Перейти к содержимому

Фотография

Şəhadətə tələsən fələstinli xanımlar

• Авторизуйтесь для ответа в теме
Сообщений в теме: 146

#1 Gunahkar

Gunahkar

ALLAHla irəli!

• Murid
  • 1 066 сообщений

Отправлено 18 октября 2009 - 01:42

Salam əziz möminlər və möminələr!
Sizə şəhadətə gedən fələstinli qadınlar haqqında danışmaq istəyirəm! Onlar "ALLAH" deyib ALLAHa tələsənlərdirlər. Onların əri, atası, oğlu, qardaşı və s. əzizlərini işğalçı İsrail ordusu qətlə yetirib. Bunu qəbul etməyən bu izzətli və şərəfli xanımlar silaha sarılır, düşməni öldürür və vahiməyə salırlar.
Siz də öz fikirlərinizi bildirə bilərsiniz!

İlk olaraq sizə "Şəhidə Rim Salih ər-Riyaşi"-dən danışacağam!
O bir ana ... iki uşaq anası
22 yaşında ... bir gənc
Əri Fələstin uğrunda şəhid edildi ... özü qisasa qalxdı
QİSAS QİYAMƏTƏ QALMAZ!

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Vaxt cəhətdən imkanım məhdud olmasına görə, imkan daxilində bu xanımın və digər qisasa gedib şəhid olan xanımların şəkil, video, vəsiyyətnamə və əməliyyatlarını sizə təqdim edəcəyəm!
Bir quşu öldürmək üçün bıçaq lazım deyil! Qanadlarını yol, uçmaq sevgisi gündə yüz dəfə onu öldürəcək!!! (Soyuq müharibə)

Изображение

#2 Gunahkar

Gunahkar

ALLAHla irəli!

• Murid
  • 1 066 сообщений

Отправлено 18 октября 2009 - 01:52

Bunlar şəhadət yolunu dərk etdikdən sonra bu yola qol qoydular...
ALLAH əcirlərini versin... Amin!

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Sonuncu xanım Fələstin uğrunda mübarizədə şəhid olmuş ən yaşlı xanımdır! ALLAH uğrunda öldürülənlər şəhiddir! ƏLLAHU ƏKBƏR!

Сообщение отредактировал Shie_cavabi: 18 октября 2009 - 01:53

Bir quşu öldürmək üçün bıçaq lazım deyil! Qanadlarını yol, uçmaq sevgisi gündə yüz dəfə onu öldürəcək!!! (Soyuq müharibə)

Изображение

#3 MIROTVORES70

MIROTVORES70

SHOOTER

• Emir
  • 4 604 сообщений

Отправлено 18 октября 2009 - 02:02

Salam əziz möminlər və möminələr!
Sizə şəhadətə gedən fələstinli qadınlar haqqında danışmaq istəyirəm! Onlar "ALLAH" deyib ALLAHa tələsənlərdirlər. Onların əri, atası, oğlu, qardaşı və s. əzizlərini işğalçı İsrail ordusu qətlə yetirib. Bunu qəbul etməyən bu izzətli və şərəfli xanımlar silaha sarılır, düşməni öldürür və vahiməyə salırlar.
Siz də öz fikirlərinizi bildirə bilərsiniz!

İlk olaraq sizə "Şəhidə Rim Salih ər-Riyaşi"-dən danışacağam!
O bir ana ... iki uşaq anası
22 yaşında ... bir gənc
Əri Fələstin uğrunda şəhid edildi ... özü qisasa qalxdı
QİSAS QİYAMƏTƏ QALMAZ!

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Vaxt cəhətdən imkanım məhdud olmasına görə, imkan daxilində bu xanımın və digər qisasa gedib şəhid olan xanımların şəkil, video, vəsiyyətnamə və əməliyyatlarını sizə təqdim edəcəyəm!

Gozəl movzudur,ALLAH RAZİ OLSUN! Bu haqda burada hec bir məlumat yox idi! Cox yerində və zamaninda acilmiş movzudur!
Быть ШАХИДОМ для менья честь и великая мечта.Я скажу Амин,и Вы скажите!

Изображение

#4 Gunahkar

Gunahkar

ALLAHla irəli!

• Murid
  • 1 066 сообщений

Отправлено 18 октября 2009 - 02:26

Şəhidə Rim Salih ər-Riyaşinin vəsiyyətindən:

Изображение

Bismillahir-rəhmanir-rəhim.
Mən şəhadəttələb "Rim Salih ər-Riyaşi" İzzuddin Qəssam dцyьşзьlərinin цvladıyam. Bu əməliyyatı ALLAHın razılığını əldə etmək ьзьn "əl-Əqsa şəhidləri" dцyьşзьlərilə birgə yerinə yetirirəm. Məqsədim bəşəriyyətin dьşməni olan yəhudilərdən və mənim vətənimdə, Rəfəhdə, Nablisdə, Ramallahda, Cənində və əziz vətənimin başqa şəhərlərində fəsad tцrədən şəxslərdən intiqam almaq və onların зirkinliklərinin bir hissəsini təmizləməkdir.
Qəhrəman xalqım!
Onlar bizə zərbə vuran kimi biz də intiqam alacayıq. Bu intiqamın alovu şцlələnəcək. Hər цtən gьn daha da artacaq. O vaxtadək ki, dьşməni yandıracaq. Tohid bayrağını əziz vətənimizin bьtьn səmasında və mьbarək Məscid əl-Əqsanın ьzərində dalğalandıracaq. Sizlərdən цz mьvəffəqiyyətim ьзьn dua etmənizi istəyirəm! ALLAHdan (əzzə və cəllə) istəyirəm ki, mənim bu əməlimi Цzь ьзьn xalis və ixlaslı qəbul etsin. Mənim bu əməlimi yəhudilər ьзьn zillət, mцminlər ьзьn rahatlıq qərar versin. ...

