Перейти к содержимому

Публикации Neytral

41 публикаций создано Neytral (учитываются публикации только с 28-апреля 23)

#42737 В Ираке шииты объединились в единую коалицию

Отправлено автор: Neytral 11 марта 2010 - 16:41 в Политика и экономика

Нури Ал Малики шиит или суннит

#25141 Şiələrə suallar

Отправлено автор: Neytral 01 декабря 2009 - 19:39 в Şiə-sünni dialoqu

Shielere gore Shura 23 ayet Mekke ayesidir ya Medine delilnen olsun
Qardashlar mene shia alimlerinin nezeri lazimdir unvani ile

#27630 Şiələrə suallar

Отправлено автор: Neytral 18 декабря 2009 - 14:34 в Şiə-sünni dialoqu

Oxuduquma gore Buxaride Imran ibni Hittandan hedis neql olunur zehmet olmasa buna delil getirerdiz zehmet olmasa bele olsun mes:Buxari,kitab hansi,bab hansi cunki bu cur tapmaq hasantdir

Erebce deqiq nece yazildiqini gosterseydiniz yaxshi olardi.

Mende bilmirem ancaq onu bilirem ki,deyilene gore O xavaric olub

#25149 Şiələrə suallar

Отправлено автор: Neytral 01 декабря 2009 - 20:00 в Şiə-sünni dialoqu

2)Qardashlar Yavmuddar hedisine sunnilerin(hamisini demirem) iradi beledir ki deyirler bu hedisin metni bele sehfdir cunki bu hedisde 40 nefer deyilir ancaq Ebdulmuttelib evladlari bu qeder olmayib.Xahish ederdim onlari sayasiz meselen Ebu Talibin filan qeder ve sair

#25147 Şiələrə suallar

Отправлено автор: Neytral 01 декабря 2009 - 19:58 в Şiə-sünni dialoqu

Qardashlar Yavmuddar hedisine sunnilerin(hamisini demirem) iradi beledir ki deyirler bu hedisin metni bele sehfdir cunki bu hedisde 40 nefer deyilir ancaq Ebdulmuttelib evladlari bu qeder olmayib.Xahish ederdim onlari sayasiz meselen Ebu Talibin filan qeder ve sair

#25148 Şiələrə suallar

Отправлено автор: Neytral 01 декабря 2009 - 20:00 в Şiə-sünni dialoqu

Qardashlar Yavmuddar hedisine sunnilerin(hamisini demirem) iradi beledir ki deyirler bu hedisin metni bele sehfdir cunki bu hedisde 40 nefer deyilir ancaq Ebdulmuttelib evladlari bu qeder olmayib.Xahish ederdim onlari sayasiz meselen Ebu Talibin filan qeder ve sair

#28022 Şiələrə suallar

Отправлено автор: Neytral 21 декабря 2009 - 21:13 в Şiə-sünni dialoqu

Qardashlar pis basha dushmeyin men oturdum fikirleshdim ki,muselmanlari iki qrupa bolen en boyuk mesele imamet meselesidir qerara geldim ki,qardashlardan sorushum ki,deyirsiz ki,imamet bucur onemlidir xahish ederdim Qurandan aciq aydin imamete delil deyesiz cinki Quranda hetta insanin vereseni nece bolmesi,salamin evezinde nece cavab vermek haqda melumat verilir.Ele olsun ki,insan anlasin ki,imamete iman vacibdir,meselen Beqere suresinin ilk 5 ayesinde mominlerin neye inammali olduqlarini Allah bildirir.Cox saqolun.

#28386 Şiələrə suallar

Отправлено автор: Neytral 25 декабря 2009 - 13:48 в Şiə-sünni dialoqu

Qardash men demedim kim imam olmalidir sorushdum ki,imamet deyilen bir mefhum Quranda var?

#27094 Şiələrə suallar

Отправлено автор: Neytral 14 декабря 2009 - 19:05 в Şiə-sünni dialoqu

salam qardashlar bilmek isteyerdim
1Imam Hüseynə ağlamaq,yas tutmaq və s hədislərdə var konkret
2Niyə İmam Hüseyndən bashqasına yas tutmursuz məsələn Zeyd ibni Əli

#41068 Şiələrə suallar

Отправлено автор: Neytral 02 марта 2010 - 14:35 в Şiə-sünni dialoqu

Qardashlar bilmek isterdim ki Hemas qruplashmasi ehli sunneye aiddir yoxsa shiaya.Wmu miyyetle imkan varsa iki eqideninde qruplarini ayrica gostererdiz zehmet olmasa

#24867 Şiələrə suallar

Отправлено автор: Neytral 28 ноября 2009 - 20:09 в Şiə-sünni dialoqu

Shielere gore Shuera 23 ayet Mekke ayesidir ya Medine delilnen olsun

#27586 Şiələrə suallar

Отправлено автор: Neytral 17 декабря 2009 - 21:59 в Şiə-sünni dialoqu

Oxuduquma gore Buxaride Imran ibni Hittandan hedis neql olunur zehmet olmasa buna delil getirerdiz zehmet olmasa bele olsun mes:Buxari,kitab hansi,bab hansi cunki bu cur tapmaq hasantdir

