Перейти к содержимому

Публикации Saqi_73

1000 публикаций создано Saqi_73 (учитываются публикации только с 30-мая 23)

#54368 Səhabələr

Отправлено автор: Saqi_73 21 июня 2010 - 20:02 в Şiə-sünni dialoqu

Albani bəyəm zəhlətökəndi? Başa düşmədim, axırda onu da " XƏVARİC" çıxaracaqlar deyəsən....

Zəhlə tökən Albani deyil bilmədən danışandı düz oxu!

Həkim Eldostu, sən beyəm " qlaznoy klinikada" tələbəsən? Niyə əsəbiləşirsən, ƏXİ? ALLAH hidayət versin sənə. Özü də əmr formasında yazma, yoxsa mən də travmatologiya şöbəsindən " dossoentlərdən" söhbət açaram... :secret:

#54366 Suala sualla cavab veririk?!

Отправлено автор: Saqi_73 21 июня 2010 - 19:22 в Игры, приколы, анекдоты и другие забавы

Sən bilən darıxmaram? İndidən yıxılmağa yer axtarırsan? 100 kontur kifayət edər? :shades:

Hec inanmıramki burda yazanlara 100 kontur kifayat eliyar, eləmi ? Sizə deyəsən limitsiz tarif veribler ? :secret:

Həci, sən də qoşuldun bizə? Görmürsən indidən "yükləyir" kontur məsələsini? Bilmirsən ki, 100 konturluq iş döyel bu? " qırıl" kinosuna da baxmayıb, yoxsa başa düşərdi, eləmi? Limitə gələndə isə, bizə " TƏRİF" veriblər? Kim adə, kim? :yahoo:

#54288 Suala sualla cavab veririk?!

Отправлено автор: Saqi_73 20 июня 2010 - 21:20 в Игры, приколы, анекдоты и другие забавы

Sən bilən darıxmaram? İndidən yıxılmağa yer axtarırsan? 100 kontur kifayət edər? :shades:

#54287 Bu gününüz necə keçdi?

Отправлено автор: Saqi_73 20 июня 2010 - 21:14 в Дискуссии на общие темы

Sənə Can qurbandır, Komandir! ALLAH Səni qorusun! Qorxuram ki, o gəminin adı TİTANİK ola axırda...... O naqruzkaya dözmək olar?

#54286 Игра

Отправлено автор: Saqi_73 20 июня 2010 - 21:09 в Игры, приколы, анекдоты и другие забавы

İsraiL (L.Ə)

#54229 Səhabələr

Отправлено автор: Saqi_73 19 июня 2010 - 23:58 в Şiə-sünni dialoqu

Albani bəyəm zəhlətökəndi? Başa düşmədim, axırda onu da " XƏVARİC" çıxaracaqlar deyəsən....

#54225 Игра

Отправлено автор: Saqi_73 19 июня 2010 - 23:43 в Игры, приколы, анекдоты и другие забавы

TünbətüN

#53834 Игра

Отправлено автор: Saqi_73 15 июня 2010 - 19:33 в Игры, приколы, анекдоты и другие забавы

AşiQ

#53762 Bu gününüz necə keçdi?

Отправлено автор: Saqi_73 14 июня 2010 - 13:45 в Дискуссии на общие темы

Əlhəmdulillah! Dünən axşamüstü iş yoldaşım mənə zəng vurdu! Dedi ki:-- " Qardaşım, 1 dənə şad xəbər var, məhləyə gəlirik, çıxa bilərsən?" Uzun sözün qısası, gəldilər, sürpriz elədi mənə! Dedi-- " Bu gün mən, sələf əqidəsinə ƏLVİDA dedim, çünki, axtardım, ƏHLİ BEYT (Ə)- məktəbindən başqa HAQQ tapmadım! MƏN və QARDAŞIM! 2-MİZ DƏ ARAŞDIRDIQ! Sevincimdən quruyub qalmışdım, danışa bilmirdim! O uşaqla gör nə vaxtdır ki, söhbət edirdik bu barədə, şübhələri var idi, cavab tapa bilmirdi... Vovkalar da cavab verə bilmirdilər suallarına... Tərəddüd edirdi seçimində! Həmd olsun ALLAHA ki, 2 nəfəri HİDAYƏT YOLUNUN YOLÇULARINA YÖNƏLTDİ! Özü şahid oldu, bütün ixtilaflarda qalib çıxan Peyğəmbərimizin (S) Əhli Beytinin yolunu tutdu! Nə onun, nə də mənim uçmağa qanadımız yox idi!
Həqiqətən, ALLAH İSTƏDİYİNİ HİDAYƏT EDƏR!
HİDAYƏT YOLUNUN YOLÇULARINA SALAM OLSUN !

ALLAHIN SALAMI OLSUN SƏNƏ-HƏCİ) HƏR MƏNADA-HƏCİ!

