Перейти к содержимому

Фотография

Qaçmaq Allahın sifətlərindəndirmi?

• Авторизуйтесь для ответа в теме
Сообщений в теме: 179

#61 World Cup

World Cup

Mulazzim – lieutenant

• Murid
  • 301 сообщений

Отправлено 07 января 2011 - 11:54

Mən forumun bütün rafiziləruinə bir il möhlət verirəm, gedin iddianıza dəlil gətirin. Bildinizdə hansı idddanı detyirəm. Rafizilər idda edir ki. Allah təalanın sifətlıərinin batini mənası var zahiri mənası isə küfürdür və Allah nisbət etmək olmaz. Buyurun sübut edin bir il möhlət verirəm, day gəlib öz batil əqliniz ilə cavab vermiyin, mənə sizin ağılınız lazım deyil, mənə İmamlardan Peyğəmbərdən səhabələrdən dəlil gərtirin görsədin ki, Alalh təalanın sifətlər həqiqi deyil və həqiqi demək küfürdür və mütlə məcaz deyilməldir.

Nə qədər ki sübut etmiyəcəksiniz o qədərdə acizliyiniz üstünüzdə qalacaq

Bismillah,biz elə demirik eee,Allahın zahiri sifətləri,əlbəttə ki,var.Məsələn:Kərimdir,Hikmətlidir,Əzəmətlidir,Rəhimdir...Amma siz deyən kimi cismi sifətləri yoxdur,yəni əli,ayağı,baldırı,gözü,qulağı və s..Başa düşdün nə demək istədim..Yəni əzəmətlidir deyəndə nəuzu-billah yekə,"zırpı" bir şey başa düşülmür!!!

Ay sağol elə məndə bunu istiyirəm də, Buyur sübut et ki, Sən diyən sifətlərlə mən diyən sifətlərin arasında fərq var. Buyru gətir Məsum imamalrınızdan sübut et ki, mən dediyim sifətlər məcazidir sən deyən sifətlər isə zahiri mənasıdır v ə həqiqidir. Gözləyirəm.

Bismillah,İmamı(ə) neyləyirsən,Allah deyir dəə:Allahus saməd-Allah hər şeydən ehtiyacsızdır,yəni əli,qolu,baldırı yoxdur!!!

bəli Allah deyir ki onun heçnəyə ehtiyacı yoxdur, bunu məndə qəbul edirəm. Həmin bunu deyən Allah başqa yerdə deyir ki, onun iki əli var düzdü? İndi sən Allahın bu iki əlinə deyirsən ki, bu həqiqi mənada heç vaxt ola bilməz bu yalnız məcaz kimi başa düşməliyik, əks hlada yəni zahiri mənasını götürsək küfürıə girmiş oluruq düzdü? belə deyirsinizdə, indi məndə deyirəm ki, bu dediyivə dəlil gətir, gətir görsət ki, hansısa imam Və ya bir nəfər Səhabə və ya Peyğəmbər s.a.s bunu deyib. Əgər edə bilmirsənsə deməli bu sadəcə olaraq boş bir iddiadır və bunun arxasında yalnız sizin əqliniz diyanır. İndi çatdı?

#62 World Cup

World Cup

Mulazzim – lieutenant

• Murid
  • 301 сообщений

Отправлено 07 января 2011 - 11:56

Vaxtınızdan gedir, Mən bir il möhlət vermişəm gətirin sübut edin.

Bismillah,sual verib bizim verdiklərimizi fırlatma.Qardaşın #46postuna cavab ver

Mən dedim axı biraz məntiqli olun. Mən yenə deyirəm məcazın iddiasında olan sizsiniz mən yox, odur ki, buyurun sübut edin bununlada iş qurtarsın.

#63 Kanan_313N

Kanan_313N

Raid – Major

• Murid
  • 1 351 сообщений

Отправлено 07 января 2011 - 18:48

Mən forumun bütün rafiziləruinə bir il möhlət verirəm, gedin iddianıza dəlil gətirin. Bildinizdə hansı idddanı detyirəm. Rafizilər idda edir ki. Allah təalanın sifətlıərinin batini mənası var zahiri mənası isə küfürdür və Allah nisbət etmək olmaz. Buyurun sübut edin bir il möhlət verirəm, day gəlib öz batil əqliniz ilə cavab vermiyin, mənə sizin ağılınız lazım deyil, mənə İmamlardan Peyğəmbərdən səhabələrdən dəlil gərtirin görsədin ki, Alalh təalanın sifətlər həqiqi deyil və həqiqi demək küfürdür və mütlə məcaz deyilməldir.

Bismillah,biz elə demirik eee,Allahın zahiri sifətləri,əlbəttə ki,var.Məsələn:Kərimdir,Hikmətlidir,Əzəmətlidir,Rəhimdir...Amma siz deyən kimi cismi sifətləri yoxdur,yəni əli,ayağı,baldırı,gözü,qulağı və s..Başa düşdün nə demək istədim..Yəni əzəmətlidir deyəndə nəuzu-billah yekə,"zırpı" bir şey başa düşülmür!!!

Ay sağol elə məndə bunu istiyirəm də, Buyur sübut et ki, Sən diyən sifətlərlə mən diyən sifətlərin arasında fərq var. Buyru gətir Məsum imamalrınızdan sübut et ki, mən dediyim sifətlər məcazidir sən deyən sifətlər isə zahiri mənasıdır v ə həqiqidir. Gözləyirəm.

