Перейти к содержимому

Фотография

8 mart qadinlar gunu.

• Закрытая тема Тема закрыта
Сообщений в теме: 69

#1 MIROTVORES70

MIROTVORES70

SHOOTER

• Emir
  • 4 604 сообщений

Отправлено 05 марта 2010 - 02:35

Bu bayramin dini fətvasi haqda hec nə bilmirəm.Amma tarixləri hər zaman sokən millət olmuşuq biz! Zamanlar olub ki,Quranlar yandirilib,Atani şəxsiyyətə pərəstiş etmədiyi ucun ,oğullar gullələyib,mominlər "movhumatci" kimi ələ salinib.Bu da tarixdir.AMMA kecdiyimiz tarixlərin muəyyən anlari da vardi ki, onlari sevgi və konul xoşluğu ilə yad edərdik.Bunlardan da biri 8 MART QADİNLAR GUNUDUR! Yadimdadir,bu gunlərdə biz,muəllimələrimizə kitab və cicək bağışlar,analarımiza,oz əlimizlə cəkdiyimiz ana rəsmləri tohfə edərdik.Olardi ki,hec cəkdiklərimiz analarımıza oxşamazdi.Amma bununla sevinər vəqurrələnərdik.
Zaman dəyişsə də,fərqli anlamlar olsa da,bu tarixə dəfələrlə qayıdirıq.Cunki tarix,tarix olduğu ucundə tarixdir!
Bizim həyat adli bu amansiz və əzabli yollarımızın yolcularidir Qadınlar.Hərdən biz onlari gormək istədiyimiz kimi gərə bilməsək də.Onlar anadir,onlar yodaşdir,onlar sirdaşdir,onlar koməkdir,onlar qurandir və həm də əksinə.Amma bunun qiymətini vermək gucundə deyilik biz.Cunki qiymət vermək uca TANRIYA MƏXSUSDUR! Olur ki,onlara layiq olduğunu verməkdə aciz,təkəbburlu və gunahli oluruq,yaxud butun bunları onlaradn goruruk.Olur ki,onlara bir əşya kimi baxırıq yaxud onlar bizə eləcə.AMMA bu gun butun bu analamlari kənara qoyaraq ana, baci,həqiqi yoldaş,sirdaş və ailə quruculuğunun həqiqi muhəndisi olanlarin qarşisin da baş əyirəm.Cunki onlar olmazsa...Nə isə.
QARŞIDAN GƏLƏN BAYRAMINIZ MUBARƏK OLSUN,Analar,Bacilar,Xanimlar və bu adi daşiya bilməyənlər! Allah Hər bir qadina layiq olduğu mukafati versin!

Сообщение отредактировал MIROTVORES70: 05 марта 2010 - 02:42

Быть ШАХИДОМ для менья честь и великая мечта.Я скажу Амин,и Вы скажите!

Изображение

#2 MirMustafa

MirMustafa

Mulazzim Awwal – 1st lieutenant

• Murid
  • 691 сообщений

Отправлено 05 марта 2010 - 10:54

Dinimizin bu bayrama münasibətini bilmək çox maraqlı olardı. Kim bilir? İşimizi biləkdə, yoxsa bankrot olduq-)))

Hər halda qadınlara təbrik düşür həmişə, qoy bu gündə olsun. Təbrik edirəm!
36:60-62
Ey Adəm övladı! Məgər Mən sizdən əhd almadımmı ki, Şeytana ibadət etməyin, o sizin açıq-aşkar düşməninizdir,
Və (sizə buyurmadımmı ki) Mənə ibadət edin, doğru yol budur?!
Həqiqətən, (Şeytan) içərinizdən çoxlarını yoldan çıxartdı. Məgər ağlınız kəsmirdi?

#3 fidan

fidan

Muqaddam – Lieutenant Colonel

• Emir
  • 1 549 сообщений

Отправлено 05 марта 2010 - 10:56

Təbriklərə görə minnətdarlıq. Amma dinin bu bayram münasibəti mənfidir. Elə mənim də
Şah Xətai seyrə çıxdı, açdı Hürrün qəbrini,
Bar-İlaha, əfv qıl kim, tövbəkaram doğrusu.

Nə çoxdur ibrətlər. Nə azdır qəbul edənlər.

