Перейти к содержимому

Фотография

özünnə qəsd edən kafirdir yoxsa şəhid ?

• Авторизуйтесь для ответа в теме
Сообщений в теме: 42

#31 Ehli beyt ashigi

Ehli beyt ashigi

Raid – Major

• Murid
  • 1 300 сообщений

Отправлено 22 июня 2010 - 14:03

'Ehli beyt ashigi'
1 ci insan əvvəlcədən niyyət etməlidir ki,özü özü öldürsün, yəni söhbətin əvvəlini zəhmət çəkib oxusaydın, belə yersiz suallar verməzdin.
bu hadisə də özün dediyin kimi təsadüfən olub, ANCAQ sən nədənsə zənnlərnən belə YƏQİNLİYƏ gəldin ki, o müəllim özü özünnü öldürmək istəyib.

Sen gel goz bel atin nagilin danishma bize.Ne niyyet? hansi niyyet?Niyyet emele bagli deyil meger?Kishi gumbarani garnina goyanda bilmirdi ki,olecek yoxsa bu gisa muddetde niyyet eleyib sonra goymaliydi gumbarani garnina.O,meger bilmirdi ki,100% olecek?Sohbet burda ozune gesd elemekden gedir ki,hansi hallarda olar hansinda olmaz.Bunun fergi yoxdur muharibede ve ya haradasa.
Eger men bilsem ki,menim olumum bir nece momini ve ya mesum insanlari xilas edecek men orada 1 degige bele fikirleshmerem.

Birdeki sen meseleleri garishdirma,Perygamberin(s.a.a.s.) dovru bashga indi bashga.
O dovurde ne bomba var idi nede gumbara.Sen ne bilirsen ki,o dovurde indiki muassir silahlar olsaydi Hz.Peygamber(s.a.a.s.)mominlere ne buyuracagdi.Ozude indiki usullarla kecmishdeki usullar bashga bashgadir,yani kecmishde ishgence ile soz alirdilar esirlerden indi ise iyneni vururlar adama oda bashlayir bul bul kimi her sheyi demeye.

Сообщение отредактировал Ehli beyt ashigi: 22 июня 2010 - 14:04

Hüseynə yerlər ağlar göylər ağlar
Bətuli Mürtəza, Peyğəmbər ağlar"
Hüseynin nuhəsin Dilriş yazanda
Müselman sehlidir ki, kafər ağlar"

#32 abdhalim

abdhalim

Raid – Major

• Murid
  • 1 267 сообщений

Отправлено 22 июня 2010 - 14:43

ahmed, konkret: hansı məzhəbdənsən? Səndən başqa sənin əqidəndə olan adam var?

al islam
sən mənim əqidəmdən xəbərin yoxdu,
mənim əsas davam bu məsələdir, və hələki bir dənə də olsun adam əsaslı dəlil gətirə bilməyib
qəlbnən bağlı əqidə
cavabda odur ki, hə var ,əlhəmdullilah,və bu əqidə bütün peyğəmbərlərin və möminlərin, və muvahhidlərin əqidəsi olub.
birdəki,mövzudan uzaqlaşmayaq
bir nəfər sourşdu: «Allah qiyamət günü bu qədər çox və hesabsız olan insanların hesabına necə yetişəcək?»İmam Əli buyurdu: « necə ki,Allah onların hesabına yetişər bir halda ki, onlar Allahı görmürlər!» «Necə ki, onlara ruzi verir(dünyada) bir halda ki, onlar onu görmürlər.»

