Перейти к содержимому

Фотография

Quran təhrİf olunmayıb

• Авторизуйтесь для ответа в теме
Сообщений в теме: 433

#301 der

der

Arif – Corporal

• Murid
  • 58 сообщений

Отправлено 20 июня 2012 - 17:31

Bir də xahiş edirəm Abu Zeydin bu videoda söylədiklərinin həqiqətə uyqun olub olmadıqını araşdırasınız.

Сообщение отредактировал der: 20 июня 2012 - 17:32

#302 N_ن_N

N_ن_N

Liwa – Major General

• Murid
  • 4 204 сообщений

Отправлено 20 июня 2012 - 17:43

Elmi qardaşlardan xahiş edirəm bu səs yazısını dinləyib aydınlıq gətirsinlər.

Bismilləh!

Əs-salamu aleykum va rahmətullahi va bərakətuhu!

Qardaşım, axı burda Quran barədə danışılmır və bir neçə mövzudan danışır danışan. Heç birinin də bu mövzu ilə əlaqəsi yoxdur.

Siz konkret olaraq hansı məsələ barədə soruşursuz ?

Yəni, sualınız nədir ?

"Nun. And olsun qələmə və qələmə alınanlara!
Məhz Rəbbinin mərhəmətinə görə sən dəli deyilsən.
Şübhəsiz ki, sənin üçün tükənməz bir mükafat hazırlanmışdır.
Həqiqətən də, sən böyük əxlaq sahibisən!
Sən də görəcəksən, onlar da – hansınızın dəli olduğunu.
Şübhəsiz ki, Rəbbin Onun yolundan azanları və haqq yolda olanları daha yaxşı tanıyır.
Elə isə (haqqı) yalan sayanlara güzəştə getmə!
Onlar istəyirlər ki, sən (onlara) güzəşt edəsən, onlar da (sənə )güzəşt etsinlər.
İtaət etmə hər tez-tez and içənə, alçağa, qeybət edənə,söz gəzdirənə, xeyrə mane olana, həddi aşana, günahkara, daş ürəkliyə,(anlamaza və eyni zamanda) əsli-nəsəbi bilinməyən haramzadaya – o (adam) var-dövlət və oğul-uşaq sahibi olsa belə!"
Qələm : 1 - 14.

#303 N_ن_N

N_ن_N

Liwa – Major General

• Murid
  • 4 204 сообщений

Отправлено 20 июня 2012 - 17:49

[size="4"][b]Bir də xahiş edirəm Abu Zeydin bu videoda söylədiklərinin həqiqətə uyqun olub olmadıqını araşdırasınız.

Əbu Zeyd bu gün Azərbaycanda nəinki şiələr tərəfindən, hətta sünnilər tərəfindən də ən məşhur kəzzəblərdən ( yalançılardan ) biri kimi tanınır.

Odur ki, bu kəzzəb elmi dildə desək - cərh olunub . Odur ki, onun sayıqlamalarının heç bir əhəmiyyəti yoxdur.

Onun danışdıqlarına qulaq asmaq da vaxt itkisindən başqa bir şey deyildir.

Bu forumda da , digər ( istər sünni , istər şiə forumlarında ) da bu kəzzəbin yalanları dəfələrlə aşkarlanıb, Şeyx Cavid (h.a) tərəfindən də kəzzəbliyi sübuta yetirlib. Hətta, özü öz yalançılığını çıxılmaz vəziyyətdə qaldıqda etiraf eləməli olub. Amma, buna "ləfzi xəta " və s. kimi adlar qoymaqla məsələni başqa istiqamətə yönləndirməyə çalışıb.

Kənardan onun fitnəsinə uyanlar, ona "fanatlıq" edənlər də bu hərəkəti "əxlaqlı insanın əxlaqlı şəkildə etirafı " kimi qələmə verməyə çalışırlar.

