Перейти к содержимому

Фотография

Şiələrə suallar

• Закрытая тема Тема закрыта
Сообщений в теме: 2322

#1801 shako235

shako235

Arif – Corporal

• Murid
  • 61 сообщений

Отправлено 27 декабря 2011 - 11:40

Salam Aleykum...İslamda Cəhənnəmdən çıxmaq barədə dolğun məlumat haradan tapa bilərəm???Məad adlı kitabda bu ayə Rəbbinin istədiyi istisna olmaqla, göylər və yer durduqca onlar orada əbədi qalacaqlar. Həqiqətən, Rəbbin istədiyini edəndir.Hud 107 dəlil kimi göstərilir.
Bəzi saytlarda isə bu ayə İçinizdən hər kəs oraya varid olacaqdır. (Bu,) Rəbbinin (əzəldən) müəyyən etdiyi qəti bir qərardır.onra Biz müttəqiləri (oddan) xilas edəcək, zalımları isə orada diz üstə çökmüş halda tərk edəcəyik Məryəm71-72

Сообщение отредактировал shako235: 27 декабря 2011 - 11:42

#1802 Vey-sal

Vey-sal

Шиит-джафарит

• Murid
  • 1 154 сообщений

Отправлено 27 декабря 2011 - 19:43

Salam Aleykum...İslamda Cəhənnəmdən çıxmaq barədə dolğun məlumat haradan tapa bilərəm???Məad adlı kitabda bu ayə Rəbbinin istədiyi istisna olmaqla, göylər və yer durduqca onlar orada əbədi qalacaqlar. Həqiqətən, Rəbbin istədiyini edəndir.Hud 107 dəlil kimi göstərilir.
Bəzi saytlarda isə bu ayə İçinizdən hər kəs oraya varid olacaqdır. (Bu,) Rəbbinin (əzəldən) müəyyən etdiyi qəti bir qərardır.onra Biz müttəqiləri (oddan) xilas edəcək, zalımları isə orada diz üstə çökmüş halda tərk edəcəyik Məryəm71-72

Qardaş Quran surələrindən başqa Peyğəmbərin (S) sünnətində bu barədə coxlu səhih hədislər vardır. Bir qismində deyilir ki, Allah-Tala bəzi müsəlmanları cəhənnəmlə pak edib, cənnətə salacaqdır.
Siz hansı cənnətdən (cəhənnəm) soruşursunuz; bərzəx həyatindan yoxsa Qiyamət günündən sonra?
İman qəlb ilə tanımaq (etiqad bəsləyərək inanmaq), dil ilə iqrar etmək və (əl, ayaq, göz, qulaq, dil və bu kimi) üzvlərlə əməl etməkdir. "İmam Əli əleyhis-salam. Nəhcül-Bəlağə"

http://quran.az/17/15[/b][/font][/size][/color]

#1803 shako235

shako235

Arif – Corporal

• Murid
  • 61 сообщений

Отправлено 27 декабря 2011 - 19:50

Siz hansı cənnətdən (cəhənnəm) soruşursunuz; bərzəx həyatindan yoxsa Qiyamət günündən sonra?

Qiyamət günündən sonra.Yəni cəza çəkdikdən sonra cəhənnəmdən çıxıb cənnətə daxil olacaqlar...

#1804 Vey-sal

Vey-sal

Шиит-джафарит

• Murid
  • 1 154 сообщений

Отправлено 27 декабря 2011 - 20:00

Qiyamət günündən sonra.Yəni cəza çəkdikdən sonra cəhənnəmdən çıxıb cənnətə daxil olacaqlar...

İnsan dünyasını dəyişdikdən sonra bərzəx həyatını yaşayacaqdır. Məsələn indi ölü sayılanlar (bərzəxdə) bizim kimi (diri olanlar kimi) Qiyamət gününü gözləyirlər. Həmin gün hələ yetişməyib. Qiyamət günü bütün canlılar öləcəkdir. Sonra o saat hamı Allahın istəyi ilə diriləcəkdir. Kimi əbədi olaraq cənnətə, kimi cəhənnəmə yollanacaqdır. Bir qismi, cəhənnəmə düşüb, ordan təzədən cıxarılıb cənnətə düşəcəkdir.

