Перейти к содержимому

Фотография

MIROTVORES70 (Komandir) ilə müsahibə

• Авторизуйтесь для ответа в теме
Сообщений в теме: 77

#1 Şair

Şair

Forumun faktiki Ali Məqamlı Rəhbəri

• Emir
  • 2 087 сообщений

Отправлено 20 марта 2010 - 18:53

Salamu aleykum.

MİROTVORES70 - Komandir qardaşımızla müsahibəni buradan aparaq. Kimin nə sualı varsa verə bilər. Ancaq şəxsi həyat müzakirə olunmur!

Bir birimizlə tanışlıq silsiləsindən...  :rolleyes:

#2 Şair

Şair

• Emir
  • 2 087 сообщений

Отправлено 20 марта 2010 - 19:21

Ən çox nədən qorxursuz?

Hərbçidən soruşa biləcəyim ilk suallardandır.

#3 MIROTVORES70

MIROTVORES70

SHOOTER

• Emir
  • 4 604 сообщений

Отправлено 20 марта 2010 - 19:51

Şair qardaşım,qorxduğum Şeylər azdir-XƏYANƏT,BAŞA DUŞULMƏMƏK,TƏNHALIQ !

Сообщение отредактировал MIROTVORES70: 20 марта 2010 - 20:44

Быть ШАХИДОМ для менья честь и великая мечта.Я скажу Амин,и Вы скажите!

Изображение

#4 Shale

Shale

Mulazzim – lieutenant

• Murid
  • 395 сообщений

Отправлено 21 марта 2010 - 05:09

Salam

Şair qardaşım,qorxduğum Şeylər azdir-XƏYANƏT,BAŞA DUŞULMƏMƏK,TƏNHALIQ !

bas qunah?

1.Siz "ILHAMI" nedan alirsiz?
2."Sabr" sizin ucun na demakdir?
3.Tovba edandan sonra sahva yol vermamak siza catin qalirmi?
Марьям с одной стороны свята и любима и это Иса,
Но Фатима свята с трех сторон.
Она свет очей милости господней (т.е. посланника Аллаха)
Того имама первого и последнего
Того, кто дал этому миру новое дыхание,
Дал новую жизнь и религию
Она госпожа достоинств в суре халь ата.
Муртаза решающего проблемы льва Аллаха.

ок
пророк (да благословит Аллах его и род его!) сказал Аммару:
"Если увидишь, что Али идёт по одному пути, а люди -по другому, следуй за Али и оставь людей. Он не приведёт тебя к позору и не выведет с пути истины."

#5 MIROTVORES70

MIROTVORES70

SHOOTER

• Emir
  • 4 604 сообщений

Отправлено 21 марта 2010 - 09:48

COX sağ olun suallara gorə.
Gunah oz əməlim olduğu ucun qorxmuram,cunki onu etməməyə maksimum calışıram.
1-"İlhama "gəlincə yəqin ALLAH tohfəsidir.Cun hərdən ozumə də muəmmalı gəlir,fikirləşirəm ki,yəqin belə olmasaydı,mən duşgun insan olardım,cun bu qədər acilar,bu qədər əzablar,əsası bu qədər GUNAHLARDAN sonra insan sifətini saxlamaq,həqiqi dindar insan olmağa calışmaq,usuli-dinə gəlmək cox cətin bir gundəmdir.Amma ALLAHIN koməkliyi ilə ayaqdayam,doyuş əzmim və yazmaq əzmim sınmayıb və gunu gundən mohkəmlənir!
2-"SƏBR" sozu birincisi mənimcun ALLAHIN adıdır.Hormətə borcluyam. Əməldə isə bu meyardır ki,buna dirənsəm,hec vaxt nə məyus,nə də məğlub olaram! ALLAHIN səbrini 1000 il də gozlərəm omrum olsa! Bir də hərbci ucun bu başlica amildir!Duzdur hərdən alınmır,amma yəqin ki alinması ucun quvvə və təmkin numayiş etdirmək lazımdır!
3-Ən cətini yəqin ki,budur! Tovbə edəndən sonra gunahlar etmək zorunda qalmaq.Şukur ki,boyuk gunahlara doğru yolda tovbə maneəsi durur indi,amma kicik gunahlari eləmirəm desəm yalan olar! Hələ də yəqin tam gunahsizliğa catmaq ucun uzun yolun başlanğıcındayam!

