Перейти к содержимому

Публикации Saqi_73

1000 публикаций создано Saqi_73 (учитываются публикации только с 05-июня 23)

#44350 Шах Исмаил Хатаи

Отправлено автор: Saqi_73 19 марта 2010 - 12:08 в История и этнография

ALLAH rəhmət eləsin Şah İsmayıl Xətaiyə! Mən uaq olarkən, Fərman Kərimzadənin " Xudafərin Körpüsü" və " Bakı 1501" əsərlərini oxumuşam. Çox gözəl və təsirli bir şeydir, o dövrü yaşamaq üçün oxumaq məsləhətdir! Sonda isə qınamağa yer qalmır!

#39731 Фото наших малышей

Отправлено автор: Saqi_73 22 февраля 2010 - 22:05 в Женский Клуб

ALLAH Əhli Beytə (Ə.S) xatir bəyənilmiş övladlardan qərar versin!
ALLAH xöşbəxt eləsin və Valideynlərinə layiq Övlad qərar versin!

#28550 Фото наших малышей

Отправлено автор: Saqi_73 26 декабря 2009 - 22:56 в Женский Клуб

Mashaallah Allah hamisin balasini saxlasin.
Да будет всегда счастливы все дети

Salamun Aleykum, mənim Əziz Qardaşım! Çoxdandır Səni görmürəm, Həci!

#28549 Фото наших малышей

Отправлено автор: Saqi_73 26 декабря 2009 - 22:43 в Женский Клуб

этой мой огъул почти 4 года , читает намаз

ALLAH saxlasın bu balaca Şiə balamızı! ALLAH balalarımızı Əhli Beytlə (Ə) məşhur eləsin!

#39719 Фото наших малышей

Отправлено автор: Saqi_73 22 февраля 2010 - 21:43 в Женский Клуб

deyasan bir az yekalmishik.......kompliment qozlayirik))

Kompliment gozləmə baci) komplement bu balanin yaninda qiymətsizdi)) qənddi bu,şəkərdi bu,belə şokoladdi bu) baldan da şirindi bu))

Komandir, ALLAH MİN BUDAQ ELƏSİN "balaca"nızı, maaşALLAH, lap uşaqdır ki!!!!!!!!!

#46487 Уважение

Отправлено автор: Saqi_73 03 апреля 2010 - 11:29 в Женский Клуб

<FONT color="#006400">SALAM ALEYKUM,

Уважение в семье играет не последнюю роль (по идее Главную).

Что означает для вас уважение? Как Вы его проявляете и какого проявление ждете по отношению к себе? Когда можете сказать ОНА \ ОН МЕНЯ УВАЖАЕТ (или нет)?

Вроде бы простые, но и не очень..вопросы.

Удачной дискуссии, форумчане.</FONT>

Салам алейкум всем! Спасибо вам сестра, за эту тему. Кстати, она полностью обо мне! Согласна со всеми выше сказанными!  Уважение, это когда признаешь высокие качества, достоинства другого человека. То есть, признаешь важность этого человека и ценишь его. Я не собираюсь, вам разъяснять, что такое уважение. Но эти качества, по-моему, важны в семье. Но когда их нет, это похоже на то, что "куцеден 2 нефери тутрлар ве меджбур едирлер бир йерде яшамага. И причем, зорла".  На счет развода, я писала в другой теме, не хочу повторяться. Это не зависимость от мужа. Вполне можно заботиться о ребенке и без мужа. Есть такие семьи. Знаете что главное здесь? Кто первым сделает шаг, чтоб потом самого не обвиняли. Кажется уже идет оффтоп. Перейду на уважение. Значит так. Конечно у человека первым делом должно быть самоуважение, а потом это требовать от других. Как говорит С. Джонсон-"Уважения мы оказываем ровно столько, сколько его требуют". Для меня уважение-это основа семьи. Потому что, семья может существовать без любви, но не может без уважения.

Bez lyubvi uvajeniy ne bıvaet! Lyubov Rojdaet UVAJENİE!

#46485 Уважение

Отправлено автор: Saqi_73 03 апреля 2010 - 11:23 в Женский Клуб

Mence her shey qarshiliqli olanda gozeldir. Hormet de qarshiliqli olmalidir.

