Перейти к содержимому

Фотография

Qamətlə Ələsgərin söhbəti

• Авторизуйтесь для ответа в теме
Сообщений в теме: 147

#61 Zerger

Zerger

Raqib Awwal – Master Seargeant

• Murid
  • 200 сообщений

Отправлено 19 мая 2010 - 11:24

İlahi cəmi mərizlərə şəfa ver!
Baxiram yollara.....

#62 İbrahimoglu

İbrahimoglu

Arif – Corporal

• Murid
  • 50 сообщений

Отправлено 19 мая 2010 - 16:14

İsmi ilə ALLAHIN – Rəhmanın, Rəhimin!
ALLAHIM, sənə güvənirəm həmzatından şeytanların və sənə güvənirəm – Rəbbim mənim hüzuruma gəlmələrindən!

Salam olsun!
Elvin, əvvəldə ondan başlayaq ki, 2 dəfə səni görsəm də ikisində də münafiq təsiri bağışlamısan, yəni yenə üzümə gülmüsən və ayrılan kimi internetdə vəzifənə başlamısan... Ancaq belə isə ALLAH mənə dəfələrlə internet dünyasında səninlə dəfələrlə söhbət qismət edib və hər dəfə də burdakı əməllərindən fərqlənməyən hərəkətlərinin şahidi olmuşam. Nəzərinə çatdırım ki, 4-41 - ə görə sənə şahid gələcəm və inan mənim bu əlim, səninsə o yaxan olacaq - Ulu Yaradanın Hüzuruna sürükləyəcəm səni...
Sənin uşaqlara yalvarmağın nəyə gərək idi ki, onlarla mənim heç bir söhbətim olmamışdı... Bir də ki, ALLAHA yalvar ay yazıq, dəfələrlə sənə yazmışam məndə hələ ki, o bəxt yoxdu sənin kimi bir müşrik, münafiq kafir mənə əl qaldırsın, məni öldürsün, səndə və sənin kimilərdəsə o hünər... hələ sənin mənim üçümə bir söz dediyin olmayıb (canlı), mənimsə yadına sal o camaatın içində 7-ci mikrorayonda sənin üzünə dediklərim olub.
Bir dəfə bu forumda sənə yazmışam, odur ki, daha bu mövzuya qayıtma:

25-63 Salam!
Zulfuar qilincini tutmaga Elvin hunar lazimdir. Sanda o hunar manda isa o baxt hala ki yoxdu ki mani da ALLAH yolunda sanin kimi bir mushrik vurub oldursun.

Bax budur ALLAH ayəsi – 5-ci surə: (27).Tilavat et haqq ilə üzərinə onların xəbərini iki oğlunun Adamın. Onda yaxınlaşdılar qurbannan və qəbul olundu birindən və qəbul olunmadı axırıncısından. Dedi: «Qətl edəcəyəm səni!» Dedi: «Həqiqətən, nə ki, qəbul edir Allah müttəqilərdən. (28).Əgər açasan mənə tərəf əlini qətl etmək üçün məni, yoxam mən açmaqla əlimi tərəfinə sənin qətl etmək üçün səni. Həqiqətən, mən xoflanıram Allahdan – Rəbbidir aləmlərin. (29).Həqiqətən, mən istəyirəm ki, qayıdasan günahımla mənim və günahınla sənin və olasan əshabı odun. Bu, cəzasıdır zalimlərin!» (30).Təhrik etdi onun üçün nəfsi onu qətlinə qardaşının. Qətl etdi onu və oldu xəsarətlilərdən.
Sən də adam oğlu, mən də (hərçənd sən məni adam saymırsan... “birində mən dəvət eləmişəm adam bilib ,uşaqlara yalvara yalvara ki işiniz olmasın onan,ikincisindədə sən gəlməmişdən mənə dost tanış xaiş eləmişdi ki , onan işin olmasın icində sənin qohumunda var idi.”)
And içirəm, səndən 10 yaşa yaxşın böyük olmama, səndən canlı olmama, cahil keçmişimə baxmaram inan sənə əl qaldırmaram mənə əl qaldırsanda. Elə onun günahı sənə və sənin kimilərə bəs edər... Nə bilim görünür hələ yetişməmişəm...

#63 İbrahimoglu

İbrahimoglu

Arif – Corporal

• Murid
  • 50 сообщений

Отправлено 19 мая 2010 - 16:20

Səni qeyd etdiyin kimi “cernu spisoka” əlavə günaha batmamağın üçün atdım, Elvin. Sənsə elə hey atalar demiş “bostanıma daş atmaqdan” əl çəkmədin. Qoy bilməyənlər də bilsin ki, mən bura məhz sənin odnoklassnikidə mənə atmacailə, təhqirlə verdiyin ssılka ilə gəlib çıxmışam, yəni bura da sən məni dəvət eləmisən. Və bu sənin qədim – dəfələrlə tətbiq etdiyin taktikandır ki, elmin çatmadığından istəyirsən məni səninlə bir əqidədə olan insanların arasına alasan, ancaq sizlərdə nə elm..? yalnız – təhqir,

Sizlərin sözləri:
Ələsgərin mən Rəsulam demeyinə o qədər güldüm :loool: Gic Pajero Ələsgərnən gij Qamət ikisidə bi savad şizofrenik )

Pajero sürən şeytanilər məzhəbinə .