Сообщение отредактировал Shie_cavabi: 18 октября 2009 - 02:32

Изображение

#5 MIROTVORES70

MIROTVORES70

SHOOTER

• Emir
  • 4 604 сообщений

Отправлено 18 октября 2009 - 02:36

Həqiqətən ALLAH şəhidlərin yerini cənnət buyurub! Əhsənulxaliqin!!!

Изображение

#6 Shale

Shale

Mulazzim – lieutenant

• Murid
  • 395 сообщений

Отправлено 18 октября 2009 - 06:55

Can Pelestin,qor ne qune qalib-kishiler mexv olub,qadinlar alib zeif ellerine silahi. :rolleyes: Olara komek etmek her bir ozunu musalman sayanin borcudu.men de olsam olarin yerine ele ederdim.Xanim Fatime (a)(doyush zamani yaralilara etdiyi yardim ve xanim Zeyneb(a)"Lebbeyk ya Huseyn" -ni menim ureyimde iz qoyub. xeqiqeten de tesir edici temadi.Shukur ki bizim hele ikidlerimiz coxdu.Allahin salami olsun shehidlere!BELE QADİNLARİN QARSHİSİNDA BASH EYİREM!

Bilmirem yeri var yoxsa yox,amma bele yerde Hizbollahin dediyi sozleri yazmaq istayirem

Biz bacardiqimiz qeder muqavimet qostarmaliyik!
Bizim sesimiz burda ucalacaq ve bunu amerikalilar basha dushmelidirler!
Lakin onlar "lebbeyk ya Huseyn"in ne olduqunu bilmezler!
Onlar "Lebbeyk ya Huseyni"bizden cox eshidibler.

"Lebbeyk ya Huseyn"yeni - Hami seni tek qoysa ve muttehim saysalar bele,her zaman doyush meydaninda hazir olasan.

"lebbeyk ya Huseyn "yeni-Sen ozun ,malin ve ehli eyalin burda, doyushmeydaninda hazir olsunlar.

"Lebbeyk ya Huseyn" yeni-Ana oz ovladini doyush meydanina qondersin ve shehid ovladin kesilmish bashi anaya verilerken,qanli bashi temizleyib ,metanetle desin:"Senden raziyam,Allah uzunu aq etsin.Nece ki,menim uzumu Fatimeyi-Zahranin yaninda aq etdin."

Budur "Lebbeyk ya Huseyn"in menasi.
"lebbeyk ya Huseyn "yeni-Ana ovladina,baci qardashina,qadin oz yoldashina doyush paltari qeyindirib,onu doyush meydanina yola salsin .
"Lbbeyk ya Huseyn "yeni-Zeyneb qardashi Huseyna arxa olub onu olum ve shehadete qondersin.
budur "lebbeyk ya Huseynin" menasi
Марьям с одной стороны свята и любима и это Иса,
Но Фатима свята с трех сторон.
Она свет очей милости господней (т.е. посланника Аллаха)
Того имама первого и последнего
Того, кто дал этому миру новое дыхание,
Дал новую жизнь и религию
Она госпожа достоинств в суре халь ата.
Муртаза решающего проблемы льва Аллаха.

ок
пророк (да благословит Аллах его и род его!) сказал Аммару:
"Если увидишь, что Али идёт по одному пути, а люди -по другому, следуй за Али и оставь людей. Он не приведёт тебя к позору и не выведет с пути истины."

#7 MIROTVORES70

MIROTVORES70

SHOOTER

• Emir
  • 4 604 сообщений

Отправлено 18 октября 2009 - 12:17

1 qeyrətli qadin,100.000 qeyrətsiz kişidən daha qiymətlidir!!!

Изображение

#8 Shemsi

Shemsi

Muqaddam – Lieutenant Colonel

• Murid
  • 1 723 сообщений

Отправлено 18 октября 2009 - 16:35

ne gozel mövzudu. Allah razı olsun sizdən, Shie_cavabi

Allah şəhidə bacılarımıza rəhmət etsin. Allah mənə və sevdiklərimə şəhidlik nəsib etsin.

Sormaz ki bilsin,
sorsa bilirdi.
Bilmez ki sorsun,
bilse sorardı.

#9 Gunahkar

Gunahkar

ALLAHla irəli!

• Murid
  • 1 066 сообщений

Отправлено 18 октября 2009 - 18:14

ne gozel mövzudu. Allah razı olsun sizdən, Shie_cavabi

Allah şəhidə bacılarımıza rəhmət etsin. Allah mənə və sevdiklərimə şəhidlik nəsib etsin.

ALLAH sizdən də razı olsun və sizi arzunuza çatdırsın. Dualarınıza qoşulur və "amin" deyirəm!

Изображение

#10 Gunahkar

Gunahkar

ALLAHla irəli!

• Murid
  • 1 066 сообщений

Отправлено 18 октября 2009 - 18:30

Can Pelestin,qor ne qune qalib-kishiler mexv olub,qadinlar alib zeif ellerine silahi. :cray: Olara komek etmek her bir ozunu musalman sayanin borcudu.men de olsam olarin yerine ele ederdim.Xanim Fatime (a)(doyush zamani yaralilara etdiyi yardim ve xanim Zeyneb(a)"Lebbeyk ya Huseyn" -ni menim ureyimde iz qoyub. xeqiqeten de tesir edici temadi.Shukur ki bizim hele ikidlerimiz coxdu.Allahin salami olsun shehidlere!BELE QADİNLARİN QARSHİSİNDA BASH EYİREM!

