Перейти к содержимому

Фотография

Sizce en yaxshi toy kim aparir

• Авторизуйтесь для ответа в теме
Сообщений в теме: 95

#61 fidan

fidan

Muqaddam – Lieutenant Colonel

• Emir
  • 1 549 сообщений

Отправлено 14 января 2010 - 15:10

Cinlər ya müsəlman olurlar, ya da kafir... Müsəlmanlarının da hamısı şiə olurlar. Onlarda sünni, sələfi söhbəti yoxdur. Haqq-nahaqq var...

Bəh bəh. İşdə nə gözəl. İnsanlar gəldi Əliyə (ə) beyət etdi Qədir Xumda, sonra sözündən döndü (bir qismi istisna). Ancaq beyət eliyən cinlər sözlərinin üstündə durdular. Görürsüz, demək müsəlman cinlər müsəlman insanların çoxundan "qeyrətli" çıxdılar.

Şair qardaş elə oxuyuram neçə gündür bu mövzunu, qədribə suallar gəlir beynimə. heç olmasa bu cinlərin adət-ənənələrindən xəbəriniz var? Elçilik necə olur? Evlənmək üçün mehriyyə nə qədər? Bəlkə üzüyün üstündə 3-5 karatlıq brilliant istədilər. gələcək qohum-əqrəbanı seçəndə bir az diqqətli olmaq lazımdır. :)
Şah Xətai seyrə çıxdı, açdı Hürrün qəbrini,
Bar-İlaha, əfv qıl kim, tövbəkaram doğrusu.

Nə çoxdur ibrətlər. Nə azdır qəbul edənlər.

#62 Haydar-i Kerrar

Haydar-i Kerrar

Raqib Awwal – Master Seargeant

• Murid
  • 222 сообщений

Отправлено 14 января 2010 - 15:21

Cinlər ya müsəlman olurlar, ya da kafir... Müsəlmanlarının da hamısı şiə olurlar. Onlarda sünni, sələfi söhbəti yoxdur. Haqq-nahaqq var...

Bəh bəh. İşdə nə gözəl. İnsanlar gəldi Əliyə (ə) beyət etdi Qədir Xumda, sonra sözündən döndü (bir qismi istisna). Ancaq beyət eliyən cinlər sözlərinin üstündə durdular. Görürsüz, demək müsəlman cinlər müsəlman insanların çoxundan "qeyrətli" çıxdılar.

Şair qardaş elə oxuyuram neçə gündür bu mövzunu, qədribə suallar gəlir beynimə. heç olmasa bu cinlərin adət-ənənələrindən xəbəriniz var? Elçilik necə olur? Evlənmək üçün mehriyyə nə qədər? Bəlkə üzüyün üstündə 3-5 karatlıq brilliant istədilər. gələcək qohum-əqrəbanı seçəndə bir az diqqətli olmaq lazımdır. :)

Həəə, düzdür, mənim də ağlıma gəlmişdi :) Toyları necə olur? Kəbini necə kəsirlər? :D

#63 Şair

Şair

Forumun faktiki Ali Məqamlı Rəhbəri

• Emir
  • 2 087 сообщений

Отправлено 15 января 2010 - 17:23

Şair qardaş elə oxuyuram neçə gündür bu mövzunu, qədribə suallar gəlir beynimə. heç olmasa bu cinlərin adət-ənənələrindən xəbəriniz var? Elçilik necə olur? Evlənmək üçün mehriyyə nə qədər? Bəlkə üzüyün üstündə 3-5 karatlıq brilliant istədilər. gələcək qohum-əqrəbanı seçəndə bir az diqqətli olmaq lazımdır. :rolleyes:

Həəə, düzdür, mənim də ağlıma gəlmişdi :) Toyları necə olur? Kəbini necə kəsirlər? :)

Bu müsəlman cinlərə canım da qurban (hökmü yalnız şiə müsəlmanlara aiddir),, 3-5 karatlıq brilyantı əsirgiyəcəm?! 
Mən hələ forum iştirakçılarını razı sala bilmirəm,. dərd ondadır. Nə var, cinləri razı salmağa, "əxi"lərimizə müraciət edərik.

