Перейти к содержимому

Фотография

Qamətlə Ələsgərin söhbəti

• Авторизуйтесь для ответа в теме
Сообщений в теме: 147

#31 İbrahimoglu

İbrahimoglu

Arif – Corporal

• Murid
  • 50 сообщений

Отправлено 06 мая 2010 - 00:04

1. Sənin bura girməyivin məqsədi hamımıza çox gözəl bəllidir. Gedib o saytınızı başqa yerlərdə reklam edərsən. Reyting 10% və 5 günlük ban!
2. Sənə kim icazə verib ki, hər hansısa bir userin adını məsxərəyə qoyasan? Sənin ki, adın məsxərəyə qoyulmamışdı.
3. Moderatorların sənin kimilərnən uzun-uzadı danışmağa nə vaxtı var, nə həvəsi. Sənin kimi "reklamşik"-lər bu saytda çox olub.

Сообщение отредактировал JAFAR: 06 мая 2010 - 00:34

#32 abdhalim

abdhalim

Raid – Major

• Murid
  • 1 267 сообщений

Отправлено 09 мая 2010 - 14:12

ibrahim oqlu
sən deyəsən ancaq saytıvızı
reklam eləməyə gəlmisən bura....
sənə sual verildi !
sualdan qaçma!
yəqinliyin varsa seçdiyin əqidə də, buyur onda aşağıda olan suala cavab ver.

mehriban ƏLiyeva haçandan sizin əqidəni qəbul etdi ki resulun ona Allah ondan razı olsun deyir ?
ancaq bu xutbəyə baxsan rəsulun onun uçun ALLAH razı olsun deyir ....
yəni öz camaatından sayır

23.04.2010 cu ilin axırıncı xutbəsində bunun şahidi ola bilərsən

http://ibrahimi.biz/xutbe-a.html

yəni
sizin əqidəvizə görə ,kim sizin əqidəvizi qəbul etmir kafirdir.
bu saytdakılarda sizin əqidəni qəbul etmədi kafir oldu eyni ilə də mehriban da.
sən burdakılara müşrük deyirsən "Rəsulun" isə
Mehribana Allah ondan razı olsun deyir.
Rəsulun deyir ki, mən ancaq qurannan gedirəm!
bilmir ki, quranda ALLAH dəfələrlə kafirlərin Onun qəzəbində olduğunu deyir ?
kafirdən də Allah razı ola bilər ?
burda olan ziddiyyəti görmürsən ?
buna əks olaraq Mehribanın muvahhid olması haqqında bir audio bir yazı gətirə bilərsən ?

Сообщение отредактировал ahmed: 09 мая 2010 - 14:13

bir nəfər sourşdu: «Allah qiyamət günü bu qədər çox və hesabsız olan insanların hesabına necə yetişəcək?»İmam Əli buyurdu: « necə ki,Allah onların hesabına yetişər bir halda ki, onlar Allahı görmürlər!» «Necə ki, onlara ruzi verir(dünyada) bir halda ki, onlar onu görmürlər.»

#33 İbrahimoglu

İbrahimoglu

Arif – Corporal

• Murid
  • 50 сообщений

Отправлено 16 мая 2010 - 14:45

ibrahim oqlu
sən deyəsən ancaq saytıvızı
reklam eləməyə gəlmisən bura....
sənə sual verildi !
sualdan qaçma!
yəqinliyin varsa seçdiyin əqidə də, buyur onda aşağıda olan suala cavab ver.

mehriban ƏLiyeva haçandan sizin əqidəni qəbul etdi ki resulun ona Allah ondan razı olsun deyir ?
ancaq bu xutbəyə baxsan rəsulun onun uçun ALLAH razı olsun deyir ....
yəni öz camaatından sayır

23.04.2010 cu ilin axırıncı xutbəsində bunun şahidi ola bilərsən

http://ibrahimi.biz/xutbe-a.html

yəni
sizin əqidəvizə görə ,kim sizin əqidəvizi qəbul etmir kafirdir.
bu saytdakılarda sizin əqidəni qəbul etmədi kafir oldu eyni ilə də mehriban da.
sən burdakılara müşrük deyirsən "Rəsulun" isə
Mehribana Allah ondan razı olsun deyir.
Rəsulun deyir ki, mən ancaq qurannan gedirəm!
bilmir ki, quranda ALLAH dəfələrlə kafirlərin Onun qəzəbində olduğunu deyir ?
kafirdən də Allah razı ola bilər ?
burda olan ziddiyyəti görmürsən ?
buna əks olaraq Mehribanın muvahhid olması haqqında bir audio bir yazı gətirə bilərsən ?

Salam olsun! ALLAH sonsuz şükürlər Olsun - mən belə məntiqə lap məəttəl qalmışam... inciməyin məgər kimsə kimdənsə yaxşılıq görürsə və onun əqidəsində deyilsə bu o deməkdir ki, ona "ALLAH Razı Olsun!" deməməlidir? Yaxşılığa yaxşılıqla cavab vermək lazımdır axı... Bu şəxsin nə qədər yaxşı əməlləri var və mən zahiri bunu görürəm, batinlə mənim nə işim var, buna ALLAH Kifayət deyilmi..? 41-(34, 35): (34).Bərabər deyil yaxşılıqla pislik. Dəf et hansı ilə ki, o yaxşıdır və onda ki, odur ki, səninlə onun aranda ədavət vardı, həqiqətən, o, hamamdakı qaynar su kimi dostun olar. (35).Verilməyib o, ancaq o kəslərə ki, səbrlidirlər və verilməyib o, ancaq əzim həzz sahibinə.
ALLAH sənə söz atan kafir müşrikə belə "Salam!" de keç ordan Buyurursa (25-63), yaxşılıq edənə neyləmək lazımdır onda..? İnciməyin biz birbirimizi təhqir etməklə və ya bir çox ALLAHA xoş getməyən əməlləri etməklə BİR OLA BİLMƏYƏCƏYİK! ALLAH isə bir olmağa çağırır, bu isə onun Kəlmələrinin külliyatı olan Quran (yalnız Quran - daha hədis, risalə və başqa mənbələr deyil) ətrafında xoşməramlı müzakirə etmklə mümkündür. Mən öz payıma hazır... Salam olsun!
Qeyd: Hacı Qamətlə ALLAH rəsulu Ələsgər əleyhissalamla olan sözhbətin audioyazısının axırını müəyyən texniki səbəblərdən hlə burada yerləşdirə bilməmişəm və buna görə hamınızdan üzrxaxlıq edirıəm, amma inanın YADIMDADIR!

