Перейти к содержимому

Публикации AykuT-555

137 публикаций создано AykuT-555 (учитываются публикации только с 03-июля 23)

#17795 Əliyə (a) atılan böhtanlar

Отправлено автор: AykuT-555 28 сентября 2009 - 17:31 в Şiə-sünni dialoqu

Mövlud mövzunu forumda müzakirə olunub. Offtopa görə 10% reytinq.

#13575 İblis şiələrə görə mömindi?

Отправлено автор: AykuT-555 27 июля 2009 - 12:01 в Hədislər

O hədisi bir başa götürən siz deyilsiz?
Hədisdə nə deyilir?

"Əlini sevən mömin, sevməyən münafıqdı".

Deyilir? İndi İblis namaz qılıb, Əlinidə sevir. Nə lazımdı? Mövlası olduğunu deməli idi? İndi yazılsaydı ki, iblis deyir o mənim mövlamdı, onda problem olmazdı? İblisə deyərdin: Mənim mömin qardaşım?!

Momun momunun qardasidirda :loool:
nOT:bax sen qardasha seytan budur eqide

#22682 Əhli-beyt məzhəbi sayilan şiəliyi qəbul ed...

Отправлено автор: AykuT-555 10 ноября 2009 - 15:52 в Şiə-sünni dialoqu

bunlar hakki azmis kimsledir diyesen:)))))))))))))))))0

#10321 AykuT-555-in cavabı

Отправлено автор: AykuT-555 29 мая 2009 - 15:13 в Şiə-sünni dialoqu

İndi "Tovhid" kitabında olan əsl hədisə baxaq:

قلت للرضا عليه السلام: يا ابن رسول الله ما تقول في الحديث الذي يرويه الناس عن رسول الله صلى الله عليه وآله وسلم أنه قال: إن الله تبارك وتعالى ينزل كل ليلة إلى السماء الدنيا؟ فقال عليه السلام:

لعن الله المحرفين الكلم عن مواضعه، والله ما قال رسول الله صلى الله عليه وآله وسلم كذلك، إنما قال صلى الله عليه وآله وسلم: إن الله تبارك وتعالى ينزل ملكا إلى السماء الدنيا كل ليلة في الثلث الأخير، وليلة الجمعة في أول الليل فيأمره فينادي هل من سائل فاعطيه؟

İmam Rza a.s.-dan soruşdum: Yəbnə Rasulallah, camaatın peyğəmbərdən rəvayət etdiyi bu hədis barədə nə deyirsən?"Allah hər gecə dünya səmasına enir"
O, (imam Rza a.s.) dedi: Allah sözləri təhrif edənlərə lənət eləsin! And olsun Allah ki, peyğəmbər bu cur deməyib. O,(peyğəmbər) bu cür deyib: Allah gecənin son 1/3-də dünya səmasına mələk gəndərib bu cür nida etməsini əmr edir: (Allahdan) Bir şey istəyən var ona əta etsin?

"Tovhid" səhifə 176, 7-ci hədis

sen bunu internetden goturmussense men bunun kitabin oxumusam yenede deyirem ki,bele bir sey getmir hadisede

#10141 AykuT-555-in cavabı

Отправлено автор: AykuT-555 23 мая 2009 - 00:30 в Şiə-sünni dialoqu

Men bu movzuyu dogrusu tema olarak gormurem ama siz bunu etmissiniz eyib etmez.siz menden bu revayetlerin sehihligin bilmek isteyirsiniz bir diqqetle oxuson gorersenki saduqu tovhid eserinden revayetin sehih oldugu deyir.

