Перейти к содержимому

Фотография

Həyat sizə nə öyrətdi?

• Авторизуйтесь для ответа в теме
Сообщений в теме: 81

#31 palchiq

palchiq

Naqib – Captain

• Murid
  • 809 сообщений

Отправлено 12 марта 2010 - 21:38

Bu forumda xanımlar da iştirak edir! Yadındadırsa "Gülümsə" mövzusunda sənə heç bir reytinq mən vermədim! Artıq ikinci dəfədir! Sən ikinci dəfə bana məhkumsan! Bu dəfə həmişəlik! Mənim verdiyim ilk mənfi reytinqdir bu! Sən əxlaqını düzəldən də bir də gələrsən! HƏMİŞƏLİK BAN!

Moderatorların qərarları müzakirə olunmur! Kimin şikayəti varsa, bunun üçün xüsusi bölmə vardır!

Сообщение отредактировал Şair: 12 марта 2010 - 22:11

Tərbiyənin kimdən öyrəndin?....-Tərbiyəsizdən ( müdrik kəlam)

#32 Saqi_73

Saqi_73

Naqib – Captain

• Murid
  • 732 сообщений

Отправлено 13 марта 2010 - 10:22

Mən özüm də bilmirəm ki, mənim " yaşadıqlarımı " bir kəs nəzmə çəkə bilər , yoxsa yox? Marqlıdır.......

Allahu-Teala hec kese dasiya bilmeyeceyi yuku vermir. Ve haminin yuku ona basqalarinkindan agir gelir. Amma fikirlesende ki, bundanda pis ola bilerdi, bax sukur edirsen Allaha !

Bundan da pis ola bilərdi. təbii ki..... Hərdən mən özüm təəccüb edirəm ki, ALLAH əgər məni  düşdüyüm vəziyyətlərdən çıxartmasaydı, görəsən aqibətim necə olardı???????? Bunu fikirləşəndə, ALLAHA 1000 dəfə ŞÜKÜR edirəm! Ən aşağısı, sizlər bilməyəcəkdiniz ki, həyatda 1 nəfər də var..... Başı bəlalı və ........ Ehhh, nə isə, bəlkə kiməsə maraqlı deyil, məndə başlamışam........
HİDAYƏT YOLUNUN YOLÇULARINA SALAM OLSUN !

#33 MirMustafa

MirMustafa

Mulazzim Awwal – 1st lieutenant

• Murid
  • 691 сообщений

Отправлено 13 марта 2010 - 10:29

Həyat onu öyrətdi ki, podnojka həmişə ayağıvın altındadır. Adamsan bunu bilə-bilə yolundan azma. Birdə podnojkadan sonra srazu Allaha şükür et-).

Birdə məsləhət olmasın yadda saxlamaq lazımdır ki, nə qədər bərk qaçırsan podnojkanın əks təsiri daha çox olur. Yeriyendə podnojkadan sonra 1 metrə aşırsan, qaçanda 1 metrədən - 111 mətrəyə qədər aşmaq etimalı var.

Oyrəndiyimidən biri bu.
36:60-62
Ey Adəm övladı! Məgər Mən sizdən əhd almadımmı ki, Şeytana ibadət etməyin, o sizin açıq-aşkar düşməninizdir,
Və (sizə buyurmadımmı ki) Mənə ibadət edin, doğru yol budur?!
Həqiqətən, (Şeytan) içərinizdən çoxlarını yoldan çıxartdı. Məgər ağlınız kəsmirdi?

