Перейти к содержимому

Фотография

Mən fəxr edirəm Azərbaycanlıyam.

• Авторизуйтесь для ответа в теме
Сообщений в теме: 107

#91 _MOLLA_

_MOLLA_

Naqib – Captain

• Murid
  • 984 сообщений

Отправлено 07 октября 2010 - 16:31

Çox sağ ol postlarımı diqqətlə oxuduğuna görə.
Razıyam hardasa, amma tənqid sərhədini aşanda təhqirə kecir. Millətə, xalqa məxsus qadınlarını bu işə qatmaqla ən böyük təhqir olur, özüdə hamımıza. Əgər millətdə problem varsa deməli hər birimizin burda payı var, necə ki hər birimizdən asılıdır onu yüksəlişi.

Burda harada sərhədlər aşılır ki? Seyid sən öz yazdığın postlar heç olmasa 1 dəfə oxuyursan? Millətə xalqa məxsus olan insanlar elə öz içimizdəndir də. Öz işimizi gərəkdir ki düzəldək və haqqı deyək ki başqaları da baxıb ibrət götürsün.

PS: Yerləşdirdiyim şəkil sənə niyə pis təsir elədi anlaya bilmədim
Hər kəs cənnətə getmək istəyir amma heç kim ölmək istəmir

#92 Ehli beyt ashigi

Ehli beyt ashigi

Raid – Major

• Murid
  • 1 300 сообщений

Отправлено 07 октября 2010 - 16:43

Əgər millətdə problem varsa deməli hər birimizin burda payı var, necə ki hər birimizdən asılıdır onu yüksəlişi.

Qardaşım sənin sözündən elə cıxır ki,kimsə biqeyrətlik və faişəliklə məşğuldursa bizimdə orada payımız var?Əcəb məntiqin var sənin.
O qədər qövümləri Allah təala məhv edib ki,deməli orada Peyğəmbərlərində payı vardı?
Hər kəs öz əməlinə cavabdehdir və hər kəs axirətdə özünə görə cavab verəcək,daha sənin tərif elədiyin qövmə görə yox.
Hüseynə yerlər ağlar göylər ağlar
Bətuli Mürtəza, Peyğəmbər ağlar"
Hüseynin nuhəsin Dilriş yazanda
Müselman sehlidir ki, kafər ağlar"

#93 MirMustafa

MirMustafa

Mulazzim Awwal – 1st lieutenant

• Murid
  • 691 сообщений

Отправлено 07 октября 2010 - 16:52

Çox sağ ol postlarımı diqqətlə oxuduğuna görə.
Razıyam hardasa, amma tənqid sərhədini aşanda təhqirə kecir. Millətə, xalqa məxsus qadınlarını bu işə qatmaqla ən böyük təhqir olur, özüdə hamımıza. Əgər millətdə problem varsa deməli hər birimizin burda payı var, necə ki hər birimizdən asılıdır onu yüksəlişi.

Burda harada sərhədlər aşılır ki? Seyid sən öz yazdığın postlar heç olmasa 1 dəfə oxuyursan? Millətə xalqa məxsus olan insanlar elə öz içimizdəndir də. Öz işimizi gərəkdir ki düzəldək və haqqı deyək ki başqaları da baxıb ibrət götürsün.

PS: Yerləşdirdiyim şəkil sənə niyə pis təsir elədi anlaya bilmədim

Yəni deyirsən millətivin pis tərəfini hamisi bilməldirdə?
36:60-62
Ey Adəm övladı! Məgər Mən sizdən əhd almadımmı ki, Şeytana ibadət etməyin, o sizin açıq-aşkar düşməninizdir,
Və (sizə buyurmadımmı ki) Mənə ibadət edin, doğru yol budur?!
Həqiqətən, (Şeytan) içərinizdən çoxlarını yoldan çıxartdı. Məgər ağlınız kəsmirdi?