#33 MirMustafa

MirMustafa

Mulazzim Awwal – 1st lieutenant

• Murid
  • 691 сообщений

Отправлено 22 июня 2010 - 14:51

ahmed, konkret: hansı məzhəbdənsən? Səndən başqa sənin əqidəndə olan adam var?

al islam
sən mənim əqidəmdən xəbərin yoxdu,
mənim əsas davam bu məsələdir, və hələki bir dənə də olsun adam əsaslı dəlil gətirə bilməyib
qəlbnən bağlı əqidə
cavabda odur ki, hə var ,əlhəmdullilah,və bu əqidə bütün peyğəmbərlərin və möminlərin, və muvahhidlərin əqidəsi olub.
birdəki,mövzudan uzaqlaşmayaq

Ahmed sirr saxlayan oğlandır. Düz edir demir! :blushL:
36:60-62
Ey Adəm övladı! Məgər Mən sizdən əhd almadımmı ki, Şeytana ibadət etməyin, o sizin açıq-aşkar düşməninizdir,
Və (sizə buyurmadımmı ki) Mənə ibadət edin, doğru yol budur?!
Həqiqətən, (Şeytan) içərinizdən çoxlarını yoldan çıxartdı. Məgər ağlınız kəsmirdi?

#34 Şair

Şair

Forumun faktiki Ali Məqamlı Rəhbəri

• Emir
  • 2 087 сообщений

Отправлено 22 июня 2010 - 15:02

Əhməd 74-cü firqədəndir :blushL:

#35 abdhalim

abdhalim

Raid – Major

• Murid
  • 1 267 сообщений

Отправлено 22 июня 2010 - 15:16

Sen gel goz bel atin nagilin danishma bize.Ne niyyet? hansi niyyet?Niyyet emele bagli deyil meger?Kishi gumbarani garnina goyanda bilmirdi ki,olecek yoxsa bu gisa muddetde niyyet eleyib sonra goymaliydi gumbarani garnina.O,meger bilmirdi ki,100% olecek?Sohbet burda ozune gesd elemekden gedir ki,hansi hallarda olar hansinda olmaz.Bunun fergi yoxdur muharibede ve ya haradasa.
Eger men bilsem ki,menim olumum bir nece momini ve ya mesum insanlari xilas edecek men orada 1 degige bele fikirleshmerem.

Birdeki sen meseleleri garishdirma,Perygamberin(s.a.a.s.) dovru bashga indi bashga.
O dovurde ne bomba var idi nede gumbara.Sen ne bilirsen ki,o dovurde indiki muassir silahlar olsaydi Hz.Peygamber(s.a.a.s.)mominlere ne buyuracagdi.Ozude indiki usullarla kecmishdeki usullar bashga bashgadir,yani kecmishde ishgence ile soz alirdilar esirlerden indi ise iyneni vururlar adama oda bashlayir bul bul kimi her sheyi demeye.

1 ci əməllər niyyətə bağlıdır, niyyət əmələ bağlı sözünü 1 ci dəfə səndən eşidirəm.
2 ci o qədər üstündə təsadüfən qumbara partlayanlar olub ki,sağ qalıblar.yəni 2 ayağıni qopardıb, bədənidə qəlpə yarası almışdı.ancaq sağ qalmışdı.
ona görə deyirəm ki, o müəllimdə o anda özünnü itirə bilər, 1 ci imkanı olmayıb qumbaranı uzağa tullamağa,
2 ci ani bir anda olduğundan , o qumbaranı vaxt tapmayıb ayaqlarının arasında gizlətməkdən,
yəni ola bilsin ki, niyyətində olub orda gizlətmək,indi onun niyyətini Allahdan başqa heç kəs bilə bilməz.
bunlar təsadufi olan şeylərdi.
söhbət başqa bir şeydən gedir.
ey "ehli beyt aşiqi" söhbət evvəldən bunu niyyət edəndən gedir,yəni deyir ki, mən gedirəm filan məscidi,sinaqoqu partdadmaqa, özümdə şəhid olacayam, və məniynən bir yerdə , kafirlər, şiyələr, yəhudilər öləcək.
yəni bu insan əvvələdən niyyəti bəlli olur.
məndə deyirəm ki, 1 kimsə ağlı başında bunu edirsə, öz əliylə düyməni basıb partdadırsa həmin insan cəhənnəmdən çixmayacaq, hədisdə olduğu kimi.
2 variantdakı odur ki, sonra ortaya belə bir şey çıxa bilər ki, kimisə aldadıb,psixatrob dermanlar verərək, dəli elyib, yola salırlar
şiyələrin içinə ,bombanında knopkası öz əlində olmur, mobil telefonnan idarə olunur, başqa adam tərəfindən.
bu cür ölənin isə işi Allaha qalır.yəni bilə bilə özünə qəsd etmir.
bir nəfər sourşdu: «Allah qiyamət günü bu qədər çox və hesabsız olan insanların hesabına necə yetişəcək?»İmam Əli buyurdu: « necə ki,Allah onların hesabına yetişər bir halda ki, onlar Allahı görmürlər!» «Necə ki, onlara ruzi verir(dünyada) bir halda ki, onlar onu görmürlər.»