Şəbüstari, 2 toy sözdədiye, Sübhani gələn kimi sözlərindən döndülər  :gizildish: Görək də Komandir cinlərin evinə elçi gedə bilir?! 2si bir yerdə olsa bəlkə bacanaq olduq Sübhani ilə :P Day Sübhani mənim fikrimə salıb cin söhbətin. Gərək sonuna da qatlaşsın!  :rolleyes:

#64 Haydar-i Kerrar

Haydar-i Kerrar

Raqib Awwal – Master Seargeant

• Murid
  • 222 сообщений

Отправлено 15 января 2010 - 17:25

Şair qardaş elə oxuyuram neçə gündür bu mövzunu, qədribə suallar gəlir beynimə. heç olmasa bu cinlərin adət-ənənələrindən xəbəriniz var? Elçilik necə olur? Evlənmək üçün mehriyyə nə qədər? Bəlkə üzüyün üstündə 3-5 karatlıq brilliant istədilər. gələcək qohum-əqrəbanı seçəndə bir az diqqətli olmaq lazımdır. :rolleyes:

Həəə, düzdür, mənim də ağlıma gəlmişdi :) Toyları necə olur? Kəbini necə kəsirlər? :)

Bu müsəlman cinlərə canım da qurban (hökmü yalnız şiə müsəlmanlara aiddir),, 3-5 karatlıq brilyantı əsirgiyəcəm?! 
Mən hələ forum iştirakçılarını razı sala bilmirəm,. dərd ondadır. Nə var, cinləri razı salmağa, "əxi"lərimizə müraciət edərik.

Şəbüstari, 2 toy sözdədiye, Sübhani gələn kimi sözlərindən döndülər  :gizildish: Görək də Komandir cinlərin evinə elçi gedə bilir?! 2si bir yerdə olsa bəlkə bacanaq olduq Sübhani ilə :P Day Sübhani mənim fikrimə salıb cin söhbətin. Gərək sonuna da qatlaşsın!  :rolleyes:

Allah xeyir versin, qardaşım, köməyimi əsirgəmərəm mən də:)

#65 fidan

fidan

• Emir
  • 1 549 сообщений

Отправлено 15 января 2010 - 18:08

[Bu müsəlman cinlərə canım da qurban (hökmü yalnız şiə müsəlmanlara aiddir),, 3-5 karatlıq brilyantı əsirgiyəcəm?! 

Dəhşətdir qardaş, dəhşətdir ))) Xanım bəni-adəmdən olanda, 3 karat yox e, hələ bapbalaca bir brilliant istəyəndə o dəqiqə səs-küy qalxır ki, "vay-vay möminəyə bax, dünya malina göz dikib, gör nələr istəyir, belə də möminə olar?" Amma əcinnəyə hər şey qurbandı :gizildish:

#66 MIROTVORES70

MIROTVORES70

SHOOTER

• Emir
  • 4 604 сообщений

Отправлено 15 января 2010 - 18:15

İkisinin də tamadasi ozum olacam! İndi baxin dəəə
Быть ШАХИДОМ для менья честь и великая мечта.Я скажу Амин,и Вы скажите!

Изображение

#67 Gunahkar

Gunahkar

ALLAHla irəli!

• Murid
  • 1 066 сообщений

Отправлено 15 января 2010 - 19:19

Başqalarının başına gələnlərdən, eşitdiklərimdən bir-iki epizodu başqalarına danışmışdım, qorxularından yata bilmirdilər, indi deyirsən ki, forumu qatım bir-birinə?

Mənə maraqlı oldu. Seyyid belə elə. Sən postu elə yaz ki, kim mışka ilə yazını copy edəndə görünsün. Başqaları görməsin. Görənlərə bir şey olsa özləri bilər :rolleyes:

Danışanlardan biri deyirdi;

Spoiler

Qalanını yazmıram... Əgər MİROTVORES70 boyun alsa ki, Maştağada ruhi xəstələr dispanserində boş yer var, yaza bilərəm... Özüm günlərlə təsir altına düşmüşəm...