ƏHSƏN!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Prosto slov net, çestnoe slovo!

#46496 Супы

Отправлено автор: Saqi_73 03 апреля 2010 - 11:55 в Кулинария

<FONT color="#006400">Мммм...

<B>Харчо с осетриной</B>

Изображение

<B>Что нужно:</B>
осетрина жирная 500 г одним куском
лук репчатый 3 луковицы
морковь 1 шт
орех грецкий свежеочищенный 1,5 стакана
тклапи 0,5 стакана наломанного на куски
мука кукурузная белая 1 ст.л.
чеснок 2-3 зубчика
петрушка 2 веточки
сельдерей 2 веточки (лучше вместе с корешками)
лавровый лист 1  
перец душистый 5 горошин
семена кориандра 1 ч.л.
хмели-сунели 1 ч.л.
острый перец половина стручка

<B>Что делать:</B>

Осетрину уложить в кастрюлю, залить 2 л холодной воды. Очистить 1 луковицу и морковку, положить к рыбе. Добавить петрушку, сельдерей, лавровый лист, душистый перец и щепотку соли. Поставить на огонь, готовить 10 мин. Тклапи залить половиной стакана горячей воды, размешать, затем протереть через сито. Оставшийся лук тонко нарезать кольцами. Рыбу вынуть из бульона, нарезать маленькими кубиками. Бульон процедить, с поверхности снять жир. Влить его в чистую кастрюлю, прогреть, положить нарезанный лук. Готовить 5 мин. Всыпать муку, перемешать, готовить 5 мин. Влить бульон (кроме 1 стакана), дать закипеть. Добавить кусочки осетрины и варить 10 мин. Кориандр растолочь в ступке вместе с чесноком и хмели-сунели. Орехи растолочь в однородную массу, перемешать с сохраненным остывшим бульоном.

Острый перец мелко нарезать. За 5 мин. до готовности добавить в суп чеснок с пряностями, острый перец, тклапи и ореховую смесь. Готовый суп снять с огня, приправить. Подать через 5 мин.</FONT>

Həmin  inqridentləri" hardan tapaq? :)

#30155 Собирун | Toplantı

Отправлено автор: Saqi_73 06 января 2010 - 00:48 в Дискуссии на общие темы

kim tewkil etmiwdiki meclisi? hec olmsa bir elan zad vererdiz nooooooollllllub ala ?????????
hech yaxshi hereket deyildi :scenic:

Neeee sobiruun ?? Ala kim sobirun edib meni cağırmayıb ? Oydaaaaaaa sora deyiller ki , niye qan qan deyirsən ... Sübhanallah !!! Sözüm yoxdu Ətağa cəddi ...

Menim day sene sozum yoxdu! Gilas murebbesini sen deyildin qishqirdan? Hele dedim ki, xeber edecem Milleti!
Axirda da kak vseqda, bir dene LO saldun o Qelyanin qabi meselesinde. Ne bilim, meettel qalmisham sein Taktikova, hemishe sudan quru cixmaq isteyirsen, amma bu defe kecmez! Esla!

#45451 Собирун | Toplantı

Отправлено автор: Saqi_73 28 марта 2010 - 11:23 в Дискуссии на общие темы

İstəyirsən deyim ki, Doxtur qəlyanın başına nə oyun gətirdi? Sübhaniyə demədim ki, bir parça çörək gətirsinlər? Şair ALLAH saxlamış, çayı " filtirovka" eliyirdi! Sən də ki... Az qalmışdı ki, qəndi də varinəyə batırıb yeyəsən! Nooolub, dünyanın axırıdı beyəm>

