Перейти к содержимому

Фотография

Qaçmaq Allahın sifətlərindəndirmi?

• Авторизуйтесь для ответа в теме
Сообщений в теме: 179

#121 Kanan_313N

Kanan_313N

Raid – Major

• Murid
  • 1 351 сообщений

Отправлено 11 января 2011 - 16:49

Ha ha ha demirsən batini mənası var? Məsumlardan sübut elə, edə bilmirsənsə Yəhudi variantına keçmə

Allahın həqiqi hesab etdiyin sifətini yazmaqdan niyə çəkinirsən ki? :) Qulaq as. Görürəm savadlı adamsan. Deyirsiniz ki, Allahınız qaçır. Bəs qaçmaq sürəti barədə filan məlumat gəlməyib hədislərdə? Ya şeyxləriniz nəsə deyib bu barədə?

Aciz insan! Sizi belə günə qoymaq mənə ləzət eliyir. Hələki mövzu bağlanmayıb burdayam, bir kişi varsa gətirsin sübut etsin ki Allahın sifətininbatini mənası var. Sübut edə bilmirsin izsə Təsəvvür edində nə gündəsiniz.

Bismillah,kişiliyin var bu suala cavab ver!Bir ateist yaxınlaşır sənə deyir ki,ay vaxa,siz deyirsiz Allahın əli var,dəlil olaraq da filan ayəni gətirirsiz.Yaxşı bəs Allah başqa bir ayədə də buyurur ki,Allahın heç nəyə ehtiyacı yoxdur.Bəs bu necə olur???İki ayə axı bir-birinə ziddir!
İndi kişiliyin var bu suala cavab ver!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Mən uje şübhələnirəm, denən görüm sənin Rəbbin Var? varsa denən görüm zatı var?

Bismillah,bu deyərlər "atdiın zadniyə" yaxud da "dala nərgiz".Kişiliyin çatmadı suala cavab verəsən.Sizin ənənəvi traktikanız,söhbəti fırlatmaq.Duxun yoxdu bu suala cavab verəsən????Haçan cavab verəcəksən onda da davam edəcəyik.Hərçənd ki,mövzunun tələb etdiyi məsələ artıq qurtarıb,yəni sizin Allah qaçır))))

Cürətin çatmır deməyə ki Allah var? Ala kişi ol qorxma ürəyli ol dinən, yoxdursa dinən yoxdurda. Sənin sualına cava isə vermişəm yenədə verirəm. Ayə bir birinə zidd deyil. Allahlın əlinin olması onun ehtiyaclı olmasını görsətmir, əgər görsətsə idi onda Alah təala bilmirdi nə danışır? əgər ehtiyaclığı görsədirsə onda niyə ALlah dedi ki əlim var? Deməli deyibsə ki əlim var deməli bu o deməkdir ki, Ehtiyalı olmasını görsətir. Bunu sən və Sənin kimi Rafkalar çıxardıb, əgər inanmırsansa onda gətir məsum imamlardan sübut et ki, Ehtiyaclığa dəlalət edir. Aciz insan. Sənin və Sənin kimlərin Rəbbi Xəyalınızdadır, xaricdə Rəbbiniz yoxdur bəlkə düz demirəm??????? Düz demirəmsə onda cavab yaz.

Bismillah,bir dənə bunu izah elə!

Allahlın əlinin olması onun ehtiyaclı olmasını görsətmir

Sənə hədis yazdım daaa,korsan????
İmam Sadiq(ə):İki əldən məqsəd qüvvət və qüdrətdir:

Yəqin bilirsən qüvvət və qüdrət abstrakt,yəni mücərrəd anlayışlardır maddi yox!!!Bəlkə bu fikrimə görə də İmamdan(ə) dəlil gətirim??))

#122 World Cup

World Cup

Mulazzim – lieutenant

• Murid
  • 301 сообщений

Отправлено 11 января 2011 - 16:51

Mən iddia edirəm ki, şiələrin RƏbbi yalnız xəyallarındadır, xəyaldan kənarda isə Allahları yoxdur, düz deyirəm? Düz demirəmsə bir Rafizi çıxsın desin ki, Yox bziim xəyaldan knarda Rəbbimiz var? Nİyə bu günə qədər camaatı aldatmısınız? Niyə yalandan demisniz ki, Bizim Allah var? məgər sizin Allah var? Sizin Allah xəyallardadır, kimin cürəti çatırsa çıxısın desin ki xəyaldan kənardadır. Rəbbiniz girin Xəyallarıvıza görün nıə gündəsiniz.