Сообщение отредактировал Günahkar: 15 января 2010 - 19:22

Bir quşu öldürmək üçün bıçaq lazım deyil! Qanadlarını yol, uçmaq sevgisi gündə yüz dəfə onu öldürəcək!!! (Soyuq müharibə)

Изображение

#68 Gunahkar

Gunahkar

ALLAHla irəli!

• Murid
  • 1 066 сообщений

Отправлено 15 января 2010 - 19:28

Bay,,, nolsun mən guya çox hündürəm.

Bu bir bəhanə idi...

1.80dan biraz hündürəm. Bəhanə deyildi

Şair... Sonuncu Çin xəbərdarlığı... Cinlərdən amanda qalmaq istəyirsənsə, onları rahat burax..

Çini burda ölkə kimi nəzərdə tutubsan?!

1.80dan biraz hündürəm. Bəhanə deyildi

1.80-dən bir az hündürsənsə, mənə çatmısan ki...

Çini burda ölkə kimi nəzərdə tutubsan?!

Xəbərdarlıq ciddi olduqda, misal olaraq deyilir, amma sözün düzü, nə münasibətlə bilmirəm!? Çinin ölkə yaxud xalq olduğunu da bilmirəm... Bilənlər yazsa sevinərəm...
Bir quşu öldürmək üçün bıçaq lazım deyil! Qanadlarını yol, uçmaq sevgisi gündə yüz dəfə onu öldürəcək!!! (Soyuq müharibə)

Изображение

#69 Şair

Şair

• Emir
  • 2 087 сообщений

Отправлено 15 января 2010 - 20:56

Başqalarının başına gələnlərdən, eşitdiklərimdən bir-iki epizodu başqalarına danışmışdım, qorxularından yata bilmirdilər, indi deyirsən ki, forumu qatım bir-birinə?

Mənə maraqlı oldu. Seyyid belə elə. Sən postu elə yaz ki, kim mışka ilə yazını copy edəndə görünsün. Başqaları görməsin. Görənlərə bir şey olsa özləri bilər :)

Danışanlardan biri deyirdi;

Spoiler

Qalanını yazmıram... Əgər MİROTVORES70 boyun alsa ki, Maştağada ruhi xəstələr dispanserində boş yer var, yaza bilərəm... Özüm günlərlə təsir altına düşmüşəm...

Onlar mənə yaxşı şey təklif eləsələr, eliyərəm. Əgər müsəlman cinlərdisə qəbul eliyirəm başımüstə. Ancaaaax gərək əcinənin hərisini versinlər.  :bawling:

Dəhşətdir qardaş, dəhşətdir ))) Xanım bəni-adəmdən olanda, 3 karat yox e, hələ bapbalaca bir brilliant istəyəndə o dəqiqə səs-küy qalxır ki, "vay-vay möminəyə bax, dünya malina göz dikib, gör nələr istəyir, belə də möminə olar?" Amma əcinnəyə hər şey qurbandı

Əşşi, sözdü dedim də. xanım bəni adəmdən olsa, mən də bapbalaca brilyant vermərəm))) Cin xanımların onsuzda brilyanta ehtiyacı yoxdu  :rolleyes: "Qərib cinlər diyarında" yadıma düşdü. Kasıb getmişdi, ləl-cəvahir qazandı. Onun yerinə olseydim elə qalardım orda  :loool:

#70 Gunahkar

Gunahkar

ALLAHla irəli!

• Murid
  • 1 066 сообщений

Отправлено 15 января 2010 - 21:06

Onlar mənə yaxşı şey təklif eləsələr, eliyərəm. Əgər müsəlman cinlərdisə qəbul eliyirəm başımüstə. Ancaaaax gərək əcinənin hərisini versinlər.  :blushL:

Deyəsən hələlik ağzın isti yerdədi??? :321ddd:

Изображение

#71 Gunahkar

Gunahkar

ALLAHla irəli!

