Перейти к содержимому

Фотография

Saqi 73-lə musahibə.

• Авторизуйтесь для ответа в теме
Сообщений в теме: 38

#1 MIROTVORES70

MIROTVORES70

SHOOTER

• Emir
  • 4 604 сообщений

Отправлено 20 марта 2010 - 19:22

Buyurun! amma mən olum,suala sualla yox))
Быть ШАХИДОМ для менья честь и великая мечта.Я скажу Амин,и Вы скажите!

Изображение

#2 Saqi_73

Saqi_73

Naqib – Captain

• Murid
  • 732 сообщений

Отправлено 20 марта 2010 - 20:14

Buyurun! amma mən olum,suala sualla yox))

Bismillah! Buyurun! Verin sualınızı, alın cavabınızı!
HİDAYƏT YOLUNUN YOLÇULARINA SALAM OLSUN !

#3 Şair

Şair

Forumun faktiki Ali Məqamlı Rəhbəri

• Emir
  • 2 087 сообщений

Отправлено 20 марта 2010 - 21:31

Bismillah.

İkinci dəfə həcc ziyarətini kimlə gedərdiz? Heydərlə ya Şairlə? :victoryL:))

#4 MIROTVORES70

MIROTVORES70

SHOOTER

• Emir
  • 4 604 сообщений

Отправлено 20 марта 2010 - 22:13

Həci,haqqin mudafiəsində dayansaz,nahaqq sizin can qardaşınız olsa,yenə də haqq olana tərəf əyilərdinizmi?

Изображение

#5 Saqi_73

Saqi_73

Naqib – Captain

• Murid
  • 732 сообщений

Отправлено 21 марта 2010 - 14:24

Bismillah.

İkinci dəfə həcc ziyarətini kimlə gedərdiz? Heydərlə ya Şairlə? :) ))

Mən belə başa düşmüşəm ki, bu il Həccə gedirsən inşaALLAH, MƏNİ DƏ APARIRSAN, DÜZDÜ?

Hər birinizlə gedərdim, can Qardaşlarımsınız mənim! Bir kəslə yola çıxmasan, onun kimliyini bilməzsən! Mən Heydərin " KİM" olduğunu bilirəm! Bunu az ADAMın barəsində demək olar! Ümid edirəm ki, Qardaşlarımın hamısı belədir!

#6 Şair

Şair

Forumun faktiki Ali Məqamlı Rəhbəri

• Emir
  • 2 087 сообщений

Отправлено 21 марта 2010 - 14:31

Bismillah.

Mən belə başa düşmüşəm ki, bu il Həccə gedirsən inşaALLAH, MƏNİ DƏ APARIRSAN, DÜZDÜ?

Hər birinizlə gedərdim, can Qardaşlarımsınız mənim! Bir kəslə yola çıxmasan, onun kimliyini bilməzsən! Mən Heydərin " KİM" olduğunu bilirəm! Bunu az ADAMın barəsində demək olar! Ümid edirəm ki, Qardaşlarımın hamısı belədir!

Allah razı olsun! İnşallah o gün də nəsib olar.

Həcc mərasimində ən yadda qalan nə oldu?

#7 Saqi_73

Saqi_73

Naqib – Captain

• Murid
  • 732 сообщений

Отправлено 21 марта 2010 - 14:32

Həci,haqqin mudafiəsində dayansaz,nahaqq sizin can qardaşınız olsa,yenə də haqq olana tərəf əyilərdinizmi?

Şətin sualdır... Amma cahillik vaxtında belə bir şeylə üzləşdim, lakin, nahaqq qardaşım idi... Söhbəti nə qədər davaya çevirmək istədimsə, "quyruq" ələ vermədilər.. Onun nahaqq olduğu üçün yox, başqa söhbətçün getdim, mən trenirovkada olmuşam, onunla söhbəti olanlar gəliblər, balta ilə. Eşidəndə gic oldum, səhər onları tapıb yığdım 1 yerə, onlar haqq idilər, orda işim yox idi. Balta məsələsinə görə nə qədər elədim, reaksiya vermədilər, içimdə sındım.

Haqqı Nahaqqa vermərəm, çətin də olsa!

#8 Saqi_73

Saqi_73

Naqib – Captain

• Murid
  • 732 сообщений

Отправлено 21 марта 2010 - 14:34

Bismillah.