:) Məndə səni kecəlinən tanıyıram. Səndə küfrün daşın atmadın. Lucce cahil müsəlman olasan cem skinxed kafir.
O Ələsgər-kloun hələ canlı yayımda bilir nədi ? :))))

böhtan,

Bunların hələ saytı da var. :loool: Azərbaycan doğurda da arığ eşşəyin yaylağıdır...

samir ibraimoglu, o Ələsgər "peyğəbəmriniz" nətərdi? Eşitdim vaxt aşırı Əmircana gələndə 1-2 qapaz alır.
Birdə, o saytınızda olan o birinc rolikde, Ələsgər xütbəsin vedrənin üstündə deyir? O boyda "peyğəmbərə" bir minbər filan tapılmadı? :rolleyes: Birdə o saç qırxmaq barədə Qurani Kərimdə bir dəlil filan var? Siz axı Qurani Kərimə söykəndiyinizi iddia edirsiz. :gizildish: [/size][/font]

Nalayiq sözlər gördüm. Məndənsə sizlər Quran ayələri...

34. Bu gün isə möminlər kafirlərə güləcəklər. Mənə və kullən müsəlmanlara aid olan bu ayədi birinci hissəsi sizə isə ikinci hissəsi. Sizə biz ancaq gülürük.

Budur sizin məntiq və elm...?

#64 İbrahimoglu

İbrahimoglu

Arif – Corporal

• Murid
  • 50 сообщений

Отправлено 19 мая 2010 - 16:21

Gör bu şozofrenikdi ya yox ...
Nəyin əsasında yarı ərəb yarı azəri dilində əyilib qalxır güyam namaz qılır ?
Nəyin əsasında əli bağlı namaz qılır ?
Əynində ərəb gəbası , ərəblərin geyımı başında tatar papağı yari azəri yarı ərəb dilində , əndrabadə əyilib qalxana bunada namaz adlandırana el arasında dəli deyillər ... Bizim ləhcədə Samır dıydığ :rolleyes:

O (salam olsun!), öz dilində ibadət edir. Əli bağlı ibadət edir, ona görə ki, İbadət Etdiyinin quludlr (19-93)!
Sənin işin elə əba, əyin-baş, maşın və s. Gözünü deşən əşyalar olsun... İmanın olsaydı edilən əmələ, danışılan sözə baxardın... Qalan sözlərinsə sənin cahilliyinin göstəricisi....

Bir ayə gətirdin: "2/144. (Ya Rəsulum!) Biz sənin üzünün göyə tərəf çevrildiyini görürük, ona görə də səni razı olduğun qibləyə tərəf döndərəcəyik. İndi üzünü Məscidülhərama tərəf çevir! (Ey müsəlmanlar!) Harada olsanız (namaz vaxtı) üzünüzü oraya döndərin! Kitab verilmişlər bunun öz Rəbbi tərəfindən bir həqiqət olduğunu yaxşı bilirlər. Allah onların əməllərindən xəbərsiz deyildir."
Dalıyca da:
Qiblən haradu ? )) (HaradU – ay cahil, indi də Bakılıların ləhcəsinə girişirsən, gah dana, gah da belə) Madagaskar ?

ALLAHIN izni və Yardımı ilə izah edirəm:
Quran ayələri həmişəbahar olduğundan – yəni, hər dövrdə qüvvəsini itirmədiyindən qeyd etdiyin ayə də bu dövrümüzdə olan ALLAH rəsuluna aiddir. Sizin qibləniz Məkkəyədir, indi mənə de görüm qibləsi Məkkə olanlar əqidəcə birdirlərmi? Qalanını düşünmək sizlikdir…

Mənə maraxlıdı ki, bax azəri dilində namaz qılırsız ))))) tutalim sizin kimisi bir rus , bir kitay , bir də ingilis birdə sən camaat namazın nə dilində qılassız ? – yazdın…

Məgər ərəbin dalında namaz qılan qeyri-ərəb başa düşür imamı nə deyir? O sadəcə olaraq imamına etibar edir, çünki, imanda qardaşıdır və ayəyə görə inananlar qardaşdırlar. Bizlər də elə… Bax məhz sənin bu sualının da cavabı bu….

Sonda bir şeyi nəzərinizə çatdırmaq istəyirəm: bütün ALLAH adamları kimi mənim bir düşmənim var – o da şeytandır. Sənsə ay Elvin (və sənin kimilər də həmçinin) mənim düşmənim deyilsən. Qoy Rəbbim olan – Ulu, Vahid, Rəhman, Rəhim ALLAH hamımızı bağışlasın!
Salam!
Həmd ALLAH üçündür – Rəbbidir aləmlərin!

#65 Şair

Şair

Forumun faktiki Ali Məqamlı Rəhbəri

• Emir
  • 2 087 сообщений

Отправлено 19 мая 2010 - 19:04

İbrahimoglu, Quranı kim tərcümə edib və sizin tərcümənizə haradan baxa bilərəm? Forumda bir neçə ayə yazıldı, bütün qrammatik normalar pozulub tərcümə zamanı. Sanki hərfi tərcümə edilib. Azərbaycan dilindən xəbəri var Quranı tərcümə edən şəxsin?