Bismillah,İmamı(ə) neyləyirsən,Allah deyir dəə:Allahus saməd-Allah hər şeydən ehtiyacsızdır,yəni əli,qolu,baldırı yoxdur!!!

bəli Allah deyir ki onun heçnəyə ehtiyacı yoxdur, bunu məndə qəbul edirəm. Həmin bunu deyən Allah başqa yerdə deyir ki, onun iki əli var düzdü? İndi sən Allahın bu iki əlinə deyirsən ki, bu həqiqi mənada heç vaxt ola bilməz bu yalnız məcaz kimi başa düşməliyik, əks hlada yəni zahiri mənasını götürsək küfürıə girmiş oluruq düzdü? belə deyirsinizdə, indi məndə deyirəm ki, bu dediyivə dəlil gətir, gətir görsət ki, hansısa imam Və ya bir nəfər Səhabə və ya Peyğəmbər s.a.s bunu deyib. Əgər edə bilmirsənsə deməli bu sadəcə olaraq boş bir iddiadır və bunun arxasında yalnız sizin əqliniz diyanır. İndi çatdı?

Bismillah,dünyanın harasında görsənib ki,iki ayə bir-birinə zidd ola(nəsxdən söhbət getmir).Allah bir yerdə deyir "2əlim" başqa yerdə də deyir heç nəyə eytiyacım yoxdur.Mən və bizim şiə əqidəsinin etiqadı budur ki,iki ayə bir-birinə zidd ola bilməz.Əgər zahirdə belə görsənirsə belə burda batini məna bir az fərqlidir,daha doğrusu məcaz var.Əhli-sünnə və vahhabilər deyir ki,iki ayə bir-birinə zidd ola bilməz.Bunun düz deyirsiz,onda mənə izah edin görək necə olur ki,həm Allahın ələ eytiyacı var,həm də heç nəyə eytiyacı yoxdux.Buyur izah elə...Özü də bir şeyin isbatında əqli dəlildən də istifadə edilir,mən əqli olaraq hətta Quranla isbat etdim ki,Allahın əli ola bilməz.Əgər yenə də ənənəvi vahhabi prinsipinə dayanaraq bunu qəbul etməyəcəksənsə,sualdan qabaq bir-birinə zidd olan iki ayəni izah elə.Fərz et ki,bir ateistlə söhbət edirsən.Aydındır ki,ona nə Buxari keçir,nə Kafi,nə də Quran.Sənə sual verir ki,necə olur iki ayə bir-birinə zidd olur.Ona necə cavab verəcəksən???
P.S postu diqqətlə oxu və ilkin olaraq suallara cavab ver!

#64 cafari

cafari

Mulazzim – lieutenant

• Murid
  • 306 сообщений

Отправлено 07 января 2011 - 21:06

ay cup harda deyirki onun iki əli var əgər elə bir söz tapsanki hədəf o olsun ki onun iki əli var sənə halaldır deyərəm.yox əgər elə bir söz tapmasanki ayədə əsas məqsəd də deyilsinki onun ili əli var
sənə quranın dili ilə hər sey haramdır.bizi məcbur eləyirsən ki belə danışaq cünkü başqa cür başa düşmürsən.əgər həqiqətən haqqı tapmaq istəyirsənsə ayələri bütöv şəkildə oxu ki sənə haqq aydın olsun.gör orda Allahu təala nə demək istəyir.qaldıki ələ sizin məntiqlə yenə batilsiz cünki qəssəs 88 də

Allahla yanaşı başqa bir məbuda yalvarma! Ondan başqa (ibadətə layiq olan) heç bir məbud yoxdur. Onun Üzündən başqa hər şey məhv olacaqdır. Hökm Onundur və siz Ona qaytarılacaqsınız.
bunu sənə bəlkə 100 dəfə deyiblər amma ci fayda.sizin məntiqdən elə cıxırki nəuzubillah Allahu təalanın üzündən başqa hamısı məhf olacaq?

Сообщение отредактировал cafari: 07 января 2011 - 21:07

ۚ إِنَّمَا يُرِيدُ اللَّهُ لِيُذْهِبَ عَنْكُمُ الرِّجْسَ أَهْلَ الْبَيْتِ وَيُطَهِّرَكُمْ تَطْهِير

#65 World Cup

World Cup

Mulazzim – lieutenant

• Murid
  • 301 сообщений

Отправлено 08 января 2011 - 11:39

Bismillah,dünyanın harasında görsənib ki,iki ayə bir-birinə zidd ola(nəsxdən söhbət getmir).Allah bir yerdə deyir "2əlim" başqa yerdə də deyir heç nəyə eytiyacım yoxdur.Mən və bizim şiə əqidəsinin etiqadı budur ki,iki ayə bir-birinə zidd ola bilməz.Əgər zahirdə belə görsənirsə belə burda batini məna bir az fərqlidir,daha doğrusu məcaz var.Əhli-sünnə və vahhabilər deyir ki,iki ayə bir-birinə zidd ola bilməz.Bunun düz deyirsiz,onda mənə izah edin görək necə olur ki,həm Allahın ələ eytiyacı var,həm də heç nəyə eytiyacı yoxdux.Buyur izah elə...Özü də bir şeyin isbatında əqli dəlildən də istifadə edilir,mən əqli olaraq hətta Quranla isbat etdim ki,Allahın əli ola bilməz.Əgər yenə də ənənəvi vahhabi prinsipinə dayanaraq bunu qəbul etməyəcəksənsə,sualdan qabaq bir-birinə zidd olan iki ayəni izah elə.Fərz et ki,bir ateistlə söhbət edirsən.Aydındır ki,ona nə Buxari keçir,nə Kafi,nə də Quran.Sənə sual verir ki,necə olur iki ayə bir-birinə zidd olur.Ona necə cavab verəcəksən???
P.S postu diqqətlə oxu və ilkin olaraq suallara cavab ver!