#36 abdhalim

abdhalim

Raid – Major

• Murid
  • 1 267 сообщений

Отправлено 22 июня 2010 - 15:50

1 ci onu deyim ki, peyğəmbərin vaxtındada hərbi sirri verməmək , özünnü öldürmək üçün,zəhər var idi,
səhabələrdən kimsə dilinin altinda gəzdirə bilərdi,gördükü əsr düşür özünnü öldürərdi,
amcaq beləedən olmayıb.
indiki dəstə başcıları isə , dillərinin altında zəhər gəzdirirlər ki, əsir düşməkdənsə özümü öldürüm,
2 ci Allahın köməyini ,Allahdan ümüdünü üzdüyün üçün sən belə deyirsən.
bəyəm Allahın köməyində bir dəyişiklik olub bu zaman , bu 1400 il ərzində ?yəni demək istəyirsən ki, əvvəl insana

Allahın köməyi daha yaxşı gəlirdi, indi isə qəlbinə az qüvvət verir ?
bilki, Allaha arxayın olana, ümüd bəsləyənə Allah öz köməyini əsirgəməz möminin qəlbinə, və o bundan cəzarət tapır,addımları möhkəmlənir, hətta ola bilər ki, kafirlərin iynələri öz təsirini itirsin,
bədəni ağrı hiss etməsin,
və yaxudda onun canını rahatlıqla alar, yəni kafirlərə elə gələ bilər ki, onlar müsəlmanı əzabnan öldürdülər,
ancaq əslində isə, onun ruhu elə çıxar kı, bədənindən ,adi yataqda ölən müsəlmanın ölümündən qat qat rahat.
adi müsəlman ona qibtə edər,
əgər ölümün ilk vəziyyətinə düşmüsənsə, onda bilərsən bu hissiyatları,
qisaca onu deyim ki, insanın barmağını kəsməkdən, və gözünü çixartmaqdan qat qat ağrılıdır,
bu hələ ölümün ilk anıdır,gör indi ruh insanın boğazında olanda nə hisslər keçirdir,
çox bir insan fikirləşir ki, kimsə öləndə səsini çıxartmır ölürsə, deməli rahat öldü, ancaq bu əsasız bir iddiadır,
həmin insan bədənindəki , ağrılardanda səsi tutula da bilər, əgər günahkar müsəlmandırsa və ya kafirdirsə.

#37 abdhalim

abdhalim

Raid – Major

• Murid
  • 1 267 сообщений

Отправлено 30 июня 2010 - 22:43

eşitdim bu gün 30 iyun sevgililər günü kimi qeyd olunur,
daha doğrusu "şəhid" titulu almış Fərizə və İlham günü kimi,
onlar haqqında bir iki kəlmə demək istəyirəm.
əgər həmin qadın doğurdanda ,ərinin vəfatını eşitdikdən sonra durub deyib ki,
"O öldükdən sonra məndə bu dünyada yaşamaram" və sonra
özünnə qəsd edibsə, Allahın qəzəbindədir.və belə niyyətnən ölübsə cəhənnəmdən çıxmayacaq.
Mənim millətim isə , ona şəhid titulu verib.
Allahın lənəti olsun,o kəslərə ki, Allahdan müəyyən bir elm gelib onlara, haqqı bilir, və dünyada yaxşı yaşamaq üçün haqqı gizlədirlər.