• Murid
  • 1 066 сообщений

Отправлено 15 января 2010 - 21:08

Əşşi, sözdü dedim də. xanım bəni adəmdən olsa, mən də bapbalaca brilyant vermərəm))) Cin xanımların onsuzda brilyanta ehtiyacı yoxdu  :321ddd: "Qərib cinlər diyarında" yadıma düşdü. Kasıb getmişdi, ləl-cəvahir qazandı. Onun yerinə olseydim elə qalardım orda  :blushL:

Ləl-cəvahirat gətirən cinlər də var eee, Şair... Amma əvəzində başqa-başqa şeylər istəyirlər...

Изображение

#72 Şair

Şair

• Emir
  • 2 087 сообщений

Отправлено 18 января 2010 - 12:07

Mən belə qərara gəldim ki, cinləri müzakirə mövzusundan çıxaraq. Bir sözlə, tövbə...
Seyid, sağol xəbərdarlığa görə, nəzərə aldım :bawling: cinlə-əcinə ilə işim yoxdu day

#73 MIROTVORES70

MIROTVORES70

SHOOTER

• Emir
  • 4 604 сообщений

Отправлено 18 января 2010 - 19:46

Tak cto,qayidin toyxanaya!

Изображение

#74 Şair

Şair

• Emir
  • 2 087 сообщений

Отправлено 18 января 2010 - 22:55

Tak cto,qayidin toyxanaya!

Qayıdağ,, 

sizcə ən yaxşı toyu kim aparır?!

#75 MIROTVORES70

MIROTVORES70

SHOOTER

• Emir
  • 4 604 сообщений

Отправлено 18 января 2010 - 23:08

Şair,Tatar, Gunahkar,Həsənağa,bir də Fidan baji!

Изображение

#76 Hasan_AGA

Hasan_AGA

in the jail of Kaspersky

• Murid
  • 1 336 сообщений

Отправлено 18 января 2010 - 23:52

Hardan bildüüz??? :) heç mənim xəbərim də yoxidi :diablo:
"Do not say what you do not understand, because most of the right is in what you deny.
Accept the argument of one against whom you have no argument. It is me (Ali ibn Abu Talib).. Sermon 17"

#77 MIROTVORES70

MIROTVORES70

SHOOTER

• Emir
  • 4 604 сообщений

Отправлено 18 января 2010 - 23:53

MƏN BİLMƏYƏN ŞEYƏ QURD DUŞƏR!

Изображение

#78 JAFAR

JAFAR

Raid – Major

• Emir
  • 1 496 сообщений

Отправлено 19 января 2010 - 03:00

Nə oldu, məni artıq evləndirdiz? Toy necə keçdi? :)

İmam Mehdi (ə.f): "Yer üzü heç vaxt höccətsiz qalmayacaq. İstər o höccət gizli olsun, istər - aşkar."
اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم

#79 Gunahkar

Gunahkar

ALLAHla irəli!

• Murid
  • 1 066 сообщений

Отправлено 19 января 2010 - 15:36

Mən belə qərara gəldim ki, cinləri müzakirə mövzusundan çıxaraq. Bir sözlə, tövbə...
Seyid, sağol xəbərdarlığa görə, nəzərə aldım :goodL: cinlə-əcinə ilə işim yoxdu day

Şükür ALLAHa... İnşa ALLAH yaxşı olar...

Изображение

#80 Gunahkar

Gunahkar

ALLAHla irəli!

• Murid
  • 1 066 сообщений

Отправлено 19 января 2010 - 15:46

Ə bə qardaş... Mənim boş günüm 2012-dən sonradır, o da Şair demişkən qiyamətdir...

Изображение

#81 Gunahkar

Gunahkar

ALLAHla irəli!