Bərzəx həyatı - qəbir həyatıdır. Orda da genişlik, mükafat, əzab vardır. Amma bu müvəqəti həyatdır.

Сообщение отредактировал Vey-sal: 27 декабря 2011 - 20:02

İman qəlb ilə tanımaq (etiqad bəsləyərək inanmaq), dil ilə iqrar etmək və (əl, ayaq, göz, qulaq, dil və bu kimi) üzvlərlə əməl etməkdir. "İmam Əli əleyhis-salam. Nəhcül-Bəlağə"

#1805 shako235

shako235

Arif – Corporal

• Murid
  • 61 сообщений

Отправлено 27 декабря 2011 - 20:07

Bir qismi, cəhənnəmə düşüb, ordan təzədən cıxarılıb cənnətə düşəcəkdir.

Qardaşım mənə də ordan çıxmaqları haqqında dolğun məlumat lazımdır.Məad kitabında vardı.Amma az idi.O kitabda Hud surəsinin 107ci ayəsi dəlil kimi göstərilirdi..Bu ayənin təfsirini Al-İslam nikli qardaş vermişdi amma rus dilində idi.

#1806 Vey-sal

Vey-sal

Шиит-джафарит

• Murid
  • 1 154 сообщений

Отправлено 27 декабря 2011 - 20:26

Qardaşım mənə də ordan çıxmaqları haqqında dolğun məlumat lazımdır.Məad kitabında vardı.Amma az idi.O kitabda Hud surəsinin 107ci ayəsi dəlil kimi göstərilirdi..Bu ayənin təfsirini Al-İslam nikli qardaş vermişdi amma rus dilində idi.

Təssüf ki, dəqiq məlumatım yoxdur. İlahiyyətci Qardaşlar və məlumatı olanlar yazar.
Allah köməyiniz olsun.

#1807 shako235

shako235

Arif – Corporal

• Murid
  • 61 сообщений

Отправлено 27 декабря 2011 - 23:18

Təssüf ki, dəqiq məlumatım yoxdur. İlahiyyətci Qardaşlar və məlumatı olanlar yazar.
Allah köməyiniz olsun.

Allah razı olsun qardaşım...

#1808 Vey-sal

Vey-sal

Шиит-джафарит

• Murid
  • 1 154 сообщений

Отправлено 27 декабря 2011 - 23:53

Allah razı olsun qardaşım...

Qardaş,
Allah sizdən də razı olsun. Allah amanında...

#1809 Vey-sal

Vey-sal

Шиит-джафарит

• Murid
  • 1 154 сообщений

Отправлено 27 декабря 2011 - 23:55

Gecə müstəhəb namazının qaydalarını yazın, Allah xətrinə.
Neçə rəkətdir, niyyəti necə edək, və s qaydaları.

#1810 Kanan_313N

Kanan_313N

Raid – Major

• Murid
  • 1 351 сообщений

Отправлено 28 декабря 2011 - 01:08

Bismillah,gecə nafiləsi 11 rəkətdir,4 dəfə sübh namazı kimi 2 rəkət namaz qılınır,gecə namazı niyyəti ilə.Sonra 2 rəkət Şəf'i namazı niyyəti ilə(qiyamda:Fatihə-Nas-Fələq),sonra da 1rəkət Vitr namazı niyyəti ilə qılınır(qiyamda:Fatihə-Fələq-Nas-3dəfə İxlas(Tovhid)).Qunutda:70dəfə "əstəğfirullahə rəbbi va ətubu iləyh",300dəfə "ələfv".(ƏSAS YER):40 mömini qunutda dua etmək,"Allahumməğfir li fulan",fulan-ın yerinə insan adı olur,məsələn Kənan qardaş))) (hərçənd mömin olmasaq da)...Əgər ad bilməsəz,belə ki,mömin adı ağlınıza gəlməsə "Allahumməğfir li mumininə vəl muminat" deyilir,yəni möminləri bağışla,əslində,bu daha yaxşıdır,bütün möminlər dua olunur.
Qiyamda mənim yazdıqlarım müstəhəb variantdır,yəni bu cür də olar,ən az-"pis" variantda vacib namazlarımızın qiyamı kimi,Fatihə və İxlas.Amma burası tam yadımda deyil,çoxdan oxumuşdum.(əgər "Məfatinul Cinan" varsa oxuya bilərsiz ordan)...Hər-halda yazdıqlarım da,əksəriyyətin bildiyi surələrdir...Qunut onsuzda müstəhəbdir,amma gecə namazı elə bu qunuta görə qılınır desəm yalan olmaz)) 40 mömini dua etmək gecə namazının əsas hissəsidir.70 və 300dəfə deyilən zikrlər,müstəhəbdir,yəni edilməyə də bilər.Qeyd edildiyi şəkildə 40 möminçün duadan sonra,hətta öz dilimizdə dua edə bilərsiz(müstəhəbdə istənilən dildə olar),yəni Allahdan hacətlərinizi istəyə bilərsiz...Amma burda,deyəsən,zatla təvəssül olmaz!Çünki namazdayıq,o da ibadətdir.Mən bu cür düşünürəm,amma "Nəbiyə(savv) xatir...",burda problem yoxdur...
P.S səhvim olsa deyin,öyrənim mən də,bildiklərim bunlar idi
P.S.S dünyada bu namaz kimi adamı düzəldən bir namaz yoxdur.Xəlvətdə gecə yarısı tək Allahla söhbət,bəh-bəh!!Hayıf mən məhrumam,əgər siz qılırsızsa,yaxud kiməsə deyəcəksizsə,məni də dua edin,bu namazı qılma fəzlini Allah əta etsin,Amin!