#34 abdhalim

abdhalim

Raid – Major

• Murid
  • 1 267 сообщений

Отправлено 16 мая 2010 - 16:09

Salam olsun! ALLAH sonsuz şükürlər Olsun - mən belə məntiqə lap məəttəl qalmışam... inciməyin məgər kimsə kimdənsə yaxşılıq görürsə və onun əqidəsində deyilsə bu o deməkdir ki, ona "ALLAH Razı Olsun!" deməməlidir? Yaxşılığa yaxşılıqla cavab vermək lazımdır axı... Bu şəxsin nə qədər yaxşı əməlləri var və mən zahiri bunu görürəm, batinlə mənim nə işim var, buna ALLAH Kifayət deyilmi..? 41-(34, 35): (34).Bərabər deyil yaxşılıqla pislik. Dəf et hansı ilə ki, o yaxşıdır və onda ki, odur ki, səninlə onun aranda ədavət vardı, həqiqətən, o, hamamdakı qaynar su kimi dostun olar. (35).Verilməyib o, ancaq o kəslərə ki, səbrlidirlər və verilməyib o, ancaq əzim həzz sahibinə.
ALLAH sənə söz atan kafir müşrikə belə "Salam!" de keç ordan Buyurursa (25-63), yaxşılıq edənə neyləmək lazımdır onda..? İnciməyin biz birbirimizi təhqir etməklə və ya bir çox ALLAHA xoş getməyən əməlləri etməklə BİR OLA BİLMƏYƏCƏYİK! ALLAH isə bir olmağa çağırır, bu isə onun Kəlmələrinin külliyatı olan Quran (yalnız Quran - daha hədis, risalə və başqa mənbələr deyil) ətrafında xoşməramlı müzakirə etmklə mümkündür. Mən öz payıma hazır... Salam olsun!
Qeyd: Hacı Qamətlə ALLAH rəsulu Ələsgər əleyhissalamla olan sözhbətin audioyazısının axırını müəyyən texniki səbəblərdən hlə burada yerləşdirə bilməmişəm və buna görə hamınızdan üzrxaxlıq edirıəm, amma inanın YADIMDADIR!

sən deyirsən ki, biz ancaq qurannan gedirik,

inciməyin məgər kimsə kimdənsə yaxşılıq görürsə və onun əqidəsində deyilsə bu o deməkdir ki, ona "ALLAH Razı Olsun!" deməməlidir?

indi bu nədi havadan fetva çixardirsan ?

indi mənə delil gətir ki, qurandan kimsə mömünlərdən kafir üçün

Allah ondan razı olsun desin.
kafirə deyərlər ki,Allah səni düz yola yönəltsin,
və ya islah etsin ve sair...
heç o salam olsun ayəsini anlamısan ?
ərəb qrammatikasını bilirsən ?
mən azda olsa bilirəm ərəbcə,və həmin ayədə as salam sözü keçmir
sən mənə dəlil gətir ki,orda as salam keçir.
as salam sözü ,quranda ancaq Allah mömünlərə deyir.
sülh sozü isə,yəni salam sözünü isə mömün kafirə deyir.
yəni oda bu mə na daşiyir
məndən sənə və ya sizə sülh olsun (hələki)
ancaq heç bir mömün kafirə demir ki, allahın salamı olsun sizə.
bax öyrən ,yoxla.
ancaq Allah razı olsun sözü isə daha ağır sözdür,bunu kafirə şamil edən
və fikirləşən ki,Allah ondan razı olsun,bu dünyada onun hansısa əməlindən
yəndə Allahı tanımir
yəni cahildir.
Kafirlər bu dünyada da Allahın qəzəbindədir.
Elediyi yaxşılıqı isə onlara elə dunyada qaytarır.
"onlardan razı olsun bu dünyada "! Siz Allaha böhtan atırsız.
bunu imana gələn ancaq bilə bilər.
sizdə isə o yoxdur.
Allahın adından yalan danışır sənin Rəsulun.
gözdəyirəm
gətirin qurandan ki,Allah kafirdən heç olmasa dünyada razıdır

Сообщение отредактировал ahmed: 16 мая 2010 - 16:18

bir nəfər sourşdu: «Allah qiyamət günü bu qədər çox və hesabsız olan insanların hesabına necə yetişəcək?»İmam Əli buyurdu: « necə ki,Allah onların hesabına yetişər bir halda ki, onlar Allahı görmürlər!» «Necə ki, onlara ruzi verir(dünyada) bir halda ki, onlar onu görmürlər.»