#66 Abdullah313

Abdullah313

Arif – Corporal

• Murid
  • 57 сообщений

Отправлено 19 мая 2010 - 19:57

Allah şəfa versin bu Ələsgərə :rolleyes:

Kinodan stat:
- Ələsgər ay Ələsgər!
- Nə vareeee Ələsgər Ələsgər :gizildish:))
Пора не статус менять а что-то в жизни…

#67 İbrahimoglu

İbrahimoglu

Arif – Corporal

• Murid
  • 50 сообщений

Отправлено 19 мая 2010 - 19:57

İbrahimoglu, Quranı kim tərcümə edib və sizin tərcümənizə haradan baxa bilərəm? Forumda bir neçə ayə yazıldı, bütün qrammatik normalar pozulub tərcümə zamanı. Sanki hərfi tərcümə edilib. Azərbaycan dilindən xəbəri var Quranı tərcümə edən şəxsin?

Bu Quranı bir çox qardaşlar sözbəsöz tərcüməyə yaxın olaraq ediblər. Saytımızdan götürə bilərsiniz...

#68 Abdullah313

Abdullah313

Arif – Corporal

• Murid
  • 57 сообщений

Отправлено 19 мая 2010 - 20:00

O (salam olsun!), öz dilində ibadət edir. Əli bağlı ibadət edir, ona görə ki, İbadət Etdiyinin quludlr (19-93)!

Belə bir ayəni isə heç bir tərcümədə tapa bilmədim.Ayə Ziya Bünyadovun təcüməsində bu cürdür!

Çünki göylərdə və yerdə olan bütün məxluqatdan bir eləsi yoxdur ki, (qiyamət günü) Rəhmanın hüzuruna bir qul kimi gəlməsin.

İbrahimoğlu gətirdiyin tərcümə kimə aiddir?

#69 İbrahimoglu

İbrahimoglu

Arif – Corporal

• Murid
  • 50 сообщений

Отправлено 19 мая 2010 - 20:21

Belə bir ayəni isə heç bir tərcümədə tapa bilmədim.Ayə Ziya Bünyadovun təcüməsində bu cürdür!

Çünki göylərdə və yerdə olan bütün məxluqatdan bir eləsi yoxdur ki, (qiyamət günü) Rəhmanın hüzuruna bir qul kimi gəlməsin.

Mən demədim yazdığım ayədir... mən dedim ki, o ayəyə istinadən qul ağasının hüzurunda qolu bağlı olmalıdır. Misal çəkdiyim ayətlər İbrahimoğullarına aiddir. Bundan əvvəl cahilcəsinə çəkdiyin misala görə də sənə salam olsun! 25-63-ü oxu...

#70 Zəbur

Zəbur

Raqib – Seargeant

• Murid
  • 147 сообщений

Отправлено 19 мая 2010 - 20:47

Bu Quranı bir çox qardaşlar sözbəsöz tərcüməyə yaxın olaraq ediblər. Saytımızdan götürə bilərsiniz...

Hämin quran sözbəsöz tərcümə olunmayib!!!! Məna təhrifi çoxdur!
نحن أبناء الدليل نميل اين يميل

#71 Dr.White

Dr.White

Белый Форума

• Murid
  • 741 сообщений

Отправлено 19 мая 2010 - 22:43

İsmi ilə ALLAHIN – Rəhmanın, Rəhimin!
ALLAHIM, sənə güvənirəm həmzatından şeytanların və sənə güvənirəm – Rəbbim mənim hüzuruma gəlmələrindən!

Salam olsun!
Elvin, əvvəldə ondan başlayaq ki, 2 dəfə səni görsəm də ikisində də münafiq təsiri bağışlamısan, yəni yenə üzümə gülmüsən və ayrılan kimi internetdə vəzifənə başlamısan... Ancaq belə isə ALLAH mənə dəfələrlə internet dünyasında səninlə dəfələrlə söhbət qismət edib və hər dəfə də burdakı əməllərindən fərqlənməyən hərəkətlərinin şahidi olmuşam. Nəzərinə çatdırım ki, 4-41 - ə görə sənə şahid gələcəm və inan mənim bu əlim, səninsə o yaxan olacaq - Ulu Yaradanın Hüzuruna sürükləyəcəm səni...
Sənin uşaqlara yalvarmağın nəyə gərək idi ki, onlarla mənim heç bir söhbətim olmamışdı... Bir də ki, ALLAHA yalvar ay yazıq, dəfələrlə sənə yazmışam məndə hələ ki, o bəxt yoxdu sənin kimi bir müşrik, münafiq kafir mənə əl qaldırsın, məni öldürsün, səndə və sənin kimilərdəsə o hünər... hələ sənin mənim üçümə bir söz dediyin olmayıb (canlı), mənimsə yadına sal o camaatın içində 7-ci mikrorayonda sənin üzünə dediklərim olub.
Bir dəfə bu forumda sənə yazmışam, odur ki, daha bu mövzuya qayıtma:

25-63 Salam!
Zulfuar qilincini tutmaga Elvin hunar lazimdir. Sanda o hunar manda isa o baxt hala ki yoxdu ki mani da ALLAH yolunda sanin kimi bir mushrik vurub oldursun.