Сообщение отредактировал Kanan_313N: 28 декабря 2011 - 01:12

#1811 Ehli beyt ashigi

Ehli beyt ashigi

Raid – Major

• Murid
  • 1 300 сообщений

Отправлено 28 декабря 2011 - 09:45

Gecə namazı 11 rəkətdir.
1. 8 rəkəti gecə nafiləsidir ki, hərəsi 2 rəkət olmaqla 4 namazdır.
(qaydası Sübh namazı kimidir).
2. 2 rəkət “Şəfi” namazı (qaydası sübh namazı kimidir- qunut yoxdur).
3. 1 rəkət “Vətr” namazıdır.
Qaydası belədir: 1həmd, 3 qul huvəllah, 1 fələq, 1 nəs surələrini oxumaq lazimdır.
Nəs və Fələq surələrini bilməyənlər,İxlas sürəsini deyə bilərlər.
“ Vətr” namazının qunutunda
Əvvəlcə “ Allahummə məğfirli muminina muminat vəl muslimina muslimat” deyib sonra 40-mömin şəxsin adını çək və de:
Əllahum məğfirli:(məsələn: Ayətullah Behçət)
Sonra—70 dəfə: Əstəfrullahə rəbbi və ətubu iləyh.
Sonra 300 dəfə de: “Əl əfv”
Sonra 7 dəfə “Haza məqamul aizi bikə minənnar. Rəbbiğfirli vətub ələyyə innəkə əntə təvvabul ğəfurul rəhim.
Ruku, Səcdə, Təşəhhüd, Salamlar.

Сообщение отредактировал Ehli beyt ashigi: 28 декабря 2011 - 09:49

Hüseynə yerlər ağlar göylər ağlar
Bətuli Mürtəza, Peyğəmbər ağlar"
Hüseynin nuhəsin Dilriş yazanda
Müselman sehlidir ki, kafər ağlar"

#1812 Kanan_313N

Kanan_313N

Raid – Major

• Murid
  • 1 351 сообщений

Отправлено 28 декабря 2011 - 12:13

Gecə namazı 11 rəkətdir.
Qaydası belədir: 1həmd, 3 qul huvəllah, 1 fələq, 1 nəs surələrini oxumaq lazimdır.
Əvvəlcə “ Allahummə məğfirli muminina muminat vəl muslimina muslimat” deyib sonra 40-mömin şəxsin adını çək və de:
Sonra 7 dəfə “Haza məqamul aizi bikə minənnar. Rəbbiğfirli vətub ələyyə innəkə əntə təvvabul ğəfurul rəhim.

Bismillah,bunu mən70bilirdim,amma dəqiq yadımda deyil...