#123 Kanan_313N

Kanan_313N

Raid – Major

• Murid
  • 1 351 сообщений

Отправлено 11 января 2011 - 16:53

Ha ha ha demirsən batini mənası var? Məsumlardan sübut elə, edə bilmirsənsə Yəhudi variantına keçmə

ilahi sən hec kəsi bu günə salma

AMİN :)

Ümumiyyətlə sənin Rəbbivin Zatı var yoxsa Ümumiyyətlə sənin Rəbbin Xəyallardadır? cavab verə bilərsən? Yəni Sənin xəyalından xaricdə Rəbbin var? varsa deməli zatı var düz deyil? Zatı var Rəbbivin?

Bismillah,o dediyin insan beyninin dərk edə biləcəyi bir şey deyil.Məsələn,Allahın nə əvvəli var,nə axırı və yaxud da Onun üçün zaman anlayışı yoxdur.İndi Allahın əvvəl olmağını necə izah edə bilərsən.Heç cür...Tovhiddə elə şeylər var ki,onları heç cür izah etmək olmur.

Niyə ürək eləmirsən? Day dinən Allah yoxdurda. Cürət edə bilmirsən? İnsan ağılına görə yoxdursa deməli sənə görə Allah yoxdurda hə??? Konkret cavab ver. Sənin Rəbbin Xəyalından xaricdə var? Ümumiyyətlə Denən görüm llah var? VArsa deməli zatı varda düz deyil?

Bismillah,gördün yenə söhbəti fırladırsan!Allahın əvvəl olmağını,burda heç nə olmayanda olmağından söhbət getmir,yəni zaman anlayışının olmadığını necə izah edərsən.Kişiliyin var izah elə,o biri postdakı suala da cavab ver!

Nə nağıl danışırsan ee, mən deyirəm ki, Sənin xəyalından kənarda Rəbbin var? Buna cavabver VAllah heçnə istəmirəm. Mən deyirəm ki, sənin Xəyalında kənarda Rəbbin yoxdur düz deyirəm??

Bismillah,Şərqdə,qərbdə onundur,hara baxsanız O oradadır.
Bu ayədən çıxır ki,Allah hər yerdədir.İndi sən bunu izah elə,amma əqli(fəlsəfi).Yəni Buxari zad "hərləmirəm"

#124 World Cup

World Cup

Mulazzim – lieutenant

• Murid
  • 301 сообщений

Отправлено 11 января 2011 - 16:53

Allahın həqiqi hesab etdiyin sifətini yazmaqdan niyə çəkinirsən ki? :) Qulaq as. Görürəm savadlı adamsan. Deyirsiniz ki, Allahınız qaçır. Bəs qaçmaq sürəti barədə filan məlumat gəlməyib hədislərdə? Ya şeyxləriniz nəsə deyib bu barədə?

Aciz insan! Sizi belə günə qoymaq mənə ləzət eliyir. Hələki mövzu bağlanmayıb burdayam, bir kişi varsa gətirsin sübut etsin ki Allahın sifətininbatini mənası var. Sübut edə bilmirsin izsə Təsəvvür edində nə gündəsiniz.

Bismillah,kişiliyin var bu suala cavab ver!Bir ateist yaxınlaşır sənə deyir ki,ay vaxa,siz deyirsiz Allahın əli var,dəlil olaraq da filan ayəni gətirirsiz.Yaxşı bəs Allah başqa bir ayədə də buyurur ki,Allahın heç nəyə ehtiyacı yoxdur.Bəs bu necə olur???İki ayə axı bir-birinə ziddir!
İndi kişiliyin var bu suala cavab ver!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Mən uje şübhələnirəm, denən görüm sənin Rəbbin Var? varsa denən görüm zatı var?