Bax budur ALLAH ayəsi – 5-ci surə: (27).Tilavat et haqq ilə üzərinə onların xəbərini iki oğlunun Adamın. Onda yaxınlaşdılar qurbannan və qəbul olundu birindən və qəbul olunmadı axırıncısından. Dedi: «Qətl edəcəyəm səni!» Dedi: «Həqiqətən, nə ki, qəbul edir Allah müttəqilərdən. (28).Əgər açasan mənə tərəf əlini qətl etmək üçün məni, yoxam mən açmaqla əlimi tərəfinə sənin qətl etmək üçün səni. Həqiqətən, mən xoflanıram Allahdan – Rəbbidir aləmlərin. (29).Həqiqətən, mən istəyirəm ki, qayıdasan günahımla mənim və günahınla sənin və olasan əshabı odun. Bu, cəzasıdır zalimlərin!» (30).Təhrik etdi onun üçün nəfsi onu qətlinə qardaşının. Qətl etdi onu və oldu xəsarətlilərdən.
Sən də adam oğlu, mən də (hərçənd sən məni adam saymırsan... “birində mən dəvət eləmişəm adam bilib ,uşaqlara yalvara yalvara ki işiniz olmasın onan,ikincisindədə sən gəlməmişdən mənə dost tanış xaiş eləmişdi ki , onan işin olmasın icində sənin qohumunda var idi.”)
And içirəm, səndən 10 yaşa yaxşın böyük olmama, səndən canlı olmama, cahil keçmişimə baxmaram inan sənə əl qaldırmaram mənə əl qaldırsanda. Elə onun günahı sənə və sənin kimilərə bəs edər... Nə bilim görünür hələ yetişməmişəm...

Ayə kukla , əvvəla yadında saxla ,nəinki sənə aiddi hamıya aiddi mən kimin ağlında necə təsürat bağışladığım , məni necə pis biri kimi tanıdıxları , mənə nə cür pis insan kimi yanaşdıxları mənim umrumda deyil, vecimə də döyül. SƏn sənin kimiləri mənim yanımnan yel oluf kecə bilməzdər nə bu dünyada nə də o birsində, qaldı ki sürümək buralarda ol sürüyəssən :)
Qaldı yazmısan sa 7 mikrarayonda maa nəsə demisən , söz yox ki yalan danışırsan Allah yalancıya lənət eləsin o öz yerində. Amma dedim bəlkə hafizəmnən cıxıf zəh vurdum bir bir orda olanlara ma hamısı bir cavab dedi qaqa dediler Samir fılan şey eliyir , ağdamskoy cavab , özn bilirsən uşağ döyülsən ha. Galdı mənim gülməyimə hec kimə sirr deyil mən gülərüz və kinayəsiz adamam. Kin saxlaya bilmirəm. İndidə sənən görüşsək yenədə üzünə gülərəm , amma sənin üzünə gülməyim hecdə mənim səni müsəlman saydığım demək deyildir. Bir de deyirəm mən qaqa sənin dalınca danışmamışam necə səni tanıyanan fikirləşmişəm ki , sən kafirsən ta indiyənədək də helə fikirləşırəm. Amma qəlbimdə sənin hidayətini sidq ürəkdən istəyimirəm desəm yalan olar.
Qalan yazdıxlarında boş boğazdıxdı ...
Cin görürem, şeytan görürem - qorxmuram,
Harda "kitayski" şıə görürem - qorxuram !

I am proud to be Rafidi !!!

#72 Dr.White

Dr.White

Белый Форума

• Murid
  • 741 сообщений

Отправлено 19 мая 2010 - 22:46

Səni qeyd etdiyin kimi “cernu spisoka” əlavə günaha batmamağın üçün atdım, Elvin. Sənsə elə hey atalar demiş “bostanıma daş atmaqdan” əl çəkmədin. Qoy bilməyənlər də bilsin ki, mən bura məhz sənin odnoklassnikidə mənə atmacailə, təhqirlə verdiyin ssılka ilə gəlib çıxmışam, yəni bura da sən məni dəvət eləmisən. Və bu sənin qədim – dəfələrlə tətbiq etdiyin taktikandır ki, elmin çatmadığından istəyirsən məni səninlə bir əqidədə olan insanların arasına alasan, ancaq sizlərdə nə elm..? yalnız – təhqir,

Bilənlər bilir lezvalama özünü ... Cernu spisoka da aid yazdıxların yalandı ki, bir Allah şahiddir.

#73 Dr.White

Dr.White

Белый Форума

• Murid
  • 741 сообщений

Отправлено 19 мая 2010 - 23:22

Məntiqinə mələməmiş quzu kəsim , bu dediyin dəlil deyil cəfəngiyatdır. Nəyin əsasında əli bağlı namaz qılırsız ? Nəyin əsasinda azəri dilində qılırsız ? Cavab ver... Cavabın "ona görə ki, İbadət Etdiyinin quludlr (19-93" bunun nə dəxli bəyəm Salman Farsi (Allah ondan razı olsun, Allahın salamı ona olsun) fars ola ola öz dilıində yox ərəb dilində namaz qılırdı demək , əstağfirullah İbadət etdiyinin qulu deyildi ? Bilal Həbəşı (Allah ondan razı olsun, Allahın salamı ona olsun)həbəşı ola ola öz dilində yox ərəbcə qılırdı demək əstağfirullah İbadət etdiyinin qulu deyildi ?

Bir ayə gətirdin: "2/144. (Ya Rəsulum!) Biz sənin üzünün göyə tərəf çevrildiyini görürük, ona görə də səni razı olduğun qibləyə tərəf döndərəcəyik. İndi üzünü Məscidülhərama tərəf çevir! (Ey müsəlmanlar!) Harada olsanız (namaz vaxtı) üzünüzü oraya döndərin! Kitab verilmişlər bunun öz Rəbbi tərəfindən bir həqiqət olduğunu yaxşı bilirlər. Allah onların əməllərindən xəbərsiz deyildir."
Dalıyca da:
Qiblən haradu ? )) (HaradU – ay cahil, indi də Bakılıların ləhcəsinə girişirsən, gah dana, gah da belə) Madagaskar ?