#1813 Vey-sal

Vey-sal

Шиит-джафарит

• Murid
  • 1 154 сообщений

Отправлено 28 декабря 2011 - 17:29

Bismillah,gecə nafiləsi 11 rəkətdir,4 dəfə sübh namazı kimi 2 rəkət namaz qılınır,gecə namazı niyyəti ilə.Sonra 2 rəkət Şəf'i namazı niyyəti ilə(qiyamda:Fatihə-Nas-Fələq),sonra da 1rəkət Vitr namazı niyyəti ilə qılınır(qiyamda:Fatihə-Fələq-Nas-3dəfə İxlas(Tovhid)).Qunutda:70dəfə "əstəğfirullahə rəbbi va ətubu iləyh",300dəfə "ələfv".(ƏSAS YER):40 mömini qunutda dua etmək,"Allahumməğfir li fulan",fulan-ın yerinə insan adı olur,məsələn Kənan qardaş))) (hərçənd mömin olmasaq da)...Əgər ad bilməsəz,belə ki,mömin adı ağlınıza gəlməsə "Allahumməğfir li mumininə vəl muminat" deyilir,yəni möminləri bağışla,əslində,bu daha yaxşıdır,bütün möminlər dua olunur.
Qiyamda mənim yazdıqlarım müstəhəb variantdır,yəni bu cür də olar,ən az-"pis" variantda vacib namazlarımızın qiyamı kimi,Fatihə və İxlas.Amma burası tam yadımda deyil,çoxdan oxumuşdum.(əgər "Məfatinul Cinan" varsa oxuya bilərsiz ordan)...Hər-halda yazdıqlarım da,əksəriyyətin bildiyi surələrdir...Qunut onsuzda müstəhəbdir,amma gecə namazı elə bu qunuta görə qılınır desəm yalan olmaz)) 40 mömini dua etmək gecə namazının əsas hissəsidir.70 və 300dəfə deyilən zikrlər,müstəhəbdir,yəni edilməyə də bilər.Qeyd edildiyi şəkildə 40 möminçün duadan sonra,hətta öz dilimizdə dua edə bilərsiz(müstəhəbdə istənilən dildə olar),yəni Allahdan hacətlərinizi istəyə bilərsiz...Amma burda,deyəsən,zatla təvəssül olmaz!Çünki namazdayıq,o da ibadətdir.Mən bu cür düşünürəm,amma "Nəbiyə(savv) xatir...",burda problem yoxdur...
P.S səhvim olsa deyin,öyrənim mən də,bildiklərim bunlar idi
P.S.S dünyada bu namaz kimi adamı düzəldən bir namaz yoxdur.Xəlvətdə gecə yarısı tək Allahla söhbət,bəh-bəh!!Hayıf mən məhrumam,əgər siz qılırsızsa,yaxud kiməsə deyəcəksizsə,məni də dua edin,bu namazı qılma fəzlini Allah əta etsin,Amin!

Amin!
InşəAllah dualarımızla...
Allah sizdən razı olsun.

#1814 Vey-sal

Vey-sal

Шиит-джафарит

• Murid
  • 1 154 сообщений

Отправлено 28 декабря 2011 - 17:32

Gecə namazı 11 rəkətdir.

Sağ olun, Qardaş.
Allah köməyiniz olsun.
Allah əcr versin!

#1815 Ehli beyt ashigi

Ehli beyt ashigi

Raid – Major

• Murid
  • 1 300 сообщений

Отправлено 29 декабря 2011 - 13:39

Sağ olun, Qardaş.
Allah köməyiniz olsun.
Allah əcr versin!

Allah səndən də razı olsun qardaşım.

Bir şeyi istəyirəm əlavə edim ki;Gecə namazı müstəhəb namazlardandır,yəni vaxt dar olduqda təkcə "Vətr"namazınıda qılmaq olar və yaxud 2 rəkətli sübh namazı kimi gecə namazı niyyəti ilə də.
Deyilən qunut duaları d müstəhəbdir,bilmirsizsə deməyə bilərsiz,lakin əzbərləsəz daha yaxşı olar.

