Перейти к содержимому

Фотография

En yadda qalan hadise

• Авторизуйтесь для ответа в теме
Сообщений в теме: 45

#31 MIROTVORES70

MIROTVORES70

SHOOTER

• Emir
  • 4 604 сообщений

Отправлено 30 декабря 2009 - 22:25

Bir gun yemək yeyəndə,evdə olan xalli pişik gəlib əllərini ayağima qoyaraq miyoldamağa başladi.Mən də həmişəki kimi-İki uşaq anasisan daa,gərək sənə ən yaxşi tikə qismət ola-deyib bir yağli əti ona verdim.Pişik yeyib getdi. Biraz kecən kimi ağzinda balasindan biri gətirib ayağimin altina qoydu və miyoldadi.Əlim uzumə yapişdi.Allahin işinə bax ee,Heyvan minnətdarliq olaraq başqa şeyə gumani gəlmədiyindən,oz balasini mənə hədiyyə gətirmişdi.
Быть ШАХИДОМ для менья честь и великая мечта.Я скажу Амин,и Вы скажите!

Изображение

#32 Şair

Şair

Forumun faktiki Ali Məqamlı Rəhbəri

• Emir
  • 2 087 сообщений

Отправлено 30 декабря 2009 - 22:38

Menim uchun yadda qalasi hadislerden biri dunen oldu.Beleki texminen 2 ay evvel qiz valideyni olacagimi demishdiler. :blushL: Mende tebiki uzun zamandir etdiyim dualar mustecab oldu deye chox sevinmishdim.Amma dunen oglan xeberini almagla beraber,arzularim xeyallarim denizde batdi.(bunada shukr)

Chox dualar qilmisham men xaliqin dergahina
Chun muradim hasil olmaz,men duani neylerem?

<_<

Camaat oğlan axtarır. Amma yenə də, kim olursa-olsun, əsas hidayət əhlindən - Əli (ə) aşiqlərindən olsun! AMİN!  :(

Allah cəm əmiləri səlamət eləsin!  :wavey:

Mövzuya: Heç nə düz-əməlli yadımda qalmır. Dünəndən bir söz soruşsalar , 50 % dəqiqliklə cavab verə bilsəm xoşbəxtəm. Loru dildə: Günorta yediyim yadımda deyil

#33 Gunahkar

Gunahkar

ALLAHla irəli!

• Murid
  • 1 066 сообщений

Отправлено 30 декабря 2009 - 22:49

Bir gun yemək yeyəndə,evdə olan xalli pişik gəlib əllərini ayağima qoyaraq miyoldamağa başladi.Mən də həmişəki kimi-İki uşaq anasisan daa,gərək sənə ən yaxşi tikə qismət ola-deyib bir yağli əti ona verdim.Pişik yeyib getdi. Biraz kecən kimi ağzinda balasindan biri gətirib ayağimin altina qoydu və miyoldadi.Əlim uzumə yapişdi.Allahin işinə bax ee,Heyvan minnətdarliq olaraq başqa şeyə gumani gəlmədiyindən,oz balasini mənə hədiyyə gətirmişdi.

Ə bə qardaş...
Bəlkə pişik deyirmiş ki, o verdiyin mənim payımdır, bu balanın da payını ver!!!

Bir quşu öldürmək üçün bıçaq lazım deyil! Qanadlarını yol, uçmaq sevgisi gündə yüz dəfə onu öldürəcək!!! (Soyuq müharibə)

Изображение

#34 MIROTVORES70

MIROTVORES70

SHOOTER

• Emir
  • 4 604 сообщений

Отправлено 30 декабря 2009 - 22:51

Ə bə qardaş...

Yox əşşi Seyyid, bala lap balaca idi,lap cuppulu,sud yeyirdi hələ yeee :wavey:

Изображение

#35 Gunahkar

Gunahkar

ALLAHla irəli!

• Murid
  • 1 066 сообщений

Отправлено 31 декабря 2009 - 00:58

Ə bə qardaş...