Sən elə danışdın ki, guya nəsə önəmli bir məsələ gətirdin. Bu iki ayəni cəm etmək adi elementar bir şeydi. Allah təala bir yerdə deyir iki əli var, bir yerdə də deyir ki, Onun heçnəyə ehtiyacı yoxdur. Bu sadə və elementar bir şeydir. Deməli nəticə bu olur ki, "iki əlin olmağı Allahın nəyəsə ehtiyaclı olmağına dəlalət etmir" Çatdı? Məndə bilirəm ki, iki ayə bir birinə zidd ola bilməz, ona görədə bu iki ayəni rahat belə cəm edirəm. Dediyin ehtiyaclıq isə insana nisbətdədir, Allah nisbətdə isə belə şey yoxdur, çünki özü deyib ki həm iki əli var həmdə deyib ki, heçnəyə ehtiyacı yoxdur. Nəticədə bu olur ki, "Allahın iki əlinin olması onun nəyəsə ehtiyaclı olmağına dəlalət etmir" Əksə halda yəni desək ki, ehtiyaclı olmağına dəlalət edir, onda belə çıxır ki, "Allah təala bir yerdə deyib ehtiyacsızdır, bir yerdədə deyib ki iki Əli var və bu O deməkdir, iki əl sözünün mütləq batini mənası var, düz demirəm? Təbii ki bunun mütləq batini mənası olmalıdırda, Yəni məsələyə sənin kimi yanaşsaq mütləq batini mənası olmalıdır, yoxsa ayəni cəm etmək olmur. Deməli həmən bu sən dediyin batini məna bizlərə ALlah və ya Rəsulu tərəfindən bizlərə bəyan olunmalı idi düz demirəm? Yoxsa razılaşmırsan? Deməli əgər düz deyirəmsə onda gətir sübut et ki, Allah və Rəsulu tərəfindən bu bəyan olunub, əgər sübut edə bilmirsənsə deməli mən deyəndir. Sənin etdiyin idda isə yalnız sənin öz ağlından irəli gəlir, bu isə batildir, çünki biz əmr olunmuşuq ki, Quran və Sünnəyə tabe olaq. Bu qədər, cavab gözləyirəm, ya mən deyəndir ya da ki, sən deyən, əgər sən deyəndirsə mütlə bunun bizə bəyanı olmalı idi, bəyanını sübut edə bilmirsənsə deməli mən diyəndir və bununlada iş qurtarır.

Сообщение отредактировал World Cup: 08 января 2011 - 11:39

• Guest это нравится

#66 World Cup

World Cup

Mulazzim – lieutenant

• Murid
  • 301 сообщений

Отправлено 08 января 2011 - 11:46

ay cup harda deyirki onun iki əli var əgər elə bir söz tapsanki hədəf o olsun ki onun iki əli var sənə halaldır deyərəm.yox əgər elə bir söz tapmasanki ayədə əsas məqsəd də deyilsinki onun ili əli var
sənə quranın dili ilə hər sey haramdır.bizi məcbur eləyirsən ki belə danışaq cünkü başqa cür başa düşmürsən.əgər həqiqətən haqqı tapmaq istəyirsənsə ayələri bütöv şəkildə oxu ki sənə haqq aydın olsun.gör orda Allahu təala nə demək istəyir.qaldıki ələ sizin məntiqlə yenə batilsiz cünki qəssəs 88 də

Allahla yanaşı başqa bir məbuda yalvarma! Ondan başqa (ibadətə layiq olan) heç bir məbud yoxdur. Onun Üzündən başqa hər şey məhv olacaqdır. Hökm Onundur və siz Ona qaytarılacaqsınız.
bunu sənə bəlkə 100 dəfə deyiblər amma ci fayda.sizin məntiqdən elə cıxırki nəuzubillah Allahu təalanın üzündən başqa hamısı məhf olacaq?

Sən kimsən ee? Sən diyan kənarda. Mən ümumiyyətlə məsləhət görürəm ki gedin müştehidləriniz gəlsin.
  • Guest это нравится

#67 Desperado

Desperado

Arif – Corporal

• Murid
  • 87 сообщений

Отправлено 08 января 2011 - 12:12

Ay taxtabash,bizim Allahimiz but deyilki eli ayagi olsun,mentiq-mentiqdanishirsan amma mentiqden xeberin yoxdu.Allah Qurani-Kerimde buyurur ki Allahin ipinden yapishin,ve o cumleden deyirki ozunuzu Allahin rengine boyayin,indi mene de ay taxtabash,Allah ne rengdedi mende gedim ozumu o rengle kraskalayim,ve de gorum Allahin ipi hardadi men gedim yapishim o ipden:)Firlatmaga chalishma,konkret cavab ver mene!
La fata illa Ali ve la seyfe illa Zulfigar!

#68 сталь

сталь

Raqib – Seargeant

• Murid
  • 180 сообщений

Отправлено 08 января 2011 - 14:11

Ay taxtabash,bizim Allahimiz but deyilki eli ayagi olsun,mentiq-mentiqdanishirsan amma mentiqden xeberin yoxdu.Allah Qurani-Kerimde buyurur ki Allahin ipinden yapishin,ve o cumleden deyirki ozunuzu Allahin rengine boyayin,indi mene de ay taxtabash,Allah ne rengdedi mende gedim ozumu o rengle kraskalayim,ve de gorum Allahin ipi hardadi men gedim yapishim o ipden:)Firlatmaga chalishma,konkret cavab ver mene!

