Перейти к содержимому

Фотография

Взрыв в мечети Абу-Бекр

• Закрытая тема Тема закрыта
Сообщений в теме: 61

#31 JAFAR

JAFAR

Raid – Major

• Emir
  • 1 496 сообщений

Отправлено 21 августа 2008 - 02:12

SubhaniHər şey zahirdə ola ola dərinə niyə gedirsiz? Təkfirçilərin işidir vessəlam. Onlardan başqa bu cinayəti kim yörədə bilər? Məsciddə müsəlmanı öldürçəyi yalnız onlar halal bilir.

Bilirem qardash. Qamet ozu dunen buyurdu ki, bu shielerin ishi deyil, xevariclerin ishidir. Imamin (a) movludu gunu shie camaat bayram ehval-ruhiyesinde olur. Biz ne haydayiq, onlar ne hayda.

İmam Mehdi (ə.f): "Yer üzü heç vaxt höccətsiz qalmayacaq. İstər o höccət gizli olsun, istər - aşkar."
اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم

#32 Black knight

Black knight

Aqid – Colonel

• Emir
  • 2 006 сообщений

Отправлено 21 августа 2008 - 08:16

Bu terorun seckiler men bilen hec bir aidiyyati olmamalidir.Onsuz secilen indiden secilib.

Men bunu chox gozel bilirem. Amma sechki oncesi bele hadiselerin Azerbaycanda bash vermesi artiq adi hal alib. Evvelce insanlarin fikirlerini bi qeder yayindiracaqlar. Sonra 5-6 nefer bedbexti tutub heresine 12-14 il verecekler ve deyecekler ki, Azerbaycan hokumeti ishleyir. Ozlerine elave xallar qazanmaq uchun.
Eger fikir verseniz hokumetin planina gore sentyabr ayinda minimal emek haqqi artmalidir. Neye gore mehz sentyabrda? Butun bu dediklerim bash vermish hadisenin de haradan qaynaqlandigindan xeber verir.

Bu yazdiqlarim hem de nardarani_ye de cavabdir
Я сам себе судья и никто на этом Свете не может меня судить

#33 nardarani

nardarani

Mulazzim Awwal – 1st lieutenant

• Murid
  • 590 сообщений

Отправлено 21 августа 2008 - 10:57

Unutmaq lazim deyil ki, muselman hara - Allah evine qumbara atmaq hara.

O qədər müsəlman şiyə tanıyıram ki ƏbuBəkr məscidini təharət bilir. Allah onları islah eləsin.

Mənə helə gəlir siz həmin Şıələrdən 1-nəfər belə tanımırsınız :)

«لبيــــــــك خــــــــامنئي »

#34 Omar

Omar

Muslim

• Emir
  • 1 140 сообщений

Отправлено 21 августа 2008 - 12:23

Mənə helə gəlir siz həmin Şıələrdən 1-nəfər belə tanımırsınız

Siz səhv bilirsiz.Mən elə şiyələrdən çox adam tanıyıram.Şiyələr haqqında bildiklərim bu forumda oturanların heç əksəri bilmir.
Факты не перестают быть фактами, когда их игнорируют

#35 nardarani

nardarani

• Murid
  • 590 сообщений

Отправлено 21 августа 2008 - 21:25

Siz səhv bilirsiz.Mən elə şiyələrdən çox adam tanıyıram.Şiyələr haqqında bildiklərim bu forumda oturanların heç əksəri bilmir.

Sizin o bildikləriniz yəqin məzhəbin görüşü yox ordan burdan şıə namazı qılan şəxslərin sizə söylədikləridir. Vahhabı məscidinin təharətxana olmasını kitablarımızdan sübu edə bilərsiz? Yoxsa eşıtdiklərinizi deyirsiz? O zaman məndə deyim eşıtdiklərimi?

