Перейти к содержимому

Фотография

Fond

• Закрытая тема Тема закрыта
Сообщений в теме: 6

#1 Dr.White

Dr.White

Белый Форума

• Murid
  • 741 сообщений

Отправлено 24 августа 2010 - 12:07

Ki Salam Aleykum narod !

Hardan başdıyıb harda bitirəcəyimi bilmirəm , amma ümüd edirəm ki, məni düz başa düşərsiz. Bilmirəm forumdakı qardaşlar bizim hər bir yığıncağımızda olanda (bilmirəm qardaşlar buna fikir verib və bunun barədə dərin düşünüblər ya yox) al-Fathin hər yığıncaqda onun elədiyi işin cətin olmasında və ona köməklikdən danışır. Yardım istəyir , amma hec kəsədə hecnə yükləmir. Hər dəfədə onun istəyinə qulaq ardı veriləndə və ya yola veriləndə və ya elə mənim kimi söz verib sora eləmiyən görəndə təssüflənirəm.

al Fəthi səngərdə düşmənlə tənha qalmış onunla nəyin bahasına olursa olsun vuruşan əsgəri xatırladır mənə .Bizdə qıraqdan baxırıq. Vuruş əl Fəth Allah səndən razı olsun deyirik. Sözsüz onun yaratdığı “səngər” səhərdən axşama kimi calışdığı bu forum İslam ,Əhli Beyt (s) düşmənlərinə qarşıdı və Allah qarşısında Fathin nə dərəcəyə catdığını və Fathə Allah(c.c.) və Əhli Beyt(s) tərəfindən hökmən necə gözəl əcrin veriləcəyini bir Allah(c.c.) bilir. Amma ona kimi istəyirəm bizimdə Qürbətən İləAllah əl Fəthə DEYİL onun yaratdığı “səngərə” maddi və mənəvi əcrimizi verək. Əlhəmdulillah əl Fəthin maddiyətə ehtiyacı yoxdu, yəginki hec inanmıram ki qəbul da eliyə. Amma forum üçün onun hər şeyə hazır olduğunu inanıram. Forumun, hələ hələ SNQ də analogu olmuyan forumun maddiyata ehtiyacı var.

Xülasə, dəfələrlə mən yığıncaqlardada əl Fəthə demişəm ikilikdə ki gəl qardaş bu “səngərimizə” fond yaradaq. O da deyirdi ki eliyən yoxdu , ya da eliyən var razılaşırlar sora da ele heləcə qalır.

İndi day mövzü yaratmaq fikrinə gəldim. Təklifim bu Forumu özünə əziz bilən insanlara Forumun Fondun yaratmaqdı. Əlhamdulillah , hamımız bir parca cörəyimizi qazanib yeyirik. 3-5-10 manatı cibimizdə saxlasaq nə biz milyoner olacıyıq nə də versək Allaha xatır kasıb olmuyacıyıq.

Buda bir xeyr əməldi , hesab edin Allahın(c.c.) düşmənlərinə İmam Ali (s) düşmənlərinə vuruşan bir əsgəri-forumu ayaqda saxlamaq üçün maddi köməklik edirik. Bunun dərəcəsin bir dəyqəlik oturub fikirləşin.

Mənim üçün bu forum cox əzizdi , bilirəm ki həyatım boyu əlimin altında nə vaxt internet olsa birinci brouzerimdə girəcəyim internet səhifəsi 313 forumu olacaq. Cünkü burdakı insanların sayəsində və bura vasitəsi ilə mən haqqı tapmışam, gözəl insanlarla tanış olmuşam, gözəl xeyrli əməllərimiz olub və inşallah ki də davam edəcək. Mən bu forumu nə vaxtsa itirmək istəmirəm.

İndi Sizdən təklifimə fikir bildirməyinizi Fondumuz yartmağa razı olub olmamağınız bilmək istəyirəm.

İstəmiyən kişi kimi desin istəmirəm , lüzumsuzdu , mən cəkilirəm kənara. Burda hec kəs onan inciməyə və ya tənə vurmağa haqqı catmaz.

Zornan deyil Qürbətən İləAllahdı.

Сообщение отредактировал Dr.White: 24 августа 2010 - 12:08

Cin görürem, şeytan görürem - qorxmuram,
Harda "kitayski" şıə görürem - qorxuram !