Изображение

#6 Shale

Shale

Mulazzim – lieutenant

• Murid
  • 395 сообщений

Отправлено 21 марта 2010 - 12:22

bas siz iki uzlu insanlari ayird eda bilirsinizmi?

ок
"Если увидишь, что Али идёт по одному пути, а люди -по другому, следуй за Али и оставь людей. Он не приведёт тебя к позору и не выведет с пути истины."

#7 MIROTVORES70

MIROTVORES70

SHOOTER

• Emir
  • 4 604 сообщений

Отправлено 21 марта 2010 - 13:05

HƏRDƏN CƏTİNLİK CƏKİRƏM BELƏ ANLARDA.Cunki omrum boyu belə insanlarla rastlaşmağıma baxmayaraq(bu gun də belədir) insanin insanlıqdan əl cəkdiyinə axırınci dəqiqiəyə qədər inanmıram.Amma arxadan kurəyimə zərbə dəyəndə ayılıram!

Изображение

#8 Saqi_73

Saqi_73

Naqib – Captain

• Murid
  • 732 сообщений

Отправлено 21 марта 2010 - 17:35

Komandir, olub ki, insanların boğazdan yuxarı dediyi kəlmələri hiss edib, qaçmaq istəyəsən hamıdan?
Sonra " lomka"sından necə çıxmısan? İyrənməmisən həmin " insan"lardan?

HİDAYƏT YOLUNUN YOLÇULARINA SALAM OLSUN !

#9 al-Islam

al-Islam

Forumun Ali məqamlı rəhbəri

• Emir
  • 1 952 сообщений

Отправлено 21 марта 2010 - 17:48

Komandir, kimin vasitəsilə haqqa gəlmisiz?

يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا كُونُوا قَوَّامِينَ لِلَّهِ شُهَدَاءَ بِالْقِسْطِ ۖ وَلَا يَجْرِمَنَّكُمْ شَنَآنُ قَوْمٍ عَلَىٰ أَلَّا تَعْدِلُوا ۚ اعْدِلُوا هُوَ أَقْرَبُ لِلتَّقْوَىٰ ۖ وَاتَّقُوا اللَّهَ ۚ إِنَّ اللَّهَ خَبِيرٌ بِمَا تَعْمَلُونَ

"Ey iman gətirənlər, (bütün fərdi və ictimai işlərdə) həmişə Allaha görə möhkəm və mətin dayanan və ədalətə şəhadət verənlərdən olun! Hər hansı bir dəstə ilə düşmənçilik sizi ədalətsizliyə vadar etməsin. Ədalətli olun, ki, o, təqvaya daha yaxındır. Təqvalı olun! Həqiqətən Allah etdiklərinizdən xəbərdardır" ("Əl-Maidə",8)

#10 Şair

Şair

• Emir
  • 2 087 сообщений

Отправлено 23 марта 2010 - 14:55

Hər möminə etibar etmək olar?

#11 MIROTVORES70

MIROTVORES70

SHOOTER

• Emir
  • 4 604 сообщений

Отправлено 23 марта 2010 - 15:01

Komandir, olub ki, insanların boğazdan yuxarı dediyi kəlmələri hiss edib, qaçmaq istəyəsən hamıdan?
Sonra " lomka"sından necə çıxmısan? İyrənməmisən həmin " insan"lardan?

Elə qacmışam bu anda Hacı,urək sinandan sonra onu yağışdirmaq cox cətin olur!
Amma bir cox meyrlar var ki,onuncun "şeytana lənət "deyib qayıtmaq lazim gəlir.Başqalarini məyus etməməkcun!
İrənmişəm cox anda! Lakin artiq bu insanlarla əlaqədə sərt sərhədd qoymuşam ozumə! Həyat belə tələb edib!