Sən deyən həqqı ruhi xəstəsən , ayə mənim hansı ləhcədə yazmağımın buna nə dəxli , burda hamı bilir mən kiməm haralıyam , hec dəxli var ? Bəyəm Bakı ləhcəsində danışmey zapadlodu , əyibdü? Allah bir kəs cəzalandırmax istiyəndə ağlın alır əlindən. Allah saa ağıl versin qaqa...

ALLAHIN izni və Yardımı ilə izah edirəm:
Quran ayələri həmişəbahar olduğundan – yəni, hər dövrdə qüvvəsini itirmədiyindən qeyd etdiyin ayə də bu dövrümüzdə olan ALLAH rəsuluna aiddir. Sizin qibləniz Məkkəyədir, indi mənə de görüm qibləsi Məkkə olanlar əqidəcə birdirlərmi? Qalanını düşünmək sizlikdir…

Sən buna izah deyirsən ? Mən sənə ayə gətirirəm "...İndi üzünü Məscidülhərama tərəf çevir! (Ey müsəlmanlar!) Harada olsanız (namaz vaxtı) üzünüzü oraya döndərin! Kitab verilmişlər bunun öz Rəbbi tərəfindən bir həqiqət olduğunu yaxşı bilirlər. Allah onların əməllərindən xəbərsiz deyildir." sən mənə mənasız güyam izah edirsən. Nə izah a kişi Quran konkret deyir namaz qilanda üzünü Kəbəyə döndər , Əmircana ya da başqa yerə yox . Ayrı vaxtı dirənirsən ki, biz Quranan oturuf dururux niye əməl eləmirsən? Sərf eləmir? Aaaa yox siz axı Quranın dediyi "(Ey müsəlmanlar!) Harada olsanız..." onlardan deyilsiz...
Ora üzün döndərən hamısı Muhammadi (s.a.a.s) son RƏsul qəbul edənlərdi. Bu onların sizdən təqvada imanda qat qat üstün olması üçün kifayətdir. Onlar müsəlman siz isə küfr əhlisiz.

Məgər ərəbin dalında namaz qılan qeyri-ərəb başa düşür imamı nə deyir? O sadəcə olaraq imamına etibar edir, çünki, imanda qardaşıdır və ayəyə görə inananlar qardaşdırlar. Bizlər də elə… Bax məhz sənin bu sualının da cavabı bu….

Baho ... niyə başa düşmür ki, hamı ərəb dilində namaz qılır bilmir ki, Bismillahi rəhmani rəhim nədi ? Mən namaz qılıram bir kitayın arxasında başdıyır ərəbcə deməyə Fatihəni başa düşürəm ki , bu mən deyən fatihəni deyir . Vəssalam .
Yoxsa sən get Norveclinin arxasında namaza dur o da "Alle dere er gale" deyif səcdəyə getsin :) :lol: Qal partıya partıya ki görən bu nə dedi ala :)

Sonda bir şeyi nəzərinizə çatdırmaq istəyirəm: bütün ALLAH adamları kimi mənim bir düşmənim var – o da şeytandır. Sənsə ay Elvin (və sənin kimilər də həmçinin) mənim düşmənim deyilsən. Qoy Rəbbim olan – Ulu, Vahid, Rəhman, Rəhim ALLAH hamımızı bağışlasın!
Salam!
Həmd ALLAH üçündür – Rəbbidir aləmlərin!

Siz Şeytanın dostuzuz, bizi Şeytan özünə düşman sayır biz onu yox , o nə karədi ki biz ona düşman deyək , biz insanlar onan üstünük. Biz Allaha ibadət edirik o isə cyot yego znayet cem zanimayetsa ... Bizə Allah rəhm eliyəcək , amma onu və onun dostların əsla.
Allah səni haqqa hidayət eləsin.

#74 Dr.White

Dr.White

Белый Форума

• Murid
  • 741 сообщений

Отправлено 19 мая 2010 - 23:26

Nəriman Qasımoğlu bunnardan qeri qalmıyan zaddır...

Сообщение отредактировал Dr.White: 19 мая 2010 - 23:26

#75 MirMustafa

MirMustafa

Mulazzim Awwal – 1st lieutenant

• Murid
  • 691 сообщений

Отправлено 20 мая 2010 - 07:59

IBRAHIMOĞLU müəllimin burda yazışmasının bir məqsədi aşkar ğörünür. Öz "peygəmbərini" burda reklam etmək. Ona görədə arada dəvət edir onun yanına, onu leksiyalarına və tez tez saytlarına istinad edir. Bir fikir verin postların altında saytlarının şrifti nə boydadır, maşallah!
Lap gəl-gəl deyir. Ona görədə bu qardaş mənasız sözlərin yazmaqla alt sətirdə reklamını yayır. Kişi marketinqdən xəbəri var!

P.S. Sabah eşitsəm ki bu forumdan bir necə nəfər artıq o "peyğəmbərin" yanına getməyə başlayır təccüblənmərəm.
36:60-62
Ey Adəm övladı! Məgər Mən sizdən əhd almadımmı ki, Şeytana ibadət etməyin, o sizin açıq-aşkar düşməninizdir,
Və (sizə buyurmadımmı ki) Mənə ibadət edin, doğru yol budur?!
Həqiqətən, (Şeytan) içərinizdən çoxlarını yoldan çıxartdı. Məgər ağlınız kəsmirdi?