#38 ulka

ulka

Raqib – Seargeant

• Murid
  • 111 сообщений

Отправлено 01 июля 2010 - 13:51

eşitdim bu gün 30 iyun sevgililər günü kimi qeyd olunur,
daha doğrusu "şəhid" titulu almış Fərizə və İlham günü kimi,
onlar haqqında bir iki kəlmə demək istəyirəm.
əgər həmin qadın doğurdanda ,ərinin vəfatını eşitdikdən sonra durub deyib ki,
"O öldükdən sonra məndə bu dünyada yaşamaram" və sonra
özünnə qəsd edibsə, Allahın qəzəbindədir.və belə niyyətnən ölübsə cəhənnəmdən çıxmayacaq.
Mənim millətim isə , ona şəhid titulu verib.
Allahın lənəti olsun,o kəslərə ki, Allahdan müəyyən bir elm gelib onlara, haqqı bilir, və dünyada yaxşı yaşamaq üçün haqqı gizlədirlər.

Amin!

#39 yezide lenet

yezide lenet

Arif – Corporal

• Murid
  • 63 сообщений

Отправлено 12 марта 2011 - 12:30

vusal deyirsen ki,

Yalnız İsrail vətəndaşları müharibdirlər. Və bu barədə üləma(söhbət şiə üləmasından gedir) müttəfiqdir.

deməli çeçənlərə görə rusdarda müharibdirlər,yəni sabah çeçen"müctəhidi" çixib deyir ki, filan xalq müharibdi, deməli
bunu etmək olar ? deməli silahsız camaati ,metroda ,avtobusda partdadmaq lazımdır.

ahmed

özünə dinamit və ya hər hansı partlayıcı maddə bağlayıb özünü və düşmənlərini öldürən şəxs əlbəttə ki şəhiddir. Bir fərqi unudursan ki, biri var bunu sıravi vətəndaşlara qarşı edəsən biri də var orduya qarşı. İraq və Əfqanıstanda isə sələfilər bunu sıravu vıtəndaşlara qarşı edirlər.

sonra yazırsan kı, əfqanıstanda taliblər siravi camaata bunu tədbiq edir.
O sizə şiyələrə görə siravi ola bilər,
ancaq taliblərə görə , şiyələr muharibdilər,kafirdilər.
Yəni deyirlər ki, nə qədər çox şiyə öldürsən bir o qədər savab qazanacaqsan, və ya şəhid sayılırsan hətta özüvü partdadsan belə
məscitdə, eynilə siz necə dinc yəhudiləri muharib sayırsız,taliblərdə sizi muharib sayır.
Hətta özüvüzə haqq qazandırmaq istəsəz belə, alınmayacaq,çünkü sizin muctəhidə görə izraildəki dinc əhali muharib olursa,
eynilə iraq sünnü müctəhidinə görə də , iraqdakı şiyələr muharib sayılır.və kim kamikadzalıq edib şiyə mecitində
özünnü partdadarsa o şəhiddir.və nə qədər çox şiyə onuynan bir ölübsə onun cənnətdəki, məqamı yüksəlir.
fetvalar arasında eynillik gün kimi aydındır.
ona görə Allah hər bir insana haqqı batildən ayırmaq imkanı verə bilər,ona görə Allaha dua eləki sənə belə bir şey versin qəlbivə,
Hər bir müctəhidin sözünnü kor koranna götürüb gedmə, yoxsa bədbəxt olarsan.

salam aleykum/mence esl kor sensen.ozune dinamit baglayib dinc sakinleri oldurmekle sirri vermemek ucun ozunu oldurmek eynidir?