#94 MirMustafa

MirMustafa

• Murid
  • 691 сообщений

Отправлено 07 октября 2010 - 17:04

Əgər millətdə problem varsa deməli hər birimizin burda payı var, necə ki hər birimizdən asılıdır onu yüksəlişi.

Qardaşım sənin sözündən elə cıxır ki,kimsə biqeyrətlik və faişəliklə məşğuldursa bizimdə orada payımız var?Əcəb məntiqin var sənin.
O qədər qövümləri Allah təala məhv edib ki,deməli orada Peyğəmbərlərində payı vardı?
Hər kəs öz əməlinə cavabdehdir və hər kəs axirətdə özünə görə cavab verəcək,daha sənin tərif elədiyin qövmə görə yox.

Baxışlarıvı kamiləşdir bir az qardaş. Hec imanlı insandan belə cavab gözləməzdim. Çox təssüf ki dinimizi sona qədər mənimsəməsiniz. Mən ayrı millət ayrı, mən ayrı qonşu ayrı? hət kəs özünə görə cavab verər düşünərək bizi xilas edən deyil.
Bəs Peyğəmbərimizin (sas) tapşırıqları harda qaldı?

Get Mizanul Hikmətin 2-ci cildin 176 səifəsini oxu.
Ey Adəm övladı! Məgər Mən sizdən əhd almadımmı ki, Şeytana ibadət etməyin, o sizin açıq-aşkar düşməninizdir,
Həqiqətən, (Şeytan) içərinizdən çoxlarını yoldan çıxartdı. Məgər ağlınız kəsmirdi?

#95 Ehli beyt ashigi

Ehli beyt ashigi

Raid – Major

• Murid
  • 1 300 сообщений

Отправлено 07 октября 2010 - 17:28

Baxışlarıvı kamiləşdir bir az qardaş. Hec imanlı insandan belə cavab gözləməzdim. Çox təssüf ki dinimizi sona qədər mənimsəməsiniz. Mən ayrı millət ayrı, mən ayrı qonşu ayrı? hət kəs özünə görə cavab verər düşünərək bizi xilas edən deyil.

Vallah səni bu qədər bisavad bilməzdim.Ay kişi Peyğəmbər məgər buyurub ki,kafirə,müşrükə kömək edin?Hz.Peyğəmbərimizin tapşırıqlarını cox gözəl bilirəm,orada söhbət mömin və möminələrdən gedir.ƏlhəmdulillAh mənim vasitəmlə ailəm qohum əgrabalarımda bir necə insan dinə imana gəlibsə bu mənim ücün balacada olsa irəliləyişdir.Başqa əlimdən nə gəlir ki?Bu məsələlərdə hətda alimlərdə buyurur ki,İmam zühur eləməyincə xeyri yoxdur.

Sən bu kitabı oxuyub nə eləmisən?
Yoxsa metroya minəndə orada qısa yubkalı və sinəsi acıq bir zənən xəylağına nəsə qedib demisən?Yoxsa onu hidayət etmisən?
Yoxsa gedib restoran və barların qabağında dayanıb camaatı haraylamısan ki,ay millət bəsdirin əyyaşlıq elədiz,bəsdirin faişəlik elədiz,gəlin namaz qılın oruc tutun!!!???
Hüseynə yerlər ağlar göylər ağlar
Bətuli Mürtəza, Peyğəmbər ağlar"
Hüseynin nuhəsin Dilriş yazanda
Müselman sehlidir ki, kafər ağlar"

#96 MirMustafa

MirMustafa

• Murid
  • 691 сообщений

Отправлено 07 октября 2010 - 17:42

Vallah səni bu qədər bisavad bilməzdim.Ay kişi Peyğəmbər məgər buyurub ki,kafirə,müşrükə kömək edin?Hz.Peyğəmbərimizin tapşırıqlarını cox gözəl bilirəm,orada söhbət mömin və möminələrdən gedir.ƏlhəmdulillAh mənim vasitəmlə ailəm qohum əgrabalarımda bir necə insan dinə imana gəlibsə bu mənim ücün balacada olsa irəliləyişdir.Başqa əlimdən nə gəlir ki?Bu məsələlərdə hətda alimlərdə buyurur ki,İmam zühur eləməyincə xeyri yoxdur.