Allah razı olsun! İnşallah o gün də nəsib olar.

Həcc mərasimində ən yadda qalan nə oldu?

Bəqi qəbristanlığında VOVKAlarla olan söhbət.... Heç bilmirəm ki, O ADAM mən idim? 1 neçə söhbətlər ki, bizim uşaqlarla olan Qardaşlığımızı daha da bərkitdi!

#9 MIROTVORES70

MIROTVORES70

SHOOTER

• Emir
  • 4 604 сообщений

Отправлено 21 марта 2010 - 14:55

UZdə mələk,qəlbdə şeytan olan insanla rastlaşdınızmı?
Bu zaman Sizə iradənizi ələ almaq coxmu cətindir?

Изображение

#10 Saqi_73

Saqi_73

Naqib – Captain

• Murid
  • 732 сообщений

Отправлено 21 марта 2010 - 17:27

Sən mənim yaramı qoparırsan, Komandir! Bəli.... Rastlaşdım... Biri ilə də yox.... Bəlkə də saylarını bilmirəm. Onu da deyim ki, bu həyatda " rastlaşmadığım" az bir şey qalıb.  

Çətin olub, indi də çətindir, inan ALLAHA ki, çox çətindir! Mələk kimi qəbul edib, sonra yanılaraq Şeytan kimi yola salmaq.... Əgər Qəlbinin dərinliklərində olan ən ülvi və xoş arzularını bilən, bundan istifadə edərək Xainlik, Nankorluq, Naşükürlük edirsə, Xəncəri kürəyinə saplayırsa, ona başqa nə ad vermək olar? Çalışırsan ki, onun bu şeytan sifətini heç kim görməsin, lakin özü özünü xəcil və xar edir! Qıraq şəxs olsa, elə də çətin olmaz, Komandir!

Baltanın sapı özümüzdəndir, ona görə çətindir!

#11 MIROTVORES70

MIROTVORES70

SHOOTER

• Emir
  • 4 604 сообщений

Отправлено 23 марта 2010 - 16:53

Sən mənim yaramı qoparırsan, Komandir! Bəli.... Rastlaşdım... Biri ilə də yox.... Bəlkə də saylarını bilmirəm. Onu da deyim ki, bu həyatda " rastlaşmadığım" az bir şey qalıb.  

Çətin olub, indi də çətindir, inan ALLAHA ki, çox çətindir! Mələk kimi qəbul edib, sonra yanılaraq Şeytan kimi yola salmaq.... Əgər Qəlbinin dərinliklərində olan ən ülvi və xoş arzularını bilən, bundan istifadə edərək Xainlik, Nankorluq, Naşükürlük edirsə, Xəncəri kürəyinə saplayırsa, ona başqa nə ad vermək olar? Çalışırsan ki, onun bu şeytan sifətini heç kim görməsin, lakin özü özünü xəcil və xar edir! Qıraq şəxs olsa, elə də çətin olmaz, Komandir!
Baltanın sapı özümüzdəndir, ona görə çətindir!

Əhsən,Əhsən! Halal olsun ananın sudu sənə,bir daha ƏHSƏN!

Сообщение отредактировал MIROTVORES70: 23 марта 2010 - 16:54

Изображение

#12 MIROTVORES70

MIROTVORES70

SHOOTER

• Emir
  • 4 604 сообщений

Отправлено 23 марта 2010 - 17:03

Bir sual da verim HACİ, Tənhalıq mənim həyatımın meyarına cevrilib! Artıq buna alışmışam desım yanılmaram.
Siz,tənha olduğunuz zamanlarda,qapınınızın kimlərin acmasını istərdiniz?
Bir də rəhm deyəndə nə anladınız?

Изображение

#13 Saqi_73

Saqi_73

Naqib – Captain

• Murid
  • 732 сообщений

Отправлено 24 марта 2010 - 10:52

Bir sual da verim HACİ, Tənhalıq mənim həyatımın meyarına cevrilib! Artıq buna alışmışam desım yanılmaram.