Изображение

#12 MIROTVORES70

MIROTVORES70

SHOOTER

• Emir
  • 4 604 сообщений

Отправлено 23 марта 2010 - 15:04

Komandir, kimin vasitəsilə haqqa gəlmisiz?

Goydə ALLAH,yerdə AL-FATH! ƏVVƏLLƏR DƏ HAQDAN UZAQDA OLMADİM ƏSTƏQFURULLAH! Amma danılmaz həqiqət budur!

Изображение

#13 MIROTVORES70

MIROTVORES70

SHOOTER

• Emir
  • 4 604 сообщений

Отправлено 23 марта 2010 - 15:07

Hər möminə etibar etmək olar?

Mominlərlə əlaqəmin tarixcəsi cox kicikdir! AMMA elə bu saat deyə bilərəm ki, YOX! Məminlik sifətdə deyil,hər ALLAH adini tutanda deyil.Belə bir məsəl var:qacan da ALLAHI cağırır,qovan da! Məminlik əqidə və qəlb meyarıdır ki,coxuna bunun olduğu zənn gələr!

Изображение

#14 Shale

Shale

Mulazzim – lieutenant

• Murid
  • 395 сообщений

Отправлено 24 марта 2010 - 04:57

kin saxlamaqi bacarirsinizmi?
siz asablashanda ozunuza qarshi hormatsizlikda an cox asablashirsiz yoxsa islami sahvlara?

ок

#15 MIROTVORES70

MIROTVORES70

SHOOTER

• Emir
  • 4 604 сообщений

Отправлено 24 марта 2010 - 09:27

kin saxlamaqi bacarirsinizmi?
siz asablashanda ozunuza qarshi hormatsizlikda an cox asablashirsiz yoxsa islami sahvlara?

Kin saxlamıram desəm,yalan danışaram.Dinə tam gəlməmişdən qabaq,məndən kinli adam tanımazdım,acıqlayım ki,butun qadın adlanaln məxluqa kinimin olcusu dəryalardan boyuk idi,ŞUKR ALLAHA və ALLAHIN SALAMI OLSUN BU FORUMDAN OLAN BİR XANIM BACIMIZA ki indi qəlbim tam olmasa da rahatlıq tapıb!Yəni xanımlara kinim yoxdur! Tam olmasa da deməyim əbəs deyil,cunki,xəyanətkarlara,iblissifətlərə,duşmənə kinim yəqin qəbr evinə qədər qalacaq!
İslamı səhvlərə bərk əsəbiləşirəm,cunki "hormətsizlik" ozu ən boyuk İSLAMİ SƏHVDİR!

Сообщение отредактировал MIROTVORES70: 24 марта 2010 - 09:29

Изображение

#16 Saqi_73

Saqi_73

Naqib – Captain

• Murid
  • 732 сообщений

Отправлено 24 марта 2010 - 11:15

Sualımın birini buraxdunaaa, qədeş! Təkrar həmin sual:
Sonra " lomka"sından necə çıxmısan?

#17 MIROTVORES70

MIROTVORES70

SHOOTER

• Emir
  • 4 604 сообщений

Отправлено 24 марта 2010 - 11:45

Sualımın birini buraxdunaaa, qədeş! Təkrar həmin sual:
Sonra " lomka"sından necə çıxmısan?

Uzr istəyirəm Həci,"lomka" ozu də bir qəlbin ozunu tənha hiss etməsidir məncə!Cixmışam,yaxud belə demək olarsa buna məcbur etmişəm ozumu.Muxtəlif səbəblərə dayaqlanaraq.Ya ozumə anlatmışam ki,dunya butunluklə belə insanlardan ibarət deyil, ya da kiməsə baxim urəyimdə sakitlik tapmişam o zamanlar! İndi isə pisi də ,yaxşını da ALLAHIN hakimliyinə buraxıram!Məncə belə daha duzgun olur!Cunki,ALLAHDAN BAŞQA HAKİM VARMI?