Salama layiq olanlara ALLAHın Salamı olsun, Qardaşım! Özündən muğayyat ol! ALLAH Səni hifz eləsin!

#53662 Bu gününüz necə keçdi?

Отправлено автор: Saqi_73 13 июня 2010 - 10:20 в Дискуссии на общие темы

Əlhəmdulillah! Dünən axşamüstü iş yoldaşım mənə zəng vurdu! Dedi ki:-- " Qardaşım, 1 dənə şad xəbər var, məhləyə gəlirik, çıxa bilərsən?" Uzun sözün qısası, gəldilər, sürpriz elədi mənə! Dedi-- " Bu gün mən, sələf əqidəsinə ƏLVİDA dedim, çünki, axtardım, ƏHLİ BEYT (Ə)- məktəbindən başqa HAQQ tapmadım! MƏN və QARDAŞIM! 2-MİZ DƏ ARAŞDIRDIQ! Sevincimdən quruyub qalmışdım, danışa bilmirdim! O uşaqla gör nə vaxtdır ki, söhbət edirdik bu barədə, şübhələri var idi, cavab tapa bilmirdi... Vovkalar da cavab verə bilmirdilər suallarına... Tərəddüd edirdi seçimində! Həmd olsun ALLAHA ki, 2 nəfəri HİDAYƏT YOLUNUN YOLÇULARINA YÖNƏLTDİ! Özü şahid oldu, bütün ixtilaflarda qalib çıxan Peyğəmbərimizin (S) Əhli Beytinin yolunu tutdu! Nə onun, nə də mənim uçmağa qanadımız yox idi!
Həqiqətən, ALLAH İSTƏDİYİNİ HİDAYƏT EDƏR!
HİDAYƏT YOLUNUN YOLÇULARINA SALAM OLSUN !

#53397 al_Fath

Отправлено автор: Saqi_73 10 июня 2010 - 20:07 в Поздравления

Qardaş, bağışla, gec xəbər tutdum. Bütün xoş arzularına çatasan, Dünya və Axirətdə!

#53180 Bu gününüz necə keçdi?

Отправлено автор: Saqi_73 09 июня 2010 - 19:53 в Дискуссии на общие темы

bu gün evliliyimin 4-cü ili tamam oldu :gizildish:

Qaqaşım, gün o gün olsun ki, 40illiyinizi Ailənizlə və Əzizlərinizlə keçirəsiniz! ALLAH Ailəni Əhli Beytə (Ə) layiali eləsin! Təbriklər! :flowers1:

#52651 FİDAN

Отправлено автор: Saqi_73 05 июня 2010 - 08:52 в Поздравления

Fidan Xanım, :flowers1: Təbriklər=təbriklər.....Allahın Sizinçün layiqli bildiklərini ƏTA etsin, sizin yaxşı bildiklərinizi yox! Çünki, "GÖZƏL" bildiyimiz eləşeylər var ki, onlardakı "ACILIĞI" seçə bilmirik! ALLAHU ƏLƏM! Deyilmiş və deyiləcək ƏN GÖZƏL sözlərə və ARZUlara SAHİB olun!

#52607 Həyat sizə nə öyrətdi?

Отправлено автор: Saqi_73 04 июня 2010 - 20:55 в Литература

Həyat mənə öyrətmək istədi ki,........Əstəqfurullah! Dava düşməsin.....

Komandir, indi də sən başdıyırsan?

#52329 Əbu Bəkr, Ömer, Osman ve s.

Отправлено автор: Saqi_73 02 июня 2010 - 21:17 в Şiə-sünni dialoqu

عن زيد بن أرقم قال‏:‏ أول من صلى مع النبي صلى الله عليه وسلم أبو بكر‏.‏
Zeyd bin Erqem dedi: Peyqember s.a.s. ile ilk namaz qilan Abu Bakrdir. :rolleyes:

رواه الطبراني في الأوسط وفيه غالب بن عبد الله بن غالب السعدي ولم أعرفه‏.
Senedinde Qalib bin Abdullah bin Qalib Es-Sa'di taninmir.

hədis Sünəni Tirmizidə (3735 nömrəli hədis) qeyd edilib. ancaq, ravilərin hamısı yox, sadəcə Zeyd b. Ərqamın adı qeyd edilib.

Kütüb-i Sitte
Hadis Külliyâtı

5985 - Hz. Ali radıyallahu anh buyurdular ki: "Ben Allah'ın kulu, Resülü'nün kardeşiyim ve ben Sıddîk-ı Ekber'im. Benden sonra sıddîk-ı ekber olduğunu söyleyen yalancıdan başkası değildir. İnsanlardan önce yedi yıl namaz kıldım."

#52326 Игра

Отправлено автор: Saqi_73 02 июня 2010 - 21:03 в Игры, приколы, анекдоты и другие забавы

RomantiK

#52324 Bu gününüz necə keçdi?