Həmd olsun ALLAHA ki, mən heç vaxt tək olmamışam. Həmişə ətrafımda başa düşüb anlayan İNSANlar olub, tək qoymayıblar məni heç vaxt. Əgər sən TƏNHAlıqdan danışırsansa, bil---- İnsan ətrafında nə qədər də millət olsa da TƏNHA ola bilər! TƏNHAlıqda olanda, yəni, ətrafında oldular ya olmadılar, fərq etməz, KÖNÜL QAPISININ AÇILMASINI nəzərdə tutursansa,----- O QAPIDAN KİMİN GİRMƏYİNİ İSTƏYİRSƏNSƏ, TƏK ONU GÖRMƏK İSTƏRDİN!

Elə deyil, mənim Qardaşım?

Çox ağırdır, inan! Amma mən bu sətirləri özümü " ağıllı " göstərmək üçün yazmadım, sadəcə, içimdən gəldi, yazdım! Heç kimin də " yarasını qoparmaq" istəməzdim, çünki, GÜN HƏLƏ TƏZƏ BAŞLAYIR! 

Rəhm--- bu elə bir şeydir ki, onu bir anda da etmək olar, ola bilər ki, illərlə birini bağışlaya bilməyəsən, amma nələrisə göz önünə gətirib nəyəsə xatir, kiməsə xatir bağışlayasan! Amma bu o deməkdir ki, QƏLBdə olan o Yara getdi! Yox, bir daha yox! Buna illər lazımdır ki, RƏHM edib bağışladığın ADAM bir daha o " səhv"ləri eləməsin. Təzə səhifə açıb yenidən başlamaq, arxaya baxmamaq, irəliyə addımlamaq, özü də HƏMİN "ADAM"la..... Bir şey var! Bunu təkcə ALLAHA xatir eləsən..... mənimçün çox ağırdır bu suala cavab vermək.. Vaxt və zaman lazımdır ki, bunları "düzəltsin" hələlik ki, nə o vaxtdır, nə də biz o adam. vaxt hər şeyi həll edir, buraxaq zamanın axarına, görək nə olur. ALLAHA Təvəkkül!

#14 MIROTVORES70

MIROTVORES70

SHOOTER

• Emir
  • 4 604 сообщений

Отправлено 24 марта 2010 - 11:56

Həmd olsun ALLAHA ki, mən heç vaxt tək olmamışam. Həmişə ətrafımda başa düşüb anlayan İNSANlar olub, tək qoymayıblar məni heç vaxt. Əgər sən TƏNHAlıqdan danışırsansa, bil---- İnsan ətrafında nə qədər də millət olsa da TƏNHA ola bilər! TƏNHAlıqda olanda, yəni, ətrafında oldular ya olmadılar, fərq etməz, KÖNÜL QAPISININ AÇILMASINI nəzərdə tutursansa,----- O QAPIDAN KİMİN GİRMƏYİNİ İSTƏYİRSƏNSƏ, TƏK ONU GÖRMƏK İSTƏRDİN!
Elə deyil, mənim Qardaşım?

Çox ağırdır, inan! Amma mən bu sətirləri özümü " ağıllı " göstərmək üçün yazmadım, sadəcə, içimdən gəldi, yazdım! Heç kimin də " yarasını qoparmaq" istəməzdim, çünki, GÜN HƏLƏ TƏZƏ BAŞLAYIR! 

Rəhm--- bu elə bir şeydir ki, onu bir anda da etmək olar, ola bilər ki, illərlə birini bağışlaya bilməyəsən, amma nələrisə göz önünə gətirib nəyəsə xatir, kiməsə xatir bağışlayasan! Amma bu o deməkdir ki, QƏLBdə olan o Yara getdi! Yox, bir daha yox! Buna illər lazımdır ki, RƏHM edib bağışladığın ADAM bir daha o " səhv"ləri eləməsin. Təzə səhifə açıb yenidən başlamaq, arxaya baxmamaq, irəliyə addımlamaq, özü də HƏMİN "ADAM"la..... Bir şey var! Bunu təkcə ALLAHA xatir eləsən..... mənimçün çox ağırdır bu suala cavab vermək.. Vaxt və zaman lazımdır ki, bunları "düzəltsin" hələlik ki, nə o vaxtdır, nə də biz o adam. vaxt hər şeyi həll edir, buraxaq zamanın axarına, görək nə olur. ALLAHA Təvəkkül!