#35 Ehli beyt ashigi

Ehli beyt ashigi

Raid – Major

• Murid
  • 1 300 сообщений

Отправлено 16 мая 2010 - 16:22

Ne deyim Vallah bilmirem.
Allah hidayet etsin,eger dogrudanda sen bilmeye bilmeye o adama resul deyirsense,yox eger bunu neyese gore edirsense, onda Allaha bohtan atanlara Allahin,Meleklerin ve mominlerin leneti olsun.
  • Shale это нравится
Hüseynə yerlər ağlar göylər ağlar
Bətuli Mürtəza, Peyğəmbər ağlar"
Hüseynin nuhəsin Dilriş yazanda
Müselman sehlidir ki, kafər ağlar"

#36 İbrahimoglu

İbrahimoglu

Arif – Corporal

• Murid
  • 50 сообщений

Отправлено 16 мая 2010 - 17:16

inciməyin məgər kimsə kimdənsə yaxşılıq görürsə və onun əqidəsində deyilsə bu o deməkdir ki, ona "ALLAH Razı Olsun!" deməməlidir?

bax öyrən ,yoxla.
yəndə Allahı tanımir
yəni cahildir.
sizdə isə o yoxdur.
gözdəyirəm

Salam istənilən bir halda ALLAHINDIR və ALLAHDANDIR... qalan sözlərə isə tərkibində qərəz olduğu üçün aləmlərin Rəbbi olan ALLAHA xatir cavab vermirəm...

#37 İbrahimoglu

İbrahimoglu

Arif – Corporal

• Murid
  • 50 сообщений

Отправлено 16 мая 2010 - 17:21

Ne deyim Vallah bilmirem.
Allah hidayet etsin,eger dogrudanda sen bilmeye bilmeye o adama resul deyirsense,yox eger bunu neyese gore edirsense, onda Allaha bohtan atanlara Allahin,Meleklerin ve mominlerin leneti olsun.

Mən bilə bilə Qurandan aldıığım - ALLAHDAN aldığım hikmətə görə ona ALLAHIN - aləmlərin Rəbbi olan ALLAHIN rəsulu deyirəm!!!! O ki qaldı lənətə... 2-161: Həqiqətən, o kəslər ki, kafirdirlər və öldülər kafir olaraq – həmin onlardır ki, üzərlərində var lənəti Allahın və mələklərin və insanların cəmiyyən!
Və mənə hələ də ağır gəlir bu insanların belə hikkəli - qərəzli olması... Nəsə ALLAH Özü Bilən məsləhətdir.

#38 İbrahimoglu

İbrahimoglu

Arif – Corporal

• Murid
  • 50 сообщений

Отправлено 16 мая 2010 - 17:22

Unutdum yazam əhli beyt aşıqınə ki, yaxşı olardı ALLAH aşıqı olaydı daha ALLAHDAN qeyrisinin deyil...

#39 Şair

Şair

Forumun faktiki Ali Məqamlı Rəhbəri

• Emir
  • 2 087 сообщений

Отправлено 16 мая 2010 - 17:44

Unutdum yazam əhli beyt aşıqınə ki, yaxşı olardı ALLAH aşıqı olaydı

Bir də Ələsgər aşiqi :lol:

#40 Zəbur

Zəbur

Raqib – Seargeant

• Murid
  • 147 сообщений

Отправлено 16 мая 2010 - 17:53

Bismillah
Salam aleykum

Audionun 85-ci deqiqesinde Elesger Musayev deyir ki, tercümeler arasinda hec bir ferq yoxdur, onlari Allah qoruyur!
Halbu ki, Onlarin öz tercüme etdikleri Quranla , bashqa tercüme olunmush Qurani tutushdursaq, dag-dere qeder ferqlerin oldugunu görmüsh olariq.

Amma Allah teala Quranda Resulallah (s.a.) haqqinda buyurur ki, o hevavu-hevesden söz demez. Indi burda biz Elesger Musayevin ResulAllah olmasini qebul etsek, gerek bu Quran ayesini inkar edek. Yox eger Quran ayesini qebul etsek, gerek Elesgerin ResulAllah olmasini inkar edek. Variantlari secmek ise agil sahiblerinin öhdesindedir!))))

Iltimasi dua!
نحن أبناء الدليل نميل اين يميل

#41 İbrahimoglu

İbrahimoglu

Arif – Corporal

• Murid
  • 50 сообщений

Отправлено 16 мая 2010 - 18:11

Unutdum yazam əhli beyt aşıqınə ki, yaxşı olardı ALLAH aşıqı olaydı

Bir də Ələsgər aşiqi :lol:

Şair, əvvəldə qeyd edim ki, Quranı oxusaydın görərdin ki, adını daşıdığın surə var və orda var ki, 26-(224).Və şairlər – tabedir onlara lağ-lağı danışan azğınlar.
ona görə də ayəyə əsasən sənin fitvana getməyim və etdiin əmələ görə digər ayəyə (25-63: Bəndələri Rəhmanın o kəslərdir ki, ərzdə təvazökar halda yol gedirlər. Onda ki, xitab edirlər onlara cahillər, deyirlər: «Salam!» ) əsasən sənə salam deyim... bu qədər...

#42 İbrahimoglu

İbrahimoglu

Arif – Corporal

• Murid
  • 50 сообщений

Отправлено 16 мая 2010 - 18:26

Bismillah
Salam aleykum

Audionun 85-ci deqiqesinde Elesger Musayev deyir ki, tercümeler arasinda hec bir ferq yoxdur, onlari Allah qoruyur!
Halbu ki, Onlarin öz tercüme etdikleri Quranla , bashqa tercüme olunmush Qurani tutushdursaq, dag-dere qeder ferqlerin oldugunu görmüsh olariq.

Amma Allah teala Quranda Resulallah (s.a.) haqqinda buyurur ki, o hevavu-hevesden söz demez. Indi burda biz Elesger Musayevin ResulAllah olmasini qebul etsek, gerek bu Quran ayesini inkar edek. Yox eger Quran ayesini qebul etsek, gerek Elesgerin ResulAllah olmasini inkar edek. Variantlari secmek ise agil sahiblerinin öhdesindedir!))))

