Перейти к содержимому

Публикации Nezaket1983

128 публикаций создано Nezaket1983 (учитываются публикации только с 09-мая 23)

#19036 День рождение у сестры Назакат1983

Отправлено автор: Nezaket1983 08 октября 2009 - 08:25 в Поздравления

təbrik edirəm. ölümə bir az da yaxınlaşdınız.

:loool:

Düz deyirsiz,hər bir nəfəs bizi ölümə doğru aparır

nə qədər biz variq o yoxdur) o gələndə biz olmayacağiq)))

Allah-Taala hamımımza ömür nəsib etsin ki,Allahın razılığını qazana bilək və Allahın əməlisaleh bəndələrindən olaq inşallah Allahın yardımı ilə_Amin Rabbil Aləmin
Eşq olsun !! :)

#19895 День рождение у сестры MUMINE

Отправлено автор: Nezaket1983 16 октября 2009 - 17:01 в Поздравления

Men de tebrik edirem baci ve Allahdan size seytanin guc gele bilmeyeceyi qeder guclu iman isteyirem.Boyuk qiz olasiz

#22109 Bu gününüz necə keçdi?

Отправлено автор: Nezaket1983 05 ноября 2009 - 17:40 в Дискуссии на общие темы

Əvvəla salamaleykum.Demək olar ki,hər gün eyni şeylər baş verir,həftənin 5 gününü işdə keçirirəm,6-ci və bazar günləri isə evdə.Həmd olsun bu günlərimizə də.Allah pis günlərdən qorusun bizləri _amin

#25308 Собирун | Toplantı

Отправлено автор: Nezaket1983 02 декабря 2009 - 14:00 в Дискуссии на общие темы

Salam aleykum millət! Necəsiz? Nə yaxşı yenə yığıncaq olacaq.Mən çoxdandir foruma girmirəm heççheç nədən xəbərim yoxdur.Hər halda Rufatla mən də gələrəm.Ayin 13-nə kimi dəqiq cavab yazaram inşallah.Allaha əmanət

#25801 Собирун | Toplantı

Отправлено автор: Nezaket1983 04 декабря 2009 - 16:22 в Дискуссии на общие темы

Bilmək olar yığıncaq harada olacaq?

#26164 Собирун | Toplantı

Отправлено автор: Nezaket1983 07 декабря 2009 - 14:05 в Дискуссии на общие темы

Bilmək olar yığıncaq harada olacaq?

Men bilen МЕСТО ВСТРЕЧИ ИЗМЕНИТЬ НЕЛЬЗЯ, yani La Sharabi-de :)

Qızlardan konkrer kimlər olacaq deyəsən hələ bilinmir :flowers1:

#26327 Nefsi paklawdirmaq ucun ne etmeliyik ilk novbede

Отправлено автор: Nezaket1983 08 декабря 2009 - 14:42 в Женский Клуб

Bismillahir Rehmanir Rehim

Eziz qardaw ve bacilarimiz geln birazda nefsle nece mubarize aparmaq baresinde sohbet edeyin,kim nece mubarize aparir,belkem kimdese gozel bir destur var ozunu terbiye elemek ucun.dogurdan da biz men ozum icinde olmaqla hec ozumuze fikir vermirik ve ozumuzu duzeltmeye can atmiriq tam menada,bir gun coxlu zikrler edib,novbeti gun ise bezende eleye bilmirik,butun bunlara sebebin ne olduqunu Allahdan bize gostermeyini istemeliyik,dua elemeliyik,Uca Rebbimiz adindan da melum oldugu kimi terbiye edendir,Allahdan goresen gunde nece defe isetyirik ki,bizi terbiye elesin???Heqiqetende qelben isteyirikmi Allahdan bizim ucun heqiqeti gostermeyi,hansi manealar qoymur ki,ozumuzu gore bilek.eger kimse bu movzuda sohbet elemek isteyirsen buyursun oz fikrini bildirsin.

Essalamu eleykum ve Rehmetullahi ve bereketuh.

Va aleykum salam.Nəfs ağıla hökm edən bir qüvəddir.Ağıl insana başqa bir şey əmr edir,nəfs isə bir başqa şey.Ümumiyyətlə özünüz bir düşünün ki,yani bunu özünüzdə də müşahidə edin ki,bizlər hər gün neçə yol ayrılığında qalırıq,ürəyimiz bir söz deyir,ağlımız bir söz,ruhumuz başqa bir söz.Yani biz hər gün bu cür seçimlər arasında qalırıq.Nəfs insanın ən böyük düşməndir və mənə belə düşünürəm ki,öz nəfsimizdən Allaha pənah aparmalıyıq və özümüz də nəfsdən qorunmaq üçün səy göstərməliyik.

#26523 Bu gun Şəmsi bacimizin ad gunudur!