Изображение

#18 Heyder313

Heyder313

Mulazzim – lieutenant

• Murid
  • 490 сообщений

Отправлено 24 марта 2010 - 22:11

Menim aziz qardawim ola biler sualim coxda urek acan olmasin,amma meni bu sual hemiwe maraqlandirib ozum fikirlewende,mene maraqlidir en cox heyatda neyi itirmekden qorxursan?
Heyatda en esas Ilahi Mehebbeti derk edib onun atewinde yanmaqdir.Bu mehebbete bizi aparan yol Peyqember Ve Ehli Beyt eleyhisalamin yoludur

#19 Fatime-Zahra

Fatime-Zahra

Mulazzim – lieutenant

• Murid
  • 343 сообщений

Отправлено 25 марта 2010 - 00:34

Уважаемый брат! Мне интересно, что вы делаете, когда вас не понимают в обществе?

Сообщение отредактировал Fatime-Zahra: 25 марта 2010 - 00:34

ДА БЛАГОСЛОВИТ АЛЛАХ ПРОРОКА И ЕГО СЕМЬЮ !

#20 MIROTVORES70

MIROTVORES70

SHOOTER

• Emir
  • 4 604 сообщений

Отправлено 25 марта 2010 - 11:10

Menim aziz qardawim ola biler sualim coxda urek acan olmasin,amma meni bu sual hemiwe maraqlandirib ozum fikirlewende,mene maraqlidir en cox heyatda neyi itirmekden qorxursan?

Həci minnətdaram sualınıza gorə,qorxduğunuz mənə əyandir,amma nə yazıq ki mənə artiq qorxular arxada qalıb!
1- Ailəmi itirməkdən qorxurdum hər zaman,indi qorxmuram,cunki bu artıq tarıxdir.Mənim tarixim.
2-Birinci dəfə Qarabağa ayaq acanda,bir qarış torpağı itirməkdən qorxurdum,indi qorxmuram,bu da mənim qara hərflə yazılan tariximdir.
3-doyuş dostlarımı itirməkdən qorxdum hər zaman,95 faizini itirdim,daha qorxmuram,
4-Anlanmamaqdan qorxurdum,kəşf etdim ki,insanların bir caxu bu keyfiyyətdən uzaqdır,qorxmuram daha.
5-əlimdə silahı tuta bilməyəcəyimdən qorxurdum,Şukr ALLAHA ki bunu yəqin mənim əlimdən olənə qədər almayacaq,qorxmuram daha.
6- qorxduğum yeganə şey ALLAHIN TOHMƏTİ VƏ QƏZƏBİDİR, QORXURAM VƏ BİR DAHA QORXURAM!

Изображение

#21 MIROTVORES70

MIROTVORES70

SHOOTER

• Emir
  • 4 604 сообщений

Отправлено 25 марта 2010 - 11:16

Уважаемый брат! Мне интересно, что вы делаете, когда вас не понимают в обществе?

Спасибо сестра,за вопрос,я поднимаю руки АЛЛАХУ и молюс,чтобы он разбудил совест тех кто недопонимает или старается выглядет так.Понят человека ,ето дар АЛЛАХА.

Сообщение отредактировал MIROTVORES70: 25 марта 2010 - 11:16

Изображение

#22 MirMustafa

MirMustafa

Mulazzim Awwal – 1st lieutenant

• Murid
  • 691 сообщений

Отправлено 25 марта 2010 - 19:13

Yoldaş Komandır,

İslamın hansı cəhətlərindən çıxış edərək bizim əsgərlərlə davranış qurursun? Qabaqcadan deyim ki sualı cavablandırmaq sənin üçün elədə asand olmayacaq, :rolleyes: mən özümdə iki ilə yaxın bu sahədə əziyyət cəkmişməm.

Сообщение отредактировал MirMustafa: 25 марта 2010 - 19:16

• Shemsi это нравится
36:60-62
Ey Adəm övladı! Məgər Mən sizdən əhd almadımmı ki, Şeytana ibadət etməyin, o sizin açıq-aşkar düşməninizdir,
Və (sizə buyurmadımmı ki) Mənə ibadət edin, doğru yol budur?!
Həqiqətən, (Şeytan) içərinizdən çoxlarını yoldan çıxartdı. Məgər ağlınız kəsmirdi?