#36 Shemsi

Shemsi

Muqaddam – Lieutenant Colonel

• Murid
  • 1 723 сообщений

Отправлено 21 августа 2008 - 21:31

Insanlara gore Islama qiymet vermeyin,Islama gore insanlara qiymet verin .HZ Eli (e)

Sehvi olan shielere baxib shieliye qiymet vermeyin.Shemsi(Allah ondan razi olsun:))

Sormaz ki bilsin,
sorsa bilirdi.
Bilmez ki sorsun,
bilse sorardı.

#37 vusal114

vusal114

Aqid – Colonel

• Emir
  • 2 429 сообщений

Отправлено 22 августа 2008 - 01:56

Insanlara gore Islama qiymet vermeyin,Islama gore insanlara qiymet verin .HZ Eli (e)

duzdur Islam dini Haqq olsa da hedisi bu terzde demek onu tehrif etmeye beraber olar. cunki, hele hec kesin bu hedisi bu cur zikr etdiyini ne gormuw, ne de ewitmiwem.

Haqq wexsiyyetlerle taninmir, haqqi tap ki, ehlini de taniyasan.

اللهم عجل لولیک الفرج واحفظ قائدنا الخامنه ای

#38 Omar

Omar

Muslim

• Emir
  • 1 140 сообщений

Отправлено 22 августа 2008 - 18:26

Sizin o bildikləriniz yəqin məzhəbin görüşü yox ordan burdan şıə namazı qılan şəxslərin sizə söylədikləridir. Vahhabı məscidinin təharətxana olmasını kitablarımızdan sübu edə bilərsiz? Yoxsa eşıtdiklərinizi deyirsiz? O zaman məndə deyim eşıtdiklərimi?

Sözün açığı əgər səni belə maraqlandırırsa bu sözü mən Cəfəri heyyətinin üzvlərindən eşitmişəm.Və yenədə deyirəm bu insanlar cahil olub ki Allah onları hidayət eləsin.
P.S Nardarani cahil şiyələrə tutduğum iradlar səni niyə belə yandırır?

#39 nardarani

nardarani

• Murid
  • 590 сообщений

Отправлено 23 августа 2008 - 03:15

Sözün açığı əgər səni belə maraqlandırırsa bu sözü mən Cəfəri heyyətinin üzvlərindən eşitmişəm.Və yenədə deyirəm bu insanlar cahil olub ki Allah onları hidayət eləsin.

Şükür Allaha Cəfəri heyətindən eşidmisən. Şükür Allah bunu bizim məzhəb yox Cəfəri heyəti deyir. Cəfəri Heyetinə deyən lazımdır ki, gedin mahnınızı oxuyundaməsciddə nə işiniz var? İslama xeyriniz yoxdursa heç olmasa ziyanınız olmasın. O ki, qaldı sənə səndə yeke oğlansan istinad edəndə əməllı yerə elədə :)

#40 Intizarda

Intizarda

Jundi – Soldier

• Ibtidai
  • 2 сообщений

Отправлено 23 августа 2008 - 10:16

Hər halda üstü tam açılacaq məsələnin. Şiələrə böhtan atmaq isə bir çoxlarının köhnə adətidir...
İmam Sadiq (ə.) buyurur: Həqiqətən hər bir ibadətdən üstün bir ibadət var. Ən yaxşı ibadət isə biz Əhli-beytə məhəbbət bəsləməkdir (bundan daha üstün ibadət yoxdur).

#41 Intizarda

Intizarda

Jundi – Soldier

• Ibtidai
  • 2 сообщений

Отправлено 23 августа 2008 - 10:21

Unutmaq lazim deyil ki, muselman hara - Allah evine qumbara atmaq hara.

O qədər müsəlman şiyə tanıyıram ki ƏbuBəkr məscidini təharət bilir. Allah onları islah eləsin.