#34 Saqi_73

Saqi_73

Naqib – Captain

• Murid
  • 732 сообщений

Отправлено 13 марта 2010 - 10:42

Bratişka, hamısı bılrsən nədən irəli gəlir? İnsanlara inamdan! Hər 1 kəsə ürək bağlamaq lazım deyil, çünki, axırda elə bir şeylə üzləşə bilərsənki, bu sənə öldürücü zərbə vurar! Mən bunu yaşamışam! Başqa 1 kəsin mənə edə biləcyi ağlıma belə gəlmir, ona görə ki, nəyisə mən başqasına bağışlaya bilməzdim, aqibəti pis olardı həmin damın..... Amma yaxın və qəlbini açıb ürəyinə buraxdığın adamlar....... Heç vaxt əlim qalxmayıb belələrinə..... Sadəcə sınmışam onlardan.... Sonda isə, həmişə MÜBARİZƏ aparmağa özümdə tekənməz güc hiss etmişəm! Onu da deyim ki, İNSANlara hələ də ümidim itməyib!
Əlhəmdulillahi Rəbbəl Aləmin!

#35 Bəndə

Bəndə

Naqib – Captain

• Murid
  • 714 сообщений

Отправлено 13 марта 2010 - 11:05

OFFTOP! Kiməsə vəkillik etməyə ehtiyac yoxdur! Kimin şikayəti varsa, xüsusi bölmə var ora yazsın!
Предложения и Жалобы
İlk reytinqimi vermişəm və bundan sonra heç kəsə güzəşt etməyəcəm qayda pozuntusuna görə!

Сообщение отредактировал Şair: 13 марта 2010 - 12:39

#36 MirMustafa

MirMustafa

• Murid
  • 691 сообщений

Отправлено 13 марта 2010 - 11:44

Bilmədim nə yazmışdı, amma həyat burda nəsə oyrədə bilər....
Ey Adəm övladı! Məgər Mən sizdən əhd almadımmı ki, Şeytana ibadət etməyin, o sizin açıq-aşkar düşməninizdir,
Həqiqətən, (Şeytan) içərinizdən çoxlarını yoldan çıxartdı. Məgər ağlınız kəsmirdi?

#37 Saqi_73

Saqi_73

Naqib – Captain

• Murid
  • 732 сообщений

Отправлено 13 марта 2010 - 11:47

Xoş halımıza ki, bu həyatdan nəsə öyrənə bilək!

#38 Shale

Shale

Mulazzim – lieutenant

• Murid
  • 395 сообщений

Отправлено 13 марта 2010 - 12:39

Xoş halımıza ki, bu həyatdan nəsə öyrənə bilək!

qardash siz qozal insansiz.ayar hayatin pis uzun qorub ,yaxshisin orqanmisizsa,bu ela ozu sizin ucun boyuk mukafatdi
Марьям с одной стороны свята и любима и это Иса,
Но Фатима свята с трех сторон.
Она свет очей милости господней (т.е. посланника Аллаха)
Того имама первого и последнего
Того, кто дал этому миру новое дыхание,
Дал новую жизнь и религию
Она госпожа достоинств в суре халь ата.
Муртаза решающего проблемы льва Аллаха.

ок
пророк (да благословит Аллах его и род его!) сказал Аммару:
"Если увидишь, что Али идёт по одному пути, а люди -по другому, следуй за Али и оставь людей. Он не приведёт тебя к позору и не выведет с пути истины."

#39 Shale

Shale

Mulazzim – lieutenant

• Murid
  • 395 сообщений

Отправлено 13 марта 2010 - 12:39

cox qozal movzudu.heyat dersin man sibirda kecdim....buna kecdim demak olmaz .man ancaq bu darslara kanardan baxmisham va numuna koturmusham.Qozal insanlara baxib her birindan bir numuna qoturmusham,yashim yashdashir amma qozal insanlara baxanda olarnan sohbat edanda urayim 10 il cavanlashir.heyat mana onu orqatdi ki ozuna qarshi neca raftar istayirsansa elaca da bashqalari ila davran.eminam 100% Yaxshiliq yaxshiliq yena da yaxshiliq.
Марьям с одной стороны свята и любима и это Иса,
Но Фатима свята с трех сторон.
Она свет очей милости господней (т.е. посланника Аллаха)
Того имама первого и последнего
Того, кто дал этому миру новое дыхание,
Дал новую жизнь и религию
Она госпожа достоинств в суре халь ата.
Муртаза решающего проблемы льва Аллаха.