#30360 Собирун | Toplantı

Отправлено автор: Saqi_73 06 января 2010 - 21:23 в Дискуссии на общие темы

HƏƏƏƏƏ,(qoyun bir əllərimi cirmayim daaa)
Haci mənim atimnan gəlmisən deyəsən!
Bu gunku soberunu təşkil edənlərdən ALLAH hər iki dunyada cəkiyə gəlməz qədər razi olsun! Cox lazimli və cox vacib əməllər oldu! Duzdur,mənə yeni tapşiriqlar verildi(toşhu zabit yiğincağindaki kimi),amma mən artiq buna bir nov adətkərdə olmuşam ee.
Mən gələndə hami orada idi:
Tatar( forumun baş məsləhətcisi və umumdunya koordinatoru)
AL-FATH( rəis sobstvennoy personoy i s noutbukom"ACER)
Doxdur(Baah bundan əlhəzər,Allahin bəlasi,aləmi bir-birinə qatan,slabonervnim ne podxodit!)
Saqi 73(Hacini bu gunlərdə "xodyaciy islamskiy ensklopediya"tituluna layiq gorduk,vovkalarin qənimi)
Heydər(Haci həmişəki kimi sakit və təbəssumlu)
Şair( Allahu Əkbər,başima 100 qapaz sal, inanmazdim ki bu odur,amma o idi.MAŞALLAH,ƏHSƏNUL XALİQİN!)
Malik Aştar( Mənim kimi snayperlərə utəkdən vurulan bir hərbi analitik)
Behnam( Cox gozəl,incə yumorlu,və cox dəqiq bir qardaş(islami hokmlərdə))
Subhani( məni qinama"yazajam")
Abu Sufyan Ordusu( necə idi elə,az danişar,amma fətvasindan durr)
Həə girdim "LA ŞARBİYƏ" gordum nəsə şirin bir tustu var ee burda,mən də paravoz,Hacilarin əlində qəlyan.Adə bu nə yaxşi şey imiş,aldim Heydər qardaşdan,əlinə "cubacubs" verilmiş uşaq kimi axira qədər əldən vermədim.Balam bunun icinə nə qədər tutun girir ki, duz gedənə kimi qurtarmadi daa. TATAR, hec kimin sualini buraxmayib hamina tocka ba tocka cavab verdi.
Doxtur,mən deyəndə Allahin bəlasidir,inanmirlar,qəlyanin qabindan bir yazi tapdi ,1 saat aləm dəydi bir-birinə,haminin başi qarişdi bu` yazilari təhlil eləməyə.Sakit dura bilməz haaa,Mutləq bir şey tapmalidir.Geoloqdur bir sozlə! :lol:
Şair sakit və cox cozəl baladir,hec kim təsəvvur eləməyəcəyi bir anlamda!
Naci Saqi yenə də həmən Saqi idi,vərəqlədikcə yeni şeylər taparsan,Əhsən Vallah!
Hami mehriban,deyildiyi və gorunduyundən daha cox səmimi və dəyərli.
Amma Subhani də maşallah!podrobnu yazmitram haaa :P qərdeşim,amma yolda Allah eləməsin qabağina lisenziyalari HACİ SAQİDƏ olan vovkalardan cixa,Vsyo,kitabi bağlandi. :umora:
Belə ki, soberunumuz coz işguzar və layiqli kecdi.
Mən Allahin fağir,məzlum bəndəsi,hec ağzimi acmadim ki,bir tərəfdə buzuşub qaldim :( ( gorəsən inanan olacaaq?)
ALLAH HƏR BİRİNİZDƏN RAZİ OLSUN VƏ HƏR BİRİNİZİN ADDİMİ SAVABA YAZİLSİN!

KOMANDIR, at nedi????? Men ne deim ki? Orda danishdiq ki, her shey barede 1-ci sen yazacaqsan, gelib baxiram ki, menim adimdan yaziblar.....Xeberim yoxdu,,,, Isteyirsen lap ver meni Doxtura----Xarakiri elesin meni...Amma men bilirem ki, Sen bunu elemezsen.....Kusura bakma ABI!

Haci at,yəni Cəlal ,kələntər dayiya deyir,yeddi oğulda ;) Yox əşşi xarakiri lazim deyil))) gələn dəfə muzakirə elərik,kimə nə qədər naryad obyavit eliyəm))Amma ən gulməlisini sən buraxdin.Sən Yusiflə danişanda dedin ki, biraz ruscadan cox cətinlik cəkirəm və birdən başladin surələri və fətvalari bitdə-bitdə rusca deləyə,hec dilin də caşmadi. Mən o birisi hacilarla kecindim gulməkdən :lol:

Qadan alım, mən bilirəm, "7 oğul istərəm" filmindən bir fraqment idi......Prosto tak, k slovu, nevznaçay!