Guya siz bilmirsiniz söhbət nəydən gedir?! Allahın ipinin bura nə adiyətı var? Mövzu Allahın vəsflərindəndir. İp vəsf deyil, həmçinin boya da vəsf deyil, necə ki, Allahın evi də vəsf deyil, həmçinin Allahın qulu, Allahın dəvəsi və s. Amma əl, özüdə iki əllər və o əlin sağ olması və o əllərlə yaratması, bunlar hamısı onu görsədir ki, o əl həqiqi əldir, vəsfdir, sifətdir, keyfiyyəti isə bizə bəlli deyil.Sadəcə deyirik Allahın calalına yaraşan şekildədir, varid olduğu kimi qəbul edirik, inkar etmədən, təhrif etmədən(fırlatmadan),oxşatmadan və keyfiyyət vermədən.Allah Təalə bizə özünü belə tanıdıb və Peyğəmbərimiz əlavə şərh verməyib və səhabələrdə soruşmayıblar, çünki məsələ o qədər asan və bəllidir
ki, hətta buna yunan müşriklərinin fəlsəfəsiylə yanaşmağa ehtiyac yoxdur.

257. Allah iman gətirənlərin Himayədarıdır, onları zülmətlərdən nura çıxarır. Kafirlərin dostları isə tağutlardır, onları nurdan zülmətə salarlar. Onlar Od sakinləridirlər və orada əbədi qalacaqlar.

#69 Ehli beyt ashigi

Ehli beyt ashigi

Raid – Major

• Murid
  • 1 300 сообщений

Отправлено 08 января 2011 - 15:21

Sənin etdiyin idda isə yalnız sənin öz ağlından irəli gəlir, bu isə batildir, çünki biz əmr olunmuşuq ki, Quran və Sünnəyə tabe olaq.

Allah yalancıya lənət eləsin,əgər bizə belə əmr olunubsa.
Bizə əmr olunub ki,Quran və Əhli beytə tabe olaq. Quran və Sünnəni isə Əhli beytdən başqa hec kim yaxşı bilə bilməz.

Ümumiyyətlə sizə ən yaxşı cavabı burada veriblər.

Hüseynə yerlər ağlar göylər ağlar
Bətuli Mürtəza, Peyğəmbər ağlar"
Hüseynin nuhəsin Dilriş yazanda
Müselman sehlidir ki, kafər ağlar"

#70 Kanan_313N

Kanan_313N

Raid – Major

• Murid
  • 1 351 сообщений

Отправлено 08 января 2011 - 15:33

"iki əlin olmağı Allahın nəyəsə ehtiyaclı olmağına dəlalət etmir"

Bismillah,cup,sənin başın,deyəsən,xarab olub.Bu nə deməkdir,Allaın iki əli var,amma ehtiyaclı olmasına dəlalət etmir.Mult-film danışırsan eee,sənə məsləhət görürəm get Qaməti çağır gəlsin bəlkə başa düşdüz..Sənə özü də başqa sual da verdim ki,bir ateist bu sualı səndən soruşsa necə cavab verəcəksən???Özü də onlar sizdən beş-betər təəssübkeş olurlar.Deyəcək sənə ki,dolamısan məni,gah deyirsən əli var,gah da deyirsən heç nəyi yoxdur.Bu necə məntiqdir(yeri gəlmişkən deyə də bilməyəcəksən ki,məntiq haramdır,çünki ona belə şeylər işləmir :gizildish: ).Ay vaxalar,bu iki ayə sizin məntiqlə bir-birinə ziddir,izah edin.Məclisə izah gəlsin))))))))))

#71 World Cup

World Cup

Mulazzim – lieutenant

• Murid
  • 301 сообщений

Отправлено 09 января 2011 - 09:39

Bismillah,cup,sənin başın,deyəsən,xarab olub.Bu nə deməkdir,Allaın iki əli var,amma ehtiyaclı olmasına dəlalət etmir.Mult-film danışırsan eee,sənə məsləhət görürəm get Qaməti çağır gəlsin bəlkə başa düşdüz..Sənə özü də başqa sual da verdim ki,bir ateist bu sualı səndən soruşsa necə cavab verəcəksən???Özü də onlar sizdən beş-betər təəssübkeş olurlar.Deyəcək sənə ki,dolamısan məni,gah deyirsən əli var,gah da deyirsən heç nəyi yoxdur.Bu necə məntiqdir(yeri gəlmişkən deyə də bilməyəcəksən ki,məntiq haramdır,çünki ona belə şeylər işləmir :gizildish: ).Ay vaxalar,bu iki ayə sizin məntiqlə bir-birinə ziddir,izah edin.Məclisə izah gəlsin))))))))))

Deməli iki ayəni cəm etmək üçün yalnız batini mənasına varmaq lazımdırda hə??? düzdü? Çünki ehtiyaclıq dəlalət edir bunu demək istiyirsəndə hə?? Lap yaxşı, buyur sübut elə. Bunu sən dedin, mənə isə sənin və sənin kimlərin sözü lazım deyil, sən kimsən ki Allah barəsind belə söz deyirsən? mənə İmamlardan Səhabələrən Və ya Peyğəmbərdən gətir görsət ki sən deyən haqqdır. Bir sözlə necə deyərlər dediyin sözü sübut et.