#10291 AykuT-555-in cavabı

Отправлено автор: AykuT-555 28 мая 2009 - 15:51 в Şiə-sünni dialoqu

vealeykumsselam
ben senin sexsiyetine dil uzata bilmrem bu menim hettim deyil!ama eqide bidet ehlidirse onunla sert olmak lazimdir.eger senin eqidenin onderleri imam xomeynidirse beli sizi ehli beytden bir noqsan yokdur ama sizi alimleriniz cirkin eqide qurub basta imam xomeyni olmaqla o kitabinda deyir ki,allah dini tamamlayib ve peygambere dil uzatir bele bir adama uymaq sizce dogru bir seydir?>
qaldi sizin hedisler niye qebul etmeyeki qebul edirik amma sehih olanin yeni sunne ve quranla bir olana inaniriq

tatar
baxisla sef yazdim imam xomeyni qeyd edir ki allah dinin tam kamil tamamlamayib

#10320 AykuT-555-in cavabı

Отправлено автор: AykuT-555 29 мая 2009 - 15:07 в Şiə-sünni dialoqu

indi menim yazacaqlarima diqqetle oxu ve bil bunu tek selef alimleri demeyib hetta sie alimleriden sehih eserlerinden qeyd edir...Allahin yere nazil olmasi (hansi ki,siz Ebu Hureyrani(ra)ele salirsiniz)-Saduqu Tovhid kitabi,seh247.Saduq bu revayeti getirenden sonra ozu deyir ki,bu revayet hamsi sehihdir.

[font="Palatino Linotype"]İman etdiyin Qamətin cavablarını tələm-tələsik bura yerləşdirib özünü və Qaməti biabır etmə!
Hə Aykut, başlayaq Şeyx Səduqun "Tovhid" kitabından.

"Tovhid" səhifə 247

Şərəfsiz şeyxindən bu kitabı heç olmasa ömründə bir dəfə də olsun oxuyub oxumadığını soruş!
247-ci səhifədə bu hədisi mənə göstər!

Birincisi bir insan ardinca danismaq haramdir bu bir. ikincisi serefli olan burda insanlarin serefinden sohbet etmez.menden bu kitabi oxumusam burda sen diyen sohbet getmir sen ne yazmisam men bu kitabi oxumusam burda hec imam rizaya demirler bele bir hadise var yox sadece saduqu delil getiri ve deyir sehihdir.sen hansi internet saytitindan yalanci sekilde yorumlamisan:)

#10163 AykuT-555-in cavabı

Отправлено автор: AykuT-555 23 мая 2009 - 15:28 в Şiə-sünni dialoqu

Dusunurem sizi yalnis sozleriniz var men ozumde iddia etmirem men sene aciq delil getir ki ki,eyni ile sizi alimlerde Abu Hureyanin(ra)dediyi kimi allah gecenin 3de biriinden yere enir bunu sie alimleride qeyd edir acik delil var insallah eger men ozumdem iddia etse idim indi men size bele bir delil yaza bilmezdim

#10232 AykuT-555-in cavabı

Отправлено автор: AykuT-555 26 мая 2009 - 15:04 в Şiə-sünni dialoqu

AykuT-555

Dusunurem sizi yalnis sozleriniz var men ozumde iddia etmirem men sene aciq delil getir ki ki,eyni ile sizi alimlerde Abu Hureyanin(ra)dediyi kimi allah gecenin 3de biriinden yere enir bunu sie alimleride qeyd edir acik delil var insallah eger men ozumdem iddia etse idim indi men size bele bir delil yaza bilmezdim

Men Sheyx Seduqun (ra) bunu neql elemesine inaniram, amma bunu qebul etmesine inanmiram, chunki Sheyx Seduq (ra) deferlernen Allah yere enemesini inkar edib. Misal uchun, Sheyx deye biler ki, Ebu Hureyreden bu cur hedis gelib, amma Ehli-Beyt (a) mezhebi bunu qebul etmir ve diger delillernen redd edir. Yagin ne demek istediyimi anladin. Getirirsen - ya Sheyxin (ra) sozlerin tam getir, getire bilmirsense - bele sheyler yazma. Kimse bohtan atir, sen ise bu bohtanin yayilmasina komek olursan.