#4 MirMustafa

MirMustafa

• Murid
  • 691 сообщений

Отправлено 05 марта 2010 - 11:09

Təbriklərə görə minnətdarlıq. Amma dinin bu bayram münasibəti mənfidir. Elə mənim də

Bir az gec dedinizdə.....Çibimdən gedən getdi.... İnşallah gələn ildən qabağa düşərəm-)
Ey Adəm övladı! Məgər Mən sizdən əhd almadımmı ki, Şeytana ibadət etməyin, o sizin açıq-aşkar düşməninizdir,
Həqiqətən, (Şeytan) içərinizdən çoxlarını yoldan çıxartdı. Məgər ağlınız kəsmirdi?

#5 Shemsi

Shemsi

• Murid
  • 1 723 сообщений

Отправлено 05 марта 2010 - 11:18

Mənim də münasibətim müsbət deyil, amma hədiyyələrə də etiraz etmərəm))
Anaları və ya ümumiyyətlə qadınları (möminələri) sevindirməyin savab olduğunu nəzərə alsaq, bunu başqa günlərdə də edə bilərik. Heç bir səbəb axtarmadan.

Sormaz ki bilsin,
sorsa bilirdi.
Bilmez ki sorsun,
bilse sorardı.

#6 fidan

fidan

• Emir
  • 1 549 сообщений

Отправлено 05 марта 2010 - 11:26

Mənim də münasibətim müsbət deyil, amma hədiyyələrə də etiraz etmərəm))
Anaları və ya ümumiyyətlə qadınları (möminələri) sevindirməyin savab olduğunu nəzərə alsaq, bunu başqa günlərdə də edə bilərik. Heç bir səbəb axtarmadan.

Mən də elə bidət deyə-deyə hədiyyələrə etiraz eləməmişəm))))

#7 MirMustafa

MirMustafa

• Murid
  • 691 сообщений

Отправлено 05 марта 2010 - 11:28

Belə başa düşdüm ki kişilər üçün fərq olmamalıdır, öz işlərində olsunlar. 8 Martda verilən hədiyələri "polyubomu" eləmək lazımıdır. Hədə 8 Martın nə dəxli var, adam gərək "vnimatelni" olsun-)

#8 fidan

fidan

• Emir
  • 1 549 сообщений

Отправлено 05 марта 2010 - 11:34

Belə başa düşdüm ki kişilər üçün fərq olmamalıdır, öz işlərində olsunlar. 8 Martda verilən hədiyələri "polyubomu" eləmək lazımıdır. Hədə 8 Martın nə dəxli var, adam gərək "vnimatelni" olsun-)

mənim qardaşım məni təbrik edəndə deyirəm dinə görə düzgün deyil, deyir ki, İnşAllah namaz qılanda təbrik etməyəcəm. Hələ ki, fürsətdən istifadə elə )))

Сообщение отредактировал fidan: 05 марта 2010 - 11:35

#9 MirMustafa

MirMustafa

• Murid
  • 691 сообщений

Отправлено 05 марта 2010 - 11:41

mənim qardaşım məni təbrik edəndə deyirəm dinə görə düzgün deyil, deyir ki, İnşAllah namaz qılanda təbrik etməyəcəm. Hələ ki, fürsətdən istifadə elə )))

Məndə elə deyirdim, sonra uje gec olur, səndə vərdişli olursan, hədiyyəni alanda-).

#10 fidan

fidan

• Emir
  • 1 549 сообщений

Отправлено 05 марта 2010 - 12:01

Vərdiş yaxşı vərdişdir qardaş, amma bu gündə tərkitmək lazimdir.

Nə Roza luksemburq nə də Klara Setkin bir ferqi qadin olmayiblar. Onların qadın azadlığı adlandirdiqları azadlıq bizə uyğun deyil. Müsəlman xanimina belə bir qadınların adi ilə bağlı olan bir bayram yaraşdırmıram sadəcə olaaq

#11 MirMustafa

MirMustafa

• Murid
  • 691 сообщений

Отправлено 05 марта 2010 - 12:40

Necə deyərlər "я за"! Kişilər yəgin ki hamısı bunula razılaşarlar. Amma bəzi qadınlara tam unutdurmaq olsa. Bu günü əvəz etmək olar misal üçün Hz. Fatimənin ad günü ilə. Bayramda hər il sürüşəcək 10 gün qabağa, bu daha maraqlıdır. Yaydada roz axtar, qışdad-)