Yox əşşi Seyyid, bala lap balaca idi,lap cuppulu,sud yeyirdi hələ yeee :loool:

Bu heyvanat aləmində bir ibrətlər var ki, gəl görəsən! ALLAH bilir ki, pişik balasını niyə gətirib?
Bir quşu öldürmək üçün bıçaq lazım deyil! Qanadlarını yol, uçmaq sevgisi gündə yüz dəfə onu öldürəcək!!! (Soyuq müharibə)

Изображение

#36 palchiq

palchiq

Naqib – Captain

• Murid
  • 809 сообщений

Отправлено 31 декабря 2009 - 15:55

Sizə bir sirr açmaq istəyirəm..
amma bilmirəm necə deyim..
Bu bir sirrdir..
Bu sirri özümlə daşımaqdan yoruldum bezmşəm artiq..
...artıq burdakilara demyə çalışdım..deyə bilmədim..
heç kəs məni dinləmək istəmir..bu həqiqət çox agirdir..
bilirəm ki siz məni başa düşəcəksiniz və bagishlayacaqsınız..
Bu Həqiqət çox agirdir..
Demishdim ki..bu sirri olünə qədər özümdə saxlayım..
Bilirəm ki..sizə pis təsir edəcək..
və bunu sizə inandigim üçün deyirəm..
Mən çox fikirləşdim və çox götür-qoy elədim..
və başa düşdüm ki, bu dünyada şaxtababa yoxdur
Tərbiyənin kimdən öyrəndin?....-Tərbiyəsizdən ( müdrik kəlam)

#37 Bəndə

Bəndə

Naqib – Captain

• Murid
  • 714 сообщений

Отправлено 31 декабря 2009 - 16:15

Bu bir sirrdir..
Bu Həqiqət çox agirdir..

Mən də bir sirr açım,sizin bu sirr artıq neçə ildir ki, Polişinelin sirridir :)
Məhərrəmdir, Xanım Zeynəb əzası,
Bizi səslər Hüseynin Kərbəlası.
Daha zəvvarının yox səs-sədası.
Bu gün Kərbübəla viran olubdur,
Hüseyn öz qanına qəltan olubdur.

Каждый день Ашура, Вся земля Кербела!

#38 fidan

fidan

Muqaddam – Lieutenant Colonel

• Emir
  • 1 549 сообщений

Отправлено 31 декабря 2009 - 17:36

Bu bir sirrdir..
Bu Həqiqət çox agirdir..

he... agir dərddir, heç çəkiləsi döyül.....
Şah Xətai seyrə çıxdı, açdı Hürrün qəbrini,
Bar-İlaha, əfv qıl kim, tövbəkaram doğrusu.

Nə çoxdur ibrətlər. Nə azdır qəbul edənlər.

#39 MIROTVORES70

MIROTVORES70

SHOOTER

• Emir
  • 4 604 сообщений

Отправлено 31 декабря 2009 - 19:32

Bu bir sirrdir..
Bu Həqiqət çox agirdir..

Var ay Palciq! ozu də bizim kənddə yaşayir,adi da Əbdulqasimdir,uşaqlar ona dedmaroz deyir!

Изображение

#40 MIROTVORES70

MIROTVORES70

SHOOTER

• Emir
  • 4 604 сообщений

Отправлено 31 декабря 2009 - 19:34

Ə bə qardaş...

Yox əşşi Seyyid, bala lap balaca idi,lap cuppulu,sud yeyirdi hələ yeee :)

Bu heyvanat aləmində bir ibrətlər var ki, gəl görəsən! ALLAH bilir ki, pişik balasını niyə gətirib?

Ozu də Seyyid,goturdum balani siğalladim ,qoydum anasinin yanina,baxdi mənə,sonra da goturub apardi.