Dogrusu men bu revayeti baska bir adamdan esidmisdim ve bu kitabi axtardim tapa bilmedim ama bu yaxinlarda turkiyede idim ve bu kitabi oxudum.Gordum heqiqetnden bu revayet var hetta seduqu bunu revayet edir sonra asaxida qeyd edir ki,bu sehih revayeti ne olsunki saduqu basqa kitablarinda buna qarsi olsun,sufilerin bir cok alimleri selef alimlerien qarsi olub ama sonundan tovbe edibler allah goyde olmasina iman edirler o qeder alimler varki saduqu bu alimlerde ola bilmez haqq gorenden sonra>?bilmirem sen bu kitabi niye oxumursan yoksa alimin bu kitabindan qorxursan insallahki oxu haqq gor ki,imam saduqu bunu eserinden qeyd edib.

#10233 AykuT-555-in cavabı

Отправлено автор: AykuT-555 26 мая 2009 - 15:15 в Şiə-sünni dialoqu

Yenə deyirəm təvil ay kafir təvil.Təvilsiz küfrdəsiniz.Allahın ayələrini təkzib etdilər kimlərə aiddir?Onun bənzəri yoxdur ayəsi kimə aiddir?Vəya elə ki bir fasiq gəldi aydınlaşdırın ayəsi var yoxsa yox ayələrdən birində?

Qaydaların 1.5 (Ona təhqir hesab olunan sözləri aid etmək, misal üçün kafir, cahil və s.) bəndini pozduğunuza görə reytinqinizi 10% artırıram.

Birincisi: mene kafir dediyincin allahdan tovbe dile.
Ikincisi:biz ehli sunne vel cemaat hec bir ayeleri tekzib etmirik bilakiz onu oldugu kimi qebul edirik.
Ucuncusu:biz allah hec kime benzetmirik.Allah Təala Quranda 7 yerdə deyir ki, Ərşə istiva edib, amma necəliyi bizi maraqlandırmır. Necə ki, Allahın Özünə layiq əli var – bu oxşatmaq deyil, bu həmin dörd şərtlə isbatdır. Adi məxluqda əl deyəndə oxşarlıq yoxdursa, məsələn, qarışqanın əli ilə insanın əli oxşamırsa, niyə Xaliqdə oxşarlıq olmalıdır? Əksinə səhv fikirdə olanlar, müxalif fikirdə olanlar özləri Allahı oxşadırlar, sonra oxşatamqdan qaçıb inkar edirlər açıq ayə və hədisləri, bununla da aydın olmayan bir yola düşürlər.

calisin birde bele bos bos seyler yazmayin men yazsam sen yazdigin kelmeden utanarsan calis exlaqli olak exlaq imanin yarsidir.

#10286 AykuT-555-in cavabı

Отправлено автор: AykuT-555 28 мая 2009 - 15:32 в Şiə-sünni dialoqu

Dogrusu men bu revayeti baska bir adamdan esidmisdim ve bu kitabi axtardim tapa bilmedim ama bu yaxinlarda turkiyede idim ve bu kitabi oxudum.Gordum heqiqetnden bu revayet var hetta seduqu bunu revayet edir sonra asaxida qeyd edir ki,bu sehih revayeti ne olsunki saduqu basqa kitablarinda buna qarsi olsun,sufilerin bir cok alimleri selef alimlerien qarsi olub ama sonundan tovbe edibler allah goyde olmasina iman edirler o qeder alimler varki saduqu bu alimlerde ola bilmez haqq gorenden sonra>?

Aykut, mən səndən xahiş elədim ki, Şeyxin (ra) həmin sözlərini tam şəkildə bura gətirəsən. Oxuduğun kitabın həmin səhifəsini scan elə və yerləşdir foruma. Əgər hədis Əbu Hüreyrədən gəlibsə Şeyx (ra) bu hədisi ümumiyyətlə səhih saya bilməzdi. :shades:

bilmirem sen bu kitabi niye oxumursan yoksa alimin bu kitabindan qorxursan insallahki oxu haqq gor ki,imam saduqu bunu eserinden qeyd edib.