Bismillah,bu deyərlər "atdiın zadniyə" yaxud da "dala nərgiz".Kişiliyin çatmadı suala cavab verəsən.Sizin ənənəvi traktikanız,söhbəti fırlatmaq.Duxun yoxdu bu suala cavab verəsən????Haçan cavab verəcəksən onda da davam edəcəyik.Hərçənd ki,mövzunun tələb etdiyi məsələ artıq qurtarıb,yəni sizin Allah qaçır))))

Cürətin çatmır deməyə ki Allah var? Ala kişi ol qorxma ürəyli ol dinən, yoxdursa dinən yoxdurda. Sənin sualına cava isə vermişəm yenədə verirəm. Ayə bir birinə zidd deyil. Allahlın əlinin olması onun ehtiyaclı olmasını görsətmir, əgər görsətsə idi onda Alah təala bilmirdi nə danışır? əgər ehtiyaclığı görsədirsə onda niyə ALlah dedi ki əlim var? Deməli deyibsə ki əlim var deməli bu o deməkdir ki, Ehtiyalı olmasını görsətir. Bunu sən və Sənin kimi Rafkalar çıxardıb, əgər inanmırsansa onda gətir məsum imamlardan sübut et ki, Ehtiyaclığa dəlalət edir. Aciz insan. Sənin və Sənin kimlərin Rəbbi Xəyalınızdadır, xaricdə Rəbbiniz yoxdur bəlkə düz demirəm??????? Düz demirəmsə onda cavab yaz.

Bismillah,bir dənə bunu izah elə!

Allahlın əlinin olması onun ehtiyaclı olmasını görsətmir

Sənə hədis yazdım daaa,korsan????
İmam Sadiq(ə):İki əldən məqsəd qüvvət və qüdrətdir:

Yəqin bilirsən qüvvət və qüdrət abstrakt,yəni mücərrəd anlayışlardır maddi yox!!!Bəlkə bu fikrimə görə də İmamdan(ə) dəlil gətirim??))

Mən "əldən" danışmıram ee, mən ALlahın zatından danışıram. var Allahın xaricdə zatı? Yəni xəyalından kənarda? Bax mən bunu soruşuram.

#125 World Cup

World Cup

Mulazzim – lieutenant

• Murid
  • 301 сообщений

Отправлено 11 января 2011 - 16:55

Ümumiyyətlə sənin Rəbbivin Zatı var yoxsa Ümumiyyətlə sənin Rəbbin Xəyallardadır? cavab verə bilərsən? Yəni Sənin xəyalından xaricdə Rəbbin var? varsa deməli zatı var düz deyil? Zatı var Rəbbivin?

Bismillah,o dediyin insan beyninin dərk edə biləcəyi bir şey deyil.Məsələn,Allahın nə əvvəli var,nə axırı və yaxud da Onun üçün zaman anlayışı yoxdur.İndi Allahın əvvəl olmağını necə izah edə bilərsən.Heç cür...Tovhiddə elə şeylər var ki,onları heç cür izah etmək olmur.

Niyə ürək eləmirsən? Day dinən Allah yoxdurda. Cürət edə bilmirsən? İnsan ağılına görə yoxdursa deməli sənə görə Allah yoxdurda hə??? Konkret cavab ver. Sənin Rəbbin Xəyalından xaricdə var? Ümumiyyətlə Denən görüm llah var? VArsa deməli zatı varda düz deyil?

Bismillah,gördün yenə söhbəti fırladırsan!Allahın əvvəl olmağını,burda heç nə olmayanda olmağından söhbət getmir,yəni zaman anlayışının olmadığını necə izah edərsən.Kişiliyin var izah elə,o biri postdakı suala da cavab ver!

Nə nağıl danışırsan ee, mən deyirəm ki, Sənin xəyalından kənarda Rəbbin var? Buna cavabver VAllah heçnə istəmirəm. Mən deyirəm ki, sənin Xəyalında kənarda Rəbbin yoxdur düz deyirəm??

Bu ayədən çıxır ki,Allah hər yerdədir.İndi sən bunu izah elə,amma əqli(fəlsəfi).Yəni Buxari zad "hərləmirəm"

Xəyalında hər yerdə yoxsa xaricdə??? Allah təala sənin xəyalındadır yoxsa Xaricdə hər yerdədir??? Zatı hardadır Allahın? Yoxsa zatı yoxdur?