#12 fidan

fidan

• Emir
  • 1 549 сообщений

Отправлено 05 марта 2010 - 13:10

Necə deyərlər "я за"! Kişilər yəgin ki hamısı bunula razılaşarlar. Amma bəzi qadınlara tam unutdurmaq olsa. Bu günü əvəz etmək olar misal üçün Hz. Fatimənin ad günü ilə. Bayramda hər il sürüşəcək 10 gün qabağa, bu daha maraqlıdır. Yaydada roz axtar, qışdad-)

Bunu duz qeyd etmisiz. Mənim ibtidai sinif muellimem çox gözəl xanımdır, çox savadlıdir, həm ana olub mənə həm müəllimə. Savaddan başqa o qədər əməyi keçib, 3 il ərzində demək olar ki, hər gün 5-10 dəqiqə insanlıq, düzlük, təmizlik, əxlaq haqqında danışardi bizə. Amma sovet terbiyesi görmüş sovet ziyalisidir. Və onunçun 8 mart bayramı həmişə var. Və onu təbrik etməsəm bunu diqqətsizlik kimi qəbul edəcək, inciyəcək məndən. Üstümdə o qədər haqqı var ki... Yəni demək istəyirəm belə istisna hallar olur və təbrik də edirəm

#13 MIROTVORES70

MIROTVORES70

SHOOTER

• Emir
  • 4 604 сообщений

Отправлено 05 марта 2010 - 13:25

Fidan baci) ALLAH SƏNİ SAXLASİN,axi movzunun adindan da məlumdur ki,"kohnə dunyanın bayram gunləri".Biz istəsək də ,istəməsək də o tarixlərdə anilasi və seviləsi gunlərimiz olub! Bir də yaxşı əməl ucun səbəb də gunah deyil!

Изображение

#14 AHMADIYYE

AHMADIYYE

Aqid – Colonel

• Emir
  • 2 642 сообщений

Отправлено 05 марта 2010 - 14:28

MASHALLAH gozel gul desteleri aldim ve..hamisini hediyye verdim :yahoo:

Bu demekdir ki MEN QADIN DEYILEM :rolleyes:

Əllahummə səlli əla Muhəmmədin və ali Muhəmməd, kəma səlləytə əla İbrahimə və əla ali İbrahimə və barik əla Muhəmmədin və əla ali Muhəmməd, kəma barəktə əla İbrahimə və əla ali İbrahim, innəkə həmidun məcid. AMİN!

#15 Bəndə

Bəndə

Naqib – Captain

• Murid
  • 714 сообщений

Отправлено 05 марта 2010 - 14:55

MASHALLAH gozel gul desteleri aldim ve..hamisini hediyye verdim :rose:

Bu demekdir ki MEN QADIN DEYILEM :rose:

Qadın qəhrəman yox, xoşətirli bir güldür (İmam Həsən (ə))
O hədiyyə etdiyiniz güllər vaxtsız solar,amma qadın yaşından və xarici görünüşündən asılı olmayaraq,daim ətirsaçan təzə güldür :rolleyes:
Tak şto vse ok :appl:

Bu bayrama münasibətim isə təbii ki,mənfi,gül kimi İslam qadının bayramı var,Hər bir xanımın idealı,nümunəsi olan Xanım Zəhra (s.ə)-nın mövlud günü :yahoo:

#16 Coldunya

Coldunya

Mulazzim – lieutenant

• Murid
  • 337 сообщений

Отправлено 05 марта 2010 - 15:49

От своего имени поздравляю всех сестер и желаю что бы для них этот праздник длился целый год :girl_in_love:

Пусть будет этот День Весны
Для Вас особенно чудесным
И полным ясной глубины
И пряных запахов древесных.
Пусть алый цвет и бирюза
Рождают праздничность и песни,
Пусть будут яркими глаза,
И будут радостными вести!

Изображение
Хорошо быть черепахой – всю жизнь тащишься.