Iltimasi dua!

ALLAH rəsulu o sözü o zaman üçün demişdi ki (1997-ci il), özümüzün çevirməmiz yox idi və özümüz də əsasən alimlərin (V.Məmmədəliyev, Z.Bünyadıv, Kavianpur, N.Qasımoğlu və s) çevirmələrinə əsaslanırdıq. Sonradan etdiyimiz çevirmədə müəyyən fərqlərin olduğunu gördük. Ancaq ümumi məzmun və məğzdə fərqlər böyük deyil. O ki, qaldı qeyd etdiyiniz ALLAH ayəsinə bəli hər bir dövrdə ALLAH rəsulları havayı nəfslərindən deyil, ALLAH vəhyləri - ilhamları ilə, ALLAH ayətlərinə istinadən danışmışlar. Hər dövrdə ALLAH rəsullarını diri ikən inkar edib, vəfat edəndən sonra ondan sonra daha rəsul olmayacağını söyləyiblər 40-34. İnkara qalsa, hər dövrdə ALLAH rəsulları istənilən kafir tərəfindən inkar olunub və ayəyə əsasən kafirlərin qəlbləri oxşardır... Quranda ALLAH rəsullarının hər dövrdə olması barədə çoxsaylı ayələr var. Bunu da ağıl sahibləri görər...
Qeyd: Bölüm Şiə-sünnü dialoqu adlanır, ancaq mən nə şiə (Şiəyəyəmsə də İbrahim kimi Nuhun şiəsiyəm - salam onlara), nə də sünnüyəm (Yalnız ALLAH sünnəsi olan Qurana tabeyəm). Mövcud (parçalanmış) İslamda deyil həqiqi İslamdayam.

#43 Şair

Şair

• Emir
  • 2 087 сообщений

Отправлено 16 мая 2010 - 18:27

Şair, əvvəldə qeyd edim ki, Quranı oxusaydın görərdin ki, adını daşıdığın surə var və orda var ki, 26-(224).Və şairlər – tabedir onlara lağ-lağı danışan azğınlar.
ona görə də ayəyə əsasən sənin fitvana getməyim və etdiin əmələ görə digər ayəyə (25-63: Bəndələri Rəhmanın o kəslərdir ki, ərzdə təvazökar halda yol gedirlər. Onda ki, xitab edirlər onlara cahillər, deyirlər: «Salam!» ) əsasən sənə salam deyim... bu qədər...

O ayədə söhbət müşrik və kafir şairlərdən gedir, Allahın yolundan azıb, Quranı təhrif edib, ayələrini inkar edib özünə peyğəmbər seçən azmışları təkfir edən Şairdən yox :lol:

P.S: Yəqin ki, Quranı heç 1 dəfə də ərəbcə oxuyub və ya dinləməmisən. Ona görə şe`r və s.-ə tən edirsən

#44 _MOLLA_

_MOLLA_

Naqib – Captain

• Murid
  • 984 сообщений

Отправлено 16 мая 2010 - 18:30

İbrahimoğlu assalamu aleykum.
Ələsgər necədi????
Qulaq as mənə səndən bir şey soruşmaq istəyirəm bu PAJERO-lar 100km-ə nə qədər benzin yandırır???
:lol:)
Hər kəs cənnətə getmək istəyir amma heç kim ölmək istəmir

#45 Şair

Şair

• Emir
  • 2 087 сообщений

Отправлено 16 мая 2010 - 18:33

1. Ələsgər mə`sumdur, yoxsa xəta da edir?
2. Günah edə bilər?
3."Peyğəmbərliyə" neçə yaşından seçilib?
4. Ondan əvvəl mə`sum idi?
5. Hansı möcüzələri var?
6. Onun foto şəkilini foruma yerləşdirə bilərsən?

#46 Zəbur

Zəbur

Raqib – Seargeant

• Murid
  • 147 сообщений

Отправлено 16 мая 2010 - 19:02

ALLAH rəsulu o sözü o zaman üçün demişdi ki (1997-ci il), özümüzün çevirməmiz yox idi və özümüz də əsasən alimlərin (V.Məmmədəliyev, Z.Bünyadov, Kavianpur, N.Qasımoğlu və s) çevirmələrinə əsaslanırdıq. Sonradan etdiyimiz çevirmədə müəyyən fərqlərin olduğunu gördük.

Buna qeder "Allahin Resulu" bilmirdi ki, Allahin kelaminda eslinde sehv tercümeler var?
Bes bu ne sözdür ki, deyir hamisini Allah qoruyur! Allah beyem sehv tercümeleri qoruyur??
Müeyyen ferqler yox, dag-dere ferqi var! Bunu özünüz de bilirsiniz.
Meselen Beqere suresinin 111-ci ayesinde:
"Ve dediler : olmaz daxil cennete, ancaq kim oldu hidayet olunan ve yaxud yardim olunan. Bu eminlikleridir onlarin. De: getirin sübutunuzu eger oldunuz sadiqler!"
Beyem kafir ve müshrikler de cennete daxil olacaq? "getirin sübutunuzu" ifadesi ile neden sübut istenir? Yardim olunan ve hidayet olunanlar beyem sehv deyirler?? Hidayet olunanlar cennete daxil olmayacaqlar ki?? Demeli ayede (sizin tercümeye esasen) deyilir ki: "Dediler: Cennete ancaq hidayet olunanlar ve yardim olunanlar daxil olacaq." Daha sonra buna dair sübut istenir ki, eger dogru danishirsinizsa sübutunuzu getirin. Yeni bu ifadenin menasi budur ki, siz dogru danishmirsiniz! Xeyir ola?? Axi bu becareler hidayet olunanlardir?! Meger sizin de tercümenizde Beqere suresinin 5ci ayesinde deyilmirmi ki, Rebblerinin hidayeti üzerinde olanlar nicat tapanlardir? Bes neye göre "hidayet olunanlarin" cennete daxil olacaqlari barede sübut istenir??
Halbuki ayenin menasi eslinde beledir:
Onlar dedilər: “Yəhudi-lərdən və xaçpərəstlərdən başqa­ heç kəs Cənnətə daxil olmayacaq!” Bu onların xam xəyallarıdır. De: “Əgər doğru deyirsinizsə, dəlilinizi gətirin!”
Ayedeki, "emaniyyuhum" -onlarin cürüntü, bosh fikirleridir demekdir.
  • Zerger это нравится
نحن أبناء الدليل نميل اين يميل