Изображение

#41 Amine

Amine

Raqib Awwal – Master Seargeant

• Murid
  • 210 сообщений

Отправлено 03 января 2010 - 22:58

Həyatda elə anlar var ki,hec zaman yaddan cixmaz və rəhmətlik Cingiz demişkən: HEC KİM VƏ HEC NƏ UNUDULMUR!
1992-ci ildə Ağdamin manik kəndində Rza adli əsgərimin qarnina dəyən qəlpə onu mənim qucağimda can verməyə məcbur etdi.Onun axirinci sozləri cox yəqin ki məni qəbr evində də sakit buraxmayacaq: Komandir sənə məndən cox məlumdur ki,mən səni tərk edib gedirəm,amma səni and verirəm tokulən qanima,bir addim da geri ayaq qoymayin,məndən analar hələ cox doğacaq,amma vətən yenidən doğulmaz! Haqqini halal elə mənə.
Ona : halal olsun deyə bilmədim,sozunu qurtarib gozu aciq kocdu dunyadan. ALLAH RƏHMƏT ELƏSİN VƏTƏN UĞRUNDA DUNYASİNİ DƏYİŞƏN HƏR BİR İNSANA! Onlarin işiqli xatirəsi onundə baş əyirəm!

20 Yanvar faciesi olanda 10 yawim vardi/ Seher teaden gemilerin sesini ewidende ayilmiwdiq/ 4-idi/ Nenem evde yox idi/ (Nenemle qalirdiq men ve bacim) Ama indiyenedek bilmirem niye qorxmadiq, hec aqlamadiq da, baxmayaraq ki evde tek idik/ Xatirladiqim ve hec cur unutmadiqim bir hadise de var/ Mektebde pionere kecmemiwdik/ Qalstuksuz da buraxmirdilar (Romantika dovru idi, ozumuzu qehreman hesab edirdik), Bizden yuxari sinifde oxuyan shagirdler boqazlarindaki yayliqlarini acib bizi mektebe buraxmayan direktorun gozleri onunde cirib atdilar/ Ela hissler idi/
TOPRAĞIMIZIN ÜSTÜNDE ŞEREFSİZCE YAŞAMAKTANSA, TOPRAĞIN ALTINDA YATMAYI ŞEREF SAYARIZ...

#42 Zeyd

Zeyd

Raqib Awwal – Master Seargeant

• Murid
  • 226 сообщений

Отправлено 15 января 2010 - 22:44

Həyatda elə anlar var ki,hec zaman yaddan cixmaz və rəhmətlik Cingiz demişkən: HEC KİM VƏ HEC NƏ UNUDULMUR!
1992-ci ildə Ağdamin manik kəndində Rza adli əsgərimin qarnina dəyən qəlpə onu mənim qucağimda can verməyə məcbur etdi.Onun axirinci sozləri cox yəqin ki məni qəbr evində də sakit buraxmayacaq: Komandir sənə məndən cox məlumdur ki,mən səni tərk edib gedirəm,amma səni and verirəm tokulən qanima,bir addim da geri ayaq qoymayin,məndən analar hələ cox doğacaq,amma vətən yenidən doğulmaz! Haqqini halal elə mənə.
Ona : halal olsun deyə bilmədim,sozunu qurtarib gozu aciq kocdu dunyadan. ALLAH RƏHMƏT ELƏSİN VƏTƏN UĞRUNDA DUNYASİNİ DƏYİŞƏN HƏR BİR İNSANA! Onlarin işiqli xatirəsi onundə baş əyirəm!

20 Yanvar faciesi olanda 10 yawim vardi/ Seher teaden gemilerin sesini ewidende ayilmiwdiq/ 4-idi/ Nenem evde yox idi/ (Nenemle qalirdiq men ve bacim) Ama indiyenedek bilmirem niye qorxmadiq, hec aqlamadiq da, baxmayaraq ki evde tek idik/ Xatirladiqim ve hec cur unutmadiqim bir hadise de var/ Mektebde pionere kecmemiwdik/ Qalstuksuz da buraxmirdilar (Romantika dovru idi, ozumuzu qehreman hesab edirdik), Bizden yuxari sinifde oxuyan shagirdler boqazlarindaki yayliqlarini acib bizi mektebe buraxmayan direktorun gozleri onunde cirib atdilar/ Ela hissler idi/

heqiqeten yadda qalib unudulmayandi
İmam Hüseyn (ə): Həqiqətən Allah-taala bəndələri yalnız buna görə yaratmışdır ki, Onu tanısınlar. Elə ki, Onu tanıdılar ibadət edərlər və ibadət etsələr Ondan qeyrilərinin ibadət etməkdən ehtiyacsız olarlar
.