Bilmirem yeri var yoxsa yox,amma bele yerde Hizbollahin dediyi sozleri yazmaq istayirem

Biz bacardiqimiz qeder muqavimet qostarmaliyik!
Bizim sesimiz burda ucalacaq ve bunu amerikalilar basha dushmelidirler!
Lakin onlar "lebbeyk ya Huseyn"in ne olduqunu bilmezler!
Onlar "Lebbeyk ya Huseyni"bizden cox eshidibler.

"Lebbeyk ya Huseyn"yeni - Hami seni tek qoysa ve muttehim saysalar bele,her zaman doyush meydaninda hazir olasan.

"lebbeyk ya Huseyn "yeni-Sen ozun ,malin ve ehli eyalin burda, doyushmeydaninda hazir olsunlar.

"Lebbeyk ya Huseyn" yeni-Ana oz ovladini doyush meydanina qondersin ve shehid ovladin kesilmish bashi anaya verilerken,qanli bashi temizleyib ,metanetle desin:"Senden raziyam,Allah uzunu aq etsin.Nece ki,menim uzumu Fatimeyi-Zahranin yaninda aq etdin."

Budur "Lebbeyk ya Huseyn"in menasi.
"lebbeyk ya Huseyn "yeni-Ana ovladina,baci qardashina,qadin oz yoldashina doyush paltari qeyindirib,onu doyush meydanina yola salsin .
"Lbbeyk ya Huseyn "yeni-Zeyneb qardashi Huseyna arxa olub onu olum ve shehadete qondersin.
budur "lebbeyk ya Huseynin" menasi

Fələstin müdafiədə olduğu üçün burada kişi-qadın, uşaq-böyük, cavan-qoca fərq etmir. Onlar zəif deyil, zərif əllərinə silah aldılar və öz vətənləri uğrunda döyüşə atıldılar.

Onun sözlərinin həmişə yeri var!

Изображение

#11 Gunahkar

Gunahkar

ALLAHla irəli!

• Murid
  • 1 066 сообщений

Отправлено 18 октября 2009 - 18:58

Gələcəyə ümidlə ...

Изображение

Изображение

#12 Gunahkar

Gunahkar

ALLAHla irəli!

• Murid
  • 1 066 сообщений

Отправлено 18 октября 2009 - 19:02

ƏLLAHU ƏKBƏR ...

Изображение

Burada dilin danışmağa sözü yox...

Изображение

#13 Gunahkar

Gunahkar

ALLAHla irəli!

• Murid
  • 1 066 сообщений

Отправлено 18 октября 2009 - 19:16

Onların cihada, difaya qalxmağa haqqları var...

Изображение

Həbsdə olan Fələstin xanımları ...

Изображение

Изображение

Изображение

#14 MIROTVORES70

MIROTVORES70

SHOOTER

• Emir
  • 4 604 сообщений

Отправлено 19 октября 2009 - 00:09

ALLAHU ƏKBƏR!!!!

Изображение

#15 Gunahkar

Gunahkar

ALLAHla irəli!

• Murid
  • 1 066 сообщений

Отправлено 19 октября 2009 - 01:32

Şəhidə Rim Salih ər-Riyaşinin vəsiyyətnaməsinin tam mətni:

Fələstin uğrunda ilk könüllü şəhid xanım! Ruhun şad, məkanın behişt olsun! Amin!