#76 Abdullah313

Abdullah313

Arif – Corporal

• Murid
  • 57 сообщений

Отправлено 20 мая 2010 - 13:42

Mən demədim yazdığım ayədir... mən dedim ki, o ayəyə istinadən qul ağasının hüzurunda qolu bağlı olmalıdır. Misal çəkdiyim ayətlər İbrahimoğullarına aiddir. Bundan əvvəl cahilcəsinə çəkdiyin misala görə də sənə salam olsun! 25-63-ü oxu...

səndə 115 55-i oxuginən :gizildish:

#77 vusal114

vusal114

Aqid – Colonel

• Emir
  • 2 429 сообщений

Отправлено 20 мая 2010 - 16:48

http://www.youtube.com/watch?v=_fNyiyydoCQ

Əmi Şəms ibadətini nə dilində qılır?

اللهم عجل لولیک الفرج واحفظ قائدنا الخامنه ای

#78 İbrahimoglu

İbrahimoglu

Arif – Corporal

• Murid
  • 50 сообщений

Отправлено 20 мая 2010 - 23:24

Ayə kukla ...

Əhsən... arvaddan qorxan, soğan olduğunu burda bildim, indi də kukla keyfiyyatini aşkar etdim... görək daha nələr çıxır, inşALLAH... yazıq təkəbbürlü bəndə...

7 mikrarayonda maa nəsə demisən , söz yox ki yalan danışırsan Allah yalancıya lənət eləsin

2-161: (161).Həqiqətən, o kəslər ki, kafirdirlər və öldülər kafir olaraq – həmin onlardır ki, üzərlərində var lənəti Allahın və mələklərin və insanların cəmiyyən!

Məntiqinə mələməmiş quzu kəsim , bu dediyin dəlil deyil cəfəngiyatdır. Nəyin əsasında əli bağlı namaz qılırsız ? Nəyin əsasinda azəri dilində qılırsız ? Cavab ver... Cavabın "ona görə ki, İbadət Etdiyinin quludlr (19-93" bunun nə dəxli bəyəm Salman Farsi (Allah ondan razı olsun, Allahın salamı ona olsun) fars ola ola öz dilıində yox ərəb dilində namaz qılırdı demək , əstağfirullah İbadət etdiyinin qulu deyildi ? Bilal Həbəşı (Allah ondan razı olsun, Allahın salamı ona olsun)həbəşı ola ola öz dilində yox ərəbcə qılırdı demək əstağfirullah İbadət etdiyinin qulu deyildi ?

Qeyd etdiyin vəfat etmiş insanların Məhəmməd əleyhissalamın zamanında, onun ətrafında yaşamış şəxslər olmasını nəzərə alsaq, onların ALLAH rəsulunun danışdığı dildə ibadət etmələrini təbii qarşılamaq lazımdır. Bu günləri (20.05) İRŞİD üzvlərindən olan qardaşımız Vaqif əleyhissalam danaşırdı, qulaq assaydın görərdin ki, o da ləzgidir, amma ilk təslim olan ALLAH rəsulunun ətrafında yaşamasını nəzərə alıb və danışa bilmədiyi halda bizim dili öyrənib və hazırda da bu dildə də sərbəst danışır və ibadət edir. Amma qardaşlarımız var ki, öz dilləri olduğu halda rusdilli olmaları səbəbindən hələ də ibadəti rus dilində edirlər, öz dillərində edə bilmirlər.
Qeyd etmək istərdim misal çəkdiyin hadisə hədisdir və hidayət deyil, çünki, hidayət ALLAH ayələridir (2-2). Yenə ayələrdən uzaqsan, onlarla hökm etmirsən. Bil ki, ayələrdən uzaq olan kəsin misalı çox pisdir. 5-ci surə: (44)..... Kim hökm etməyə nə ilə ki, nazil edib Allah – həmin onlar kafirlərdir!
(45)..... Kim hökm etməyə nə ilə ki, nazil edib Allah – həmin onlar zalimlərdir!
(47)..... Kim hökm etməyə nə ilə ki, nazil edib Allah – həmin onlar fasiqlərdir!
7-ci surə:
(175).Tilavat et onların üzərinə o kəsin xəbərini ki, əta etmişdik ona ayətlərimizi və o, ayrı düşdü ondan. Şeytan onu özünə tabe etdi və o, azmışlardan oldu. (176).Əgər Biz istəsəydik onu rəfləndirərdik onunla. Lakin o, ərzə meyl etdi və havayı nəfsinə tabe oldu. Bu surətdə onun məsəli it məsəli kimidir ki, əgər onu qovasan, dilini çıxardıb hürər və əgər onu tərk edəsən, yenə də hürər. Bu, o kəslərin məsəlidir ki, yalan saydılar ayətlərimizlə Bizi. Bu hekayələri hekayət et, ola ki, onlar fikirləşələr!

#79 İbrahimoglu

İbrahimoglu

Arif – Corporal

• Murid
  • 50 сообщений

Отправлено 20 мая 2010 - 23:26

Siz Şeytanın dostuzuz, bizi Şeytan özünə düşman sayır biz onu yox , o nə karədi ki biz ona düşman deyək , biz insanlar onan üstünük. Biz Allaha ibadət edirik o isə cyot yego znayet cem zanimayetsa ... Bizə Allah rəhm eliyəcək , amma onu və onun dostların əsla.
Allah səni haqqa hidayət eləsin.