#30152 Собирун | Toplantı

Отправлено автор: Saqi_73 06 января 2010 - 00:36 в Дискуссии на общие темы

Allah iwtirak eden ve elemeyen qardawlarimizdan razi olsun.cox maraqli oldu ,cox semimi ve mehribancasina kecen bir Sobirun idi.Mawallah bele hiss eledim ki,aramizda az yawli qardawimiz Wair qardawimiz idi,mawallah uzune demek olmasin cox exlaqli ve merifetli bir cavandir ,Allah onu saxlasin.Demek olar ki,sakit oturub qardawlari cox sebr ve temkinle dinledi.
Saqi 73 qardawimiza gelende o VABWEEEM DANIWMIRDIKI,QAQACANI:))bir soznen imkan verdi ki ,bir agzimizi acaq daniwaqqqq????:scenic:))
yene arada gizlin gizlin Tatar qardawimizla ve Miratvorec qardawimizla sohbet elemek imkani elde edirdim.
menim nakauta salan qelyan oldu,hemiweki kimi gormemiw kimi o qeder Qelyan cekdim ki,uje bawimi hiss elemirdim.Subhan qardawimizda mawallah,daniwmir,daniwanda da bir kelme deyir vessalam.DrWhite da menim kimi,sakit durub dinleyir ve herdende Qelyanin dadina baxirdi:))amma fikir verdim diyasan Saqi73 ve menden bawqa uwaqlar lubiteldiler qelyan cekmekde,biz day sac agartmiwiq bu iwde:))))diger qardawlardanda Allah razi olsun,ehsani veren Azer ve adini unutsamda o biri qardawimizdanda.

Deyesen Sobirun Ehli meni salib gozum-cixdiya. Ozu de Qanuni shekilde! A balam, ne isteyirsiniz menden? Bunlar beledi de.... Ay aman biri sakitdi, ay aman biri Qantokendi, biri de ...... Bes sem ozun????? Xirda-xirda oz ishini aparirdin, goz deymesin, maashALLAH! Qelyaninda ki, konkret axirina cixdin MIROTVORETSle.... Elinizden ala bilirdim ki.....ALLAH butun Qardashlarimizdan razi olsun!!!!!!

#29928 Собирун | Toplantı

Отправлено автор: Saqi_73 04 января 2010 - 21:19 в Дискуссии на общие темы

Aha, 1-ci deyəsən mən yazıram Sobirun barədə...bilsələr ki mən yazmışam dərimə saman təpərlər. Sobirun çox əla keçdi heç deyilməyəcək dərəcədə. Olduğumuz bir neçə saat ərzində vaxt elə keçdi ki heç hiss etmədik. Amma bu dəfə daha diqqətli idim...Hamıya göz yetirirdim ki kim nə edir. Çünki keçen dəfə Mirotvores şirniyyat məsələsində mənə dərs vermişdir. Bu dəfə isə doktur mürəbbənin üzərində böyük bir əməliyyat aparırdı nəticəsini mən hələdə bilmədim. Özündən soruşub cavabını almaq lazımdır ki, məsələ nə yerdə qaldı.Yığıncaq çox mehriban və səmimi tərzdə keçdi ki, bir birimizdən heç ayrılmaq belə istəmirdik.Hələlik bu qədər.... Amanın günüdür, mən sizə demədim siz də bilmədiniz...Bilsələr ciyərimi çıxartıb paştet düzəldib vovkaların qabağına qoyacaqlar.