Bir dəfə təsadüfən özlərini Əhli-Sünnə vəl cəmaə, SƏLƏF əqidəsi ilə gedənlər adlandıranların söhbətlərində iştirak etdim. Şiələr haqqında elə qəribə, gülünc sözlər danışırlar ki... Ən axmaq böhtanlardan biri də şiəliyi Səba adlı bir yəhudinin adı ilə bağlamalarıdır. Həqiqətən də gülüncdür bu hal. Vəhhabiliyi elmsiz bir adama MƏNTİQ HARAMDIR deyibən izzah etmək böyük qüvvə tələb etmir. Çox təəssüf... Hələ tora düşən, bununla da zəlalətə düşənlər çox olacaq...
İmam Sadiq (ə.) buyurur: Həqiqətən hər bir ibadətdən üstün bir ibadət var. Ən yaxşı ibadət isə biz Əhli-beytə məhəbbət bəsləməkdir (bundan daha üstün ibadət yoxdur).

#42 Huseyngulu

Huseyngulu

Jundi – Soldier

• Ibtidai
  • 2 сообщений

Отправлено 23 августа 2008 - 13:50

Vehebiler hrde varse orade zibil var/

#43 Black knight

Black knight

Aqid – Colonel

• Emir
  • 2 006 сообщений

Отправлено 24 августа 2008 - 11:40

Amma bir sheyi qebul etmeliyik ki, hech bir shie demir ki, vehhabini olduren shexs sorgu-sualsiz cennete daxil olacaq.
Я сам себе судья и никто на этом Свете не может меня судить

#44 zz79

zz79

Raqib – Seargeant

• Ibtidai
  • 164 сообщений

Отправлено 25 августа 2008 - 14:10

......

http://www.yenicag.a...hp?storyid=1057

#45 vusal114

vusal114

Aqid – Colonel

• Emir
  • 2 429 сообщений

Отправлено 02 сентября 2008 - 19:48

Министерство национальной безопасности (МНБ) и Генеральная прокуратура Азербайджана распространили заявление относительно взрыва в мечети «Абу-Бекр» в Баку.

http://реклама запре...ety/129314.html

#46 al-Fath

al-Fath

Amid – Brigadier General

• Naib
  • 3 239 сообщений

Отправлено 02 сентября 2008 - 21:06

Министерство национальной безопасности (МНБ) и Генеральная прокуратура Азербайджана распространили заявление относительно взрыва в мечети «Абу-Бекр» в Баку.

http://реклама запре...ety/129314.html

Как я понял одна группа ваххабитов взорвала другую.
Пархаю как бабочка , жалю как пчела (Мухамед Али)

#47 tatar

tatar

Mulazzim – lieutenant

• Murid
  • 360 сообщений

Отправлено 02 сентября 2008 - 23:04

<a href="http://реклама запрещена/news/society/129314.html" target="_blank">http://реклама запрещена/news/society/129314.html</a>

Как я понял одна группа ваххабитов взорвала другую.

Как всегда друг-друга бъют и ругают. И самое интересное, что мечеть открылся 10 лет и вот столько разногласий.
Я пёс у дверей Имама Али (А).

#48 azadfikir

azadfikir

Jundi Awwal – Soldier 1st class

• Ibtidai
  • 14 сообщений

Отправлено 20 октября 2008 - 19:50

Şükür Allaha Cəfəri heyətindən eşidmisən. Şükür Allah bunu bizim məzhəb yox Cəfəri heyəti deyir. Cəfəri Heyetinə deyən lazımdır ki, gedin mahnınızı oxuyundaməsciddə nə işiniz var? İslama xeyriniz yoxdursa heç olmasa ziyanınız olmasın. O ki, qaldı sənə səndə yeke oğlansan istinad edəndə əməllı yerə elədə :whistling:

Bunu yazana aid edirem
Sen Peyğəmbər təhqir ediləndə harda idin? Ve ya İsrail sunnu qardaslarimizi qanini icende-Ceferi heyetinin usaqlari idi etiraz aksiyasi keçirib uzumuzu aqardan-Mescide teharet deyen basi xarabdi- Bu alim deyil cahildir-Amma bunu Ceferi Heyeti adi ile yazmaq aqilsizliqdir-Cunki Ceferi Heyetinin moize edenleri var ki hafizi Quran ve Nehcul Belaqadir.Budur ozunuz gorduz selefiler shielerin deyil mehs xevaric eli ile olduruldu-butun shieler kimi CeferiHeyeti de bunu pisledi-resmi olaraq qol cekdi-mene maraqlidir bu bohtan ve yalani kim yazib vehabi yazibsa men ona deyirem siz bir ozuvuza baxin İMAMlara hormetiniz bellidir-Shie yazibsa onda xahis edirem kishi kimi Ceferi Heyeti ile baqli kimin ne iradi var ramin-78@box.az-a yazsin

#49 Kovser

Kovser

• Ibtidai
  • 14 сообщений

Отправлено 20 октября 2008 - 20:05

umimyetle vaxabileri olkeden govmaq lazimdir yani o teriqatin sheylerini axundlarini bashda qamet elixan kimi avaralar olmaqla..heqiqetende onlar Bakida ve vetenimizde cavanlari yoldan cixardib oz batil dushunceleri ile dolu olan vaxabizm mezhebine sovg edirler.tutulan vaxabilere ise en shiddetdli ceza vermek lazimdir.Bakida indiye geder bele bir toqqushma olmamishdi nehayet ki, vaxabiler bu 10 il erzinde oz batil simalarini uze cixartdilar bunlarin hamsininda gunahkari qame ve onun yaltaq el altilaridir,yani qamet ozude el altidir amma ki vetenimize konkret gonderilibki burda yaysin ingilis ve israil keshfiyatinin yaydiqi vaxabizm mezhebini.

#50 azadfikir

azadfikir

• Ibtidai
  • 14 сообщений

Отправлено 20 октября 2008 - 20:10

Sizin o bildikləriniz yəqin məzhəbin görüşü yox ordan burdan şıə namazı qılan şəxslərin sizə söylədikləridir. Vahhabı məscidinin təharətxana olmasını kitablarımızdan sübu edə bilərsiz? Yoxsa eşıtdiklərinizi deyirsiz? O zaman məndə deyim eşıtdiklərimi?[/quote]
[/quote]
Şükür Allaha Cəfəri heyətindən eşidmisən. Şükür Allah bunu bizim məzhəb yox Cəfəri heyəti deyir. Cəfəri Heyetinə deyən lazımdır ki, gedin mahnınızı oxuyundaməsciddə nə işiniz var? İslama xeyriniz yoxdursa heç olmasa ziyanınız olmasın. O ki, qaldı sənə səndə yeke oğlansan istinad edəndə əməllı yerə elədə :rolleyes:

Ceferi Heyeti baresinde deyenlere aid edirem: Birincisi bir neferi hamiya aid etmek edalet deyil-Eleliye qalsa Vehabi (selefiyem deyir) var Imami soyub(Allah hidayet etsin)-Xural qazeti yazirdi Meshedi Dadas mescidinde tualete 2-ci sehabe deyir bezileri bu da dusman ola biler ve ya aqli zeif) 3-cusu Ceferi Heyeti beyem Ceferi mezhebinden deyil? Eger kimin subutu varsa bismillah-4-cu mahni yox mescidde mersiye oxuyurlar ve muctehidlerin menfi reyi yoxdu ve ya hedisler haramliqi haqqinda-5-cisi Ceferi Heyeti Imam Cefer Sadiqin adina baqlidi bu sene bes deyil istinad ucun ve ya Ceferi Heyetinin moize edenleri var senin arxasinda namaz qildiqlarin hafizi quran deyil belkede-6-cisi bezi liderler Peyqamber tehqir edilende evde oturmusdu amma heyetin adamlari idi etiraz aksiyasi kecirdi-ele sionist zulmune de onlar etiraz etdilereger problemin varsa qardas get bir az ruhunu temizlet qeybet etme-bohtan atma-asaqi baxib tekebbur etme seytan kimi-eger sozun varsa ramin-78@box.az

#51 Kovser

Kovser

• Ibtidai
  • 14 сообщений

Отправлено 20 октября 2008 - 20:23

InshaAllah abu bekr mecidi baqlanib shielere verilecek adida imamlarin birinin adi ile deyishecek inshaAllah,bu shad xeberi size catdirmaqda ozumu xoshbext hiss edirem.bu yaxinlarda qardashlar orda 12 imam shiyesine iqtida edib camaat namazi qilacayiq..