#126 Kanan_313N

Kanan_313N

Raid – Major

• Murid
  • 1 351 сообщений

Отправлено 11 января 2011 - 16:57

Mən iddia edirəm ki, şiələrin RƏbbi yalnız xəyallarındadır, xəyaldan kənarda isə Allahları yoxdur, düz deyirəm? Düz demirəmsə bir Rafizi çıxsın desin ki, Yox bziim xəyaldan knarda Rəbbimiz var? Nİyə bu günə qədər camaatı aldatmısınız? Niyə yalandan demisniz ki, Bizim Allah var? məgər sizin Allah var? Sizin Allah xəyallardadır, kimin cürəti çatırsa çıxısın desin ki xəyaldan kənardadır. Rəbbiniz girin Xəyallarıvıza görün nıə gündəsiniz.

bismillah,vahhabi atır zadniyə.Suallara cavab vermir.Hər sən sual yazdıqca mən də yazacam,həmişə biz cavab veririk,bir dəfə də kişi olun siz cavab verin.Aaa,səhv başa düşməyin bilmirsizsə bu başqa məsələ deyin mən PAS!Ataların yaxşı sözü var,bilməmək ayıb deyil,öyrənməmək ayıbdır.Gəlin İmam Sadiqin(ə) tələbələri sizə dərs keçsin!!!!

#127 Kanan_313N

Kanan_313N

Raid – Major

• Murid
  • 1 351 сообщений

Отправлено 11 января 2011 - 16:59

Mən "əldən" danışmıram ee, mən ALlahın zatından danışıram. var Allahın xaricdə zatı? Yəni xəyalından kənarda? Bax mən bunu soruşuram.

Səhərdən demirsən Allahın əli var,məndə İmamdan(ə) dəlil dedim ki,əllərdən məqsəd qüvvət və qüdrətdir.İ vsyo!

#128 Kanan_313N

Kanan_313N

Raid – Major

• Murid
  • 1 351 сообщений

Отправлено 11 января 2011 - 17:01

Xəyalında hər yerdə yoxsa xaricdə??? Allah təala sənin xəyalındadır yoxsa Xaricdə hər yerdədir??? Zatı hardadır Allahın? Yoxsa zatı yoxdur?

Bismilallah,axı bu heç də mənim verdiyim suala oxşamır?? Suala cavab ver :rtfm: :rtfm:

#129 master_ier

master_ier

Naqib – Captain

• Murid
  • 970 сообщений

Отправлено 11 января 2011 - 17:01

World Cup, mənə bir şey maraqlıdır. Nə üçün sələfilər/vəhhabilər Tövhid barədə eləcə sual verməyi sevirlər, amma onlara sual verəndə cavabdan balıq kimi sürüşüb qaçırlar? Qaçırlar demişkən, bayaq qaçmaq barədə sual verdim, yaman sürüşdün. :)

Allah barədə şiə əqidəsi internetdə nə qədər istəsən var. Niyə özün oxumursan? Amma mən verdiyim sualın cavabı internetdə yoxdu, ona görə səndən soruşuram.

ŞEYX CAVİDİN VİDEOLARI ............ ŞEYX CAVİDİN XÜTBƏLƏRİ (MP3)

...............................SƏLƏFİLİK HAQQINDA HƏR ŞEY!!!

313 HƏDİSLƏR BÖLMƏSİ..............................313 MƏQALƏLƏR BÖLMƏSİ

Əhli Beytin (ə) fəzilətini zəif göstərməyə çalışanlara Allah lənət eləsin!!!

#130 World Cup

World Cup

Mulazzim – lieutenant

• Murid
  • 301 сообщений

Отправлено 11 января 2011 - 17:07

Nə isə, cavab vermirsənsə özün bil. Mən deyirəm ki Şiələrin Rəbbi yoxdur, kimsə deyir var gəlsin sübut etsin. Daha doğrusu var ee xəyaldadır, xəyallarından kənarda yoxdur.

#131 Kanan_313N

Kanan_313N

Raid – Major

• Murid
  • 1 351 сообщений

Отправлено 11 января 2011 - 17:07

Bismillah,vaxa,səndən bir söz soruşum.O birilərinə vermədin eybi yox,fəlsəfi şeylərdir,sənlik deyil.Bunun cavab variantlarını özüm vermişəm...
Əl batin ola bilər???
A)hə
B)yox

#132 World Cup

World Cup

Mulazzim – lieutenant

• Murid
  • 301 сообщений

Отправлено 11 января 2011 - 17:09

World Cup, mənə bir şey maraqlıdır. Nə üçün sələfilər/vəhhabilər Tövhid barədə eləcə sual verməyi sevirlər, amma onlara sual verəndə cavabdan balıq kimi sürüşüb qaçırlar? Qaçırlar demişkən, bayaq qaçmaq barədə sual verdim, yaman sürüşdün. :)

Allah barədə şiə əqidəsi internetdə nə qədər istəsən var. Niyə özün oxumursan? Amma mən verdiyim sualın cavabı internetdə yoxdu, ona görə səndən soruşuram.

nağıl danışma. Xəyalından kənarda Rəbbin varsa denən ki var, hamıda bilsin ki şiələrində Rəbbin var.