Xatırladım ki, bir zamanlar Ələsgər "peyğəmbər"-ə qarşı bəzi müsəlmanların qəzəblənib sərt təpki verməsini, ağır sözlər işlətməsini ələsgərin ardıcılları " ondan qabaqkı peyğəmbərləri də təhqir ediblər, biz səbr edərik" kimi qələmə vermişdilər. Zahirən bundan istifadə edib özlərini əxlaqlı, səbrli, haqq əhli kimi göstərməyə çalışmışdılar.

Odur ki, qardaşım, təkrar edirəm : belə kəzzəblərə qulaq asmaq vaxt itkisindən başqa bir şey deyil.

Elm əhlinin çıxışlarına qulaq assanız sizə həm faydalı olar, həm də istirahət vaxtlarınızdan səmərəli istifadə etmiş olarsız!

Allah sizi hifz eləsün!

Vəssəlam!

Şübhəsiz ki, Rəbbin Onun yolundan azanları və haqq yolda olanları daha yaxşı tanıyır.
Onlar istəyirlər ki, sən (onlara) güzəşt edəsən, onlar da (sənə )güzəşt etsinlər.
İtaət etmə hər tez-tez and içənə, alçağa, qeybət edənə,söz gəzdirənə, xeyrə mane olana, həddi aşana, günahkara, daş ürəkliyə,(anlamaza və eyni zamanda) əsli-nəsəbi bilinməyən haramzadaya – o (adam) var-dövlət və oğul-uşaq sahibi olsa belə!"

#304 der

der

Arif – Corporal

• Murid
  • 58 сообщений

Отправлено 20 июня 2012 - 18:12

Bilirəm ki bu məsələləri araşdırıb axırına çıxana qədər rahat ola bilməyəcəm.Mən bu insanın video roliklərini youtub-de dinləyirəm.Maraqlısı budur ki bu insan saqaleyn risaləsində bizim kitabların cild ve sehifelerini də qeyd edib.İndi İmamət etqiadinin yalan olmasına dair yeni bir səs yazısını da dinlədim .Xahiş edirəm elmi araşdırma bacarıqı olan qardaşlar bu səs yazısı barədə konkret söz desinlər.

#305 N_ن_N

N_ن_N

Liwa – Major General

• Murid
  • 4 204 сообщений

Отправлено 20 июня 2012 - 18:55

Bismihi təala!

Əs-salamu aleykum va rahmətullahi va bərakətuhu!

.

1. Əvvəla, XOŞ DANIŞDIĞI TƏQDİRDƏ biz hər kəslə , hətta , qeyri-müsəlmanlarla da xoş danışırıq.Amma, bu o demək deyildir ki, onların hiyləgərliklərinə, aldatmacalarına , artistliklərinə inanırıq. Xeyr! Bu əsla belə deyildir.

2. Biz özünü müstəqil araşdırmaçı kimi təqdim edən, yaxud, şiə olduğunu iddia edib ZAHİRƏN ƏKSƏRİYYƏTİN GÖZÜNÜ BAĞLAYIB altdan-altdan Əbu Zeyd əl-kəzzəbin videolarını paylaşıb camaatı da baxıb yolunu azmağa sövq edən artistləri çox görmüşük.

3. Həqiqətən də araşdırmaq istəyən qardşalarımız üçün isə dəfələrlə bu kəzzəbin yalanları bu forumda da , digər virtual məkanlarda da ifşa edib, gerçək üzünü göstərmişik.

4. Həqiqətən də araşdırmaq istəyən qardaşlarımız bu araşdırmalara diqqət edib, Şeyx Cavidin (h.a) xütbələrinə qulaq asıb əsl həqiqətin şahidi olublar.

5. Hətta, Əbu Zeydin yalanlarının ifşasından sonra aldanıb vahabi olan neçə-neçə qardaşlar da yenidən haqq yoluna qayıdıblar.

6. Əbu Zeydin , nəinki kitabın səhifəsi, cildi ... hətta, kitabın adını belə yalandan dediyini, "FİLAN KİTAB, FİLAN CİLD, FİLAN SƏHİFƏ" deməklə, yazmaqla cızma qarasına "elmi" abu -hava verməyə çalışdığı dəfələrlə sübut edilib.