#52 Omar

Omar

Muslim

• Emir
  • 1 140 сообщений

Отправлено 21 октября 2008 - 15:47

azadfikir əzizim bir terfden Cəfəri heyyetini tənqid edirsiz bir tərəfdəndə vəsf edib göyə qaldırırsız.Biraz fikirlərnizi konkretləşdirin :rolleyes:
1.Mən heç kəsə istinad eləmirəm gördüklərimi deyirəm.
2.Belə orda moizə edənləri bəyənirsən?Sənin o bəyəndiyin moizə edənlərin sözlərinə görə Allah Rəsulu(səv) təhqir edən vaxt kim bunlara Hacı İlqarın rəhbərliyi altında kim birləşib mitinq eləmədisə müsəlman sayılmır.
PS Mən nə qədər şiyə tanıyırdım ki bu mitinqə getmədilər indi onlar müsəlman deyil?????

#53 Omar

Omar

Muslim

• Emir
  • 1 140 сообщений

Отправлено 21 октября 2008 - 15:47

Kovser boğazında qalar :rolleyes:

#54 nardarani

nardarani

• Murid
  • 590 сообщений

Отправлено 21 октября 2008 - 17:11

Salamlar.
azadfikir adli yuzerdən mənə məktub gəlib. Məktubda mənə tutulan irad təqribən bura yazdıqları olub. Mən həmin azadfikir yoldaşa şəxsən email-lə cavab vermədim. Və mənimlə görümək təklifində bulduğuna baxmayaraq ona onunla görüşməyədə razılaşmadım. Bir söznən məktubunu cavabsız qoydum. Çünki, əvvəldən onları məntiqdən uzaq hesab etmişəm burda və mənə gələn emal-dən sonra bir daha şahidi oldum. Görün nə yazır:

Ceferi Heyetinin moize edenleri var senin arxasinda namaz qildiqlarin hafizi quran deyil belked

Bu yazıdan məlum olur ki, bu yoldaşın düşüncə tərzi təfəkkürü necə çalışır. Kimnsə hafizi quran olması onun digərlərində siyasi və ictimayi məsələlərində daha cəld. çevik, düzgün möqeyi seçmeyi bacaran olmasına dəlalət edə bilərmi?! Əlbətdə yox!!! İslam Peyğəmbərin vaxtında və Xəvariclərin vaxtından biz bilirik ki, onların arasına hafzi quranlarda olub və s... İndi siz əzizi forumçular mənə deyin görüm bu cür insanla üz-üzə oturub neyinsə müzakirəsini etməyə ehtiyac varmı? Məncə yox.
Bu yoldaş Cəfəri heyətinin ozbaşnalıqlarından yazıb. Özbaşnalıqları da aşağıda yazdıqlarından ibarətdir.

Peyqamber tehqir edilende evde oturmusdu amma heyetin adamlari idi etiraz aksiyasi kecirdi