#47 İbrahimoglu

İbrahimoglu

Arif – Corporal

• Murid
  • 50 сообщений

Отправлено 16 мая 2010 - 22:25

İbrahimoğlu assalamu aleykum.
Ələsgər necədi????
Qulaq as mənə səndən bir şey soruşmaq istəyirəm bu PAJERO-lar 100km-ə nə qədər benzin yandırır???
:lol:)

Alleykum salam ay molla...
Şükür ALLAHA - Onun Rəhməti sayəsində ALLAH rəsulu Ələsgər əleyhissalam yaxşıdır və bütün adam oğullarının sülh və əminamanlıqda olmasını ən azı 1 dəfə saytımızda gedən canlı yayım zamanı çıxışında Ulu ALLAHDAN diləyir.
Hamının - hər şeyin ruzisini verən ALLAHDIR - istəyir canlı olsun istəyirdə ki, cansız olsun: yəni Pajero, Land Rover, Lexus... Əşşi xırda şeydir, təki iman olsun...

#48 İbrahimoglu

İbrahimoglu

Arif – Corporal

• Murid
  • 50 сообщений

Отправлено 16 мая 2010 - 23:31

1. Ələsgər mə`sumdur, yoxsa xəta da edir? 2. Günah edə bilər?

Burda ümumi insanların bilməli olduğu suallar olması səbəbindən bu sualına cavab verirəm: Günahsız, Pak - Müqəddəs ALLAHDIR və bütün yaradılmışlar xətalıdır.

3."Peyğəmbərliyə" neçə yaşından seçilib?
4. Ondan əvvəl mə`sum idi?

ALLAH onu 40 yaşında Seçib. Məsum əgər günahsız deməkdirsə onda Günahsız yalnız ALLAHDIR!

5. Hansı möcüzələri var?
6. Onun foto şəkilini foruma yerləşdirə bilərsən?

ALLAHIN ona verdiyi möcüzələr çoxdur bunları bir bir sadalayıram:
1.Quranın ayəsi 13-7 –yə görə ondan möcüzə istəyən kafirlərə onların özlərini özlərinə tanıtmasıdır. (yaxşı olar ki, daha belə sual verib bu ayəyə oturmayasınız)
2.Quranla – ALLAH ayələri ilə ətrafında, 16 ALLAH rəsulu - Şura üzvlərini və onların ümmətlərini ilə birlikdə ALLAHA tərəf məhz ALLAHIN Özünün Buyurduğu yolu tutub getmələridir.
3.Ətrafında olan 16 ALLAH rəsulu - Şura üzvlərini ilə birlikdə İRŞİD-i (İbrahimi Respublikasının Şura İttifaqı Dövləti) yaratmasıdır.
4.ALLAHIN ona və İRŞİD-ə verdiyi ilə ən azı 60-a yaxın ailəni birləşdirib yardım etməsidir.
5.ALLAHIN ona və İRŞİD-ə verdiyi ilə qardaşlara maşınlar alıb verməsidir. Onlara evlər tikdirməsidir.
6.Ətrafında olan insanların pis əməllərdən uzaq olmasıdır: siqaret çəkən yox, söyüş söyən – təhqir edən yox və s. ALLAHA xoş gəlməyən əməlləri edən yox. (Hər halda əməllərimizi islah edə edə gedirik Ulu ALLAHIN İzni ilə…)
7.Və sairə ALLAHIN bəyəndiyi əməlləri etməsi və ətrafında olan kəslərin də etməsidir. (Yəni mən bəşərəm unutduğum şeylər ola bilər)

Şəklini isə hər gün saytımızda açıb görə bilərsiniz.

#49 abdhalim

abdhalim

Raid – Major

• Murid
  • 1 267 сообщений

Отправлено 17 мая 2010 - 01:47

bax öyrən ,yoxla.
yəndə Allahı tanımir
yəni cahildir.
sizdə isə o yoxdur.
gözdəyirəm

Salam istənilən bir halda ALLAHINDIR və ALLAHDANDIR... qalan sözlərə isə tərkibində qərəz olduğu üçün aləmlərin Rəbbi olan ALLAHA xatir cavab vermirəm...

sənin səmimiyyətin göz qabağındadır.Əgər suallarıma cavab bilmirsənsə
Allaha dua elə bəlkə açdı sənin qəlbində.
yox qorxursansa Allah dua etməyə, onda kopyala get rəsulundan soruş,
daha nə deyim sənə....

#50 Ehli beyt ashigi

Ehli beyt ashigi

Raid – Major

• Murid
  • 1 300 сообщений

Отправлено 17 мая 2010 - 05:45

Mən bilə bilə Qurandan aldıığım - ALLAHDAN aldığım hikmətə görə ona ALLAHIN - aləmlərin Rəbbi olan ALLAHIN rəsulu deyirəm!!!! O ki qaldı lənətə... 2-161: Həqiqətən, o kəslər ki, kafirdirlər və öldülər kafir olaraq – həmin onlardır ki, üzərlərində var lənəti Allahın və mələklərin və insanların cəmiyyən!
Və mənə hələ də ağır gəlir bu insanların belə hikkəli - qərəzli olması... Nəsə ALLAH Özü Bilən məsləhətdir.