Xülasə :

Əbu Zeydin videolarını paylaşan dörd əsas təbəqə var :

1. Zahirən özünü HƏQİQƏTİ ARAŞDIRAN , "bir dənə bu videoya baxın münasibət bildirin, mən həqiqəti araşdırıram" məzmunlu sözlərlə variant gəlməyə çalışan, bu ad altında bu Kəzzəbin videolarını paylaşıb daha çox insanı şəkk-şübhəyə salmağa çalışan artistlər :rolleyes:

2. Həqiqətən də bu kəzzəbin sözü ilə hansısa bir şey barəsində müəyyən bir fikrə düşmək istəməyən, həmin məsələyə elm əhlinin münasibətini bilmək istəyən qardşalar.

3. Açıq-aşkar " rafizilər etiraz" adı altında gerçək islama, gerçək əhli-sünnət əqidəsinə - şiəliyə qarşı ÖZ ALƏMLƏRİNDƏ "zərbə vurmağa " çalışan nasibilər.

4. BU və bunun kimi kəzzəblərin gerçək üzünü ifşa etmək üçün videolarını yerləşdirib rolikidən dəqiqə bə dəqiqə sitat gətirib yalançılığını ifşa edən müsəlmanlar.

Kimin hansı kateqoriyadan olduğunu Allah daha yaxşı bilir!

Amma, bir şeyi də qeyd etmək istəyirəm ki, aferistlərin, min cür maska taxın artistlik eləyən , camaatı aldatmağa çalışan artistlərin maskası çox cırılıb, əsl simaları çox görülüb. :rolleyes:

Əlhəmdu lilləh!

Münafiqlər nə qədər planlar, hiylələr hazırlasalar da Allahın izni ilə hiylələri boşa çıxır!

P.S

der, qardaş, sizə gəlincə ... Forumda bu kəzzəbin bir çox yalanları ifşa edilib, yalanları ifşa edən Şeyx Cavidin (h.a) xütbələri yerləşdirilib.

Bu Kəzzəbin videolarını yerləşdirməyə ehtiyac yoxdur.

Sizə qaranlıq qalan, bu kəzzəbin sizi şübhəyə salan hansısa sözü varsa, buyurun deyin! Bİz inşaAllah aydınlıq gətirməyə çalışaq!

#306 der

der

Arif – Corporal

• Murid
  • 58 сообщений

Отправлено 20 июня 2012 - 19:02

ay qardaş mənə Abu Zedyin telefon nömrəsi lazımdır.Şəxsən özüm onun ilə görüşmək istəyirəm.Onun yanına gedəndə yazdıqı risaləsini də özüm ilə aparacam.Orda yazdıqı səhifə və cild nömrələri özünə oxuyub bunların həqiqətən şiə kitablarında olub olmadıqını aydınlaşdıracam

#307 der

der

Arif – Corporal

• Murid
  • 58 сообщений

Отправлено 20 июня 2012 - 19:08

Bir də qardaşlar Allah rizası üçün deyin .Bu insanın bu video çıxışındakı şiələrdə hədis elmi barəsində söylədikləri həqiqətdir yoxsa yalan?

#308 der

der

Arif – Corporal

• Murid
  • 58 сообщений

Отправлено 20 июня 2012 - 19:11

Qardaşlar bir də zəhmət olmasa bu video rolikə münasibət bildirərsinizDoğuranmı belə hadisə baş verib?

#309 der

der

Arif – Corporal

• Murid
  • 58 сообщений

Отправлено 20 июня 2012 - 19:14

Bir də elmi qardaşlardan xahiş edirəm bu video rolikə aydınlıq gətirsinlər.

#310 der

der

Arif – Corporal

• Murid
  • 58 сообщений

Отправлено 20 июня 2012 - 20:41

Bir də qardaşlar Allah rizası üçün deyin .Bu insanın bu video çıxışındakı şiələrdə hədis elmi barəsində söylədikləri həqiqətdir yoxsa yalan?

Qardaşlar xahiş edirəm bu videoya xususi olaraq cavab yazın.Bu videoda onun dedikləri həqiqətə uyğundur yoxsa yox?