Изображение

Mən şəhadəttələb "Rim Salih ər-Riyaşi" İzzuddin Qəssam döyüşçülərinin övladıyam. Bu əməliyyatı ALLAHın razılığını əldə etmək üçün "əl-Əqsa şəhidləri" döyüşçülərilə birgə yerinə yetirirəm. Məqsədim bəşəriyyətin düşməni olan yəhudilərdən və mənim vətənimdə, Rəfəhdə, Nablusda, Ramallahda, Cənində və əziz vətənimin başqa şəhərlərində fəsad törədən şəxslərdən intiqam almaq və onların çirkinliklərinin bir hissəsini təmizləməkdir.
Qəhrəman xalqım!
Onlar bizə zərbə vuran kimi biz də intiqam alacayıq. Bu intiqamın alovu şölələnəcək. Hər ötən gün daha da artacaq. O vaxtadək ki, düşməni yandıracaq. Tohid bayrağını əziz vətənimizin bütün səmasında və mübarək Məscid əl-Əqsanın üzərində dalğalandıracaq. Sizlərdən öz müvəffəqiyyətim üçün dua etmənizi istəyirəm! ALLAHdan (əzzə və cəllə) istəyirəm ki, mənim bu əməlimi Özü üçün xalis və ixlaslı qəbul etsin. Mənim bu əməlimi yəhudilər üçün zillət, möminlər üçün rahatlıq qərar versin. O bu işin Vəlisidir və buna Qadirdir. Son sözümüz budur ki, “Əl-həmdu lillahi rəbbil-aləmin”.
İzzuddin Qəssam döyüşçüləri, “əl-Əqsa” döyüşçüləri, Şəhidə Rim Salih ər-Riyaşi.
Bismillahir-rəhmanir-rəhim. Əl-həmdu lillah. Vəs-səlatu vəs-səlamu əla Muhəmməd ibni Əbdillah. Əmma bə`d…
Həqiqətən cihad hər bir müsəlman üçün eyni vacibdir. Belə ki, Alllah buyurur: “Allah, şübhəsiz ki, Allah yolunda vuruşub öldürən və öldürülən mö’minlərin canlarını və mallarını Tövratda, İncildə və Qur’anda haqq olaraq və’d edilmiş Cənnət müqabilində satın almışdır.”
Deməli canla cihad malla cihad etməkdən üstündür. Bu cihadda öldürülən bütün şəxslər Allah yanında şəhid sayılırlar. İstər onlar Fələstində torpağa düşsünlər, istər İraqda, istər Bosniyada, istərsə də Çeçenistanda.
Ey camaat! Bilmək istəyirsinizmi ki, şəhid Allah yanında hansı məqama malikdir?
Şəhidin 7 xüsusiyyəti var:
1. Onun bütün günahları qanının ilk damlası yerə düşməklə bağışlanar.
2. Qəbir əzabından nicat tapar.
3. Qiyamətin böyük əzabından əfv olunar.
4. Hurul-eynlər onun ixtiyarında qoyular.
5. Onun başına kəramət tacı qoyular.
6. Onun başına üzərində dünya və onda olan bütün şeylərdən qiymətli olan vüqar tacı qoyular.
7. Behiştdəki öz yerini müşahidə edər.
Fələstin torpağı qiyamət gününə qədər mücahid və mübarizlərin torpağı olacaqdır.
Allahın bu buyuruğundan; “Onlarla vuruşun ki, Allah sizin əlinizlə onlara əzab versin, onları rüsvay etsin, sizə onların üzərində qələbə çaldırıb mö’minlərin ürəklərini fərəhləndirsin.” Sonra, hər gün şəhadət arzulamışam və onun intizarını çox çəkmişəm. Əgər Allah məni şəhid olaraq qəbul etsə, necə də səadətli və xoşhal olacağam …
Allaha and olsun ki, qəlbim ləbə-ləb hisslərlə doludur və bu hisslərimə sahib çıxa bilmirəm. Bu təfəkkür ağlıma qələbə çalıb və qəlbimə aghlıq daxil olub. Bütün vücudumu olduqca gözəl rahatlıq hissi bürüyüb. Ürəyimin hər döyüntüsü deyir ki, İlahi məni Öz dərgahında şəhid qərar ver. Nə qədər arzulamış və təsəvvür etmişdim ki, cəsədim silaha çevrilsin və sionistləri parça-parça etsin. Onların kəllə sümüklərini cəhənnəmin qapılarına çırpım. Allaha and olsun ki, əgər sümüklərim sınsa, bədən üzvlərim tikə-tikə olub bir-birindən ayrılsa belə, onlar dinimi məndən ala bilməyəcəklər və dinimin bayrağını aşağı endirə bilməyəcəklər. Bu mənim hisslərim və duyğularımdır.
Çox olub ki, özümə demişəm: Ey Nəfs! Bil ki, vücudum bu yəhudi düşmənlərə qarşı olan kin-küdurətlə doludur. Mənim üçün öz yanından behiştə gedən bir yol hazırla! Mən bu yola girmək səylərimi 7-ci sinifdən başlamışam. Həmişə bu məqsədə çatmaq üçün mənə yol göstərəcək şəxsin axtarışında olmuşam. Ya mənə kömək etsin, ya suallarıma cavab versin. Allaha and olsun ki, illərlə axtarış etsəm də bir an belə bu əməlimdən yorulmadım və bu fikrimdən peşiman olmadım. Şəhadətə gedən yolda mənim arzum üçün “Ləbbeyk” deyəcək şəxsi tapmaq olduqca çətin idi. Nə qədər səbr etdim, nə qədər arzu etdim ki, bu şəhadəttələb əməliyyatı İsrailin daxilində yerinə yetirim. Amma müvəffəq olmadım.
Nə qədərdə çox səbr etdim ki, öz vücudumu Allaha hədiyyə edim. Allaha and olsun ki, birinci şəhadəttələb qadın olmağı arzulayırdım. İstəyirəm ki, ruhum pərvaza gəlsin və məni bu işimlə tanısınlar və xatırlasınlar. Bunlar mənim Allah-taaladan istədiklərimdir. Sonda bu istəklərimdə sabit və möhkəm olaraq və Allahın lütf və inayəti sayəsində arzularım istədiyim kimi reallaşdı. Mən Allah dərgahına təvəssül etdim ki, qiyamət günü Onun qarşısında dayanım və iftixarla ona deyə bilim ki;
-“Ey mənim Rəbbim! Bu mənim Sənin razılığın uğrunda fəda etdiyim cismimdir”.
Allahın lütfü ilə 7-ci sinifdə zikr və iman əhli olan bəzi şəxslərlə tanış oldum və təhsilimi başa vurdum.
İlahi bu silahı mənim ruzim qərar ver. Olsun ki, onunla atdığım güllələr sionistlərin bədənini parçalasın. Silahla davranışı və hərbi təlimləri öyrəndikdən sonra araşdırmayla bu nəticəyə çatdım ki, Allahın izni ilə az dəstənin çox dəstəyə qələbə çalması mümkündür. İndi mənim vücudum nurlanır, mənim qəlbimdə iman olduğu müddətdə, silahımı səylə daşıyacağam, Allah cihad və düşməni məhv etmə imkanının mənə verəcəkdir.
Bu kassetin lentə alınmasından öncə bir şey deyə biləcəyimi güman etmirdim. Amma indi demək istəyirəm ki, sevinc hissləri qəlbimi doldurub və öz Allahımın görüşünə getməyə hazırlaşıram. Öz vücudumu Allaha təqdim etmək üçün hazırlamışam. Arzu edirəm ki, Allah mənə minnət qoyub hədiyyəmi qəbul edəcək.
İlahi mən Sənə qovuşmağı sevirəm, Sən də mənim Sənə qovuşmağımı sev!
Baxmayaraq ki, iki uşağım var və hər ikisi Allahın hədiyyəsidir və yalnız Allah bilir ki, mən onları nə qədər sevirəm. Amma Allaha qovuşmaq istəyim daha çoxdur. Bu uşaqları ailəmizin yanında əmanət qoyuram. İnanıram ki, Allahın nəzəri altında böyüyəcəklər. Sizdən istəyirəm ki, uşaqlarıma düşmənə itaət etməməyi öyrədin və qəlblərində iman toxumu əkin. Elə edin ki, Qur`anı əzbərləsinlər və islami məktəblərdə dərs oxusunlar. Bu iki nəfər mənim əmanətlərimdirlər və qiyamət günü onlar haqqında sizdən sual edəcəyəm. İnşa Allah bizim hamımızın görüşü behiştdə olacaq.
Sizi təqvalı olmağa vəsiyyət edirəm. Sizi fələstinli mücahidləri əzəmət və kəramətlə yad etməyə vəsiyyət edirəm. Siz əzizlərə vəsiyyət edirəm ki, məni dəfn edərkən kassetlə Qur`an oxunuşu səsi yayımlayın. Mənim əzadarlıq məclisimdə yığılmış maddi vəsaitləri xeyriyyə işlərinə sərf edin. Çünki bilirəm ki, ehtiyaclı şəxslər çoxdur. Mənim üçün böyük “əl-Umri” məscididndə namaz qılın. Habelə vəsiyyət edirəm ki, imkan daxilində mənim qəbrim şəhidlərin və salehlərin qəbri yanında olsun. Qəbrimi yer ilə bir edin və qaldırmayın. Sizdən istəyirəm ki, mənim üçün dua edin ki, Allah bu əməlimi xalis və ixlaslı olaraq özü üçün qəbul etsin. Bu mübarək torpağa ayaq basan bütün döyüşçülərə təşəkkür edirəm. Allaha xatir qəbrimin üstünə yalnız belə yazın: “Şəhidə Rim Salih ər-Riyaşi”.
Vəs-səlamu ələykum və rəhmətullahi və bərəkatuh.