Bu məgər özbaşnalıq deyilmi? Əgərə sizin arnızda bir dənədə olsun Azərbaycanda tanınan və qabaqda gedən liderlərdən yox idisə o zaman mən orda niyə olmalı idim? Yox siz helə başa düşməyin ki, bununla mən öz yaxamı kənara çekirəm. Əsla helə deyil. Sadəcə sizə başa salmaəa çalışıram ki, papağnızı qoyun qarşınıza fikirləşın ki, niyə orada qabaqcıl insanlar yox idi? Heç bu barədə fikirləşmisiniz? İnanmıram çenki, fikirləşən olsaydiniz indi bu məktubu mənə ünvanlamazdınız. Siz yəqin ora gəlməyənləri müsəlman belə hesab etmirsiniz. Necə ki, artıq buna yuzerlərdən biri işare etdi. Axı sizin vahhabidən fərqiniz nədir? Əli açıq namaz qılmaqla özünüzü şiəmi hesab edirsiniz? Yaxşısı budur müəyyənləşın qabaqcıl insanların birinin ətrafında birləşın və dağılmayın. Yoxsa nəticəsi etdiyiniz öz başnalıqlarla nəticələnəcək. Vilayətə baölanın və Allahın ipindən qırılmayın. Kerbəlayi Zülfüqar əgər mən bilən Zülfuqardırsa onuda bu yazınızla digərləri ilə üz-üzə qoymayın. Sizin dediyiniz zülfiqar sizdən savayı olaraq quranı sizin təbirinizlə desək oxuya bilməyənlərin arxasında namaz qılır.
Məncə sizlər boynunuza düşən vəzifəni müəyyənləşdirməkdə çətinlik çəkirsiniz. Bununda səbəbi istinad etyiniz mənbəyin bulanlıq olmasında və yaxud Allah bilir nedən ibarətdir. Sizin məclislərinizə gələnlərdə İmam Hüseyn məclisi olduğuna görə gəlib. Həmin məclislərdən birində iştirak etmək mənədə müyəssər olub. Əvvəldə edilən moizədən sonra bir daha bu məclisdə iştirak etməmək qərarına gəldim. Sizlər sizə verilən imkandan istıfadə edərək insanları çaşdırırsınız. Bu səbəbdəndir ki, artıq heyət artıq əvvəl ki, kimi populyar deyil. Olanlardan keçənlərədn nətcə çıxarmanızı rıca edirəm.

#55 vusal114

vusal114

Aqid – Colonel

• Emir
  • 2 429 сообщений

Отправлено 21 октября 2008 - 17:44

bu tema Abu Bekr mescidinde baw vermiw terrorla baqlidir. son postlarda gedenleri muzakire etmek isteyenler yeni movzu acsinlar.

umumiyyetle, moderler yersiz postlari silseler yaxid hemin adamlara reytinq verseler daha meslehetli olar neinki, onlarla aqizbaaqiz verib sohbeti bir az da qelizlewdirsinler.

#56 Omar

Omar

Muslim

• Emir
  • 1 140 сообщений

Отправлено 21 октября 2008 - 18:06

vüsal bizə bizim işimizi öyrətmə!

#57 vusal114

vusal114

Aqid – Colonel

• Emir
  • 2 429 сообщений

Отправлено 21 октября 2008 - 18:09

belke anadan olandan moder iwleyirsen? ya da Allah nece peyqember secir seni de moder secib bu heyatda, sadece xeberimiz yoxdu.

#58 Omar

Omar

Muslim

• Emir
  • 1 140 сообщений

Отправлено 21 октября 2008 - 18:17

belke anadan olandan moder iwleyirsen? ya da Allah nece peyqember secir seni de moder secib bu heyatda, sadece xeberimiz yoxdu.

Mənim nə vaxtdan moder işləməyimin sənə dəxli yoxdur!Atmacalarıvı da saxla özüvə lazım olar!

#59 azadfikir

azadfikir

• Ibtidai
  • 14 сообщений

Отправлено 22 октября 2008 - 08:54

Salamlar.
azadfikir adli yuzerdən mənə məktub gəlib. Məktubda mənə tutulan irad təqribən bura yazdıqları olub. Mən həmin azadfikir yoldaşa şəxsən email-lə cavab vermədim. Və mənimlə görümək təklifində bulduğuna baxmayaraq ona onunla görüşməyədə razılaşmadım. Bir söznən məktubunu cavabsız qoydum. Çünki, əvvəldən onları məntiqdən uzaq hesab etmişəm burda və mənə gələn emal-dən sonra bir daha şahidi oldum. Görün nə yazır:

Ceferi Heyetinin moize edenleri var senin arxasinda namaz qildiqlarin hafizi quran deyil belked

Bu yazıdan məlum olur ki, bu yoldaşın düşüncə tərzi təfəkkürü necə çalışır. Kimnsə hafizi quran olması onun digərlərində siyasi və ictimayi məsələlərində daha cəld. çevik, düzgün möqeyi seçmeyi bacaran olmasına dəlalət edə bilərmi?! Əlbətdə yox!!! İslam Peyğəmbərin vaxtında və Xəvariclərin vaxtından biz bilirik ki, onların arasına hafzi quranlarda olub və s... İndi siz əzizi forumçular mənə deyin görüm bu cür insanla üz-üzə oturub neyinsə müzakirəsini etməyə ehtiyac varmı? Məncə yox.
Bu yoldaş Cəfəri heyətinin ozbaşnalıqlarından yazıb. Özbaşnalıqları da aşağıda yazdıqlarından ibarətdir.

Peyqamber tehqir edilende evde oturmusdu amma heyetin adamlari idi etiraz aksiyasi kecirdi

Bu məgər özbaşnalıq deyilmi? Əgərə sizin arnızda bir dənədə olsun Azərbaycanda tanınan və qabaqda gedən liderlərdən yox idisə o zaman mən orda niyə olmalı idim? Yox siz helə başa düşməyin ki, bununla mən öz yaxamı kənara çekirəm. Əsla helə deyil. Sadəcə sizə başa salmaəa çalışıram ki, papağnızı qoyun qarşınıza fikirləşın ki, niyə orada qabaqcıl insanlar yox idi? Heç bu barədə fikirləşmisiniz? İnanmıram çenki, fikirləşən olsaydiniz indi bu məktubu mənə ünvanlamazdınız. Siz yəqin ora gəlməyənləri müsəlman belə hesab etmirsiniz. Necə ki, artıq buna yuzerlərdən biri işare etdi. Axı sizin vahhabidən fərqiniz nədir? Əli açıq namaz qılmaqla özünüzü şiəmi hesab edirsiniz? Yaxşısı budur müəyyənləşın qabaqcıl insanların birinin ətrafında birləşın və dağılmayın. Yoxsa nəticəsi etdiyiniz öz başnalıqlarla nəticələnəcək. Vilayətə baölanın və Allahın ipindən qırılmayın. Kerbəlayi Zülfüqar əgər mən bilən Zülfuqardırsa onuda bu yazınızla digərləri ilə üz-üzə qoymayın. Sizin dediyiniz zülfiqar sizdən savayı olaraq quranı sizin təbirinizlə desək oxuya bilməyənlərin arxasında namaz qılır.
Məncə sizlər boynunuza düşən vəzifəni müəyyənləşdirməkdə çətinlik çəkirsiniz. Bununda səbəbi istinad etyiniz mənbəyin bulanlıq olmasında və yaxud Allah bilir nedən ibarətdir. Sizin məclislərinizə gələnlərdə İmam Hüseyn məclisi olduğuna görə gəlib. Həmin məclislərdən birində iştirak etmək mənədə müyəssər olub. Əvvəldə edilən moizədən sonra bir daha bu məclisdə iştirak etməmək qərarına gəldim. Sizlər sizə verilən imkandan istıfadə edərək insanları çaşdırırsınız. Bu səbəbdəndir ki, artıq heyət artıq əvvəl ki, kimi populyar deyil. Olanlardan keçənlərədn nətcə çıxarmanızı rıca edirəm.