#57516 Şiələrə suallar

Отправлено автор: Neytral 30 июля 2010 - 17:59 в Şiə-sünni dialoqu

Salam men shie qardaslara bir sual vermek isteyirem:Siz usuliddini sayanda 5 dene sayirsiz ve deyirsizki axirinci ikisi usuliddine sonra elave olunub.Bu sozu siz kime istinaden deyirsiz? Yaxud imamlardan hedis varki esas 3 denedi sonra iki dene? Tewekkur edirem size

#29947 Şiələrə suallar

Отправлено автор: Neytral 04 января 2010 - 22:38 в Şiə-sünni dialoqu

Qardashlar xahish edirem sehih hedislerle Imamlarin bir birini camaat icinde ashkar teyin etmelerini subut edesiz.Bir-iki nefere demelerini yoxa,camaat icinde.cox vacibdir bir neferle sohbet gedir

#29333 Şiələrə suallar

Отправлено автор: Neytral 01 января 2010 - 14:50 в Şiə-sünni dialoqu

Qardashlar biraz deqiqleshdirim meselen biri durub deyir ki and olsun Allaha peyqemberliyden sonra imamet deyilen bir shey yoxdur bu insani hansi Quran ayesi ile susdurmaq olar ki, O desin ki ayda doqurdanda imamet deyilen bir shey var.Teshekkur

#31042 Şiələrə suallar

Отправлено автор: Neytral 10 января 2010 - 22:48 в Şiə-sünni dialoqu

Qardashlar Omarin peyqembere sayiqlayir demesi oz dilinden varsa onda arab versiyasini burada gostererdiz.Buxaride olan hedisi deyirem

#36767 Şiələrə suallar

Отправлено автор: Neytral 10 февраля 2010 - 20:51 в Şiə-sünni dialoqu

Imamlarin oz dillerinden sehih hedis varmi Ahzab 33 mesumluqa aiddir

#30336 Şiələrə suallar

Отправлено автор: Neytral 06 января 2010 - 19:41 в Şiə-sünni dialoqu

Qardashlar xahish edirem sehih hedislerle Imamlarin bir birini camaat icinde ashkar teyin etmelerini subut edesiz.Bir-iki nefere demelerini yoxa,camaat icinde.cox vacibdir bir neferle sohbet gedir
Peygambari Allah secir ve imamida Allah secir. vacin=b deyil camaatin icerisinde imami desin. ola biler 1 ve 2 nefere desin ve camaat da gabul edir. cunki. peygambardan hedis gebul edanlar bilir. 12 imam ve hamisi gureyshdandir

Qardash men demedim ki camaatin icinde aciq ashkar demek lazimdir ya yox mendeyirem ki bele hedisler var ya yox

#30933 Şiələrə suallar

Отправлено автор: Neytral 10 января 2010 - 16:11 в Şiə-sünni dialoqu

Qardashlar Omarin peyqembere sayiqlayir demesi oz dilinden varsa onda arab versiyasini burada gostererdiz.Buxaride olan hedisi deyirem

#27166 Sələfilərə suallar

Отправлено автор: Neytral 15 декабря 2009 - 13:41 в Şiə-sünni dialoqu

EHLI SUNNE
1Şəvahiduttənzil və Yanabiulməvəddə kitablarını qəbul edirlər?qəbul etmirlərsə niyə yox qəbul edirlərsə onda bu kitablardakiləri niyə qəbul etmirlər
2Birde xayiş ederdim bu sualada cavab yazardız Ehli sunne Hz.Alinin Kebede dunyaya geldiyini qebul edir?

#25944 Sələfilərə suallar

Отправлено автор: Neytral 05 декабря 2009 - 15:23 в Şiə-sünni dialoqu

Günahkar qardash bes imam Alinin dovrunde Muaviye Sham valiliyinde qalib?qalibsa hec qalmayibsa buna subut.Bu suala hami cavab vere biler

#25142 Sələfilərə suallar

Отправлено автор: Neytral 01 декабря 2009 - 19:42 в Şiə-sünni dialoqu

Tarixde Muaviyenin Hz Aliye beyet etmesi var cox lazimdir mene

#25943 Sələfilərə suallar

Отправлено автор: Neytral 05 декабря 2009 - 15:20 в Şiə-sünni dialoqu

Günahkar qardash bes imam Alinin dovrunde Muaviye Sham valiliyinde qalib?qalibsa hec qalmayibsa buna subut

#24944 Sələfilərə suallar

Отправлено автор: Neytral 29 ноября 2009 - 23:39 в Şiə-sünni dialoqu

Tarixde Muaviyenin Hz Aliye beyet etmesi var

#29273 Sələfilərə suallar

Отправлено автор: Neytral 31 декабря 2009 - 20:35 в Şiə-sünni dialoqu

Qardashlar Ebu Bekri seqeifede secibler ve orada camaatin coxu ishtirak etmeyib bes birden biri razi deyil bu secilen adama demek isteyirem ki bu cur secilish duzdur.

Рейтинг@Mail.ru