Перейти к содержимому

Фотография

Abu Zeyd, Əfəndi və Araz Həsənzadə

• Авторизуйтесь для ответа в теме
Сообщений в теме: 2

#1 Elmeddin

Elmeddin

Muqaddam – Lieutenant Colonel

• Emir
  • 1 687 сообщений

Отправлено 09 марта 2013 - 09:52

Bismillahir Rəhmanir Rəhim
Əlhəmdulillahi Rəbbil aləmin
Allahummə səlli ələ Muhəmmədin və al-i Muhəmməd

əziz bacı və qardaşlar, bir çoxunuza məlum olduğu kimi nasibi dünyasında Abu Zeyd, Əbu Əli Əfədi əl-Ucari, Araz Həsənzadə və bu kimi "şiələrə qarşı cihad edənlər" çoxdurlar. əlhəmdulillah, həm bu forumda, həm http://az.313news.net/ saytında və həm də digər dillərdə (türk, ingilis) olan forum və bloqlarımızda bu şərli və şərəfsiz şəxslərin ortaya atdığı şübhələrə az-çox cavab vermişik və verməyə davam edirik. ancaq burada bu mövzunu açmağımın xüsusi bir səbəbi var. belə ki, bu mövzuda bu şəxslərin gətirdiyi iddia və şübhələrin də bunlara aid olmadığını, bunların əslində sadəcə bir kopyaçı olduqlarını göstərməyə çalışacağam. bütün qardaşlardan xahiş edirəm ki, mövzudan kənara çıxmasınlar və gərəksiz yazılarla yer verməsinlər.

#2 Elmeddin

Elmeddin

• Emir
  • 1 687 сообщений

Отправлено 09 марта 2013 - 10:20

1. Abu Zeyd: son dövrlərdə nasibi dünyasının "parlaq ulduz"larından olaraq ortaya çıxmışdır. müsəlmanlar əleyhidə bir çox şübhə ortaya atmış və cavabları həm Şeyx Cavid h.a və həm də digər qardaşlar tərəfidən verilmişdir. burada onun iddialarına cavab verməyəcəyik, sadəcə onun yazdığı, iddia etdiyi şeylərin onun öz araşdırmasımı yoxsa başqa birinəmi məxsus olduğunu ortaya qoyacağıq.

a) Abu Zeydin SQHŞ risaləsinin 5-ci bölümü, şiə ravilər fəsli: Abu Zeyd burada şiə raviləri 7 qrup halında təqdim edib. 1-ci qrup üçün "Yalançı və lənətlənmiş şiə raviləri" adını seçib. burada bəzi ravilər haqqında geniş şəkildə iddialar edib, bəziləri haqqında isə iddiasına sadəcə mənbə vermək ilə kifayətlənib. mən də deyirəm ki, Abu Zeyd bu qrup haqqındaki iddiasını "dd-sunnah.net" saytında "əl-Cəsr 1 (الجسار1)" nicki ilə yazan şəxsdən kopyalamışdır. "əl-Cəsr 1" nicki ilə yazan bu şəxs 10/04/2009 tarixində "dd-sunnah.net" saytında "şiə rical kitablarında lənətlənmiş ravilər" mövzusu açıb, bax: "şiə rical kitablarında lənətlənmiş ravilər" mövzusu/ "dd-sunnah.net" formu/ 10/04/2009 tarixi/ iddiaçı "əl-Cəsr 1" nickli user

həmçinin, 2-ci, 3-cü və 4-cü qurupları təşkil edən "Vaqifi ravilər", "Əftahi ravilər" və "Nəvusi ravilər" də elə eyni linkdən kopya edilmişdir.

daha sonra Abu Zeyd 5-ci qurupun adını "Şərabxor ravilər" qoymuş və burada 4 ravinin şərab içdiyini ancaq buna baxmayaraq şiələrin bu şərabxorları siqa (güvənilir) saydığını iddia etmişdir. Abu Zeyd 1, 2, 3 və 4-cü quruplarda etdiyi kimi bu qrup haqqındaki iddiasını da "dd-sunnah.net" saytında "əl-Cəsr 1 (الجسار1)" nicki ilə yazan şəxsdən kopyalamışdır. "əl-Cəsr 1" nicki ilə yazan bu şəxs 04/05/2008 tarixində "dd-sunnah.net" saytında "şərab içən ancaq siqa (güvənilir) olan şiə raviləri!" adında mövzu açıb, bax: "şərab içən ancaq siqa (güvənilir) olan şiə raviləri!" mövzusu/ "dd-sunnah.net" formu/ 04/05/2008 tarixi/ iddiaçı "əl-Cəsr 1" nickli user

yəni Abu Zeyd yazdıqlarını buradan kopyalayıb. bu axmaq kopyalamağına kopyalayıb amma heç olmazsa kopyalayarkən başqa bir ad belə tapa bilməyib. həmçinin "əl-Cəsr 1" mənbələri hansı ardıcıllıq ilə veribsə elə bu da eyni ardıcıllıq ilə qeyd edib.

davam edəcək...