#133 Kanan_313N

Kanan_313N

Raid – Major

• Murid
  • 1 351 сообщений

Отправлено 11 января 2011 - 17:10

Nə isə, cavab vermirsənsə özün bil. Mən deyirəm ki Şiələrin Rəbbi yoxdur, kimsə deyir var gəlsin sübut etsin. Daha doğrusu var ee xəyaldadır, xəyallarından kənarda yoxdur.

Bismillah,nə isə yəqin bu mənanı ifadə edir:sizin suallar mənim elm səviyyəmdən kənardır ona görə də cavab vermədən gedirəm-"atıram zadniyə"

#134 World Cup

World Cup

Mulazzim – lieutenant

• Murid
  • 301 сообщений

Отправлено 11 января 2011 - 17:10

Bismillah,vaxa,səndən bir söz soruşum.O birilərinə vermədin eybi yox,fəlsəfi şeylərdir,sənlik deyil.Bunun cavab variantlarını özüm vermişəm...
Əl batin ola bilər???
A)hə
B)yox

mən Rəbbi olmayanlardan söhbət etmirəm. Bir adamın ki RƏbbi Xəyalında olsun.

#135 World Cup

World Cup

Mulazzim – lieutenant

• Murid
  • 301 сообщений

Отправлено 11 января 2011 - 17:13

Bismillah,nə isə yəqin bu mənanı ifadə edir:sizin suallar mənim elm səviyyəmdən kənardır ona görə də cavab vermədən gedirəm-"atıram zadniyə"

Məsum imamalarınız arxaya atamazdı.

#136 Kanan_313N

Kanan_313N

Raid – Major

• Murid
  • 1 351 сообщений

Отправлено 11 января 2011 - 17:18

Əl batin ola bilər???
A)hə
B)yox

Bismillah,yəqin tez qamətdən soruşdun,dedi şirkdi,onunla danışma.Allahım sənə bilməyib də söhbəti fırlatmaqdan pənah aparıram.Sənə ibn Teymiyyə(l.ə) və mənə də İmam Sadiq(ə) tələbəsi kimi yanaşsaq,gör necə otuzdurdum səni yerinə.Necə deyərlər,di get bir də buralara yaxın düşmə!!!
Əlhəmdulillah,bu mözvuda da vaxaya(lara) qalib gəldik.Allahumməsəlli əla Muhamməd va Ali-Muhamməd va əccil fərəcəhum

P.S məderlərdən xahiş edirəm,siz də düzgün qiymətləndirirsizsə,mözvunu bağlayasınız.Lazım olanları əldə etdik,hərçənd ki,bəzi suallarımiz cavabsız qaldı!!!

#137 Kanan_313N

Kanan_313N

Raid – Major

• Murid
  • 1 351 сообщений

Отправлено 11 января 2011 - 17:21

Məsum imamalarınız arxaya atamazdı.

Bismillah,elə yazmısan heç nə başa düşülmür.İkincisi,məsum İmam(ə) kişi olub eee,sənin ağaların kimi onun-bunun haqqına girməyiblər!Nə isə-altından xətt çəkilmiş və böyüdülmüş,mənim yoox eee sənin yazdığının izahıdır!

Сообщение отредактировал Kanan_313N: 11 января 2011 - 17:22

#138 Ehli beyt ashigi

Ehli beyt ashigi

Raid – Major

• Murid
  • 1 300 сообщений

Отправлено 11 января 2011 - 17:24

Deməli Şiələrə görə Allah yoxdur. kim deyirsə var onda gəlsin desin görüm onun xəyalındadır yoxsa xəyalından xaricdə? əgər Xaricdə Allah varsa deməli onun zatı var düzdü???????????? Bir kişi var gəlsin cavab versin?

Suala baxe nə dəhşətli cətin sualdır.
Sən indi demək istəyirsən ki,siz vəhabilər Allahın zatını görəcəksiz?Bəs onda bu ayəni necə gəbul edək?