Şeyx Səduq (ra) Əhli-Beyt (a) məzhəbinin ən görkəmli alimlərindən biridir. Mən onun kitablarından niyə qorxmalıyam ki? :rolleyes: Biz öz alimlərimizin kitablarından qorxmuruq, əksinə faydalanırıq. :shades:

niye qebul etmesi ki,sie alimlinden delil var sehih olarak eyni ile sunni aliminde eyni delil var bu o demekdir ki,bunlarin ikside sehvdir.offfffff siz nece insansiniz men qeyd etdim daha yuxarda delil getirmesem dogrudur siz menden teleb edin ama men size delil getirdim senedli ve dedim ki kitabin altindada yazib ki bu revayet sehihdir insallahki sielerin bu alime guveni sonsuzdur ne oldu guveniniz itdi :gizildish: neyse calisi bu kitaba baxin ve haqq gorun.sunni alimleri hele haqq deyir tesuf qebul etmirsiniz eyib etmez buda sie aliminden delil gedib kitabi okuyun.

#10284 AykuT-555-in cavabı

Отправлено автор: AykuT-555 28 мая 2009 - 15:16 в Şiə-sünni dialoqu

Siz bir şeyi ya başa düşmək istəmirsiz, ya da ki, sadəcə bilmirsiz ki, yazılan bir şey həmişə səhih olmur. Misal üçün Sizinlə razılaşaq ki, şeyx Saduq bunu yazıb və səhih adlandırıb. Nə olsun ki? Əsas odur ki, bu şiənin əqidəsində yoxdur və batil sayılır. Şeyx Səduq bunu (əgər) səhih saysa belə bu haqda şiədə icma yoxdur, əksinə bunun əksinə icma var.
Hədisin özünü gətirsəydiz mən Sizə daha dəqiq cavab verərdim.

Saduqu bele cixir ki,sie eqidesin bilmir?men sene istersen sie alimlerinden allah goyde oldugun delil getirim bu basqa mesele saduqu da qeyd edir ki bele bir sey var allah yere enir.deyirsen ki eksinenedir o zaman sie deyil saduqu? niye bele bos bos sey qeyd edirsiniz bilirsiniz ki bele bir sey var ama onu inkar etmege caxrirsiniz

#21272 Asgalani slafiliyin banisi ibn Teymiyye hagginda

Отправлено автор: AykuT-555 27 октября 2009 - 16:35 в Şiə-sünni dialoqu

Aykutcug araya soz atib movzunu aftopla doldurma,oddelni movzu ach,Xomeyni(r.a)-nin kitabindan skanla yerleshdir gorek ne var orda.Bu linkde achilmamishdi.
Yuxarda getirilen delillere izahat ver.
Misal uchun ibni teymiye deyirki Allahin cism olmadigina delil yoxdur ne quranda ne sunnede.
Allahin cism olduna inandigina gore ehli sunnenin alimleri onu oldurdurur.
hele ustelik onun eqidesinde oldugunu deyeninde qanini malini halal bilirler.

bir bir aydinliq getir gorek ne meseledir.

hayir zaten alimin etqatina gore allah cisim deyil nasi boyle bi sey ola bilir:)))uydurma seyle alim demek istiyor eli var ama nasilidir bize melum deyil bezi alimler sef basa dusub bunu baska sey dusunurler zenn edirler ibn teymiyye bununla allah cism dedi

Aylut birincisi ibni teymiyyenin tecsimchi oldugu ashkardir.bunu hem oz sozleri hemde ehli sunne alimleride tesdiq edir,yuxarda getirilib delil.uzatmagin menasi yoxdur eger o delillere reddiye getmresen.

bashqa sualim budurki Aykutcug,ibni teymiyeden sorushan olsa senin Allahinin divden ne ferqi var?sence o cavab vere bilerdimi?eger cavab vermeye elmi chatsa idi nece cavab vererdi?
eger onu deye bilmezusense,onda ozun cavab ver.