#43 92 сонра 91

92 сонра 91

Arif – Corporal

• Murid
  • 64 сообщений

Отправлено 16 января 2010 - 14:27

Salam Aleykum!

Heyatimda yadda qalan hadiseler chox olub amma en yadda qalani 14/1/2009-da bash verdi.

Geceni gordum,o qeder gozel gece idiki gunesh kimi ishiq sachirdi.

Yeqinki her kes bilirki insan qaranliqa bir muddet baxdiqdan sonra,ishiqli yere baxanda,gozlerinde qaralti qalir 1 muddet.
Ve yene hami bilirki insan guneshe baxsa 1 an,sonra gozunu yumsa bele,gozlerinde nur olur insanin.

Amma bu guneshe benzer gece fani olmadigindan,onun tesiride fani deyildi.Bu sebebdendirki hemin gunden bu yana,gozlerimi yumanda hemin parlaq guneshi gorurem ve gozlerimi achanda hemin gece canlanir gozlerimde.

Icaze ver baxim,ey gul,o qare gozlerine
Vurulmusham,ne edim,ashikare gozlerine

Qem etmerem,meni yuz defe gunde oldursen
Baxanda birde dirillem,dubare gozlerine

P.S ayin 14 yazmag istedim,amma pastel xestesi oldugumdan yazammadim.

Eshq bir sevda xesteliyidirki,neticesi divanelikdir.

Ibni Sina

#44 tatar.

tatar.

Amid – Brigadier General

• Murid
  • 3 058 сообщений

Отправлено 16 января 2010 - 16:37

Salam Aleykum!

Heyatimda yadda qalan hadiseler chox olub amma en yadda qalani 14/1/2009-da bash verdi.

Geceni gordum,o qeder gozel gece idiki gunesh kimi ishiq sachirdi.

Yeqinki her kes bilirki insan qaranliqa bir muddet baxdiqdan sonra,ishiqli yere baxanda,gozlerinde qaralti qalir 1 muddet.
Ve yene hami bilirki insan guneshe baxsa 1 an,sonra gozunu yumsa bele,gozlerinde nur olur insanin.

Amma bu guneshe benzer gece fani olmadigindan,onun tesiride fani deyildi.Bu sebebdendirki hemin gunden bu yana,gozlerimi yumanda hemin parlaq guneshi gorurem ve gozlerimi achanda hemin gece canlanir gozlerimde.

Icaze ver baxim,ey gul,o qare gozlerine
Vurulmusham,ne edim,ashikare gozlerine

Qem etmerem,meni yuz defe gunde oldursen
Baxanda birde dirillem,dubare gozlerine

P.S ayin 14 yazmag istedim,amma pastel xestesi oldugumdan yazammadim.

Elyaga Vahidin gazalidi.
Deya bilersiz ne olub eger sirr deyilse ;)

ЛАББЕЙК ЙА ХУСЕЙН!!

www.youtube.com/watch?v=ebPCpKIL_cs&list=PL897F31D2FFF56549

#45 Şair

Şair

Forumun faktiki Ali Məqamlı Rəhbəri

• Emir
  • 2 087 сообщений

Отправлено 03 марта 2010 - 23:41

Siz heç vahabi stilində emo görmüsünüzmü? Mən görmüşəm! Bir də görmüyüm!

#46 tatar.

tatar.

Amid – Brigadier General

• Murid
  • 3 058 сообщений

Отправлено 05 марта 2010 - 21:46

Мне тоже интересно стало. Таких случаев много было.
Но наверно случаи в карабахской войне. Мы попали в окружение и все наши родсвенники думали, что мы все погибли там. Вот когда пришли живыми, то все удивлялись и плакали.

Сообщение отредактировал tatar.: 05 марта 2010 - 21:53

ЛАББЕЙК ЙА ХУСЕЙН!!

www.youtube.com/watch?v=ebPCpKIL_cs&list=PL897F31D2FFF56549

Количество пользователей, читающих эту тему: 0

0 пользователей, 0 гостей, 0 скрытых пользователей

Рейтинг@Mail.ru