Sən bu kitabı oxuyub nə eləmisən?
Yoxsa metroya minəndə orada qısa yubkalı və sinəsi acıq bir zənən xəylağına nəsə qedib demisən?Yoxsa onu hidayət etmisən?
Yoxsa gedib restoran və barların qabağında dayanıb camaatı haraylamısan ki,ay millət bəsdirin əyyaşlıq elədiz,bəsdirin faişəlik elədiz,gəlin namaz qılın oruc tutun!!!???

Bu sənin fikrindi.Necə başa düşürsən elədə fikrivi yazırsan. Mubaisə etmək məhnasızdır. Allah köməyin olsun!

#97 Gunahkar

Gunahkar

ALLAHla irəli!

• Murid
  • 1 066 сообщений

Отправлено 07 октября 2010 - 18:53

Hamıya salamlar!
Bu mövzu çox uzun oldu... Mənim oxumağa və userlərin nəzərlərini saf-çürük etməyə vaxtım yoxdur.
Amma mənim fikrimcə Azərbaycan xalqının da digər xalqlar kimi yaxşı və pis cəhətləri vardır. Mən bu xalqın arasında olduğum və bu xalqın mühitində böyüdüyüm üçün, bəzi şeylərə görə peşimanam, bəzi şeylərə görə isə heç bir peşimançılığım yoxdur. Bu bütün xalqlarda var. Heç bir xalq hələki, 100 %-lik ideal cəmiyyətə sahib olmayıb.
Mən bir çox millətlərin nümayəndələrilə görüşmüşəm, söhbətləşmişəm. Onlarda da müsbət və mənfi cəhətlər var. Hər halda mövzunun adını xalqımızın müsbət və mənfi cəhətləri olsaydı daha məqsədəuyğun olardı.

Bir quşu öldürmək üçün bıçaq lazım deyil! Qanadlarını yol, uçmaq sevgisi gündə yüz dəfə onu öldürəcək!!! (Soyuq müharibə)

Изображение

#98 _MOLLA_

_MOLLA_

Naqib – Captain

• Murid
  • 984 сообщений

Отправлено 08 октября 2010 - 09:23

.

Seyid sənin postlarından ancaq bu başa düşülür ki sən ancaq səhvlərin üstünü MALALAYIRSAN . Ancaq səhvlərin üstünü örtməklə məşğulsan. Pis olan hər bir şeyin üstünə getmək lazımdır ki insanlar ondan əl çəksinlər.
Bilmirəm evlisən ya yox. Evlisənsə allah xoşbaxt eləsin yox deyilsənsə allah xeyrlisini qismət eləsin. Təsəvvür elə çıxmısan şəhərə uşağınla uşağında sənə mənim şəkildə qoyduğum ``azad qadın``-i göstərib soruşur. Ata bu kimdi?
Nə deyəcəksən? Yoxsa onun da üstündən keçərək övladıva deyəcəksən ki ay bala heykəldirdəəəəəə çox qabartma.....

#99 MirMustafa

MirMustafa

• Murid
  • 691 сообщений

Отправлено 08 октября 2010 - 09:40

.

Seyid sənin postlarından ancaq bu başa düşülür ki sən ancaq səhvlərin üstünü MALALAYIRSAN . Ancaq səhvlərin üstünü örtməklə məşğulsan. Pis olan hər bir şeyin üstünə getmək lazımdır ki insanlar ondan əl çəksinlər.
Bilmirəm evlisən ya yox. Evlisənsə allah xoşbaxt eləsin yox deyilsənsə allah xeyrlisini qismət eləsin. Təsəvvür elə çıxmısan şəhərə uşağınla uşağında sənə mənim şəkildə qoyduğum ``azad qadın``-i göstərib soruşur. Ata bu kimdi?
Nə deyəcəksən? Yoxsa onun da üstündən keçərək övladıva deyəcəksən ki ay bala heykəldirdəəəəəə çox qabartma.....