Изображение

#16 Gunahkar

Gunahkar

ALLAHla irəli!

• Murid
  • 1 066 сообщений

Отправлено 19 октября 2009 - 01:37

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

#17 Gunahkar

Gunahkar

ALLAHla irəli!

• Murid
  • 1 066 сообщений

Отправлено 19 октября 2009 - 01:43

Изображение

Изображение

#18 MIROTVORES70

MIROTVORES70

SHOOTER

• Emir
  • 4 604 сообщений

Отправлено 19 октября 2009 - 01:45

Şəhidə Rim Salih ər-Riyaşinin vəsiyyətnaməsinin tam mətni:

Fələstin uğrunda ilk könüllü şəhid xanım! Ruhun şad, məkanın behişt olsun! Amin!

Изображение

Mən şəhadəttələb "Rim Salih ər-Riyaşi" İzzuddin Qəssam döyüşçülərinin övladıyam. Bu əməliyyatı ALLAHın razılığını əldə etmək üçün "əl-Əqsa şəhidləri" döyüşçülərilə birgə yerinə yetirirəm. Məqsədim bəşəriyyətin düşməni olan yəhudilərdən və mənim vətənimdə, Rəfəhdə, Nablusda, Ramallahda, Cənində və əziz vətənimin başqa şəhərlərində fəsad törədən şəxslərdən intiqam almaq və onların çirkinliklərinin bir hissəsini təmizləməkdir.
Qəhrəman xalqım!
Onlar bizə zərbə vuran kimi biz də intiqam alacayıq. Bu intiqamın alovu şölələnəcək. Hər ötən gün daha da artacaq. O vaxtadək ki, düşməni yandıracaq. Tohid bayrağını əziz vətənimizin bütün səmasında və mübarək Məscid əl-Əqsanın üzərində dalğalandıracaq. Sizlərdən öz müvəffəqiyyətim üçün dua etmənizi istəyirəm! ALLAHdan (əzzə və cəllə) istəyirəm ki, mənim bu əməlimi Özü üçün xalis və ixlaslı qəbul etsin. Mənim bu əməlimi yəhudilər üçün zillət, möminlər üçün rahatlıq qərar versin. O bu işin Vəlisidir və buna Qadirdir. Son sözümüz budur ki, “Əl-həmdu lillahi rəbbil-aləmin”.
İzzuddin Qəssam döyüşçüləri, “əl-Əqsa” döyüşçüləri, Şəhidə Rim Salih ər-Riyaşi.
Bismillahir-rəhmanir-rəhim. Əl-həmdu lillah. Vəs-səlatu vəs-səlamu əla Muhəmməd ibni Əbdillah. Əmma bə`d…
Həqiqətən cihad hər bir müsəlman üçün eyni vacibdir. Belə ki, Alllah buyurur: “Allah, şübhəsiz ki, Allah yolunda vuruşub öldürən və öldürülən mö’minlərin canlarını və mallarını Tövratda, İncildə və Qur’anda haqq olaraq və’d edilmiş Cənnət müqabilində satın almışdır.”
Deməli canla cihad malla cihad etməkdən üstündür. Bu cihadda öldürülən bütün şəxslər Allah yanında şəhid sayılırlar. İstər onlar Fələstində torpağa düşsünlər, istər İraqda, istər Bosniyada, istərsə də Çeçenistanda.
Ey camaat! Bilmək istəyirsinizmi ki, şəhid Allah yanında hansı məqama malikdir?
Şəhidin 7 xüsusiyyəti var:
1. Onun bütün günahları qanının ilk damlası yerə düşməklə bağışlanar.
2. Qəbir əzabından nicat tapar.
3. Qiyamətin böyük əzabından əfv olunar.
4. Hurul-eynlər onun ixtiyarında qoyular.
5. Onun başına kəramət tacı qoyular.
6. Onun başına üzərində dünya və onda olan bütün şeylərdən qiymətli olan vüqar tacı qoyular.
7. Behiştdəki öz yerini müşahidə edər.
Fələstin torpağı qiyamət gününə qədər mücahid və mübarizlərin torpağı olacaqdır.
Allahın bu buyuruğundan; “Onlarla vuruşun ki, Allah sizin əlinizlə onlara əzab versin, onları rüsvay etsin, sizə onların üzərində qələbə çaldırıb mö’minlərin ürəklərini fərəhləndirsin.” Sonra, hər gün şəhadət arzulamışam və onun intizarını çox çəkmişəm. Əgər Allah məni şəhid olaraq qəbul etsə, necə də səadətli və xoşhal olacağam …
Allaha and olsun ki, qəlbim ləbə-ləb hisslərlə doludur və bu hisslərimə sahib çıxa bilmirəm. Bu təfəkkür ağlıma qələbə çalıb və qəlbimə aghlıq daxil olub. Bütün vücudumu olduqca gözəl rahatlıq hissi bürüyüb. Ürəyimin hər döyüntüsü deyir ki, İlahi məni Öz dərgahında şəhid qərar ver. Nə qədər arzulamış və təsəvvür etmişdim ki, cəsədim silaha çevrilsin və sionistləri parça-parça etsin. Onların kəllə sümüklərini cəhənnəmin qapılarına çırpım. Allaha and olsun ki, əgər sümüklərim sınsa, bədən üzvlərim tikə-tikə olub bir-birindən ayrılsa belə, onlar dinimi məndən ala bilməyəcəklər və dinimin bayrağını aşağı endirə bilməyəcəklər. Bu mənim hisslərim və duyğularımdır.