#72 World Cup

World Cup

Mulazzim – lieutenant

• Murid
  • 301 сообщений

Отправлено 09 января 2011 - 09:39

Sənin etdiyin idda isə yalnız sənin öz ağlından irəli gəlir, bu isə batildir, çünki biz əmr olunmuşuq ki, Quran və Sünnəyə tabe olaq.

Allah yalancıya lənət eləsin,əgər bizə belə əmr olunubsa.
Bizə əmr olunub ki,Quran və Əhli beytə tabe olaq. Quran və Sünnəni isə Əhli beytdən başqa hec kim yaxşı bilə bilməz.

Ümumiyyətlə sizə ən yaxşı cavabı burada veriblər.

Sən kimsən ee?

#73 Kanan_313N

Kanan_313N

Raid – Major

• Murid
  • 1 351 сообщений

Отправлено 09 января 2011 - 12:36

Deməli iki ayəni cəm etmək üçün yalnız batini mənasına varmaq lazımdırda hə??? düzdü? Çünki ehtiyaclıq dəlalət edir bunu demək istiyirsəndə hə?? Lap yaxşı, buyur sübut elə. Bunu sən dedin, mənə isə sənin və sənin kimlərin sözü lazım deyil, sən kimsən ki Allah barəsind belə söz deyirsən? mənə İmamlardan Səhabələrən Və ya Peyğəmbərdən gətir görsət ki sən deyən haqqdır. Bir sözlə necə deyərlər dediyin sözü sübut et.

Bismillah,vahhabi ki,vahhabi eee.Ay vaxa,İmama(ə) və ya Peygəmbərə(s) nə ehtiyac var ki??Ayələri oxuyuram,görürəm ikisi bir-birinə ziddir.Deməi,burda nəsə var daaaa.Özü də söhbəti bir tərəfli eləmə.Səndən soruşdum ki,bir ateist mənim sualımı sənə ünvanlasa nə cavab verəcəksən???Deyəcəksən,get mənə Peygəmbərdən(s) dəlil gətir???Gülər eee sənə.İndi bacarırsan izah elə ayələri!!!!
P.S Özü də oturub bizlə Allahın olmayan sifəti üzrə bəhs edirsiz,zərrə qədər də hicabı müdafəyə edirsiz.Heç olmasa namazlar da dua edin.Sizi o qədər bədbəxt günə qoyublar ki,heç imtahanla,bəlanı fərqləndirə bilmirsiz.Bəlaya səbr edərlər,mən razı...Amma imtahana(hicabın qadağan olunmasına)səbr etməzlər,onu həll edərlər.Bir dəfə də sizin rəhbərlərdən(şeyx) biri tutulsun daaaa,bəlkə həbsxanaya düşmək də bidətdit??????????????Allahın sizin kimi müsəlmanları sözün əsl mənasında hidaət eləsin!

#74 World Cup

World Cup

Mulazzim – lieutenant

• Murid
  • 301 сообщений

Отправлено 10 января 2011 - 11:06

Bismillah,vahhabi ki,vahhabi eee.Ay vaxa,İmama(ə) və ya Peygəmbərə(s) nə ehtiyac var ki??Ayələri oxuyuram,görürəm ikisi bir-birinə ziddir.Deməi,burda nəsə var daaaa.Özü də söhbəti bir tərəfli eləmə.Səndən soruşdum ki,bir ateist mənim sualımı sənə ünvanlasa nə cavab verəcəksən???Deyəcəksən,get mənə Peygəmbərdən(s) dəlil gətir???Gülər eee sənə.İndi bacarırsan izah elə ayələri!!!!
P.S Özü də oturub bizlə Allahın olmayan sifəti üzrə bəhs edirsiz,zərrə qədər də hicabı müdafəyə edirsiz.Heç olmasa namazlar da dua edin.Sizi o qədər bədbəxt günə qoyublar ki,heç imtahanla,bəlanı fərqləndirə bilmirsiz.Bəlaya səbr edərlər,mən razı...Amma imtahana(hicabın qadağan olunmasına)səbr etməzlər,onu həll edərlər.Bir dəfə də sizin rəhbərlərdən(şeyx) biri tutulsun daaaa,bəlkə həbsxanaya düşmək də bidətdit??????????????Allahın sizin kimi müsəlmanları sözün əsl mənasında hidaət eləsin!

Elə məndə bunu gözləyirdim, çox gözəl. Mən sizə diyəndə siz inanmırdınız.

Vay vay bu sənin sözündür? "Ayələri oxuyuram,görürəm ikisi bir-birinə ziddir.Deməi,burda nəsə var daaaa." Sübhənallah, yəni sən müsəlmansan ki? Heç müsəlmanda belə söz deyər? Sən kimsən ki, Ayə sənə zidd gəlsin? mən demişəmdə ayə sənə və sənin kimlərə ləzət eləmir deyə Allah təlanın sifətini öz ağılınız ilə inkar etmisən.

Bilirsən nə var? Sənə çox şey ləzət etməyə bilər, sənə çox şey zidd görsənə bilər amma adama diyərlər ki sən kimsən ee? Səni kimi o qədər insan var ki hərəsi gəlib bir söz desə və ya hərəsi gəlib səni kimi desəki, ayələrdə zidd görürəm onda bu islam oldu? Onda bu ALlahın dini oldu? Allah təala bizə dini göndərib ki, özümüz öz ağılımız ilə şərh edək? Bu nədir? budu sizin dininiz? Elə mən düz demişəm.Bundan oyana zəlalət yoxdur.