Söhbət malamaqdan getmir. Söhbət açıq aşkar millətin təhqir etməsindən gedir.
Sən burda bütün dünyaya yaymaqla nə əldə edirsən özüvə və ya millətivini yaxşılığına?
Güya sən deməklə bunları kiməsə nəsiət verirsən və güya sənə qulaq asıb kimsə özünə düzəliş edər?
Halva halva deyincə mən bunu nəzərdə tuturdum ki, kiminsə naqisliyinin düzəltmək üçün ona real kömək etmək lazımdır, sözlə tənqid və sonra təhqir etməklə yaxşılıq etmək və ya ürək yanmaq deyil. Bunu başa düşmək lazımdır.

Qadın heykəlini şəkilini qoyursan və bildirmək istəyirsən budur bizim millət, onu qoyduğu qadın heykəli bu və onu qadın obrazıda bu.

Onda sualıma cavab ver əgər sənin burda millətimiz haqda dediyivi sənə eyniliylə başqa bir millət (rus, xaxol, fars və sair) desə (sizin millət zaydı,biqeyrətləşir və sair), onda nə cavab verərsən ona?
deyərsən ki duz deyirsən mənim millətim elə sən deyəndir?

#100 _MOLLA_

_MOLLA_

Naqib – Captain

• Murid
  • 984 сообщений

Отправлено 08 октября 2010 - 10:35

Sən burda bütün dünyaya yaymaqla nə əldə edirsən özüvə və ya millətivini yaxşılığına?

Mənim məqsədim başda Azərbaycandakı azərbaycanlılar olmaqla bütün dünya Azərbaycanlılarını ayıltmaqdı.

Qadın heykəlini şəkilini qoyursan və bildirmək istəyirsən budur bizim millət, onu qoyduğu qadın heykəli bu və onu qadın obrazıda bu.

Həmin o qadın bilirsən də islam əleyhinə çıxıb Allahın vacibi atıb kənara. Biz isə onu heykəlini gör neçə metr hündürlüyə qaldırmışıq.

Təsəvvür elə çıxmısan şəhərə uşağınla uşağında sənə mənim şəkildə qoyduğum ``azad qadın``-i göstərib soruşur. Ata bu kimdi?
Nə deyəcəksən? Yoxsa onun da üstündən keçərək övladıva deyəcəksən ki ay bala heykəldirdəəəəəə çox qabartma..

sən heç mənim sualıma cavab vermədin amma mənə sual edirsən.

birdə mən burda dünya ölkələrinə göstərmək istəmirəm ki bax budur bizim Azərbaycan. Mənim üçün əsas məscidin içidir. Hələ ki məscidin içiylə məşğulam.

#101 MirMustafa

MirMustafa

• Murid
  • 691 сообщений

Отправлено 08 октября 2010 - 10:47

Mənim məqsədim başda Azərbaycandakı azərbaycanlılar olmaqla bütün dünya Azərbaycanlılarını ayıltmaqdı.

Həmin o qadın bilirsən də islam əleyhinə çıxıb Allahın vacibi atıb kənara. Biz isə onu heykəlini gör neçə metr hündürlüyə qaldırmışıq.

Təsəvvür elə çıxmısan şəhərə uşağınla uşağında sənə mənim şəkildə qoyduğum ``azad qadın``-i göstərib soruşur. Ata bu kimdi?
Nə deyəcəksən? Yoxsa onun da üstündən keçərək övladıva deyəcəksən ki ay bala heykəldirdəəəəəə çox qabartma..

sən heç mənim sualıma cavab vermədin amma mənə sual edirsən.

birdə mən burda dünya ölkələrinə göstərmək istəmirəm ki bax budur bizim Azərbaycan. Mənim üçün əsas məscidin içidir. Hələ ki məscidin içiylə məşğulam.