Bir də çox xahiş edirəm Abu zeydin nömrəsi kimdə varsa versin mənə mən onun ilə görüşmək istəyirəm.

#311 N_ن_N

N_ن_N

Liwa – Major General

• Murid
  • 4 204 сообщений

Отправлено 20 июня 2012 - 20:46

ay qardaş mənə Abu Zedyin telefon nömrəsi lazımdır.Şəxsən özüm onun ilə görüşmək istəyirəm.Onun yanına gedəndə yazdıqı risaləsini də özüm ilə aparacam.Orda yazdıqı səhifə və cild nömrələri özünə oxuyub bunların həqiqətən şiə kitablarında olub olmadıqını aydınlaşdıracam

Ay qardaş, biz məgər fərqli fərqli dillərdə danışırıq ? :rolleyes:

Mən də azərbaycanca danışıram, siz də .

Deyirəm ki, bu forumda da , digər virtual məkanlarda da dəfələrlə bu kəzzəbin yalanları ifşa olunub. Yəni, onun həm yazdığı cızma-qarasındakı yalanlar , həm də danışıqlarındakı yalanlar sübut edilib ki, yalandı.

Forumda bu barədə dəfələrlə mövzular açılıb, dəlillərlə onun yalanları sübuta yetirilib.

Şeyx Cavid (h.a) xütbələrində onun yalanlarını dəfələrlə sənədlərlə sübut edib.

Özü də etiraf edib ki, bəli, filan yerdə səhv deyib. Amma, yalan danışmağını boynuna almayıb, adını "ləfzi xəta" qoyub boyun qaçırtmağa çalışıb.

Hətta, sünni forumunda da elmli sünni qardaşlar onun kəzzəb olduğunu, hətta, əhli-sünnə adından yalan danışmaqlaırnı da ifşa edib sübut ediblər.

Daha "buna münasibət bildirin", "ona münasibət bildirin" deməyin mənası nədi ki, əziz qardaşım ? :rolleyes:

Daha gözəl olar ki, siz forumda bir balaca axtarış aparın, bu kəzzəbin kəzzəbliyi sizə aydın olsun.

FORUMDA ONUN YALANLARININ İFŞASINI OXUYANDAN SONRA, ŞEYX CAVİDİN (h.a) ONU İFŞA ETDİYİ XÜTBƏLƏRİ DİNLƏYƏNDƏN SONRA yenə də zərrə qədər də şübhəniz qalsa, hansı məsələdə şübhəli qalmısızsa sual verərsiz!

2. "Zülfüqarın tələbəsi Bəhruz", "bir qum tələbəsi" , "bir şiə alimi" və s. bunlar hamısı yalan-yalnış , boş-biş söhbətlərdi. :rolleyes:

3. Əbu Zeydin əl-kəzzəbin özünə də dəfələrlə dəvətlər edilib ki, buyursun gəlsin müzakirə edək, qaçıb )

4. Foruma da dəfələrlə dəvət edilib ki, buyursun, gəlsin açıq müzakirə edək, gəlməyib.

Ola bilər siz foruma təzə gəlirsiz, yaxud, bu kəzzəbin xütbələrinə təzə -təzə qulaq asırsız deyə , hələ onun kəzzəbliyinin ifşa olunmasından xəbəriviz yoxdu. Yaxud da, məlumatınız yoxdu ki, sünnilər də, şiələr də onun kəzzəb olduğuna şübhə eləmirlər.

5. Məsələn, "60 faiz yalandısa, 40 faiz düzdü, məzhəbin dağıldı" və s. bu cür gülünc iddialarla ancaq Əbu Zeyd kimi elm əhli olmayan yalançılar çıxı edə bilər və yalnız onun ətrafındakı əksər savadsızlar onun bu sözündən "xoşnud" olub gülə bilərlər )

Bir insanın yazdığının , HƏLƏ DANIŞDIĞININ YOXAAAA, YAZDIĞININ 60 faizi yalandısa, bu artıq onun ya yalançı, ya da cahil olmasının göstəricisidir.

Əbu Zeyd isə hər ikisindəndi.