Div ve Vahhabi Selefi Allahi arasinda ferq nedir?

allah cisim deyildir
uca alllah buyururلَيْسَ كَمِثْلِهِ شَىءٌ
(Onun eşi benzeri yoktur) Eş-Şura / 11
İbn teymiyye dedi: “allah cisim deyildir”.
Kitap Tenbihat firraddi ala men te’evvile al Sifat)

Aykut, sən Anatoliya(Anadolu) türklərindənsənmi? Sualımın səbəbi var.

aha

#21271 Asgalani slafiliyin banisi ibn Teymiyye hagginda

Отправлено автор: AykuT-555 27 октября 2009 - 16:33 в Şiə-sünni dialoqu

Ne tema atacaqsan? Ibn Teymiyyenin kufrlerini? Peygemberi ziyareti, onun movludunu batil, wirk sayan sozlerini? Ya Ebu bekrin Resuli Ekremin defni evezine qachib xilafet davasi etmeyini? Belke Omerin Resulullahin qizina zulm edib oldurmesini? Osmanin riyakarligini ve kef meclislerini? Hansini acacaqsan? Belke Quranin Insan 8-9, El Hedid 19, Tovbe 100 ayeleri ve s. Omer, Ebu Bekr, Osmana aid olduqlarini deyeceksen?

bunlar elbetdeki zikir olunub temalarda var imam xomeyninde bir cox fetvlarin oxuduq hetta vidoda seyir etdik imam ibn teymiyyeni ne qeder taniyirsan xayis etsem cavab yazin,calisin onun hakkta sie dili ile yox bir iki gozle baxin movluda qaldiysa gel mene delil yaz ki ,ehli beyt ve yahud sehabiler movlud kecirirdi rasullahin adina ?

#16129 Bəyinnə surəsi. təfsir

Отправлено автор: AykuT-555 03 сентября 2009 - 12:02 в Qur'an və onun təfsiri

İman gətirib yaxşı əməllər edənlər isə yaradılmışların ən yaxşılarıdır (Bəyyinə 7) -------bu ayə nazil olanda Rəsulullah (s) buyurdu : Canım əlində olana and olsun ki, bu Əli və onun ardıcılları qiyamət günü nicat tapanlardır

Suyuti,əd-Durrul Mənsur,6.cild Bəyyinə surəsi 7. ayənin təfsirində

Gel yalancilara lenet edek eger orda sie sozu varsa oxu.....Ibn Abbasdan rəvayət edilmişdir ki: "Sizdən bunun (Ilahi tapşırıqların çatdırılmasının) müqabilində qohumlarım barəsində məhəbbətdən başqa bir muzd istəmirəm" - ayəsi nazil olan zaman Peyğəmbərdən (s) - Ey Allahın Peyğəmbəri (s), məhəbbəti bizə vacib olan yaxınların kimlərdir? - deyə sual olunduqda o Həzrət (s) buyurdu:- Əli (ə), Fatimə (s.ə) və onların övladları. (Nurəddin Heysəmi, "Məcməuz-zəvaid və mənbəul-fəvaid", cild 7, səh103. Təbərani, "Əl-Mucəm əl-Kəbir", cild 11, səh351. Abdullah ibn Əhməd "Şəvahidut-tənzil liqəvaidut-təfzil fi ayatun fi Əhlil-bəyt (ə)", cild 2, səh 191. Cəlaləddin Süyuti "Əd-durrul-mənsur", cild 6, səh 7. Muhəmməd Şaukani "Fəthul-qədir", cild 4, səh 537.)