Mashallah hamiyada uspet eleyib cavab yaza bilirsen.
Senin resul dediyin elesgere Allah kitab endirib?Biz bildiyimiz kimi Allah teala oz Resullarina kitab endirir axi,bes sizin ki,hani?
Ve her bir Peygamberlerin mocuzeleri olub, elesgerin hansi mocuzeleri var?Bura dayi yazmag lazim deyil kime mashin alib kime ev,bunlar mocuze deyil bunu her bir insan ede biler.Mocuze odur ki,geyri tebii bir shey etsin.
Her Gurani teblig ve tercume eden Resul sayilsa onda gerek butun mominler ozlerini resul saysin.
  • Shale это нравится
Hüseynə yerlər ağlar göylər ağlar
Bətuli Mürtəza, Peyğəmbər ağlar"
Hüseynin nuhəsin Dilriş yazanda
Müselman sehlidir ki, kafər ağlar"

#51 _MOLLA_

_MOLLA_

Naqib – Captain

• Murid
  • 984 сообщений

Отправлено 17 мая 2010 - 09:28

Hamının - hər şeyin ruzisini verən ALLAHDIR - istəyir canlı olsun istəyirdə ki, cansız olsun: yəni Pajero, Land Rover, Lexus... Əşşi xırda şeydir, təki iman olsun...

senin bu cumlenin konkret yeri var. Amma sən deyən o xırda şeylərdən Pajero, Land Rover..... məndə də olsaydı.......bəlkə qoşulum sizə sizdə verirlər????
Hər kəs cənnətə getmək istəyir amma heç kim ölmək istəmir

#52 Heqiqet ashiqi

Heqiqet ashiqi

Jundi Awwal – Soldier 1st class

• Murid
  • 47 сообщений

Отправлено 17 мая 2010 - 15:14

Bu ne biabirchiliqdir bash verir. Azerbaycan chevrilib tor-tokuntu yigincagina, kim ne isteyir onu da edir ve bu xalqi dahada parchalayir.
Ay yolunu azanlar, siz birlik yox - parchalanma toxumlarini sepirsiniz! Vahabilik, selefilik, ne bilim ehlisunne ve camayeler azmish kimi, sizde peygemberler yigincagi yaratmisiniz. Imkaniniz varsa ve kimese yaxshiliq etmek isteyirsinizse, cox gozel, bunu adi qaydada edin ve hech kimin gozune soxmayin. Esl yaxshiliq bele olur!!! Yoxsa kimse kimise bu "yaxshiligin" muqabilinde peygember chagiracaqsa, bu cur "yaxshiliq" onu yalniz ve yalniz cehenneme surukleyecek.....O Pajerolar, evler ve saire cehennemde komeyinize chatmayaq. Ozunuze xoshdursa, yashayin bu cur, daha bashqalarini azdirib daha da gunaha batmayin!!!
El chekin oz emellerinizden, tovbe edin ki belke Allah sizleri bagishlasin.

#53 Şair

Şair

• Emir
  • 2 087 сообщений

Отправлено 17 мая 2010 - 15:51

Burda ümumi insanların bilməli olduğu suallar olması səbəbindən bu sualına cavab verirəm: Günahsız, Pak - Müqəddəs ALLAHDIR və bütün yaradılmışlar xətalıdır.
ALLAH onu 40 yaşında Seçib. Məsum əgər günahsız deməkdirsə onda Günahsız yalnız ALLAHDIR!

Deyirsən ki, günahsız insan yoxdur. Bəs Fatihə surəsində "Siratəl ləzinə ənəmtə əleyhim"-də məqsəd kimlərdir?
Keçək "möcüzə"lərinə:

1.Quranın ayəsi 13-7 –yə görə ondan möcüzə istəyən kafirlərə onların özlərini özlərinə tanıtmasıdır. (yaxşı olar ki, daha belə sual verib bu ayəyə oturmayasınız)

13/7
Kafir olanlar: “Məgər ona Rəbbindən bir möcüzə endirilməli deyildimi?” – deyirlər. Sən ancaq (insanları Allahın əzabı ilə) qorxudansan. Hər tayfanın (doğru yol göstərən) bir rəhbəri (peyğəmbəri) vardır!
Onların özlərini özlərinə necə tanıtdırıb?

2.Quranla – ALLAH ayələri ilə ətrafında, 16 ALLAH rəsulu - Şura üzvlərini və onların ümmətlərini ilə birlikdə ALLAHA tərəf məhz ALLAHIN Özünün Buyurduğu yolu tutub getmələridir.

Hazırda 16 Allah "rəsulu" var? Adlarını deyə bilərsən? Hansı ümmətlərə göndərilib?

3.Ətrafında olan 16 ALLAH rəsulu - Şura üzvlərini ilə birlikdə İRŞİD-i (İbrahimi Respublikasının Şura İttifaqı Dövləti) yaratmasıdır.

Bu möcüzədir? Biz də Azərbaycan Respublikasını yaratmışıq. AzR İRŞİD-dən fərlqi olaraq dünya səviyyəsində tanınır. Yəni bizim "möcüzə"miz, sizin "möcüzə"nizdən böyükdür

4.ALLAHIN ona və İRŞİD-ə verdiyi ilə ən azı 60-a yaxın ailəni birləşdirib yardım etməsidir.

Allah mənə də pul verir. Bunun nəyi möcüzədir ki? H.Əliyev foundu 600 ailəyə kömək edir. Onun möcüzəsi daha böyükdür

5.ALLAHIN ona və İRŞİD-ə verdiyi ilə qardaşlara maşınlar alıb verməsidir. Onlara evlər tikdirməsidir.