Отправлено автор: Saqi_73 02 июня 2010 - 20:59 в Дискуссии на общие темы

Gözəl bir gün, Əlhəmdulillah! .... , qalanını MOLLA gəlib yazar!

#52322 Xanım Zəhranın (ə) mövludu

Отправлено автор: Saqi_73 02 июня 2010 - 20:56 в Поздравления

Xanımlar Xanımı Xanım Fatimeyi Zəhra (S. Ə) -nın mövludu münasibətilə bütün mömin və möminələri təbrik edirəm! ALLAH Dünya və Axirətdə Bizləri O Xanımın şəfaətindən ayrı salmasın! Amin, ALLAH!

#52321 Прибавь 7

Отправлено автор: Saqi_73 02 июня 2010 - 20:54 в Игры, приколы, анекдоты и другие забавы

3906

#52249 Xanım Zəhranın (ə) mövludu

Отправлено автор: Saqi_73 01 июня 2010 - 21:50 в Поздравления

Sabah axşam Xanım Fatimeyi Zəhra Salamullahi Əleyhanın mövludu münasibətilə əlaqədar Biləcəridə ( O tayda, xeyir-şər evində) Seyyid Mir Cəfər və Mir Kazım Ağaların, Hacı Zülfüqarın xütbələri var! Təşrif gətirmək istəyən buyursun, Gözümüz üstündə yeriniz var!

#52247 Bizim axirimiz nece olacag?

Отправлено автор: Saqi_73 01 июня 2010 - 21:27 в Ümumislam mövzular

Alimlerden birisinin çox maraqlı sözü olub.
O bele deyib -Bezi insanlar ölümdən qoruxurlar, mən isə öz həyatımdan.

Həyat tərzimiz düzgün olmadığı üçün ölümdən qorxuruq! Ölümdən ona görə qorxuruq ki, elədiyimiz əməllərə cavab verə bilmərik! ALLAHın rəhmətinə PƏNAH aparırıq etdiyimiz əməllərdən!

#52246 Qalstuklu sələfilər

Отправлено автор: Saqi_73 01 июня 2010 - 21:24 в Ümumislam mövzular

Salam aleykum

"Əsl vəhhabi" ni heç vaxt TV yə çıxarmazlar.Onların çoxunun indi harda olmasını yəqin ki,bilirsiniz.Ancaq Elşad Tağutun ilahiyyatçısı olsa da tağutlara zərər verməyən mövzularda düz danışır.Sehrdən,cinlərdən olan verilişi buna misal çəkə bilərəm.Orda nəsə şəriətə müxalif bir şey var idisə deyərsiz maraqlıdır.

Qamətuşka ona görə efirə çıxmır? Bir sual verim sizə: --- Sis hazırkı hökuməti TAĞUT bilirsiniz?

#52239 Dini film ve cizgi filmlerle araniz necedir?

Отправлено автор: Saqi_73 01 июня 2010 - 20:07 в Кинотеатр

Azyaşlı uşaqlara və böyüklərə də lazımdır, çünki, uşağın həvəsinə böyüklər də oturub baxırlar və nəhayətdə uşaqlar " şərh" istəyəndə, nəyisə açıqlaya bilirlər! Əladır!

#52236 Xutbe!

Отправлено автор: Saqi_73 01 июня 2010 - 20:01 в Ümumislam mövzular

Sabah axşam Xanım Fatimeyi Zəhra Salamullahi Əleyhanın mövludu münasibətilə əlaqədar Biləcəridə ( O tayda, xeyir-şər evində) Seyyid Mir Cəfər və Mir Kazım Ağaların, Hacı Zülfüqarın xütbələri var! Təşrif gətirmək istəyən buyursun, Gözümüz üstündə yeriniz var!

#52234 Həyat sizə nə öyrətdi?

Отправлено автор: Saqi_73 01 июня 2010 - 19:41 в Литература

HƏYAT MƏNƏ ÖYRƏTDİ Kİ, ƏN VƏFALI DOST VƏ ÖMÜR YOLDAŞI ELƏ YAXINLIĞIMDAYMIŞ,ONA YAXŞI BAXSAM,HEC ZAMAN SATMAZ V XƏYANƏT ETMƏZ,YAĞLI DİLİNİ İŞƏ SALIB ,MƏQSƏDƏ NAİL OLMAQCUN NƏ CİBİMƏ,NƏ QƏLBİMƏ GİRƏR-GÜNAH OLSADA GƏL SƏNİ BAĞRIMA BASİM VƏ SƏNİ DOYUNCA ÖPÜM-MƏNİM HƏYAT YOLDAŞIM- SNAYPER TÜFƏNGI....

HƏYAT mənə İnsanların fikrini axıracan dinləməyi də öyrətdi...... Yoxsa, tələsib çıxarış edəcəkdim ki,
" Bu yaxınlarda toydur! Özü də Komandir evlənir! "

Рейтинг@Mail.ru