#75 World Cup

World Cup

Mulazzim – lieutenant

• Murid
  • 301 сообщений

Отправлено 10 января 2011 - 11:10

Bizim islam dinimiz elmin, dəlilin sübutun üzərində qurulub, yoxsa ki day kiminsə ağılına görə yox. Allahu Akbar insan necə cürəy edib çıxıb deyə bilər ki, mənim ağılım ilə Quran ayələri bir birinə zidd gəlir və ona görədə batini mənasına varıram" Gör heç belədə müsəlman olar? Məgər bundan oyana zəlalət var? Biabırçılıq. Mövzu bağlansa yaxşı olardı, çünki ayıbdır cammat gəlib oxuyub nə deyər? Elə bilərlər ki, islam dini rafizilərin ağılı ilə ölçülür.

#76 cafari

cafari

Mulazzim – lieutenant

• Murid
  • 306 сообщений

Отправлено 10 января 2011 - 15:07

Bizim islam dinimiz elmin, dəlilin sübutun üzərində qurulub, yoxsa ki day kiminsə ağılına görə yox. Allahu Akbar insan necə cürəy edib çıxıb deyə bilər ki, mənim ağılım ilə Quran ayələri bir birinə zidd gəlir və ona görədə batini mənasına varıram" Gör heç belədə müsəlman olar? Məgər bundan oyana zəlalət var? Biabırçılıq. Mövzu bağlansa yaxşı olardı, çünki ayıbdır cammat gəlib oxuyub nə deyər? Elə bilərlər ki, islam dini rafizilərin ağılı ilə ölçülür.

bizim deyəndə ki sizin dininiz var ki ay ALLAHU təlanın ayəsini ləqv edənlərə susan. siz ancaq bizə manee olmaq ücün yaradılmısınız.dəlilləridə göz qabaqında.qaldıki ayələrə siz alixanın tərcüməsinə iman gətirmisiniz qurana yox.
ۚ إِنَّمَا يُرِيدُ اللَّهُ لِيُذْهِبَ عَنْكُمُ الرِّجْسَ أَهْلَ الْبَيْتِ وَيُطَهِّرَكُمْ تَطْهِير

#77 World Cup

World Cup

Mulazzim – lieutenant

• Murid
  • 301 сообщений

Отправлено 10 января 2011 - 15:12

bizim deyəndə ki sizin dininiz var ki ay ALLAHU təlanın ayəsini ləqv edənlərə susan. siz ancaq bizə manee olmaq ücün yaradılmısınız.dəlilləridə göz qabaqında.qaldıki ayələrə siz alixanın tərcüməsinə iman gətirmisiniz qurana yox.

Sən heç bilirsən nə danışırsan? Mövzudan yaza bilirsən yaz, yaza bilmirsənsə nağıl danışma. Mən dedimdə gedin müştehidləriniz gəlsin bir cavab yazsın.

#78 cafari

cafari

Mulazzim – lieutenant

• Murid
  • 306 сообщений

Отправлено 10 января 2011 - 15:23

Sən heç bilirsən nə danışırsan? Mövzudan yaza bilirsən yaz, yaza bilmirsənsə nağıl danışma. Mən dedimdə gedin müştehidləriniz gəlsin bir cavab yazsın.[/b] [/size]

san qalam 51 i necə başa düşürsənki ?
(Ya Peyğəmbər!) Həqiqətən, kafirlər Quranı eşitdikləri zaman (sənə olan həsədlərindən və qəzəblərindən dolayı) az qala səni gözləri ilə yeyələr. Onlar (sənin barəndə): “O divanədir!” – deyirlər.

#79 World Cup

World Cup

Mulazzim – lieutenant

• Murid
  • 301 сообщений

Отправлено 10 января 2011 - 15:42

Sən heç bilirsən nə danışırsan? Mövzudan yaza bilirsən yaz, yaza bilmirsənsə nağıl danışma. Mən dedimdə gedin müştehidləriniz gəlsin bir cavab yazsın.[/b] [/size]

(Ya Peyğəmbər!) Həqiqətən, kafirlər Quranı eşitdikləri zaman (sənə olan həsədlərindən və qəzəblərindən dolayı) az qala səni gözləri ilə yeyələr. Onlar (sənin barəndə): “O divanədir!” – deyirlər.

Qalam yox ee, Qələm. Bunuda mən öyrətməliyəm?

#80 MirMustafa

MirMustafa

Mulazzim Awwal – 1st lieutenant

• Murid
  • 691 сообщений

Отправлено 10 января 2011 - 18:52

Time Out götürmək üçün gözəl manyovrdır. Hamı başa düşdü söz hansı sürədən gedir.

Söz tapmasan imkan var yenədə nəyəsə ilişməyə. "san"-nın yerinə deyərsən "sən" olmalıydı. Daha qardaş qardaşa belə "podskazka" eləməz... :secret:
36:60-62
Ey Adəm övladı! Məgər Mən sizdən əhd almadımmı ki, Şeytana ibadət etməyin, o sizin açıq-aşkar düşməninizdir,
Və (sizə buyurmadımmı ki) Mənə ibadət edin, doğru yol budur?!
Həqiqətən, (Şeytan) içərinizdən çoxlarını yoldan çıxartdı. Məgər ağlınız kəsmirdi?

#81 Kanan_313N

Kanan_313N

Raid – Major

• Murid
  • 1 351 сообщений

Отправлено 10 января 2011 - 19:02

Elə məndə bunu gözləyirdim, çox gözəl. Mən sizə diyəndə siz inanmırdınız.