#40 abdhalim

abdhalim

Raid – Major

• Murid
  • 1 267 сообщений

Отправлено 14 марта 2011 - 02:36

salam aleykum/mence esl kor sensen.ozune dinamit baglayib dinc sakinleri oldurmekle sirri vermemek ucun ozunu oldurmek eynidir?

görünür yuxarıda yazılan dəlilləri yaxşı oxumamısan.
onda sənə belə bir sual verim,bir az çalış səmimi ol.indi qəlbində nəyisə gizlətsəndə,qiyamət günü üzə çıxacaq,o vaxtı isə gec olacaq.
ola bilsin ki,sənin yaxın adamlarından biri ağır və dəhşətli əzablarla sürən xəstəliyə tutuldu.və oda gecə-gündüz həkimlərə deyir ki, ona iynə vurub öldürsünlər.(mən artıq belə bir hadisəynən üzləşmişəm,bizim nəsildə)
Sənə görə bü cür yəqinliyə düşən insanın hökmü nədir şəriyyətə görə ?

Сообщение отредактировал ahmed: 14 марта 2011 - 02:37

#41 Kanan_313N

Kanan_313N

Raid – Major

• Murid
  • 1 351 сообщений

Отправлено 14 марта 2011 - 07:23

görünür yuxarıda yazılan dəlilləri yaxşı oxumamısan.
onda sənə belə bir sual verim,bir az çalış səmimi ol.indi qəlbində nəyisə gizlətsəndə,qiyamət günü üzə çıxacaq,o vaxtı isə gec olacaq.
ola bilsin ki,sənin yaxın adamlarından biri ağır və dəhşətli əzablarla sürən xəstəliyə tutuldu.və oda gecə-gündüz həkimlərə deyir ki, ona iynə vurub öldürsünlər.(mən artıq belə bir hadisəynən üzləşmişəm,bizim nəsildə)
Sənə görə bü cür yəqinliyə düşən insanın hökmü nədir şəriyyətə görə ?

Bismillah,fərqi yoxdur,yenə də cəhənnəmə gedəcək..Çünki bunun sağalıb-sağalmayacağı,haçan öləcəyi sual altındadır.Mənə maraqlıdır ki,(sual cvb almaq məqsədilə verilir,yəni bəhs üçün yox)döyüş əsnasında səni tutub+əzab verib+öldürəcəklərinə yəqinin varsa,özünə qəsd edə bilərsən,ya yox?!
P.S siz zəhmət olmasa məhzəbinizi deyərdiz,mənə maraqlıdır.Bəzən bizlə,bəzən sələflərlə bəhs edirisiz...

#42 abdhalim

abdhalim

Raid – Major

• Murid
  • 1 267 сообщений

Отправлено 14 марта 2011 - 22:51

Bismillah,fərqi yoxdur,yenə də cəhənnəmə gedəcək..Çünki bunun sağalıb-sağalmayacağı,haçan öləcəyi sual altındadır.Mənə maraqlıdır ki,(sual cvb almaq məqsədilə verilir,yəni bəhs üçün yox)döyüş əsnasında səni tutub+əzab verib+öldürəcəklərinə yəqinin varsa,özünə qəsd edə bilərsən,ya yox?!
P.S siz zəhmət olmasa məhzəbinizi deyərdiz,mənə maraqlıdır.Bəzən bizlə,bəzən sələflərlə bəhs edirisiz...