ƏHSƏN! +1

Изображение

#15 MIROTVORES70

MIROTVORES70

SHOOTER

• Emir
  • 4 604 сообщений

Отправлено 25 марта 2010 - 12:31

Həci ,insan ozunu necə bağışlya bilər?
Nə zaman qəlbi gunahsiz olduğuna inanar?

Сообщение отредактировал MIROTVORES70: 26 марта 2010 - 12:51

Изображение

#16 Hasan_AGA

Hasan_AGA

in the jail of Kaspersky

• Murid
  • 1 336 сообщений

Отправлено 25 марта 2010 - 20:17

Hacı, suala sualla cavab veririk mövzusu sizi sıxmırki?? :)
"Do not say what you do not understand, because most of the right is in what you deny.
Accept the argument of one against whom you have no argument. It is me (Ali ibn Abu Talib).. Sermon 17"

#17 Saqi_73

Saqi_73

Naqib – Captain

• Murid
  • 732 сообщений

Отправлено 26 марта 2010 - 20:33

Hacı, suala sualla cavab veririk mövzusu sizi sıxmırki?? :whistling:

Sən bilən " sıxsaydı" yazardım? Bu sual hardan ağluva gəldi? Başuva sual qəhət oldu? Adə, burda da sual?  Bəs döyül?

#18 Saqi_73

Saqi_73

Naqib – Captain

• Murid
  • 732 сообщений

Отправлено 26 марта 2010 - 21:07

Həci ,insan ozunu necə bağışlya bilər?
Nə zaman qəlbi gunahsiz olduğuna inanar?

<STRONG>1.   &#39

Heç bilmirəm nə oldu. Yazdığım cavab getmədi, təzədən yazıram. Bu yazı haradan düşdü, baş açmadım.

İnsan gərək ki, özünün bir məslədə günahsız olduğunu yəqin bilsin: bunuçün Əql, Dünya görüşü,  İnsaf + Ürfün nəzəri. Bu şərtlər müqabilində əgər onun etdiyi əməlin nəticəsi necə olub, o da əsas şərtlərdəndir ki, o olunanların müqabilində özünü bağışlaya bilir, ya yox! Bir də ki, Komandir, İnsanda VİCDAN deyilən anlam var, ona da qulaq asmaq lazımdır ki, o nə deyir...

Mən elə gəlir ki, hər 2-nə qısa da olsa, cavab verdim.

Vam sudit! 

#19 Heyder313

Heyder313

Mulazzim – lieutenant

• Murid
  • 490 сообщений

Отправлено 29 марта 2010 - 11:37

Heci olumuvun nece olacaqi barede duwunmusen? ve nece olacaqini isteyerdin?
Heyatda en esas Ilahi Mehebbeti derk edib onun atewinde yanmaqdir.Bu mehebbete bizi aparan yol Peyqember Ve Ehli Beyt eleyhisalamin yoludur

#20 Saqi_73

Saqi_73

Naqib – Captain

• Murid
  • 732 сообщений

Отправлено 29 марта 2010 - 22:16

Heci olumuvun nece olacaqi barede duwunmusen? ve nece olacaqini isteyerdin?

Əgər sən öldürəcəksənsə, artıq düşünmürəm, çünki bilirəm axırı nə olacaq!  :)

Qəbir məsələsinə işarə edirsənsə, çox fikirləşmişəm, verəcəyim cavablara görə...... İnsançün ölmeyin nə fərqi var ki? Onsuz da axırı ölümdür, amma.... Mən canımı ALLAHA satmaq istərdim! Qocalıb ölmək... Maşın vurdu öldü... Xəstəlikdən öldü...  Mən canımı ALLAHA satmaq istərdim>

>

Сообщение отредактировал Saqi_73: 29 марта 2010 - 22:17

#21 Hasan_AGA

Hasan_AGA

in the jail of Kaspersky

• Murid
  • 1 336 сообщений

Отправлено 29 марта 2010 - 23:17

Bir neçə sual yenə də məndən. Əvvəla öncəki sualıma sualla cavab verəcəyini güman etmədim, amma cavabın orijinal alıdnıeee :)

1.Forumdakı suala suallaya görə həyatda hamıya çaşıb suallara sualla cavab vermirsənki?
2. Sevincli və kədərli günləriniz inanıram ki olub..Bu günləri necə təsvir edə bilərsiz?
3. 92 nömrəli avtobus sizə nəyisə xatırladır? :)
"Do not say what you do not understand, because most of the right is in what you deny.
Accept the argument of one against whom you have no argument. It is me (Ali ibn Abu Talib).. Sermon 17"