ок
пророк (да благословит Аллах его и род его!) сказал Аммару:
"Если увидишь, что Али идёт по одному пути, а люди -по другому, следуй за Али и оставь людей. Он не приведёт тебя к позору и не выведет с пути истины."

#40 Saqi_73

Saqi_73

Naqib – Captain

• Murid
  • 732 сообщений

Отправлено 13 марта 2010 - 12:51

Bacı, hər kəs sizin kimi düşünmür axı..... Əfsuslar olsun.....

#41 Heyder313

Heyder313

Mulazzim – lieutenant

• Murid
  • 490 сообщений

Отправлено 13 марта 2010 - 13:24

ALLAH HAMINIZIA BU HEYATDA KOMEK OLSUN,OYRENDIKLERINIZDEN INWALLAH BIZEDE OYREDESIZ:)
Heyatda en esas Ilahi Mehebbeti derk edib onun atewinde yanmaqdir.Bu mehebbete bizi aparan yol Peyqember Ve Ehli Beyt eleyhisalamin yoludur

#42 Bəndə

Bəndə

Naqib – Captain

• Murid
  • 714 сообщений

Отправлено 13 марта 2010 - 13:32

Bacı, hər kəs sizin kimi düşünmür axı..... Əfsuslar olsun.....

Şəxsən mən də Şalə bacım kimi düşünürəm :okL:
Həci,milçək bi şey deyil,amma könül bulandırır ;)

#43 Saqi_73

Saqi_73

Naqib – Captain

• Murid
  • 732 сообщений

Отправлено 13 марта 2010 - 13:32

ALLAH HAMINIZIA BU HEYATDA KOMEK OLSUN,OYRENDIKLERINIZDEN INWALLAH BIZEDE OYREDESIZ:)

Qardaşım, sənə can qurbandır, elə şeylər var ki, " Onları HƏYAT deyilən məktəb öyrədir! " Özün uşaq deyilsən, bax gör nələrlə üzləşməmisən?

Mənim " MÜƏLLİMİM" mənə qarşı sərt olub həmişə.......

#44 AHMADIYYE

AHMADIYYE

Aqid – Colonel

• Emir
  • 2 642 сообщений

Отправлено 13 марта 2010 - 13:37

Ekser hallarda HEYAT ve verdiyi dersler insanlara en vacib sheyi oyrede bilmir: o da ki DILI ILE EMELIN UST USTE GELMEYI.

Dushunecelerini, hisslerini insani seviyyede acig ve merd shekilde bendelerin uzune demek - bu da bir NEMETDIR ki her kesin elinde deyil.

ALLAH Bilendir ve her sheyde onun Hikmeti var.

ALLAH her kesin ureyince versin. AMIN!

Əllahummə səlli əla Muhəmmədin və ali Muhəmməd, kəma səlləytə əla İbrahimə və əla ali İbrahimə və barik əla Muhəmmədin və əla ali Muhəmməd, kəma barəktə əla İbrahimə və əla ali İbrahim, innəkə həmidun məcid. AMİN!

#45 Şair

Şair

Forumun faktiki Ali Məqamlı Rəhbəri

• Emir
  • 2 087 сообщений

Отправлено 13 марта 2010 - 15:11

Həyat mənə öyrətdi ki, Heydərlə razılaşmalısan mollalıq etmək barədə.
Həyat mənə öyrətdi ki, qabağı xanımı verən "kişi"lər məhvə məhkumdur!

#46 Shemsi

Shemsi

Muqaddam – Lieutenant Colonel

• Murid
  • 1 723 сообщений

Отправлено 13 марта 2010 - 16:01

Qardaşım, sənə can qurbandır, elə şeylər var ki, " Onları HƏYAT deyilən məktəb öyrədir! " Özün uşaq deyilsən, bax gör nələrlə üzləşməmisən?

Mənim " MÜƏLLİMİM" mənə qarşı sərt olub həmişə.......