Hüseynə yerlər ağlar göylər ağlar
Bətuli Mürtəza, Peyğəmbər ağlar"
Hüseynin nuhəsin Dilriş yazanda
Müselman sehlidir ki, kafər ağlar"

#1816 Kanan_313N

Kanan_313N

Raid – Major

• Murid
  • 1 351 сообщений

Отправлено 30 декабря 2011 - 02:47

Bismillah?təcili lazımdır:"Fatiməni incidən məni incidib","Allah fatimənin qəzəbi ilə qəzəblənər,sevindci ilə sevinər",dəlil sünnü mənbəsindən olsun,amma cild yazmayın,link verin türkcə darulkitap.com-dan....ya da kitabını,babını qeyd edin

#1817 Kanan_313N

Kanan_313N

Raid – Major

• Murid
  • 1 351 сообщений

Отправлено 30 декабря 2011 - 14:23

Bismilllah,bilsəydim Fatiməni incitməzdim,birinci xəlifənin bu sözünə dəlil deyin bir zəhmət,mən itirmişəm məlumatları((

#1818 Arif

Arif

Naqib – Captain

• Murid
  • 944 сообщений

Отправлено 30 декабря 2011 - 16:48

Fatimə mənim canımın bir parçasıdır, onu incidən məni incidib

Səhihi-Buxari, kitab fəzailu əshabin nəbiy, bab mənaqibu Fatimə, hədis 3767

Səhih Muslim, kitab fəzailul səhabə bab 15, hədis 6308, səh 1108

ваххабизм – это дистилированный суннизм

#1819 Arif

Arif

Naqib – Captain

• Murid
  • 944 сообщений

Отправлено 30 декабря 2011 - 16:54

Əbu Bəkr dedi: Dünyada heç bir şey haqqında təəssüf etmirəm. Yalnız gördüyüm üç işə görə təəssüf edirəm. Ey kaş onları etməyəydim!......Ey kaş Fatimənin evinə qarşı hörmətsizlik etməyəydim, hətta əgər mənə qarşı müharibə elan etsəydilər!” (İbn Cərir Təbəri “Tarixul-uməmi vəl-muluk” 2/353).

Əbu Bəkr dedi: Mənim əncam verdiyim üç işdən başqa heç bir şeydən qorxum yoxdur.....Ey kaş Fatimənin evinin təftişinə əmr verməyəydim” (Məsudi “Murucuz-zəhəb” 2/194).

فوددت أني لم أكن كشفت بيت فاطمة وتركته

Əbu Bəkr dedi: Ey kaş Fatmənin evinə hucum etməyəydim. Gərək onları öz başlarına buraxaydım hətta mənim əleyhimə müharibə əhdi-peymanı bağlayaydılar” (Təbərani “əl-Mucəmul-kəbir” 1/62).

Əbu Bəkr dedi: Ey kaş Fatimənin evinə hücum etməyəydim! Gərək oranı öz başına buraxaydım, hətta əgər mənim əleyhimə müharibə etməyə əhdi-peyman bağlayaydılar” (İbn Əbil Hədid “Şərhu Nəhcul-bəlağə” 2/47).

أني لم أكن أكشف بيت فاطمة وتركته وإن كانوا قد غلقوه

Əbu Bəkr dedi:- Ey kaş Fatimənin evinə hucum etməyəydim! Gərək oranı öz başına buraxaydım, hətta əgər mənim əleyhimə müharibə etməyə əhdi-peyman bağlayaydılar” (Muttəqi Hindi “Kənzul-ummal” 5/252, hədis 14113).

Сообщение отредактировал Arif: 30 декабря 2011 - 16:55

ваххабизм – это дистилированный суннизм

#1820 Kanan_313N

Kanan_313N

Raid – Major

• Murid
  • 1 351 сообщений

Отправлено 31 декабря 2011 - 01:18

Bismillah,naməhrəmlər yığışıb gedirlər harasa xeyir iş görməyə.Məsələn,bir-iki başçı danışır,sonra da gedirlər qocalar evinə.Ola bilər kimsə harama da düşsün,yəni 2-3ü bir-birini tanıyanda(o da hansısa şəbəkədən),qalanları tanımır və s.Bu cür biryerdə yol getməyin hökmü nədir???
Bu sualı xahiş edirəm müctehidlərə verin,mən Sistaninin(rə) saytında bir dəfə başqa sual vermişdim,cavabı bilmədim hardadır.Online sual göndərmə təcrübəsi olanlar göndərsin bu sualı xahiş edirəm...Mən haram bilirəm,amma deyəndə bəzisi qəbul etmir.Ona göə konkret müctehid fətvası əlimdə olmasını istədim,yardım edən olsa yaxşı olar