#30151 Собирун | Toplantı

Отправлено автор: Saqi_73 06 января 2010 - 00:26 в Дискуссии на общие темы

HƏƏƏƏƏ,(qoyun bir əllərimi cirmayim daaa)
Haci mənim atimnan gəlmisən deyəsən!
Bu gunku soberunu təşkil edənlərdən ALLAH hər iki dunyada cəkiyə gəlməz qədər razi olsun! Cox lazimli və cox vacib əməllər oldu! Duzdur,mənə yeni tapşiriqlar verildi(toşhu zabit yiğincağindaki kimi),amma mən artiq buna bir nov adətkərdə olmuşam ee.
Mən gələndə hami orada idi:
Tatar( forumun baş məsləhətcisi və umumdunya koordinatoru)
AL-FATH( rəis sobstvennoy personoy i s noutbukom"ACER)
Doxdur(Baah bundan əlhəzər,Allahin bəlasi,aləmi bir-birinə qatan,slabonervnim ne podxodit!)
Saqi 73(Hacini bu gunlərdə "xodyaciy islamskiy ensklopediya"tituluna layiq gorduk,vovkalarin qənimi)
Heydər(Haci həmişəki kimi sakit və təbəssumlu)
Şair( Allahu Əkbər,başima 100 qapaz sal, inanmazdim ki bu odur,amma o idi.MAŞALLAH,ƏHSƏNUL XALİQİN!)
Malik Aştar( Mənim kimi snayperlərə utəkdən vurulan bir hərbi analitik)
Behnam( Cox gozəl,incə yumorlu,və cox dəqiq bir qardaş(islami hokmlərdə))
Subhani( məni qinama"yazajam")
Abu Sufyan Ordusu( necə idi elə,az danişar,amma fətvasindan durr)
Həə girdim "LA ŞARBİYƏ" gordum nəsə şirin bir tustu var ee burda,mən də paravoz,Hacilarin əlində qəlyan.Adə bu nə yaxşi şey imiş,aldim Heydər qardaşdan,əlinə "cubacubs" verilmiş uşaq kimi axira qədər əldən vermədim.Balam bunun icinə nə qədər tutun girir ki, duz gedənə kimi qurtarmadi daa. TATAR, hec kimin sualini buraxmayib hamina tocka ba tocka cavab verdi.
Doxtur,mən deyəndə Allahin bəlasidir,inanmirlar,qəlyanin qabindan bir yazi tapdi ,1 saat aləm dəydi bir-birinə,haminin başi qarişdi bu` yazilari təhlil eləməyə.Sakit dura bilməz haaa,Mutləq bir şey tapmalidir.Geoloqdur bir sozlə! :shades:
Şair sakit və cox cozəl baladir,hec kim təsəvvur eləməyəcəyi bir anlamda!
Naci Saqi yenə də həmən Saqi idi,vərəqlədikcə yeni şeylər taparsan,Əhsən Vallah!
Hami mehriban,deyildiyi və gorunduyundən daha cox səmimi və dəyərli.
Amma Subhani də maşallah!podrobnu yazmitram haaa :P qərdeşim,amma yolda Allah eləməsin qabağina lisenziyalari HACİ SAQİDƏ olan vovkalardan cixa,Vsyo,kitabi bağlandi. :umora:
Belə ki, soberunumuz coz işguzar və layiqli kecdi.
Mən Allahin fağir,məzlum bəndəsi,hec ağzimi acmadim ki,bir tərəfdə buzuşub qaldim :( ( gorəsən inanan olacaaq?)
ALLAH HƏR BİRİNİZDƏN RAZİ OLSUN VƏ HƏR BİRİNİZİN ADDİMİ SAVABA YAZİLSİN!

KOMANDIR, at nedi????? Men ne deim ki? Orda danishdiq ki, her shey barede 1-ci sen yazacaqsan, gelib baxiram ki, menim adimdan yaziblar.....Xeberim yoxdu,,,, Isteyirsen lap ver meni Doxtura----Xarakiri elesin meni...Amma men bilirem ki, Sen bunu elemezsen.....Kusura bakma ABI!

#45355 Собирун | Toplantı

Отправлено автор: Saqi_73 27 марта 2010 - 20:13 в Дискуссии на общие темы

Həsənağa, yenə gülürsən? İndi yazım ki, Sobirun da nələr eləmisən? Hələ səpməmisənki? Davlennün normadadu? Nigarançılıq öldürüb məni o gündən, əlaqə də saxlaya bilmədim ki, görüm nə oldu Aqibətün...> :scenic:

#28555 Собирун | Toplantı

Отправлено автор: Saqi_73 26 декабря 2009 - 23:27 в Дискуссии на общие темы

1Heydər qardaşim,Allahimiz o qədər adil və alimdir ki,hər zaman pisi pisə,yaxşini yaxşiya qovuşdurar.Gec olar,guc olar,Qarşilaşdiğimiz buna subut! Onu tanimayana lənət!
2şAhmadiyyə baci ,hələ Doxturun dilindən qurtaran olmayib bu forumda,elə mənim də,prob elə gələn soberunda gəlmə,onda qulaqlarin da usyana qalxacaq!
3Fidan baji səni istəməyənlər rəhmətə getsin,ee caşdim eee,gorbagor olsunlar!
4Nəzakət baci,duzdur,Rufata oyrənmişik artiq,ALLAH ona da Zeydə də şəfa versin,yerlərini saxlamişdim,hec kim də oturmadi,ozləri gəlib oturarlar inşəALLAH! OZU DƏ GƏLƏN DƏFƏ MUTLƏQ BACİLARİMİZ OLACAQ!
5Şəmsi baci,vallahi,hec ozum də bilmədim,Saqi qardaşi bilə bilə qizişdirdim ki,hec kəs mənim o şirniyyati ciddi -cəhtlə məhv elədiyimi gorməsin! Elədim də.
6 Sair bilirsən ki səni hami cox istəyir,bu dəfə halal etmək olmayacaq haaa,mutləq gələcəksən,yoxsa şairlərin represiyasini elan edəcəm! Amma Doxdurdan Kərbəladan gələn şirniyyat qalar? Hamisi ilə qarninda eksperement aparib,elmi iş yazir axi)))))
HAMİNİZA TƏŞƏKKURLƏR,HAMİNİZ SƏMİMİ,ƏQİDƏLİ VƏ SEVİMLİSİNİZ MƏNƏ,GOR İŞ NƏ YERƏ CATİB Kİ,KECMİŞDƏ SARMİSAQ OLAN KOMANDİR,SİZİNLƏ ŞƏKƏRBURAYA DONUB EE))) GOZU GOTURMƏYƏNİN GOZUNƏ AVİASİYA BOMBASİ!!!

Booooy, başıma xeyir, elə зıxır ki, mən "xolostoy" danışmışam? Amma biləndə ki, цzь də bilmədən xeyixah iş gцrmьşəm, sevindim! Nuşi can, mənim Qardaşım!

#38552 Собирун | Toplantı

Отправлено автор: Saqi_73 18 февраля 2010 - 23:06 в Дискуссии на общие темы

Komandir, Görüş barədə əvvəlcədən xəbər edərsiniz, gəlmək isəyənlərə gözümüz üstündə yer var, kimliyindən, cinsiyyətindən və məzhəbindən asılı olmayaraq.

#30148 Собирун | Toplantı

Отправлено автор: Saqi_73 06 января 2010 - 00:16 в Дискуссии на общие темы

Saqi, düz qeyd eliyib, əla oldu! Saqi özü də əvvəldə deyildiyi kimi canlı ensiklopediadır. Kim hansi hedisin nömrə neçə, səhifə neçədə olduğunu bilmək istiyir müraciət eləsin

Menim Aqilli, mehriban ve Exlaqli Qardashim! Senin dediyin kelmelere leyaqetimiz yoxdur. MaashALLAH, cox savadli ve imanli Qardashlarimiz var. Ozu de Forumda olanlarin hamisi cox savadli Qardashlardir, ALLAH hamisini salamat elesin. Bu sobirunu teshkil edenlerden ALLAH razi olsun, 1000 ilin Dostlari kimi semimi ve mehribancasina gorushurduler! Bax budur ALLAHa xatir Qardashliq! ALLAH daimi etsin, Amin ALLAH!
P.S. Men axi dedim ki, hec kim bilmesin.... Eybi yox, kecersen elime!

#45363 Собирун | Toplantı

Отправлено автор: Saqi_73 27 марта 2010 - 22:00 в Дискуссии на общие темы

Lətifəsi bizdən 1000 uzaq olsun!  Rəhmətlik Nəsibə Zeynalova deyirdi: " Gözünnən gəlsün ətdi piraşkilər!"--- O məsəl yadıma düşdü...

Adə, Şair, altdan-altdan varinəni sən sökürdün, yoxsa mən? Day mənim sənə sözüm yoxdu....