#17 al-Islam

al-Islam

Forumun Ali məqamlı rəhbəri

• Emir
  • 1 952 сообщений

Отправлено 05 марта 2010 - 16:13

Münasibətim müsbətdir, düşünürəm ki, xanımları bu gündə təbrik etməyin heç bir eybi yoxdur, əksinə gözəldir. Ona görə forumun bütün xanım userlərini təbrik edirəm :unsure: Əlbəttə ki, qəbul etməmək və ya mənfi baxmaq öz işləridi :girl_in_love:

يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا كُونُوا قَوَّامِينَ لِلَّهِ شُهَدَاءَ بِالْقِسْطِ ۖ وَلَا يَجْرِمَنَّكُمْ شَنَآنُ قَوْمٍ عَلَىٰ أَلَّا تَعْدِلُوا ۚ اعْدِلُوا هُوَ أَقْرَبُ لِلتَّقْوَىٰ ۖ وَاتَّقُوا اللَّهَ ۚ إِنَّ اللَّهَ خَبِيرٌ بِمَا تَعْمَلُونَ

"Ey iman gətirənlər, (bütün fərdi və ictimai işlərdə) həmişə Allaha görə möhkəm və mətin dayanan və ədalətə şəhadət verənlərdən olun! Hər hansı bir dəstə ilə düşmənçilik sizi ədalətsizliyə vadar etməsin. Ədalətli olun, ki, o, təqvaya daha yaxındır. Təqvalı olun! Həqiqətən Allah etdiklərinizdən xəbərdardır" ("Əl-Maidə",8)

#18 Şair

Şair

Forumun faktiki Ali Məqamlı Rəhbəri

• Emir
  • 2 087 сообщений

Отправлено 05 марта 2010 - 16:24

Mən bu günün tarixi səbəblərini bilmirəm. Niyə bacılarımızın bu günə mənfi münasibət göstərdikləri də maraqlı oldu mənə...
Bütün ləyaqətli, əxlaqlı, imanlı və s... müsəlman xanımları təbrik edirəm! Ələxsus bizim forumda olan userləri. Yenə də deyirəm, dini hökümünü bilmirəm, amma hər halda, 1 xanımın könlünü şad etmək bidət olmaz? 365 gün var, paxıllıq etməyək :girl_in_love:

#19 Shemsi

Shemsi

• Murid
  • 1 723 сообщений

Отправлено 05 марта 2010 - 17:16

Hər ilin 8 mart günü evimizdə Klara Setkinin şərəfinə "xoş sözlər" deyilir hədiyyə alanlar tərəfindən))) Amma bu bayram çox mənasız bir bayramdır məncə. Bizlər dini bayramlarmızı (mövludları, peygemberimizle saas xanim Xedicenin evlilik gununu ve s) hədiyyələrlə zənginləşdirsək, gələcəkdə 8 mart kimi günlərə ehtiyac qalmaz. Başlayaq?????

Sormaz ki bilsin,
sorsa bilirdi.
Bilmez ki sorsun,
bilse sorardı.

#20 tatar.

tatar.

Amid – Brigadier General

• Murid
  • 3 058 сообщений

Отправлено 06 марта 2010 - 00:28

Я тоже поздравляю с праздником всех сестер, не смотря на то что не мусуьманский праздник.
:rolleyes:

ЛАББЕЙК ЙА ХУСЕЙН!!