Onlar (yaranmışlar) Allahın elmindən Onun Özünün istədiyindən başqa heç bir şey qavraya bilməzlər. Onun kürsüsü (elmi, qüdrət və səltənəti) göyləri və yeri əhatə etmişdir. Bunları mühafizə etmək Onun üçün heç də çətin deyildir. Ən uca, ən böyük varlıq da Odur!
Allah təala deyir ki,(Onun kürsüsü (elmi, qüdrət və səltənəti) göyləri və yeri əhatə etmişdir.)Hələ Allahın kürsüsü bütün hər yeri əhatə edib,indi gör ki,Allah özü necə BÖYÜKDÜR.
Sən bu dünyada məgər Allahın zatını görüb iman gətirmisən?
Yoxsa Allah hardasa deyib ki,biz axirətdə onun zatını görəcəyik?
İnsanlar hec Allah təalanı hiss edə bilmək qabiliyyətində deyillər ,Onu ancaq duya biləcəklər.
Allah təala Həyyul Gayyumdur,Bəsitdən də Bəsitdir,Saməddir,Lətifdir.

Сообщение отредактировал Ehli beyt ashigi: 11 января 2011 - 17:33

Hüseynə yerlər ağlar göylər ağlar
Bətuli Mürtəza, Peyğəmbər ağlar"
Hüseynin nuhəsin Dilriş yazanda
Müselman sehlidir ki, kafər ağlar"

#139 World Cup

World Cup

Mulazzim – lieutenant

• Murid
  • 301 сообщений

Отправлено 11 января 2011 - 17:25

Əl batin ola bilər???
A)hə
B)yox

Bismillah,yəqin tez qamətdən soruşdun,dedi şirkdi,onunla danışma.Allahım sənə bilməyib də söhbəti fırlatmaqdan pənah aparıram.Sənə ibn Teymiyyə(l.ə) və mənə də İmam Sadiq(ə) tələbəsi kimi yanaşsaq,gör necə otuzdurdum səni yerinə.Necə deyərlər,di get bir də buralara yaxın düşmə!!!
Əlhəmdulillah,bu mözvuda da vaxaya(lara) qalib gəldik.Allahumməsəlli əla Muhamməd va Ali-Muhamməd va əccil fərəcəhum

P.S məderlərdən xahiş edirəm,siz də düzgün qiymətləndirirsizsə,mözvunu bağlayasınız.Lazım olanları əldə etdik,hərçənd ki,bəzi suallarımiz cavabsız qaldı!!!

Düzdü mövzu bağlansa yaxşı olardı. Rəbbi olmayandan söhbət etmək özü bir eyibdir. Sağolun. Mövzunu dərhal bağlıyıb silin, çünki birabırçlıqdı, kimsə gəlib oxuyarsa adama nə deyərlər? Bir özünüz fikirləşində.

Allahım Şahid ol ki: Bir kişi gəlib deyə bilmədi ki Allah var. VArsada rafizilərin Xəyalındadır, xarıcdə isə Allah yoxdur.

#140 master_ier

master_ier

Naqib – Captain

• Murid
  • 970 сообщений

Отправлено 11 января 2011 - 17:31

Nağıl danışma. Xəyalından kənarda Rəbbin varsa denən ki var, hamıda bilsin ki şiələrində Rəbbin var.

Ya SƏBR!

Şiə deyir ki, Allahın sifətləri Оnun zatının eynidir. Siz vəhhabilər nə deyirsiniz?

#141 Kanan_313N

Kanan_313N

Raid – Major

• Murid
  • 1 351 сообщений

Отправлено 11 января 2011 - 17:35

Əl batin ola bilər???
A)hə
B)yox

Düzdü mövzu bağlansa yaxşı olardı. Rəbbi olmayandan söhbət etmək özü bir eyibdir. Sağolun. Mövzunu dərhal bağlıyıb silin, çünki birabırçlıqdı, kimsə gəlib oxuyarsa adama nə deyərlər? Bir özünüz fikirləşində.

Allahım Şahid ol ki: Bir kişi gəlib deyə bilmədi ki Allah var. VArsada rafizilərin Xəyalındadır, xarıcdə isə Allah yoxdur.