#30145 Собирун | Toplantı

Отправлено автор: Saqi_73 05 января 2010 - 23:56 в Дискуссии на общие темы

tezelikce sobirun olub??????? beyem???

guya deyilməmişdi də?! Opşi deyilməyib bir-bir deyilib forumda olanlara. Dünən kim var idisə onlara deyilib. 

Eeee, sən də lap oxşadın bizim bəzi mollalara! :shades: Niyə gəlməmişdin sobiruna? 

qardaşım mənə deyilməmişdi ki sobirun olacaq deyilseydi elbette çalişardım ki gəlim :scenic:

Brat, spokoystvie, tolko spokoystvie! Mene ele gelir ki, kecen defe deyilmisdi axi..... Doxturdan qurtardiq sene kecdik? Gel sen qan salma, 2-ne doxe bilmerik, ay Brat! Bu defe uzurlu say hamini, inshALLAH,gelen defe bele olsa, lishni men qan salmasam, adimi deyisherem! Qardas cani, seni ele arzuladiq ki...... Darixma, ALLAH qosa, bundan bele hemishe bir yerde olacaqiq, inshALLAH! ALLAH bizleri daima mehriban etsin, Dunya ve Axiretde! Haqqini halal et, Ya Exi!!!!!

#46000 Собирун | Toplantı

Отправлено автор: Saqi_73 31 марта 2010 - 19:35 в Дискуссии на общие темы

Salam mənim əzizlərim! Çoxdandır uzaqlarda idim. İndi gəldim, sizlərlə görüşməyə. Lap şaxta baba demişkən:
Qarlı dağlar aşaraq, çox ellər dolaşaraq...
Şaxta babanın ayağı sürüşdü... Kəllə məyallaq yerə dəydi...
Amma mən də gəldim...
Mirotvores70, Saqi_73, Al-Fath, Heyder313 ve s. məni görmək istəyən qardaşlar və ...
Mənim köhnə nikim Günahkar. Nədənsə Günahkar nikilə girə bilmədim. Nikimi dəyişməli oldum. İnşa ALLAH gələcəyəm Sobirun`a... Vaxt barədə razılığa gəlmək qaldı sizin öhdənizə.

Ey oğlan PİYANAR! Çaşdımeeee, Qünahkar! Xoş gəlib səfa gətirmisən, Əziz Qardaşım! Görüşəəriiiik!

#30388 Собирун | Toplantı

Отправлено автор: Saqi_73 07 января 2010 - 00:38 в Дискуссии на общие темы

Haci hərdən sənin rus dilini bilmədiyinə qibtə edirəm eeeee))

Qadan alaram Sənin, Komandir! Fikir vermə, Kənd uşağıyam daaaaaaaa! Özü də "Üstü açıq" kənddən!

#39081 Собирун | Toplantı

Отправлено автор: Saqi_73 20 февраля 2010 - 18:51 в Дискуссии на общие темы

ehsen!

Əhsən---gözəl sözdür, bilmək istərdim:

KİMƏ və NƏYƏ?     (Təfsirə ehtiyac olduğu üçün sizi artıq əzziyyətə saldım. :blushL: :) :dancep6: )

#46510 Собирун | Toplantı

Отправлено автор: Saqi_73 03 апреля 2010 - 12:32 в Дискуссии на общие темы

İnşaALLAH, UJE fikirləşmək lazımdır ki, HAÇAN?  Həci, Başla! ( TATAR) 

#44847 Сестры Муслима и Марьям в зиярете

Отправлено автор: Saqi_73 23 марта 2010 - 09:44 в Дискуссии на общие темы

ALLAH ziyarətlərini qəbul eləsi Bacılarımızın! And olsun ALLAHA sevindim, həmişə sevinc içində olsınız! Yaxşı mənada paxıllığım tutdu, bir anlığa özümü orda hiss etdim, Suriyada olduğum günlər yadıma düşdü. Elə olmaq istərdim ki, təzədən o yerlərdə! ALLAH cəmi həsrətində olanlara qismət eləsin, biz də onların içində! Sağ-salamat gedib qayıtsınlar, hacətləri qəbul olsun! Yəqin ki, bizləri yaddan çıxartmazlar dualarında! Buna ümid edirik!

Рейтинг@Mail.ru