Mən özümü şiyə deməsəmdə, sələfilər mənə şiyə deyirlər, şiyələrdə mənə vəhabi
sələfilər deyir ki,biz rəsul s.ə.v. yolunu gedirik,şiyələrdə deyir bizdə Əlinin əqidəsindəyik.
Ancaq bir az dərinə getsək söhbətdə Əlinin yəqinliyində olan adam çox az görmüşəm.məncə aydın oldu..
mövzudan yayınmayaq.
suala ağılnan yox,MƏS Allahın mənə verdiyi iman və furqan sayəsində cavab verəcəyəm.
bu sual sirf qədər qəzaynan bağlı olduğundan,buna ağıl gedib çixa bilməz,ancaq insanın qəlbində olan iman, bundanda dərinə gedə bilir.Çünkü qəflətdə olmayan qəlb Allahın və onun rəsulunun xəbərdarlığından sonra,
bütün bu olacaqları hiss edir,
1 ci deyirsən ki,cəhənnəmə gedəcək,
Ancaq onu bir az xırdalasaydın,oxuyanlar üçün bəlkə ibrət olardı.
bi izni Allah mən açıqlayım. O cəhənnəm 1 günlük cəhənnəm deyil,və ya 1 günlük yer üzündə verilən ən şiddətli əzab deyil, bu tamam başqa bir vəziyyətdir ,başqa bir haldır,insan ora əbədi düşəcək,
əgər ağlı başında ola ola özünnü öldürərsə, dünyaynan müqaisə olunmaz.Ən çoxda bunu ağıllı kafirlər edir.
Ağılnan fikirləşirlər ki,bu cür etsək canımız qurtaracaq əzabdan,əksinə bu işi sona çatdlranda ya öz əliylə ya həkimlərin əliylə,artıq o adamlar ruhu boğazından çixan vaxtı artıq peşman olur,geriyə qayıtmaq istəyəcək,artıq gecdi, insanlara elə gəlir ki,öldü canı qurtardı,lakin vaxt Allahın əlindədir,onu ruhun boğazdan çıxma anını elə uzada bilər ki,özünnə qəsd edən üçün, ona elə gələr ki, aylarnan,illərnəndir,bu can verir ancaq ölə bilmir.
Cəhənnəm isə əzabların ən dəhşətlisidir, özünə qəsd edib ora düşən istəyəcək ki,dünyada ki,o ağrılı əzabın içində qalsın....bu haqqda çox danışmaq olar
keçək sənin bu sualıva

Mənə maraqlıdır ki,(sual cvb almaq məqsədilə verilir,yəni bəhs üçün yox)döyüş əsnasında səni tutub+əzab verib+öldürəcəklərinə yəqinin varsa,özünə qəsd edə bilərsən,ya yox?!

deməli sən vuruşursan,və yəqinliyində var ki,sən haqqsan guyakı!( SÖZLƏRİM TAMAMLANADA İNŞALLAH AYDIN OLACAQ NƏYƏ GÖRƏ GUYA Kİ DEDİM)
SƏN bilirsən ki,öldün səni elə bir məkan gözdəyir ki,dünyayna muqaisə olunmaz, və sən də bu cənnətin 1 addımlığındasan, buna görə sən ya özüvü bilə bilə güllənin qabağına atmalısan,və ya zəhər içib ölməlisən və sair...
bunu etdin səni əbədi cənnət gözdəyir,etməsəndə səni cənnət gözdəyir və ya gözdəmir, çünkü ola bilsin ki,sonradan dünyaya meyilləndən və kafir olaraq öldün.
Ancaq hal hazırda sənin əlində belə bir şans var,və sən neynənsə çıxırsan öz öz axırıva... buracan ağılnan və təqvadan uzaq şeytani fikirlər idi....
sualıvın cavabına ağılnan yox,çalışacaqam qəlbnən cavab ,yəndə deyirəm qəlb gözü daha dərinliyə gedir.
1 ci insan qeybi bilmir,yəni zənnlərnən 50/50 yə fikirləşir ki, belə bir şey olacaq,və birdə görürsən ki, onların verdiyi əzabı Allah ağrısız edir,və mömin gülə gülə canını tapşırır,belə hallar olub,istəsən hədis gətirə bilərəm sənə.və ya yüngülləşdirir,və ya kafirin qəlbinə rəhm salır,o da əfv fərmanı verib mömini buraxır
Allah bu ağrıları yaradıb,və oda bunu ağrısız etməyə qadırdir.Şübhə yox ki,qadirdir.
indi sənə sual verim səncə özünü işgəncəyə məruz qalmamaq üçün öldürənlə,Allaha arxayın olub əsir düşən birdir ?
bunların canları səncə eyni cür çıxacaq bədənlərindən ,yoxsa Allaha arxayın olub işgəncəynən ölən daha rahat öləcək ? burda söhbət döyüşdən qaçmaqdan getmir,və ya buna oxşar başqa günahlardan, bu söhbətdə insanın əbədi həyatı həll olunur
ya əbədi cəhənnəm,ya da cənnət ! burda söhbət Allahın yazdığı əcəli qabağlamaqdan gedir,qədərə qarşı usyandan,hiyləgərlikdən gedir.
sonra Allah heç vaxt insanın daşıya bilməyəcəyi bir sınaqla onu sınamaz ki, lnsan mömün ola ola dönsün kafir kimi ölsün.yani insana o vaxt belə Allah seçim imkanı verir.bunlar hamısı ağılnan başa düşəsi deyil.
Allah daşıya bilməyəcəyi yükü insana yükləməz.
iman varsa Allahdan gələn səbir var,kömək var və həmişə ümüd var.bunun ücün Allahin hər şeyi hökmü altında olmağı kifayət edir.
Allah heç kimi heç kimdən üstün yaratmayıb,insanlar təqva ilə ustün olurlar,elə isə səndə mən dediklərimə qəlbdə olan təqva ilə yaxınlaş,ağılnan yox