Bismillah,can eee,vahhabi belə olar eeee.Təmiz söhbət edib dedi ki,sağ olun.Yəni???Mən sizlə bacarmadım,başqa əxim gələr cavab verər.Hərçənd ki,guya mən ən savadlıları idim,məni də yolladılar!!!!!
57:3 هُوَ الْأَوَّلُ وَالْآخِرُ وَالظَّاهِرُ وَالْبَاطِنُ ۖ وَهُوَ بِكُلِّ شَيْءٍ عَلِيمٌ
Əlixan Musayev Əvvəl də, Axır da, zahir də, Batin də Odur. O, hər şeyi bilir.
Z.Bünyadov-V.Məmmədəliyev Əvvəl də, axır da, zahir də, batin də Odur. O, hər şeyi biləndir! (Allah Öz əzəli elmi və qüdrəti ilə hər şeyi görüb bildiyi halda, Özü görünməz, dərkolunmazdır. Allahın varlığı aşkar, mahiyyəti isə tamamilə gizlidir).
Эльмир КулиевОн — Первый и Последний, Высочайший и Ближайший. Он знает о всякой вещи.
Ala bu da sənə bütün suallarının cavabları.Mən gözlədim əlin batin olub-olmamağını deyəsən.Amma duxun çatmadı!
Allahın varlığı aşkar,mahiyyəti isə tamamilə gizlidir.(tərcüməçi çooox gözəl izah verib)Yəni xəyalda deyil,amma hər hansı maddi varlığa da ehtiyacı yoxdur!

Сообщение отредактировал Kanan_313N: 11 января 2011 - 17:36

#142 Ehli beyt ashigi

Ehli beyt ashigi

Raid – Major

• Murid
  • 1 300 сообщений

Отправлено 11 января 2011 - 17:50

əgər Xaricdə Allah varsa deməli onun zatı var düzdü???????????? Bir kişi var gəlsin cavab versin?

Onlar (yaranmışlar) Allahın elmindən Onun Özünün istədiyindən başqa heç bir şey qavraya bilməzlər.Bəqərə,255

Allah təalanın zatını Allahdan başqa hec bir məxluq qavraya bilməz,
onun ücün Allah olmağ lazımdır, buda mümkün deyil cünki,Allah təkdir.

Quranda Allah təala dediyi (ƏLHƏMDU LİLLAHİ RABBİL ALƏMİN) SƏN DEDİYİNLƏ BİRDİR?Əlbətdə ki,yox,cünki Allaha lazımınca Həmdi, hec bir məxluq edə bilməz.
Biz ancaq Onun bizə verdiyi nemətlərə görə həmd edə bilərik.

Сообщение отредактировал Ehli beyt ashigi: 11 января 2011 - 17:52

Hüseynə yerlər ağlar göylər ağlar
Bətuli Mürtəza, Peyğəmbər ağlar"
Hüseynin nuhəsin Dilriş yazanda
Müselman sehlidir ki, kafər ağlar"

#143 World Cup

World Cup

Mulazzim – lieutenant

• Murid
  • 301 сообщений

Отправлено 11 января 2011 - 17:58

Nağıl danışma. Xəyalından kənarda Rəbbin varsa denən ki var, hamıda bilsin ki şiələrində Rəbbin var.

Ya SƏBR!

Şiə deyir ki, Allahın sifətləri Оnun zatının eynidir. Siz vəhhabilər nə deyirsiniz?

Dedim axı nağıl danışma. Sənin RƏbbin Xəyalındadır yoxsa Xəyalından kənardadır? Buna cavab ver heçnə istəmirəm.

#144 Kanan_313N

Kanan_313N

Raid – Major

• Murid
  • 1 351 сообщений

Отправлено 11 января 2011 - 18:06

Bismillah,bu da lap döndü "Zamanın İmamı kimdir" mövzusuna...Doğurdan da,vaxalar cavab verə bilməyənbdə nanay-nanay deyirlər.Allah sizi hidayət eləsin!Mənim sullarım cavabsızdır elə də qalacaq!

#145 Kanan_313N

Kanan_313N

Raid – Major

• Murid
  • 1 351 сообщений

Отправлено 11 января 2011 - 18:09

Ya SƏBR!

Dedim axı nağıl danışma. Sənin RƏbbin Xəyalındadır yoxsa Xəyalından kənardadır? Buna cavab ver heçnə istəmirəm.

Bismillah,mən cavab verdim dəəə.Sənə nə fərqi var hansı şiə cavab verir???Biz elə hamımız Əhli-beytə(ə) istinad edirik.