"GÖSTƏR GÖRÜM NƏ YALANDI" ... SUbhanALlah! Göstərilib ona yalanları, Şeyx Cavid (h.a) çıxışlarında onu ifşa edib , rüsvayi-cahan olub. Hətta, bəzən elə elementar məsələlərdə böyük səhvlər edib ki, heç cür fırlada bilmədiyinə görə etiraf edib səhvini, ( əslində yalanını ) ancaq bu səfər də ona "ləfzi xəta" adı qoyub.

Hə .. Göstərilir bu qədər yalanları, bu qədər dəvət edilir, bu qədər yalanları yazılır, sübut edilir, ifşa olunur... GUya, tövbə edir ? )

BUndan əlavə, 60 faizin yalan olması, hələ 40 faizin düz olması demək deyil. )

Odur ki, qardaşım, bu cür axmaq-axmaq adamlara qulaq asıb vaxt itirməkdənsə, Şeyx Cavid (h.a) kimi elm əhlinə qulaq assanız, sizin çox şübhələrinizə Şeyx ( h.a) ətraflı, mənbələrlə, dolğun cavablar verib.

Forumda da qardşalarımız onun yalanlarını dəfələrlə ifşa ediblər.

Sizə düşən nədi ?

Sadəcə, bu ifşaları oxumaq və Şeyxə (h.a) qulaq asmaq!

Əgər həqiqətən də yazdığımız dörd kateqoriyadan birincisinə aid deyilsizsə.

Birinci kateqoriyanı xatırladıram :

1. Zahirən özünü HƏQİQƏTİ ARAŞDIRAN , "bir dənə bu videoya baxın münasibət bildirin, mən həqiqəti araşdırıram" məzmunlu sözlərlə variant gəlməyə çalışan, bu ad altında bu Kəzzəbin videolarını paylaşıb daha çox insanı şəkk-şübhəyə salmağa çalışan artistlər

#312 der

der

Arif – Corporal

• Murid
  • 58 сообщений

Отправлено 20 июня 2012 - 21:15

Ay qardaş onun bu videoda dedikləri yalandır yoxsa yox? Məni maraqlandıran budur .Doğurdanmı bizim etiqadımıza görə mehdi anasının budundan doğulub sonra mağaraya çəkilib .Var bizdə belə etiqad?Onun şiənin hədis elmi barəsində söylədikləri sözlər həqiqətə uyqundur yoxsa yox? Bax məni bu maraqlandırır.Mən hal hazırda elə vəziyyətə düşmüşəm ki siz mənim halımı çətin başa düşərsiniz.Bu insanın dedikləri doğru çıxsa ya özümü öldürməliyəm ya da ki başıma başqa çarə tapmalıyam.Ona görə də sizlərdən xahiş edirəm onun tel nömrəsi kimdə varsa yazsın mənə .Özü ilə söhbət edib dediklərinin düz olduqunu onun dilindən eşitmək istəyirəm.Qoy mənə yazılı şəkildə bunları göstərsin.

#313 der

der

Arif – Corporal

• Murid
  • 58 сообщений

Отправлено 20 июня 2012 - 21:22

Qardaşlar Allah rizası üçün bu deyilənləri də araşdırın .Nun qardaş xahiş edirəm səndən ki sən bu məsələni xususi olaraq araşdır.Bax gör bu insanın bizim şiə raviləri barəsində dedikləri həqiqətə uyqundur yoxsa yalan.Çox çox xahiş edirəm araşdır və cavab yaz.yalandısa de ki yalandır düzdürsə de ki düz deyir.Allah xatirinə qardaş

#314 Muheqqiq

Muheqqiq

Raqib Awwal – Master Seargeant

• Murid
  • 205 сообщений

Отправлено 20 июня 2012 - 21:33

der
Ay qardaş onun bu videoda dedikləri yalandır yoxsa yox? Məni maraqlandıran budur .Doğurdanmı bizim etiqadımıza görə mehdi anasının budundan doğulub sonra mağaraya çəkilib .Var bizdə belə etiqad?Onun şiənin hədis elmi barəsində söylədikləri sözlər həqiqətə uyqundur yoxsa yox? Bax məni bu maraqlandırır.Mən hal hazırda elə vəziyyətə düşmüşəm ki siz mənim halımı çətin başa düşərsiniz.
Arab! Zindiq toremesi, xeyiri yoxdur ne nikle gelsen de yene taninacaqsan) Cunki emr asa xas olan veleduzzina xisletinden ireli gelen werefsiz uslubun daim seni ele verir, verecek de))))))