I am proud to be Rafidi !!!

#2 katala

katala

Raqib Awwal – Master Seargeant

• Murid
  • 202 сообщений

Отправлено 24 августа 2010 - 12:17

Əleykimə salam!

Əla. Mən dəstəkləyirəm. Fonda yardım necə olacaq? Daimi, yoxsa kimin haçan nəyə imkanı çatsa?

Сообщение отредактировал katala: 24 августа 2010 - 12:19

De: "Şübhəsiz ki, mənim namazım da, qurbanım da, həyatım da, ölümüm də aləmlərin Rəbbi Allah üçündür!

#3 Dr.White

Dr.White

Белый Форума

• Murid
  • 741 сообщений

Отправлено 24 августа 2010 - 12:21

Əla. Mən dəstəkləyirəm. Fonda yardım necə olacaq? Daimi, yoxsa kimin haçan nəyə imkanı çatsa?

Əlhəmdulillah.

Qardaş indi o dediyin fərdi şeydi . Daimi olsa daha gözəl oalrdı, amma indi day imkan olmuyan yerdən adamı dirəməkdə pis əməl olar. Bunu müzakirəyə qoyub təklif eşitməkdə daha doğru olardı. Kim necə təklif eləsə.

#4 Shemsi

Shemsi

Muqaddam – Lieutenant Colonel

• Murid
  • 1 723 сообщений

Отправлено 24 августа 2010 - 13:11

Təklifi 5 əlli dəstəkləyirəm!

İnanmıram forumçulardan kimsə bu işə qarşı ola.

P.S. Beynimdə tez-tez işıqlanmalar olur :unsure: Bu gün səhər növbəti işıqlanma olmuşdu və düşünmüşdüm ki, bəlkə forumun maddi dəstəyə ehtiyacı var. Bir baxdım, doxtur qardaşımız mövzu açıb.

Sormaz ki bilsin,
sorsa bilirdi.
Bilmez ki sorsun,
bilse sorardı.

#5 Dr.White

Dr.White

Белый Форума

• Murid
  • 741 сообщений

Отправлено 24 августа 2010 - 13:28

Təklifi 5 əlli dəstəkləyirəm!

İnanmıram forumçulardan kimsə bu işə qarşı ola.

P.S. Beynimdə tez-tez işıqlanmalar olur :lol: Bu gün səhər növbəti işıqlanma olmuşdu və düşünmüşdüm ki, bəlkə forumun maddi dəstəyə ehtiyacı var. Bir baxdım, doxtur qardaşımız mövzu açıb.

Bizə vəhy gələndə day deyin eyni mələkdən gəlir ki ...:unsure:

Əlhəmdulillah , ki dəstəklədiniz.

#6 Nezaket1983

Nezaket1983

Raqib Awwal – Master Seargeant

• Murid
  • 250 сообщений

Отправлено 24 августа 2010 - 16:40

yaxşı fikirdir,mən də dəstəkləyirəm.Hərə bir az kömək olsa gör hara vurar.Dama-dama göl olar məsəli
Insanın vücudu üç hisseden ibaretdir. Bunların biri Allaha aid, digeri özüne aiddir, o biri ise ilan-çayır ve heşeratlar üçündür. Allaha aid olan hisse ruhdan ibaretdir. İnsanın özüne aid olan hisse onun emelleridir. İnsanın bedeni ise (ölenden sonra) ilan-çayır ve heşeratlara qalar. İlan-çayırdan ötrü (yeni öz cismani istekleri üçün) çalışan adam ziyan çekmişdir.

#7 al-Fath

al-Fath

Amid – Brigadier General

• Naib
  • 3 239 сообщений

Отправлено 24 августа 2010 - 16:46

Bu alınan iş deyil. Bizə sponsor lazımdır, fond yox. Fond söhbəti 3 ildir gedir, bir o qədərdə gedəcək. Ondansa tərcümələrdə, xəbərlərin yerləşdirilməsində və reklamda (saytın və forumun digər saytlarda, forumlarda, mümkün olan hər yerdə) kömək edin.

Mövzu bağlıdır.
Пархаю как бабочка , жалю как пчела (Мухамед Али)

Количество пользователей, читающих эту тему: 0

0 пользователей, 0 гостей, 0 скрытых пользователей

Рейтинг@Mail.ru