Отправлено автор: Nezaket1983 09 декабря 2009 - 13:59 в Поздравления

Salam aleykum millət,gəlmək olar?Mən indi gordüm elə ,ki Şəmsi bacımızın ad günüdür.Hərçənd üstündən çox vaxt keçib,amma neynək,bu da sənə dua etmək üçün bir bəhanə olar.Allahu-Təala sənı Öz yanında məqamlı ,dərəcəli şəxslərdən etsin inşallah,Allahın razı olduğu bəndələrdən olasan ay bacı.O gün olsun ailə sahibəsi olasan insallah.Amin Rabbil Aləmin.(Bilirsiz mənə hər bir şey çox maraqlı gəlir,yaqinki bəziləriniz üçün də bu belədir.MƏn Allah yanında öz dərəcəmi bilmək istəyərdim.)

#26537 Bu gününüz necə keçdi?

Отправлено автор: Nezaket1983 09 декабря 2009 - 15:08 в Дискуссии на общие темы

Duzunu desam gecenin bu vaxti yazmagimin sababi bundan ibaretdir ki.
Yaxin bir dostumun heyat yoldashi xastaxanada kecindi, xestexanadan onu gatirdik mescide va sonra eva.Mana cox agir tesir etdi cunki biz ailevi dost idik hemde cavan gadindi 30 yashi taza olmushdu 2 ushag anasi idi. sahari gozleyirem bacimizi dafn edacayik. Insan cox gariba maxlugdur bir gun sevinir bir gun kadarlanir.
Birca shey ozumda hakk etmishem, heyatda yalniz yaxshilig yaxshilig yaxshilig edasan.
Mani bagishlayin bu gunu bela xabarla bashladim.
Allah cami olenlere rehmet elasin

Xanımın adı : Təranə Həsənbaba qızı dır bütün müsəlma bacı və qardaşlardan rica edirəm bu xanıma vəhşət namazı qılsınnar. İnanın ki , ölü üçündə diri üçündə bu cox xeyrli əməldi.

Vəhşət namazının qılınması qaydaları :

http://www.makarem.i...leTxT.php?id=80

http://www.al-shia.o...resaleh/009.htm

Allah rəhmət eləsin.

Allah rehmet elesin cemi dunyasini deyisenlere vr gunahlarimizi baqislasin.Amin

#26642 Qelem gardashimizin ad gunu

Отправлено автор: Nezaket1983 11 декабря 2009 - 10:04 в Поздравления

Salam aleykum va rahmatullahi va barakatuh.Mən də əziz qardaşımızı səmimi qəlbdən təbrik edirəm.Mən belə düşünürəm ki,bu fani dünyada imandan və təqva libasindan gözəl nemət yoxdur insan üçün.Bunlar varsa deməli hər şey var.Sizə Mənəvi zənginliklərlə dolu bir ömür istəyirəm Yaradandan.Allah Sizə Yar olsun,sizi və bütün müsəlmanları Ehli-Beytdən(ə) ayri salmasın.HZ.Əli (ə)şücaəti arzulayiram sizə.Həyatda hər zaman haqqı deyənlərdən olasız inşallah.Amin Rabbil Aləmin

#26650 Ваш любимый фильм

Отправлено автор: Nezaket1983 11 декабря 2009 - 10:52 в Кинотеатр

BU yaxınlarda ANS kanalından çox maraqlı sujet xətti olan bir hind filmi verdilər,bəlkə aranızda baxan olub.Kinonun adı "Миллионер из трущобь".

#26651 Фото наших малышей

Отправлено автор: Nezaket1983 11 декабря 2009 - 11:01 в Женский Клуб

Allah bütün övladları saxlasın.Əməlisaleh insanlardan olsunlar inşallah.Uşaqlar olmasa həyat maraqsiz olardi,şükür Allahın məsləhətinə

#27173 Собирун | Toplantı

Отправлено автор: Nezaket1983 15 декабря 2009 - 14:15 в Дискуссии на общие темы

MIROTVORES70_Maşallah olsun Vallah,sizin insanlar haqda olan şərhlərinizi çox gözəl izah edirsiz.Elə istəyirdim ki,bizdə iştirak edək bu dəfəki sobirunda.Rufat qardaşınız bir balaca soyuqlamışdi,ona görə gələ bilmədi sizin görüşə,inşallah gələn səfərə görüşərik.Hacı Qardaşlarımızın da Allah-Taala ziyarətlərini qəbul və mübarək etsin.Amin

#27174 День рождение у сестры Нурия

Отправлено автор: Nezaket1983 15 декабря 2009 - 14:20 в Поздравления

Allahın rəhməti və bərəkəti olsun sizlərə.Mən də təbrik edirəm bacımızı,Allah-Taala sizə neçə-neçə belə ad günləri keçirməyi nəsib etsin inşallah sevdiklərinizlə birgə.Allahın rəhməti və bərəkəti hər zaman üzərinizdə olsun.Amin Rabbil Aləmin

#27381 День рождения у indulqentsiya

Отправлено автор: Nezaket1983 16 декабря 2009 - 17:22 в Поздравления

Allah ömür versin

#27387 Bu gününüz necə keçdi?