Сообщение отредактировал Muheqqiq: 20 июня 2012 - 21:36

#315 Ebul Hesen

Ebul Hesen

• Murid
  • 288 сообщений

Отправлено 20 июня 2012 - 21:53

Muheqqiq , arab olmaz Abu Zeydin özüdür bəlkə. Axı boynuna alır ki tez tez rafizi forumlarında yazıram artisdiy bambılılıq edirəm şiə adıyla.
Ey Muaviye... Doyush isteyirsen. Ele ise xalqi bir yana qoyub tekce qarshima cix... Men Ebul Hesenem. Bedrde atanin, dayinin, qardasinin bashlarini keserek men oldurdum. o qilinc hele de menimledir. Men ne dinimi deyishdirdim ne de yeni bir peygember uydurdum. Men sizin isteyerek terk etdiyiniz ve istemeyerek mecburi girdiyiniz yoldayam.

#316 Muheqqiq

Muheqqiq

• Murid
  • 205 сообщений

Отправлено 20 июня 2012 - 21:56

N_ن_N
es salamu aleykum ve rahmetullahi ve beraketuh. Exican necesen? Bilmirem bu abu zeyd el kezzebi gormusen ya yox. Bu abu zeyd leqebli wahin xarici gorkemden ele eybecer haldadir ki, deyilesi deyil))) bir suyu mugenni faiq agayeve oxwayir, lakin faiqden ferqli olaraq abu zeyd copur, uzunsac ve heddsiz derecede eybecerdir))) Birbawa daxilindeki xebislik zahirine sirayet edib)

#317 der

der

Arif – Corporal

• Murid
  • 58 сообщений

der
Ay qardaş onun bu videoda dedikləri yalandır yoxsa yox? Məni maraqlandıran budur .Doğurdanmı bizim etiqadımıza görə mehdi anasının budundan doğulub sonra mağaraya çəkilib .Var bizdə belə etiqad?Onun şiənin hədis elmi barəsində söylədikləri sözlər həqiqətə uyqundur yoxsa yox? Bax məni bu maraqlandırır.Mən hal hazırda elə vəziyyətə düşmüşəm ki siz mənim halımı çətin başa düşərsiniz.
Arab! Zindiq toremesi, xeyiri yoxdur ne nikle gelsen de yene taninacaqsan) Cunki emr asa xas olan veleduzzina xisletinden ireli gelen werefsiz uslubun daim seni ele verir, verecek de))))))

Ay qardaş siz məni kim iləsə qarışdırırsınız deyəsən?

#318 Ebul Hesen

Ebul Hesen

• Murid
  • 288 сообщений

der , qaqaş nə deyirsə yalan deyir inanma. qiyamət günün soruşsalar at günahı mənim üstümə. ürəyivi buz kimi saxla :rolleyes: Nəinki N_ن_N qardaşı hətta digər qardaşları da bu cür çayxana söhbətlərinə qarışdırma. onların daha dəyərli işləri var.
Ey Muaviye... Doyush isteyirsen. Ele ise xalqi bir yana qoyub tekce qarshima cix... Men Ebul Hesenem. Bedrde atanin, dayinin, qardasinin bashlarini keserek men oldurdum. o qilinc hele de menimledir. Men ne dinimi deyishdirdim ne de yeni bir peygember uydurdum. Men sizin isteyerek terk etdiyiniz ve istemeyerek mecburi girdiyiniz yoldayam.

