain

• Murid
  • 970 сообщений

Отправлено 02 июля 2010 - 10:35

TƏBRİKLƏR!!!

İslamı ən gözəl şəkildə təbliğ etməyə çalışdığına görə və bu sahədə əldə etdiyin uğurlara görə səni təbrik edirəm, a Forum.

Allah səni xakerlərin hücumundan amanda tutsun. Viruslar səndən uzaq düşsün.

Sən Azərbaycan gənclərinin ümidisən. Azərbaycan dövlətçiliyinin qorunamsına xüsusi xidmətlərin var. Çünki terror əqidəli şəxslərə qarşı hər zaman mübarizə aparırsan. İslamın terror yox, dostluq, qardaşlıq dini olmağını təbliğ edirsən. Gənclərimizin vəhhabi tələsinə düşməmələri üçün əlindən gələni edirsən.

Ömrün internet dünyası qədər olsun.

Allah səni dəstəkləyənlərdən razı olsun, a Forum.

ŞEYX CAVİDİN VİDEOLARI ............ ŞEYX CAVİDİN XÜTBƏLƏRİ (MP3)

...............................SƏLƏFİLİK HAQQINDA HƏR ŞEY!!!

313 HƏDİSLƏR BÖLMƏSİ..............................313 MƏQALƏLƏR BÖLMƏSİ

Əhli Beytin (ə) fəzilətini zəif göstərməyə çalışanlara Allah lənət eləsin!!!

#15 fidan

fidan

• Emir
  • 1 549 сообщений

Отправлено 02 июля 2010 - 10:45

TƏBRİKLƏR!!!

İslamı ən gözəl şəkildə təbliğ etməyə çalışdığına görə və bu sahədə əldə etdiyin uğurlara görə səni təbrik edirəm, a Forum.

Allah səni xakerlərin hücumundan amanda tutsun. Viruslar səndən uzaq düşsün.

Sən Azərbaycan gənclərinin ümidisən. Azərbaycan dövlətçiliyinin qorunamsına xüsusi xidmətlərin var. Çünki terror əqidəli şəxslərə qarşı hər zaman mübarizə aparırsan. İslamın terror yox, dostluq, qardaşlıq dini olmağını təbliğ edirsən. Gənclərimizin vəhhabi tələsinə düşməmələri üçün əlindən gələni edirsən.

Ömrün internet dünyası qədər olsun.

Allah səni dəstəkləyənlərdən razı olsun, a Forum.

Bəh-bəh)) Təbrikin gözəlliyinə baxın. İndi gəl belə sözlərdən sonra nəsə yaz. Yazilanlara AMİN!!!

Forumun bütün üzvlərini, moderləri və adminləri və xüsusən də Al-Fath qardaşı təbrik edirəm. Əziyyət çəkən, oz biliyini bizlərlə bölüşən hər kəsdən Allah razı olsun. Son bir ildən bir az çox müddətdə forumun fikirlərimdə, əldə etdiyimdini bilgidə rolu çox böyükdür. Allahdan cümləmizə kamil iman, foruma və userlərə uzun ömr arzulayıram. Daim var olun :whistling:
Şah Xətai seyrə çıxdı, açdı Hürrün qəbrini,
Bar-İlaha, əfv qıl kim, tövbəkaram doğrusu.

Nə çoxdur ibrətlər. Nə azdır qəbul edənlər.

#16 master_ier

master_ier

Naqib – Captain

• Murid
  • 970 сообщений

Отправлено 02 июля 2010 - 17:04

Bəh-bəh)) Təbrikin gözəlliyinə baxın. İndi gəl belə sözlərdən sonra nəsə yaz. Yazilanlara AMİN!!!

:gizildish:

AMİN deyənlər sağ olsun. :whistling:
ŞEYX CAVİDİN VİDEOLARI ............ ŞEYX CAVİDİN XÜTBƏLƏRİ (MP3)

...............................SƏLƏFİLİK HAQQINDA HƏR ŞEY!!!

313 HƏDİSLƏR BÖLMƏSİ..............................313 MƏQALƏLƏR BÖLMƏSİ

Əhli Beytin (ə) fəzilətini zəif göstərməyə çalışanlara Allah lənət eləsin!!!

#17 AHMADIYYE

AHMADIYYE

Aqid – Colonel

• Emir
  • 2 642 сообщений

Отправлено 05 июля 2010 - 10:25

Ad günümüz sabahdı.

3 gün gec qaldıgım halda ilk öncə Sizi ve cəmi forumçuları təbrik edirəm.

ALLAHDAN tək dua-arzum: oldugunuz kimi qalın, bacardıgınız xeir əməlləri əsirgəməyin ve ALLAHIN Rəhmi hər iki Dünyada üzərinizdə olsun. AMİN

:rolleyes:
Əllahummə səlli əla Muhəmmədin və ali Muhəmməd, kəma səlləytə əla İbrahimə və əla ali İbrahimə və barik əla Muhəmmədin və əla ali Muhəmməd, kəma barəktə əla İbrahimə və əla ali İbrahim, innəkə həmidun məcid. AMİN!

#18 Gunahkar

Gunahkar

ALLAHla irəli!

• Murid
  • 1 066 сообщений

Отправлено 27 ноября 2010 - 04:03

Sözün düzü gec yazdığım üçün bir az :blushL:
Amma bu mövzunu yeni gördüm... Həm də, bu mövzu mənim foruma yazmadığım (daha doğrusu müvəqqəti uzaqlaşdığım) zamanlarda açılıb.
Mən də forumu, forumçuları təbrik edirəm. ALLAH Al-Fath qardaş başda olmaqla, bütün admin, moder, user və oxucularımızı həmişə haqqa tabe olanlardan etsin.
ALLAH-taala sizləri İmam Əli (ə) vilayətinin nuru ilə nurlandırsın.
Bu forumda əməyi keçənlərin qarşısında təşəkkürümü izhar edə biləcək söz tapmıram. Şiələrə ona görə ki, zəhmət çəkib haqqı bəyan edirlər. Sünni və vəhhabilərə isə, ona görə ki, onlar şübhələri gətirməsələr, bəlkə də cavab vermək bizim fikrimizə düşməyəcəkdi... ALLAH bu forumun izləyicilərinin hamısına haqqı aşkar olaraq göstərib... İnadkarlara qiyamətin həsrətindən başqa bir şey saxlamayıb...
İnşa ALLAH bu forum, haqqın hökmü ilə zühur edəcək Ali-Muhəmmədin Qaiminə (əc) qədər uzun ömürlü olsun! Amin deyən dillər lal ölməsin!
Yenə də, gec yazdığıma görə üzr istəyirəm...

Bir quşu öldürmək üçün bıçaq lazım deyil! Qanadlarını yol, uçmaq sevgisi gündə yüz dəfə onu öldürəcək!!! (Soyuq müharibə)

Изображение

Количество пользователей, читающих эту тему: 0

0 пользователей, 0 гостей, 0 скрытых пользователей

Рейтинг@Mail.ru