Sən ALLAHA ibadət edirsən..? Sən ALLAHA ibadət etsəydin sənin də mənim kimi məhz 1 düşmənin olardı, o da şeytan. Amma şeytan isə sənə əməllərini gözəl cilvələmdirib, ona görə də belə arxayınsan. 35-ci surə: (6).Həqiqətən, şeytan sizin üçün düşməndir və onu düşmən tutun! Həqiqətən, o, öz dəstəsini çağırır ki, yanar odun əshabından olsunlar.
36-cı surə: (60).Ə, Mən sizinlə əhd bağlamadımmı, ay Adam övladları, şeytana ibadət etməyəsiniz? Həqiqətən, o, sizin üçün ədavətlidir aşkar!
Elə beləcədə şeytan sənə arxayınçılıq gətirməklə səni minib çapır...

Əgər sən doğurdan da kin saxlamırsansa, qoru bu xüsusiyyətini, heç olmasa ALLAHA xoş gedən bir əməldir, ancaq sənin səmimiliyinə şübhə edirəm, çünki tək mən yox bütün forum iştirakçıları sənin indiyədək zəmanəmizin ilk təslim olan ALLAH rəsulu və mənim barəmdə yazdıqlarını oxusalar saxtakarlığın heç kəsə qaranlıq qalmaz... Sənə dediyim kimi, sənin bu təhqirlərinə görə mən və mənim kimi inananlar sənə bir söz deməyəscəklər – ALLAH bəndəsinə kifayətdir, amma bu gedilən yola və ilk təslim olan ALLAH rəsululna rəğbət bəsləyən amma hələ də cahil olanların əlindən sənu mən qurtara bilməyəcəm, yaxşısı budur dilinə yiyə dur və Quranın 17-ci surəsinin 53-cü ayəsində buyrulduğu kimi: (53).Bəndələrimə de ki, yaxşı sözlər söyləsinlər, həqiqətən, şeytan onların arasına dava salar. Həqiqətən, şeytan insanlar üçün aşkar düşməndir. – yaxşı sözlər danış... Bir də ki, sən əhli-beytin və digər başqa camaatın da yanında belə ədəbsizsən..?
Nəsə türklər demişkən səninlə fazla uzatdım - bu forum 2 şəxsin münasibətlərinin aydınlaşdırdığı yer deyil... bir də ki, özün fikirləş, kiminsə əqidəsinin başqa olması ona olan münasibətin pis olmasına zəmindirmi? Kim necə ibadət edir etsin, mənimçün bir düşmən var o da şeytan. Borcum isə aşkar təbliğdir və bu yolda ALLAHDAN başqa bir kimsədən qorxduğum - çəkindiyim yoxdur. 33-(39).O kəslər ki, təbliğ edirlər risalətini Allahın, çəkinirlər Ondan və çəkinmirlər bir kəsdən, ancaq Allahdan və kafidir Allah ilə hesab!

Nəsə.. bunula da səninlə mənim bütün yazışmalarıma son... ta ki, sən ALLAHA tərəf səmimi olaraq qayıtmayınca...

#80 İbrahimoglu

İbrahimoglu

Arif – Corporal

• Murid
  • 50 сообщений

Отправлено 20 мая 2010 - 23:32

səndə 115 55-i oxuginən :)

Əgər bildiyin halda ki, Quranda 114 surə var yazdın: 115 - 55 i oxu onda vay sənin halına? Əgər istehza etdinsə bu lap pis: 9-cu - "Tövbə" surəsi: (65).Əgər onlardan sual etsən, deyərlər: «Biz ancaq zarafat edib, əylənirdik». De: «Ə, Allah ilə və Onun ayətləri ilə və Onun rəsulu ilə istehza edirdiniz?» (66).Üzr istəməyin! Siz imanınızdan sonra kafir oldunuz. Əgər sizdən bir tayfanı bağışlasaq, digər tayfanı əzab edəcəyik, çünki onlar cərimə olunmuş oldular!
Tövbə et ALLAHA tərəf!!!

#81 İbrahimoglu

İbrahimoglu

Arif – Corporal

• Murid
  • 50 сообщений

Отправлено 20 мая 2010 - 23:37

IBRAHIMOĞLU müəllimin burda yazışmasının bir məqsədi aşkar ğörünür. Öz "peygəmbərini" burda reklam etmək. Ona görədə arada dəvət edir onun yanına, onu leksiyalarına və tez tez saytlarına istinad edir. Bir fikir verin postların altında saytlarının şrifti nə boydadır, maşallah!
Lap gəl-gəl deyir. Ona görədə bu qardaş mənasız sözlərin yazmaqla alt sətirdə reklamını yayır. Kişi marketinqdən xəbəri var!

P.S. Sabah eşitsəm ki bu forumdan bir necə nəfər artıq o "peyğəmbərin" yanına getməyə başlayır təccüblənmərəm.

Mən peyğəmbərimi deyil ALLAHIMI və Onun Yolunu sizlərə reklam edirəm, sizlərə fərqli - ALLAH adamına yaraşan davranış qaydalarını göstərməklə (Quran ayələrinə istinad, təhqirsiz, böhtansız yazışma, gözəl dəvət və təhiyyət və s.) Onun İzni ilə...

#82 İbrahimoglu

İbrahimoglu

Arif – Corporal

• Murid
  • 50 сообщений

Отправлено 20 мая 2010 - 23:38

http://www.youtube.com/watch?v=_fNyiyydoCQ

Əmi Şəms ibadətini nə dilində qılır?

Danışdığın dildə...