Mən cavab verərəm sualıva. Uşağa başa salmaq lazımdır bu iş bəzi əmilərin səfindən yaranan bir işdir. Hər kəs hacansa bir səf edir, bu əmilərində səfləri belə olub. Əslində duz düşünən əmilər belə etməzlər, bax belə edərlər.

Yoxsa sən deyən kimi deməliyəm? Bu bizim millətin əqidəsidir, bizim millətdə belə axmaqlıq var, bizim millət belə qadılardan ibarətdir, və sair. Bala görürsən necə bizim millət biqeyrətləşirdə....

Bu balaya ancaq qalar özünə nifrət etməyə.

Deyirsən dünya azərbaycanlırara yayırsan, dünyada ancaq azərbaycanlılar var, yəni bizi sevmiyənlər yoxdur dünyada?

Məscidin ici bura deyil, görünür oraynan buranı səf salmısan. Orda əgər hamısı səninlə təssüfkeşliy edərdi bu məsələlərə, amma burda yarısında çox ləzzət alır bu söhbətlərdən.

#102 _MOLLA_

_MOLLA_

Naqib – Captain

• Murid
  • 984 сообщений

Отправлено 08 октября 2010 - 11:11

Seyid sən konkret ayrı şeyi deyirsən mən ayrı. Mən idda edirəm ki nə qədər haqsızlıq, səviyyəsizlik, əclaflıq varsa antireklam olunmalıdı. Birinci öz içiizdən başlamalıyıq ki gələcəkdə bizdən soruşanda deyək ki bu bizdə bu cür bir şey var idi amma biz onunla mübarizə aparmışıq.
Kişiliyivə düznünü de hicabsızlıqla, qumarla, qaluboyluqla mübarizə hansı dərəcədədir bu ölkədə???

Mən cavab verərəm sualıva. Uşağa başa salmaq lazımdır bu iş bəzi əmilərin səfindən yaranan bir işdir. Hər kəs hacansa bir səf edir, bu əmilərində səfləri belə olub. Əslində duz düşünən əmilər belə etməzlər, bax belə edərlər.

bizdə bu cür söhbətlərə uşaq başı allatmağ deyirlər.
Uşağa veriləcək konkret cavab var. Bu qadın çox səviyyəsiz qadın olub ki Allahın vacib qoyduğu hökmə qarşı çıxaraq dalıyca bu qədər adam sürükləyib və pis adamlar bizim üçün nümunə deyil. Dediklərim də odur ki pis adam bizə nümunə deyil sadəcə pisliklərin də üstünü malalalmaq düzgün deyil. Pisliyə qarşı mübarizə aparmaq lazımdır.

#103 MirMustafa

MirMustafa

• Murid
  • 691 сообщений

Отправлено 08 октября 2010 - 11:20

Seyid sən konkret ayrı şeyi deyirsən mən ayrı. Mən idda edirəm ki nə qədər haqsızlıq, səviyyəsizlik, əclaflıq varsa antireklam olunmalıdı. Birinci öz içiizdən başlamalıyıq ki gələcəkdə bizdən soruşanda deyək ki bu bizdə bu cür bir şey var idi amma biz onunla mübarizə aparmışıq.
Kişiliyivə düznünü de hicabsızlıqla, qumarla, qaluboyluqla mübarizə hansı dərəcədədir bu ölkədə???

bizdə bu cür söhbətlərə uşaq başı allatmağ deyirlər.
Uşağa veriləcək konkret cavab var. Bu qadın çox səviyyəsiz qadın olub ki Allahın vacib qoyduğu hökmə qarşı çıxaraq dalıyca bu qədər adam sürükləyib və pis adamlar bizim üçün nümunə deyil. Dediklərim də odur ki pis adam bizə nümunə deyil sadəcə pisliklərin də üstünü malalalmaq düzgün deyil. Pisliyə qarşı mübarizə aparmaq lazımdır.