Əlixan Musayev Əvvəl də, Axır da, zahir də, Batin də Odur. O, hər şeyi bilir.
Z.Bünyadov-V.Məmmədəliyev Əvvəl də, axır da, zahir də, batin də Odur. O, hər şeyi biləndir! (Allah Öz əzəli elmi və qüdrəti ilə hər şeyi görüb bildiyi halda, Özü görünməz, dərkolunmazdır. Allahın varlığı aşkar, mahiyyəti isə tamamilə gizlidir).
Эльмир Кулиев Он — Первый и Последний, Высочайший и Ближайший. Он знает о всякой вещи.
Ala bu da sənə bütün suallarının cavabları.Mən gözlədim əlin batin olub-olmamağını deyəsən.Amma duxun çatmadı!
Allahın varlığı aşkar,mahiyyəti isə tamamilə gizlidir.(tərcüməçi çooox gözəl izah verib)Yəni xəyalda deyil,amma hər hansı maddi varlığa da ehtiyacı yoxdur!

#146 World Cup

World Cup

Mulazzim – lieutenant

• Murid
  • 301 сообщений

Отправлено 11 января 2011 - 18:16

Yoxdur Allahınız?

#147 Kanan_313N

Kanan_313N

Raid – Major

• Murid
  • 1 351 сообщений

Отправлено 11 января 2011 - 18:21

Yoxdur Allahınız?

Bismillah,zor otuzdurmuşam həəə səni?!Bax sükanı belə saxla!!!Elə sən bu sualı verə-verə qalacaqsanşHər bu cür post yazanda özünü ifşa edirsən,acizliyini göstərirsən!!!Yaxşı otuzdurmuşam səni :loool: :loool:
Bax beləcə mözvu açıq-aşkar cəfərilərin(şiələrin)qələbəsi ilə nəticələndi!!!

#148 Kanan_313N

Kanan_313N

Raid – Major

• Murid
  • 1 351 сообщений

Отправлено 11 января 2011 - 18:27

Bismillah,elə şəxslər var ki,haqqı tapmaq istəyir və bu və ya digər foruma daxil olur.Belə şəxslər,eləcə də digər şəxslər görəcəklər ki,kimdir aciz.Biz bilirik ki,bura daxil olan vahhabilər,dəhşət təəssübkeşdir və çətin hidayət olalar.Bizə lazım idi ki,Allahın qaçdığını iddia edən hədisdəki mənanı öyrənək,onu da öyrəndik ki,qaçırmış(yəni sələflərin əqidəsinə görə) :loool: :loool: Hələ üstəlik suallarımız cavabsız qaldı!

#149 master_ier

master_ier

Naqib – Captain

• Murid
  • 970 сообщений

Отправлено 11 января 2011 - 18:29

Sən birinci sual verməyin qaydalarını öyrən, ondan sonra yazmağa başla.

Xahiş edirəm hər kəsdən, hər bir forumun iştirakçısından, bu insanın qoyduğu suala baxsın.

Sizə bunları öyrədirlər də. Ona görə bədbaxt olmusunuz.

Sənin sualın kökündən yanlışdır. Sən mənə seçim variantı qoya bilmərsən cavab üçün. Xəyaldadır, yoxsa xəyaldan kənarda... Suala bax haa. Allah heç kimi sizin gününzə salmasın.

Mənə sənə bir daha təkrar edirəm, sən verdiyin suallar bu mövzudan kənardı. Hansı mövzunu istəyirsən, aç mövzu, danışaq. Konkret sualını qoy.

Bu mövzunun sualı bu idi: Qaçmaq Allahın sifətlərindəndirmi?

Siz də aşkar etdiniz ki, vəhhabilərin inandığı Allah QAÇIR!

Bunu deyəndən sonra sizə güldən ağır söz deyən oldu? Nə yemisiz ki, içiniz göynüyür? Sual verdik, cavabını aldıq. Nə var ki burada? Allah QA-ÇIR!!! Get sən də TUT!!!

#150 World Cup

World Cup

Mulazzim – lieutenant

• Murid
  • 301 сообщений

Отправлено 11 января 2011 - 18:45

Sizn Allah xəyalınızdadır. Düz demirəmsə onda çıx dinən ki, yox xəyalda deyil bəs həqiqətdə var. Deyə bilərsiniz?

Количество пользователей, читающих эту тему: 0

0 пользователей, 0 гостей, 0 скрытых пользователей

Рейтинг@Mail.ru