Qaldiki sevmek ehli beyti bizde elahmdullah ehli beyti sizden daha cok sevirik o demek deyilki sevmek icin sie olmaq gerek

#14989 Asgalani slafiliyin banisi ibn Teymiyye hagginda

Отправлено автор: AykuT-555 16 августа 2009 - 15:27 в Şiə-sünni dialoqu

Biz elhamdullah hec bi seyden yahduye benzemirik bunu size deyirler xeberin var:))))?

xəbərimiz var bu iftiradan, get bax nə cavablar var

ama men sizin hz xomeyinizden bi delil yazacam gor o ne deyir ...xomeyini deyir ki''peygamber devrinde Din Tamamlanmamisdir,dini ancak son mehdi muhammed bin Asakir gelecek tamamlayacaq.''

Əbu Əli demişkən kitabın skanını görsət, ya ssılka ver onlayn yazıya. boş-boş şeylər yazma...

Get oz kufurunuze baxin kufur yox dinden cixmisniza baxin :)

görünür söz güləşdirməyə ustasan, dəlillə danışmağa bacarığın var?

OLdu delil isteyirsen kitabin senin qabaxina qoyyuram oxu oxu beke aliminizin ne dediyini gorersen...
Asagidaki kitabin iran devlet qurucusu xomeyinin Kesful Esrar adli kitabidir,xomeyni bu metinde ''Peygamberin islam dinini tamamlamadigini,eksik qaldigini yazamaqtadir.Ayrica Rasullahin adeleti ve selameti saglamadigini altdaki metinde geldigini iddea etmisdirhttp://kasralsanam.com/thaek/m1371.JPG

http://kasralsanam.c...k/khominy42.JPG

#15134 Asgalani slafiliyin banisi ibn Teymiyye hagginda

Отправлено автор: AykuT-555 18 августа 2009 - 17:37 в Şiə-sünni dialoqu

OLdu delil isteyirsen kitabin senin qabaxina qoyyuram oxu oxu beke aliminizin ne dediyini gorersen...
Asagidaki kitabin iran devlet qurucusu xomeyinin Kesful Esrar adli kitabidir,xomeyni bu metinde ''Peygamberin islam dinini tamamlamadigini,eksik qaldigini yazamaqtadir.Ayrica Rasullahin adeleti ve selameti saglamadigini altdaki metinde geldigini iddea etmisdirhttp://kasralsanam.com/thaek/m1371.JPG

http://kasralsanam.c...k/khominy42.JPG

ssılkan açılmır qardaş, əlac elə :dancep6:

http://kasralsanam.com/
oxu

#14876 Asgalani slafiliyin banisi ibn Teymiyye hagginda

Отправлено автор: AykuT-555 14 августа 2009 - 20:32 в Şiə-sünni dialoqu

indi məlum oldu iş-güclərini atıb səhərdən-axşama qədər Həzrəti Əli əleyhissəlamda səhv axtaranlar (nəticəsiz də olsa) kimə təqlid edirmişlər :loool:

Salam aleykum Fidan.Yenə də deyirəm ki,bunlar öz gözlərində tiri görmürlər,amma biz şiələrin gözündə qıl axtarışındadırlar :shades:

Biz hec kimde qusur axtarmiriq men bura ele tema ataramki buyuk dediyiniz alimler allah rasuluna allah dil uzatirlar tutumusuz bizden qiza sekilde calisin ibn teymimiyenin kitablarin oxuyun birde xayisim budur ehli sunne vel cemaat eqidesin kime itayet edir bilin sonra danisin

Siz elbetde yehudilerin tehrif etdikleri dine itaet edirsiz,Aliminizin kufru goz qabagindadir.onun kufrunu nece ort basdir ede bilersiz,buyur.

ikincisi eger ele tema ata bilersense buyur at,chunki snein buna imkanin chatsa choxdan etmishdin :)