#23 MIROTVORES70

MIROTVORES70

SHOOTER

• Emir
  • 4 604 сообщений

Отправлено 26 марта 2010 - 10:13

Yoldaş Komandır,

İslamın hansı cəhətlərindən зıxış edərək bizim əsgərlərlə davranış qurursun? Qabaqcadan deyim ki sualı cavablandırmaq sənin ьзьn elədə asand olmayacaq, :rolleyes: mən цzьmdə iki ilə yaxın bu sahədə əziyyət cəkmişməm.

Sual ucun cox sağ ol Seyd.
Qeyd edim ki,artıq silahlı quvvələrdə "yoldaş" muraciətinin yerinə "cənab" muraciəti qəbul olunub! :dancep6:
Mənə hərdən anlaşılmaz gələn,millətin ordunu,cəmiyyətdən fərqli tutmasıdir! Ordu cəmiyyətin bir parasıdir,yəni cəmiyyətdə movqesini hansi dəyərlərə istinadən tutan zabit,orduda da onun guzgusudur!Cəmiyyətimiz kimi ordu da noqsan və təzadlardan uzaq deyil.Şəxsən mənə gələndə isə,mən davranəşımı 3 hissəyə bolərdim. Əfqanəstan,Qarabağ və indiki durumum.
Əfqanıstanda nifrətlə məhəbbət bir addimlardi rəftarımda,Cunki muhitin ozu buna məcbur edirdi,Millətindən asılı olmyaraq,satqin və qorxaqlara nifrət,bir də qeyd edirəm ki,millətindən və əqidəsindən asılı olmayaraq fədakar dostlarla məhəbbətlə rəftar elədim.
Qarabağ da belə bir anlamda kecdi,fərq onda idi ki,qarabağda daha sərt və daha qəddar olmaq lazım gəlirdi,Məlum səbəblərə gorə.
İndiki durumum isə momin insanin(tam buna catmasam da ,calışıram),rəftarına bənzər,olduqca mulayim olmağa calışıram,komək etməyə cəhd edirəm,luzumsuz hirslənməməyə calışıram.Duzdur bu hec də cox zamn alınmır,amma calışıram ki,belə olsun!Cunki,əsgərlər də əvvəlki əsgərlər deyil,İslamin "səbr" ,"mərhəmət","yardım" kimi cəhətlərindən maksimum yararlanmağa calışıram!
Bilirəm hansı movzuya işarə vurursan qardaşım,bu hamının demək olar ki."ağrılı" problemidir!

Сообщение отредактировал MIROTVORES70: 26 марта 2010 - 10:16

Изображение

#24 MirMustafa

MirMustafa

• Murid
  • 691 сообщений

Отправлено 26 марта 2010 - 11:59

Yoldaş Komandır,

İslamın hansı cəhətlərindən зıxış edərək bizim əsgərlərlə davranış qurursun? Qabaqcadan deyim ki sualı cavablandırmaq sənin ьзьn elədə asand olmayacaq, :rolleyes: mən цzьmdə iki ilə yaxın bu sahədə əziyyət cəkmişməm.

Qeyd edim ki,artıq silahlı quvvələrdə "yoldaş" muraciətinin yerinə "cənab" muraciəti qəbul olunub! :dancep6:
Mənə hərdən anlaşılmaz gələn,millətin ordunu,cəmiyyətdən fərqli tutmasıdir! Ordu cəmiyyətin bir parasıdir,yəni cəmiyyətdə movqesini hansi dəyərlərə istinadən tutan zabit,orduda da onun guzgusudur!Cəmiyyətimiz kimi ordu da noqsan və təzadlardan uzaq deyil.Şəxsən mənə gələndə isə,mən davranəşımı 3 hissəyə bolərdim. Əfqanəstan,Qarabağ və indiki durumum.
Əfqanıstanda nifrətlə məhəbbət bir addimlardi rəftarımda,Cunki muhitin ozu buna məcbur edirdi,Millətindən asılı olmyaraq,satqin və qorxaqlara nifrət,bir də qeyd edirəm ki,millətindən və əqidəsindən asılı olmayaraq fədakar dostlarla məhəbbətlə rəftar elədim.
Qarabağ da belə bir anlamda kecdi,fərq onda idi ki,qarabağda daha sərt və daha qəddar olmaq lazım gəlirdi,Məlum səbəblərə gorə.
İndiki durumum isə momin insanin(tam buna catmasam da ,calışıram),rəftarına bənzər,olduqca mulayim olmağa calışıram,komək etməyə cəhd edirəm,luzumsuz hirslənməməyə calışıram.Duzdur bu hec də cox zamn alınmır,amma calışıram ki,belə olsun!Cunki,əsgərlər də əvvəlki əsgərlər deyil,İslamin "səbr" ,"mərhəmət","yardım" kimi cəhətlərindən maksimum yararlanmağa calışıram!
Bilirəm hansı movzuya işarə vurursan qardaşım,bu hamının demək olar ki."ağrılı" problemidir!