www.youtube.com/watch?v=ebPCpKIL_cs&list=PL897F31D2FFF56549

#21 Hasan_AGA

Hasan_AGA

in the jail of Kaspersky

• Murid
  • 1 336 сообщений

Отправлено 06 марта 2010 - 01:11

1857-ci ilin mart ayının 8-də ABŞ-ın Nyu-York şəhərində ayaqqabı və tekstil fabrikində çalışan 40.000-ə yaxın qadın işçi Manhetten küçəsi boyunca etiraz yürüşünə başlayırlar. Onların tələbi 16 saatlıq iş vaxtının azaldıması, maaşların artırılması və kişilərlə bərabər eyni hüquqlara sahib olmaqdan ibarət idi.
Amma Nyu-York polisi bu etiraz aksiyasını dərhal darmadağın etdi. Müqavimət göstərən qadınlardan 129-u dünyasını dəyişdi.
Bu hadisədən 50 il sonra 1908-ci ildə Nyu-Yorkda yenə qadınlar eyni tələblərlə nümayişə başlayırlar. Polislər bu dəfə də çirkli və buzlu su şırnaqları vasitəsilə nümayişi dağıtmağa nail olur. Məhz bunnan sonra növbəti illər ərzində bu cür tətillər və nümayişlər öz nəticəsini verir, ilk dəfə olaraq Amerikada qadınların hüquqlarını qoruyan həmkarlar ittifaqı yaranır.
1910-cu ildə Danimarkanın paytaxtı Kopenhagendə sosialist qadınların II Beynəlxalq Konfransının fəaliyyətə başlaması ilə əlaqədar olaraq Amerika qadınlarını təmsil edən nümayəndə heyəti də buraya gəlir və məhz burada feminist qadınların məşhur lideri Klara Setkinlə görüşürlər. Daha sonra həmin konfransda xanım Setkin bütün dünya qadınlarının həmrəylik günü kimi 8 mart tarixini qeyd edilməsini irəli sürür. Bu təklif 17 ölkəni təmsil edən nümayəndələr tərəfindən qəbul edilir.
Lakin 8 mart tarixi barədə bir çox şübhələr mövcuddur. Belə ki, 1857-ci ildə qadınların məhz 8 mart tarixində yürüşə çıxmaları təsdiq edilməyib və onun hansı gün olduğu hələ də sual altındadır.
Bundan əlavə bəzi mənbələrdə iddia edilir ki, Kopenhagen Konfransında 8 mart deyil, başqa bir gün seçilmişdi. Tarix göstərir ki, həmin konfransdan sonra qadınlar günü əvvəlcə 19 mart tarixinə keçirilir və hətta bu tarix ilk dəfə Almaniyada, Danimarkada və Avstriyada bayram kimi qeyd edilir. Amma bir il sonra, yəni 1912-ci ildə 19 mart günü 12 may tarixi ilə əvəzlənir. Yalnz 1914-cü ildə, I Dünya Müharibəsinin başlanması ərəfəsində Beynəlxalq Qadınlar Bayramı nədənsə 8 mart tarixində qeyd edilməyə başlayır. Bir çox hallarda burada dini motivlərin də yer alması istisna edilmir. Bəzi tədqiqatçılar təsdiq edir ki, 8 mart tarixi hansısa bir qadınla əlaqədar olan bir əhvalaatla bağlıdır.
Bütün bunlara baxmayaraq hər halda Birləşmiş Millətlə Təşkilatı 32/ 142 saylı qətnaməsi ilə 1977-ci ildən etibarən 8 mart gününü Beynəlxalq Qadınlar Bayramı kimi rəsmiləşdirib. 8 mart tarixinin iş günü hesab edilməməsini keçmiş SSRİ və Çin, eləcə də digər sosialist ölkələri qəbul etmişdilər.

Məqaləni hazırladığına görə Nigar bacıya dərin təşəkkürümü bildirirəm.

P.S. İndi özünüz qiymət verin, müsəlmana bu cür bayram yaraşar??...Mən çoox mənfi baxıram!Müsəlmanlarda səhv etmirəmsə Fatimeyi-Zəhra(s.a)nın mövludu günü müsəlman ana,bacı,xanımların günü sayılır. İnşaAllah yayda təbrik edərəm :rolleyes:

Сообщение отредактировал Hasan_AGA: 06 марта 2010 - 01:13

"Do not say what you do not understand, because most of the right is in what you deny.
Accept the argument of one against whom you have no argument. It is me (Ali ibn Abu Talib).. Sermon 17"