Çox olub ki, özümə demişəm: Ey Nəfs! Bil ki, vücudum bu yəhudi düşmənlərə qarşı olan kin-küdurətlə doludur. Mənim üçün öz yanından behiştə gedən bir yol hazırla! Mən bu yola girmək səylərimi 7-ci sinifdən başlamışam. Həmişə bu məqsədə çatmaq üçün mənə yol göstərəcək şəxsin axtarışında olmuşam. Ya mənə kömək etsin, ya suallarıma cavab versin. Allaha and olsun ki, illərlə axtarış etsəm də bir an belə bu əməlimdən yorulmadım və bu fikrimdən peşiman olmadım. Şəhadətə gedən yolda mənim arzum üçün “Ləbbeyk” deyəcək şəxsi tapmaq olduqca çətin idi. Nə qədər səbr etdim, nə qədər arzu etdim ki, bu şəhadəttələb əməliyyatı İsrailin daxilində yerinə yetirim. Amma müvəffəq olmadım.
Nə qədərdə çox səbr etdim ki, öz vücudumu Allaha hədiyyə edim. Allaha and olsun ki, birinci şəhadəttələb qadın olmağı arzulayırdım. İstəyirəm ki, ruhum pərvaza gəlsin və məni bu işimlə tanısınlar və xatırlasınlar. Bunlar mənim Allah-taaladan istədiklərimdir. Sonda bu istəklərimdə sabit və möhkəm olaraq və Allahın lütf və inayəti sayəsində arzularım istədiyim kimi reallaşdı. Mən Allah dərgahına təvəssül etdim ki, qiyamət günü Onun qarşısında dayanım və iftixarla ona deyə bilim ki;
-“Ey mənim Rəbbim! Bu mənim Sənin razılığın uğrunda fəda etdiyim cismimdir”.
Allahın lütfü ilə 7-ci sinifdə zikr və iman əhli olan bəzi şəxslərlə tanış oldum və təhsilimi başa vurdum.
İlahi bu silahı mənim ruzim qərar ver. Olsun ki, onunla atdığım güllələr sionistlərin bədənini parçalasın. Silahla davranışı və hərbi təlimləri öyrəndikdən sonra araşdırmayla bu nəticəyə çatdım ki, Allahın izni ilə az dəstənin çox dəstəyə qələbə çalması mümkündür. İndi mənim vücudum nurlanır, mənim qəlbimdə iman olduğu müddətdə, silahımı səylə daşıyacağam, Allah cihad və düşməni məhv etmə imkanının mənə verəcəkdir.
Bu kassetin lentə alınmasından öncə bir şey deyə biləcəyimi güman etmirdim. Amma indi demək istəyirəm ki, sevinc hissləri qəlbimi doldurub və öz Allahımın görüşünə getməyə hazırlaşıram. Öz vücudumu Allaha təqdim etmək üçün hazırlamışam. Arzu edirəm ki, Allah mənə minnət qoyub hədiyyəmi qəbul edəcək.
İlahi mən Sənə qovuşmağı sevirəm, Sən də mənim Sənə qovuşmağımı sev!
Baxmayaraq ki, iki uşağım var və hər ikisi Allahın hədiyyəsidir və yalnız Allah bilir ki, mən onları nə qədər sevirəm. Amma Allaha qovuşmaq istəyim daha çoxdur. Bu uşaqları ailəmizin yanında əmanət qoyuram. İnanıram ki, Allahın nəzəri altında böyüyəcəklər. Sizdən istəyirəm ki, uşaqlarıma düşmənə itaət etməməyi öyrədin və qəlblərində iman toxumu əkin. Elə edin ki, Qur`anı əzbərləsinlər və islami məktəblərdə dərs oxusunlar. Bu iki nəfər mənim əmanətlərimdirlər və qiyamət günü onlar haqqında sizdən sual edəcəyəm. İnşa Allah bizim hamımızın görüşü behiştdə olacaq.
Sizi təqvalı olmağa vəsiyyət edirəm. Sizi fələstinli mücahidləri əzəmət və kəramətlə yad etməyə vəsiyyət edirəm. Siz əzizlərə vəsiyyət edirəm ki, məni dəfn edərkən kassetlə Qur`an oxunuşu səsi yayımlayın. Mənim əzadarlıq məclisimdə yığılmış maddi vəsaitləri xeyriyyə işlərinə sərf edin. Çünki bilirəm ki, ehtiyaclı şəxslər çoxdur. Mənim üçün böyük “əl-Umri” məscididndə namaz qılın. Habelə vəsiyyət edirəm ki, imkan daxilində mənim qəbrim şəhidlərin və salehlərin qəbri yanında olsun. Qəbrimi yer ilə bir edin və qaldırmayın. Sizdən istəyirəm ki, mənim üçün dua edin ki, Allah bu əməlimi xalis və ixlaslı olaraq özü üçün qəbul etsin. Bu mübarək torpağa ayaq basan bütün döyüşçülərə təşəkkür edirəm. Allaha xatir qəbrimin üstünə yalnız belə yazın: “Şəhidə Rim Salih ər-Riyaşi”.
Vəs-səlamu ələykum və rəhmətullahi və bərəkatuh.