Bu heyat adli universiteti neter weydise, doktoranturasina geldim catdim, ama 2ynen. eyni sehvleri hemiwe edirem.

Сообщение отредактировал Shemsi: 13 марта 2010 - 16:03

Sormaz ki bilsin,
sorsa bilirdi.
Bilmez ki sorsun,
bilse sorardı.

#47 Atella

Atella

Raqib Awwal – Master Seargeant

• Murid
  • 229 сообщений

Отправлено 13 марта 2010 - 18:22

Həyat mənə oyrətdi ki,bir cox insanlar tərbiyə və əxlaq baxımından hələ də daş dovrundə yaşayırlar.Onu da oyrətdi ki, bəzən uzdə momin olanlar,uzdə kafər olanlardan da təhlukəlidirlər.Bu hətta cinsindən və yaşından belə asılı deyil.Həyat bir də oyrətdi ki,yorğan alda da kişilər varmış,oz sozunu qadinla catdiran.AZƏRİPOCT XİDMƏTİ AZƏRBAYCANDA ƏN SEVİLƏN XİDMƏTLƏRDƏNDİR!

Aslanın erkəyi-dişisi olmaz! Haqqı deyən insanları niyə susdurursuz?
Palcixin əlini-qolunu Ban verərək baglıyıb, arxasınca danışmaq da kişilik deyil.

#48 Şair

Şair

• Emir
  • 2 087 сообщений

Отправлено 13 марта 2010 - 20:27

Atilla, yox! Qadınları önə atmaq kişilik deyil!

Qabilin gözəl şeri var, yerinə düşmüşkən,
Ağ biləklər gül əllər,
Tarlada qabar,
Bir qeyrətsiz yekəpər
qızılgül satar
Qeyrətsiz oluruq biz,
Səhv düşəndə yerimiz!

Palcixin əlini-qolunu Ban verərək baglıyıb, arxasınca danışmaq da kişilik deyil.

Kişi var ki kişidir, amma kişiynən işi yox
Kişi var nakişidir, amma deyir ki kişi yox. (Pünhan)

Sən də çox danışma, onun arxasınca gedərsən. Sən userləri qayda pozuntusuna cəlb edirsən, bu özü də qayda pozmaqdır. Hələ ki, səninlə işim yoxdur!

#49 Fatime-Zahra

Fatime-Zahra

Mulazzim – lieutenant

• Murid
  • 343 сообщений

Отправлено 13 марта 2010 - 21:28

Mən özüm də bilmirəm ki, mənim " yaşadıqlarımı " bir kəs nəzmə çəkə bilər , yoxsa yox? Marqlıdır.......

Allahu-Teala hec kese dasiya bilmeyeceyi yuku vermir. Ve haminin yuku ona basqalarinkindan agir gelir. Amma fikirlesende ki, bundanda pis ola bilerdi, bax sukur edirsen Allaha !

Bundan da pis ola bilərdi. təbii ki..... Hərdən mən özüm təəccüb edirəm ki, ALLAH əgər məni  düşdüyüm vəziyyətlərdən çıxartmasaydı, görəsən aqibətim necə olardı???????? Bunu fikirləşəndə, ALLAHA 1000 dəfə ŞÜKÜR edirəm! Ən aşağısı, sizlər bilməyəcəkdiniz ki, həyatda 1 nəfər də var..... Başı bəlalı və ........ Ehhh, nə isə, bəlkə kiməsə maraqlı deyil, məndə başlamışam........

Ele demeyin, bu dunyada yaxsi insanlar da var. Ve yadinizdan cixarmayin ki, sizi dinlemeye onlar hemise hazirdilar. Mene ele gelir ki, forumun istirakcilarindan hec kes digerinin heyatina qarsi bigane deyil. Allah komeyiniz olsun!
ДА БЛАГОСЛОВИТ АЛЛАХ ПРОРОКА И ЕГО СЕМЬЮ !