Maliyyə mənbəyiniz Allahdır? Fikirləşmirsən hansısa xarici ölkələrin maraqları var? İRŞİD Bill Geytsdən varlıdır?

6.Ətrafında olan insanların pis əməllərdən uzaq olmasıdır: siqaret çəkən yox, söyüş söyən – təhqir edən yox və s. ALLAHA xoş gəlməyən əməlləri edən yox. (Hər halda əməllərimizi islah edə edə gedirik Ulu ALLAHIN İzni ilə…)

Pis əməldən uzaq olmaq hər bir müsəlmanın borcudur. Burda möcüzəlik bir şey yoxdur

7.Və sairə ALLAHIN bəyəndiyi əməlləri etməsi və ətrafında olan kəslərin də etməsidir. (Yəni mən bəşərəm unutduğum şeylər ola bilər)

Allahın bəyəndiyi əməlləri forumun userləri də edir. Hər ay yetim uşaqlara maddi-mənəvi yardımlar edir. Forum userlərinin möcüzəsi sayıla bilər bu? :goodL:

Tapsam inşallah şəkilinə də baxaram :)

#54 İbrahimoglu

İbrahimoglu

Arif – Corporal

• Murid
  • 50 сообщений

Отправлено 17 мая 2010 - 17:16

Mən belə görürəm ki, sizlərin hamınız məqsədsiz olaraq atmacalar və təhqirlərlə müzakirə aparırsınız. Ona görə Ulu ALLAH mənə öyrədir ki, müşriklər 9-28-dirlər inciməyin aranızda bir düz əməlli insan görmədim - hamınız eyni düşüncə və məntiq sahiblərisiniz: istinadınız da ALLAHA - Onun Kəlimatı olan Qurana deyil. Odur ki, kim ki, düz əməlli söhbət etmək fikrindədirsə bu mənim emailimdir: ******** . Buyursun.

Əvvəla forumda heç kimi təhqir etməyin. Sonrası isə bütün müzakirələr burda aparılır, mailda və digər yerlərdə yox. Nəisə müzakirə etmək istəyirsizsə burda edib. Yox - Sizi saxlayan yoxdur!

#55 İbrahimoglu

İbrahimoglu

Arif – Corporal

• Murid
  • 50 сообщений

Отправлено 19 мая 2010 - 00:31

Salam! Mənim sualım sizcə Quran hər bir millətin öz dilində ola bilərmi? İmkandırsaQuran ayələrinə əsaslanın və imkandırsa atmaca və istehzadan uzaq olun!

#56 vusal114

vusal114

Aqid – Colonel

• Emir
  • 2 429 сообщений

Отправлено 19 мая 2010 - 00:37

Salam! Mənim sualım sizcə Quran hər bir millətin öz dilində ola bilərmi? İmkandırsaQuran ayələrinə əsaslanın və imkandırsa atmaca və istehzadan uzaq olun!

Yox.

اللهم عجل لولیک الفرج واحفظ قائدنا الخامنه ای

#57 Dr.White

Dr.White

Белый Форума

• Murid
  • 741 сообщений

Отправлено 19 мая 2010 - 00:40

Tapsam inşallah şəkilinə də baxaram :)[/size][/font]

Qaqa al sana benden hediyyə bunu gördün Ələsgər (lənətullahi aleyh) gördün eyni zaddılar...

http://www.youtube.com/watch?v=-pUzkA22NOs
Cin görürem, şeytan görürem - qorxmuram,
Harda "kitayski" şıə görürem - qorxuram !

I am proud to be Rafidi !!!

#58 İbrahimoglu

İbrahimoglu

Arif – Corporal

• Murid
  • 50 сообщений

Отправлено 19 мая 2010 - 03:37

Tapsam inşallah şəkilinə də baxaram :)[/size][/font]

Qaqa al sana benden hediyyə bunu gördün Ələsgər (lənətullahi aleyh) gördün eyni zaddılar...

http://www.youtube.com/watch?v=-pUzkA22NOs

Ay avatarında şəklini yerləşdirən yazıq acı soğan - Dr.White... Mənim sənə doğurdan da yazığım gəlir, bir özün fikir ver bu forumun əvvəlinə... misal çıkdim ki, it hürər karvan keçər yenə əməlindən əl çəkmədin. Deməli hürmək sənin doğurdan da həyat məqsədindir və dəhşətlisi budur ki, axirətini də əldən verirsən. Sənin kimilərə can dedikcə elə hey qan eşitdim. Nəsə aciz insansan - çünki elmi olmadan acılamağa üstünlük verən yalnız acizliyin göstəricisidir, bunu isə mən səni tanıyanı elə hey görürəm... Görüşəndə üzə hırıldamaq (buna gülmək deyə bilmərəm), ayrılanda isə daldan atılan və topuğa dəyən daş... belə məsləkmi olar...? Ayılmaq da ki, istəmirsən... Türklər demişkən yazıklar olsun....
83-cü surə: (29).Həqiqətən, cərimə olunmuşlar məzhəkə edirdilər iman gətirənlərə. (30).Onda ki, keçirdilər onların yanından, qaş – göz edirdilər bir – birinə. (31).Onda ki, qayıdırdılar öz əhli-əyallarının yanına, qayıdırdılar zarafatla. (32).Onda ki, görürdülər onları, deyirdilər: «Həqiqətən, bunlar azanlardır!» (33).Və göndərilmiş deyil üzərinə onların mühafizəçilərdən. (34).O gün, o kəslər ki, inanırlar, kafirlərə məzhəkə edərlər, (35) üzərində taxtların. Seyr edirlər nəzərləri ilə, (36) aldılarmı cəzasını kafirlər etdikləri əməllərin?
Elvin, gör bu ayəyə görə sən hansısan?
Ola bilər ki, mənim yazdıqlarımdan sonra buradan məni xaric etsinlər, amma bilin ki, ALLAH rəsullarını yalnız ALLAHLA qorxutmaq olar - Elə qorzduqları da məhz ALLAHDIR! Odur ki, sözümü yazdım... qalanı sizlikdir. Ya düz əməlli müzakirəli forum edin, ya da ki, adını qoyun şiələrin forumu...