Həə,deməyə soz yoxdur! Hətta məndə də!

Изображение

#19 Gunahkar

Gunahkar

ALLAHla irəli!

• Murid
  • 1 066 сообщений

Отправлено 19 октября 2009 - 01:51

Şəhidə Rim Salih ər-Riyaşinin vəsiyyətnaməsini video formatda izlə:

Изображение

http://video.google....

Изображение

#20 MIROTVORES70

MIROTVORES70

SHOOTER

• Emir
  • 4 604 сообщений

Отправлено 19 октября 2009 - 11:53

Belə getsə biz də bacilarimiza muraciət etməli olacağiq,kişilərimiz cayxanada hokuməti və ordunu soyməkdən başqa işi yoxdur! Yaziq sizə ey"ciriq botinka və ac əsgər"anlayişinin ozunə kişi deyənləri!

Изображение

#21 Gunahkar

Gunahkar

ALLAHla irəli!

• Murid
  • 1 066 сообщений

Отправлено 19 октября 2009 - 15:36

Şəhidə Rim Salih ər-Riyaşi öz uşaqları ilə birgə!

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

ALLAH ona rəhmət, uşaqlarına rəhm eləsin! Amin!

Изображение

#22 Coldunya

Coldunya

Mulazzim – lieutenant

• Murid
  • 337 сообщений

Отправлено 19 октября 2009 - 15:56

bəs cana qıymaq ən böyük günah idi? mənim fikrimcə bunlar ən böyük günah edir, birincisi özünü öldürməklə ikincisi də Allahın "evinizdə oturun" əmrinə asi çıxmaqla.
Хорошо быть черепахой – всю жизнь тащишься.

#23 Gunahkar

Gunahkar

ALLAHla irəli!

• Murid
  • 1 066 сообщений

Отправлено 19 октября 2009 - 16:56

bəs cana qıymaq ən böyük günah idi? mənim fikrimcə bunlar ən böyük günah edir, birincisi özünü öldürməklə ikincisi də Allahın "evinizdə oturun" əmrinə asi çıxmaqla.

Bəli ...
Belə-belə işlər ...
Xanım özünə qıymaq günahdır. Amma intihar olarsa. İntiharla intiqamı səhv salmayın.
Cihad bütün müsəlmanlara "kifayi" vacibdir. Difa (müdafiə) isə bütün müsəlmanlara "eyni" vacibdir.
"Kifayi vacib" dedikdə, o işi görə biləcək qədər insan o işi görərsə, digərlərinin boynundan düşər. "Eyni vacib" isə hər bir müsəlmanın özünə vacib olan əməldir.
ALLAHın evinizdə oturun əmri isə Peyğəmbərin (s) xanımlarına aiddir.
P.S. Aişə ana istisna olmaqla!

Изображение

#24 MIROTVORES70

MIROTVORES70

SHOOTER

• Emir
  • 4 604 сообщений

Отправлено 20 октября 2009 - 00:14

Bəli ...
Belə-belə işlər ...
Xanım özünə qıymaq günahdır. Amma intihar olarsa. İntiharla intiqamı səhv salmayın.
Cihad bütün müsəlmanlara "kifayi" vacibdir. Difa (müdafiə) isə bütün müsəlmanlara "eyni" vacibdir.
"Kifayi vacib" dedikdə, o işi görə biləcək qədər insan o işi görərsə, digərlərinin boynundan düşər. "Eyni vacib" isə hər bir müsəlmanın özünə vacib olan əməldir.
ALLAHın evinizdə oturun əmri isə Peyğəmbərin (s) xanımlarına aiddir.
P.S. Aişə ana istisna olmaqla!

Şəhidlik hər bir musəlmana qismət olmayan uca meyardir!

Изображение

#25 Coldunya

Coldunya

Mulazzim – lieutenant

• Murid
  • 337 сообщений

Отправлено 20 октября 2009 - 08:49

"

özünü partladıb öldürmək intihar sayılmır məgər? bu qadının ən savab əməli yetim qalan övladını düşünüb olara yiyə durması olardı.guya özü cənnətlik oldu bəs tifillər nə olsun yoxsa onların da gələcəyi potensial şəhiddir?!

#26 Coldunya

Coldunya

Mulazzim – lieutenant

• Murid
  • 337 сообщений

Отправлено 20 октября 2009 - 08:50

bu ki cox asandır, belinə bomba bağla partlat özünü, şəhidsən.