#1821 Mezlumlar

Mezlumlar

Arif – Corporal

• Murid
  • 69 сообщений

Отправлено 31 декабря 2011 - 01:45

Bismillah,naməhrəmlər yığışıb gedirlər harasa xeyir iş görməyə.Məsələn,bir-iki başçı danışır,sonra da gedirlər qocalar evinə.Ola bilər kimsə harama da düşsün,yəni 2-3ü bir-birini tanıyanda(o da hansısa şəbəkədən),qalanları tanımır və s.Bu cür biryerdə yol getməyin hökmü nədir???
Bu sualı xahiş edirəm müctehidlərə verin,mən Sistaninin(rə) saytında bir dəfə başqa sual vermişdim,cavabı bilmədim hardadır.Online sual göndərmə təcrübəsi olanlar göndərsin bu sualı xahiş edirəm...Mən haram bilirəm,amma deyəndə bəzisi qəbul etmir.Ona göə konkret müctehid fətvası əlimdə olmasını istədim,yardım edən olsa yaxşı olar

Salam aleykum Qardash!
Men bu suali Aga Sistaniye göderdim.Cavab alan kimi size göndererem.
Allahin salam ve rehmeti üzerinize olsun.

#1822 Kanan_313N

Kanan_313N

Raid – Major

• Murid
  • 1 351 сообщений

Отправлено 31 декабря 2011 - 12:13

Salam aleykum Qardash!

Bismillah,Allah razı olsun!

#1823 Vey-sal

Vey-sal

Шиит-джафарит

• Murid
  • 1 154 сообщений

Отправлено 31 декабря 2011 - 13:26

Bismillahir Rəhmanir Rəhim!

Cavab:
"Bu əməlin heç bir içkalı yoxdur. Əsası odur ki, naməhrəmlər bir yerdə təmizliyə (hamama) getməsinlər."

Əs-Salamun Ələykum və Rəhmətullahi və Bərəkatuhu!

Mərceyi-təqlid: Ayətullah Veysəlinin ofisi. 31.12.2011. (Ərdəbil. İran) :gizildish:

PS: İlahi bu zarafatıma görə məni bağışla!

#1824 Kanan_313N

Kanan_313N

Raid – Major

• Murid
  • 1 351 сообщений

Отправлено 31 декабря 2011 - 16:09

Bismillahir Rəhmanir Rəhim!

Cavab:
"Bu əməlin heç bir içkalı yoxdur. Əsası odur ki, naməhrəmlər bir yerdə təmizliyə (hamama) getməsinlər."

Əs-Salamun Ələykum və Rəhmətullahi və Bərəkatuhu!

Mərceyi-təqlid: Ayətullah Veysəlinin ofisi. 31.12.2011. (Ərdəbil. İran) :gizildish:

PS: İlahi bu zarafatıma görə məni bağışla!

Bismillah,)))))))))))))))))))))))))))))))))))
Allah sizi güldürsün,mən də təəccüblə oxuyuram ki,hansı müctehid bunu caiz bilib))

Сообщение отредактировал Kanan_313N: 31 декабря 2011 - 16:09

#1825 Kanan_313N

Kanan_313N

Raid – Major

• Murid
  • 1 351 сообщений

Отправлено 31 декабря 2011 - 16:11

Salam aleykum Qardash!

Bismillah,qardaş,siz cavablara hardan baxırsız??Mən bir sual vermişdim,tapmıram(

#1826 Mezlumlar

Mezlumlar

Arif – Corporal

• Murid
  • 69 сообщений

Отправлено 31 декабря 2011 - 19:06

Bismillah,qardaş,siz cavablara hardan baxırsız??Mən bir sual vermişdim,tapmıram(

Salamun Aleykum Qardash!

Men Aga Sistaninin bu saytinda http://sistani.org/index.php?lang=tur sual cavab bölmesinde verirem.Cavabin almag ücün ise ,öz e-mail adresini geyd ele ve xahish ele ki,cavabi e-mailine gönedersinler.Amma online deyil.Online Makerimin var .Linkini size gönderirem:
http://makaremshirazi.ir/ Burda ise ya Erebi yada ki,Farsi sual vere bilersiniz.
Burda ise,farsca ONLINE sehifeye burdan girmek olur http://persian.makarem.ir/?p=oas
bu sehife achilanda I'm Online yazilib ortada
orani basirsan ya yahoomessenger ile ya da TALK proqrami ile suali yazirsan.