Biz elhamdullah hec bi seyden yahduye benzemirik bunu size deyirler xeberin var:))))?qaldiki alime o kufur etmeyib etmezde qaldiki atdigim tema insallahki var olcakda ama men sizin hz xomeyinizden bi delil yazacam gor o ne deyir ...xomeyini deyir ki''peygamber devrinde Din Tamamlanmamisdir,dini ancak son mehdi muhammed bin Asakir gelecek tamamlayacaq.''
Bu soz Rasullaha ve Qurana edilen boyuk bir bohtandir,bu uzden ALbani (r..h.) xomeyinin bu sozunden kafir saymisdir.AMa Allah Kurandan dinin tamamlandigini bildirmisdir. (Kaynak bkz,xomeyni kitablari Kesfu'l Esrar-Hukumetu'l islamiye ilk basqilari)
Indi gordun :scenic: :D Get oz kufurunuze baxin kufur yox dinden cixmisniza baxin :D

#14869 Asgalani slafiliyin banisi ibn Teymiyye hagginda

Отправлено автор: AykuT-555 14 августа 2009 - 19:09 в Şiə-sünni dialoqu

indi məlum oldu iş-güclərini atıb səhərdən-axşama qədər Həzrəti Əli əleyhissəlamda səhv axtaranlar (nəticəsiz də olsa) kimə təqlid edirmişlər :loool:

Salam aleykum Fidan.Yenə də deyirəm ki,bunlar öz gözlərində tiri görmürlər,amma biz şiələrin gözündə qıl axtarışındadırlar :shades:

Biz hec kimde qusur axtarmiriq men bura ele tema ataramki buyuk dediyiniz alimler allah rasuluna allah dil uzatirlar tutumusuz bizden qiza sekilde calisin ibn teymimiyenin kitablarin oxuyun birde xayisim budur ehli sunne vel cemaat eqidesin kime itayet edir bilin sonra danisin

#15138 Asgalani slafiliyin banisi ibn Teymiyye hagginda

Отправлено автор: AykuT-555 18 августа 2009 - 19:30 в Şiə-sünni dialoqu

Aykutcug araya soz atib movzunu aftopla doldurma,oddelni movzu ach,Xomeyni(r.a)-nin kitabindan skanla yerleshdir gorek ne var orda.Bu linkde achilmamishdi.
Misal uchun ibni teymiye deyirki Allahin cism olmadigina delil yoxdur ne quranda ne sunnede.

hayir zaten alimin etqatina gore allah cisim deyil nasi boyle bi sey ola bilir:)))uydurma seyle alim demek istiyor eli var ama nasilidir bize melum deyil bezi alimler sef basa dusub bunu baska sey dusunurler zenn edirler ibn teymiyye bununla allah cism dedi

#15141 Asgalani slafiliyin banisi ibn Teymiyye hagginda

Отправлено автор: AykuT-555 18 августа 2009 - 20:03 в Şiə-sünni dialoqu

Aylut birincisi ibni teymiyyenin tecsimchi oldugu ashkardir.bunu hem oz sozleri hemde ehli sunne alimleride tesdiq edir,yuxarda getirilib delil.uzatmagin menasi yoxdur eger o delillere reddiye getmresen.

bashqa sualim budurki Aykutcug,ibni teymiyeden sorushan olsa senin Allahinin divden ne ferqi var?sence o cavab vere bilerdimi?eger cavab vermeye elmi chatsa idi nece cavab vererdi?
eger onu deye bilmezusense,onda ozun cavab ver.