Сообщение отредактировал ahmed: 14 марта 2011 - 23:01

#43 Kanan_313N

Kanan_313N

Raid – Major

• Murid
  • 1 351 сообщений

Отправлено 14 марта 2011 - 23:33

Mən özümü şiyə deməsəmdə, sələfilər mənə şiyə deyirlər, şiyələrdə mənə vəhabi
sələfilər deyir ki,biz rəsul s.ə.v. yolunu gedirik,şiyələrdə deyir bizdə Əlinin əqidəsindəyik.
Ancaq bir az dərinə getsək söhbətdə Əlinin yəqinliyində olan adam çox az görmüşəm.məncə aydın oldu..
mövzudan yayınmayaq.

Bismillah,kim sizə nə deyir öz boynuna,amma hansısa məhzəbədənsiz və bunu bilmək sadəcə mənə maraqlıdır.Xahiş edirəm Rəsulallah(s) yolu gedirəm deməyin(yəni sadəcə belə cvb verməyin),konkret mövcud İslam məhzəblərindən hansındansızsa deyin,zəhmət olmasa...

1 ci deyirsən ki,cəhənnəmə gedəcək,
Ancaq onu bir az xırdalasaydın,oxuyanlar üçün bəlkə ibrət olardı.

Xırdalamağı elə postda qeyd etmişəm.İndi sizin əqidədə necədir bilmirəm,amma bizdə təvəssül caizdir.Elementar,təvəssül edib Allahdan şəfaət istəyə bilər,nəticədə sağalar,yəni alternativ yol var.Amma döyüş məsələsi müşküldür.Çünki girib ermənilərin 10-15 əsgərini qırsan bilirsən ki,ordan sağ çıxmaq mümkün deyil.Doğrudur,Allah adamı hər yerdə qoruyur,amma dəqiqə başı möcüzə göstərəcək deyil,Rəbbəl Aləmin..Hər-halda bunlar haqda geniş bəhs mənasızdır.Çünki Allahın kimə nə edəcəyi aydındır ki,bilinməzdir.Biz sadəcə forum üzrə fikir bölüşürük.

O cəhənnəm 1 günlük cəhənnəm deyil,

Amma bunu yəqin bilərsiz,mömin cəhənnəmə düşsə,cəzasını çəkib cənnətə girər.
Uzun sözün qısası,bu məsələlər müşkül məsələlərdir,amma mənə maraqlıdır sizin məhzəb hansındandır)))

Əssalamu aleykum...

Количество пользователей, читающих эту тему: 0

0 пользователей, 0 гостей, 0 скрытых пользователей

Рейтинг@Mail.ru