Amma bir mesele var ki,verdiyiniz sual anlashilmazdir.Degigleshdirseniz gözel olar.Aldigim cavab:
Sualinizi tam basha dushmedik.
Ye'ni demek isteyirsiz ki, meselen 10 nefer yigishib gedir qocalar evine meselen qocalari gorub ureklerini shad elesinler
indi o gedenlerden 2-3-u ki bir-birini taniyir meselen hansisa harama yol verirler, meselen qizla-oglan el-ele tuturlar, bele yere getmek necedi?
Sualinizi lütfen aydinlashdirin...
Saygilar.

#1827 Mezlumlar

Mezlumlar

Arif – Corporal

• Murid
  • 69 сообщений

Отправлено 31 декабря 2011 - 19:13

Eyer siz sualinizi ,menim size gönderdiyim saytda vermisinizse,"sorular ve cavablar" bölmesinde,sualin cavabini hansi mövzuya aid oldugu bölmede tapa bilersiniz,eks halda dediyim kimi,e-mail adrresini geyd edin ve xahish edin cavabi e-mailinize göndersinler.
Allah amaninda.

Сообщение отредактировал Mezlumlar: 31 декабря 2011 - 19:13

#1828 Kanan_313N

Kanan_313N

Raid – Major

• Murid
  • 1 351 сообщений

Отправлено 31 декабря 2011 - 21:15

Salamun Aleykum Qardash!

Men Aga Sistaninin bu saytinda http://sistani.org/index.php?lang=tur sual cavab bölmesinde verirem.Cavabin almag ücün ise ,öz e-mail adresini geyd ele ve xahish ele ki,cavabi e-mailine gönedersinler.Amma online deyil.Online Makerimin var .Linkini size gönderirem:
http://makaremshirazi.ir/ Burda ise ya Erebi yada ki,Farsi sual vere bilersiniz.
Burda ise,farsca ONLINE sehifeye burdan girmek olur http://persian.makarem.ir/?p=oas
bu sehife achilanda I'm Online yazilib ortada
orani basirsan ya yahoomessenger ile ya da TALK proqrami ile suali yazirsan.

Amma bir mesele var ki,verdiyiniz sual anlashilmazdir.Degigleshdirseniz gözel olar.Aldigim cavab:
Sualinizi tam basha dushmedik.
Ye'ni demek isteyirsiz ki, meselen 10 nefer yigishib gedir qocalar evine meselen qocalari gorub ureklerini shad elesinler
indi o gedenlerden 2-3-u ki bir-birini taniyir meselen hansisa harama yol verirler, meselen qizla-oglan el-ele tuturlar, bele yere getmek necedi?
Sualinizi lütfen aydinlashdirin...
Saygilar.

Bismillah,mən o qədər məsələn yazmamışam axı)) özü də əl-ələ tutmağı da yazmamışam

#1829 Mezlumlar

Mezlumlar

Arif – Corporal

• Murid
  • 69 сообщений

Отправлено 31 декабря 2011 - 21:29

Bismillah,mən o qədər məsələn yazmamışam axı)) özü də əl-ələ tutmağı da yazmamışam

Qardash mümkünse suala aciglig verin.men cünki suali oldugu kimi gönderdim.
Suali aydinlashdirin,yeni ne demek istediyinizi bildirin,men o suali Mekarimin online verim.

#1830 Kanan_313N

Kanan_313N

Raid – Major

• Murid
  • 1 351 сообщений

Отправлено 01 января 2012 - 13:46

Qardash mümkünse suala aciglig verin.men cünki suali oldugu kimi gönderdim.
Suali aydinlashdirin,yeni ne demek istediyinizi bildirin,men o suali Mekarimin online verim.

Bismillah,lənətlik facebook-da yazmışdılar ki,gedirik internat evinə,soruşdum kimlə,dedilər xanımlarla qarışıq.Naməhrəm olmaqları bir yana heç elələri var ki,bir-birini tanımır.1-2tanışı var i vsyo,gedən heyətdə.Qısası,kollektik şəkildə,xanımlar və kişilər xeyir iş üçün bir yerdə gedə bilərlər ya yox?

Количество пользователей, читающих эту тему: 0

0 пользователей, 0 гостей, 0 скрытых пользователей

Рейтинг@Mail.ru