Сообщение отредактировал Elmeddin.88: 20 апреля 2013 - 10:03

#3 Elmeddin

Elmeddin

• Emir
  • 1 687 сообщений

Отправлено 20 апреля 2013 - 11:05

2. Araz Həsənzadə: bu şəxs bir ildən artıq bir müddətdir ki, geniş fəaliyyətə başlamışdır. hər halda özünü "superman" zənn edir və nasibi dünyasını rafizilərin əlindən qurtara biləcəyini güman edir. fəaliyyətini genişləndirməyə başlayarkən etdiyi ilk iş mənim http://velayet.wordpress.com/ bloqumu hack etmək olmuşdu. və bununla "biz sizə cavab verə bilmirik və ona görədə çarəni sizin bloqları hack etməkdə görürük" sözünü rəsmən boynuna götürmüşdü. bu şəxs hədsiz dərəcədə kopya ustasıdır, kopyaçılıqda elə bir səviyəyə çatıb ki, hətta mənim kimi bir rafizinin belə yazılarını kopyalamaqda problem görmür. indiyə qədər onun kopyaları 3 mənbədən təsbit etmişəm.

a) mənim yazılarımdan olan kopyaları: mənim təvəssül, qəbir ziyarəti, təbərrük, ibni Teymiyyə və s. kimi mövzularda yazdığım yazıları öz bloqunda vəhhabilər əleyhinə yerləşdirmişdir. indi bunlardan bəzi misallar verirəm:

mənim 04/03/2011 tarixində, velayet.com formunda açdığım "Təvəssül" adlı mövzudaki məlumatları ayıraqraq öz bloquna 3 mövzu kimi yerləşdirmişdir. mənim yazımın linki: 04/03/2011 tarixi/ "velayet.com" formu/ "Tevessül" mövzusu

və aşağıda da onun kopyaları:

04/05/2012 tarixi/ "arazhesenzade" bloqu/ "sahabenin Rasulullah s.a.a'e tevessülü" mövzusu
04/05/2012 tarixi/ "arazhesenzade" bloqu/ "Imam ibni Hibban’ın(r.a) imam Rıza’ya (r.a) tevessül etmesi..!" mövzusu
04/05/2012 tarixi/ "arazhesenzade" bloqu/ "ibni Huzeyme’nin(r.a) ehlibeyt imami imam Rızay’a (r.a)tevessül etmesi..!" mövzusu

həmçinin, bu şəxs mənim 19/10/2010 tarixində umutfmforum.com formunda "Ehli Beyt a.s-mı yoksa r.a-mu?" mövzusunda yazdığım yazılarımı öz bloqun kopyalamışdır. bu mənim yazımın linki: 19/10/2010 tarixi/ "umutfmforum.com" formu/ "Ehli Beyt a.s-mı yoksa r.a-mu?" mövzusu

və bu da onun kopyası: 04/06/2012 tarixi/ "arazhesenzade" bloqu/ "Ehli Beyt a.s-mı yoksa r.a-mu?" mövzusu

həmçinin mənim əvvəllər velayet bloqumda olan lakin hack edildikdən sonra nasibiler bloquna yerləşdirdiyim Hz. Şueyb a.s haqqıdaki məqaləni kopyalamışdır. mənim yazım: 20/08/2012/ "nasibiler" bloqu/ ibni Teymiyye: "Allah’ın elçisi Şuayb nübüvvet öncesi kafirdi" mövzusu

və bu da onun kopyası: 04/06/2012 tarixi/ "arazhesenzade" bloqu/ ibni Teymiyyeden iftira: "Allah’ın elçisi Şuayb nübüvvet öncesi kafirdi..!" mövzusu

həmçinin, mənim nasibiler bloquna yerləşdirdiyim əl-Albaninin "Səhiheyn" haqqındaki sözləri mövzusunu kopyalamışdır. mənim yazım: 12/08/2012/ "nasibiler" bloqu/ el-Elbani: "Sahiheyn’in ancak sahih hadislerden oluştuğunu söylemek cehalet ve taassuptur" mövzusu

və onun kopyası: 04/06/2012 tarixi/ "arazhesenzade" bloqu/ Vehhabi el-Elbani: "Sahiheynin ancak sahih hadislerden oluştuğunu söylemek cehalet ve taassuptur...!" mövzusu

qısacası onun bloqu mənim öz bloqumda hazırladığım yazılar ilə doludur. mən nümunə üçün burada bir neçəsini qeyd etdim və bu qədəri ilə kifayətlənirəm. əks halda gərək bu mövzu tamam onun məndən olan kopyalarına ayrılsın. burada onun məndən kopyaladığı yazıları bu qədəri ilə məhdudlaşdırıram ona görə qardaşlardan hansı biri arazhesenzade bloqunda bir yazı görsə və yazının mənim hansı yazımdan kopya edildiyini bilmək istəsə mənə müraciət edə bilər.

davam edəcək...

Количество пользователей, читающих эту тему: 0

0 пользователей, 0 гостей, 0 скрытых пользователей

Рейтинг@Mail.ru