Отправлено автор: Nezaket1983 16 декабря 2009 - 17:40 в Дискуссии на общие темы

Salam aleykum milət! Mən bir dənə onu bilirəm ki,səhər işə gələndə əşyalari 1,axşam evə gedəndə isə əşyaları 3 görürəm. :shades:

#27501 Cadu

Отправлено автор: Nezaket1983 17 декабря 2009 - 10:53 в Дискуссии на общие темы

Bu gün nəsə iş yoldaşlarımla insanlara olunan cadulardan söhbət açıldı,onlara qulaq asdım,Vallah tüklərim biz-biz oldu.Yani həqiqətən qara qüvvələr təsir göstərə bilirmi insana.Bu barədə öz dəyərli fikirlərinizi bölüşün mənimlə əziz bacı və qardaşlarım,hamınıza təşəkkür edirəm

#27645 En yadda qalan hadise

Отправлено автор: Nezaket1983 18 декабря 2009 - 16:58 в Дискуссии на общие темы

Allahın mənə dar ayaqda kömək olduğu anları heç vaxt unuda bilmərəm.Amma bir hadisə var,o mənim heç vaxt yadımdan çıxmaz.Yayda nənəmlə kənddə qalırdım,axşam düşdü,nənəm getdi içəri otaqda yatmaqa,mən hələ o vaxt namaz qılmirdım,2-3 ilin söhbəti olar.Mən isə evde Kumeyl duası var idi ,onu oxudum,hazırlaşdım yatmağa şüşəbənddə.Gecə 2-nin yarısı eşitdim ki ayaq səsələri gəlir həyətimizdən,kimsə bizim evə gedən pilləkənə çıxır-düşür,qapının cırıltısı eşidilir,mən də qorxumdan yorğanı çəkmişəm başıma,qorxumdan su içindəyəm.Sonra necə oldusa durdun ayağa pəncərəyə baxdım(evin de işıqları sönü:dancep6: ,cinə-şeytana oxşayan kimsə baxıb gülür mənə.Siz məni o vəziyyətdə görərdiz ki,mən nə hallara düşmüşdüm,rəngim sap=sarı olmuşdu qorxudan,sonra getdim tez nənəmi durquzdum,dedim ki:Nənə ! Həyətdə kimsə var,ayaq səsləri gəlir,əcaib sifətdə kimsə pəncərədən mənə kimsə baxdı,sonra yoxa çıxdı.Nənəm dedi ki,yaqin səni qara basır,özümü öldürürəm ki yoxee nənə məni qara basmır,sonra özu də pəncərəyə baxdı,o da mən gördüyümü gördü.İkimiz də düşdük qorxuya.Amma sonra daha gəlmədi kim idisə.Biz də nənəmlə qorxa-qorxa birtəhər yuxuya getdik.Səhərsi gün həmən o pəncərədən baxanın üzünü xatırlamağa çalışdım,kənddə bir oğlan var idi qonşu idi bizimlə ona oxşatdım nəsə,bilmirəm o idi yoxsa nəsə başqa bir şey.Bu hadisə heç vaxt mənim yadimdan çıxmaz

#27664 Şeytan kimdir

Отправлено автор: Nezaket1983 18 декабря 2009 - 17:26 в Ümumislam mövzular

Şeytan elə içimizdəki şeytandır

#27675 Şeytan kimdir

Отправлено автор: Nezaket1983 18 декабря 2009 - 17:54 в Ümumislam mövzular

eşq olsun mənim bacıma

#27976 Игра

Отправлено автор: Nezaket1983 21 декабря 2009 - 15:10 в Игры, приколы, анекдоты и другие забавы

Irs-(tьrkcə)

#27995 Игра

Отправлено автор: Nezaket1983 21 декабря 2009 - 17:48 в Игры, приколы, анекдоты и другие забавы

ensiklapediya

#28267 Cadu

Отправлено автор: Nezaket1983 24 декабря 2009 - 14:06 в Дискуссии на общие темы

.P.S: Bu mövzunun üstündə Изображение iconu diqqətimi cəlb etdi. Məncə bu daha yaxşıdır: Изображение
[/quote]
Urək iconu mənim yazıdaki simvolumdur,ona görə onu qoymuşam,yani mövzuya heç bir dəlaləti yoxdur

#28287 Игра

Отправлено автор: Nezaket1983 24 декабря 2009 - 16:46 в Игры, приколы, анекдоты и другие забавы

DiyƏ

ƏnkƏbuT

Talaq (surə)

#28288 Sual-Cavab

Отправлено автор: Nezaket1983 24 декабря 2009 - 16:49 в Ümumislam mövzular

Salam, mənim bir sualım var (hələki)))
Bax qarşıdan Aşura günü gəlir,bu günün məxsusi əməllərindən uşaqlıqdan bəri gördüyüm,"Hədiy" adlı təam hazırlamaqdır.Bu təam 7 müxtəlif növ paxlalı bitkidən hazırlanır.Və Aşura günü saat 12:00-13:00 -da "Qətl sınanda" bu təamdan dadmaq lazımdır. Bilmək istəyirəm ki,bu barədə hansı isə hədisdə və s.-də məlumat var? yoxsa bu insanların təxəyyülünün məhsuludur? :unsure:
Cavaba görə öncədən təşəkkürlər :goodL:

maraqlı sualdır,mənə də maraqıdır bu sualı cavabı

Рейтинг@Mail.ru