Vay vay bu sənin sözündür? "Ayələri oxuyuram,görürəm ikisi bir-birinə ziddir.Deməi,burda nəsə var daaaa." Sübhənallah, yəni sən müsəlmansan ki? Heç müsəlmanda belə söz deyər? Sən kimsən ki, Ayə sənə zidd gəlsin? mən demişəmdə ayə sənə və sənin kimlərə ləzət eləmir deyə Allah təlanın sifətini öz ağılınız ilə inkar etmisən.

Bilirsən nə var? Sənə çox şey ləzət etməyə bilər, sənə çox şey zidd görsənə bilər amma adama diyərlər ki sən kimsən ee? Səni kimi o qədər insan var ki hərəsi gəlib bir söz desə və ya hərəsi gəlib səni kimi desəki, ayələrdə zidd görürəm onda bu islam oldu? Onda bu ALlahın dini oldu? Allah təala bizə dini göndərib ki, özümüz öz ağılımız ilə şərh edək? Bu nədir? budu sizin dininiz? Elə mən düz demişəm.Bundan oyana zəlalət yoxdur.

Bismillah,ay vahhabi,sən,deyəsən,Buxaridən başqa bir şey bilmirsən.Korsan,ya özünü korluğa vurmusan???Bir ayədə deyilir 2 əl,başqa ayədə də deyilir,Allahın heç nəyə ehtiyacı yoxdur.Səncə bu iki ayə bir-birinə zidd deyil.Bəli,ziddir,amma bu sizin məntiqə görə ziddir.Çünki siz məcaz nədir bilmirsiz.Sənə bir çıxış yolu göstərdim dəəəə.Bir ateist səndən bu iki ayədəki məna zidliyinin izahını soruşsa necə cavab verəcəksən?Oyun oynama eee,bacarırsan izah elə,yox bacarmırsan get şeyxini çağır,özü də artıq şey yazma.Kimin müsəlman olmağı isə o tərəfdə məlum olacaq!Bizə haqq olan istənilən şey ləzzət edir,amma sizə şiə sizi sındıranda ləzzət eləmir,təbiidir,çünki haqq Əli(ə) ilədir,Əli(ə) də haqla.Onun da ardıcılları bizik!!!
P.S mənim postuma şərh yox,suallara cavab yaz

Сообщение отредактировал Kanan_313N: 10 января 2011 - 19:04

#82 cafari

cafari

Mulazzim – lieutenant

• Murid
  • 306 сообщений

Отправлено 10 января 2011 - 21:36

öz düşüncənlə haqqı dedin ay cup .sən cavabı ver.

#83 Kanan_313N

Kanan_313N

Raid – Major

• Murid
  • 1 351 сообщений

Отправлено 10 января 2011 - 23:54

Bismillah,mövzu hara bağlanır???Damarından hələ təzə tutmuşam..Deyəsən,ateist sənə mənim sualımı versə nə cavab verəcəksən??-bu sual ləzzət eləmədi???Ay vahhabi,İslam dinində bir faktı sübüt etmək üçün əqli dəlildən də istifadə etmək olar,nəqli.Sizə görürük nəqli kar etmir,dedim buyur,sizin məntiqlə zidd olan iki ayəni izah elə.Bacarmırsan,onda get şeyxin gəlsin.Qardaş sənə ayə gətirib,səndə qələm-i söhbət edirsən.Lazım gəlsə dilçilikdə də gücümüzü sınayarıq.Siz hələ gedin İslamı öyrənin,sonra başqa şeylərə də girişərsiz.Bir də deyirəm,bacarırsansa mənim verdiyim suala cavab ver.Ya da Hacı Zülfüqarla bəhsdə məğlub olan sələfi Samin kimi əllərini qaldır və de:Mən pas!!!

#84 World Cup

World Cup

Mulazzim – lieutenant

• Murid
  • 301 сообщений

Отправлено 11 января 2011 - 10:09

Bismillah,mövzu hara bağlanır???Damarından hələ təzə tutmuşam..Deyəsən,ateist sənə mənim sualımı versə nə cavab verəcəksən??-bu sual ləzzət eləmədi???Ay vahhabi,İslam dinində bir faktı sübüt etmək üçün əqli dəlildən də istifadə etmək olar,nəqli.Sizə görürük nəqli kar etmir,dedim buyur,sizin məntiqlə zidd olan iki ayəni izah elə.Bacarmırsan,onda get şeyxin gəlsin.Qardaş sənə ayə gətirib,səndə qələm-i söhbət edirsən.Lazım gəlsə dilçilikdə də gücümüzü sınayarıq.Siz hələ gedin İslamı öyrənin,sonra başqa şeylərə də girişərsiz.Bir də deyirəm,bacarırsansa mənim verdiyim suala cavab ver.Ya da Hacı Zülfüqarla bəhsdə məğlub olan sələfi Samin kimi əllərini qaldır və de:Mən pas!!!