#22 Saqi_73

Saqi_73

Naqib – Captain

• Murid
  • 732 сообщений

Отправлено 29 марта 2010 - 23:29

Bir neçə sual yenə də məndən. Əvvəla öncəki sualıma sualla cavab verəcəyini güman etmədim, amma cavabın orijinal alıdnıeee :)

1.Forumdakı suala suallaya görə həyatda hamıya çaşıb suallara sualla cavab vermirsənki?
2. Sevincli və kədərli günləriniz inanıram ki olub..Bu günləri necə təsvir edə bilərsiz?
3. 92 nömrəli avtobus sizə nəyisə xatırladır? :)

Cavablarımı gözləyirsən?

1. Həyatəmızın əsl mənası elə sual deyimi?-- Hardan gəlmişik? Hardayıq? Hara gedirik? Nə etməli?---Bunlar sual deyilmi? Bütün cavablarımız sualla olsa, sən bilən düz olar? (Deyəsən yenə sual verdim, hə?)

2. Şirin və acı xatirələri necə vəsf etmək olar? mümkündür? Bunu həmin şəxs yaşamasa necə başa düşə bilər " O" günlərin mahiyyətini?

3. Nəyi xatırlatmalıdı ki? Adi marşrut deyil beyəm?

#23 tatar.

tatar.

Amid – Brigadier General

• Murid
  • 3 058 сообщений

Отправлено 29 марта 2010 - 23:31

Salam eziz gardashim.
Icazenizla sual edim size.
Seyahet etmeyi xoshlayirsiz ve eger imkan olsaydi haralarda isterdiz olasiz?

ЛАББЕЙК ЙА ХУСЕЙН!!

www.youtube.com/watch?v=ebPCpKIL_cs&list=PL897F31D2FFF56549

#24 Shale

Shale

Mulazzim – lieutenant

• Murid
  • 395 сообщений

Отправлено 30 марта 2010 - 09:09

Salam Haci qardash :unsure:
burda yazan bacı-qardaşlarımızı necə tanıyırsiniz?
Forumdaki xanimlara na maslahat qorardiz?
Марьям с одной стороны свята и любима и это Иса,
Но Фатима свята с трех сторон.
Она свет очей милости господней (т.е. посланника Аллаха)
Того имама первого и последнего
Того, кто дал этому миру новое дыхание,
Дал новую жизнь и религию
Она госпожа достоинств в суре халь ата.
Муртаза решающего проблемы льва Аллаха.

ок
пророк (да благословит Аллах его и род его!) сказал Аммару:
"Если увидишь, что Али идёт по одному пути, а люди -по другому, следуй за Али и оставь людей. Он не приведёт тебя к позору и не выведет с пути истины."

#25 Heyder313

Heyder313

Mulazzim – lieutenant

• Murid
  • 490 сообщений

Отправлено 30 марта 2010 - 14:35

Heji seni sozun esl menasinda injiden insan senden halaliq istese sen hemin insanin sene elediklerini kecerdinmi?ve ondan sonra hemin insanla evvelki kimi munasibetde ola bilersen?
Heyatda en esas Ilahi Mehebbeti derk edib onun atewinde yanmaqdir.Bu mehebbete bizi aparan yol Peyqember Ve Ehli Beyt eleyhisalamin yoludur

#26 Hasan_AGA

Hasan_AGA

in the jail of Kaspersky

• Murid
  • 1 336 сообщений

Отправлено 31 марта 2010 - 13:40

Suallarıma cavab verdiyin üçün təşəkkür. Keçək növbəti suallara :flowers1:

1. Nə üçün məhz Saqi73?
2. Günüvün neçə saatını foruma həsr eləyirsən?

Hələ ki, bu qədər :happybirth:

#27 Saqi_73

Saqi_73

Naqib – Captain

• Murid
  • 732 сообщений

Отправлено 31 марта 2010 - 19:56

Salam eziz gardashim.
Icazenizla sual edim size.
Seyahet etmeyi xoshlayirsiz ve eger imkan olsaydi haralarda isterdiz olasiz?