#50 MirMustafa

MirMustafa

• Murid
  • 691 сообщений

Отправлено 13 марта 2010 - 21:30

Allah axırını xeyr etsin. Olanları unutmaq vaxtıdır. Vallah!

#51 Atella

Atella

Raqib Awwal – Master Seargeant

• Murid
  • 229 сообщений

Отправлено 13 марта 2010 - 22:26

Sən də çox danışma, onun arxasınca gedərsən. Sən userləri qayda pozuntusuna cəlb edirsən, bu özü də qayda pozmaqdır. Hələ ki, səninlə işim yoxdur!

Mənə hərbə-zorba gəlməyi unut!
deyəsən, qan gözünü tutub.

Deyişməyi çox sevirsən? Onda bil ki, bura o məkan deyil! Userlər vaxt sərf edib maraqlı ismarıjlar yazırlar, sənsə qaydaları pozub mövzunu başqa yerə dartırsan. OFFTOPa görə hələ ki, 10 %

Сообщение отредактировал Şair: 13 марта 2010 - 23:05

#52 Saqi_73

Saqi_73

Naqib – Captain

• Murid
  • 732 сообщений

Отправлено 13 марта 2010 - 22:44

Ele demeyin, bu dunyada yaxsi insanlar da var. Ve yadinizdan cixarmayin ki, sizi dinlemeye onlar hemise hazirdilar. Mene ele gelir ki, forumun istirakcilarindan hec kes digerinin heyatina qarsi bigane deyil. Allah komeyiniz olsun!

Qaraladığım sözlərdən alınan nəticə:

"Bu dünyada yaxşı insanlar var, forumun iştirakçılarından, digərinin həyatına qarşı  biganə deyillər!"

Bu gün bunun şahidi oldum! Ən azı 3 nəfər zəng vurub soruşublar ki, nə məsələdir? Çox təşəkkür edirəm onlara və hər birinizə! O kəslərə ki, doğrudan da, BİGANƏ deyillər! Bağışlayın ki, bu qədər hisslərə qapıldım və narahatçılığa səbəb oldum. ALLAH razı olsun, çox sağ olun! 

#53 Saqi_73

Saqi_73

Naqib – Captain

• Murid
  • 732 сообщений

Отправлено 13 марта 2010 - 22:46

Allah axırını xeyr etsin. Olanları unutmaq vaxtıdır. Vallah!

Amin! Bir şey var ki, hər şeyi unutmaq olmur, o ki ola-----Haqsızlıq!

#54 MirMustafa

MirMustafa

• Murid
  • 691 сообщений

Отправлено 13 марта 2010 - 22:49

Mənə hərbə-zorba gəlməyi unut!
deyəsən, qan gözünü tutub.

Xahiş, Allah xətrinə! Necə unudursuz, bizi izləyənlər var.

8:46. Allah və Onun Peyğəmbərinə itaət edin. Bir-birinizlə çəkişməyin, yoxsa qorxub zəifləyər və gücdən düşərsiniz. səbr edin, çünki Allah səbr edənlərlədir!

#55 MIROTVORES70

MIROTVORES70

SHOOTER

• Emir
  • 4 604 сообщений

Отправлено 14 марта 2010 - 15:06

Həyat mənə oyrətdi ki,bir cox insanlar tərbiyə və əxlaq baxımından hələ də daş dovrundə yaşayırlar.Onu da oyrətdi ki, bəzən uzdə momin olanlar,uzdə kafər olanlardan da təhlukəlidirlər.Bu hətta cinsindən və yaşından belə asılı deyil.Həyat bir də oyrətdi ki,yorğan alda da kişilər varmış,oz sozunu qadinla catdiran.AZƏRİPOCT XİDMƏTİ AZƏRBAYCANDA ƏN SEVİLƏN XİDMƏTLƏRDƏNDİR!