Nə nağıl danışırsan ee. Cavab verirsən yoxsa yox? VErmirsənsə Mövzunu bağlıyın getsin, day biabırçılıqdı. Mən sizdən nə istiyirəm ki, adi elementar bir şey, bir nəfər məsum imamlarınızdan gətirin sübut edin ki Allah təalanın sifətləri barəsində dediyiniz sözləri və ya iddiaları o imamlar deyib və Peyğəmbərimiz deyib, əgər sübut edə bilmirsinzsə onda biri çıxsın desin ki, bu dediyimiz sözə dəlil yalnız bizim əqlimizdi bununlada iş qurtarsın. Bəlkə düz demirəm? Ya sübut elə ya da ki denən ki özümdən demişəm. buyur

#85 master_ier

master_ier

Naqib – Captain

• Murid
  • 970 сообщений

Отправлено 11 января 2011 - 10:45

Kənan, qardaşım, nə istəyirsən bu vəhhabilərdən? :gizildish: Deyirlər Allahları qaçır, qoy qaçsın da :loool:
ŞEYX CAVİDİN VİDEOLARI ............ ŞEYX CAVİDİN XÜTBƏLƏRİ (MP3)

...............................SƏLƏFİLİK HAQQINDA HƏR ŞEY!!!

313 HƏDİSLƏR BÖLMƏSİ..............................313 MƏQALƏLƏR BÖLMƏSİ

Əhli Beytin (ə) fəzilətini zəif göstərməyə çalışanlara Allah lənət eləsin!!!

#86 World Cup

World Cup

Mulazzim – lieutenant

• Murid
  • 301 сообщений

Отправлено 11 января 2011 - 11:02

Kənan, qardaşım, nə istəyirsən bu vəhhabilərdən? :gizildish: Deyirlər Allahları qaçır, qoy qaçsın da :loool:

Ha ha ha, nə oldu? cavab yoxdu? bax sizə belə lazımdır, bir cürət edib çıxıb deyə bilməyəcək ki, "Biz Allahın sifətlərini öz əqlimiz ilə inkar edirik?" Cürət edən var? Onsuzda cavab verə bilmirisniz.

#87 Ehli beyt ashigi

Ehli beyt ashigi

Raid – Major

• Murid
  • 1 300 сообщений

Отправлено 11 января 2011 - 12:50

Cürət edən var? Onsuzda cavab verə bilmirisniz.

Nə cavab verək sənə?Allah təala deyir ki,(MƏN HƏR YERDƏYƏM)sizsə deyirsiz ki,,ALLAH TƏALA QACIR.
Əgər Allah təala hər yerdədirsə nəyə görə və hara qacmalıdır? Allah təala hər yeri əhatə edib,başa düşdün? Hər yeri.

Bütün küllü kainatı.
Nə vaxta qədər bu küfrünüzdən əl cəkməyəcəksiniz?
Hüseynə yerlər ağlar göylər ağlar
Bətuli Mürtəza, Peyğəmbər ağlar"
Hüseynin nuhəsin Dilriş yazanda
Müselman sehlidir ki, kafər ağlar"

#88 master_ier

master_ier

Naqib – Captain

• Murid
  • 970 сообщений

Отправлено 11 января 2011 - 13:47

Ha ha ha, nə oldu? cavab yoxdu? bax sizə belə lazımdır, bir cürət edib çıxıb deyə bilməyəcək ki, "Biz Allahın sifətlərini öz əqlimiz ilə inkar edirik?" Cürət edən var? Onsuzda cavab verə bilmirisniz.

Əşşşşşiiii, mənim sənlə nə işim var? Get Allahınla qaçdı-tutdu oyna. Bizim Allah barədə sənə deyiləsi sözümüz yoxdu.

ŞEYX CAVİDİN VİDEOLARI ............ ŞEYX CAVİDİN XÜTBƏLƏRİ (MP3)

...............................SƏLƏFİLİK HAQQINDA HƏR ŞEY!!!

313 HƏDİSLƏR BÖLMƏSİ..............................313 MƏQALƏLƏR BÖLMƏSİ

Əhli Beytin (ə) fəzilətini zəif göstərməyə çalışanlara Allah lənət eləsin!!!

#89 World Cup

World Cup

Mulazzim – lieutenant

• Murid
  • 301 сообщений

Отправлено 11 января 2011 - 14:03

Əşşşşşiiii, mənim sənlə nə işim var? Get Allahınla qaçdı-tutdu oyna. Bizim Allah barədə sənə deyiləsi sözümüz yoxdu.

Aciz! Nə oldu cavab verə bilməyəndə yəhudilərin variantına əl atırsınız? Niyə qaçırsınız? Demirsən Allahın həqiqi sifətləri yoxdur? Bunu diyən sənsəndə düzdü? Mənimdə haqqım var ki,buna dəlil istiyim düzdü? İndi buyurun sübut edin ki, sifət ayələrinin batini mənası var, edə bilmirsinizsə təslim olun və mövzunu bağlıyın, hamıda bilsin ki, bu iddian Rafizilərin batil əqilinə görə izhar olub və bunun heç bir əsası yoxdur və bununlada Əhli sünnənin Etiqadının haqq olması izahr olsun.

#90 World Cup

World Cup

Mulazzim – lieutenant

• Murid
  • 301 сообщений

Отправлено 11 января 2011 - 14:16

Cürət edən var? Onsuzda cavab verə bilmirisniz.

Nə cavab verək sənə?Allah təala deyir ki,(MƏN HƏR YERDƏYƏM)sizsə deyirsiz ki,,ALLAH TƏALA QACIR.
Əgər Allah təala hər yerdədirsə nəyə görə və hara qacmalıdır? Allah təala hər yeri əhatə edib,başa düşdün? Hər yeri.

Bütün küllü kainatı.
Nə vaxta qədər bu küfrünüzdən əl cəkməyəcəksiniz?

Gör kim danışdı

Количество пользователей, читающих эту тему: 0

0 пользователей, 0 гостей, 0 скрытых пользователей

Рейтинг@Mail.ru