#22 MIROTVORES70

MIROTVORES70

SHOOTER

• Emir
  • 4 604 сообщений

Отправлено 06 марта 2010 - 01:53

Fərqli fikirlər var.Amma bu movzu hec də kiminsə əməlinə qiymət vermək və fətvalar ucun acilmadi.Bir daha deyirəm,kiminsə konlunu xoş etmək ucun səbəb də gunah deyil.Muqəddəs yalan kimi.Hec kim iddia etməz ki bu islami bayramdir və XANİM FATİMEYİ -ZƏHRA(ƏS) MOVLUDUNU QEYD ETMƏYƏK! Lakin burada daha cox cavan nəsli olmasindan irəli gəlir ki,"kohnə dunyanin bayramlarına" belə aqressiv yanaşalar! Bir daha deyirəm,bu yaşanmiş tarixin qəlpələridir!Ozu də xoş qəlğələri.Klarani mən,Siz qonşum Əbdulxaliqi tanidiğiniz kimi taniyiram.Və hec də onuncun Məcnunu dəli deyiləm.AMMA bu gunlərdə analarımızı,muəllimələrimizi(coxusu dunyada yoxdur) şad etdiyimizi yadima saliram!Bir də islam hər şeyin qara olduğunu isbat etmək ucun gondərilmədi dunyamiza.O qaralari əqllə və imanla ağartmaq ucun gondərildi.Radikallığa yer yoxdur bu movzuda!
Belə ki,movzuya aid olmayan postlara hələlik dəymirəm.amma bu gunə kimi Palcıxdan başqa hec kimin xətrinə dəymədim.Bu movzuda"qalbasa davasina yer yoxdur" və rət ucun də sayğac qoymadim.Hr kəs istədiyini təbrik edər,istəməzsə ALLAH ONA YAR OLSUN!

Изображение

#23 Bəndə

Bəndə

Naqib – Captain

• Murid
  • 714 сообщений

Отправлено 06 марта 2010 - 10:48

Hər ilin 8 mart günü evimizdə Klara Setkinin şərəfinə "xoş sözlər" deyilir hədiyyə alanlar tərəfindən))) Amma bu bayram çox mənasız bir bayramdır məncə. Bizlər dini bayramlarmızı (mövludları, peygemberimizle saas xanim Xedicenin evlilik gununu ve s) hədiyyələrlə zənginləşdirsək, gələcəkdə 8 mart kimi günlərə ehtiyac qalmaz. Başlayaq?????

Başlayaq :)
Amma başlayaq ondan kiii, bu 8 martda bizə verilən hədiyyələri alarkən,bu sözləri deyək :
Saxla,Müsəlman xanımının bayramında,Xanım Zəhra (s.ə)-nın mövlud günü gətirib verərsən :flowers1:
Özü də elə də çox gözləməli olmayacağıq :blushL:
Mən bilən Xanım Zəhranın (s.ə) mövlud günü,20 Cəmadiyül-axir,bu il hardasa 3 iyuna düşür :rolleyes:

#24 Bəndə

Bəndə

Naqib – Captain

• Murid
  • 714 сообщений

Отправлено 06 марта 2010 - 10:56

Fərqli fikirlər var.Amma bu movzu hec də kiminsə əməlinə qiymət vermək və fətvalar ucun acilmadi.Bir daha deyirəm,kiminsə konlunu xoş etmək ucun səbəb də gunah deyil.Muqəddəs yalan kimi.Hec kim iddia etməz ki bu islami bayramdir və XANİM FATİMEYİ -ZƏHRA(ƏS) MOVLUDUNU QEYD ETMƏYƏK! Lakin burada daha cox cavan nəsli olmasindan irəli gəlir ki,"kohnə dunyanin bayramlarına" belə aqressiv yanaşalar! Bir daha deyirəm,bu yaşanmiş tarixin qəlpələridir!Ozu də xoş qəlğələri.Klarani mən,Siz qonşum Əbdulxaliqi tanidiğiniz kimi taniyiram.Və hec də onuncun Məcnunu dəli deyiləm.AMMA bu gunlərdə analarımızı,muəllimələrimizi(coxusu dunyada yoxdur) şad etdiyimizi yadima saliram!Bir də islam hər şeyin qara olduğunu isbat etmək ucun gondərilmədi dunyamiza.O qaralari əqllə və imanla ağartmaq ucun gondərildi.Radikallığa yer yoxdur bu movzuda!
Belə ki,movzuya aid olmayan postlara hələlik dəymirəm.amma bu gunə kimi Palcıxdan başqa hec kimin xətrinə dəymədim.Bu movzuda"qalbasa davasina yer yoxdur" və rət ucun də sayğac qoymadim.Hr kəs istədiyini təbrik edər,istəməzsə ALLAH ONA YAR OLSUN!