Allah niyyətivə görə sənə kömək olsun inşallah! Doğurdanda əsgərlər həmən əsgərlər deyilər. Allah hamımızı hidayət yoluna gətirsin inşallah!
Ey Adəm övladı! Məgər Mən sizdən əhd almadımmı ki, Şeytana ibadət etməyin, o sizin açıq-aşkar düşməninizdir,
Həqiqətən, (Şeytan) içərinizdən çoxlarını yoldan çıxartdı. Məgər ağlınız kəsmirdi?

#25 MIROTVORES70

MIROTVORES70

SHOOTER

• Emir
  • 4 604 сообщений

Отправлено 26 марта 2010 - 12:39

Yoldaş Komandır,

Allah niyyətivə görə sənə kömək olsun inşallah! Doğurdanda əsgərlər həmən əsgərlər deyilər. Allah hamımızı hidayət yoluna gətirsin inşallah!

AMİN !

Изображение

#26 MirMustafa

MirMustafa

• Murid
  • 691 сообщений

Отправлено 26 марта 2010 - 14:36

Komandir, bir sual verərəm sənə amma gülmə.... :rolleyes:

Hərbdə döyüşçü hücümə kecəndə "УРА" deyərkən nə haqda düşünməlidir?

#27 MIROTVORES70

MIROTVORES70

SHOOTER

• Emir
  • 4 604 сообщений

Отправлено 26 марта 2010 - 15:17

Komandir, bir sual verərəm sənə amma gülmə.... :rolleyes:

Bu psixoloji bir durumdur,yəni bu cur hayqirmqla,həm nifrətii izhar edirsən,həm ozunu urəkləndirirsən,həm də yanındakıları.
Biri ancaq yadımdadır,Ağdərənin Poqoomer kəndinə hucum cəkəndə"vurun bu erməni kopayoğlanlarını "bağırmışam)))))

Изображение

#28 MirMustafa

MirMustafa

• Murid
  • 691 сообщений

Отправлено 26 марта 2010 - 15:44

Komandir, bir sual verərəm sənə amma gülmə.... :whistling:

Bu psixoloji bir durumdur,yəni bu cur hayqirmqla,həm nifrətii izhar edirsən,həm ozunu urəkləndirirsən,həm də yanındakıları.
Biri ancaq yadımdadır,Ağdərənin Poqoomer kəndinə hucum cəkəndə"vurun bu erməni kopayoğlanlarını "bağırmışam)))))

Allah qoy bu ermənilərə sənin avtomat atəşindən dadırsın inşalllah!

#29 MIROTVORES70

MIROTVORES70

SHOOTER

• Emir
  • 4 604 сообщений

Отправлено 26 марта 2010 - 16:02

1000 AMİN!

Изображение

#30 Saqi_73

Saqi_73

Naqib – Captain

• Murid
  • 732 сообщений

Отправлено 27 марта 2010 - 19:49

Komandir, indiki cavanlarda Vətənpərvərlik ruhu hiss olunurmu?

Sualımın 1-ci hissəsidir, ardı var....

Количество пользователей, читающих эту тему: 0

0 пользователей, 0 гостей, 0 скрытых пользователей

Рейтинг@Mail.ru