Ailəndə uşağıva anlam vermək başqa nəticə verir, amma burda bütüb dünyaya və bundan əleyimizə istifadə etmək istəyənlə, ürəkdən sevinənlərə bəyan etmək tamam başqa nəticə verir. Budur danışdığımızın maiyyəti.

#104 _MOLLA_

_MOLLA_

Naqib – Captain

• Murid
  • 984 сообщений

Отправлено 08 октября 2010 - 11:35

Ailəndə uşağıva anlam vermək başqa nəticə verir, amma burda bütüb dünyaya və bundan əleyimizə istifadə etmək istəyənlə, ürəkdən sevinənlərə bəyan etmək tamam başqa nəticə verir. Budur danışdığımızın maiyyəti.

Rəhmətlik Əliağa Vahid demişkən

Hər kəsən bax özünə görə
Oçki taxar gözünə görə

Sənin görmək istəmədiyin gerçəklər var. İstəmirsənsə mübarizə aparma.

#105 MirMustafa

MirMustafa

• Murid
  • 691 сообщений

Отправлено 08 октября 2010 - 11:45

Rəhmətlik Əliağa Vahid demişkən

Hər kəsən bax özünə görə
Oçki taxar gözünə görə

Sənin görmək istəmədiyin gerçəklər var. İstəmirsənsə mübarizə aparma.

Ay Molla, Molla.
Kiməsə öz qeyri adi görmək qabiliyyətivi görsətmək həvəsindəsən yaman, camaat hamı kordur səndən başqa?!

Lazım olanda içkidən asılı olandan sitat gətirirsən, rəhmətlik deyirsən. Lazım olanda deyirsən millətimi pis vərdişləri çoxdur. Nə bilim vallah. Allah axırını xeyr eləsin.

Kim mübarizə aparmır ki pisnən? Bəlkə sən bura ağzıva gələni yazmağıva mübarizə aparmaq deyirsə? Onda əhsən! Qələbə səninlədir!

Mənim sözüm bu mövzü ilə bağlı bu qədər. Salamat qal!

Сообщение отредактировал MirMustafa: 08 октября 2010 - 11:49

#106 _MOLLA_

_MOLLA_

Naqib – Captain

• Murid
  • 984 сообщений

Отправлено 08 октября 2010 - 11:51

Ay Molla, Molla.
Kiməsə öz qeyri adi görmək qabiliyyətivi görsətmək həvəsindəsən yaman, camaat hamı kordur səndən başqa?!

Kim mübarizə aparmır? Sən bura ağzıva gələni yazmağıva mübarizə aparmaq deyirsə? Onda əhsən! Qələbə səninlədir!

seyid danışığıva fikir ver də..........olmadı ki bu
ağzuva gələni danışma

Сообщение отредактировал _MOLLA_: 08 октября 2010 - 11:51

#107 MirMustafa

MirMustafa

• Murid
  • 691 сообщений

Отправлено 08 октября 2010 - 12:05

Ay Molla, Molla.

Kim mübarizə aparmır? Sən bura ağzıva gələni yazmağıva mübarizə aparmaq deyirsə? Onda əhsən! Qələbə səninlədir!

seyid danışığıva fikir ver də..........olmadı ki bu
ağzuva gələni danışma

no comment.

#108 MIROTVORES70

MIROTVORES70

SHOOTER

• Emir
  • 4 604 сообщений

Отправлено 21 октября 2010 - 01:08

RAMİZ TƏKANİ

Быть ШАХИДОМ для менья честь и великая мечта.Я скажу Амин,и Вы скажите!

Изображение

Количество пользователей, читающих эту тему: 0

0 пользователей, 0 гостей, 0 скрытых пользователей

Рейтинг@Mail.ru