#83 Zəbur

Zəbur

Raqib – Seargeant

• Murid
  • 147 сообщений

Отправлено 20 мая 2010 - 23:59

Bismillah

Salam olsun häqqi eshidib qebul edenlere

Ibrahimoglu

Salam! Qardash bir sualim var:

Hansi ayeye esasen Elesgerin adi cekilende eleyhisselam deyirsiz?

#84 İbrahimoglu

İbrahimoglu

Arif – Corporal

• Murid
  • 50 сообщений

Отправлено 21 мая 2010 - 00:11

Bismillah

Salam olsun häqqi eshidib qebul edenlere

Ibrahimoglu

Salam! Qardash bir sualim var:

Hansi ayeye esasen Elesgerin adi cekilende eleyhisselam deyirsiz?

Aleykuma salam! Əleyhisalam sözü üzərinə salam olsun deməkdir, bildiyiniz kimi... 33-cü surənin 56-cı ayəsində ALLAH Təala: (56).Həqiqətən, Allah və Onun mələkləri diləyirlər üzərinə nəbinin! Ay o kəslər ki, inanırsınız! Diləyin üzərinə onun və salamı təslimnən. -Buyurur. Ümumən bütün ALLAH rəsullarının, nəbilərinin adı çəkiləndə slam demək lazımdır... 37-ci surə: (180).Sübhandır Rəbbin sənin – izzət sahibi olan Rəbbin nədən ki, vəsf edirlər! (181).Salam üzərinə mürsəllərin! (182).Həmd Allah üçündür, Rəbbidir aləmlərin.... Salam!

#85 vusal114

vusal114

Aqid – Colonel

• Emir
  • 2 429 сообщений

Отправлено 21 мая 2010 - 01:39

Danışdığın dildə...

Mən danışdığım dilin leksikonunda elə əndrəbadi sözlər yoxdur.

#86 İbrahimoglu

İbrahimoglu

Arif – Corporal

• Murid
  • 50 сообщений

Отправлено 21 мая 2010 - 01:49

Danışdığın dildə...

Mən danışdığım dilin leksikonunda elə əndrəbadi sözlər yoxdur.

Kökünə qayıtdıqca olacaq, inşALLAH... Quranda olduqca çoxlu (qədim) türk sözləri var...

#87 vusal114

vusal114

Aqid – Colonel

• Emir
  • 2 429 сообщений

Отправлено 21 мая 2010 - 01:55

Kökünə qayıtdıqca olacaq, inşALLAH... Quranda olduqca çoxlu (qədim) türk sözləri var...

Düzdür, şəms və əhəd axı qədim türk sözləridir. :tokulen:

#88 MirMustafa

MirMustafa

Mulazzim Awwal – 1st lieutenant

• Murid
  • 691 сообщений

Отправлено 21 мая 2010 - 08:42

Mən peyğəmbərimi deyil ALLAHIMI və Onun Yolunu sizlərə reklam edirəm, sizlərə fərqli - ALLAH adamına yaraşan davranış qaydalarını göstərməklə (Quran ayələrinə istinad, təhqirsiz, böhtansız yazışma, gözəl dəvət və təhiyyət və s.) Onun İzni ilə...

Hər şey aydı görünür kimi və nəyi reklam edirsiniz.

Maraqlısı odur ki sifarişci kim və sifarişin məbləği nəqədərdir.

Sizdən sonra vovkalar azda olsa hörmətə minərlər. Onların işində hec olmasa bir prinsiplik sesilir.
36:60-62
Ey Adəm övladı! Məgər Mən sizdən əhd almadımmı ki, Şeytana ibadət etməyin, o sizin açıq-aşkar düşməninizdir,
Və (sizə buyurmadımmı ki) Mənə ibadət edin, doğru yol budur?!
Həqiqətən, (Şeytan) içərinizdən çoxlarını yoldan çıxartdı. Məgər ağlınız kəsmirdi?

#89 Dr.White

Dr.White

Белый Форума

• Murid
  • 741 сообщений

Отправлено 21 мая 2010 - 10:04

Düzdür, şəms və əhəd axı qədim türk sözləridir. :tokulen:

Onan sora canım saa desin İsm,Allah,Rəhman,Rəhim,Həmd,Rəbb,Aləm, Malik, Salam bunnar hamısı qədim öğuz elinin , Dədə Qorqudun,Atillanın danışdığı dildi :lol:

#90 Zəbur

Zəbur

Raqib – Seargeant

• Murid
  • 147 сообщений

Отправлено 21 мая 2010 - 10:16

Aleykuma salam! Əleyhisalam sözü üzərinə salam olsun deməkdir, bildiyiniz kimi... 33-cü surənin 56-cı ayəsində ALLAH Təala: (56).Həqiqətən, Allah və Onun mələkləri diləyirlər üzərinə nəbinin! Ay o kəslər ki, inanırsınız! Diləyin üzərinə onun və salamı təslimnən. -Buyurur. Ümumən bütün ALLAH rəsullarının, nəbilərinin adı çəkiləndə slam demək lazımdır... 37-ci surə: (180).Sübhandır Rəbbin sənin – izzət sahibi olan Rəbbin nədən ki, vəsf edirlər! (181).Salam üzərinə mürsəllərin! (182).Həmd Allah üçündür, Rəbbidir aləmlərin.... Salam!

salam.... cavaba göre təşəkkür edirəm. bir sualım da var: hər bir rəsul nəbidir ya hər bir nəbi rəsuldur?

Количество пользователей, читающих эту тему: 0

0 пользователей, 0 гостей, 0 скрытых пользователей

Рейтинг@Mail.ru