Div ve Vahhabi Selefi Allahi arasinda ferq nedir?

allah cisim deyildir
uca alllah buyururلَيْسَ كَمِثْلِهِ شَىءٌ
(Onun eşi benzeri yoktur) Eş-Şura / 11
İbn teymiyye dedi: “allah cisim deyildir”.
Kitap Tenbihat firraddi ala men te’evvile al Sifat)

#15937 Şeytan firqəsi

Отправлено автор: AykuT-555 30 августа 2009 - 22:09 в Şiə-sünni dialoqu

Sələfi *əxilərimizin* boyükləri adi sələfilərə biz Şiələrlə ünsiyyətdə olmamaqlarını tövsiyə edir və səbəbini isə belə izah edirlərki onlar(biz şiələr) mübahisələr zamanı şeytandan ilham alır...
GÜLMƏLİDİ ))))

:P Meger bu xususiyetler sizde yoxdur?

get selefi qardaslarininda uzune bax...sonrada gelib bizim shielerin...onda deyecem sene hansi seytanin yolu ile gedir

Birincisi senin alim deyirsenki hz aise zina edib nece yani ondan qacma olmaz onu dinlemek hec olmaz calis aiseye iftira atan sie alimerini dinleme

delil getir....iftira atmaga yaman yaxsisan...tipik selefi numayendeliyin goz qabagindadi....

Birincisi biz delilsiz danismiriq ikincisi sene delil lazimdir ondan sie alimin xutbesin dinle aise anamiza zina iftirasi atir bu kafirin xutbesine bax

Allah quranda bele insanlar munafiq adi verdi bax buna gore selef alimleri deyir bele serefiz insan xutebesin dinleme

#15941 Şeytan firqəsi

Отправлено автор: AykuT-555 30 августа 2009 - 22:35 в Şiə-sünni dialoqu

Hansisa axmagin danisigini delil gosterirsen???Onun hec shie olmagina subhe edirem

Gorursen sia alimini inkar edirsen :P hele sen inkar edirsen selef alimleri ne etsin?

#15949 Şeytan firqəsi

Отправлено автор: AykuT-555 30 августа 2009 - 23:18 в Şiə-sünni dialoqu

Hansisa axmagin danisigini delil gosterirsen???Onun hec shie olmagina subhe edirem

Gorursen sia alimini inkar edirsen :P hele sen inkar edirsen selef alimleri ne etsin?

Xomeyni El-Hukumetul' Islamiyye''adinda bi mesur kitabinda deyir ki:''Imam ucun ovulmus bir meqam vardir(eleki Allahin sadece peygamber(sav)e has qildigi ovulmus meqam(maqamul mahmud)kimi!)“Alemin hokumranliqi,kainatin hamsi zerreleriyle imamlarin vilayetine ve egemenligine boyun eger.Meshebimizin inanc gereklerinden bir deneside ;imamlarimizin bir meqama sahib olmasi ve o meqama ne YAKLASIRILMIS MELEKLERIN NE DE RASULLARIN,NEBILERIN CATMAMASIDIR.
QAYNAQALAR
el-Hukumetu’l İslamiyye: SEHIFE : 52

el-Hukumetu’l İslamiyye: SEHIFE : 90

el-Hukumetu’l islamiyye , SEHIFE: 112
Oxu gor nece kufur seyler var burda indi gordun buna gore alimler sia alimlerin kufur etdiyini qeyd edir ezizim

#15927 Şeytan firqəsi

Отправлено автор: AykuT-555 30 августа 2009 - 15:30 в Şiə-sünni dialoqu

Sələfi *əxilərimizin* boyükləri adi sələfilərə biz Şiələrlə ünsiyyətdə olmamaqlarını tövsiyə edir və səbəbini isə belə izah edirlərki onlar(biz şiələr) mübahisələr zamanı şeytandan ilham alır...
GÜLMƏLİDİ ))))

:whistling: Meger bu xususiyetler sizde yoxdur?

get selefi qardaslarininda uzune bax...sonrada gelib bizim shielerin...onda deyecem sene hansi seytanin yolu ile gedir

Birincisi senin alim deyirsenki hz aise zina edib nece yani ondan qacma olmaz onu dinlemek hec olmaz calis aiseye iftira atan sie alimerini dinleme

Рейтинг@Mail.ru