nardaraniye: sen qardas ne qeder bir terefli fikirlesensen: sohbet neden gedir-sen ne yazirsan: ay menim İmam Zamanin zuhurunu gozleyen qardasim bu qeder curet etme-Vallahi yaxsi olmaz-Men o yazimda kimi ise sisirtmek ve ya kimi ise vurmaq niyyetim olmayib senden ferqli olaraq-lakin sen deyirsen bir dene lider yox idi mitinqde bu da bir sehv-men o mitinqi de kiminse basina vurmuram-sadece bir neferin qeletine gore hamini vurma deyirem-papaqini sen qoy yaxsi fikirles-orda bir cox qabaqcil insanlar var idi-adlarini cekmesem yaxsi olar birini desem sene kifayet eder Haci Ekrem-lap eger senin gorduyun insanlar olmasa idi bele bu aksiyani etmemek lazim idi-adi qeyri muselman olkelerinde bu aksiyalar bas verdi bizde niye olmasin?-xahis edirem cavab yazanda nefsive yox seriete uyqun yaz-İmam Ali buyurub: Haqq shexsiyyetlerle taninmir-Haqqi tani ki shexsiyyetleri de taniyasan. Ozbasnaliq biz hec vaxt etmirik-cem halda ola bilsin meselen ele Meshedi Dadas mescidinde mescid oxranalarinin Kerbelayi Zulfuqari tehqir etdiyi kimi kimse heyetin uzvu sehv etsin-ama bunu bir mescide aid etmek olarmi? Biz hec kesle hec kesi uz uze qoymuruq bilesen ezizim-Sadece elm elm iddiasinda olanlara destek verdiyin ucun yazmisdim- o ki qaldi gorusmeye sen qorxundan deyil utancindan gorusmeye qerar vermemisen-kompyuter arxasindan ne var ki yazmaqa ama bil biz hec kesi kafir saymiriq- mentiqe qalmissa senin istinad etmeye yer tapmadin sozlerini ozuve qaytariram-cunki bir cemi sen tehqir etmisen buna ne Senin lider bildiyin qardaslar ne de bilmediyin qardaslar el qoyar-get hansi haci senin orneyindir ondan sorus ve gor ne deyir bu barede-men soz deyende de kimi ise nezerde tutub yazmamisam ve ele mende Kerbelayi kimin arxasinda namaz qilirsa onlarin arxasinda namaz qiliram ve sizi kimileri qardas hesab edirem ancaq duam budur ki Allah Ehli Beyt yolunu getmek isteyen ve ya gedenlerin arasinda dostluq qardasliq ve ya hormet eta etsin-eger ne ise seni narahat etdise halal et haqqivi-sen de halalliq istesen ve dediklerinden doqrudan pesman olsan men ve diger qardaslarda sene halalliq verer.

#60 azadfikir

azadfikir

• Ibtidai
  • 14 сообщений

Отправлено 22 октября 2008 - 08:59

azadfikir əzizim bir terfden Cəfəri heyyetini tənqid edirsiz bir tərəfdəndə vəsf edib göyə qaldırırsız.Biraz fikirlərnizi konkretləşdirin :rolleyes:
1.Mən heç kəsə istinad eləmirəm gördüklərimi deyirəm.
2.Belə orda moizə edənləri bəyənirsən?Sənin o bəyəndiyin moizə edənlərin sözlərinə görə Allah Rəsulu(səv) təhqir edən vaxt kim bunlara Hacı İlqarın rəhbərliyi altında kim birləşib mitinq eləmədisə müsəlman sayılmır.
PS Mən nə qədər şiyə tanıyırdım ki bu mitinqə getmədilər indi onlar müsəlman deyil?????

Omara cavab: Ezizim biz oz haqimizi mudafie etdiyimiz ucun bu sozleri yazmisiq-mentiqde var ki bir seyi demek digerisini ondan netice cixarmaqa sebeb olmaz-o kesler ki İslam Peyqamberine tehqir edenlere etiraz etmek isteyib onlar da ele o qardaslarin yanindadirlar
O ki qaldi burda kiminse adini cekmeye ehtiyac yoxdur- o qardaslar ola bilsin bu yazidan xeberleri yozdu ve olsa narahat olarlar

Количество пользователей, читающих эту тему: 0

0 пользователей, 0 гостей, 0 скрытых пользователей

Рейтинг@Mail.ru