Перейти к содержимому

Фотография

Söz inciləri.

• Авторизуйтесь для ответа в теме
Сообщений в теме: 35

#31 MirMustafa

MirMustafa

Mulazzim Awwal – 1st lieutenant

• Murid
  • 691 сообщений

Отправлено 13 октября 2010 - 07:44

ANAM YUXUMA GƏLMİŞDI !
Hövlanak ayıldım -tuta bilmədim əlindən,anacaq qulaqlarım eşıtdi sanki dilindən-Bala üstünü ört soyuq olar. Ehh ana ,ana nə qədər sən uzaqsan indi mənə-görüşməyimiz ALLAHIN əlində.Amma son gününün istisi qalıb əlimdə.
Kaş elə yuxularda qalaydım mən,hec bir varlıq daha gərək deyildi daha,yenə tənha bir kənd evində,ikilikdə.MƏN VƏ SƏN!.Nigaran getdin yenə məndən,hər zaman nigaran mən gedərdim,səni tənha qoyub-gözlə ana,bir əsgərlərimə dəyim yenə gələcəyəm-deyərdim.
Qəribə yaradıb ALLAHIMIZ BİZİ-itirdiklərimizin qiymətini və istisini sonradan duyarıq.İtirdiyimiz əlimizdə olduğu anlarda isə iblislərə uyarıq.Ehh nə isə.
Yuxuma gəlmə daha istəmirəm-bu yuxu olaraq qalacaqdır-həqiqət isə daha acı,Sən yoxsan ,mən varam,sənsiz günüm ancaq qaranlıq olacaqdır.Cox əzablar verdim Sənə,cox-canın dincəldi əlimdən,gah əlimə silah alıb Səni unutdum,gah da -ailənə qayt,bəsdi daha bu dağ dərəni gəzdin -dedin.Mənsə dedim-YOX. Axı necə deyəydim ki,bu dağın ,o dərənin daha o tayında kimləri adsız qəbristanlarda qoyub gəlmişəm,necə deyəydim ki,onların ruhudur məni oralara dartan.necə deyəydim ki,özüm-öz əlimlə qeyrətsizlərə üsyan edib,taleyimin üstündən xətt cəkmişəm.Necə də daş ürəkli necə də bərkmışəm.
Belədir Tanrının yazısı -belədir qismət,kiminə vətən oyuncaq ,kiminə ismət.
Gələcəm yanına ana,ALLAH mənə şəhidlik qismət edən zaman-gəlib ayağının altındaki cənnətin seyrinə duracam,o zaman Sənə
də,özümə də layiq olduğum dünyanı quracam.

Allah rəhmət eləsin!
Sağ olanları daha da sevməyə bir dərsdir bu! Allah köməyin olsun!
36:60-62
Ey Adəm övladı! Məgər Mən sizdən əhd almadımmı ki, Şeytana ibadət etməyin, o sizin açıq-aşkar düşməninizdir,
Və (sizə buyurmadımmı ki) Mənə ibadət edin, doğru yol budur?!
Həqiqətən, (Şeytan) içərinizdən çoxlarını yoldan çıxartdı. Məgər ağlınız kəsmirdi?

#32 fidan

fidan

Muqaddam – Lieutenant Colonel

• Emir
  • 1 549 сообщений

Отправлено 13 октября 2010 - 10:10

Allah rəhmət eləsin. Qəbri nurla dolsun.
Şah Xətai seyrə çıxdı, açdı Hürrün qəbrini,
Bar-İlaha, əfv qıl kim, tövbəkaram doğrusu.

Nə çoxdur ibrətlər. Nə azdır qəbul edənlər.

#33 MIROTVORES70

MIROTVORES70

SHOOTER

• Emir
  • 4 604 сообщений

Отправлено 13 октября 2010 - 13:48

ALLAH hərbirinizdən razı olsun,calışın ANA adlı məxluqa indidən sitayiş edin,conrası cox acı olur-cox.Bunu sizə mən detirəm-daş ürəıkli hərbi maşın!
Быть ШАХИДОМ для менья честь и великая мечта.Я скажу Амин,и Вы скажите!