#27 fidan

fidan

• Emir
  • 1 549 сообщений

Отправлено 20 октября 2009 - 10:28

bu ki cox asandır, belinə bomba bağla partlat özünü, şəhidsən.

Caduger ))))) bacimla raziyam. Neinki qadinini hech kishilerin de ozlerine partlayici baglayib intihar etmelerine duzgun baxmiram. Bu xaniminsa esas cihadi ushaqlarina baxmaq olardi. Onlari bir muselman kimi boyuyub basha chatdirmaq.

Bilirsiz qardash, intiqam deyib intihar etmeyi duzgun saymiram. Mudafie butun muselmanlara vacibdir. Cihad, shehidlik - uca zirvedir. Bu shehide xanimin hedefi, meqsedi gozeldir, amma bu meqsede chatmaq uchun onun bu vasitesini duzgun saymiram. Belke de sehv fikirleshirem, amma hele ki, fikrim budur.
Şah Xətai seyrə çıxdı, açdı Hürrün qəbrini,
Bar-İlaha, əfv qıl kim, tövbəkaram doğrusu.

Nə çoxdur ibrətlər. Nə azdır qəbul edənlər.

#28 Coldunya

Coldunya

Mulazzim – lieutenant

• Murid
  • 337 сообщений

Отправлено 20 октября 2009 - 12:57

Caduger ))))) bacimla raziyam. Neinki qadinini hech kishilerin de ozlerine partlayici baglayib intihar etmelerine duzgun baxmiram. Bu xaniminsa esas cihadi ushaqlarina baxmaq olardi. Onlari bir muselman kimi boyuyub basha chatdirmaq.
Bilirsiz qardash, intiqam deyib intihar etmeyi duzgun saymiram. Mudafie butun muselmanlara vacibdir. Cihad, shehidlik - uca zirvedir. Bu shehide xanimin hedefi, meqsedi gozeldir, amma bu meqsede chatmaq uchun onun bu vasitesini duzgun saymiram. Belke de sehv fikirleshirem, amma hele ki, fikrim budur.

çox vaxt bu şəhidlərin hədəfi elə dinc sakinlər olur düşmən tərəfdən ölən ya ola ya olmaya. dəyərmi buna? ondansa düşmənlə üz üzə göz gözə cihad etsinlər. həm də bu axı qadın işi deyil. Kim bilir bunların beynini dolduran bəlkə heç müsalman başçılar da deyil. Məşhur erməni terror təşkilatı ASALAnın rəhbərlərindən Akop Akopyan Fələstin azadlıq təşkilatında fəal üzv olub. Saxta adı da Əbdül Məhəmməd Qasım olub. Allah bilir bunun kimi murdarlardan nə qədərdir bu bedbaxtların arasıında.

#29 Sultan

Sultan

Raqib Awwal – Master Seargeant

• Murid
  • 247 сообщений

Отправлено 20 октября 2009 - 13:05

çox vaxt bu şəhidlərin hədəfi elə dinc sakinlər olur düşmən tərəfdən ölən ya ola ya olmaya. dəyərmi buna? ondansa düşmənlə üz üzə göz gözə cihad etsinlər. həm də bu axı qadın işi deyil. Kim bilir bunların beynini dolduran bəlkə heç müsalman başçılar da deyil. Məşhur erməni terror təşkilatı ASALAnın rəhbərlərindən Akop Akopyan Fələstin azadlıq təşkilatında fəal üzv olub. Saxta adı da Əbdül Məhəmməd Qasım olub. Allah bilir bunun kimi murdarlardan nə qədərdir bu bedbaxtların arasıında.

Salam Aleykum. Sizinlə razı deyiləm, bacılar. Qardaş düz deyir. İntiqam ayrı, intihar ayrı. Allah məni də şəhid etsin, amin...

Kafirlərə inam yoxdur. Bəs onun əlinə əsir kimi düşəndə necə olacaq? Elə bilirsiz gedib qurtaracaqlar? Neçə neçə möminələrimiz heyvanların əlində əsir olub dünyasını dəyişib. Danışmayım, dözə bilmirəm, vallahi..(((

Xanımların evində qərar tutması - bu resulullah(s.a.a.s) -in xanımlarına aiddir.

Kaş o qadında olan qeyrət bizim bəzi(daha doğrusu - bir çox) kişilərimizdə olardı..

Allah rəhmət etsin qadına. Amin.. Şəhid olmaq istəmək, buna ən azından can atmaq imanın görün nə dərəcəsidir.. Hələ hələ bu dövrdə..
Mekkede bunalırsan, Medineye köçərdin...
Biz bu dünyadan hara köçək, yâ Muhammed? Yer üzünde riyâ, inkâr, xəyanət Altın dövrünü yaşayır... Diller, səhifələr, sətirlər "Ebu Leheb öldü" deyirlər. Ebû Leheb ölmedi, yâ Muhammed Ebû Cehil qit'ələr dolaşır!

#30 fidan

fidan

• Emir
  • 1 549 сообщений

Отправлено 20 октября 2009 - 13:30

Mene ele gelir siz bir az qarishdirisiz, qadinin namusuna tecavuzden qorxaraq ozunu oldurmesi, ve ozune partlayici baglayib hardasa Cihad namine partlatmasi eyni shey deyil.
Şah Xətai seyrə çıxdı, açdı Hürrün qəbrini,
Bar-İlaha, əfv qıl kim, tövbəkaram doğrusu.

Nə çoxdur ibrətlər. Nə azdır qəbul edənlər.

Количество пользователей, читающих эту тему: 0

0 пользователей, 0 гостей, 0 скрытых пользователей

Рейтинг@Mail.ru