#59 Dr.White

Dr.White

Белый Форума

• Murid
  • 741 сообщений

Отправлено 19 мая 2010 - 08:54

Ay avatarında şəklini yerləşdirən yazıq acı soğan - Dr.White... Mənim sənə doğurdan da yazığım gəlir, bir özün fikir ver bu forumun əvvəlinə... misal çıkdim ki, it hürər karvan keçər yenə əməlindən əl çəkmədin. Deməli hürmək sənin doğurdan da həyat məqsədindir və dəhşətlisi budur ki, axirətini də əldən verirsən. Sənin kimilərə can dedikcə elə hey qan eşitdim. Nəsə aciz insansan - çünki elmi olmadan acılamağa üstünlük verən yalnız acizliyin göstəricisidir, bunu isə mən səni tanıyanı elə hey görürəm... Görüşəndə üzə hırıldamaq (buna gülmək deyə bilmərəm), ayrılanda isə daldan atılan və topuğa dəyən daş... belə məsləkmi olar...? Ayılmaq da ki, istəmirsən... Türklər demişkən yazıklar olsun....
83-cü surə: (29).Həqiqətən, cərimə olunmuşlar məzhəkə edirdilər iman gətirənlərə. (30).Onda ki, keçirdilər onların yanından, qaş – göz edirdilər bir – birinə. (31).Onda ki, qayıdırdılar öz əhli-əyallarının yanına, qayıdırdılar zarafatla. (32).Onda ki, görürdülər onları, deyirdilər: «Həqiqətən, bunlar azanlardır!» (33).Və göndərilmiş deyil üzərinə onların mühafizəçilərdən. (34).O gün, o kəslər ki, inanırlar, kafirlərə məzhəkə edərlər, (35) üzərində taxtların. Seyr edirlər nəzərləri ilə, (36) aldılarmı cəzasını kafirlər etdikləri əməllərin?
Elvin, gör bu ayəyə görə sən hansısan?
Ola bilər ki, mənim yazdıqlarımdan sonra buradan məni xaric etsinlər, amma bilin ki, ALLAH rəsullarını yalnız ALLAHLA qorxutmaq olar - Elə qorzduqları da məhz ALLAHDIR! Odur ki, sözümü yazdım... qalanı sizlikdir. Ya düz əməlli müzakirəli forum edin, ya da ki, adını qoyun şiələrin forumu...

A Samir xəstə, sən məni həyatında iki dəfə görmüsən birində mən dəvət eləmişəm adam bilib ,uşaqlara yalvara yalvara ki işiniz olmasın onan,ikincisindədə sən gəlməmişdən mənə dost tanış xaiş eləmişdi ki , onan işin olmasın icində sənin qohumunda var idi. Sən mənim həyat məqsədimi hardan bilirsən? Sənin elmin var sənən söhbət edim sənən bir il dən cox müxtəlif mövzular ətrafında müxtəlif yerlərdə söhbətimiz eləmişik dana , qorxuf vecni məni cernu spisoka atırdın. Sən mənə nə vaxt can demisən cavabında qan eşıtmisən ,özünü atristiyə vurma ... Gülərüz olmaq isə son Rəsulallah olan Muhammadin (s.a.a.s) sünnətindəndir. Ədalətnəndə danış sənin dalınca hec vaxt hec yerdə danışmamışam , iftira atmağa bir cansan. Nə fikirləşırəm səndən üzüvə deyirəm.

34. Bu gün isə möminlər kafirlərə güləcəklər. Mənə və kullən müsəlmanlara aid olan bu ayədi birinci hissəsi sizə isə ikinci hissəsi. Sizə biz ancaq gülürük.

"2/144. (Ya Rəsulum!) Biz sənin üzünün göyə tərəf çevrildiyini görürük, ona görə də səni razı olduğun qibləyə tərəf döndərəcəyik. İndi üzünü Məscidülhərama tərəf çevir! (Ey müsəlmanlar!) Harada olsanız (namaz vaxtı) üzünüzü oraya döndərin! Kitab verilmişlər bunun öz Rəbbi tərəfindən bir həqiqət olduğunu yaxşı bilirlər. Allah onların əməllərindən xəbərsiz deyildir."

Qiblən haradu ? )) Madagaskar ?

Mənə maraxlıdı ki, bax azəri dilində namaz qılırsız ))))) tutalim sizin kimisi bir rus , bir kitay , bir də ingilis birdə sən camaat namazın nə dilində qılassız ?

#60 Dr.White

Dr.White

Белый Форума

• Murid
  • 741 сообщений

Отправлено 19 мая 2010 - 09:04

Gör bu şozofrenikdi ya yox ...
Nəyin əsasında yarı ərəb yarı azəri dilində əyilib qalxır güyam namaz qılır ?
Nəyin əsasında əli bağlı namaz qılır ?
Əynində ərəb gəbası , ərəblərin geyımı başında tatar papağı yari azəri yarı ərəb dilində , əndrabadə əyilib qalxana bunada namaz adlandırana el arasında dəli deyillər ... Bizim ləhcədə Samır dıydığ :)

Сообщение отредактировал Dr.White: 19 мая 2010 - 09:05

Количество пользователей, читающих эту тему: 0

0 пользователей, 0 гостей, 0 скрытых пользователей

Рейтинг@Mail.ru