Изображение

#34 MIROTVORES70

MIROTVORES70

SHOOTER

• Emir
  • 4 604 сообщений

Отправлено 14 октября 2010 - 19:44

TƏNHA QƏBRİSTANDA SÖHBƏT!
Bu gün 40 cı gündür ki Sən yoxsan,mənsə varam-SƏNSİZ,SƏNİNLƏ. 40 cı gündür ki,uşaqlığımı,gəncliyimi ,bu vaxtımı,ən toxunulmaz xatirələrimi torpağa verdim əlımlə.
Bir an axmaqcasına düşündüm ki, bax,borcumu verdim Sənə- amma bu yaşımda da axmaq mən,birdən anladım ki,cəkiyə gəlməz borc qoymusan mənə.
Məyər sənin mən yatdığım zaman -uşaqlıqda yoox-cox yaxın tarixdə,buxarlanan caydanın yanında oturub oyandığımı gözləyən anlarının əvəzini cismim və ruhumla ödəyə bilərəmmi? Cavab məlum-mənsə məlul! Sən ilahı bir varlıq -mən ağasız bir qul!
Ağlamıram daha-cün ağlayası gəzlərimə daha layıq tapmıram.Susuram -nə danışım ki? Danışsaydım dinərdinmi ki?
Dinsəydin bir şirin musiqi kimi səni dinlərdim.Dinlərdim və dünyanın ən xoşbəxti kimi ölərdim.
Cox buludlar ötdü başım üstündən ,hər şeyə dözdüm , amma Sənsizliyə- yoox .Bu cox kecilməz bir imtahan.Buna bu saatlarda oldum inanan.
Sözüm coxdur sənə,amma danışa bilmirəm-ancaq siman yox baş daşın baxır mənə.Soyuq və dilsiz-cismim boş,əlim əlsiz.
Susmaq yaxşıdır.Susum və ALLAHA DUA EDİM Kİ, SƏNLƏ MƏNİ YENƏ QOVUŞDURSUN !
HAQQ DÜNYANIN 40-CI GÜNÜ MÜBARƏK ANA !

Изображение

#35 MirMustafa

MirMustafa

Mulazzim Awwal – 1st lieutenant

• Murid
  • 691 сообщений

Отправлено 14 октября 2010 - 20:35

Bu gün 40 cı gündür ki Sən yoxsan,mənsə varam-SƏNSİZ,SƏNİNLƏ. 40 cı gündür ki,uşaqlığımı,gəncliyimi ,bu vaxtımı,ən toxunulmaz xatirələrimi torpağa verdim əlımlə.
Bir an axmaqcasına düşündüm ki, bax,borcumu verdim Sənə- amma bu yaşımda da axmaq mən,birdən anladım ki,cəkiyə gəlməz borc qoymusan mənə.
Məyər sənin mən yatdığım zaman -uşaqlıqda yoox-cox yaxın tarixdə,buxarlanan caydanın yanında oturub oyandığımı gözləyən anlarının əvəzini cismim və ruhumla ödəyə bilərəmmi? Cavab məlum-mənsə məlul! Sən ilahı bir varlıq -mən ağasız bir qul!
Ağlamıram daha-cün ağlayası gəzlərimə daha layıq tapmıram.Susuram -nə danışım ki? Danışsaydım dinərdinmi ki?
Dinsəydin bir şirin musiqi kimi səni dinlərdim.Dinlərdim və dünyanın ən xoşbəxti kimi ölərdim.
Cox buludlar ötdü başım üstündən ,hər şeyə dözdüm , amma Sənsizliyə- yoox .Bu cox kecilməz bir imtahan.Buna bu saatlarda oldum inanan.
Sözüm coxdur sənə,amma danışa bilmirəm-ancaq siman yox baş daşın baxır mənə.Soyuq və dilsiz-cismim boş,əlim əlsiz.

Allah rəhmət eləsin! Allah səbr versin!
36:60-62
Ey Adəm övladı! Məgər Mən sizdən əhd almadımmı ki, Şeytana ibadət etməyin, o sizin açıq-aşkar düşməninizdir,
Və (sizə buyurmadımmı ki) Mənə ibadət edin, doğru yol budur?!
Həqiqətən, (Şeytan) içərinizdən çoxlarını yoldan çıxartdı. Məgər ağlınız kəsmirdi?

#36 MIROTVORES70

MIROTVORES70

SHOOTER

• Emir
  • 4 604 сообщений

Отправлено 14 октября 2010 - 20:58

Allah rəhmət eləsin! Allah səbr versin!

ALLAH RAZI OLSUN SEYİD!

Изображение

Количество пользователей, читающих эту тему: 0

0 пользователей, 0 гостей, 0 скрытых пользователей

Рейтинг@Mail.ru