ASLAN MƏNƏ LAZIM DEYİL,XUSUSƏN ƏNCOX SEVDİYİM BACİNİN HEYVAN KİMİ QƏLƏMƏ VERİLMƏSİ MƏNƏ XOŞ DEYİL!
Necə olsa ozum bu işi aşıraram,Hər halda o xanımla hec bir kinim yox və Şukr ki, Allah şahiddir ki,xətri dağlardan ucadir yanımda! Kənardan isə mənə təpgi edənlər hər zaman məyus omur yaşarlar!
Palciğa gəlincə isə, ona dirək olmaqdansa ,hər halda soyud ağacı olsaydınız daha təbiət ucun yararlı olardıniz.O həm təhqirə həm də qayda pozuntusuna gorə ban alıb!
Zəhmət deyilsə qaydaları oxuyun!
Быть ШАХИДОМ для менья честь и великая мечта.Я скажу Амин,и Вы скажите!

Изображение

#56 Saqi_73

Saqi_73

Naqib – Captain

• Murid
  • 732 сообщений

Отправлено 16 марта 2010 - 17:16

Deyəsən həyatda belə bir şey də var....... " Ölənin dalınca heç kim ölmür! "

#57 fidan

fidan

Muqaddam – Lieutenant Colonel

• Emir
  • 1 549 сообщений

Отправлено 16 марта 2010 - 18:09

Səbri öyrətdi həyat. Bir də nəsə ürəyimcə olmayan hadisələr olanda - Hər şey keçir, bu da keçər- deməyi yavaş-yavaş öyrənirəm
Şah Xətai seyrə çıxdı, açdı Hürrün qəbrini,
Bar-İlaha, əfv qıl kim, tövbəkaram doğrusu.

Nə çoxdur ibrətlər. Nə azdır qəbul edənlər.

#58 Şair

Şair

• Emir
  • 2 087 сообщений

Отправлено 17 марта 2010 - 17:27

Həyat mənə hələ ki heç nə öyrədə bilmədi. Bilmirəm mən pis tələbəyəm, ya o pis müəllim. Hələ də 1ci sinifdəki şagird kimi hərfləri üzündən güclə oxuyuram...

#59 AHMADIYYE

AHMADIYYE

Aqid – Colonel

• Emir
  • 2 642 сообщений

Отправлено 17 марта 2010 - 17:39

Жизнь учит тому, что КРЫЛАТАЯ ФРАЗА "ГОРБАТОГО МОГИЛА НЕ ИСПРАВИТ (С) " была сказана не просто с юмором.

Есть о чем подумать.

Əllahummə səlli əla Muhəmmədin və ali Muhəmməd, kəma səlləytə əla İbrahimə və əla ali İbrahimə və barik əla Muhəmmədin və əla ali Muhəmməd, kəma barəktə əla İbrahimə və əla ali İbrahim, innəkə həmidun məcid. AMİN!

#60 MIROTVORES70

MIROTVORES70

SHOOTER

• Emir
  • 4 604 сообщений

Отправлено 20 марта 2010 - 12:42

Həyat mənə yenidən bu dağların qoynunda muəllimlik elədi,hal buki şagird yaşini coxdan başa vurdum.Amma subut elədi ki,cox şeyi hələdə bilmırəmmış!O mudrik muəllim dedi ki,cox da hisslərini buruzə vermə,qiymətləndirilməmək zorunda qalarsan!Cunki,anlanilmaq cox zor bir şeydir!Bununcun anlamaq istəyi və adillik olmalıdı.Bu da sizin həyatda cox cətin məsələdi.O. dedi ki,qayit oz cildinə,cunki,səni bu cilddən kənarda qəbul edən olmaz! O mənə oyrətdi ki,suda boğulursansa ancaq mubarizə edərək ozunu xilas edə bilərsən! Cunki sənə komək ucun uzadilan əl,sonda elə səni yebidən suya salar!
  • Shemsi это нравится
Быть ШАХИДОМ для менья честь и великая мечта.Я скажу Амин,и Вы скажите!

Изображение

Количество пользователей, читающих эту тему: 0

0 пользователей, 0 гостей, 0 скрытых пользователей

Рейтинг@Mail.ru