• Murid
  • 1 066 сообщений

Отправлено 19 января 2010 - 15:49

Nə oldu, məni artıq evləndirdiz? Toy necə keçdi? :)

Sənin toyun əla keçdi, forumun aktiv istifadəçiləri toya təşrif buyurmuşdular... Daha xırdalıqlar yadımda deyil, çünki yuxumu qarışıq görmüşəm... :goodL:

Изображение

#82 MIROTVORES70

MIROTVORES70

SHOOTER

• Emir
  • 4 604 сообщений

Отправлено 19 января 2010 - 23:22

Nə oldu, məni artıq evləndirdiz? Toy necə keçdi? :D

Hələlik otpuskadasan, onsuzda quyruğunu əlimizdən qopara bilməzsən!

Изображение

#83 JAFAR

JAFAR

Raid – Major

• Emir
  • 1 496 сообщений

Отправлено 20 января 2010 - 00:22

Birdə gördün doğurdan evləndirdilər e ... Nəsə axır vaxtları ağzımı xeyirliyə açmıram. :D

İmam Mehdi (ə.f): "Yer üzü heç vaxt höccətsiz qalmayacaq. İstər o höccət gizli olsun, istər - aşkar."
اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم

#84 Gunahkar

Gunahkar

ALLAHla irəli!

• Murid
  • 1 066 сообщений

Отправлено 20 января 2010 - 01:16

Birdə gördün doğurdan evləndirdilər e ... Nəsə axır vaxtları ağzımı xeyirliyə açmıram. :D

İnşa ALLAH yaxşı olar...

Изображение

#85 fidan

fidan

• Emir
  • 1 549 сообщений

Отправлено 21 января 2010 - 13:43

Məni çıxın qardaş, mənim 3-4 aydir nitqim tutulub, dilim quruyub, səsim də batıb )))

#86 Şair

Şair

• Emir
  • 2 087 сообщений

Отправлено 21 января 2010 - 14:55

Məni çıxın qardaş, mənim 3-4 aydir nitqim tutulub, dilim quruyub, səsim də batıb )))

Niyə ki? İndiki toylar üçün bu cür keyifyyətlər lazımdır. :gizildish: Yoxsa Komandir məni heç yazardı siyahıya?

Google`da axtarışdayam

#87 MIROTVORES70

MIROTVORES70

SHOOTER

• Emir
  • 4 604 сообщений

Отправлено 21 января 2010 - 19:21

Elə mən də "Şair" yazib axtariş vermişəm,tapsa vay halina!

Изображение

#88 Şair

Şair

• Emir
  • 2 087 сообщений

Отправлено 21 января 2010 - 19:24

Şairə axtarırsan? :rolleyes:

Deyirəm bayaq türk kanalından bir verilişin özətinə (xülasəsinə) baxdım, 70 yaşlı kişi özünə zövcə axtarırdı. Tak şto mən bir yana, Sübhani uşaqdı hələ  :gizildish:

#89 MIROTVORES70

MIROTVORES70

SHOOTER

• Emir
  • 4 604 сообщений

Отправлено 21 января 2010 - 19:31

Deyirəm bayaq türk kanalından bir verilişin özətinə (xülasəsinə) baxdım, 70 yaşlı kişi özünə zövcə axtarırdı. Tak şto mən bir yana, Sübhani uşaqdı hələ  :gizildish:

:rolleyes:

Изображение

#90 Gunahkar

Gunahkar

ALLAHla irəli!

• Murid
  • 1 066 сообщений

Отправлено 26 января 2010 - 18:09

Salman Farsi yadıma düşdü! Tarixçilər deyirlər ki, Salman Farsi 200 ildən çox yaşayıb. Hələ o, Peyğəmbərin (s) gələcəyini bilib 70 il Məkkədə Peyğəmbəri (s) gözlədi. Ömərin (ALLAH bizdən razı olsun :gizildish: ) səltənəti dövründə, Ömərin qızına elçi də göndərdi. Düzdür Ömər qızı verməsə də...

P.S. O 70 yaşlı kişi də, Salman Farsinin yanında, Şair demişkən "UŞAQ"dır...

Изображение

Количество пользователей, читающих эту тему: 0

0 пользователей, 0 гостей, 0 скрытых пользователей

Рейтинг@Mail.ru