Bəli, Həci xoşlayıram, amma Ürəyim istəyən, səmimi bildiyim bi ADAMla olanda ləzzət edir mənə! Kərbəlada olmaq istərdim! Məsum İmamlarımızı (Ə) təkrar-təkrar Ziyarət etməmizi ALLAH dəfələrlə nəsib eləsin! İlahi, AmiG>

#28 Saqi_73

Saqi_73

Naqib – Captain

• Murid
  • 732 сообщений

Отправлено 31 марта 2010 - 20:04

Salam Haci qardash :rolleyes:
burda yazan bacı-qardaşlarımızı necə tanıyırsiniz?
Forumdaki xanimlara na maslahat qorardiz?

Salam, Bacı! 

Çox gözəl, həm yazılarından (qiyabi də olsa), həm də şəxsən!

Xanımlara gəldikdə isə, məsləhət görərdim ki, hər şeydən tez inciyib, hər şeyi özlərinin "GÜMAN" etdikləri kimi düşünməsinlər! Səbr edib,  " SƏBƏBi" axtarsınlar, fikirləşsinlər, tez qərar çıxarıb, Qəlblərini Qaraltmasınlar!

#29 Saqi_73

Saqi_73

Naqib – Captain

• Murid
  • 732 сообщений

Отправлено 31 марта 2010 - 20:24

Heji seni sozun esl menasinda injiden insan senden halaliq istese sen hemin insanin sene elediklerini kecerdinmi?ve ondan sonra hemin insanla <STRONG><U>evvelki kimi </U></STRONG>munasibetde ola bilersen?

<STRONG>Sən özün bilə-bilə Qəlbimin Yarasını Xəncərlə ovursan? Sən özün bilmirsən mənim çəkdiklərimi? Çətindir, çox çətin!!!!!!!!!!! Həqiqətən də, yüngül desək, "səhv"lərini etiraf edib, səmimi peşman olduğunu desə, "Halal et məni"--- desə və ya deməsə, HALAL edib, BAĞIŞLARDIM! Çətin də olsa..... Bağışlardım! Çünki, mən onun göz yaşlarına dözə bilmərəm! Lakin..... </STRONG></P>

<STRONG>Münasibətdə olsam da, (əgər olsam!) heç vaxt "əvvəlki" münasibətlərin olması mənimçün mümkünsüzdür! Qəlb "Dəmir parçası" deyil ki, Svarka eliyəsən! İ to "ŞOV"un yeri qalır, o ki ola ÜRƏK!</STRONG><STRONG>
</STRONG></P>

<STRONG>P.S. Çatdun arzuva axşamnan? Təzədən soxdun məni " CƏHƏNNƏMƏ!" </STRONG></P>

#30 Saqi_73

Saqi_73

Naqib – Captain

• Murid
  • 732 сообщений

Отправлено 31 марта 2010 - 20:37

<B>Suallarıma cavab verdiyin üçün təşəkkür. Keçək növbəti suallara :)

1. Nə üçün məhz Saqi73?
2. Günüvün neçə saatını foruma həsr eləyirsən?

Hələ ki, bu qədər :)</B>

<STRONG>Buyur, Qardaşım!

1.  Saqi -- Möminlərin Əmiri Həzrəti Əli Əleyhissəlamın ləqəbidir ki, Peyğəmbər (S) Əli (Ə)-a verib. Özü də necə Saqi!!!!!! Kövsər Saqisi!!!!!!!! Saqinin 1 mənası da budur ki, --- Hamını Sirab edib, axırda Özü içər!

73-ə gəldikdə isə, 73-dən 1-i Düz Yolda olacaq ki, O Yol Əli (Ə) və Onun Şiələrinin Yoludur! Allah Bizlərə O Yolu mübarək etsin, Sabitqədəm qərar versin, inşəALLAH! ALLAH Bizləri Həqiqi Şiələrdən qərar versin, İlahi, Amin!

2. Axşam 8-dən otururam, bir də görürəm ki, saat 1-dən keçib. Evdə olan günlərimi isə  " Probejka" ilə otururam. Belə dəəə, haçan necə alındı...</STRONG>

Сообщение отредактировал Saqi_73: 31 марта 2010 - 20:44

Количество пользователей, читающих эту тему: 0

0 пользователей, 0 гостей, 0 скрытых пользователей

Рейтинг@Mail.ru