Mirotvorec qardaş,özünüz bilirsiniz ki,sizə,fikirlərinizə necə hörmətim var,amma kii,bu 8 martın kimlər tərəfindən bayram olaraq qeyd olunması,hansı səbəblərdən,necə, nə üçünü bilsəniz,o zaman bu gündə əziz xanımlarımızı təbrik etməzsiniz:)))
Sözsüz ki,başımızın tacı olan analarımızı,bacılarımızı,əziz xanımlarımızı sevindirməyin özü artıq insana dünyanı bəxş edir,amma niyə məhz bu gün? əgər belə istəyirsiniz yaxın xanımlarınızı ildə 2 dəfə sevindirməyə o zaman imkan düşən kimi bunu edin də,mən əminəm ki,edirsiniz də :)artıq 8 marta da ehtiyac qalmaz :blushL:

#25 AHMADIYYE

AHMADIYYE

Aqid – Colonel

• Emir
  • 2 642 сообщений

Отправлено 06 марта 2010 - 11:02

ЩаЗЗЗЗЗЗЗЗ!

Как только шнурки подвяжем, носочки подгладим и т.д. :flowers1:

Аy rehmetliyin nevesi, ALLAHSIZ adlandirdigimiz Avropa ve Amerikada ANA GUNU var..amma bizimkiler hele dushunurler..

О чем речь :blushL:

Əllahummə səlli əla Muhəmmədin və ali Muhəmməd, kəma səlləytə əla İbrahimə və əla ali İbrahimə və barik əla Muhəmmədin və əla ali Muhəmməd, kəma barəktə əla İbrahimə və əla ali İbrahim, innəkə həmidun məcid. AMİN!

#26 MIROTVORES70

MIROTVORES70

SHOOTER

• Emir
  • 4 604 сообщений

Отправлено 06 марта 2010 - 11:16

Bu bacilar bir gun məni tutub 3 manat 40 qəpiklik qaloşla şapatdayacaqlar dəə,Mənə deyən lazim ki nə işin var meydanda ki,tutub dərindən sumka duzəltsinlər)))))))Atdim zadnı skorusa)))

Изображение

#27 AHMADIYYE

AHMADIYYE

Aqid – Colonel

• Emir
  • 2 642 сообщений

Отправлено 06 марта 2010 - 11:19

ESTAFRULLAH :flowers1:

Просто ведем дискуссию :blushL:

#28 Bəndə

Bəndə

Naqib – Captain

• Murid
  • 714 сообщений

Отправлено 06 марта 2010 - 11:45

Bu bacilar bir gun məni tutub 3 manat 40 qəpiklik qaloşla şapatdayacaqlar dəə,Mənə deyən lazim ki nə işin var meydanda ki,tutub dərindən sumka duzəltsinlər)))))))Atdim zadnı skorusa)))

Mən insanların müdafiə komitəsinə bağlıyam,tak şto sizdən sumka dəqiq olmayacaq :blushL:

Сообщение отредактировал Bəndə: 06 марта 2010 - 11:46

#29 Amine

Amine

Raqib Awwal – Master Seargeant

• Murid
  • 210 сообщений

Отправлено 06 марта 2010 - 11:55

Изображение
TOPRAĞIMIZIN ÜSTÜNDE ŞEREFSİZCE YAŞAMAKTANSA, TOPRAĞIN ALTINDA YATMAYI ŞEREF SAYARIZ...

#30 MirMustafa

MirMustafa

• Murid
  • 691 сообщений

Отправлено 06 марта 2010 - 12:34

Mən 8 marta bir tarixi hadisə görmürəm. Bu bayramı qeyd eleməyimiz yalnız siyası məhna daşıyır. Milli mənafeyimizə həmrəy olmuyan avropanaya həmrəy olmaq üçün. İnandırım ki sizi əgər sabah dövlət tərəfindən bu bayaram ləğv olunsa, bir müddətdən sonra az adam tapılar yada salsın bu günü.
Bizim problemimiz həmişə olduğu kimi "Qalma qonşudan ger...." prinsipidir. Yaxşı deyil ne deyerlər əgər məni yolda görsələr yolda gülsüz, yada soruşalar kim səni təbrik edib, nə deyərəm onda.
Hər bir qadına diqqət lazım və bizim qadınlarda hamıdan çox buna layiqdirlər. Ona görədə nə qədər ki alternativ bir qadınlar günümüz yoxdursa gərək öz diqqətimizi bu gündə olsada belə göstərməliyik.

8 marta qədər hələ var, deməli hələdə xanımları təbrik edirik!

Количество пользователей, читающих эту тему: 0

0 пользователей, 0 гостей, 0 скрытых пользователей

Рейтинг@Mail.ru