#319 der

der

Arif – Corporal

• Murid
  • 58 сообщений

Отправлено 20 июня 2012 - 21:58

Muheqqiq , arab olmaz Abu Zeydin özüdür bəlkə. Axı boynuna alır ki tez tez rafizi forumlarında yazıram artisdiy bambılılıq edirəm şiə adıyla.

qardaş mən Abu Zeyd deyiləm.Allaha and olsun ki mən Abu Zeyd deyiləm.İndi inandın?

#320 Muheqqiq

Muheqqiq

• Murid
  • 205 сообщений

Отправлено 20 июня 2012 - 21:59

es salamu aleykum qardaw. Ferqi nedir arab olmasin abu zeyd olsun. Zaten ikisi de murdar eqideye mensub zibillerdir))))

#321 der

der

Arif – Corporal

• Murid
  • 58 сообщений

Отправлено 20 июня 2012 - 22:01

der , qaqaş nə deyirsə yalan deyir inanma. qiyamət günün soruşsalar at günahı mənim üstümə. ürəyivi buz kimi saxla :rolleyes: Nəinki N_ن_N qardaşı hətta digər qardaşları da bu cür çayxana söhbətlərinə qarışdırma. onların daha dəyərli işləri var.

qardaş sən məsələlərə çox yüngül baxırsan.Mən şəkk şübhəyə düşmüşəm sən isə zarafata çevirirsən

#322 Muheqqiq

Muheqqiq

• Murid
  • 205 сообщений

Отправлено 20 июня 2012 - 22:02

Ay qardaş siz məni kim iləsə qarışdırırsınız deyəsən?

ay sen olesen)
get qamete qardaw de vehabilere menden qardaw olmaz.

#323 der

der

Arif – Corporal

• Murid
  • 58 сообщений

Отправлено 20 июня 2012 - 22:05

ay sen olesen)
get qamete qardaw de vehabilere menden qardaw olmaz.

nə isə sənin ilə danışmaqa dəyməz.Sən adama kömək etmək əvəzinə adamın quyuda ipini kəsərsən.

#324 Muheqqiq

Muheqqiq

• Murid
  • 205 сообщений

Отправлено 20 июня 2012 - 22:07

nə isə sənin ilə danışmaqa dəyməz.Sən adama kömək etmək əvəzinə adamın quyuda ipini kəsərsən.

senin kimi zindiq vehabinin neinki ipini, nefesini kesmek lazimdir.
  • N_ن_N это нравится

#325 der

der

Arif – Corporal

• Murid
  • 58 сообщений

Отправлено 20 июня 2012 - 22:09

senin kimi zindiq vehabinin neinki ipini, nefesini kesmek lazimdir.

qardaş mən yenə də səbr edib sənə heçnə demirəm.yazma mənə

#326 der

der

Arif – Corporal

• Murid
  • 58 сообщений

Отправлено 20 июня 2012 - 22:16

qardaşlar Allah rizası üçün bu deyilənləri də tədqiq edin cavab deyin

#327 Ebul Hesen

Ebul Hesen

• Murid
  • 288 сообщений

Отправлено 20 июня 2012 - 22:19

der, facedə adını yaz mənə ismarıcnan orda izah edim sənə

#328 Ebul Hesen

Ebul Hesen

• Murid
  • 288 сообщений

Отправлено 20 июня 2012 - 22:24

der, noldu? istəmirsən kömək edim sənə? yaz da adıvı orda danışaq

#329 der

der

Arif – Corporal

• Murid
  • 58 сообщений

Отправлено 20 июня 2012 - 22:26

der, noldu? istəmirsən kömək edim sənə? yaz da adıvı orda danışaq

qardaş facebook istifadəçisi deyiləm

#330 Ebul Hesen

Ebul Hesen

• Murid
  • 288 сообщений

Отправлено 20 июня 2012 - 22:30

qardaş facebook istifadəçisi deyiləm

onda bu forumda mövzuları xüsusi ilə də Hədislər mövzusunu bir bir incələ cavablarıvı tapacaqsan. qardaşlar bunlara çoxdan ayrı ayrı mövzularda cavab veriblər.

Количество пользователей, читающих эту тему: 1

0 пользователей, 1 гостей, 0 скрытых пользователей

Рейтинг@Mail.ru